TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 31.8.2001 T-Raidr, Report
Ve čtvrtek 30.8.2001 se v Boskovicích (okr. Blansko) konala v místním discoklubu Paradise první trance a techno party. Oficiální začátek byl stanoven na 21:30, ale už v devět hodin byl discoklub Paradise velmi slušně obsazen. Přesně o půl desáté začaly v uších návštěvníků dunět první beaty v podání Voodoo Pieta, který se svým komerčním technosetem rozpumpoval celou budovu discoklubu včetně přilehlých prostor. Po půlhodince ještě o něco přitvrdil, čímž dokonale zaplnil celý parket. Ve 22:30 Voodoo Pieta vystřídal T-Raidr a techno vystřídal trance. Po vlažnějším nástupu si i trance vydobyl v uších většiny návštěvníků svoje místo a taneční parket se opět začal velmi slušně hýbat. Úspěch tranceového setu v podání T-Raidra gradoval v posledních dvaceti minutách jeho setu, kdy byly vidět spokojené úsměvy na tvářích hudbě zcela oddaných návštěvníků. Přesně o půl dvanácté zahájil svůj set host večera, DJ E.S.W.L.
I jeho poněkud progresivněji zaměřenému setu se dostalo úspěchu a velice pozitivního ohlasu. Byl to velice příjemný pocit, vidět, že i trance dokáže oslovit a rozpohybovat tolik lidí. DJ E.S.W.L. hrál o poznání vyváženější set, ale i tak měl stoupající tendenci a opět se největšího ocenění z řad pařanů dostalo až jeho druhé polovině. Čtyřicet minut po půlnoci došlo opět ke střídání žánrů a také djs. K mixpultu se postavil Voodoo Piet, který to zase pořádně nakopl a tentokrát již bylo slyšet nefalšované techno. Nutno podotknout, že Voodoo Piet nepolevil ani po dvaceti minutách a pokračoval ve strhujícím tempu až do časného rána, kdy byla party prohlášena za ukončenou. Myslím, že celá akce se až na malé detaily povedla a rozhodně ji plánujeme opakovat.
Pokud byste měli do budoucna chuť se zůčastnit, sledujte server www.trance.cz.

 30.8.2001 Karel, News
Máme se něčeho obávat nebo se dokonce strachy třást ? Možná ano, ale v případě nového singlu "Tremble" dua Marc Et Claude můžeme zůstat klidní, maximálně se totiž roztřeseme blahem nad tímto povedeným singlem. Marc Et Claude jsou poměrně známí (vydávají u labelu AlphabetCity), jejich předchozí coververze "I need your lovin" a "Lovin' you" byly docela úspěšné, měřeno podle toho, jak často a kolik dj's skladby hrálo. Nový singl "Tremble" vyšel již před několika týdny (CJ Stone remix dokonce před několika měsíci), ale pokud se opět podíváte do první desítky DDC, najdete jej na šestém místě jako nejvyšší novinku pro tento týden. Příjemnou změnou je určitě to, že "Tremble" není další coververzí v řadě, ale úplně novým singlem. Kromě výše zmiňovaného remixu od CJ Stone vyšly ještě remixy od Saint & Sinners, Jan Drivera a Safri Dua, což je jejich první remix vůbec (ukázka). Pokud se mám pokusit o krátké zhodnocení, tak můžu řict, že Marc Et Claude dokázali, že umí i vlastní tvorbu a nejsou živi pouze z předělávání již jednou vytvořených skladeb. A nakonec, "Tremble" je možná lepší než předchozí singly, příjemně se totiž třesu při poslechu jejich songu ...

 29.8.2001 Karel, News
S velkou radostí jsem přivítal nové remixy k jedné z nejlepších skladeb celé taneční historie, a sice k AWeX - It's our future. Pokud hudební scénu sledujete nějaký ten pátek, určitě se na tento revoluční song z roku 1995 ještě živě pamatujete. Dvojice DJ Tom Wax (www.tom-wax.de) a Thorsten Adler v té době skutečně dobyla celý taneční svět a i další skladby jako "Back on plastic" se zapsaly do dějin dance music zlatým písmem. Tato dvojice ještě vytvořila projekty jako Arpeggiators nebo Microbots, zejména o Microbots bylo letos docela slyšet v souvislosti se singlem "Cosmic Evolution". Původní "It's our future" remixoval mj. slavný to DJ Carl Cox, nebo v roce 1999 Thomas Schumacher. V době největší popularity AWeXu vyšlo i stejnojmenné album.
Aktuální verze 2001 vyšla na přelomu července a srpna a když se podíváte o dvě zprávy níže, najdete AWeX na prvním místě DDC, takže to vypadá na solidní comeback tohoto sympatického projektu. Současnou verzi hraje ve svých setech Paul van Dyk a mnozí další, i to vypovídá o kvalitách nových remixů. O ty se postarali Christopher Just (ukázka) a Tony De Vit, kromě nich vyšel ještě Rock & Roll mix. Myslím si, že AWeX se vrátili v ten pravý čas a trochu tak alespoň rozvířili stojaté vody německé produkce, když už nic jiného ...

 28.8.2001 Karel, News

Chcete mít svoje vlastní tričko TRANCE.CZ ? Pak neváhejte a objednejte si jej ještě dnes! Více zde >>


 27.8.2001 Karel, News
TOP 10
01. AWeX (It's Our Future [Remixes 2001])
02. Jamiroquai (Little L [Mixes])
03. Roger Sanchez (Another chance)
04. Moguai Pres. Punx (The Rock)
05. Mario Piu' Aka DJ Arabesque (The Vision) [Mixes]
06. Marc Et Claude (Tremble)
07. Joy Kitikonti (Joyenergizer)
08. Deep Swing (In The Music [Mixes])
09. St. Germain (So Flute / Rose Rouge)
10. Plug'N'Play (Time To Bob / What Is Techno)

 26.8.2001 Karel, Press

V sobotu 1. září se v klubu ROXY uskuteční premiéra nové party noci nazvané REASON. Hlavním residentem bude DJ James Zabiela, který se předvedl jako předskokan Dje Sashy na červencovém trance festivalu ZEN a zaujal natolik, že se stal residentem právě nové pravidelné noci REASON. Doplní jej DJ Joel Einhorn a speciální host DJ Ian Ossia. Podle všeho půjde o party podobnou Zenu, tedy o progresivní tech-house-trance hudbu s prvky breakbeatu v podání Jamese Zabiely. Ten je dobrým příkladem toho, že věk není všechno. 21letý James se seznámil s taneční hudbou v 15ti letech přes svého otce, který pracoval ve vinylshopu a nosil domů kvantitu house a techno desek. Byla to doba inovace a invence a Jamese mixování okamžitě zaujalo. Své první vystoupení absolvoval v 15ti letech na školní diskotéce a zážitek, kdy před ním tančila celá škola na pecku "Jump Around!" od House of Pain se mu zaryla navždy do paměti. Brzy nastoupil do vinylshopu svého otce a dostal na starost nákup desek, a tudíž měl přehled o celé hudební scéně. Více zde >>


 26.8.2001 Karel, News

 24.8.2001 Petr Makaj, Review
Kompilaci pro letní číslo anglického časopisu Muzik obstaral tentokrát dýdžej Smokin' Jo, rezident mnoha známých anglických klubů a také producent vydávající na známé značce Fluential. O výběru tvrdí, že není přesným obrazem toho, co běžně hraje v klubech, ale že je více určený pro poslech doma nebo v autě spíše než k tanci.
Na 70. minutovém mixu lze nalézt například jeden z hitů letošní Ibizi, Mojolators-Drifting nebo vlastní práci Smokin' Joa, Yanu.
K těm zajímavějším trackům patří například Samba od Faze Action v remixu od Rogera Sancheze, jehož hlavními znaky je monotónní rytmus, valivá basová linka a donekonečna se opakující vložený sampl, to vše podepřeno neodolatelným houseovým feelingem.
Velmi podařená je i Back To The Music od Joystick, pořádně funkující skladba s efektními zvuky bubínků, je vidět, že Smokin' Jo se už nějaký ten rok v klubech pohybuje a ví čím pořádně nadzvihnout taneční parket. Label Yoshitoshi, ze kterého pochází právě Back To The Music, tak potvrzuje svůj velmi dobrý vkus. Jen tak dál.
Následující Kidstuff- Alright je pro změnu jak vystřižený ze společných vystoupení DJ Tvykse s Darou Rolincovou, když tento energický pumpin' house doplňuje skvělý improvizující vokál. Filtrovaný disco sound a výrazné létavé bicí nabízí bývalý parťák Cisco Ferreiry z The Advent Colin McBean aka Mr. G (Get It Got It Good).
Na kompilaci nechybějí ani pověstné houseové "písničky", které jsou prokládány údernějším, ale stále funky housem a ke konci dokonce i tech-tribalovými náznaky. White Island Fever splnila účel do puntíku. Tedy přenést letní pohodu sálající ze žhavého slunce a rozpálených břehů Ibizi do vašich domovů. Nic víc od této kompilace očekávat nemůžete, takže užívejte dokud je ještě léto.

 23.8.2001 Karel, Press

Vypadá to, že na tranceovém nebi se začíná blýskat na lepší časy, v tomto případě jde o moravské nebe. 30. srpna se totiž v Boskovicích na místní diskotéce uskuteční první trance a techno party, takže taneční hudbě zdar, tranceu zvlášť!)

DISCO PARADISE - Boskovice (okr. Blansko) 30.8.2001
První Trance a Techno party
DJ's : T-Raidr (Bce,trance), Voodo Piet (Bce,techno), jako host večera vystoupí DJ E.S.W.L. (Brno,trance)
Start : 21:30 Stop : 3:30
Line-up : 21:30-22:30 light techno (Voodo Piet);22:30-23:30 progressive trance (T-Raidr);23:30-0:30 set by DJ E.S.W.L.;0:30-2:00 techno melody (Voodoo Piet);2:00-3:30 uplifting trance (T-Raidr)
Vstupné zdarma


 23.8.2001 Petr Makaj, Review
Na začátek si řekněme: kdo nezná BTho? Myslím, že tento Američan se i v naší republice proslavil opravdu dost, i když tady doposud nikdy nevystupoval a ani jeho singly se kupodivu nehrají na komerčních rádiových stanicích, což je docela paradox, když uvážíme jeho typické "slaďárny" jako Remember, Dreaming a další. Brian Transeau, jak zní jeho celé jméno, je znám tím, že kromě melodického zpěvného tranceu dokáže zacházet do stylů, které s ním opravdu moc společného nemají. Jako nejlepší příklad může posloužit jeho poslední deska Movement In Still Life, kde směle koketuje s hip-hopem, drum'n'bassem a klidně i elektrem. Ono když se podíváme, kdo mu s tím vypomáhal, není se ani co divit. Jména jako Adam Freeland, Kevin Beeber, DJ Rap nebo Sasha mluví za vše. S kým však Brian zatím spolupracoval nejvíce, je jeden z nejpovolanějších ve stylu vám tolik notoricky známém (ano, je to trance), Paul van Dykem, který má takto jistě nemalou zásluhu na BTho vzestupu. Naposled spolu natočili track Namistai, kterou jste mohli nalézt na výše jmenovaném albu. Více zde >>

 22.8.2001 Karel, News

Tranceová událost číslo jedna letošního podzimu nabývá opět konrétnějších rozměrů, protože včera odpoledne byl na webu www.trance-energy.nl zveřejněn line-up k této jedinečné party. Na koho se tedy můžeme těšit ? Trochu překvapivě na Klubbheads, jejichž produkce sice v poslední době za moc nestojí, ale livesety od nich jsou prý výborné. Já osobně bych Klubbheads předem nezatracoval, uvidíme a necháme se překvapit. Neznámým jménem je zcela určitě Scott Bond, i když jde o residenta v superpopulárním anglickém klubu Gatecrasher. Já tohle jméno slyším poprvé, nicméně myslím, že organizátoři by na TE nevybrali někoho vyloženě špatného a tak se třeba Scott Bond stane černým koněm nadcházející Trance Energy. Dalším, kdo na TE vystoupí, je Judge Jules, asi největší hvězda celého Trance Energy. No a další jména Mario Piu', Cross a můj favorit Johan Gielen slibují skvělou zábavu, takže v tuhle chvíli mohu říct pouze jedno, a sice že na TE nebude žádná hvěda typu Buurena nebo Tiësta, ale i tak je line-up hodně zajímavý a už se moc na tuto party těším.


 22.8.2001 Karel, Press

Po loňské Kazantip afterparty připravuje agentura Mountaingate na poslední prázdninovou sobotu, 1.září další open air festival nazvaný Distance to Luna. Hlavní scéna ve vypuštěném bazénu bude věnonána psychedelic tranceu . Zde vystoupí seskupeni Sonic Distortion, Djs: Raw-E, Cymoon a TV dále pak Dj GOnDaR (psytrance.cz) a svítáním Vás provede Dj Astral Moveo (Mountaingate). Bazén bude vyzdoben psychedelickými UV dekoracemi od ostravských Fluorobotanics. Na druhé scéně umístěné pod šapitó zahraje své DnB a chill outové sety Dj Vit-Amin a Bodhi z Pan:Dan sound systému. Současně si zde budete moct posedět na koberečcích u výborného čaje v čajovně připravené Pan:Danem, Zážitky umocní videoprojekce a fireshow. Zajištěno bude občerstvení, parkování a stanování přímo v areálu koupalistě. Akce začíná ve 20:00. Vstupné je též velice pozitivni 80,- Vice informací na tel. 0608/272217 nebo emailu : mountaingate@email.cz
Fotky a video z loňské Kazantip afterparty najdete na: www.krym.cz/afterkazvideo.htm


 22.8.2001 Karel, Press

Dnes můžete v online vinylshopu www.umerkura.cz sehnat opět mnoho dobré hudby. V nabídce se opět objevilo mnoho zvučných jmen a dobrých labelů. Můžete sehnat i starší tituly Plasticmana, Aztec Mystic, Timo Maase atd. Opět máme v nabídce výborné album z předminulého roku Keep it unreal od Mr.Scruffa. Z novinek máme hned dvě české desky. První je remix Floexova tracku Phi-log na labelu Stoika a druhou je album od Significant other - Mongo.lové. Dostali jsme také dokonalou kompilaci od Colina Dalea - Excursions či singl projektu Bomb the Bass Tima Simenona, který spolupracoval na předposledním albu Depeche Mode. Podobně povedenou kompilací je i Nuphonic - Hi-fidelity house: imprint III. Dále je k mání mnoho nových singlů labelů Tresor, Poker flat, Primate, Voodoo atd. Deskou týdne je poslední album Trickyho - Blowback.


 21.8.2001 Karel, Press

Ve čtvrtek 30. 8. se v Domažlickém klubu Fontána koná již třetí klubová noc nazvaná More for the Underground vol. 3. Hrát se bude House, Trance, Techno + alternativní styly (Drum n´ Bass, Dub atd.). O skvělý mix se postará DJ Marco Only + DJ Records. Celá akce startuje ve 20.00 a předpoklá-daný konec je v 5.00. Vstupné: 40 Kč.


 21.8.2001 Karel, News
TOP 10
01. Jamiroquai (Little L)
02. Roger Sanchez (Another chance)
03. St. Germain (So Flute / Rose Rouge)
04. Joy Kitikonti (Joyenergizer)
05. Gypsymen (Babarabatiri)
06. Mario Piu' Aka DJ Arabesque (The Vision) [Mixes]
07. Plug'N'Play (Time To Bob / What Is Techno)
08. Awex (It's Our Future) [Remixes 2001]
09. Basement Jaxx (Jus 1 Kiss) [Mixes]
10. Kai Tracid (Too many times) [Mixes]

 20.8.2001 Karel, Review
Na kompilaci AVB003: In Motion jsme všichni čekali s velkým napětím, protože předchozí dvě výběrové řady (AVB001: A State of Trance a AVB002: Basic Instinct) byly jednoduše výborné a když si je pustíte třeba dneska, stále vám přinesou velký hudební zážitek. Mladý holandský dj a producent Armin Van Buuren (www.arminvanbuuren.com) se podle jeho vlastních slov vždy snaží na výběrech ukázat současnou podobu jak klasického tranceu, tak i progresivnější hudby, které, ač si to někdy nechceme přiznat, patří budoucnost. U tohoto výběru se nabízí paralela se sérií Forbidden Paradise, jejíž poslední díly jsou založeny na stejném modelu, jako Arminovy kompilace. Posaďte se tedy pohodlně do vlaku, který za chvíli vjede do tunelu plného pulsující hudby 21.století a vychutnejte si společně se mnou všechny skladby, pěkně jednu po druhé. Více zde >>

 19.8.2001 Karel, Report

Další pokračování oblíbené party ZEN v klubu ROXY se uskutečnilo tuto sobotu. Po hvězdném Sashovi z minulého měsíce přijeli tentokrát sice ne tak známá jména Slacker a John "Quivver" Graham, přesto však podle mě slibovala hodně zajímavou party. Na party jsem dorazil ve 23 hodin a takřka prázdný klub mě trochu překvapil. No ale je léto a konkurence různých open airů jistě také udělala své. Nakonec se ROXY slušně zaplnila, každopádně nyní jsem tam viděl asi nejméně lidí za celou dobu, co tam chodím. Já osobně jsem to spíš přivítal, protože tolik prostoru pro tancování, jako bylo nyní, to skutečně v ROXY nepamatuji. Více zde >>


 18.8.2001 Karel, News
Nové album DJ Tiësta In my memory vyšlo v pondělí v Japonsku, Evropa měla následovat o pár dní / týdnů později. To se ovšem mění a evropská verze alba tak nakonec vyjde až zhruba za dva měsíce, někdy na konci října. Důvody této změny nejsou zatím známy, hodně se ale mluví o tom, že sám Tiësto není spokojen s několika skladbami na albu a tak je docela reálné, že až album nakonec vyjde, bude možná hodně odlišné od japonské verze, která je již venku. Pravdou je, jak jsem psal v recenzi, že hodně skladeb jde skoro do popu a pokud jste od tohoto alba očekávali striktně trance, ať už klasický nebo progresivní, budete nejpíše zklamáni. Nezbývá než doufat, že čekání na evropské vydání bude stát za to a Tiësto si udělá čas na přepracování některých skladeb, tak abychom byli všichni spokojeni. I když moc času na to zřejmě mít nebude, protože po japonském turné v tomto měsíci ho čeká turné po USA, do toho ještě jeho Solo turné, inu dj-ský chlebíček je asi občas hodně hektický ...

 18.8.2001 Karel, News

Doufám, že dnešní ZEN v ROXY bude hodně povedený, tady je aktuální line-up:
joel - 22:00 - 24:00
electromajk - 24:00 - 02:00
slacker - 02:00 - 04:00
john graham - 04:00 - 06:00


 16.8.2001 Karel, News
Na adrese http://forum.trance.cz bylo dnes přidáno třetí fórum s názvem "Trance Intimně". Podtitul je "Slasti, Strasti, Seznámení, Sex..." a já bych jenom doplnil, že sem můžete psát víceméně cokoliv, co vás napadne. Chcete se např. seznámit s někým, kdo poslouchá také trance ? Zkuste to v tomto fóru, třeba se někdo ozve, nikdy nevíte. Víte nějakou pikantnost ze světa taneční scény ? Podělte se o ni s ostatními! V tomto fóru se navíc nezobrazuje vaše IP adresa a když se před napsáním příspěvku odhlásíte (pokud jste zaregistrováni), vaše soukromí není ničím ohroženo, takže hurá na to, pište sem, co vás napadne .)

 16.8.2001 Petr Makaj, Review
Lars Sandberg aka Funk D' Void se narodil před 30. lety ve skotském Glasgowě. V polovině 80. let vtrhl do víru startující taneční hudby jako hip-hopový a později houseový DJ. Brzy nato začal vydávat svoje vlastní tracky. Dlouho na sobě pracoval a v roce 1995 mu bylo velkou odměnou oslovení od labelu Soma, kde také hned podepsal. Larsovi se zadařilo a singly jako Jack Me Off, Soul Man nebo Bad Coffee se v klubech chytly a hodně se hrály. Jeho debutové album Technoir vyšlo v roce 1997. Lars Sandberg kromě Funk D' Void vydával i ve vedlejších projektech Chaser a United States Of Sound. S prvně jmenovaným natočil i album Game On. Jeho předposlední deska Imitate vyšla v roce 2000 a zatím poslední s názvem Dos připravil pro tento rok.
Odessa, to je název krátkého intra, který otevírá tuto desku. Následuje o poznání našláplejší track Barnabeats, monotónní tribal house, který nejlépe poslouží DJovi na párty. Stylově bych řadil např. k Josefu Sedloňovi. To Ya Waistline je velmi chytlavá singlová záležitost se šikovně vsazeným samplem, který dává tomuto tech-funku ony hitové ambice. O poznání klidnější je Obrigado se znatelnými jazzovými vlivy a spoustou pestrobarevných zvuků, skoro jako z produkce Circulation. Plynule navazuje Nineteen Ninety-Two, který je Obrigadu co do zvuků velmi podobný. The Loquita je sluncem prodchnutý líbivý deep house, který střídá největší vypalovačka na albu, Diabla. Techno jak vyšité, za které by se nemusel stydět ani Dave Clarke. Uvolněné My Adidas a Magnolia znovu vnese světlo do vašich domovů a vy si při nich můžete v klidu oddechnout. Desperado, to je především výrazná basa a nepravidelný rytmus. Velice atmosferická záležitost vás přijemně naladí na závěr desky. Tu obstarává skladba Sketch Of Spain, jazzová balada, po které jsem začal litovat, že už je tak brzy konec.
Nepříliš výrazné, prostě takové nemastné neslané. To asi napadne každého po prvním poslechu. Dos není z kategorie vrcholných, progresivních, ba ani hitových počinů a za deset let už o něm nikdo vědět nebude. Znamená to, že je špatné? Ne. Pro někoho to bude možná jen další nudná tech-houseová deska, zatímco někteří zde spatří možná mnohem více, uvidíte sami.

 15.8.2001 Karel, News

 14.8.2001 Karel, Review
Jméno Tiësto patří na trance.cz (a nejen zde) k těm nejdiskutovanějším, o tom není sporu. Pro většinu z nás je tento holandský dj skoro až modlou, alespoň co se týče tranceové hudby. Tiësto se za poslední dva roky ohromně vypracoval a díky svým výborným setům a produkci (ať už v podobě vlastních písní či remixů) se stal tolik opěvovaným a vyhledávaným. Záměrně jsem napsal "za poslední dva roky", protože předtím Tiësto nebyl tolik známý, kdybyste mi na počátku roku 1999 řekli jeho jméno, zeptal bych se vás, kdo/co je Tiësto ? Zlomovým byl pro Tiësta asi rok 2000, kdy složil remix ke skladbě Delerium - Silence. Tato skladba se stala zejména díky Tiëstově remixu jednou z nejúspěšnějších v minulém roce a myslím, že právě tento remix vynesl Tiësta tam, kde je nyní. Když na počátku letošního roku vyšel singl Flight 643, začaly se objevovat náznaky, že by snad Tiësto v tomto roce mohl vydat kompletní album. Tyto zprávy se potvrdily na přelomu července a srpna a spolu s nimi ještě přišla zpráva o novém singlu Urban train. Události v dalších dnech ovšem nabraly na obrátkách a 8.srpna 2001 vyšlo album nazvané In my memory v Japonsku, v souvislosti s Tiëstovým turné po této zemi. V Evropě zatím nevyšlo, ale dá se předpokládat, že vyjde co nevidět. Pevně věřím, že naše velmi aktuální recenze přispěje k vašemu rozhodnutí, zdali toto album stojí za koupi, či nikoliv. Více zde >>

 13.8.2001 Slavo, Review
A je to tu. 13.augusta 2001 sa jedná z najvýznamnejších elektronických kapiel rozhodla vydať svoj singel. NEW ORDER. Boli hádam najvýraznejšou postavou britskej pop-elektro scény. Ich hit Blue Monday sa stal neoficiálnou hymnou začínajúcej elektro scény v Europe. Všetko začalo v apríli 1977 (wow, vtedy som sa narodil). Skupina Warsaw sa formuje v meste Manchester v Anglicku. V zoskupení: Ina Curtis - vokál, Peter Hook - bassa, Bernard Albrecht - gitara. Samozrejme, vtedy sa ich tvorba orientovala na alternatívnu rockovú muziku. V roku 1978 sa mení názov kapely na JOY DIVISION. Ich prvý album sa volá Unknown Pleasures. V septembri roku 1980 si naše trio mení naposledy názov na NEW ORDER. A v decembri 1980 si berú do kapely Gilliana Gilberta ako klávesáka. Nebudem sa rozpisovať aké single a kedy ich vydali. Na tejto adrese si o nich prečítate viac.
Ich nový singel má meno CRYSTAL. Kto čaká elektropop osemdesiatych rokov nedočká sa. My sa viac budeme zaoberať remixami tejto skladby. Kto bol na Homelands, tak vie, že tento song zahral John Digweed ako svoju prvú skladbu. Nečakajte nejaký trance, nedajboh techno. Nie to na singli a v remixoch nenájdete. Je to možno deep, ale tak by som to nedefinoval. Je to skôr o vynikajúcej práci remixérov. Remixovali Bedrock production. Áno ten slávny anglický klub. Kde rezidentom je okrem iných aj samotný John Digweed. Táto pesnička si Vás podmaní. Prejde všetkými zákutiami Vašej izby, klubu. Zachváti Vás eufória byť na nejakej party a tam sa doslova vyblázniť na túto pesničku. CRYSTAL v remixe je jednou z mála pesničiek, ktoré sú lepšie ako originál.
Raiting: * * * * */ * * (to je za neopakovateľný remix)
Link: http://www.worldinmotion.net/neworder.htm

 12.8.2001 Karel, News

 10.8.2001 Karel, Press

Příští sobotu (18.8.2001) nás čeká další pokračování oblíbené a tolik diskutované klubové noci ZEN v klubu ROXY. Po megastar Sashovi, který zde byl před měsícem, přijíždí opět velmi zajímavé tváře progresivní taneční scény, doufejme že i s nádechem tranceu. Těšit se tak můžeme na Slackera a Johna "Quivver" Grahama, které doplní jako již tradičně Joel Einhorn a Electromajk. Shem Mc Cauley, jak se vlastním jménem jmenuje SLACKER si v polovině osmdesátých let říkal DJ Streets Ahead a byl jedním z vůdců anglické hip-hopové "scratch" scény. Hrával po parties a raves a kombinoval triky s plynulými sety. Na počátku své producentské kariéry pracoval s velikány jako Tim Simeon a Norman Cook (aka Fatboy Slim) v Londýně a Brightonu a brzy se stal vyhledávaným jménem díky remixům, které udělal pro James Browna, Was not Was apod. Také se podílel na evropském turné She Rockers a Bomb The Bass. Studoval v Brightonu a brzy potkal "houbující" housovou clique a ujal se pořádání řady večírků na jížním pobřeží UK. Více zde >>


 9.8.2001 Slavo, Review
Jak se již naznačovalo v naší diskusi, navázali jsme spolupráci se slovenským webem trance.szm.sk a první vlaštovkou jsou tyto krátké recenze od Slava. Můžete se tak dočíst o nových singlech od Paul Van Dyka, DJ Tiësta, Firewall, Alibi a dalších. Více zde >>

 8.8.2001 Karel, News
Zatímco někteří lidé se místo snahy zjistit nějaké zajímavé informace o tom, co pro nás slavný DJ Tiësto v nejbližší době chystá (když už mají možnost) , spokojí s podáváním ruky či usmíváním se na jeho upoceného kuchtu (a ještě čekají, že je za to někdo bude obdivovat), tento úkol nakonec padá na bedra nám, tvůrcům hudebních serverů. To není nějaká stížnost, od toho tu jsem / jsme, je to jen takové malé zamyšlení. Co si tedy pro nás Tiësto přichystal na nejbližší dny, týdny a měsíce ? To, o čem asi brzy nejvíce uslyšíme, je nový singl. Jmenuje se Urban Train a přestože je to song starý již několik měsíců, teprve nyní vyšla oficiální promo verze, kompletní singl by měl vyjít v září. Zatímco předchozí skladba Flight 643 byla takovým neúplným singlem (chyběl videoklip, v některých zemích jako Německo a další skladba snad ani nebyla vydána), Urban Train by se mělo stát "plnohodnotným singlem", a doufejme, že se nakonec dočkáme i toho videoklipu.
Druhou novinkou je album nazvané "In my memory", které už snad dokonce vyšlo v Japonsku (v souvislosti s chystaným turné v této zemi na konci srpna) a které by v Evropě mělo vyjít rovněž v tomto měsíci, ale o pár dní později, to je pravda. Jak to tak vypadá, letošní konec léta a nadcházející podzim bude ve znamení tohoto populárního dj-je a producenta. No a kdyby se někomu povedlo do konce roku dovézt Tiësta do Česka, bylo by to zřejmě naplnění všech snů obdivovatelů této star. Singl, album a Tiësto v Česku, co více si přát ? Opravdu asi už jen to potřesení rukou, pokavaď tedy nejste na kuchtíky .)

 7.8.2001 Karel, Press
Na RAVE.CZ se rozhodli vydávat vlastní časopis, zde je tisková zpráva: V době, kdy každý časopis připravuje nebo má svoji webovou obdobu, vydali jsme se opačným směrem. V září se na trhu objeví nový časopis věnovaný taneční scéně, časopis RAVE. Přesto, že na českém trhu již dvě média úspěšně fungují, připravovaný časopis by je měl doplňovat. Podtitul časopisu PARTY&PEOPLE již dává tušit, že půjde o časopis věnovaný především parties a lidem, kteří se na party pohybují. Časopis je zajímavý již velikostí, po delší úvaze byl zvolen formát A5. Časopis bude plnobarevný a na křídovém papíře. Distribuován bude na parties, v klubech a ve specializovaných obchodech. První číslo časopisu vyjde v září. První číslo bude věnováno, jak jinak než uplynulému létu, ale také klubu Roxy, poutavému rozhovoru s DJ Kaisersozem, live projektům Suteka a Christiana Wünsche. Všichni, kteří se chtějí jakkoli časopisu věnovat či pomoci jsou vítáni. Bude to časopis o partypeople pro partypeole!

 7.8.2001 Karel, News
Recenzent Myclick ze serveru TECHNO.CZ se tentokrát pustil do kompilace ZEN - mixed by Joel, vydané u příležitosti narozenin klubu ROXY. Jeho velmi povedenou, leč v některých pasážích trochu kontroverzní (vhodnější slovo jsem nevymyslel) recenzi najdete TADY >>. Za TRANCE.CZ mohu slíbit, že se na zoubek této kompilaci podívám i já (i když stoprocentně vynechám pasáže, kde Joel naříká, že ho trance recenzenti neustále z něčeho osočují) a vy se tak můžete těšit na recenzi i z druhé strany, ze strany trance člověka, který se ovšem v žádném případě nebrání jinému stylu.

 7.8.2001 Karel, News
TOP 10
01. Roger Sanchez (Another chance)
02. St. Germain (So Flute / Rose Rouge)
03. Joy Kitikonti (Joyenergizer)
04. Kai Tracid (Too many times)
05. Jamiroquai (Little L)
06. Plug'N'Play (Time To Bob / What Is Techno)
07. Da Hool (Meet Her At The Loveparade [Remixes 2001])
08. Rank 1 Feat. Shanokee (Such Is Life) [Mixes]
09. The Mystery (Mystery) [Mixes]
10. TokTok Vs. Soffy O. (Missy Queen's Gonna Die)

 6.8.2001 Karel, Review
Na nové album dua Nalin & Kane jsem se hodně těšil (i když jsem si myslel cosi o snaze snadno díky nějakým remixům vydělat $$$), protože stále mám v paměti jejich nesmrtelný hit Beachball, či další velmi povedené skladby jako např. Open your Eyes. V poslední době je kolem této dvojice, kterou tvoří dj a producent Andry Nalin společně s Harry Kanem, poměrně ticho a už dlouho jsme se nedočkali nějaké nové skladby, či alespoň remixu. Na druhou stranu Andry Nalin dál vydává nové věci, ovšem pod jinými jmény, naposledy to byl např. projekt Superlative Minds se singlem Ultraflash / Virtual Analogue. Album nazvané The Remixes se nakonec objevilo bez nějakých velkých reklam a o toužebných očekáváních a to, jaké že vlastně je a co na něm najdete, to vše se dozvíte právě teď. Více zde >>

 5.8.2001 Karel, News
Populární web TRANCE.NU (www.trance.nu) byl včera povýšen do verze číslo 3, díky které už tento web není pouze zpravodajský server, ale mimo zpráv, které samozřejmě zůstanou, bude více zaměřen na komunitu lidí, kteří si oblíbili hudební styl zvaný trance. Pokud TRANCE.NU nenavštěvujete pravidelně, nebo jej dokonce vůbec neznáte, urychleně to napravte, skutečně neznám lepší stránku o tranceu v angličtině. Nyní zde najdete např. info o Plastic Angelu, Arminovi, novém singlu Push, dále recenze na hodně zajímavé desky a CD a v neposlední řadě i skvělé soutěže, jakou je jistě soutěž o podepsanou kompilaci Judge Julese, TRANCE.NU je jednoduše výborná stránka, takže check this!

 5.8.2001 Karel, Press
Deejayská škola je instituce, kde se lidé učí obsluhovat techniku k tomu určenou a pracovat s hudbou v podobě vinylových desek, dále pak poznávat další dje, promotéry a další zajímavé osobnosti taneční scény. V naší republice jde o záležitost poměrně novou: v současné době existují v Česku jen dvě djs školy. MP4 djs school je nová platforma školy pro dje a vzniká v Ostravě pod vedením agentury EXT dust a jejich djs ve spolupráci se sdružením Dvoika.troika.
Vznikla tak první djs škola na moravě. Každý dj se již setkal s otázkou "NAUČ MĚ HRÁT...". Spousta mladých lidí touží vyzkoušet si pocit, který má dj při svém vystoupení. Vzhledem k tomu, že technika k provozovaní této činnosti není vůbec levná a možnost zkoušet u některého z djs nebo v některém z klubů je mnohdy mizivá, je tedy mnohem lepší mít možnost absolvovat profesionální kurs od zkušenějších djs, kteří mu předají své zkušenosti a znalosti podle nichž se pak sám rozhodne zda si troufá pokračovat a stát se djem nebo ne. Je to také jednoduchá cesta jak objevit nové talenty, o kterých bychom se možná nikdy jinak ani nedozvěděli.
MP4 bude řídit ostravský DJ Elvis, který se dýdžejingu věnuje již osm let společně s ostatními známými djs z regionu (C-phone, Inspiral X-62, La-utek, Romana, ... - všichni stylem svého hraní pokrývají celý rozsah taneční scény). Všichni tito lidé se již prosadili na současné taneční scéně a ve svém kraji jsou již známí, respektovaní a žádaní. Elvis, La-utek a Romana spadají pod sdružení EXT DUST Rainbow, které pořadá taneční akce všech stylů (od jungle přes house až po techno) především v Ostravě, ale i v okolních městech. Inspiral X-62 a C-phone spadají pod sdružení Dvoika.troika, které je celorepublikově známé jak kvalitou svých djs tak vlastní produkcí hudby a akcí, které organizují.
MP4 plánuje spolupráci i s dalšími djs školami: výměny studentů i lektorů, pořádání společných akcí studentů a lektorů v různých klubech. Při projevení zájmu i o další činnosti spjaté s DJs a party vůbec (Vídžejing, obsluha zvukové techniky, break dance apod.) plánuje škola rozšíření studia i o tyto obory. V plánu je také v budoucnu v rámci spolupráce s www.zulu.cz spuštění internetového rádia.
Další informace o celém projektu naleznete na adrese www.zulu.cz/mp4.

 5.8.2001 Karel, News

 4.8.2001 Karel, News
Tento víkend je ve znamení velkých tanečních festivalů, včera začalo Nature One a dnes startuje asi největší open air v Holandsku, nazvaný Dance Valley. Představí se přes 150 dj's, což je ještě skoro jednou tolik, než například na Mysteryland. My, kteří jsme na tento festival nejeli, nemusíme být příliš smutní, protože si ho lze vychutnat i pěkně v klidu domova. Jak ? Navštivte stránku www.dancevalley.nl, kde probíhá živé vysílání z tohoto festivalu. K dispozici jsou dvě rádia a dva videopřenosy, což je řekl bych skoro lepší, než být přímo na místě, protože můžete velmi rychle přecházet mezi jednotlivými pódii. Check this.

 3.8.2001 - 4.8.2001 Karel, Report
23:00 - Začal přenos z Nature One a vypadá to cool, žádní moderátoři, prostě se objevili Blank a Jones a už to jede!
23:10 - Blank a Jones začali songem "Nightclubbing", teďka jedou pohodový trancík, zatím je to vey good !!
23:15 - Hehe, teď se za gramcema objevil nějakej lamer, jmenuje se Christian Vogel, co tam sakra dělá ??)
23:19 - Aha, oni ty lameri prepinaji mezi nekolika stages. To je suxx, Blank a Jones hrajou prave Out of Grace - Obscura a zatim musime poslouchat tohodle maximalniho lamera .. Bleee .))
23:22 - A navíc tu je moderátor, Dj Moguai a i reklama ... No, asi to tak cool přenos nebude.
23:24 - Hurráá, už zas hrají Blow a Job, aktuálně Armin Vs. System - Exhale .. good .. )
23:34 - Nejlepší je stejně multivitamínový juice .... )
23:43 - Aaaaa, Blank pouští mega maximal summer hittt ... Joy Kitikonti - Joyenergizer ... rulezz
23:46 - hands up in the air, hands up in the air ! Hmm, venku to nějak bouří.
00:00 - Noo, končím tento live mini report, protože se mi chce spááátt ..čágo
00:03 - I když teď Blank hraje Perpetuous Dreamer v Blank a Jones remixu, ještě vydržím chvíli ...
00:08 - Nyní jede hitovka Beyond time . .iooooo. Jinak jak to tam vypadá vám moc neřeknu, je tam tma .)
00:14 - Blank pouští jednu hitovku za druhou, stop stop stop, jeee, Barthezz in da house. Kdyby měli ti lameři aspoň Riva remix a ne pouštět suxx original verzi, hehe he he ...
00:16 - Ale lidi jsou evidentně u vytržení, no jo, Němci, co chcete ... )))
00:18 - Anoo, Blank je super nejlepší dj, právě pustil DFF, DFF, DFF (Deejays, fans a freaky )
00:21 - Hehe, v reklamě nabízí jakousi Elvis Presley collection. Asi do toho půjdu a ve fóru to pak nabídnu za 200,- Kč/kus.
00:30 - Ooops, duo Blank a Jones se s námi loučí skladbou The Nightfly (čti najtflajt), nebo vlastně nee, ještě pouští jeden singl jejich singl ...
00:37 - Dj Moguai pouští hymnu Supernatural
00:40 - Na pódiu k tomu tancujou samý kundy :))))))))))
00:50 - A už tu máme Mr.X a Mr.Y .. Westbam i Afrika Bambataa mají nasazené masky, ale teď je sundali konečně ..)
00:55 - No ale už tady vážně usínám, takže se mějte a někdy opět na viděnou ..

 3.8.2001 Karel, News
Aktuální singl projektu Rank1, skladba "Such is life", dobývá úspěšně tancechtivou Evropu a tak je zcela normální, že se objevují nové remixy k tomuto songu. Zřejmě proto, že je "Such is life" hodně úspěšné kromě Holandska i v sousedním Německu, vznikly právě v této zemi první mimoholandské remixy. Jeden má na svědomí známá to postava tamější trance scény, Dj Talla 2XLC (www.talla.de). Kromě tohoto remixu ještě vyšel nádherný "sunday afternoon downtempo rework" (ukázka) a sunset mix k předchozímu hitu "Airwave". Rank1 se drží v první desítce německé taneční hitparády (DDC) a tyto nové mixy zřejmě Rank1 pomohou setrvat v top10 o nějaký ten den navíc.

 3.8.2001 Karel, News
Jeden z velkých letních německých open-air festivalů, Nature One, začíná právě v dnešní den. Tato party, která probíhá v bývalé raketové základně u města Pydna, bude letos poprvé přenášena live na stanici VIVA TV, a to mezi 23 - 04 hodinou. Letošní ročník má podtitul Supernatural, oficiální skladbou k akci je song se stejným názvem (ukázka), který složil Dj Moguai. Celá party se uskuteční dnes a zítra, přičemž ten televizní přenos bude pouze dnes, tak si ho nenechte nikdo ujít, pokud ho máte možnost sledovat. Další podrobné informace hledejte na www.natureone.de. V pěti hodinách televizního přenosu (jistě ale hojně přerušovaných reklamou) bychom podle rozpisu měli vidět následující dj's a live acty:

23.00 Uhr - 00.30 Uhr Blank&Jones
00.30 Uhr - 00.40 Uhr NATURE ONE Inc.
00.40 Uhr - 01.10 Uhr Mr.X & Mr.Y Live
01.10 Uhr - 02.40 Uhr Westbam
02.40 Uhr - 03.10 Uhr RMB Live
03.10 Uhr - 04.30 Uhr Mauro Picotto

 2.8.2001 Karel, Review

Jsem rád, že vám mohu po tranceových recenzích přinést nějakou změnu a sice v podobě kompilace Together Ibiza Vol 2, kterou namíchal maďarsko - německý dj Corvin Dalek. Tohoto dj-je vám doufám nemusím nějak dlouze představovat, u nás ho skutečně zná asi každý, kdo se trochu vyzná v taneční scéně, nebo občas navštěvuje zdejší parties. Pokud přesto někomu jméno Corvin Dalek nic neříká, přečtěte si článek, který zde vyšel minulý týden, nebo navštivte oficiální web na www.corvindalek.com. Téhle kompilace jsem se trochu obával, protože přeci jen mezi wet&hardem, který C. Dalek razí, a trancem je hodně velký rozdíl. Zase jsem byl ale tak trochu zvědavý, jestli konečně ucítím nějaké vlhké a sexující vibrace, které se v nás Corvin skrze svoji hudbu neustále snaží zaktivovat. Kompilace se skládá z jedhoho CD, které skrývá 15 skladeb v celkové délce 69 minut a 52 sekund. Nutno podotknout, že recenzi píši asi při pátem poslechu celého alba. Při prvním a druhém poslechu se mi CD vůbec nelíbilo, pokud mám být upřímný, ale od toho třetího poslechu se to záhadným způsobem změnilo a nyní si tady skoro i pokyvuji hlavou pěkně do rytmu. Více zde >>


 1.8.2001 Karel, News
Anglický projekt Angelic je díky svému eurotrance hitu z minulého roku It's my turn docela dost známý i v naší zemi. Tvoří jej sličná Amanda O'Riordan, o produkci se postaral Darren Tate, jehož jméno jste možná slyšeli v souvislosti s labely Zomba nebo Perfect World, pro které vytvořil některé remixy a další. It's my turn se díky krásným vokálům Amandy stalo skutečně úspěšnou skladbou a třeba na soundtracku k novému anglickému filmu Brothers (ve stylu Human Traffic a Trainspotting, vyšel v červnu) je tento song jakousi ústřední melodií celého filmu. Po takovém úspěchu bylo jasné, že přijde druhý singl. Tím je skladba Can't keep me silent. Ta vyšla již v únoru tohoto roku, remixy ovšem vyšly až nyní a to je vlastně důvod proč o novém singlu Angelicu píši.
O jeden remix se postarala dvojice DJ Jam X & De Leon (DuMonde) a jedno je jisté, každý milovník tranceu bude tímto remixem opojen. DuMonde jsou svými ultimativními trance remixy známí a remix pro Angelic (ukázka) není vyjímkou. Druhý remix je od anglického dj-je Judge Julese a je rovněž naprosto v pohodě (ukázka), ostatně ve spojení s fakt krásným hlasem Amandy je asi krásné všechno. Angelic vydal oba singly u labelu Serious (www.seriousrecords.com) a na závěr mám pro vás jednu zajímavost. Amanda aka Angelic je ženou no koho myslíte ? Dobře, prozradím, Amanda je ženou samotného Judge Julese.
P.S. Nevím jak vám, mě ale tato zpráva dá více, nežli řeči o upoceném kuchtovi DJ Tiësta, které se objevily v naší diskusi. Check Angelic and enjoy the summer ...


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ