TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 31.10.2003 Ya Ross Love, Review

Tento dj, remixér a producent se narodil 16.12.1971 v německém městě Eisenhüttenstadtu, které se nachází nedaleko Frankfurtu nad Mohanem. Paula hudba zajímala odjakživa, tak už v sedmnácti letech začal hrát. V počátcích hrál house a techno a to nejdříve v berlínském klubu Turbine. V březnu 1991 Paul poprvé vystoupil ve slavném klubu Tresor. Pak držel rezidenství v klubu E-Werk. První Paulův oficiální release vyšel v roce 1992. Bylo jím "Perfect day" a vyšlo to pod pseudonymem Visions of Shiva, což byl PVD a tehdy dost známý projekt Cosmic Baby. O dva roky později vyšel první release pod jménem Paul van Dyk, který se jmenova "The Green Valley E.P". Téhož roku vyšlo Paulovi také jeho debutové album "45 RPM" a dokonce i remixová verze tohoto alba. V roce 1996 mu vyšlo druhé album " Seven Ways". Největší zlom v jeho kariéře byl v roce 1998, kdy vydal skladbu "For An Angel". Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 31.10.2003 Libor, News

Holandský DJ a producent Randy Katana vydal 24. října svůj nový dvojsingl s názvem Tribal Shock / Dukkha (ukázka), který vyšel u labelu Captivating Sounds. Randy už má za sebou řadu skvělých singlů např. Erotomania, Gemini, Fancy Fair či Alesis, ale také spolupráci s dalším vynikajícím holandským projektem Signum, se kterým Randy vydal singl s názvem Third Dimension nebo také s Markem Normanem, se kterým stvořil singl Dulce Vita / Tell Me. Randy je také velmi dobrý remixér, což dokázal remixy pro Signum, Jas van Houten, Viframu, Goldenscan či pro Draxx & Scott Mac. Novým singlem Randy podstatně změnil svůj sound, takže tento singl pro příznivce eurotrancu určitě nebude to pravé. Ale pro ostatní, kteří si čas od času poslechnou něco svižnějšího s velmi neotřelým soundem, je Tribal Shock to pravé. V posledním vydání pořadu A State Of Trance zahrál Armin van Buuren remix od Katany pro projekt PG2 s názvem Transcentral (ukázka).

Napsat názor do DISKUSE

 31.10.2003 Dolvich, News

Žánrové odvětví goa patří mezi méně populární styly trancu, ale své příznivce deep trance nebo old school psytrance jak je goa někdy nazýváno si rozhodně najde. To ví také u labelu Yellow Sunshine Explosion, kde právě vychází druhé vydání jejich psytrance kompilační řady nazvané "Goa Sound System vol. 2", jejíž první díl vyšel v březnu tohoto roku. Na dvou CDs se celkem vyskytuje 16 goa-trance tracků od jmen, které na scéně něco znamenají. Posuďte sami: Native Radio, Astrix, Herbal Essence, Tranceporter, Overlords, X-Wave nebo Ultravoice. Pokud jste tedy příznivci jednoduchého goa-soundu, tak rozhodně doporučuji si tuto kompilaci pořídit.

Napsat názor do DISKUSE

 30.10.2003 Ya Ross Love, Report

Tuto party navštívil i nás spolupracovník Ya Ross Love a tak máte nyní možnost přečíst si i jeho report. V pondělí 27. října se v pražském prostoru Abaton uskutečnila akce, na kterou stálo za to jít! Neslo to název Be DJ, ale málokdo věděl, že akce nese tento název. Každý jenom prostě věděl, že jde na Picotta do Abatonu. Tato akce měla za úkol propagovat nový "djský" telefon Phillips 530. Funkce tohoto telefonu si každý návštěvník akce mohl vyzkoušet a ani já sem nezůstal pozadu. Nicméně telefon je hodně slabý. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 30.10.2003 Libor, News

Na oficiální stránce labelu United Recordings, tedy labelu u kterého vyšla poslední dva Riva singly, není žádná zmínka o tom, kdo se za tímto projektem skrývá. Prostě autor tohoto projektu chce zůstat v anonymitě. První singl, který projekt vytvořil, se jmenoval Pitchcontrol, dále následoval singl Hexaperalla / Dont U Hide. Producent Rivy také vydal singl s názvem Holding On jako DJ Manta, ale mnohem úspěšnější byl singl s názvem Stringer, jenž vyšel na labelu Alien Recordings v roce 2001. Tato skladba byla vydána ještě jednou na labelu Double F Double R, ale tentokrát s vokály od Dannii Minogue. V minulém roce vyšel singl Time Is The Healer na labelu United Recordings, mimochodem tuto skladbu remixovali Armin van Buuren či Hiver & Hammer. Ale velký úspěch bohužel nazaznamenala. Projekt Riva se také může pochlubit několika skvělými remixy např. pro Barthezz, Weekend Players, Armin van Buuren nebo poslední remix pro LeAnn Rimes. Nyní přichází projekt Riva s novým singlem, který se jmenuje Summer Never Ends. Já osobně jsem tuto skladbu slyšel v pořadu Johana Gielena Lift Off a hned mě skladba zaujala. Nejenom skvělými vokály, ale i svým soundem, který se od posledního singlu výrazně změnil a je to rozhodně posun k lepšímu. Zatím není známo oficiální datum, kdy by tato deska měla vyjít, ale jisté je to, že bude stát za to.

Napsat názor do DISKUSE

 29.10.2003 Libor, News

Mike Dierickx rozhodně patří mezi nejlepší trance djs a producenty. V tomto roce Nás M.I.K.E. o svých kvalitách přesvědčil už několikrát a to singlem od Plastic Boy, Life Another Live / Night Hawks, či novým singlem od Push, Journey Of Life nebo hitem Turn The Lights Off. Ale M.I.K.E. nezahálí a tak má pro všechny příznivce trancu připraveny další skvělé singly. Na labelu Club Elite by měl ještě v říjnu vyjít nový singl od Musix, což je další Mikův projekt, singl by se měl jmenovat Cyber Desire a jedná se opět o vynikající M.I.K.E. sound, tuto skladbu také zahrál Armin van Buuren ve svém pořadu A State Of Trance. Na konec letošního roku je naplánován release date singlu 7th Day od The Gift a opět se musím opakovat, ale opravdu se jedná o vynikající singl. Tento singl by měl vyjít u labelu ID&T. Další projekt Active Sight tvoří M.I.K.E. spolu s Fredem Bakerem a nový singl se jmenuje The Search For Freedom, který by měl vyjít na konci roku 2003 na labelu Armada. Na listopad je ještě naplánován release date noveho singlu Solar Factor, Fashion Slam, jenž by měl vyjít na labelu Bonzai. Pokud tedy máte rádi velmi kvalitní trance, Mikova produkce Vás rozhodně nezklame.

Napsat názor do DISKUSE

 29.10.2003 Dolvich, News

Za pionýry stylu trance lze považovat duo německých producentů Rolf Ellmer (Jam El Mar) a Markus Loffel (Mark Spoon), kteří s hity jako "Stella" nebo "Right In The Night" doslova psali historii taneční hudby. I přes to, že se postupem času svými produkcemi trochu vzdálili od čistého trancu, jejich skladby stále patří mezi klasiky v tanečním stylu. Projekt Jam & Spoon funguje od roku 1992 a o rok později frankfurtští hudebníci vydali své debutové album v dvoj-edici "Tripomatic Fairytales 2001" a "Tripomatic Fairytales 2002", kdy prvně jmenované CD je odborníky označeno za jednu z nejlepších dlouhohrajících desek všech dob. Následovalo další povedené album "Kaleidoscope" (1997), dále také produkce pod pseudonymy Storm a Tokyo Ghetto Pussy nebo také jejich poslední hit "Be Angeled" (2001) stvořený pro stejnojmenný film pojednávajícím o berlínské Love Parade. Nyní, po deseti letech od debutového longplayeru vychází nové album nazvané "Tripomatic Fairytales 2003". Release je v plánu na začátku prosince a i Jam & Spoon zde potvrzují nastupující trend, kdy taneční producenti spolupracují s umělci z jiného žánru. Hosty na této desce tedy budou Xavier Naidoo, Rae (Raemon), Jim Kerr (Simple Minds), Midge Ure (Ultravox), Dolores O'Riordan (Cranberries) a v neposlední řádě také trip-hopový Tricky.

Napsat názor do DISKUSE

 28.10.2003 Karel, Report

Tak jsem po delší době vyrazil do víru klubového dění, snad tedy na čas ustanou narážky na moji osobu ve fóru, že nikam nechodím, sedím doma na zadku a poslouchám si muziku a o skutečném klubovém dění nemám ani páru. Oním klubovým děním byla pro mě včerejší / dnešní Philips Be Dj Party v prostoru Abaton. Slovo prostor je skutečně na místě, jak se dozvíte z následujících řádků. Kdo v Abatonu někdy byl (pár akcí zde již proběhlo), asi tuší, kam svými slovy mířím, pro ostatní tedy krátký popis tohoto "prostoru". Velká budova, kde najdete hlavní stage v patře a vedlejší stage v přízemí (a tamtéž ještě VIP stage). Hlavní stage je hodně malá, kdo jako já čekal parket pro 3000 lidí, nutně byl šokován. Nad hlavní stage je ještě balkón. Druhá stage je o něco menší. Vše je propojeno dlouhými chodbami, které jsou široké od jednoho do dvou metrů. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 27.10.2003 Libor, News

Tato deska vyšla už 12. srpna labelu ID & T. Na projektu Jaron Inc se podílí dva izraelští producenti Jaron Martinez a Robert Gitelman, kteří jsou také producenty projektů 2Players, G & M Project či Robert & Jaron. Tento rok Jaron a Robert se svým projektem Jaron Inc vyprodukovali skvělý remix pro 2Players a skladbu Pitch and Shela, která také vyšla na labelu Afterglow Records a zaznamenala velký úspěch. Mimochodem Jaron a Robert jsou výborní remixéři, což potvrdili remixy pro Solar Factor, Cosmic Gate, M.O.R.P.H. či Blank & Jones. skladby Overflow / Floating jsou velmi emotivní a zaujmou Vás již při prvním poslechu, pokud patříte mezi náročnější posluchače. Pro běžné posluchače to zase nebude takový hit, ale pro příznivce kvalitního trancu je tato deska naprostá povinnost.

Napsat názor do DISKUSE

 24.10.2003 Libor, News

Nová deska projektu Planisphere nazvaná NYE / Cubed vyšla 10. září na labelu Green Martian. Projekt Planisphere tvoří Georges Petkidis ale hlavně Laurent Veronnez, který je na poli Tranceu známý svým projektem Airwave nebo i dalšími skvělými projekty např. Capetown, Body Shock či L-Vee. Laurent je také vyhledávaným remixérem a má na svém kontě remixy např. pro Andain, Da Hool, Tiesta, DNote, Push, Solar Stone či York. Obecně by se dalo říct, že všechny projekty či remixy, na kterých se podílí Laurent jsou skvělé a to platí i o tomto novém singlu (ukázka). Obě skladby potvrzují kvality Laurenta a Georgese, takže poslechem těchto skladeb rozhodně svůj volný čas zbytečně nepromarníte.

Napsat názor do DISKUSE

 24.10.2003 Libor, News

Projekt Delerium je na taneční scéně známým pojmem, ačkoliv taneční hudbu vůbec neprodukuje. Pánové Bill Leeb a Rhys Fulber tvoří tento projekt, který dělá hudbu velmi podobnou té, kterou můžeme slýchávat od projektu Enigma. Delerium je ale známé tím, že jeho skladby vycházejí v tanečních remixech předních producentů. První skladbou, která se dočkala remixu, je dnes již klasika taneční scény Silence, kterou remixoval DJ Tiesto, ale i další např. Airscape, Sanctuary či Micheal Woods. Vokály k této skladbě nazpívala jedna z nejlepších vokalistek Sarah McLachlan. Druhou vydanou deskou byla skladba Heavens Earth s vokály Kristy Thirsk, jenž vyšla v roce 2000 a o remix se postaral Matt Darey. O rok později vyšla skladba Innocente, kde se o vokály postarala Leigh Nash. I tato skladba zaznamenala velký úspěch a to i díky skvělým remixům od Tiesta a Deep Dishe. Tuto skladbu remixoval i vynikající francouzský producent Mr. Sam. V roce 2002 se objevila skladba Underwater, vokály zde nazpívala Rani, o remixy se podělili Rank 1 a Above & Beyond. Zatím poslední skladbou, která vyšla, je After All s vokály zpěvačky Jael. Tato deska vyšla u labelu Nettwerk a remixovali ji pánové Svenson & Gielen. Skladba Truly (ukázka) zatím oficiálně nevyšla, ale už se objevuje v playlistech trance djs , já osobně jsem ji slyšel v pořadu Armina van Bureena A State Of Trance. kde ji hrál jako Tune of the Week. O vokály se postarala pro mě naprosto neznámá zpěvačka Nerina Pallot a o remix dvojice Pascal Minnaard a Roland Hagen, kteří se podílí na projektu Signum. Ačkoliv se jedná o neznámou zpěvačku, tak vokály tuto skladbu určitě nekazí a dvojice Signum snad ani neumí udělat špatný remix. O tom, že tato skladba bude hit, není třeba diskutovat, já bych si jen přál, aby se při oficiálním vydání na vinylu objevilo více remixů této nádherné skladby.

Napsat názor do DISKUSE

 23.10.2003 Dolvich, News

Známý dj a producent André Tanneberger aka ATB se připojuje ke svým německým kolegům jako třeba Cosmic Gate a Blank & Jones a také v listopadu tohoto roku vydá u labelu Kontor svou první vlastní kompilaci pod názvem "The DJ (In The Mix)". Tento převážně vocal a dream-trancový producent již své dj-ské kvality potvrdil na kompilacích "Clubber's Guide To Summer" nebo "Trance Nation America Two", na které spolupracoval s miamským trancovým specialistou Georgem Acostou. Tracklist ještě není potvrzený, ale jisté je, že se zde budou vyskytovat nové mixy skladeb "Sunset Girl" a "In Love With The DJ", neboť tyto songy vyšly na vinylu jako nový singl. Maxi-cd bohužel není v plánu. Od konce října do začátku prosince je pak na plánu promo tour ke kompilaci.

Napsat názor do DISKUSE

 23.10.2003 Libor, News

Na začátku října, přesněji třetího, vyšla deska C.E.R.N. - The Message u labelu Five AM Recordings. Na projektu CERN se podílí talentovaný anglický DJ a producent Gareth Emery, o kterém jsem se zde rozepisoval před pár dny, takže jen připomenu, že mezi jeho další projekty patří GTR a Cupa a také tu skutečnost, že Gareth patří mezi skvělé remixéry, což dokázal např. remixy pro Novu či Quadraphonic. Už předchozí singl Baileys zaznamenal velký úspěch a nová skladba The Message je minimálně stejně kvalitní. Na vinylu se zatím objevily dvě verze této skladby, Northern a Southern remix. Skladba zaujme jak příležitostné, tak i velmi náročné posluchače trancu a určitě má na to, aby se zařadila mezi nejlepší skladby za rok 2003. Oba remixy jsou vynikající, takže je obtížné napsat, který je lepší. Message je velmi svižná a chytlavá skladba, a tak touto produkcí Gareth dokazuje, že pokud není nejlepším producentem na ostrovech, tak minimálně patří mezi tři nejlepší.

Napsat názor do DISKUSE

 22.10.2003 Karel, News

Dnešní ukázky byste si neměli nechat ujít, po minulém "cz speciálu" zde máme čistokrevné trancovky a progresivní kousky. James Holden vydává právě v těchto dnech skvělou kompilaci Balance 005 (snad se dočkáte i recenze) a na ní najdete i novou skladbu "The Wheel", kterou lze těžko zařadit do nějakého stylu, snad někam k ambient, deep, house, progressive trancu :) Silk - Tomahawk (Mark Norman Remix) je povedený remix povedené skladby, M. Norman je letos v kurzu, od projektu Silk jsem před léty něco slyšel, pokud to ovšem byl stejný projekt. Za deskou Brass Monkey - Big Ride nečekejte nikoho jiného než Jamese Zabielu. Tato deska je prvním počinem jeho labelu Hearing Aid. Projekt Katana je nám všem dobře znám, nový singl se jmenuje Randy Katana - Guass / Transcentral, do ukázek jsem vybral b-stranu desky, byť i áčková strana je stejně dobrá. Poslední dnešní ukázka je můj horký favorit na hit měsíce, Andy Hunter - Go (Antillas Remix) splňuje vše, co má ideální trancový singl mít. Snad jen ta podobnost se songy typu M.I.K.E. - Sunrise at Palomas by nemusela být taková ,) Všechny ukázky si můžete poslechnout zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 22.10.2003 Libor, News

Tento projekt, tedy Classified Project, tvoří dva pánové, známější Nic Vegter a Mirko van Dommelen. Nic Vegter udělal také remix pro skladbu North Pole od projektu Solid Globe a v nejbližší době by měl Nic udělat remix pro The Nickelson Night Project. Skladba Starlight Chaser vyšla 27. září na labelu Alien Recordings a ve svých setech ji hlavně hrají Armin van Buuren, Tiesto, John Askew, Darren Tate a Ferry Corsten. Na vinylu můžeme najít dvě verze této skladby, Original mix a Classic Trance mix. Já jsem slyšel bohužel jenom Original mix. Jedná se o svižnější skladbu, která Vás ovšem při prvním poslechu pravděpodobně moc nezaujme, ale postupem času si skladbu určitě oblíbíte. Takže tuto skvělou desku si rohodně nenechejte ujít. Pokud si chcete přečíst podrobnou recenzi této desky, klikněte TADY.

Napsat názor do DISKUSE

 21.10.2003 Karel, Press

Mauro Picotto a Chris Liebing... vystoupení těchto dvou DJs světového formátu na party Be DJ 27. října v Praze bude jednou z největších událostí na české taneční scéně tento podzim. Oba tito mistři svého oboru jsou proslaveni DJskými sety, které vždy dokáží vyvolat jedinečnou atmosféru a již nyní se dají zařadit mezi legendy mezi DJs. Italský DJ, producent a remixér Mauro Picotto přijíždí do ČR po velkém úspěchu na open air festivalu Creamfields 2003 v Roudnici nad Labem, kde se skvěle ukázal před několika tisíci clubbery v techno stanu a na začátku jeho setu se dokonce v davu objevily italské vlajky. On sám říká: "Nejsem techno DJ, nejsem ani trance DJ a ani house DJ, jsem prostě DJ hrající dobrou hudbu, která dokáže bavit lidi a tvoří správnou klubovou atmosféru..." Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 21.10.2003 Libor, News

Label Somatic Sense založil v roce 2002 Pascal van Eijk, který je spíše známý na Trancové scéně jako DJ Precision. Pascal založil tento label hlavně proto, aby dal přiležitost novým začínajícím producentům, kteří to v dnešní době rozhodně nemají lehké. K Pascalovi se postupem času připojili dva jeho kamarádi, Rutger van Bostelen známý jako M.I.D.O.R. a Eelke Kleijn, jenž je známa jako Six 4Eight. První skladba, která vyšla na tomto labelu, se jmenovala 7th Heaven, která zaznamenala nemalý úspěch, a tak na vinyl byla také přidána b strana s názvem Cloud City, která si také nevedla špatně, o čemž svědčí např. zařazení na kompilaci Sensation White. Druhou skladbou z labelu Somatic je Dreams Of Passion / Forces Of Nature, jenž vyšla první zářijový den, a podílí se na ní projekt Science Deal. Všechny skladby se objevují v playlistech mnoha předních DJs např. Armin van Buuren, Misja Helsloot či Goldenscan. Členové labelu jsou také velmi vyhledávanými remixéry, o čemž svědčí remixy pro Neo & Farina či Talla 2XLC. Osobně si myslím, že o tomto holandském labelu ještě mnoho uslyšíme.

Napsat názor do DISKUSE

 17.10.2003 Karel, News

Naše stránky byly, jsou a zřejmě i budou napadány za to, že málo nebo vůbec nepodporují české taneční / trance producenty. Rozhodl jsem se tedy tuto slabou stránku našeho serveru napravit a dnes vám tak přinášíme pětici výhradně české taneční / trancové produkce. Nikola - Šedá, první dnešní ukázka. Nikola je odpadlice skupiny Holki a je přítelkyní Waltera Krafta, který je producentem tohoto, ale i jiných projektů, např. Hyperkraft. V dohledné době vyjde i stejnojmenné album. Verona je na české scéně zavedené jméno, její aktuální singl se jmenuje Nejsi Sám a přináší nám pohodový euro-trance sound, který nemůže nikoho urazit. Jde o první singl z jejího druhého alba, které vyjde v listopadu. Roxy - Báječnej Den (Dance Mix), to není hymna klubu Roxy, jak by se mohlo zdát, ale nový objev na české scéně (stránky najdete TADY), který vůbec není špatný a rozhodně má co nabídnout. Karma - Sladké Mámení (Promo Radio Mix) je sice chorvatská kapela (nedávno koncertovali v Česku), jejich singl je ovšem remakem slavné skladby od H.Vondráčkové, takže čestina nechybí, taneční beat také ne, ideální skladba do našich dancefloorů.
Helena Vondráčková - Hádej (Back From Belgium Mix). Poslední dnešní ukázka je opravdová specialitka, exkluzivně, jako první na světě vám přinášíme náhled na tuto skladbu. Je to poprvé, co byl udělán taneční mix popové věci přímo pro české diskotéky. Remix má na svědomí bývalý producent skupiny Morhotronic, Stano Šimor, žijící nyní v Belgii. Remix se dělal ve studiích, kde produkují např. 2Unlimited a na výsledném zvuku je to opravdu znát, mix je dost profi. V klubech a diskotékách si budete muset na tento mix ještě pár týdnu počkat, vydání je plánováno na prosinec. Všechny ukázky si můžete poslechnout zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 16.10.2003 Dolvich, News

Japonská popová královna Ayumi Hamasaki alias Ayu okouzlila před několika měsíci se skladbou "Connected" také Německo. Producent tracku Ferry Corsten se společně s Push a Talla 2XLC postaral také o neméně povedené remixy. Pro nadcházející singl s titulem "M" byli naverbování angličtí Above & Beyond. Vokály jsou tentokrát o něco svižnější, z čehož jsem měl z počátku smíšené dojmy. Ovšem instrumentální část je s pěknými plochami a sladkým piánem trancovou lahůdkou. O remixy se postarali další známá trancová jména: Woody van Eyden, M.O.R.P.H. a Tectonic Shift vs. André Visior, kteří taktéž podali kvalitní výkony. Maxi-cd vychází 3.11.2003 u labelu Drizzly Records (Zomba). O další Ayu singl by se pak měli postarat Svenson & Gielen a měl by se jmenovat "Depend On You".

Napsat názor do DISKUSE

 16.10.2003 Libor, News

Za projektem Firewall se skrývá anglický DJ a producent Stuart Lange, který byl na začátku září hostem v pořadu Armina van Buurena A State Of Trance, kde předvedl, že rozhodně patří mezi ty lepší DJs. Skladba Sincere (ukázka) vyšla 29.září na labelu A State Of Trance, na vinylu najdeme dvě verze této skladby, Lange Remix a Pulser remix. Lange remix je velmi kvalitní dílo, je to velmi emotivní skladba, která Vás velmi zaujme již při prvním poslechu. Samostatnou kapitolou je pak Pulser remix. Projekt Pulser má na svědomí Andy Perring, který vytvořil opravdu geniální věc, však také tento remix zaujal Armina, který ho ve 116. vydání svého pařadu hrál jako Tune Of The Week. Stuart také ve svých setech v poslední době hraje skladbu Intercity od projektu LNG, na kterém se sám podilí, a tak uvidíme, zda tato skladba bude jeho dalším singlem.

Napsat názor do DISKUSE

 15.10.2003 Libor, News

Projekt Insigma tvoří Andy Perring a Steve Helstrip, který si jméno udělal hlavně díky skvělým trackům, které vydal pod jménem Thrillseekers. První říjnový den vyšla skladba Avalon u labelu A Trance Communication Release. Zajímavostí je, že skladba putovala jako promo vinyl pod názvem Nolava, což je obráceně název Avalon, jenž ve svých setech hráli DJs jako Tiesto, Armin van Buuren či Ferry Corsten. Nová deska od projektu Insigma byla velmi očekávana, protože poslední singl Open Your Eyes byl vynikající a objevoval se nejen v playlistech předních DJs ale i na předních kompilacích. Na vinylu zatím můžeme najít dvě verze, vedle klasického Original remixu také Midway remix, tedy projekt za kterým stojí Ralphie B., který na sebe upozornil také svým posledním singlem Amazon. Original remix rozhodně potěší všechny příznivce kvalitního trancu a Ralphie B. také odvedl skvělou práci, takže neváhejte a skladbu si poslechněte.

Napsat názor do DISKUSE

 15.10.2003 Libor, News

Tato deska vyšla již během prázdnin, přesněji 8. srpna na labelu A State Of Trance, což je sublabel labelu Armada Music. Andy Perring, který stojí za projektem Pulser, se proslavil skladbou Cloudwalking, která zaznamenala celkem velký úspěch, a tak nová skladba byla velmi očekávanou záležitostí. Na vinylu můžeme najít dvě verze této skladby, Original remix (ukázka) a Lange remix. Podle mého názoru by skladba My Religion nepotřebovala žadné remixy, protože se jedná o velmi podařenou skladbu, která vás sice neosloví při prvním poslechu, ale postupem času se vám vryje pod kůži a bude se vám hodně líbt. Stuart Lange rozhodně svým remixem nezklamal a vytvořil velmi kvalitní remix, ale na to už jsme si v jeho podání tak trochu zvykli. Kéž by takových skvělých desek bylo čím dál víc.

Napsat názor do DISKUSE

 15.10.2003 Karel, Press

Po dlouhém a vyčerpávajícím jednání, které se táhlo téměř dva měsíce, se nám podařil husarský kousek a máme pro Vás mix od jednoho z nejlepších současných tranceových djů - Mr. Paul Van Dyka. Tato berlínská hvězda namíchala v srpnu exkluzivní mix pro britský hudební magazín Mixmag. Teď ho získal XMAG. (Zde prosím neplést, podobnost v názvech čistě náhodná). Paul pečlivě vybral 13 nejlepších skladeb, které zafungovaly a roztancovaly davy jeho příznivců během hraní po letních festivalech od Ultrafestu v Miami přes May Day v Dortmundu až po Colourfest ve Skotsku. Zafungují i na Vás? Vyzkoušet si to můžete s novým XMAGem, který vychází 20.listopadu. XMAG goes global...

Napsat názor do DISKUSE

 14.10.2003 Libor, News

Za projektem Mind One se skrývá 20-ti letý německý talentovaný producent Matthias Maxx. Skladba "Star For Me" vyšla v červnu na německém labelu Torpedo Records a již v té době ji ve svých setech hráli např. Tiesto, Armin van Buuren či Paul van Dyk. O tomto víkendu ji zahrál i Judge Jules ve své show na Radio 1. Na začátku října vyšla skadba i u anglického labelu A Trance Communication Release (ATCR). Na tomto vinylu můžete najít dvě verze skladby, Original Instrumental Mix (ukázka) a Pulser Vocal remix. Bohužel remix od Pulser jsem neslyšel (já jsem slyšel a nic moc to tedy není, poznámka Karel), ale např. remix pro Firewall je vynikající. O vokály se postarala Verena Rosch, která vystupuje pod svým uměleckým jménem Rena. Celkově se jedná o velmi podařenou skladbu, která nikoho neurazí. 2. října ve svém pořadu A State Of Trance Armin van Buuren zahrál novou skladbu od Mind One, která se jmenuje Only Memories. Osobně si myslím, že i tato nová skladba je velmi povedená a rozhodně potvrzuje, že Matthias je velmi talentovaný producent.

Napsat názor do DISKUSE

 13.10.2003 Ya Ross Love, Report

V pátek 10.10.2003 uspořádal klub Karlovy lázně jejich klubovou událost roku, kterou byl Feel 2003. Akci doprovázela obrovská reklamní kampaň, ať už na plakátech nejen po Praze, tak i ve všech rádiích, která alespoň trochu hrají taneční hudbu. Jako je již tradicí v Karlových lázních, otevíralo se v devět hodin a až do desíti se dovnitř pouštělo za padesát, po desáté pak za sto kaček. Klubová noc Feel 2003 nabízela opravdu velkou škálu hudebních žánrů. První patro - chillout měl na starosti celou noc DJ Tráva a jeho projekt Significant Other. O tomto patře se nebudu a ani nemůžu nijak více rozepisovat, protože jsem tam skoro nebyl. O patro výš se rapovalo a to hlavně s německou hip hopovou kapelou Babasoundz. Třetí patro - Discotheque bylo tuto noc vyhraženo pro trance zone, kde zahráli Michael Burian, Tomcraft a Little Lui. V následujícím patře nás bavili funkoví J.A.R. V Paradogsu na nás rozbalili svoji techno nálož Toky, další hvězda Adam Beyer a náš Orbith. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 13.10.2003 Dolvich, News

Německý projekt Kaycee (dříve Kay Cee) se již více než pět let stará o klubový trance sound, ale nyní nastražte uši, neboť s novým albem "Beg 4 More" (release: 11.8.2003) přichází také nová orientace a hudební posun kupředu. Šest měsíců pracovali dj a producent Oliver Huntemann, producent Stephan Bodzin a vokalistka Jette von Roth (v projektu od roku 2000) na albu, které spojuje hranice mezi elektronikou a popem. Longplayer je tedy stylově zaměřen směrem progressive-pop a electro-pop. Ovšem ne electro-pop ve stylu TokTok nebo Lexy & K-Paul, ale spíše více organický elektronický sound. Celé album působí melancholickým dojmem (včetně singlu "Love Will Tear Us Apart"), ovšem najdou se zde i skladby, které ukazují světlejší stránku života, např. "Better Than Ever". Vydávající label Polydor má pro tvůrčí hudbu brémské trojice pochopení, proto nechává projektu volnou ruku. Cílem bylo vytvořit perfektní směs měkkých akusticky nahraných kytar a synteticky vytvořených tanečních beatů. A to se rozhodně povedlo.

Napsat názor do DISKUSE

 9.10.2003 Libor, News

Tento britský DJ a producent se dostal do podvědomí trancové veřejnosti v roce 2001, kdy udělal remix skladby Nervous Breakdown od The Shrink. Po tomto remixu Gareth Emery vydal dvě další skladby Psiclone a Flood Control v roce 2002 na svém labelu Influential. Tyto skladby se hráli DJs jako Armin van Buuren či Ferry Corsten. V roce 2002 vydal Gareth pod zkratkou GTR skladbu Mistral, která vyšla u labelu Five AM Recordings. Tato skladba se stala obrovským hitem a potvrdila kvality Garetha. Cupa, to je název projektu, pod kterým v tomto roce Gareth vydal svoji poslední novinku s názvem Blaze / Foundation (ukázka), která opět vyšla u labelu Five AM Recordings. Obě skladby jsou vynikající, jedná se o výborný atmosférický trance, který uchvátí i přiznivce velmi kvalitního Tranceu. Svoji extra třídu Gareth dokazuje také skvělými remixy, které vyšly v tomto roce, jedná se o remixy pro CERN, Novu a Quadrophonic. Myslím, že Gareth má to, aby se stal nejlepším trancovým producentem na ostrovech.

Napsat názor do DISKUSE

 8.10.2003 Libor, News

Z britských ostrovů přichází další velmi kvalitní deska. Tentokrát se jedná o spojení tří britských producentů a DJů. Pánové Scott Bond a duo Andy Bury a Rich Mowatt, které tvoří projekt Solar Stone, ale i např. Sirocco, Space Kittens či Liquid State. Nejslavnější je ale asi projekt Solar Stone, jenž se proslavil singly jako Seven Cities, Release nebo skvělou skadbou Speak In Sympathy, kde se o nádherné vokály postarala Elisabeth Fields. Andy a Rich jsou rovněž vyhledávanymi remixéry a na svém kontě mají řadu vynikajících remixů, namátkou třeba pro Chakru, Conjure One, Energy 52, Matta Dareye či Paula Oakenfolda. Scott Bond je hlavně známý tím, že je to residentní DJ v clubu Gatecrasher. Naked Angel je druhou skladbou tohoto tria, první se jmenovala The 3rd Earth a remix pro ni vytvořil Marco V. Skladba vyšla teprve 2. srpna na labelu ID&T a už nyní mají tito pánové hotov další singl. Já osobně znám skladbu z pořadu A State Of Trance (ukázka). Zatím není jasné, kdy skladba vyjde (mimochodem vyjde opět na labelu ID&T), ale už teď je jisté, že to bude velký hit. Skladba obsahuje velmi podmanivou melodii, která Vás okamžitě dostane již při prvním poslechu, stejně jako ženský hlas, který se ve skladbě objevuje. Co se týče remixů, projevit se může kdokoliv z vás, na stránkách Scott Bonda totiž probíhá soutěž o nejlepší remix k Naked Angel.

Napsat názor do DISKUSE

 7.10.2003 Karel, News

Já vím, že jsem sekci Ukázky neaktualizoval více než měsíc, za to se omlouvám, nebylo moc času a hlavně když už jsem se chystal k aktualizaci, nebyl jsem schopen dát dohromady pět skladeb, jež by mě zaujaly :) To je ale minulost a tak se pojďme podívat na pětici nových singlů. Van Bellen & Greed - Citylights (Dekay Mix), to jsou tři slavná progressive / house jména současnosti v jedné skladbě. Producenty Van Bellena a Greed asi nemusím představovat, stejně tak jméno Matthew Dekay je dost známé. Pokud tyto pány neznáte, vaše smůla ,) Roland Klinkenberg je v poslední době často zmiňované jméno a není divu, skladbu Melting Point hrají esa jako Armin Van Buuren, Chris Fortier, John Digweed a Remy! Commander Tom - Are Am Eye 2.3 (Martin Eyerer Remix), to je nová verze klasiky taneční hudby, opět a zas, není to špatné, ale vydřenej jsem z toho taky nebyl ,) Zato ze skladby Mauro Picotto - Playing Footsie jsem hotový dost, mooc povedená deska, už se těším na Maura na konci října v Praze. Poslední ukázka Mind One - Star For Me je příkladem, že eurotrance má stále co nabídnout, no řekněte, nezačne vám srdce bušit prudčeji, při poslechu naší ukázky? Všechny ukázky si můžete poslechnout zde >

Napsat názor do DISKUSE

 7.10.2003 Libor, News

Tento holandský producent se proslavil hlavně díky projektu 4Strings, pod kterým vydal hity jako Take Me Away, Diving či poslední Let It Rain. Na světě je i debutové album 4Strings s názvem Believe. Ale i Carlo patří mezi ty producenty, kteří vydávají pod svým jménem, a na začátek listopadu je naplánován release date jeho nového singlu s názvem 0 'Class, jenž by měl vyjít u labelu Spinnin Records. Promo verze tohoto singlu už nějaký ten týden koluje mezi DJs např. Tiësto či Paul van Dyk. Podle mého názoru je 0 Class velmi podobné soundu, kterým se prezentuje projekt 4Strings, na druhou stranu to ale neznamená, že je to špatný singl. Jen já osobně tam trochu postrádám nějaké vokály, ale i tak se jedná o velmi vydařenou desku, která by neměla uniknout Vaší pozornosti. Pokud si chcete přečíst podrobnou recenzi této desky, klikněte TADY.

Napsat názor do DISKUSE

 6.10.2003 Libor, News

I v měsíci říjnu nás label Armada hodlá zásobovat skvělými trance singly. První z nich vyjde 6. října, je to debutová věc od anglicko-holandského dua Dave Masters & Robert Nickson s názvem Out There (5th Dimension), jenž se objevoval v playlistech mnoha předních Trance DJs. O týden později, tedy na 13. říjen je naplánován release date nového projektu Morpheus - Signs / Magnetica. Za tímto projektem stojí pánové Steve Helstrip a duo Jacob & Mendez. Oba tyto singly hrál Armin van Buuren ve svém pořadu A State Of Trance, a dle mého názoru je singl Signs o něco málo lepší. Ve stejný den vyjde i singl švédského producenta Ashkana Fardosta, jenž se skrývá za projektem Envio. Singl se jmenuje Touched by The Sun, a naznačuje, že tento švédský producent má velké ambice. Pondělí 20. října mají ve svých ve kalendářích červeně zatrnuté příznivci M.I.K.A., kterému tento den vyjde další singl s názvem Turn Off The Lights, ale o tomto singlu jsem se zde už rozepisoval, a tak si představíme raději další singl projektu Musix, za kterým se také skrývá M.I.K.E, Cyber Desire. Jedná se o typický M.I.K.E., tentokrát trochu tvdšího ražení, M.I.K.E. si stále zachovavá velmi vysoký standard. Na poslední říjnové pondělí je naplánován release date nového singlu projektu Filo & Peri, Elevation. Na projektu se podílí dva američtí producenti Bo Pericic a Dominic Filopei. Opět se jedná o velmi podařenou desku. Já už jsem zvědavý jaké další nádherné desky si pro nás Armada připraví na další měsíc a co vy?

Napsat názor do DISKUSE

 2.10.2003 Libor, News

V poslední době stále populárnější anglický label Anjunabeats chystá na měsíc říjen release další kvalitní desky. Na skladbě Day One se podílí tři pánové, Matt Hardwick, Olie Smith a Mark Pledger. Na vinylu bychom měli dvě verze této skladby, Original mix a Above & Beyond remix (ukázka). Tento velmi kvalitní singl se objevuje v setech takových DJs jakými jsou Armin van Buuren, Tiësto či Ferry Corsten. Original mix je velmi podařená věc s velmi chytlavou melodií a celkově dokazuje, že autoři této desky v zapomnění rozhodně neupadnou. Remixy od tria Above & Beyond si udržují stále velmi vysokou kvalitu, kterou potvrdili pánové Jono Grant, Tony McGuinness a Paavo Siljamaki i tímto vynikajícím počinem, který se hned zařadil mezi mé oblíbené singly tohoto roku. Pokud si chcete přečíst podrobnou recenzi této desky, klikněte TADY.

Napsat názor do DISKUSE

 2.10.2003 Dolvich, News

Německý dj a producent Thomas Schatz známý jako Mario Lopez společně se svým producentem Saschou de Vriesem zásobuje německý taneční trh méně či více povedenými trancovými skladbami již od roku 1999. Za ty povedenější lze považovat "The Sound Of Nature", "Into My Brain" nebo "Feel So Good". Poslední dobou se však hamburský hudebník pevně usadil ve stylu vocal-trance, což dokazuje posledně vydanými singly "Always & Forever" a "Where Are You", které ovšem nebyly příliš úspěšné díky mizerně odvedené promotion. Další útok na charts by však mohl být nový singl "Alone", v jehož případě se jedná opět o vocal-trance s vokály podobným těm, které má Jan Johnston a rozhodně jde o povedené řešení oproti předešlým skladbám a Mario Lopez by se tak mohl prosadit i na často obdivované anglické trancové scéně. O remixy se postarali M&R Project (Mario Lopez & Rico Bass), Vince The Saint a acidový projekt Longy. Maxi-cd vychází 20.10.2003 u labelu Edel. 4.11.2003 vyjde také nové album nazvané "Eternal Sounds", na kterém se mimo již známých singlů "Always & Forever", "Where Are You" a "Alone" budou vyskytovat také další skladby "Eternal Sound" a "In Trance We Trust", jenž vyjdou tento podzim na vinylu jako další singl. Dalším datem k zapamatování pro Mario Lopez fans je 19.11.2003, což je release date jeho DVD "Experience" s všemi videoklipy a jiným videomateriálem.

Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ