TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 29.10.2004 Karel, Press
Tento Pátek 29.10. a Sobotu 30.10. pořádá DJ Tiesto ve sportovní hale Gelredome v holandském Arnhemu svoji vlastní masivní show pod názvem Tiesto in Concert. Prostor pro 25 000 návštěvníku byl vyprodán již několik týdnů před akcí. Pro všechny příznivce světové tranceové jedničky budou oba dva večery přenášeny pomocí 18ti kamer po internetové síti na webové stránce www.tiesto.com. Za směšný poplatek 3,60 Euro se budou moci všichni fandové Tiesta zaregistrovat během první hodiny v páteční podvečer - 22:00-23:00 hod. středoevropského času. Po tuto dobu se bude na síti objevovat pouze pár záběrů ze zákulisí a přípravy koncertu. O hodinu později celá show započne a na stránkách bude k vychutnání až do 7. hodiny ranní. V Sobotu 30.10. proběhne druhá část koncertu dle stejného časového rozvrhu jako v pátek. Navíc díky zimnímu času se hodinové ručičky tuto noc přesunou hodinu nazpět a nedělní vytrvalce tedy čeká o hodinu delší zážitek. Více na www.tiesto.com nebo www.id-t.nl. Na webových stránkách www.tiesto.cz je ke stažení live set DJ Tiesta z Innercity v Amsterdamu.
Napsat názor do DISKUSE

 27.10.2004 Karel, Press
Tak, uplynul měsíc a my jsme tu opět s naší dnes již pravidelnou párty PROGRESSIVE 03. Uskuteční se již tuto sobotu v klubu Mon-cheri (Mojžíř - konec Ústí nad Labem směr Děčín). Akce bude kombinací stylů TRANCE a HOUSE v podání těchto djs: Luis (house, progressive) Samuel (deep house, progressive) Ludweek (uplift, trance) Yoop (tech-trance). Klub disponuje útulným prostředím s menší kapacitou a velkým přehledným barem s takřka "vesnickými" cenami. Myslím, že za málo peněz (25 korun českých) dostane návštěvník hodně muziky která se bude linout z reproduktorů AC akustika. Akční drinky večra jsou Semtex a Green tea - při koupi dvou kusů je třetí zdarma! Přijďte i vy podpořit trancovou scénu na severu čech které je pořád stále málo. FLYER k akci je ZDE.
Napsat názor do DISKUSE

 27.10.2004 Dolvich, News
Japonský top import Ayumi Hamasaki v Evropě více známá jako Ayu chce opět získat solidní umístění v charts s další vocaltrancovou nahrávkou. Předešlé skladby "Connested", "M" a "Depend On You" byly vysoce zastoupeny ve všech tanečních žebříčcích a od čtvrtého singlu "Naturally" lze očekávat to samé. Po Ferry Corstenovi, Above & Beyond a Svenson & Gielen se tentokrát o hlavní mix postaral německý dj a producent Olaf Dieckmann aka Wippenberg. S jeho UK-orientovaným melodickým trancem se stylisticky nejblíže podobá songu "M". Ayumin hlas je oproti předešlé skladbě "Depend On You" více hlubší, což je pro německý / evropský trh výhodou, neboť zde byl její hlas často označován jako upištěný. Mimo verze, kterou Wippenberg udělal pro album "Ayu Cyber Trance 3" z roku 2003 obsahuje nosič též současnou verzi, jenž je více instrumentální a má více klubové atmosféry. Však na maxi-cd (18.10.2004 u Drizzly Records) je však jako remixér pouze Wippenberg, což je zase nevýhodou oproti předešlým singlům. Ale skladba "Naturally" si každopádně zachovává určitou kvalitu. Již se také plánuje celé album a nadcházející singly "Unite" a "Appears".
Napsat názor do DISKUSE

 26.10.2004 Libor, News
Holandská dvojka Danjo Raijer aka DJ Danjo & Robbert Vroegindeweij aka Rob Styles je již na poli Tranceu známým jménem a to také díky svému projektu Primer, ale i zásluhou skvělých remixům. Novinka tohoto dua se jmenuje Duende a vyšla na labelu ID@T 30.srpna. Na vinylu kromě Original mixu můžeme najít také Signum Signal Mix. Original mix je velmi příjemná záležitost s velmi tajemnou, ale skvělou melodií, prostě takto nějak má vypadat vynikající Trance skladba. Pascal Minnaard a Roland Hagen aka Signum skladbu doplnili o svůj typický sound a také o něco zrychlili a proto se výborně hodí na taneční parket o čemž také svědčí to, že tento remix se objevuje v playlistech Trance DJs. Ale to ještě není vše, co Danjo a Robbert pro nás připravili. Everlast je nová skladba projektu Primer, tato deska vyšla ke konci září na labelu Prorez, což je sublabel Bonzai Recordings. Kromě Original mixu na vinylu najdeme i Fire & Ice remix. Original mix je velmi příjemný uplifting, který mě zaujal již při prvním poslechu. DJ Fire a Laurent Véronnez aka Fire & Ice vytvořili také velmi povedený remix, o kterém ještě určitě uslyšíme. Na závěr ještě skladby, které teprve vyjdou. Nejdříve dva remixy z dílny Danja a Roba, první z nich pro pro Signum - Coming Around Again a druhý pro DJ Ernesta - In Me. Na labelu Mondo Records vyjde Primer - The Silver Lining v rmxu od John O'Callaghana.
Napsat názor do DISKUSE

 25.10.2004 Freezer, News
Plastic Boy je jeden z mnoha projektů človíčka, bez kterého si trance scénu snad již nemůžeme ani představit. Tím človíčkem je belgičan M.I.K.E. a Plastic Boy je jeden z jeho nehlavnějších projektů, který se vyznačuje melodickým trancem. Pojďme si trochu projít historii tohoto projektu. Prvním singlem byl právě Twixt a vyšel roku 1998 a v té době zaznamenal opravdu velký úspěch. Objevil se na velké spoustě kompilací a často ho také hrávali ve svých setech DJ´s, včetně Tiesta. Dá se říci, že ani na dnešní dobu nezní skladba zastarale, přestože je již 6 let stará. V roce 2000 vyšly singly Angel Dust a poté Can You Feel It, kterým se už tolik nedařilo, přestože jsou, alespoň podle mého názoru, ještě kvalitnější než Twixt. Ale je pravda, že až příliš připomínali legendární Universal Nation. V roce 2002 se M.I.K.E. k tomuto projektu opět vrátil a vytvořil geniální dílo nazvané Silverbath, které osbně považuji za nejlepší uplifting skladbu všech dob. Koncem roku 2003 vyšla další parádní skladba Live Another Life.
Teď již však k aktuálnímu singlu Twixt 2004. Skladba se vznačuje opravdu říznými bicími a parádní basovou linkou, První 3 minuty jsou nasáty dost tajemnou atmosférou. Tuto část vytřídá breakdown, ve kterém se ozve ona známá melodie z původního Twixtu. Kolem páté minuty začne skladba vrcholit a vyvrcholí až do naprosté tranceové euforie. Celkově se tedy Twixt 2004 povedl na výbornou (ukázka). Vysoko byl hodnocen i v různých recenzích, včetně trance.nu, kde dostal plný počet bodů. Na vinylu se nachází i původní Twixt, avšak pro mně z nepochopitelných důvodů byl zkrácen jen na necelých 6 minut. Twixt 2004 vyšel na labelu Backcatalogue (Banshee / Bonzai Records).
Napsat názor do DISKUSE

 21.10.2004 Karel, News

Do dnešních ukázek jsem se snažil vybrat nové, neotřelé skladby, které nenajdete v každém druhém trance setu, takže doufám, že se mi to povedlo a většinu skladeb uslyšíte poprvé až z těchto ukázek :) Future Beat Alliance - Fake Love je hodně zajímavý a pěkný song a když jej budete hledat v livesetech předních trance / progressive djs, myslím že jej tak snadno nenajdete. Ale prozradím, kdo tuto skladbu hraje. Je to Desyn Masiello, který hrál nedávno v Roxy. Desku The Hypnotist - Rainbows In The Sky hraje pro změnu další Bedrock dj, a sice John Digweed. Skladba vychází na labelu Silver Planet. Lady B - Cruisin Round Motor City je pro mě neznámá produkce, o to více však překvapující, že i naprosto nový projekt, o kterém jsem nikdy neslyšel, mě může takto překvapit. Stejně byste měli přistupovat k hudbě i vy (ač věřím, že většina to tak dělá) a objevovat stále nové věci. Kruger & Cole - The Whiteness hledejte v playlistu Marca V, opravdu tuhý techtrance kousek, což? Poslední ukázkou je deska Miller & Fijneman - Dreaming Of San Pedro. Fijneman je sice docela lamer, ale tahle deska kterou vyprodukoval s Jochenem Millerem, se mu docela povedla, podařený uplifting, opět hraje Marco V nebo i Tiësto. Všechny dnešní ukázky si můžete poslechnout zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 20.10.2004 Libor, News
Za projektem Myth se skrývá další z mnoha mladých a velmi talentovaných holandských Trance producentů Menno de Jong, jenž se uvedl vynikající skladbou Guanxi, která vyšla na labelu Anjunabeats. Novinka Myth s názvem Millionfold vyšla v září na labelu Redmark Records, což je sublabel Gesture music. Kromě Original mixu se na vinylu nachází také Markus Schulz remix. Original je nádherná Trance skladba s velmi originálním soundem, který mě dostal již při prvním poslechu. Celkově tato skladba působí velmi melancholicky a je skvělým doplňkem pro podzimní večery. Markusův remix je o něco temnější a také v tomto remixu trochu postrádám onen originální sound, ale i přes tuto menší výtku je Markusův remix kvalitní, ale Original je lepší. Na stránce Menna si můžete poslechnout skladbu Sunlight At Night, která zní skvěle a myslím, že by byla škoda kdyby také oficiálně nevyšla. Menno je ale velmi pracovitý, takže má připraveno ještě pár dalších skladeb. První z nich je Menno de Jong pres. Sayla - Second Thoughts, která by měla vyjít na labelu Dedicated s remixem od Octagen. Dále Menno de Jong pres. Halcyon - Watermark, který ještě není zamluvem žádným labelem, ale měl obsahovat Inner & Outer remix. Flow State - Majestic / Second Thoughts je skladba, jenž by měla vyjít na labelu Spinnin Records. Poslední novinkou je remix skladby First Horizon projektů Octagen & Progresia.
Napsat názor do DISKUSE

 19.10.2004 Karel, News
Holandský trance producent a dj Marco V si i v roce 2004 drží svůj vysoký standard, ať už se bavíme o jeho dj mixech, nebo hudební produkci. V obou případech se dokázal prosadit v našlapané holandské konkurenci a najít mezírku na trhu, kterou úspěšně vyplnil. Pro závěr roku si Marco nachystal pár hudebních lahůdek. Nejprve to byl singl Automanual, který byl oficiální hymnou letošního vydání Mysteryland party, ještě předtím v první polovině roku to pak byla 3CD kompilace Combi:Nations, ve které nechal Marco vyniknout svému djskému umění. Novinkovou deskou je skladba More Than a Life Away (ukázka), která vyjde na labelu ID&T, což je domovská základna Marca. Poměrně zajímavý song, který si najde místo v nejednom dj setu. Nyní je ale už nejvyšší čas vysvětlit onen trochu zvláštní titulek tohoto článku.
Co má Marco V společného s filmem Kill Bill? Odpovědí je skladba Marco Vs. Bates - Bang Bang (ukázka), ve které jsou použity samply od Nancy Sinatry - Bang Bang, což je skladba, která se objevila v úvodu prvního dílu filmu. Nejprve tuhle skladbu neměl Marco vůbec vydat, protože získat autorská práva nebylo vůbec lehké, nakonec se ale zadařilo a tak tahle povedená skladba mohla spatřit světlo světa. A aby toho nebylo málo, Bang Bang se stane hymnou letošního vydání Innercity party (s podtitulem Las Vegas), však si klikněte na odkaz a po chvíli vám začne skladba hrát.
Napsat názor do DISKUSE

 18.10.2004 Libor, News
Trio producentů Jono Grant, Paavo Siljamäki a Tony McGuinness je na poli Trance music velmi zavedeným pojmem a kdybyste jsi nemohli vzpomenout na jejich hlavní projekty, tak to jsou Above & Beyond a Oceanlab. Po delší pauze taky chystají novinku pod projektem Tranquility Base s názvem Surrender, jenž by měla vyjít na labelu Anjunabeats. Kromě Original mixu by měl vinyl obsahovat i Filterheadz remix, ale tracklist ještě není známý. Original mix je podle mě jedna z nejlepších Trance skladeb tohoto roku, takový nádherný uplifting každý den nevychází. Skladbu také doplňují ženské vokály, které skladbu rozhodně nekazí, právě naopak. Co se týká remixu od Filterheadz, tak tento remix je daleko slabší než Original, ale to hlavně tím, že Original je prostě paráda, takže pokud dáváte raději přednost progressivnějším zvukům, tento remix by mohl být pro Vás to ideální. Na labelu Positiva by měl vyjít remix Above & Beyond pro skladbu Holding On, kterou má na svědomí Ferry Corsten. O vokály se zde postarala Shelley Harland. I tento remix se povedl a potvrzuje kvality remixérů. V tomto případě se jedná o vynikající vocal Trance.
Další remix je pro skladbu Silence projektu Delerium, tuto skladbu určitě znáte v rmxu od slavného Tiesta. Ačkoliv remix od Tiesta byl vynikající, podle mě tento nový remix je o něco lepší, alespoň na mne tak působí. Poslední remix je pro moji oblíbenou zpěvačku Florian Cloud de Bounevialle Armstrong aka Dido a její novinku Sand In My Shoes. Tento remix by měl vyjít na labelu Cheeky Records. I tento remix je geniální a takový příjemný vocal Trance jsem už dlouho neslyšel, i když nic pro příznivce progressive to není, ale pro zbytek Trancu chtivých posluchačů je toto naprostá povinnost. Tento remix už nějaký pátek sídlí v mé osobní top 10.
Napsat názor do DISKUSE

 15.10.2004 Karel, Press

V pátek 22. 10. 2004 do pardubického OK Centra dorazí švýcarská trance star LayDee Jane. Vystoupí zde v rámci akce FRISCO re:fresh live, která též bude pro Pardubice premiérou. Zvláštností celé akce je nízké vstupné - 60,- Kč v předprodeji a 80,- Kč na místě. Cílem tohoto kroku je přiblížit trance music nejširšímu publiku. Tento styl je totiž v České republice zatím na okraji zájmu promotérů, i když se snad začíná blýskat na lepší časy. Party bude oslavou začátku nové sezóny tanečního bloku re:fresh, který vysílá východočeské Radio LIFE 91,6 FM. Styl celé party - trance - nebyl zvolen náhodně. Součástí čtyřhodinového tanečního bloku je totiž nově magazín Sunshine! - první rozhlasová show v ČR věnovaná pouze tranceové scéně. Tím bude provázet DJ Michael C a jeho stěžejní náplní je představování hudebních novinek, setů světových trance stars, pozvánky na party a rozhovory s lidmi, kteří se kolem (nejen) české trance scény točí... Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 15.10.2004 Dolvich, News
Německý dj a producent DJ Pontos se v minulosti prosadil hlavně s projektem Angel One, který tvoří společně s Tommaso de Donatisem a také několika remixy pro Alexe Christensena, Aquagen a Dogmu. Nyní vydává svůj debutový sólový singl "Still In Love". I přes to, že skladba má současný hands-up image, tak se jedná po povedený vocal-trance s trochu tvrdšími beaty. Však tato skladba na hranici mezi vocal-trance a hands-up hudebně lehce připomíná hlavní část z DJ Quicksilver - "Euinoxe IV" a také "Castles In The Sky" od Ian Van Dahl. Také existuje druhá odlišná verze, která má o něco jednotvárnější sound a hlas je zde pozměněn a nezaznamenává takové výkyvy. I přes to, že hlas vokalistky není na 100% přesvědčující, tak singl určitě v klubech šanci má a na německé poměry je to slušně odvedená práce.
Napsat názor do DISKUSE

 14.10.2004 Zooropa, Report

Já říkám, když se párty povede, bývá ta poslední vždy ta nejlepší. Vandit Night closing párty v Berlinském klubu Casino nebyla jiná. Vzhledem k tomu, že se bude klub přestavovat (doufejme na větší), přilákala tato akce o něco více lidí, než se čekalo. Parkoviště před klubem, ale i vzdálené ulice byly doslova přecpané. Přestože jsem se domníval, že se dovnitř klubu dostanu během 5minut jako na poslední Vandit Night, hluboce jsem se zmýlil. Fronta na lidi z guestlistu byla stejná, ba dokonce delší než na obyčejné lístky. Trochu jsem měl obavy že nestihnu hlavní představení večera kalifornské Second Sun a nebo mé zamilované Nu-Nrg. Kdo někdy slyšel hrát tyto italské trancery na živo, dá mi za pravdu. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 13.10.2004 Libor, News
Ačkoliv Mirco De Govia pochází z Německa, tak naštěstí jeho produkce se výrazně liší od většiny domácí produkce. To už dokázal několika svými singly či debutovým albem Chronoscale a také v neposlední řadě skvělými remixy. Na začátku září vyšel na labelu Euphonic nový singl Mirco de Govia, který se jmenuje Voller Sterne a také se nacházel na již zmiňovaném albu Chronoscale. Na vinylu můžeme najít Super 8 a Mirco De Govia remix. Miika Eloranta aka Super 8 vytvořil další parádní remix. Jeho verze je o něco sviznější než Mircův remix a výborně se hodí na taneční parket. Také tato verze obsahuje náznaky vokálů, které v druhém remixu nenajdeme. Druhý remix na mě působí více emotivním dojmem a je spíše určen k poslechu než k tanci, takže si na své příjdou vyznavači jak svižnejších rytmů, tak i vyznavači klidnějšího Tranceu. Takže dle mého názoru, tato deska osloví mnoho posluchačů, jelikož opravdu stojí za to.
Napsat názor do DISKUSE

 13.10.2004 Dolvich, News
Společně s producenty Yann Peifer (Yanou) nebo Sadeghi Wafa (Cyrus) zaznamenal německý dj a producent Michael Urgacz známý jako Beam několik úspěchů v hitparádách jako "Sound Of Love", "Rainbow Of Mine" nebo "Thunder In Paradise". Nyní ukazuje Beam, co dokáže sólo, neboť vydává svůj debutový singl "Amun" (ukázka), který je přitom výrazně trancovější než produkce jeho kooperačních projektů a jsou zde mimo titulního samplu zcela vypuštěny vokály. U remixů se dostalo Beamovi mohutné posily, protože o mixy se postarali pionýři moderní německé trancové hudby, kterými bezesporu jsou Cosmic Gate a Dumonde. "Amun" je dobře myšlená produkce, které bohužel chybí to pomyslné něco, aby se odlišila od ostatních instrumentálních trancových skladeb, kterých je v žánru více než požehnaně. Každopádně je to solidní známka života dj-e Beama, jenž vyšlo 27.9.2004 (maxi-cd) na jeho vlastním labelu nazvaném Beam-Traxx a v říjnu bude následovat album.
Další zajímavou novinkou od Michaela Urgacze je jeho spolupráce s americkým producentem Seanem Tyasem z New Yorku, který již remixoval takové popové hvězdy jako Moby, Pink, Christina Milian nebo Christina Aguilera. Výsledná melodická skladba má název "4 Corners" (ukázka) a vyjde v říjnu, kdy nosič by měl obsahovat ještě jeden překvapivý remix od známého umělce. Jedná se o poslechově velmi povedenou trancovou nahrávku, a možná právě proto je "4 Corners" hymnou nové mezinárodní kompilace "Transatlantic Powersurge vol. 1".
Napsat názor do DISKUSE

 12.10.2004 Karel, Press

V sobotu 16.10.2004 se v příjemném prostředí opavského klubu Mrkev uskuteční v pořadí 1. trancovka s názvem Tour de Trance. Pozvání přijali DJs z Ústí nad Labem - Yoop (techtrance) a Ludweek (trance, uplifting), které můžeme znát např. z jejich TranceHouseStation, dále pak mladý začínající ostravský DJ Hind (uplifting). Celou akci má na svědomí domácí dj PK (techtrance, hardtrance). Dufejme, že se vše vydaří podle představ a vy budete svědky zrození nové trancové akce, která se snad dočká dalšího pravidelného pokračování a Vaší obliby. Více info naleznete na www.mrkev.aktualne.cz. Přijměte tedy naše pozvání a podpořte nové tváře domácího trancu. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 8.10.2004 Freezer, News
Musím se přiznat, že styl hardtrance mne nikdy příliš neoslovoval, ovšem jsou i některé výjimky. Mezi ty výjimky patří především projekt The Green Martian, který má na svědomí belgičan Laurent Véronnez aka Airwave. Projekt The Green Martian vydává své singly na stejnojmenném labelu, který spadá pod Banshee Worx / Bonzai Music. První dva singly tohoto projektu byly Industry a End Of The Earth, které vyšly již v roce 1998. O 4 roky později vyšel asi dosud nejpovedenější singl Harmonic Minor / Wizardry. U Wizardry se nedá hovořit o hardtrance, je to spíš uplifting a hrával ho velmi často ve svých setech Dj Tiesto. Začátkem tohoto roku vyšel singl Ladies & Gentleman, který byl podle mého názoru podstatně slabší. Novinka Electronic Fantastic, která vyšla 30.8.2004 je opět parádní. Masivní bicí, našlápnutá basová linka, agresivní temná melodie a cool robotické vokály je to, co z této skladby opravdu dělá podle mého názoru nejlepší momentální hardtrance skladbu (ukázka). Na vinylu je ještě Kompressor Remix, což je projekt dalšího Bonzai umělce Vincenta Krieka. Tento remix je o něco rychlejší, zvuky ještě více agresivnější, ale přesto preferuji více originál. Pokud máte rádi pořádně našlápnutý hardtrance, pak je nový singl Electronic Fantastic jasnou volbou.
Napsat názor do DISKUSE

 8.10.2004 Karel, News
Košický producent Jan Kalafut hlasí opäť ďalší úspech. Na holandskom labeli Somatic Sense records vyšla platňa belgického projektu Fractal Structure s trackom Lost Sequence. O remix na b strane sa postaral práve košičan Jan Kalafut a nór Geir Norroe Fygle so svojím uplifting trance projektom Anima. Za zmienku isto stojí fakt, že prvý náklad 800 kusov sa rozpredal za rekordné 4 dni. V tejto chvíli je v predaji druhá séria vinylov, ktorá sa tiež teší obrovskému úspechu. A keď sme už pri úspechoch, tak práve táto pesnička sa stala Future Favorit v relácií A state of trance, ktorú uvádza sám veľký Armin Van Buuren . Viac informácií i ukážku nájdete na stránke www.kalafut-fygle.com.
Napsat názor do DISKUSE

 6.10.2004 Dolvich, News
Nejznámější španělský dj a producent Samuel Bouriah aka DJ Sammy se narodil v roce 1969 na ostrově Mallorca a to ho také poznamenalo. V roce 1995 pak začal s vlastní produkcí, kdy využil hlasu holandské zpěvačky Marie-José van der Kold aka Carisma, které později dělal produkci v jejím latino-pop projektu Loona. 1995 léta páně pak DJ Sammy zaznamenal svůj první hit se skladbou "Prince Of Love". Následovali taktéž úspěšné "Golden Child" a "In 2 Eternity". Poté byl relativní klid až tři roky nato přišel DJ Sammy s Top10 hitem "Heaven", který vytvořil společně s producentem Yanou a vokalistkou Do. Ještě ve stejném roce vyšly singly "Sunlight" a "Boys Of Summer", které již však nezaznamenaly takový úspěch. Nyní je DJ Sammy opět zpět, kdy po změně labelu k EMI vydává novou skladbu "Rise Again", která se hudebně podobá posledním Sammyho produkcím. O vokály se opět postarala Carisma, jejíž vokály dodávají jisté citové zbarvení letně laděnému soundu, který zní pohodlně a odpočinkově, i přes to se však jedná spíše o dance-pop než trance. K nepřeslechnutí je několik kytarových elementů, které výborně sedí k taneční melodii. Španělský dj tedy zůstal věrný svému stylu, což však není chybou. To že "Rise Again" dosáhne podobných úspěchů jako "Heaven" je sice velice nepravděpodobné, ale na Top50 by to stačit mělo.
Napsat názor do DISKUSE

 6.10.2004 Karel, Press
S radostí vám chceme oznámit, že od středy 6.října startuje na východočeském Radiu LIFE první pořad v České republice zaměřený primárně na tranceovou scénu. Nový hodinový magazín SUNSHINE!, součást středečního tanečního bloku Radia LIFE Re:Fresh, bude vysílán každý středeční večer od 20:00 do 21:00. Stěžejní náplní pořadu bude představování nových trance desek, rozhovory s hosty (DJs, producenti, promotéři), živé sety, novinky a informace z oblasti tranceové hudby, pozvánky na významné trance parties, reporty z akcí nebo sety nejznámějších světových DJs. Součástí pořadu budou také pravidelné soutěže o hodnotné ceny (CD, vinyly,...). Pořadem bude provázet DJ Michael C - jeden z nejvýraznějších mladých talentů české trance scény (více na www.djmichaelc.com - již brzy bude spuštěna kompletní webová prezentace). Pořad SUNSHINE! podporuje největší český internetový portál s vinylovými deskami - www.djshop.cz. SUNSHINE! můžete poslouchat po celých východních Čechách na frekvenci Radia LIFE 91,6 FM nebo po internetu na adrese www.radio-life.cz (ikona LIFE Live! v záhlaví stránek). SUNSHINE! - KAŽDOU STŘEDU OD 20:00 DO 21:00 NA RÁDIU LIFE 91,6 FM! UŽ OD STŘEDY 6. ŘÍJNA!!! KAŽDÝ TÝDEN
Napsat názor do DISKUSE

 4.10.2004 Libor, News
Britský producent David Dowsett, který se narodil 13. června v South Eastu, se ukrývá za projekty Bass Enchanters nebo Interchange, ale proslavil se díky projektu Factoria. Ke konci roku 2002 spolu s Kevinen Meadem, jenž se podílí na projektu Oceanforce, vydali skladbu Conductivity. O rok později vydal Dave svůj první sólový počin pod projektem Factoria, deska se jmenovala Twist Of Fate / Digital Destination a vyšla na labelu Elevation Records, bohužel já osobně jsem tuto desku neslyšel. Průlom znamenal až remix pro skladbu Whispers projektu Electrovoya, jenž se objevoval v playlistech všech předních Trance DJs. Na začátku července vyšel nový singl projektu Factoria s názvem A Legends Legacy, který také vyšel na labelu Elevation Records. Kromě Original mixu můžeme na vinylu najít Octagen remix. O vokály se postarala Sarah Evans. První remix je velmi příjemný uplifting, kterému se snad nedá nic vytknout. Myslím, že i nároční posluchači si přijdou na své. Paul Moelands aka Octagen vytvořil také skvělý remix, opět se jedná o vynikající uplifting nejvyšší třídy. V tomto remixu se narozdíl od Original mixu objevují velmi zasněné vokály, které ještě více umocňují atmosféru této skvělé skladby. Dave už ale dokončil nejenom další nové skladby Twisting Free a Collision Course, které by měly vyjít v tomto roce, ale také několik remixů. První pro projekt Hidden Logic a skladbu Time , dále pro JS-Ten - In Real a Genix - ReConnected, jenž by také měly vyjít v tomto roce. Myslím, že se v podání tohoto mladého producenta máme rozhodně na co těšit.
Napsat názor do DISKUSE


20.9. 4:17
A State Of Trance 2008 - 2019 (Radio Show)
18.9. 20:45
Ram & Thrillseekers v Epicu 21.9.
16.9. 21:53
Video-recenze novinek (Freezer)
10.9. 11:03
Anjunabeats party v klubu Mecca
25.8. 17:55
TRANCENATION w/ Sean Tyas, Menno de Jong, Jorn van Deynhoven, Mark Sherry, James Dymond, Ciaran McAuley, David Forbes, Basil O'Glue @ Mecca Club Prague 16.11.2019

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

19.9. 21:56
OUT! [TAR Oasis] Petr Vojacek - Don't Look Back
19.9. 21:49
OUT! [TAR#138] Artificial State - The Great Escape
19.9. 21:44
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Calvin O'Commor - Light Years Away (George Crossfield Remix)
17.9. 15:43
Solarstone & Jonathan Mendelsohn - This Is Where It Starts
11.9. 21:05
OUT! [Trance All-Stars Records] Jean Luc - Apokalipto

9.9. 23:09
Petr Vojacek - Don't Look Back (Promo Video)
9.9. 22:54
Ben Gold - The City Sleeps Tonight (Official Video)
17.8. 18:24
Ashley Wallbridge feat. Clara Yates - Diamonds (Official Video)
16.8. 17:18
Hooligan - Hear You Now (Da Hool 2019 Remix)
12.8. 4:43
Lostly x Arctic Moon - Runaways (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ