TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 29.8.2003 Ya Ross Love, News

Začátek kariéry této DJky se datuje někdy na konec 80.let, kdy ještě jako náctiletá podepsala smlouvu s nahrávací společností Cooltempo Records. U této firmy vydala Sonique jedinou skladbu Let me hold you, která se však stala opravdovým klubovým hitem. Úspěch jí otevřel dveře do showbyznysu a později se podílela coby spoluautorka a zpěvačka na několika hitech projektu S-Express, který patří Marku Moorovi. Sonique také zaútočila na hudební showbyznys co by sólo DJka a zpěvačka a to hlavně v roce 2000, kdy vydala své debutové album Hear My Cry. Před oficiálním releasem alba vyšly ještě dvě skladby. První byl celosvětový klubový hit It Feels So Good, kterým dobyla i pro někoho dosud nedosažitelnou Ameriku. Druhý singl, který vyšel před vydáním alba byl Sky, na jejímž maxáči se nacházel skvělý The Conductor and The Cowboy remix. Posledním singlem, kterým spatřil světlo světa byl I Put A Spell On You. Tato skladba se od předchozích odlišovala, že v ní bylo použito smyčců, kterých Sonique používá v jejích live vystoupeních. Alba Hear My Cry se prodalo jenom ve Velké Británii jeden a půl miliónu kusů, což jí následující rok vyneslo ocenění nejlepší britské sólové umělkyně plus další tři nominace. Rok na to byla vyhlášena Taneční hvězdou roku 2001. Tento rok o sobě dává opět vědět a to jak účinkováním na českých Creamfields, tak vydáním hned dvou singlů. Tím prvním byl Can't Take Up my mind, na jejímž maxáči se kromě radio editu, videoklipu a remixu od ní samotné nacházejí remixy Michaela Woodse a hlavně Robbieho Riviery. 31.července představila Sonique světu další písničku z jejího repertoáru, kterou je Alive. Nejde o nic kdovíjak nového. Na maxisinglu najdeme samozřejmě radio edit, pak original mix, a remixy od Petera Martineho, který je nejvíce podobný originálu, německého Tomcrafta a nyní dost populárního Benny Benassiho.

Napsat názor do DISKUSE

 28.8.2003 Karel, News

Dnešní ukázky, to je jedna perla za druhou, na své by si měli přijít příznivci všech odnoží trancu. Hyper - Slapper (Original Mix) je singl stejnojmenného breakbeat djje a producenta, tranceři jej asi moc neznají. Tuhle skladbu ovšem hraje s oblibou Marco V, dokonce ji označil za nejlepší pro měsíc červenec. Paul Van Dyk - Connected (Motomix 05) je po dlouhé době vynikající skladbou od PVD, původně byla složena pro TV reklamu pro společnost Motorola. Najdete ji na b-straně nové PVD desky Time Of Our Lives, která se mi ale vůbec nelibí, PVD měl jako nový singl vydat raději skladbu Connected ,) DJ Tiësto - Traffic (Original Mix), také jste zvědavi, jestli bude nový Tiësto singl stejně úspěšný třeba jako skladba Flight 643? Já bych se skoro vsadil, že bude. Existuje i techno Max Walder remix, který není špatný, ale Originál se mi zdá lepší. Ferry Corsten v poslední době také neprodukuje žádné zázraky, BBE - 7 Days And 1 Week (Ferry Corsten Remix) se mu ale docela povedlo, to se musí nechat, aneb klasika v novém kabátě. Poslední ukázka je v těchto dnech jednou z mých nej, jmenuje se Matt Hardwick Vs. Smith & Pledger - Day One (Above & Beyond Remix). Před pár týdny Tune Of The Week u Armina, i když to ještě nemusí nic znamenat, naposledy dal Armin jako TOTW právě singl od PVD, tu a-stranu, která je nudná. Day One je ale opravdu top skladba, přesvědčte se sami, všechny ukázky si můžete poslechnout zde >

Napsat názor do DISKUSE

 28.8.2003 Dolvich, News

Trojice holandských dj-ů a producentů Ron van Kroonenburg, Thijs Ploegmakers a Dirk Jans je ve světě trancu známa jako projekt Driftwood. Mladí producenti úspěšně debutovali v minulém roce se skladbou "Freeloader". Nyní přišel čas na follow-up singl. 25.8.2003 totiž u holandského labelu Spinnin Records vyšel jejich nový vinyl pod titulem "Anything Goes", který mimo Original mixu bude obsahovat také remix od projektu Majari. Skladba samotná je postavena na podobných postupech jako debut "Freeloader", což dává jednoznačně najevo, že nepůjde o žádný nudný kousek. Track "Anything Goes" již ve svých setech hrají takoví známí djs jako Johan Gielen, Misja Helsloot, Dave Pearce, Blank & Jones, Cosmic Gate, Pulsedriver nebo DJ Jean. Také na poli remixů jsou Driftwood vyhledávanými umělci. Již stihli vytvořit remixy skladeb pro Paffendorf, Lasgo, Dee Dee, 4 Strings, Jordan & Baker nebo DJ Sammy. Jejich poslední remix je pro německého dj-e a producenta Martina Eyerera a jeho skladbu "Rhythm As Such", jež vyšla u německého labelu Sumo Records, což je sublabel Ministry Of Sound Germany.

Napsat názor do DISKUSE

 27.8.2003 Libor, News

Tento 24 letý Brit z Leedsu se nám představuje se svojí novinkou, která se jmenuje I Feel Loved. Greg Murray se proslavil remixem skladby In My Veins od Indiany, která se velmi dobře prodávala, a to i díky remixu od Grega. První jeho deska, která znamenala velký průlom, byla skladba Epic, na které se podílel i Christian Rusch. Skladba, která vyšla u labelu Anjunabeats, zaznanala velký úspěch a o jeden z remixů se postarali i Above&Beyond, a tak solová novinka od Grega byla velmi očekávána. Skladba vyšla 18. srpna u labelu Platipus, zatím existují pouze dvě verze, a to Original mix (ukázka) a Dub mix, Dub mix je pochopitelně bez vokálů, ale mně osobně se daleko více líbí vokálová verze. Bohužel se mi nepodařilo zjistit jméno zpevačky, pouze vím, že je to 19 letá dívka z Anglie. Ve známém pořadu Armina A State Of Trance také vyhrála soutěž o tzv. Future Favourit. Samozřejmě Armin není jediný, kdo desku hraje, a tak I Feel Loved můžete slýchat v setech od Goldenscan, Markuse Schulze či Matta Hardwicka.

Napsat názor do DISKUSE

 27.8.2003 Dolvich, News

Když vám řeknu názvy skladeb "She Knows You" (1998) nebo "Don't Be Afrain (To Let Your Self Go)" (2000), tak se vám jistě vybaví jméno DJ Tonka, který si v současnosti říká už jenom Tonka. Tento německý housový dj a producent v poslední době vydal singly "J.O.E." nebo "Keep Climbing" u svého vlastního labelu Imprint Vivienne Records a také stojí za skladbami "Show Me Love" a "Love 4 Love" od Robin S. Na konci října by měl vyjít nový singl "Go Back" a podle zákulisních informací se postaral mohučský hudebník Tonka o velmi povedený housový track, který by se mohl stát jeho dalším hitem v klubech. V listopadu také vyjde jeho již čtvrté album. Buďme tedy zvědavi.

Napsat názor do DISKUSE

 22.8.2003 TrancePlant, Review

Pod přezdívkou 4 Strings (4 struny ~ basa) se skrývá holandský dj, remixér a producent Carlo Resoort, dříve známý jako Taska, Topcat, Square, nebo Carlos. Jeho prvním úspěchem byl britský track Alena - Turn it Around. Jako 4 Strings vydal nejdříve song Day Time a poté naprosto prvotřídní vocal-trancový singl Take Me Away (Into The Night), který 4 Strings proslavil mezi trancery a dokonce se objevil i na mix-albu Paula van Dyka Politics of Dancing. Následoval další vysoce kvalitní singl Diving obdařený výtečnými remixy a jeho nejnovější trhák Let it Rain má ve svém kufříku i samotný Armin van Buuren. 4 Strings má na svém kontě zatím jediné album, kterým je právě Believe, takže se na něj pojďme podívat. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 22.8.2003 Libor, News

Pokud minimálně jeden rok sledujete trancovou scénu, tak Vám toto jméno určitě něco říká, a pokud ne, tak určitě musíte znát jeho veleúspěšné projekty Push, M.I.K.E nebo Plastic Boy. Celým jménem Mike Dierickx začal svoji DJskou kariéru již v 16 letech, naplno se ale rozvinula jeho kariéra až v 18 letech, kdy vydal své první demo u labelu USA Import. Jeho první deska se jmenovala Vision Act a vyšla v roce 1992 u labelu Atom. Poté Mike vydal několik velmi úspěšných desek a roce 1996 se dostal pod křídla labelu Lightning, u kterého vydával také Yves Deruyter. MIKE se stal producentem jeho hitů jako To The Rhytmn, The Rebel, Back To Earth a Spiritual Feelings.V roce 1998 Mike vydal legendární desku Universal Nation, která zaznamenala velký úspěch a rozhodně patří mezi taneční klasiku. A aby toho úspěchu málo, tak pod projektem Push vydal další mistrovské sílo Strange World. Každý dobrý producent sem tam vydá nějaký ten remix, a jelikož MIKE patří mezi ty nejlepší producenty, nabídky na remixy jenom hrnuly, takže MIKE udělal remixy pro Sinnead O Connor, Mobyho, Maura Picotta i Olivera Lieba. Samozřejmě MIKE také začal hrát na velkých akcích, jako např. Trance Energy či Love Parade. V roce 1999 MIKE založil svůj vlastní label Scanner Records. V roce 2000 vydal své debutové album From Beyond.
To by myslím z historie stačilo, nyní zpět do součastnosti. První novinkou, na kterou se můžeme těšit, je nový singl od Plastic Boy, nazvaný Live Another Life (ukázka) / Night Hawks (ukázka), která vyjde 25.8. na labelu Bonzai. 21.7.2003 vyšel opět na labelu Bonzai nový singl od Push, Journey Of Life, kde se o jeden z remixů postarali Rank 1. Podle mě obě veze jsou vynikající, těžko říčt, která verze je lepší. MIKE v tomto roce udělál pár velmi kvalitních remixů, např. pro Rank 1 a jejich legendární track Airwave, dále pro NRC, Ian Van Dahla, Roberta Gitelmana, The Gift a pro nadaný francouzský projekt Mr.Sam. Na sklonku roku 2002 udělal remix své skladby Universal Nation, která ač se to zdá nemožné, je ještě lepší než originál. Ale MIKE neusíná na vavřínech a už pracuje na dalších singlech, jako např. Turn The Light Off (ukázka), který by měl vyjít v září i s remixem od dua Hiver&Hammer. Těšit se můžeme i na nové album od Push, které by se mělo jmenovat Electric Eclipse, remix pro aktuální no.1 holandské club chart Rickyho Fobise, No Regular a na stránkách MIKA si můžete poslechnout exkluzivní preview nového singlu Solar Factor, Fashion Slam.

Napsat názor do DISKUSE

 21.8.2003 Karel, News

Po německém projektu Schiller jakoby se v posledních měsících slehla zem. V zákulisí se dokonce mluvilo o rozpadu projektu, dvojice Christopher von Deylen a Mirko von Schlieffen prý měla sólové ambice, atakdále. Tyto zprávy se naštěstí nakonec ukázaly jako nepravdivé a my se tak můžeme v blízké budoucnosti těšit na pár novinek tohoto kvalitního dua. 8. září vyjde nový singl nazvaný Schiller mit Mila Mar - Liebe, více informací zatím bohužel není k dispozici. Vinylová deska by pak měla vyjít zítra, jako tradičně u labelu Zeitgeist, nechme se tedy překvapit, jak kvalitní nový singl bude. Na stránkách projektu si můžete prohlédnout video z natáčení videoklipu k této skladbě. Skalní příznivci Schillera by si neměli nechat ujít jediný jejich letošní koncert v Německu, který se uskuteční 24.9.2003 v Berlíně, více informací najdete opět na stránkách projektu. A konečně koncem září by mělo vyjít i zbrusu nové Schiller album, což je jistě potěšitelná zpráva, poslední album Weltreise bylo totiž výborné.

Napsat názor do DISKUSE

 21.8.2003 Dolvich, News

Jedním z nejrespektovanějších hardtrancových dj-ů světa je japonský dj a producent Yoji Biomehanika, který má již mnoho zkušeností s mixováním kompilací jako např. "NRG Essence" nebo "Dance Valley". Nyní tento zakladatel labelu HellHouse vydává svou další mixovanou kompilaci stylově zaměřenou směrem hardtrance, hardstyle, hardhouse a techtrance. DvojCD nese titul "Music For A Harder Generation 2" a jak je již z názvu patrné, tak se jedná o trance-sound pro tvrdší povahy. CD 1 se vyznačuje spíše syrovějšími hardtrance samply a orientací na hardhouse. Jsou zde k nalezení tracky a mixy od Derb, Reeloop, Fusion 808, Mike Nero, E-Wok, Max B. Grant a dalších. CD 2 je oproti tomu o něco více komerčnější ve stylu hardtrance / hardstyle a jedná se o perfektní mix, který by se dal přirovnat k tomu, co hrají nejkvalitnější němečtí hardtrance dj's. O skladby se totiž postarali taková jména jako DJ Scot Project, Tom Wax, Trance Generators, Oliver Klitzing, Megara vs. DJ Lee, Global Cee, Hardheadz nebo John Starlight. Samotný Yoji Biomehanika zde sám sebe prezentuje svým aktuálním singlem "Never End" a také skladbou "Hardstyle Disco". Dále se dočkáme jeho interpretací skladeb Arome - "Hands Up" a Trance Generators - "Wildstyle Generation". "Music For A Harder Generation 2" je nápaditá kompilace, která nezklame žádného hardtrancera a pro vyznavače stylu, kterým se prezentují labely jako Overdose nebo Tracid Traxxx, je to naprostá nutnost. Pokud se budete 23.8. tohoto roku pohybovat v blízkosti Liverpoolu, tak budete mít možnost slyšet tohoto dj-e live na anglických Creamfields.

Napsat názor do DISKUSE

 20.8.2003 Libor, News

Anglický label A Trance Communication Release by určitě neměl uniknout Vaší pozornosti, protože v těchto dnech vydavá několik velmi kvalitních singlů. Prvním je novinka od Rapid Eye, singl Stealing Beauty. Za projektem Rapid Eye stojí známý producent Steve Helstrip a majitel labelu ATCR Tim Stark, kteří zaznamenali velký úspěch singlem Circa Forever a nový single má minimálně stejné ambice, a to nejen proto, že o jeden z remixů se postaral Ronald Van Gelderen, který svou novinkou Sustain rozhodně potvrzuje, že kvalita jeho produkce stále stoupá. Stealing Beauty byl zvolen jako Tune Of The Week v pořadu Armina A State Of Trance a tento týden boduje na 24. místě v německé taneční hitparádě DDC. Dalším projektem, který vydává u ATCR je Pulser, za kterým stojí Andy Perring. Jeho novinka se jmenuje My Religion a o jeden z remixů se postaral anglický producent a DJ Lange, který se chystá znovu vydat svůj singl I Believe. Dalším projektem vydávajícím u ATRC je Insigma, za kterou pro změnu stojí Steve Helstrip a Andy Perring. Novinka se jmenuje Avalon a zde se o jeden z remixů postaraval známý a úspěšný producent Ralphie B. se svým projektem Midway. Posledním projektem je Goldenscan, za kterým se skrývají pánové Mark McCormick a Ed Goring, kteří znovu vydávají svůj hit Sunrise pro rok 2003 a o remixy se postarali Ronski Speed, který remixoval i další klasiku od Binary Finary a jehož novinka Iris rozhodně patří mezi to lepší. Rozhodně neváhejte a ani jednu písničku si nenechejte ujít.

Napsat názor do DISKUSE

 20.8.2003 Karel, News

Scooter v ukázkách už tu strašil hodně dlouho, je čas na změnu a tou je pět dnešních ukázek. Progressivce potěší ukázka z očekávaného nového Inkfish remixu, tedy Medway - Trauma (Inkfish Remix). Pro trancery je zde nový remix klasiky od Brainbug - Nightmare (Chiller Twist Showdrop Remix). Německé duo Hiver & Hammer už nějaký ten týden nevydalo žádný remix a to začínalo být podezřelé. Jejich remix k Hemstock & Jennings - Northern Lights (Hiver & Hammer Remix) potvrzuje, že opravdu snad není měsíce bez nějakého H+H remixu. Populární trance producenti Signum se vracejí s novým vinylem Push Through / Sunny Changes, povedená věcička. Poslední ukázka se mi v současnoti líbí asi nejvíce ze všech skladeb. Výtečný a originální trance, to jsou Urban Voodoo - Dreamin'n, label Yeti, Armin ASOT 110 playlist, není moc podobných skladeb, které jsme letos měli možnost slyšet. Všechny ukázky si lze poslechnout zde >

Napsat názor do DISKUSE

 19.8.2003 Ya Ross Love, News

Již je to nějaký čas, co Judge Jules vydal pod hlavičkou projektu Yomanda nějakou skladbu. Tou poslední, co si vybavuji je Sunshine,která je tak dva až tři roky stará a v té době byla hodně v kurzu. Tento britský DJ, remixér a producent má pod svými ochrannými křídly také projekt Hi-Gate (hit z roku 2000 Pitchin' ). Ale nyní tu máme Yomandu a její nový singl You're Free, který oficiálně vyšel 14.7.2003. Jedná se o skladbu, která neoplývá přílišnou složitostí, tudíž se radiovému posluchači rychle vryje do paměti. Můj názor je, že nebude trvat dlouho a tahle skladba se bude vyhřívat na vrcholcích charts. Jde sice o poměrně běžný vocal-trance, který ale nepatří mezi takové ty belgické tuctovky jako jsou Lasgo, Sylver atd., jejichž každý následující singl vykrádá ten předešlý. Při prvním poslechu Yomandy sem si skoro říkal, že ten hlas patří slavné Rozalle (není třeba připomínat hit Everybody's free),ale to je asi jen tím "free" , které je pořád slyšet v obou skladbách. Judge Jules prostě ví, jak si vydělat, aniž by sklidil vlnu posměchu. Na maxáči najdeme remix od Voodoo and Serano, druhou verzí je Synth mix a třetí je remix od samotného Judge Julese, Hi-gate remix.Na vinylu pak místo radio editu najdete Frank Trax vs.Organ Remix.

Napsat názor do DISKUSE

 19.8.2003 Dolvich, News

Byli jednou dva hamburští hard-trancoví DJové a producenti Gollum a Yanny, kteří úspěšně dělali hard-trancové produkce pod pseudonymy Cosmic Commando, Luna System, Copyright Killers nebo Shithead. Potom se však pro zvýšení své popularity rozhodli založit vocal-trancový projekt Neo Cortex, pod kterým na začátku roku 2002 vydali singl "Elements" a podle stejného receptu je uvařen i nový singl, jenž vychází pod názvem "Don't You". Sound a build-up je téměř totožný jako u předchozí skladby, u které však byly použity lepší ženské vokály než v aktuálním případě. Jediná výraznější inovace je melodie. Kdo tedy je na lehce stravitelné melodie, tak ho song snad přesvědčí, ale styl vocal-trance nabízí více, než nám zde prezentují Neo Cortex. Maxi-cd vyšlo 4.8.2003 u labelu Pias (Zomba).

Napsat názor do DISKUSE

 18.8.2003 Libor, News

Možná Vám tento projekt nic neříká, ale pokud máte rádi hodně kvalitní trance, tak byste to měli co nejdříve napravit. Za projektem Andain stojí tři lidé. Nejznámější z nich je určitě 33 letý Josh Gabriel, který spolu s Dave Dresdenem tvoří projekt Motorcycle, od kterého určitě znáte singl s názvem As The Rush Comes. Josh Gabriel je mimo jiné zajímavý i tím, že se podílel na hudbě k videohře Oddworld. Vokály obstarává 24 letá Mavie Marcos, která kromě toho, že zpíva, zkouší stěstí i na poli hereckém. Posledním členem je David Penner, ten se začal zajímat o hudbu v 15 letech a byl i členem několika méně slavných skupin. David také vystudoval astronautiku na Institutu ve státě Massachusetts. První singl od Andain se jmenoval Summer Calling a o jeden z remixů se postaral i Airwave. I nový singl Beautiful Things vychází na labelu Black Hole Recordings, což už trochu naznačuje kvalitu singlu. Zatím vyšel pouze Gabriel & Dresden Remix, a záhy začal bodovat mezi DJs. Například Armin hrál Beautiful Things jako Tune Of The Week ve svém pořadu A State Of Trance 107. Takže pokud butete mít možnost poslechnout si tento singl, určitě neváhejte, nebudete litovat.

Napsat názor do DISKUSE

 16.8.2003 Karel, News

Server Trance.cz funguje již 3,5 roku (pro statistiky od 1.1.2000) a po celou tu dobu se o něj stará minimum lidí, to je fakt, který řada lidí nevidí a myslí si, kdovíjak silné zázemí máme. V některých okamžicích to vypadalo, že se buduje solidní tým, jenže ne každý má takovou výdrž a počáteční nadšení brzy opadne. A tak se ani nedivím, že se za těch 3,5 let na tvorbě Trance.cz vystřídala řada lidí, kteří přisli, přispívali, budovali a pak odešli. To je život ,) Čas plyne neúprosně dál a v tento moment se o stránky starám pouze já a Dolvich, což je jedna z nejslabších sestav v celé historii Trance.cz. Pokud je tedy mezi vámi někdo, kdo by měl chuť psát o taneční hudbě, zejména trancu, je vřele vítán. Kontaktní e-mail je info@trance.cz, určitě se nebojte položit případný dotaz v diskusi.

Napsat názor do DISKUSE

 11.8.2003 Karel, Press

Druhý ročník festivalu proběhl úspěšně, naprosto hladce a bez organizačních problémů. Za tímto prostým konstatováním jsou ale dlouhé měsíce organizačních příprav, na kterých se podílely stovky lidí. Poděkování proto patří jim všem. Na všech sedmi pódiích najednou vystupovaly po celou noc světové hvězdy první velikosti a předváděly to nejkvalitnější, co dnes lze v příslušných žánrech slyšet! Zařadili jsme se tak k zemím s velkou festivalovou tradicí jako např. Anglie, Holandsko, či Německo. Obdivuhodný byl přístup skvělých Massive Attack, kteří pro vystoupení na Creamfields v ČR vytvořili českou verzi textů promítaných na obří obrazovku, což také publikum náležitě ocenilo. Skvělé ohlasy jsou na vystoupení dj Tiesta, Sonique, Maura Picotta, Roniho Size a dalších umělců. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 10.8.2003 Karel, Report

Až dnes večer jsem se trochu vzpamatoval z tohoto náročného víkendu, vyplněného Creamfields, koupáním, opalováním a tréninkem na kole (ujet 250 km na Králi Šumavy nějaký ten trénink přeci jen vyžaduje ,)). Pojďme se tedy v tropickém večeru ohlédnout za letošními Creamfields, které se u nás konaly podruhé. Do areálu jsme dorazili někdy před desátou hodinou a hned na parkovišti slyšeli zvuk z hlavní stage. Vtipkovali jsme, jestli jsme si nespletli místo, protože se ozývaly zvuky nemající s taneční hudbou nic společného ,) Celý areál byl docela rozsáhlý a co mě překvapilo hned na první pohled, byla podstatně menší účast lidí oproti minulému roku, hovoří se o pouhých 15 000 návštěvnících, což je sice asi zklamaní pro pořadatele, ale zas si nedovedu představit, že by tam bylo jednou tolik lidí. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 8.8.2003 Dolvich, News

Belgický vocal-trancový projekt Milk Inc. tvoří producenti Regi Penxten (Sylver), Ivo Donckers, Filip van Dueren (Philip Banks) a vokalistka Linda Mertens. I přes to že projekt existuje již od roku 1996, nedokázal se mezinárodně prosadit tak jako později založené a úspěšnější taktéž belgické vocal-trancové projekty Sylver, Lasgo nebo Ian van Dahl. Zpočátku své existence střídali Milk Inc. vokalistky jako na běžícím páse a možná právě i proto slavili úspěchy pouze v domácí Belgii. V roce 1999 se k projektu připojila současná vokalistka Linda Mertens, která předtím působila v projektech Secret Fantasy a Tunesian. Ještě v tom a samém roce nastal velký zlom v kariéře Milk Inc. se singlem "Walk On Water", který se dostal až do UK Top 10. Později následovala další hitovka "Livin' A Lie", kterou se projekt dostal do podvědomí i německým příznivcům. A jak je již od belgických projektů v Německu poslední dobou téměř zvykem, tak i tentokrát jejich aktuální release bude double-A-single "Time / Breathe Without You". Poté co se minulý rok dostal předešlý double-pack "Walk On Water / Ocean" do Top 50 oficiální německé prodávanosti, si vydávající label EMI slibuje mnoho. V případě "Time / Breathe Without You" se tentokrát jedná o dvě poslední skladby vydané v Belgii, ale rozhodně se nejde o stejné songy. "Breathe Without You" je trancovějšího charakteru na rozdíl od aktuálního hitu "Time", který se vyznačuje typickým belgickým dance-soundem, kterým jsou Milk Inc. mezinárodně známi. Maxi-cd vyjde 1.9.2003 u labelu EMI. V Anglii již také vyšel další singl "Land Of The Living".

Napsat názor do DISKUSE

 7.8.2003 Dolvich, News

Jedním z nejznámějších tanečních producentů naší doby je Američan Josh Winkelman také známý jako Josh Wink, jehož legendární acid-sound později převzaly mimo jiné i německé komerční projekty jako Warp Brothers nebo Voodoo & Serano. Josh Wink, philadelphský producent a šéf labelu Ovum, je také kvalitním remixérem, což dokazuje hlavně během posledních měsíců s pracemi pro Gus Gus, Paul Oakenfold, Depeche Mode, Radiohead, No Doubt, Lenny Kravitz a Ladytron, kterými na sebe upozornil nejen na poli taneční hudby. Tento seznam se nyní rozroste o další velké jméno. Josh Wink totiž zremixoval singl "Send Your Love" od Stinga, který by tak chtěl vstoupit i do klubů, což je u jinak netanečních hudebníků poslední dobou oblíbená činnost (P.Diddy, Britney Spears a další). Avšak i přes to, že tímto dostal Josh Wink šanci na komerční hit, chce se držet undergroundu. Takže se nechme překvapit, jak dopadne jeho "A Full Vocal Version In A Deep Loungy House Vibe And Then A More Left Minimal Tech House Version" :)

Napsat názor do DISKUSE

 7.8.2003 Karel, Press

Festivalový line-up by měl být stoprocentně dodržen, protože do této chvíle není ze strany účinkujících hlášena žádná změna, či storno ze zdravotních, popřípadě jiných závažných důvodů. Asi trojnásobně vyšší předprodeje spolu s ideálním festivalovým počasím dávají tušit rekordní návštěvnost. Pojedete-li na festival autem, počítejte proto s dostatečnou časovou rezervou. Na příjezdové dálnici D8 se v pátečním předvíkendovém provozu budou s velkou pravděpodobností tvořit kolony. Dálnici opustíte na Exitu 29 a dál vás budou navádět ukazatele. V exponovaných pozdějších odpoledních hodinách doporučujeme využít i některou z objízdných tras: buď přes Mělník a dále po silnici č. 246 do Roudnice nebo přes Kralupy nad Vltavou a Velvary. Odtud pokračujte do obce Černuc, kde odbočíte na silnici č. 240 do Roudnice. Ze zaparkovaného auta si vezměte vše, co budete po celou dobu festivalu potřebovat. K dispozici bude velkokapacitní úschovna. Po projití kontrolou u vchodu se už nebudete moci vrátit. Po opuštění areálu pozbývá vstupenka platnost. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 6.8.2003 Dolvich, News

Německý projekt 4 Clubbers tvoří producentské kvarteto Markus Bohme, Martin Hensing, Jens Kindervater a Bernd Johen, tedy producentské dvojice známé jako Future Breeze a Junkfood Junkies. Prvním singlem projektu 4 Clubbers byla coververze Milesovi legendy "Children", která byla i přes velký komerční úspěch kritiky smetena ze stolu hlavně kvůli znesvěcujícímu hardtrancovému Future Breeze vs. Junkfood Junkies Remixu. Následovaly méně úspěšné skladby "Together", "Someday" a "Hymn". Jak jistě víte, dnes je moderní předělávání tanečních hitů 90.let do aktuálního zvuku. Naši čtyři klubeři si příliš nenamáhali hlavy a jako předlohu použili klasiku "Why Don't You Dance With Me" od Future Breeze z roku 1996, která by se dala označit jednu z nejlepších dream-trance skladeb všech dob. Vinyl vyšel v červenci, tak doufejme, že to nedopadne podobně jako další již zmiňovaná dreamová klasika "Children", neboť i samotní Future Breeze dělají v současnosti zcela odlišný sound než před sedmi lety.

Napsat názor do DISKUSE

 6.8.2003 Karel, Press

Meteorologická předpověď na pátek je ideální. Vedra budou sužovat asi jen účastníky fotbalového turnaje celebrit, který začíná už ve 12 hodin. V Roudnici nad Labem bude v pátek skoro jasno až polojasno, teplota ve tři hodiny odpoledne 28 stupňů. V podvečer a večer klesne teplota na cca 25 stupňů, k ránu se ochladí na cca 15 stupňů. Ve festivalovém areálu bude dostatek pitné vody zdarma. Čtyři cisterny se znovu naplní v 18 hodin a ještě jednou o půlnoci. Bude také dostatek dalších nápojů. Nealkoholické a alkoholické nápoje a všechna jídla z pestré festivalové nabídky lze zakoupit za koruny (žetony jsou zrušeny). Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 5.8.2003 Dolvich, News

Pro všechny trancery se právě vyskytl důvod těšit se na konec léta. A tím nemyslím zasloužené ochlazení přicházející s prvními podzimními dešti, ale vydání nového Paul van Dykova alba "Reflections" v říjnu tohoto roku. Berlínský trancový producent a jeden z nejlepších DJů světa Paul van Dyk tak již dokončil svou již v pořadí čtvrtou dlouhohrající desku, ze které již známe před několika měsíci vyšlý singl "Nothing But You" a během několika (tý)dnů by se měl objevit nový singl "Time Of Our Lives", na kterém se podílela londýnská rocková skupina Vega 4, což přirozeně rozvířilo diskuse, nakolik bude skutečně celé album trancové. Polemizovat se již nedá o mix-CD "Return Of God!", které Paul van Dyk namixoval pro britský hudební magazín Mixmag, neboť se jedná o fajnový PvD-sound, jak jsme na něj zvyklí. Jsou zde umístěny tracky od Starchaser, Cultivate, Fiocco, Ronski Speed, Nu-NRG nebo David Forbes. Změn se také dočkala webová stránka www.paulvandyk.com, která má teď nový vzhled. A kdo je zklamán ze zrušeného vystoupení Paul van Dyka na českých Creamfields, tak se již může těšit dvojnásobně na říjen, neboť 27.10.2003 tento německý DJ (snad) vystoupí na pražské Mayday.

Napsat názor do DISKUSE

 1.8.2003 Dolvich, News

Německý klubový label Kontor je znám mimo komerčních trancových releasů (ATB, Starsplash, Jan Wayne, Sunbeam atd.) také svými kompilacemi. Nejznámější v tomto ohledu je "Kontor - Top Of The Clubs", kterou pravidelně mixuje Markus Gardeweg + dva hosté. Neméně zajímavě se jeví i další kompilace "Kontor - Sunset Chill", jež je relaxačního zaměření. První tři díly kompilace se dostaly do Top30 oficiálních compilation charts a "Kontor - Sunset Chill" si tak vydobyla podobné postavení jako má kompilační řada "Café Del Mar". Nyní vychází čtvrté pokračování a opět se jedná o prvotřídní skladby ze stylů trance, house, chillout, ambient, lounge ale i dalších odvětví elektronické hudby (trip-hop, tech-house) od věhlasných producentů, jakými jsou Moby ("Sunday"), Tosca ("Every Day & Every Night"), Schiller ("Distance"), Layo & Bushwacka! ("Love Story"), Royksopp ("Sparks"), ATB ("Trilogy"), CJ Stone ("Don't Look Back"), Massive Attack ("Weather Storm"), Blank & Jones ("Breezin"), Underworld ("Sola Sistim") nebo Rank 1 ("Symsonic"). Tyto hudební perly tak dávají dohromady ideální soundtrack jak pro letní dny tak i pro deštivé počasí. Rozhodně můžu jedině doporučit všem příznivcům kvalitní hudby. 2CD "Kontor - Sunset Chill" vyšlo 28.7.2003.

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ