TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 26.8.2004 Karel, Press

Že se na 13. listopadu chystá v Praze party snů mnoha clubberů potvrzují rekordní předprodeje. Za dva týdny se na večer zasvěcený trance music prodalo více než 1.000 vstupenek což je více než za stejnou dobu na Carla Coxe i Paul Van Dyka. Tiësto tak opět pomyslně potvrzuje svou pozici nejpopulárnějšího DJe světa a vy se můžete chystat na nejžhavější taneční noc roku. A kdo že vystoupí po boku holandského mistra? Z klobouku vytáhneme prozatím jedno resp. dvě jména. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 24.8.2004 Libor, News
Belgické bratrské duo Bert a Maarten Wilmaersovi se podílí na projektu Filterheadz, který si určitě pamatuje díky singlům jako Filterheadz Pres. Orange 3 - In Your Eyes anebo Tomaz vs Filterheadz a skladbu s názvem Sunshine. Na začátku července vyšla na labelu ID&T novinka Yimanya. Na vinylu kromě Original mixu můžeme najít i TDR remix. Original mix se vyznačuje velmi pohodovou melodií, skoro by se dalo říct až letní melodií, ovšem to neznamená, že se nepovedla. Skladba je také doplňována velmi exotickými vokály, které ještě více umocňují pohodovou atmosféru. V určitých pasážích na řadu příchází samply, které mně osobně vzdáleně připomínají kapání vodních kapek. Opravdu, zní to skvěle. Druhý remix má na svědomí belgický producent Tom De Ridder, který trochu omezil vokály a do skladby přidal více prvků elektra, ale pořád zní velmi dobře. A na závěr jedna lahůdka. Bert a Maarten remixovali nový singl Faithless I Want More, který už nějaký ten pátek vévodí mé osobní top 10. Skladba je přímo nabita energií a také ji skvěle doplňují vokály charismatického Maxi Jazze.
Napsat názor do DISKUSE

 24.8.2004 Karel, Press

DJ Tiësto si před několika dny odškrtnul jednu z nejzásadnějších položek svojí kariéry - vystoupení v rámci zahajovacího ceremoniálu letních olympijských her v Athénách. Již před tím měl za sebou sice sólové vystoupení na fotbalovém stadionu, ale pro tak široké publikum hrál ve své kariéře vůbec poprvé. O tom, že se svého úkolu zhostil se ctí, svědčí i početná holandská výprava, kterou museli organizátoři vykázat od Djského pultu, aby nepropásla svůj čas nástupu na plochu stadiónu. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 18.8.2004 Dolvich, News
S trancovými remixy japonské popové zpěvačky Ayumi Hamasaki nám přinesl label Drizzly Records japonskou trancovou scénu do Evropy a po třech Ayu singlech nám nyní představují projekt Cyber X, který sice nezní vůbec japonsky, i přes to má však kořeny v zemi vycházejícího slunce. Cyber X vznikl díky spolupráci mezinárodních trancových velikánů, japonských producentů a hostujících diverzních japonských vokalistek. V tomto roce již vyšli pod projektem Cyber X v Japonsku singly "Drive Me Nuts" (feat. Tomiko Van) , "11" (feat. Misono), "Be True" (feat. Keiko) a pro jejich aktuální skladbu "Waves Of Love" si vybrali jako vokalistku američanku Jody Watley (45 let). Maci-cd (5.7.2004 u Drizzly) obsahuje vícero verzí, kdy nejznámějšími remixéry jsou Svenson & Gielen, kteří se již postarali o Ayu - "Depend On You" a také o hlavní mix "Waves Of Love", však jejich remix songu "Waves Of Love" zní dosti kýčovitě. S pomalým nájezdem a strašidelným vocal-breakem působí Green Court remix výrazně zajímavějším dojmem. Nepřehlédnutelná je zde paralelní podobnost s Tiestovo "Love Comes Again", ale nepůsobí to jako kopie, neboť Green Court zde vnáší dostatek vlastních nápadů. Dále jsou zde další dva méně známý remixéři, kteří by neměli býti zapomenuty. Finský Magellan Project připravil prvotřídní UK-trancový mix ve stylu Above & Beyond. Oproti tomu De-Tox udeřil s monotóními house/electro beaty a oslovuje tak další publikum. Skladba "Waves Of Love", která se již vyskytuje na albu "Cyber X # 1", jenž vyšlo minulé léto, by se díky zajímavým remixům mohla stát tajným tipem tohoto léta. A i kdyby to zůstalo pouze u tajného tipu, tak můžeme být rádi, že můžeme aspoň poslouchat tento vocal-trance s tématikou dálného východu, kteří někteří nazývají cyber-trance. Cyber X jsou též odpovědní za remixová alba "Ayu Cyber Trance", která vyšla v Japonsku.
Napsat názor do DISKUSE

 13.8.2004 Freezer, News
Belgického producenta M.I.K.E. a jeho projekt Push myslím není třeba nějak blíže představovat. Pokud už máte z tranceu něco naposloucháno, pak snad není možné, abyste alespoň jeden z jeho singlů neslyšeli. Nejnovější pecka se jmenuje R.e.s.p.e.c.t. a je z alba Electric Eclips. Vinyl vyjde až v září a bude obsahovat nejen album verzi, ale také, jak už bývá u Push singlů zvykem, nový Club Mix. Verze z alba není zrovna taneční, ale spíše takový zasněný trance song. Club Mix je přepracovaný téměř k nepoznání od verze z alba. Začíná poměrně dost tvrdě, ozývají se ostré trance zvuky, po 4 minutách se konečně ozve melodie, která alespoň trochu připomíná album verzi. Ta se několikrát zopakuje a když už vás to začne tak trochu nudit, tak se melodie promění do opravdu nádherného trance soundu (ukázka). Předchozí singl Electric Eclips byl přeci jen o něco povedenější, ale i tak je R.e.s.p.e.c.t. dalším parádním Push singlem v řadě. Je jen trochu škoda, že neobsahuje takové tranceové rozjezdy a vychytané pasáže jako třeba Journey Of Life. Vinyl vyjde koncem září na labelu Bonzai Music.
Napsat názor do DISKUSE

AKTUÁLNĚ
23.8.13'
 ARMIN VAN BUUREN - A STATE OF TRANCE EPISODE 627, 22-8-13 - Playlist
23.8.13'
 ROGER SHAH PRESENTS SUNLOUNGER - BALEARIC BEAUTY - Nová kompilace od Roger Shah
23.8.13'
 GLOBAL DJ BROADCAST - 22-8-2013 - Playlist show Markuse Schulze
22.8.13'
 SUMMERDREAM FESTIVAL - Ve Švýcarsku tento víkend proběhne festival s velkým trance lineupem
22.8.13'
 MARTIN GREDNER LIVESET - Záznam setu z party Crystal 7/2013
22.8.13'
 KUFFDAM & PLANT - SUMMER DREAM 2013 - Recenze nového singlu
 
 12.8.2004 Libor, News
Ron Creemers a Gaston Serpenti se ukrývají za tímto novým projektem, který svojí první desku vydal u německého labelu Fenology Records. Skladba se jmenuje Risky Business, vinyl vyšel 14. června a můžeme na něm najít Original mix a Arc In The Sky Remix 'In Search Of Atlantis'. První remix je pohodový Trance, který se příjemně poslouchá, ale ve srovnání s druhým remixem je o něco slabší. Alex M.O.R.P.H., Henry Nix a Mathias Gierth se podílí na projektu Arc In The Sky a tentokrát vytvořili vynikající remix. Tento remix se objevuje v playlistech všech předních Trance DJs, což už něco znamená. A je to hlavně díky velmi emotivní, skoro až posmutnělé melodii, která z tohoto singlu činí takový hit. Tento remix určitě patří mezi ty nejpovedenější uplifting singly, které zatím v tomce roce vyšly. S trochou nadsázky by se dalo říct, že Original mix na vinylu ani nemusel být, jelikož druhý remix ho převyšuje o několik tříd.
Napsat názor do DISKUSE

 11.8.2004 Libor, News
Holandští producenti Mark de Jong a Norman Lenden se podílí na tomto projektu, který už na svém kontě má několik velmi kvalitních desek, např. Overkill, Total Seduction či Stream. Také namixovali 9. díl kompilace In Trance We Trust, ale v poslední době vytvořili také několik vynikajících remixů. První z nich byl pro singl Love Comes Again od Tiesta, dále pro Blank & Jones a jejich hit Mind Of The Wonderfull a poslední pro singl Forever dua Smith & Pledger. Ale nyní už k novince Mark Norman. Vinyl vyšel na konci května na labelu Magik Muzik. Můžeme na něm najít dvě skladby, Phantom Manor a Rush. První skladba se rozhodně nese v typickém soundu tohoto dua a dle mého názoru se výborně hodí k tanci, jelikož při jejím poslechu v klidu určitě nezůstanete. Během skladby se také několikrát ozve mužský smích, který alespoň mně připomíná poutˇové atrakce a na nich různé domy hrůzy, ze kterých je jako by tento smích vystřižen. I při poslechu druhé skladby je hned patrné, kdo ji má na svědomí. A také v tomto případě se jedná o svižnou záležitost, ovšem narozdíl od Phantom Manor se zde žádné vokály neobjevují. Ale i tak je tato skladba kvalitní. Takže si myslím, že i touto novou deskou si Mark a Norman své renomé určitě nepokazí.
Napsat názor do DISKUSE

 9.8.2004 Libor, News
Za projektem Nickelson se pravděpodobně ukrývá Nic Vegter, jenž má také na svědomí Classified Project. Bohužel tuto informaci jsem nenašel ani na oficiálních stránkách labelu Fundamental Recordings, kde tato deska v červnu vyšla. Skladba se jmenuje Yin a vinylu můžeme najít dva remixy, první je od Solid Globe a druhý od Photon Project. Yves La Verne a Maurice Night, jenž tvoří projekt Solid Globe, vytvořili geniální remix. Skladba se pomalu rozjíždí velmi poklidnou melodií, která ovšem postupně zrychluje až do té doby, než ji opět na chvíli vystřídá ona poklidná melodie. Po té se obě melodie lehce kombinují a celé to zní úžasně, prostě vynikající uplifting. Druhý remix má na svědomí dvojice Geert van Huinink a Alco Lammers. Tento remix je o něco svižnější, ale také se povedl. Vyznačuje se typickým Photon Project soundem do kterého je vložena ústřední melodie tohoto singlu. Takže na závěr jen tolik, že tato deska rozhodně patří mezi to nejlepší co v tomto roce vyšlo.
Napsat názor do DISKUSE

 5.8.2004 Karel, Press

Letos jsme pro Vás přichystali 15 hodin skvělé hudby a ačkoliv hlavní hvězdy vystupují až večer, neměli by Vaší pozornosti uniknout ani DJs a kapely, které vystoupí již během odpoledne. A abyste věděli, co vás čeká, v rychlosti si představíme několik z nich. EVROPA 2 LIVE STAGE Hlavní stage zahájí program v 16:00 vystoupením skvělé formace SKYLINE. Jejich poslední deska URBANICA nás jasně přesvědčila, že tahle kapela prostě na CREAMFIELDS patří. Skyline jsou vyhlášeni svými energickými koncerty, chytlavými songy a ryze současnou kombinací elektroniky, živých nástrojů a bezkonkurenčních vokálů (MC Nu C a nově i Jitka Charvátová, bývalá zpěvačka kapely Fiction). Tahle kapela to určitě pořádně rozjede zned od samého začátku. Hned další kapelou, která ovládne hlavní stage bude objev loňského roku, kapela 100°C, která si pro tuto příležitost přizvala ještě hostující zpěvačku Emu Brabcovou, která je jinak členkou kapely KHOIBA. Jejich těžko zařaditelná hudba je plná energie, je strhující a naprostu unikátní. Tohle bude opravdu jízda. V předvečer se představí také skvělá maďarská formace ANIMA SOUND SYSTEM, která nadchla návštěvníky již na loňském festivalu CREAMFIELDS. Kapela ve své hudbě mísí vlivy rómské a židovské hudby, které vkládá do svých vlastních neotřelých orchestrací. Kapela s velkým úspěchem letos odjela velké evropské turné a po koncertech v USA se představí také u nás. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 3.8.2004 Dolvich, News
Němečtí producenti Alex Zwarg a Arne Reichelt kteří tvoří projekt Alphazone dělali zpočátku progresivnější sound, což dokázali hned první skladbou "Overload" (1996), však postupem času byla jejich tvorba více melodická až do roku 2000. kdy zcela přešli k trancu. O dva roky později na jaře pak vydali debutový singl "Stay" jejich nového projektu Alphazone. Stal se z něj klubový hit a další úspěch zaznamenala dvojice producentů následující rok se skladbou "The Legacy", která vyšla pod projektem Saltwater, jenž tvoří společně s Normanem Bassem a taktéž vyšel nový Alphazone singl "Rockin". Jejich tvorbu ve svých setech hráli Tiesto, Ferry Corsten, Johan Gielen nebo Gary D. A nyní Alphazone přicházejí s dalším energickým trancem nazvaným "Revelation". Energické bassy a masivní melodie jsou hlavními znaky tohoto tracku. Nosič též obsahuje dynamický a melodičtější Phalanx remix. Upliftingové beaty a senzační syntézy dělají z tohoto singlu jasnou záležitost pro každou párty, kde je hudebním doprovodem energy-trance a Alphazone i zde ukazují jednu z možností, jak sloučit uplifting a hard trance.
Napsat názor do DISKUSE

 3.8.2004 Karel, Press

Creamfields se nám již nezadržitelně blíží a tak vám jistě přijde vhod lineup k tomuto svátku taneční hudby. Věřím, že i když není letos na lineupu tolik trance jmen, jako minulý rok, na své si přijdete, vždyť jména jako Way Out West, Tall Paul, Junkie XL, nebo Laydee Jane za to jistě stojí. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ