TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 30.10.2007 Karel, Press

Agentura FS Music uvádí další pokračování konceptu Weekend * World Stars. Na předchozích vydáních se představila esa jako Ronski Speed (DE) nebo Marc van Linden (DE). O tom, že se kvalita této akce stále zvyšuje svědčí i opravdu silný line up, který jsme pro Vás připravili na dalším pokračování, které se uskuteční 9-11-2007 v ostravském klubu Fabric. V pozici headlinera se představí NO. # 48 na světě (anketa DJ Mag Top 100 - 2006), pod kterým se skrývá sympatická dvojice z německého vydavatelství Euphonic Kyau & Albert. Společně s nimi vystoupí pilíře tuzemské taneční scény a tudíž velmi dobře známé tváře Michael C a Martin Gredner. Oba se celkem slušně prosazují i v zahraničí a reprezentují tak české barvy ve světě. Dále se představí adept na pozici objev roku Jet Fever, který si svou pozici na taneční scéně posiluje každým svým vystoupením. Těšit se můžete také na rezidenta klubovky E-Motion, kterým je samozřejmě brněnský DJ Stepan Bruck. Veškeré informace naleznete na www.fsmusic.cz nebo na prezentaci akce na serveru www.idj.cz.

Napsat názor do DISKUSE

 28.10.2007 Karel, Press

Dlouho očekávaná party Transmission vypukne již tento pátek, 2. listopadu v pražské Sazka Aréně, kde vás kromě velkolepé show čeká vystoupení největších mezinárodních djských hvězd jako Ferry Corsten, Above & Beyond, Christopher Lawrence, Scot Project nebo San s Jan Johnston. V článku najdete důležité praktické informace a časový plán akce. Prosíme, pozorně si přečtěte všechny uvedené rady a pokyny, a snažte se je během akce respektovat. Na Transmission platí jiné podmínky než při koncertech či sportovních akcích, proto doporučujeme, aby se s těmito informacemi seznámili i pravidelní návštěvníci Sazka Areny. Nejlevnější vstupenky na Transmission jsou v prodeji do středy 31.10. za 790 Kč + poplatky. Poté se cena opět zvýší na konečných 890 Kč + poplatky. Tato cena bude platit i pro vstupenky zakoupené na místě. Předprodej vstupenek probíhá prostřednictvím sítí Ticketpro a Sazka Ticket. Brány Sazka Arény se otevřou 2 hodiny před začátkem akce, tzn. v 19. hodin. Otevřeny budou pouze koridory na vstupu Sever, který se nachází na stejné straně jako stanice metra Českomoravská. Na této vstupní straně jsou pokladny, kde bude probíhat jak prodej vstupenek, tak i výměna vstupenek, které byly zakoupeny v síti Ticketpro či Eventim. Tyto vstupenky bude potřeba vyměnit za vstupenky Sazka Ticket, které jako jediné platí pro vstupní turnikety.

Napsat názor do DISKUSE

 25.10.2007 Karel, News

Přestože je v tuto chvíli web Dj Magu zřejmě přetížený, přinášíme Vám ty nejpodstatnější informace z výsledků letošní ankety Dj Mag Top 100. Vítězem se stává nestor trance hudby s tváří rozpustilého mladíka, holandský mág Armin Van Buuren. Zatímco minulý rok byl druhý, letos se podíval na nejvyšší stupínek. Zaslouženě? Proč ne, vždyť i já pořád nejraději poslouchám jeho nezaměnitelné ASOTy, které se staly součástí běžného života spoustě lidí. Druhé místo obsadil Tiësto, chladný to profesionál, který už několik let naznačuje konec kariéry, které pak střídají stále monstróznější turné po celém světě. Na třetím místě je John Digweed, minule osmý. Kvalitní dj, který je více uznávaný ve světě než u nás, proto čeští promotéři pozor, tohle jméno možná zaplní Roxy, ne však Tmobile Arénu. Až na čtvté místo se propadl sympatický středoevropan Paul Van Dyk, vítěz minulého ročníku. Nejde kralovat věčně, přesto si myslím, že už za rok půjde PVD opět směrem nahoru. Ze sedmého na páté místo poskočil Sasha, což je podobný případ jako Digweed. Zde je třeba si uvědomit fakt, že ač je anketa globální, pořádá a vydává ji anglický časopis, tudíž se odvážím říct, že kdyby anketu pořádal holandský časopis s globálním dosahem, tito dva by možná nebyli v top10, ale to jsou jen mé spekulace :) Na šestém místě jsou "králové zítřka" Above & Beyond, kteří si polepšili o celá tři místa. Potřebujete další důvody, proč byste si neměli nechat jejich vystoupení na Transmission 4? Sedmý je starý dobrý (i když z úst člověka který Coxe slyšel leda tak z vlaku to zní trochu divně) Carl Cox. Na osmém místě je Ferry Corsten, headliner Transmission 4. Neměli by se tedy nyní stát headlinerem Above & Beyond? Ale co, já už bych propagační materiály asi neměnil :) Na devítce jsou psytrancoví Infected Mushroom, kteří už minulý rok "slintali" po první desítce. Letos se jim to povedlo, tak zřejmě v nich něco skutečně bude a i mainstreamový trancer by se o ně měl začít zlehka zajímat. Konečně na desátém místě najdeme hádejte koho? Z 31. místa až do top 10, to je David Guetta. Zatímco před půl rokem se mnozí divili, co takové jméno děla v Sensation lineupech, nyní by měli tito lidé trochu prohlédnout, i takovýto umělec patří do top 10 současné taneční hudby. Co další jména? Markus Schulz pomalu klepe na dveře top 10, je třináctý. Nahoru šel i Sander Van Doorn, který si polepšil o více než 15 míst. Rozebíráním dalších míst bychom mohli strávit celý den, proto považuji tento článek za dokončený a těším se na Vaše komentáře v diskusním fóru.

Napsat názor do DISKUSE

 24.10.2007 Karel, News

Holandské duo Mark Norman je českému trance publiku dostatečné známé. Tvoří jej dvojice chlapíků Mark de Jong a Norman Lenden. Dvou a vícečlený hudební projekt přináší výhody i nevýhody. Na jedné straně je větší kreativita při tvorbě skladeb (podle hesla více hlav více ví) či možnost odděleně vystupovat pod uměleckým jménem jako dj (tj. teoreticky můžete jít na party s Mark Norman ve stejný večer jak v Brně tak v Amsterdamu), na druhé straně pak snadněji dojde k rozdílným názorům na další vývoj projektu a nezřídka se takovéto projekty rozpadají. To se však naštěstí projektu Mark Norman prozatím netýká a tak nám dva roky po debutovém albu Synchronicity představují nové album nazvané Colours, které vyjde 29. října na Black Hole Recordings sublabelu Magik Muzik. Obsahovat bude převážně nové skladby, z kterých jmenujme třeba skvělou Niagaru (byť ta vyšla pouze jako mp3 pro potřeby djs), Blikken Machine nebo nejnovější singl Ventura, který už vyjde i na vinylu. Nechybí ani skladby vzniklé spoluprací se zpěvačkami Celine a Jes, tj. skladby Colour My Eyes (featuring Celine) či Talk Like A Stranger (with JES). Na albu najdete dohromady dvanáct skladeb, nejde tedy o 2CD jako u prvního alba z roku 2005. Pokud Vám tedy není tvorba dua Mark Norman cizí, nebo naopak máte chuť poslechnout si kvalitní trance produkci, mělo byste se po tomto albu určitě podívat. Snad za to bude stát a "probarví" šedivé podzimní dny.

Napsat názor do DISKUSE

 22.10.2007 Karel, Press

Djs a klubová technika také na ON-LINE splátky na dálku - nakupujte na splátky prakticky odevšad přímo na www.maxistore.cz. Rádi by jste nakoupili DJ techniku? Nebo něco do vašeho klubu? Gramce, mixáky, bagy, CD playery, efektory, zesilovače, scany, jehly, reproduktory, hlavy? K dispozici máte přes 14 tisíc položek. A to prakticky všechny značky !!! Ať jste z jakéhokoliv koutu české republiky, můžete přes naše stránky www.maxistore.cz požádat o splátky na Vámi vybranou techniku. Je to velmi jednoduché. Nepotřebujete žádné potvrzení o výši příjmu a nemusíte nikam chodit. Stačí se přihlásit nebo zaregistrovat, pak si jen vybrat zboží, udělat objednávku a přímo z našich stránek se dostanete do formuláře s žádostí o splátky. Většina žádostí bude vyřízena v rozmezí půl až jedné hodiny, nejdéle však do 48 hodin. Pak Vám pošleme smlouvy, vy je podepíšete a zboží je Vaše. Není to geniálně jednoduché? Více dalších informací naleznete na ON-LINE splátkách na našem webu.

Napsat názor do DISKUSE

 19.10.2007 Karel, Press

Již za necelé dva týdny a přesně pět měsíců po Sensation White, vypukne v pražské Sazka Aréně další unikátní taneční party Transmission, která se dočkala již čtvrtého pokračování. Přípravy na tuto nejpopulárnější domácí halovou akci jsou v plném proudu, a i tentokrát pořadatelská agentura United Music plánuje přeměnit Sazka Arénu v impozantní taneční chrám maximálně využívající technických možností arény. A čím Transmission tentokrát překvapí? Centrem celého dění bude speciálně pro Transmission navržená a vytvořená scéna, kterou bude tvořit 40 metrů široká stage s dominantou obří nafukovací dekorace, jejíž vrcholy dosáhnou do výše 17 metrů. Důležitou součástí scény budou 3 LED stěny o celkové ploše 48 metů čtverečních, dále djský pult tvořený dalším LED systémem, 12 vysoce výkonných barevných a zelených laserů, dále několik vodních fontán či časované pyroefekty. Světelný park a lasery budou výkonem a počty stejně objemné jako při červnové Sensation, stejně jako zvuková aparatura o výkonu 250 kW. Pro představu, celkem bude použito 104 inteligentních světel - tzv. otočných hlav, 44 stroboskopů, 30 blinderů, 220 PAR světel, 60 metrů světelných trubic, 500 metrů truss konstrukcí, atd. Celou show pak bude ovládat 15 operátorů.

Napsat názor do DISKUSE

 18.10.2007 Karel, Press

1) Honzo, je o tobe znamo, ze jsi pred 5 lety (utika to) zalozil velmi zajimave a ojedinelé sdružení djs Progressive Session on the Road. Jaká je vlastně myšlenka tohoto crew a bylo to i zpočátku kvinteto djs, resp. složení bylo stále stejné? Ahoj Martine, mas pravdu, ze cas leti jak voda a nebyt nahody, tak jsem si ani neuvedomil, ze je tomu prave pet let. Projekt Progressive Session on the Road vznikl na zaklade myslenky, jak dostat tehdy hodne ranny hudebny styl progressive vice mezi lidi, aby nezustaval na pokraji zajmu jak mezi promotery, tak partypeople. Dal jsem dohromady djs, kteri se jiz v te dobe na scene pohybovali a tomuto stylu se venovali, a nabidl jsem jim tuto jednoduchou myslenku. Vsichni dotazani byli pro. V dobe zalozeni vsak byla sestava trosku jina.... Byl tam navic slovak Little Loiu a Petr Holman. Petr si nasel pozdeji vlastni cestu v trance a Little Loui ani nevim kde je mu konec... :-) Jezdili jsme tenkrate po klubech v CR a snazili se lidem tento styl predstavit...

Napsat názor do DISKUSE

 17.10.2007 Karel, News

Po čtrnácti dnech jsem zpět s novými ukázkami, pojďme se tedy rychle podívat (než navečer přijde studená fronta a ukončí tak "zlatý říjen"), co nového se na poli trance hudby událo. Začínáme lehce progresivní skladbou Glenn Morrison - Circles, která si mě získala svojí nenásilnou a přesto pod kůži se zadírající melodií a rytmem. Tyhle na první pohled nenápadné skladby opravdu můžu a nejsem sám, ASOT nebo TATW playlist to potvrzuje. O Marku Normanovi nebylo od jara moc slyšet, na podzim se ale vrací v plné zbroji, tj. se singlem Mark Norman - Niagara. Nemám téhle desce vycházející na labelu Magic Muzik skoro co vytknout, je podařená, chytlavá, a právem jí tak patří místo v dnešních ukázkách. Další ukázkou je skladba s poněkud krkolomným názvem Cold Blue & Del Mar - 11 Days (Sebastian Brandt Rework). Ten ovšem nic nemění na faktu, že 11 Days je zdařilou euforickou trance vypalovačkou. Skoro by se sem hodilo i slovo "odrhovačkou", ale tou 11 Days opravdu není. V krkolomných názvech pokračujeme, další skladbou jsou The Thrillseekers feat. Gina Dootson - By Your Side (Mind One Remix). To už možná odrhovačka trochu je a ze začátku se mi tenhle song moc nelíbil, ale čím více jsem jej slyšel, tím více jsem si vokály od Giny Dootson zamiloval. A když se k tomu přidá povedený remix od Mind One, není co řešit. Poslední ukázkou pro dnešek je Adam White feat. Stacey Kitson - Piece Of Mind (Rozza Remix). Nevím, jestli Adam tenhle song pouštěl při svém víkendovém vystoupení v Česku, ale odhaduji, že ano. Piece Of Mind je poctivý oldschoolový trance a je dobře, že takovéto skladby ještě vznikají. A to je pro dnešek všechno, na viděnou u dalších ukázek.

Napsat názor do DISKUSE

 15.10.2007 Karel, Press

Rezidentní noc Martina Grednera Evolution je opět zde ve speciálním vydání! Bude se slavit a tentokráte 5 let existence Progressive Session crew, jejíž členové zahrají v kompletním kvintetu ve Fabricu! Slovenský, vynikající producent Tomáš Haverlík, další zvučné, producentské jméno Roman Rai a v neposlední řadě dvojice djs, kteří ve Fabricu uměli vždy vyrobit skvělou náladu dj Tazz (zakladatel projektu) a Bo. Dan. Čekejte hudební dárky u vstupu a samozřejmě laser show a Fabric go-go dancers a pochutnáte si na fresh fruit barech!

Napsat názor do DISKUSE

 15.10.2007 Karel, Press

MATAMAR Summer Tour 2007 je akce, která proběhla již na několika místech České republiky. Tento pátek 19.10. se v klubu Pekelnej Bar (Na Bělidle 38) na Andělu odehraje zakončení této tour a to ve velkém stylu. Hlavní aktéři - djové Mark Airman a Mata C z projektu MATAMAR (matamar.com) pořádající pravidelnou a stále úspěšnější noc Language of Trance si na závěr svého putování pozvali speciálního hosta a tím je dj Milo Moretti, v jehož setech můžete najít širokou škálu stylů od progressive, přes trance, až po tech house a elektro a to v opravdu jedinečné kombinaci a jeho sety jsou tak plné energie a správného náboje. Dalším z řady hostů bude stále oblíbenější a známější dj Rewis, který se do povědomí trance publika dostává v poslední době zejména jeho velmi úspěšnou nocí Impress, kde již vystoupil např. Eddie Sender nebo Milan Lieskovski. V neposlední řadě se představí také mladý a talentovaný dj a producent Tadeas z bookingu Language of Trance, který se již delší dobu aktivně věnuje produkci a v současné době jedná s několika zahraničními labely o vydání svého prvního singlu. A to ještě není vše - těšit se můžete také na dje, který se umístil v nedávném dj Contestu o hraní na prestižní Language of Trance - a to dj Muff, který sklidil velmi příznivé ohlasy po svém účinkování na této noci, která nesla podtitul 7th Way a kde si zahrál po boku djs jako byl Tripmain nebo Roman Rai.

Napsat názor do DISKUSE

 12.10.2007 Karel, News

Na začátku října jsme psali článek o ukončení hlasování do ankety Dj Mag Top 100. V něm jsme zmiňovali, že došlo k několika pokusům o podvod při hlasování. V minulých dnech tyto domnělé podvodníky odhalil James Robertson z časopisu Dj Mag. Hlavními viníky mají být americký dj Christopher Lawrence a jeho krajan Dj Dan. Oba dva mají (respektive měli, protože už byl prý propuštěn) stejného marketingového managera, který se měl pomocí vytvořeného skripu pokoušet zmanipulovat výsledky ankety. Při internetovém hlasování není snadné vytvořit kdovíjak zabezpečené hlasování, odolné vůči podvodům. Zatímco v předchozích letech byly markantní podvody odstraněny počítačem, letos editoři Dj Magu kontrolovali většinu hlasů "vlastníma rukama". A právě u výše zmiňovaných djs našli více než 50 hlasů z jedné IP adresy. Samozřejmě se to netýkalo jen jedné, ale cca 20ti IP adres, čímž už se dá nahnat solidní počet hlasů. Oba dva djjové skončili minulý rok na čtvrtém a pátém místě, což je zejména u Dana podezřelé, protože tento dj se v anketě poprvé objevil až v roce 2004 a o tři roky později byl pátý, aniž jej kdokoliv pořádně znal? Stejně tak Christopher Lawrence je bezesporu kvalitní dj, o čemž nás snad přesvědčí na Transmission 4, kde vystoupí. Je to ale dj, který patří skutečně do TOP 10 či TOP 5 na světě? Oba dva djs svádějí vše na onoho marketingového managera a svoji vinu popírají. Dalšími podvodníky jsou neznámí djs z Číny a podobných exotických zemí, z těch známějších jmén zmiňme izraelský projekt Flash Brothers, který obdržel přes 1300 hlasů z jedné ip adresy. Ti zase argumentují, že hlasy poslal někdo z jejich rodiny a kamarádů a chtěl jim udělat "radost". V této souvislosti se nabízí konspirativní úvaha, že by šlo podvod využít i opačně. Pokud třeba nesnáším Tiësta, napíšu skript a pošlu mu podvodné hlasy. Budu odhalem, ale z ankety tak vyřadím Tiësta. Je zajímavé, že u velkých hvězd se nic takového nestalo, což by se vzhledem k počtu příznivců a odpůrců dalo jistě předpokládat. Možná se to stalo, ale o tom editoři Dj Magu mlčí, protože na druhou stranu je evidentní, že top djs typu Tiësta, Armina nebo PVD jsou natolik "nad věcí", že je nějaká Dj Mag Top 100 nemusí přiliš zajímat a je to právě tento magazín, který si nemůže dovolit nemít tyto jména v anketě. Ať už tedy někdo podváděl nebo ne, nepřikládal bych anketě Dj Mag Top 100 zase takovou váhu. Fanoušky musí dj přesvědčit svým výkonem a ten se nedá žádným podvodem zlepšit.

Napsat názor do DISKUSE

 12.10.2007 Karel, Press

Dalo by se říci, že dnes nastane další den, který se může zapsat tučným písmem do historie klubového tranceu v České republice. Brněnská party E-MOTION bude hostit anglického DJe a producenta, autora hitu Ballerina a majitele labelu Emelodic ADAMA WHITEA. Zde jsou poslední praktické informace jak se dostat do klubu Fléda a i lineup tohoto tranceového večera. Do klubu Fléda se nejlépe dostanete z Hlavního nádraží tramvají číslo 1 směr Královo Pole. Cesta z nádraží tramvají trvá necelých 10minut. Tramvaj zastavuje hned naproti klubu Fléda a to na zastávce Hrnčířská. Jak se dostanete autem směrem ke klubu na to se můžete podívat v přiložené mapce. Asi Vás ale nejvíce zajímá jaký bude lineup. Když se dotazoval na svůj čas Adam White, tak jsem zkusil napsat 2.5hodiny. Jeho reakce byla výlučně pozitivní. Doslovně napsal: absolutely perfect. Doufejme že takový bude i jeho set, který nám dnes večer předvede! Teď už pouze zbývá Vám popřát příjemnou cestu do klubu Fléda a večer naviděnou se všemi co budou naladěni na pozitivní tranceové vlně! Můžete se i podívat na pozdravy od jednotlivých DJs včetně pozdravu, který nám zaslal Adam White.

Napsat názor do DISKUSE

 11.10.2007 Karel, Press

DJové, producenti, MCs a další tvůrci elektronické hudby mají nový prostor pro prezentaci, komunikaci a výměnu informací. Také fandové elektronické muziky si rozhodně nepřijdou zkrátka. Pro všechny zmíněné byl spuštěn nový server www.idj.c. Jedná se komunitní server, který umožňuje prezentovat umělcům svoji tvorbu, skladby jsou přehrávány přes komfortní flash player. Dále si můžou uživatelé v profilech nahrát svoje fotografie, DJsety, videa, diskutovat nebo komunikovat s přáteli pomocí vnitřní pošty. Ze sekce dates se automaticky generuje kalendář akcí atd. Server je ve fázi beta verze a jak už to u webů 2.0 bývá ještě chvíli bude, průběžně jsou doplňovány další funkce a moduly. Již nyní ale server zaznamenal mezi hlavně DJ komunitou velký úspěch, databáze skladeb obsahuje cca 500 skladeb a přes 800 odkazů na DJ sety. Se serverem idj.cz dostali DJové možnost jak mezi sebou komunikovat ale také jak o sobě dát vědět, nemusí nyní pracně připravovat svoje vlastní stránky, vše je již na idj.cz připraveno, stačí zadat data a uživatel automaticky získává adresu www.idj.cz/jmeno_uzivatele. Neváhejte a www.idj.cz vyzkoušejte, ať už jako uživatelé poslechem vaší oblíbené hudby nebo jako umělci na svoji prezentaci, komunikaci se spřízněnými tvůrci či fanoušky.

Napsat názor do DISKUSE

 9.10.2007 Karel, Press

1.Ahoj, tvé bio je vcelku výstižné, ale i přesto zkus na sebe prásknout něco peprného co jsi ještě v rozhovoru neřekl. Teď jsi mě zaskočil, fakt nevím co ... 2. Nedávno jsi hrál na Slovensku na prestižní akci Beautiful Things, jak se ti hrálo na party s Mike Koglinem? Mé dojmy z Beatiful Things jsou jednoznačně kladné. Celý večer byl opravdu úžasný. Hrálo se mi fakt dobře. Když jsem nastupoval po Mike-ovi tak na mě čekalo okolo 900 lidí v docela divoké náladě. Lidé se bavili a i přes to, že jsem hrál od 03:30 tak přes více než polovinu mého setu byl klub stále plný. Od 5:00 jsme hráli ping-pong já, Mike a PICO. No a co se pak odehrávalo to nemá v ČR ani SK obdoby (kdo tam byl mi dá jen zapravdu :). Mike na mě udělal opravdu velmi dobrý dojem jak svým vystoupením tak i svou osobností.

Napsat názor do DISKUSE

 8.10.2007 Binary, Review

O projektu Michael Cassette, který mě zaujal už v červnu letošního roku svým debutovým releasem Zeppelin / David, se mi nepodařilo zjistit mnoho relevantních faktů. Nicméně jsem si alespoň poupravil svůj prvotní mylný dojem, že se jedná o jednoho člověka. Toto progressive trance/house uskupení totiž tvoří dva Finové - Erkka Lempiäinen a Matti Heininen známí též z projektu Komytea. Pokud vám to nic neříká, dozajista si vzpomenete na brilantní Komytea Remix k tracku Keep On od Supermodels From Paris, jenž vyšel začátkem loňského roku na labelu Anjunadeep, původně však jako JC1 Remix. Hned při prvním poslechu skladby David jsem dospěl k názoru, že to je geniální počin a patří mezi to nejoriginálnější a nejzajímavější co se letos na poli proghousu urodilo. Jímavé male retro vokálky v kombinaci s Anjunadeep proggy soundem a nízkým bpm činí z tohoto dílka ojedinělý hudební komplex. Zeppelin je poněkud jiného ražení, původně mi nebyl moc po chuti, ale dnes se podepíšu pod tvrzení, že to je rovněž vysoce kvalitní progressive. Ostatně, názor jsem změnil až při live poslechu na červencovém ZENu v Roxy. Od té doby jsem přemítal nad ideou, zda Michael Cassette zůstane projektem jednoho resp. dvou hitů a nezmizí v propadlišti dějin tak jako mnoho jiných. Avšak vyvedení z omylu nastalo velice brzy, a to když jsem narazil na digitální verze tracků Shadow's Movement a Fox And A Shooting Star, plánované jako vinyl-release na labelu Anjunadeep až začátkem roku 2008!

Napsat názor do DISKUSE

 5.10.2007 Karel, Press

Jedna z nejočekávanějších tanečních událostí letošního roku TRANSMISSION, pohltí již za necelý měsíc pražskou Sazka Arénu. Právě byl spuštěn oficiální web, kde na vás čeká trailer a všechny potřebné informace, galerie, profily djs s ukázkami tracků. Stránky budou postupně aktualizovány a doplňovány. Více již na www.transmission.cz. I tentokrát přivítá Transmission mnoho slavných světových jmen, z nichž hned tři patří do absolutní světové TOP 10. Prvním z nich je nizozemský DJ a producent FERRY CORSTEN, který již několik let patří spolu s umělci jako Tiësto, Paul van Dyk a Armin van Buuren k nejpopulárnějším trance DJům naší planety. Ferry Corsten se domácímu publiku představil poprvé v loni právě na Transmission, kde jeho exkluzivní čtyřhodinový set sklidil obrovské ovace a nadšení. Jeho poslední kompilace Passport United States of America vyšla před nedávnem také u nás. Dalšími zahraničními hosty budou britští ABOVE & BEYOND.

Napsat názor do DISKUSE

 4.10.2007 Karel, News

Po dlouhé době se dostávám k hudebním ukázkám i já, jsem tedy zvědavý, zdali mě za můj výběr pochválíte, nebo je můj hudební vkus již úplně mimo. Pro první čtyři ukázky jsem nemusel chodit nikam daleko, po dlouhé době se v posledním ASOTu vyskytly skladby, které mě velmi zaujaly. Jako první to jsou Snow Patrol - Shut Your Eyes (First State Bootleg Mix). Remixovat věci od Snow Patrol je takřka jistá trefa do černého, protože už v základu dostanete vynikající a tvárný materiál. V tomto případě mám na mysli zejména dokonalé vokály, které musí chytnout za srdce každého fajnškmerka. A že to není trance? Koho to zajímá ... Jody Wisternoff - Starstrings je druhou ukázkou a světe (ne)div se, opět to není trance. Ten kdo by od člena formace Way Out West čekal trance, by byl asi lehce naivní. Starstrings je inteligentní moderní track, ideální pro tyto začínající melancholické podzimní dny. Náznaky trancu lze najít až v třetí dnešní ukázce, kterou je nový track od Ron Van Gelderen - Dirty Rocker. RVG použil svůj vlastní vokál a vytvořil poměrně "masivní" skladbu, která bude mít jistě velké ambice. Šance téhle skladby vidím zejména na velkých parties, kde může zbořit kdejaký parket. Čtvrtá ukázka je novinka od Leon Bolier - Further Instructions (Other Mix). Jde o mix trancu, electra a progressive, tedy stylů, které zdánlivě k sobě moc nejdou. Leon je přesto dokázal spojit v tento zajímavý novativní počin. Poslední dnešní ukázkou jsou Above and Beyond Pres. Tranquility Base - Buzz (Breakfast Remix) ve fantastickém remixu od Breakfast. Tenhle remix jsem poprvé slyšel, když jsem si pustil TATW 182 při jízdě na cyklo trenažéru a zachvátil mě takový přiliv energie, že jsem z něj málem spadnul :) Breakfast umí, což dokazují dalšími remixy i vlastním novým singlem The Horizon, nic se ale podle mě nevyrovná tomuto remixu. A to je pro dnešek vše, na viděnou opět někdy přístě.

Napsat názor do DISKUSE

 4.10.2007 Karel, Press

Již 4. pokračování bude mít říjnová edice rezidentní noci Michaela Buriana, který si pozval vynikajícího Josepha Armaniho až z daleké Malty! Josepha jste například mohli živě vidět a slyšet v pražské T- Mobile Aréně společně s Paul van Dykem a právě Michaelem Burianem! Tahle party zahrnuje tradičně silný line up a tak se dále můžete těšit na Martina Grednera, Mila Morettiho, dje Ringa a talentovaného dje Patricka! Otevřeny budou 2. stage klubu a v prodeji také bude fresh Dvd Michaela Buriana, těšit se můžete na laser show a Fabric go - go dancers... a to není zdaleka vše Ano, line up je velká záruka kvalitní zábavy, ale proč si párty nezpestřit? Především dámy přivítají Rossman Beauty Tour, která se stane součástí právě party Michael Burian Special a zahrnuje prezentaci výrobků Gosh a Essence. Pokud si budete chtít nechat jakkoli upravit vlasy, svěřte je do rukou odborníku firmy L´Oreal a jejich produktů a těšit se na spoustu dárků, které poputují z rukou přítomných hostesek firmy Rossman! Ješte stále váháte?

Napsat názor do DISKUSE

 3.10.2007 Karel, Press

Po vystoupení v prestižním, čínském G Plus je na kontě dje Martina Gredner další vystoupení v klubu zvučného jména - londýnsém Turnmills! Martin bude vystupovat na hlavní stage na nejznámější noci The Gallery společně s takovými esy světové, taneční scény jako Christopher Lawrence, Judge Julees, Kyau vs Albert, Gareth Emery. či Marcel Woods! Pro zájemce je přiloženo info týkající se výše vstupného a dresscode.

Napsat názor do DISKUSE

 1.10.2007 Karel, News

Před pár dny (25.9.2007) bylo oficiálně ukončeno hlasování do letošního ročníku populární taneční ankety Dj Mag Top 100, která každým rokem nabývá na prestiži. Letos se hlasování zúčastnilo kolem 345 000 hlasujících, což je solidní číslo, když uvážíme, že minulý rok hlasovalo 217 000 lidí. Podle organizátorů ankety byly zaznamenány pokusy o podvody, nicméně podvodníci byli údajně odhaleni a spravedlivě potrestáni (jejich jména by měla být zveřejněna) a anketa by tak měla odpovídat skutečnému stavu. Určitě bude zajímavé sledovat, zdali Paul Van Dyk vyhraje potřetí za sebou, nebo předá žezlo někomu jinému. Vyhodnocení a zveřejnění výsledků proběhne ve středu 24. října v londýnském klubu SeOne. Součástí celé show bude i party s poměrně zajímavým lineupem, posuďte sami. Kromě vítězného djje zahrají jména jako David Guetta, Fedde Le Grand, Danny Howells, Alfredo, Infected Mushroom, Martin Solveig, Dave Angel, Sander van Doorn, Gareth Emery nebo James Zabiela & Nic Fancuili (One+One). BBC Radio 1 natočí dvouhodinový speciál o anketě, včetně rozhovoru s vítězem i dalšími umělci. A pokud neuniknou výsledky předem na internet, bude právě toto rádio místo, kde se exkluzivně o půlnoci dozvíte výsledky pro letošní rok. Druhá možnost je pak vydat se na onu výše zmiňovanou party, vstupné stoji 7 liber a celá částka jde na charitu. Zajímavou novinku pak nabízí samotný web časopisu DJ Mag, za poplatek (platit lze třeba pres Paypal) si je možno objednat aktuální i starší vydání časopisu v PDF verzi. Tuto možnosti zmiňuji proto, že v tomto formátu vyjde i speciál k Dj Mag Top 100.

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ