TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music

 31.8.2006 Libor, News

Ačkoliv tato deska vyšla již na začátku května, myslím, že nebude na škodu si něco málo povědět i s menším zpožděním. Za projektem Alliance se ukrývají dva producenti, méně známý Mark Hoogkamer a dnes již poměrně známý slovenský producent Kamil Polner v současně době žijící na britských ostrovech. Ještě doplním, že deska vyšla na labelu Selective Recordings a kromě Original mixu na ní najdeme i Menno De Jong Interpretation. My pochopitelně začneme Original mixem. Tato verze začíná poměrně svižně, ale musím zklamat všechny příznivce techtranceu, jelikož tato skladba zapadá do kategorie upliftingu. Již od počátku se na nás valí velmi pohodová melodie, která na mě působí lehce melancholicky a rozhodně tuto skladbu nekazí. Můžeme zde najít také velmi povedený breakdown, který se dostane ke slovu přibližně v polovině skladby. I tato pasáž působí vcelku emotivně a rozhodně velmi příjemně se poslouchá. Ačkoliv se nejedná o nejlepší uplifting, který jsem tento rok slyšel, tak tato skladba minimálně za poslech stojí. Holandský DJ a producent Menno De Jong se postaral o druhou skladbu. I Mennova verze začíná svižněji, ale opět se jedná o uplifting Trance. Ačkoliv Original mix zněl velmi dobře, tak tato verze na mě udělala vetší dojem. Menno do skladby zakomponoval pár nových melodických smyček, které alespoň pro mě zní velmi emotivně a dalo by se říci, že skladba působí i lehce smutným dojmem. Také breakdown se Mennovi povedl a tento holandský producent jenom potvrzuje své kvality, které již ukázal v několika svých předešlých skladbách. Celkově se jedná o velmi povedenou desku, já osobně dávám přednost druhé skladbě.

Napsat názor do DISKUSE

 30.8.2006 Karel, Press

V pátek 29.9.06 se v pražském klubu CZ Beat na akci nazvané Soundspiration premiérově představí Nový český DJ project MATAMAR, který je tvořen djskou dvojkou Mark Airman a Mata C. Od těchto začínajících djů se můžete těšit na rozmanitý a energický set plný tranceu, tech-tranceu, progressivu a místy až techna. Support na této akci zařídí rezident klubu CZ Beat a technomág - DJ Šmuk. Těšit se můžete tedy na opravdu zajímavou noc plnou výborné taneční muziky a skvělé atmosféry. Vstup na tuto akci je jak již bývá v klubu zvykem - zdarma. CZ Beat naleznete 300 m od stanice metra A - Muzeum v Balbínově ulici na Praze 2, takže se budeme těšit poslední zářijový pátek naviděnou. Více info o projektu Matamar na webu www.matamar.com.

Napsat názor do DISKUSE

 29.8.2006 Karel, Press

Producent Kamil Polner, vystupujuci pod svojim vlastnym menom v scene trance a uplifting trance hudby sa coraz castejsie objavuje v playlistoch najznamejsich DJov na svete. Trance Around The World je kompletny nazov prestiznej show formacie Above and Beyond ktoru urcite nikomu netreba predstavovat. Above & Beyond predstavili vo svojej pravidelnej show hned niekolko horucich noviniek od slovenskeho producenta Kamila Polnera. Ku kvalite tejto show treba pripisat aj fakt, ze po odvysielani ich pravidenej tyzdennej relacii (kazdy utorok 20.00 GMT) sa dostavaju k slovu aj fanusikovia relacie prostrednictvom on-line web-hlasovania v ktorom maju tak moznost vyjadrit svoj typ pre svojho favorita ktory potom automaticky prechadza do dalsej epizody. Boli nim pesnicky ako Soul Cure, the Earth Protector (vydavatelstvo Alter Ego Records) a posledne aj nemenovana pesnicka ktora svojim upliftingom doslova vyrazila dych nielen fanusikom v Europe ale aj za tzv.'velkou mlakou' kde ma uz spominana show dost velku pocuvanost. Tuto pesnicku ale aj dalsie jeho tracky budete moct onedlho pocut aj na zivo na vystupeni v roznych kluboch nielen doma ale aj v zahranici a za zmienku stoji aj fakt ze Kamil neustale pracuje na novych projektoch a su v priprave aj prekvapenia, ktore by ste si urcite nemali nechat ujst ci uz prostrednictvom jeho pravidelnej show na ETN.fm radiu (Atlantic Explosions), exkluzivnych guestmixov na Di.FM radiu, alebo aj prezentacii v FM Radiu v relacii 4elements kde uz predstavil seba a svoju tvorbu, pripravene su Radio SiTy a dalsie. Viac informacii ale aj zopar setov ktore si mozete stiahnut zadarmo priamo z jeho stranky.

Napsat názor do DISKUSE

 28.8.2006 Karel, Press

Již za méně než měsíc se uskuteční největší taneční událost letošního podzimu v západních Čechách, party TRANCEPARADE. Nabízíme novinky týkající se této akce, jako jsou informace o třetí, housové stagi a dvou připravovaných Warm Up parties. Vedle dvou nadupaných stagí (trance & techno) jsme se rozhodli nabídnout i třetí, trochu odlehčené podium, který je Numark Happy Stage. Tam budete mít možnost si poslechnout nejaktuálnější pecky ze stylu house / progressive / minimal / electro, které Vám budou servírovat známé tváře z plzeňského klubu PH+, DJové: Marwin Shamma, Konrád, Luban a jako host DJ Joe Joy. Numark Happy Stage bude umístěna v blízkosti cocktail baru, tedy na ideálním místě pro tu správnou "happy" náladu.

Napsat názor do DISKUSE

 25.8.2006 Ch@ron, Review
Re:Locate alias Octagen alias Palanya alias Scratch Bandicoot, vlastním jménem Paul Moelands, je představitelem nejmladší generace trancových producentů (podobně jako třeba Vadim Zhukov), která i přes poměrně útlý věk již zaznamenala výrazný úspěch mezi odborníky, ale hlavně mezi hudebními fanoušky po celém světě. Dosavadní průběh kariéry Paula i Vadima, kteří měli překvapivě podobné seznamování s hubdou, by mohl posloužit jako příklad i našim mladším čtenářům, kteří koketují s myšlenkou tvořit hudbu "těmahle vlastníma hlavama". Takže recept vypadá následovně - v mládí doporučují oba mladíci navštěvovat hodiny klavíru, pokud možno s učitelem, který podporuje vlastní improvizaci, pak zhruba na střední začněte podnikat vlastní tvůrčí pokusy, které si vyhmátne některý ze slavných djs a už jste v tom! Je to opravdu tak jednoduché? Obecně jistě ne. Bez značné dávky talentu nemáte nejmenší šanci (ačkoliv v téhle republice možná ještě ano).
Napsat názor do DISKUSE

 24.8.2006 Karel, Press

Nevíte jaké je na MÁCHÁČI počasí? Podívejte se zde. Možnosti ubytování u Máchova Jezera. Už víte kde strávit konec léta ? No přeci na Mácháči! Termín konce léta přímo vybízí ke krátké dovolené spojené s návštěvou party Mácháč 2006 . Okolí Máchova jezera je pro tento účel ideální prostor. Množství penziónu, kempů, chatek a pestrá nabídka hospůdek, barů, diskoték a nočního života vůbec osloví každého, tak snad i vás. Pokud jste se ještě neangažovali sami, pomůžeme vám s hledáním vhodných tipů - doporučujeme třeba kratší dovolenou, sbalíte se ve čtvrtek a zpět jeďte až v neděli. Užijte si poslední prázdninový letní víkend ať máte přes zimu na co vzpomínat. Z městečka Doksy to budete mít nejblíže na pláž Klůček, kde se koná letošní Mácháč a proto radíme začít s hledáním zde.

Napsat názor do DISKUSE

 24.8.2006 Karel, Press

Summer Farewell, která se uskuteční 2.9.2006 v pražském klubu CZbeat (Balbínova 26, Praha 2). Nad rozmanitou hudební produkcí, kvalitní zábavou a osobitými vystoupeními účinkujících zajisté každému z vás srdce zaplesá. Od začátku do konce je nachystána ta nejlepší dávka elektronické hudby v podání předních pražských Djs. Housovými rytmy udeří Waxwork, který je velkým mistrem svého řemesla. Následuje progresivně a trancově laděný Athro. Svůj set namíchá také Sally J. z Crash DJ Teamu,který není znám pouze jako DJ ale také jako tvůrce a moderátor jednoho z nejposlouchanějších hudebních radiových pořadu Numark Dance Conference a kterého jste mohli vidět a slyšet na nejednom letním festivalu. Dále vám rozpumpuje krev v žilách jeho Crash stájový kolega – upliftingový mág Thomas Coastline a pod kotlem zatopí kombinací techtrancu a techna Drastics, který celou tuto událost zavinil. Vše završí DJ Paul Andrews. Vstup za tuto parádu je gratis, otevřeno od 19:00 do 5:00. Bar,hudba,dekorace a fotbálky jsou v místě konání samozřejmostí. CZ Beat naleznete 300 m od stanice Muzeum v Balbínově ulici na Praze 2. Takže poznamenat do notesů a budeme se těšit na rozlučce s prázdninami naviděnou.

Napsat názor do DISKUSE

 24.8.2006 Karel, Press

Málokterý producent současnosti se může pochlubit tak širokým záběrem jako John Graham. Kromě produkce aktuálního progresivního soundu, se totiž v minulosti věnoval drumandbassu - jeho desky hráli jména jako Fabio, Doc Scott nebo samotný Grooverider. Následovalo přeorientování na 4/4 taneční hudbu, Johnovi tracky se objevily na značce Perfecto Paula Oakenfolda, bezpočet remixů, skladby na mnoha kompilacích (např. i na slavné sérii Global Underground), produkce pod pseudonymem Tilt; zkrátka výčet všech zásahů do světové taneční scény by zabral několik stránek. Jak jsme se měli možnost několikrát přesvědčit, John Graham je rovněž zdatný dj a muž činu a pravidelný návštěvník ZENu jistě dobře ví co všechno může čekat :) S hostem zahraje resident dj Roman Rai, lineup na hlavní stagi doplní dj Bo.Dan. V chilloutu tradičně dvojka Airto & Lillou, o projekci se postarají dvě třetiny Mimo.TV - 000333 a Archi_tech. Nezapomeňte, že do půlnoci je vstup zdarma a na 100 nejrychlejších čeká o půlnoci sklenička sektu! ZEN s Johnem Grahamem již tento pátek!

Napsat názor do DISKUSE

 23.8.2006 Karel, News

Holandský dj a producent Ron Van Den Beuken patří mezi stálice na současné taneční scéně. Nepatří sice mezi top djje ani producenty, ale jeho tvorba nepostrádá jistou dávku originality a umu a tak se o svoji pozici nemusí v současnosti vůbec bát. Do "velkého" světa trancu vstoupil zhruba před čtyřmi roky se skladbou The Mystery, kterou tehdy hrála většina djs. V roce 2003 remixoval skladbu Clokx v originále od Coldplay. Následovaly singly Timeless a Overdrive, které posunovaly tohoto umělce stále výš. Z poslední doby můžeme zmínit singly Sunset nebo Endless. Ron Van Den Beuken složil i řadu remixů pro umělce jako jsou 4 Strings, Sash, CRW, Blank & Jones, Macc Zimms nebo Randy Katana. Aktuální singl se jmenuje Find A Way a opět má namířeno k solidnímu úspěchu stejně jako remix pro singl Fragma - Radio Waves. V těchto dnech vydává svoji první mixkompilaci nazvanou jednoduše Ron Van Den Beuken In The Mix. Kompilace vyšla koncem června a objednat si ji můžete třeba tady. Obsahuje skladby od umělců jako jsou Abel Ramos - Electro Fun (E-Craig remix), Sander van Doorn - Dark Roast 2006 (Refill remix), Simon Patterson - F16 nebo Substate - Horizon (Mac Zimms remix). V říjnu pak odstartuje speciální tour po celém světě představující právě tuto premiérovou kompilaci Ron Van Den Beukena.

Napsat názor do DISKUSE

 22.8.2006 Karel, Press

Na podzim se již poněkolikáté představíš českému publiku jako jeden z headlinerů na akci Tranceparade. Moje první otázka tedy zní...vzpomínáš si na svou premiéru u nás? Jaký jsi měl z "nás" dojem? Jasně, že si pamatuji na svojí premiéru. Byla to skvělá party v T-mobile aréně, asi zatím nejlepší, kterou jsem v Česku zažil. Stage byla skvělá a lidi byli naprosto úžasní. Vždycky když si na to vzpomenu, musím se usmívat. Bylo to skvělé.

Napsat názor do DISKUSE

 22.8.2006 Karel, Press

Málokterý producent současnosti se může pochlubit tak širokým záběrem jako John Graham. Kromě produkce aktuálního progresivního soundu, se totiž v minulosti věnoval drumandbassu - jeho desky hráli jména jako Fabio, Doc Scott nebo samotný Grooverider. Následovalo přeorientování na 4/4 taneční hudbu, Johnovi tracky se objevily na značce Perfecto Paula Oakenfolda, bezpočet remixů, skladby na mnoha kompilacích (např. i na slavné sérii Global Underground), produkce pod pseudonymem Tilt; zkrátka výčet všech zásahů do světové taneční scény by zabral několik stránek. Jak jsme se měli možnost několikrát přesvědčit, John Graham je rovněž zdatný dj a muž činu a pravidelný návštěvník ZENu jistě dobře ví co všechno může čekat :) S hostem zahraje resident dj Roman Rai, lineup na hlavní stagi doplní dj Bo.Dan. V chilloutu tradičně dvojka Airto & Lillou, o projekci se postarají dvě třetiny Mimo.TV - 000333 a Archi_tech. Nezapomeňte, že do půlnoci je vstup zdarma a na 100 nejrychlejších čeká o půlnoci sklenička sektu! ZEN s Johnem Grahamem již tento pátek!

Napsat názor do DISKUSE

 22.8.2006 Karel, Press

Jedním z nejsilnějších magnetů letošního Mácháče je bezesporu britská hvězda Boy George. Své premiérové vystoupení v České republice si spolu s Vámi užije 25.8. v jedinečném areálu pláže Klůček u Máchova jezera. Velký mejdan pod širým nebem Mácháč akce, kterou u nás zná skutečně každý a všichni se na ni vyptávají už od března. Snad proto, že si na nic nehraje a od počátku sleduje stále tentýž cíl, maximálně pobavit všechny přítomné, zcela jistě díky výjimečnému prostředí a určitě také kvůli pečlivě sestavovanému line upu, ten už Vám přinesl největší jména světové taneční scény ve společnosti domácí elity, na několika žánrově odlišných pódiích, aby si každý přišel na své.

Napsat názor do DISKUSE

 21.8.2006 Karel, News

Německý producent a dj Martin Roth se na trance scéně pohybuje již pěknou řádku let. Dříve produkoval pod jmény jako YOMC a Technopunk, vydal více než stovku desek a remixů, přesto byl vnímám jako spíše průmerný umělec. Výrazný úspěch tak zaznamenal až v roce 2004 díky remixu klasické trance skladby "The Orange There". Od té doby patří Martin Roth mezi žádané producenty a remixéry. A tak je možná trochu překvapující že až letošní zimu se dočkáme debutového alba. Kromě něj již brzy vyjde i nový singl. Ani v jednom případě ale není znám název desky, o singlu se ví jen to, že vyjde na labelu Lunatique. Jak jsem už naznačil výše, Martin Roth je známý zejména díky svým remixům, v poslední době remixoval umělce jako Blank & Jones - Catch, Talla 2XLC - Carry me nebo LeoG - Supersonic nebo Marninx pres. Ecco - Intuition (Martin Roth Classic Remix). Další nové remixy jsou pro label Armada, kde vyjde deska Chakra - Love Shines Through (Martin Roth in Electro Love Remix) a pro label Vandit, kde vyjde Tillmann Uhrmacher - The Pride In Your Eyes (Martin Roth Remix). Nedávno se Martin Roth vrátil z náročného dj turné, když navštívil Čínu, USA nebo Střední Ameriku. Pokud si chcete o této "cestě kolem světa" přečíst více, navštivte blog, který si Martin Roth nedávno založil. Myslím že z těchto řádků je patrné, že o práci Martin Roth nouzi nemá, což jen dokazuje to, že definitivně patří mezi to lepší, co lze na trance scéně v současnosti najít.

Napsat názor do DISKUSE

 16.8.2006 Karel, Press

Plzeňská mega party Tranceparade je tady téměř za měsíc (22.9. v DK Inwest, Plzeň), takže je nejvyšší čas zveřejnit kompletní informace o předprodejích. A taky si zasoutěžíme. Předprodeje: Vstupenky jsou v "kamenných" předprodejích k dostání od pondělí 21.8. a to za cenu 220,- + poplatky (které by neměly převýšit 20,- Kč).

Napsat názor do DISKUSE

 16.8.2006 Karel, Press

Agentura United Music představuje další velkolepou noc. V pátek, 3. listopadu, zavítá do pražského Veletržního paláce jeden z momentálně největších Dj´s současnosti - MARCO V, a to v rámci jeho světového turné s názvem COMBI:NATIONS:2. Combi:Nations je zcela unikátní koncept taneční noci inspirovaný sérií stejnojmenných mixovaných kompilací, které Marco V úspěšně vysílá do světa taneční hudby. V této aktuální druhé sérii se Marco V prezentuje na třech CD jako geniální a univerzální dj, kombinující styly od house přes progressive, trance, elektro až do temnějších zákoutí techna. Combi:Nations představuje noc, které můžete být aktivní součástí. Unikátní party, kde se budete chtít bavit, jako kdyby zítřek neexistoval. Během Combi:Nations bude Marco V středem dění, a vezme vás na šestihodinovou hudební pouť plnou neuvěřitelných obrazců. Díky speciálně vytvořenému designu pódia, naprogramovaným světelným a laserovým efektům, dokonalému zvukovému aparátu a akrobatickým vystoupením, bude Combi:Nations zcela výjímečný taneční event s propracovaným scénářem od nejlepších holandských umělců.

Napsat názor do DISKUSE

 15.8.2006 Karel, Press

Na sobotu 19. srpna se do Roxy chystají vycházející / nastupující hvězdy domácí taneční scény, proto i název akce - Entrance. O dj Michaelovi C jste jistě již alespoň zaslechli - v roce 2004 se umístil jako druhý v kategorii objev roku v cenách Dance Awards. V dnešní době má stabilní základnu věrných fanoušků, která se rychle rozšiřuje. Stylově se Michael C pohybuje na vlně progressivu a tranceu, místy zabíhá i do jemnějšího techna.b Vedle Michaela C zahrají dva djs z Crashdjteamu - tranceoví nadšenci Dolphin a Thomas Coastline. Oba se sice věnují djingu (a produkování) krátce, ale dopředu je žene chuť se hudebně realizovat a předat svoje vize kvalitních setů posluchačům a tanečníkům. Čtvrtým do lineupu bude dj Tazz, v chilloutu zahrají Next & Blond, o projekci se postará vj Bit cheekly. Opět platí, jako u ostatních víkendových akcí v srpnu, že vstup je do půlnoci volný a v 0:00 hodin čeká na clubbery na spodním baru welcome drink.

Napsat názor do DISKUSE

 11.8.2006 Libor, News

Nima Gorji se narodil před 33 lety v iránském Teheránu, ale vyrůstal v Dánsku. Ačkoliv již na poli taneční hudby působí nějaký ten pátek, tak se musím přiznat, že toto je vůbec poprvé, kdy jsem na tohoto DJ a producenta narazil. V květnu vydal Nima své debutové album s názvem Living In The Shadows ze kterého také pocházejí oba tyto singly. Tato deska vyšla na konci června na labelu Suburban Beats a nacházejí se ní dva singly, Living In The Shadows a Still Going. My začneme skladbou Living In The Shadows, kterou bych zařadil do kategorie melody progressive Trance / house. Nejedná se o žádnou rychlou skladbu, je to spíše skladba na poslech než k tanci, i když dovedu si představit, že by se někdo při jejím poslechu k tanci odhodlal. Hlavní melodie této skladby je hodně chytlavá, lehce tajemná a temná s vynikajícím progressive nádechem, který mně zaujal již při prvním poslechu. Basová linka zde není příliš výrazná, ale skvěle spolupracuje s onou hlavní melodií, která taká působí hodně melancholickým a emotivním dojmem. je to přesně ten styl, který já osobně mám v poslední době nejraději. Během skladby se také ozývá jakýsi sampl mužského hlasu, který opakuje název této skladby, nejedná se o nic převratného, ale rozhodně to nakazí atmosféru této nádherné skladby. Stručně řečeno vynikající progressive skladba. Still Going se prakticky odehrává ve stejném duchu jako Living In The Shadows. Celkově bych řekl, že tato skladba je o něco málo rychlejší, také působí více deep dojmem a basová linka mi zde připadá o něco více náročnější než v předchozím tracku. Hlavní melodie je opět celkem chytlavá, možná ne tolik emotivní, ale stále se jedná o velmi kvalitní počin, který osloví nejednoho příznivce progressive scény, alespoň mně oslovil. Ze začátku je skladba poměrně hodně tajemná, ale postupem času jako by tento nádech lehce mizel a do popředí se dostává ona velmi chytlavá melodie se skvělým progressive soundem. Musím říct, že tento producent mě mile překvapil a obě jeho skladby se mi moc líbily, ta první asi o něco víc, Vám se třeba bude líbit ta druhá, to už nechávám čistě na Vás.

Napsat názor do DISKUSE

 11.8.2006 Karel, Press

Také letos nebude na Mácháči chybět taneční RED ZONE. Jeho dramaturgie se ponese od houseu až po pořádně našláplý breakbeat. Začátek obstará DJ Texx a projekt 4:Tune Cookie, za kterým se skrývá populární VJ Quark. Poté už se ke slovu dostane DJ Brada, aby připravil všechny fanoušky breakbeatu na pekelnou jízdu projektů Splitloop a Skool Of Thought z Velké Británie. Do finále vás pak přivede Josef Sedloň se svým perkusionistou Car-lem. Do RED ZONE je vstup pouze od 18 let!

Napsat názor do DISKUSE

 10.8.2006 Karel, Press

Léto a festivalová sezóna je sice v plném proudu, ale podzimní party sezóna již pomalu klepe na dveře. Agentura United Music Events připravila na druhou polovinu tohoto roku tři zásadní taneční události, které by neměli milovníci mejdanů a taneční muziky rozhodně vynechat. Na poslední zářijový víkend je připravena exkluzivní noc - INCREDIBLE. Těšit se můžete na nový koncept největší klubové party u nás. Nádherný prostor Průmyslového paláce na pražském Vystavišti se tak v pátek 29. září změní v exkluzivní super klub s atmosférou a zábavou, kterou jinde v Čechách nezažijete. Pravé křídlo paláce bude přetékat extravagancí, exkluzivními dekoracemi, bohatě zásobenými bary, a mnoha zónami určených k zábavě a relaxaci. Zkrátka INCREDIBLE NIGHT. Jak tomu bývá na parties United Music dobrým zvykem, za djským pultem se představí celá řada hvězdných jmen.

Napsat názor do DISKUSE

 9.8.2006 Karel, Press

Ti z vás, kteří se zajímají o styl trance resp. techtrance není jméno Sander Van Doorn žádnou novinkou. Těm ostatním nabízíme krátké představení jednoho z nejúspěšnějších a nejžádanějších djů a producentů Evropy poslední doby. Nebudeme vás nudit s každým momentem v Sanderově životě a s každým detailem. Pokud jste o něm dosud neslyšeli, je dost dobře možné, že vám ujíždí vlak. Sander Van Doorn, mladík z holandského Eindhovenu je prostě budoucnost. Sander Van Doorn je DJ a producent působící ve své vlastní lize, kterou si sám vytvořil. Už dlouho se můžeme setkávat s jeho produkcí pod pseudonymy jako Sam Sharp, Purple Haze nebo Sandler, ale jeho pravý čas přišel až v poslední době. Všechna díla, která ze Sandera vypadnou jsou sledována se zatajeným dechem. Naprosto každý kus z jeho originální produkce jako hymny typu "AKA" "Dark Roast" "Bling Bling" "Adrenaline" "Eden / Rush" "Hoover / Craft" and "Error" jsou téměř vždy součástí playlistů lidí typu Paul Oakenfold, Paul Van Dyk, John Digweed, Armin Van Buuren, Ferry Corsten, Marco V, Tiesto a seznam by mohl pokračovat.

Napsat názor do DISKUSE

 8.8.2006 Karel, Press

Jen málo současníků Toma Holkenborga alias Junkie XL se může pochlubit tak pestrou směsí remixů. Vynikající producentské schopnosti a mimořádný talent udělali z Junkie XL jednoho z nejvyhledávanějších a nejžádanějších autorů remixů tanečních, rockových a dokonce metalových! Remix Junkie XL pro projekty typu BT, Way Out West,Praga Khan, Fischerspooner nebo Tiesta, či Dave Gahana z Depeche Mode jsou zavedenými hymnami světové taneční scény a jak DJs tak publikum stále netrpělivě čeká na další porci luxusních Junkie verzí skvělých originálů. Mizící hranice mezi popem a elektronickou taneční hudbou skvěle dokládá opakovaná spolupráce Junkie XL se super star Britney Spears, jíž remixoval skladby "Outrageous" a "And than we kiss" . Výborně zní také výsledek přemíchané "Beauty on the fire" od Natalie Imbruglia, či remix "Mary" kapely Scissors Sisters. Vynikajícím způsobem se Junkie XL zhostil také práce na "Talk" britských drtičů hitparád Coldplay.

Napsat názor do DISKUSE

 7.8.2006 Libor, News

Dvojice anglických producentů Tim Lloyd a Musa Hove se ukrývá za projektem Parallel Sound, který mně osobně do jisté doby nic neříkal a myslím, že ani většině z Vás, takže určitě nebude na škodu se podívat na desku tohoto dua. Musím se přiznat, že Las Ochentas není poslední singl tohoto dua, na konci června vydali ještě desku s názvem Break Loose / Around The World, která rozhodně není špatná a příjemně se poslouchá, ale jedná se spíše o house music, takže se raději podíváme na jejich starší výtvor. Deska Las Ochentas vyšla na konci května s original mixem a remixem v podání Grega Mundena. Original mix začíná velmi pozvolna a v podobném duchu se odehrává i celá skladba, kterou bych zařadil do kategorie melody progressive Trance / house. Skladba se může pyšnit poměrně výraznou basovou linkou, která pomáhá dotvářet v této skladbě poměrně tajemný nádech, ale hlavní předností této skladby je hlavní melodie, která je jedním slovem skvělá. Jednak je velmi chytlavá ale hlavně je emotivní, možná místy i s lehce melancholickým, skoro až smutným dojmem a opravdu moc příjemně se to celé poslouchá. Nejedná se o nějaký taneční hit, ale výborně se hodí na poslech po těžkém dnu anebo prostě když si potřebujete odpočinout. Ale i tak se pravděpodobně nebude jednat o velký hit, ale jsem si jistý, že tato skladba jsi najde posluchačů, stejně jako mě. Remix od Grega bych zařadil do stejného stylu, s tím rozdílem, že tato verze na mě působí svižnějším dojmem. Basová linka zde není tak výrazná a celkově i skladba není tak tajemná jako originál, ale v této verzi se objevuje několik elektro samplů, která já osobně moc rád nemám, ale v této skladbě mi to ani příliš nevadí. I zde je hlavní melodie celkem chytlavá a opět se jedná o poměrnou pocitovou záležitost, ačkoliv první skladba se mi líbila víc, tak i tento remix patří mezi to kvalitnější, co v tomto roce vyšlo.

Napsat názor do DISKUSE

 7.8.2006 Karel, Press

Chceš se stát majitelem špičkové djské techniky, zahrát si na festivalu a ještě se stát hvězdou rádií a časopisů? To všechno můžeš mít, pokud se svým uměním zaboduješ v nekompromisním souboji o djský jackpot letošního roku! Stačí si jen krapet věřit, seřídit si gramce a vstát pravou nohou. Chcete se tohoto klání zúčastnit jako soutěžící? Není nic jednoduššího, než navštívit www.djcontest.cz kde se můžete zaregistrovat a tím se zařadit do djského souboje o hodnotné ceny. Soutěž je rozdělena do dvou kategorií, rozdělených podle hudebních stylů V letošním roce se jedná o styly TECHNO a DRUM´N´BASS. Uzávěrka registrací je 25. srpna 2006 a do každé kategorie se může přihlásit maximálně 10 zájemců, takže jak se říká "kdo dřív přijde, ten dřív mele". Během září pak budou v pražském klubu CZ Beat probíhat djská semifinálová kola, rozdělená podle kategorií, a každý druhý soutěžící postupuje do finále, které se uskuteční na konci září v rámci hudebního veletrhu Muzika 2006. Užij si boje o zlato, skvělou atmosféru a nastartuj svou djskou kariéru na některém z festivalů, třeba vedle svého oblíbeného dje. Nemusíš být profík ani protřelý DJ, prostě si věř a přijď si to vyzkoušet naostro.

Napsat názor do DISKUSE

 4.8.2006 Karel, Press

Na čtvrtek 17.8. se připravuje další pokračování uspěšné residentní noci s názvem Full House Special - Top Dj Edition. Na předchozích dílech jste měli možnost vidět, ale hlavně slyšet djské hvězdy - Antoine Clamaran, Silicone Soul a Bob Sinclar. Na čtvrtý díl této klubovky přivezeme duo remixérů a producentů Gabriel & Dresden, které v současnosti míří nezadržitelným tempem k vrcholu djského žebříčku. Line up doplní vynikající holandský dj San a čeští Lucky Lucaso & Uwa. Josh Gabriel a Dave Dresden, jak znějí občanská jména těchto dvou Američanů, žijí a produkují v San Francisku. Patří do TOP20 světového žebříčku DJs. Na Winter Music Conference 2006 v Miami při udílení International Dance Music Awards za rok 2005 získali prestižní ocenění - Best Remixer a předstihli tak jména jako jsou Deep Dish nebo Sasha.

Napsat názor do DISKUSE

 4.8.2006 Karel, Press

Nejslavnější mejdan konce léta pod širým nebem Mácháč, vždy nabízí bohatou kolekci předních světových i domácích Djů na několika pódiích a tak tomu bude i letos 25.8.2006, kdy na pláži Klůček u Máchova jezera vyroste hned pět stageů s programem, který uspokojí všechny hudební chutě od house přes progresiv a trance , až po breakbeat, hip hop a vyklidněný chill out. Pro ty kteří ještě nemají koupený lístek na Mácháč zde máme rozšířený seznam předprodejních míst a jednu super nabídku od Adidasu.

Napsat názor do DISKUSE

 3.8.2006 Libor, News

Dvojice italských producentů Andrea Cassino & Alex Laben, kteří produkují jednak pod svými vlastními jmény a podílí se i na projektu Arenok, jsou již na poli dance music celkem zavedeným jménem a mezi jejich velké hity patří skladba Leaving Panic Behind, ale i další. Nyní toto duo přichází se svým dalším singlem, který se jmenuje Lasting Memories. Deska vyšla na konci června na labelu Aenaria Chill a kromě original mixu na desce najdeme Snake Sedrick Dub a Dedicate to M.B. Mix. Ještě doplním, že o vokály k této skladbě se postarala Marina Puglisi. Original mix začíná hodně pomalu a prakticky v podobném duchu se odehrává celá skladba, kterou bych zařadil do kategorie melody progressive Trance / house s prvky breakbeatu a celé dohromady to zní opravdu nádherně. Jednak vokály Mariny jsou parádní, dodávají skladbě tu správnou pohodovou a celkem i snovou atmosféru, její hlásek je opravdu hodně chytlavý a mně osobně se hodně líbí. Hlavní melodie působí prakticky stejným dojmem, jedná se o velmi chytlavou a zároveň hodně emotivní záležitost a musím se přiznat, že tato skladba mě dostala hned na první poslech. Tato skladba Vás určitě nedonutí k tanci, ale nádherně se u ní relaxuje, stačí jenom zavřít oči a nechat se unášet touto nádherou. Dle mého názoru jeden z nejlepších singlů tohoto roku.
O remix se postaral maďarský DJ a producent Zoltán Hedrick aka Snake Sedrick. I tato verze se odehrává v podobném duchu jako original mix, opět se jedná o pomalejší skladbu, která se přece jenom může pyšnit o něco tvrdší basovou linkou než v případě originálu a vlastně bych ji zařadil i do stejného stylu, s tím rozdílem, že zde již nenajdeme ty prvky breakbeatu. Ačkoliv se jedná o dub verzi, tak i zde najdeme vokály od Mariny, samozřejmě v menší míře než v předchozím tracku, ale já si nemůžu pomoct, její hlásek zní pořád skvěle a já jsem z něho úplně vedle. I tuto skladbu bych zařadil mezi to nejlepší, co zatím v tomto roce vyšlo. Dedicate to M.B. Mix je nejkratší skladbou na této desce, ale i za těch šest minut Vás tato skladba přenese do pomyslného hudebního ráje. V tomto případě se již jedná o chill out skladbu, která je vcelku podobná originálu, s tím rozdílem, že je ještě pomalejší a možná působí ještě více pocitovým dojmem, což má na svědomí jednak hlavní melodie, ale také Marina, jejíž hlas jsem si jednoduše zamiloval. Já jenom doufám, že tato zpěvačky, resp. že její hlas se bude objevovat ve více skladbách, protože by to byla škoda nevyužít takový nádherný hlásek. Jednoduše se jedná o parádní desku, která by neměla uniknout žádnému příznivci kvalitní progressive hudby.

Napsat názor do DISKUSE

 2.8.2006 Karel, Press

V poradi uz druhy vinyl Kamila Polnera sa rozhodla Armada Music B.V. namiesto planovaneho vydania v septembri uz o nieco skor. K dispozicii je takisto aj digitalna verzia tohto release na serveroch ako napriklad: http://www.audiojelly.com, trackitdown, beatport a ine. Stranu B tvori pesnicka v spolupraci Polner&Sender - Energy Sublimation. K tomuto kroku pristupili manageri po priaznivom ohlase z predosleho vydania vynilu a pozitivnych ohlasov pesnicky Heart Of Sun, ktora napriklad v Taliansku drzala mesiac prve miesto s poctom hlasov 53.000 a podobne sa umiestnila v Top 10 aj v dalsich trance FM radiach. Po Kamilovych pesnickach je v sucasnosti znacny dopyt a jeho nova produkcia sa objavuje aj v setoch a pravidelnej tyzdennej relacii TATW (Trance Around the World s Above and Beyond) kde v epizode 122 a 123 sa stava Web Vote vitazom pesnicka Soul Cure a nasledne the Earth Protector. Ukazky tychto pesniciek a takisto live set Kamila Polnera (Atlantic Explosions2), ktory nam Kamil vsetkym venuje a dufa ze sa bude pacit, je mozne si stiahnut zadarmo z jeho webstranky.

Napsat názor do DISKUSE

 1.8.2006 Karel, Press

Agentura Free Production a Semtex má tu čest Vám oznámit konání první mega trance party v Západních Čechách a to hned v největším indoor prostoru v tomto regionu, určenému pro pořádání kulturních akcí. Jsme velice rádi, že i v jiném městě než Praze bude nyní možné navštívit velkou taneční party plnou té nejaktuálnější trance & progressive music. Dámy a pánové, dovolte nám Vám představit party TRANCEPARADE! Již 22.9.2006 se otevřou brány plzeňského Domu kultury DK INWEST (Americká ul.), v jehož hlavních sálech a foyerech se odehraje první díl taneční party TRANCEPARADE. (pozor, v těchto prostorách se bude podobná událost konat vůbec poprvé!) Celková kapacita prostor určených pro konání této exklusivní akce přesahuje 3000 osob, čímž se Tranceparade zařadí mezi největší taneční události v naší zemi.

Napsat názor do DISKUSE

 1.8.2006 Libor, News

Slovensko norské duo Jan Kalafut a Geir Noroe Fygle přichází již se svým čtvrtým singlem, předchozí tři, ať už se jednalo o Astru, 3579 km či Lullaby byly vynikající a tento nový singl rozhodně není o nic horší než ty předchozí. Deska s názvem Novocaine vyšla v polovině června na labelu Slow Motion Recordings, což je sublabel Motion Recording. Na vinylu kromě original mixu najdeme remix i od mého oblíbence, holandského producenta Marka Ottena. To by na úvod mohlo stačit a teď se již podíváme na samotné skladby. Original mix začíná poměrně pozvolna a hned od začátku na nás skladba zapůsobí svým celkem tajemným a dalo by se říct i mystickým zvukem a musím říct i hodně podmanivým. Skladba se také může opřít o poměrně výraznou basovou linku, takže já osobně bych ji zařadil do kategorie melody progressive Trance. Hlavní melodie je jednak velmi podmanivá, ale řekl, že je i hodně emotivní, alespoň na mě tak zapůsobila. Během skladby můžeme slyšet velmi příjemný sampl piána, který v poslední době často zařazují mnozí Trance producenti do svých skladeb, ale ne vždy se to povede, v tomto případě se to rozhodně povedlo. Dle mého názoru se jedná o vynikající skladbu, i když je mi jasné,že to nebude žádný velký hit, protože Novocaine je poměrně náročná skladba na poslech, ale mně osobně se hodně zalíbila.
O remix se postaral můj velký oblíbenec z Holandska, Mark Otten a musím říct, že nezklamal. V jeho podání zní skladba o něco rychleji, ale celkově se stále jedná spíše o pomalejší skladbu. Mark si hodně pohrál s piáno samply a v jeho podání tvoří podstatnou a pořád to zní moc pěkně. I v Markově podání je skladba hodně podmanivá a velmi emotivní, dalo by se říct, že již není tak tajemná jako originál, ale stále má rozhodně co nabídnout svým posluchačům. Mark také do skladby zakomponoval jakýsi ženský hlásek, který v prvním tracku nenajdeme, no asi si řeknete, že se jedná o drobnost a celkem nepodstatný detail, ale onen ženský hlásek působí moc pěkně ve skladbě a dopomáhá dotvářet příjemný dojem z tohoto singlu. Mark opět dokázal, že je vynikající producent, už aby vyšel jeho nový singl, na kterém spolupracuje s dalším holandským producentem, s Perry O'Neilem. Tato deska se rozhodně povedla a všichni příznivci kvalitního melody progressive Tranceu jsi určitě přijdou na své.

Napsat názor do DISKUSE

 1.8.2006 Karel, Press

Už druhým rokem se pro Vás v Pardubicích koná Žlutý fest, hudební přehlídka začleněná do kalendáře festivalů Rock For People. Letošní ročník přivítá nejpopulárnější a nejprodávanější tuzemskou kapelu DIVOKEJ BILL, dále Lenku Dusilovou nebo Skyline. Další dvě stage obsadí místní kapely a také oblíbení Djs U Merkura. re:fresh live! Afterparty se přesune do klubu Žlutý pes, kde budete moci vidět a slyšet Djs AZiLa a Recalla. Veškeré info naleznete na www.zlutyfest.cz a www.refreshlive.com. VSTUP NA AFTERPARTY JE PRO VŠECHNY ZDARMA! Opět po roce je tu festival Summer Of Love a tým re:fresh live! nemůže, stejně jako v loňském roce, chybět při jeho doprovodných akcích. Den před vypuknutím 10. ročníku legendy mezi tanečními festivaly Vás na taneční vlnu naladí Michael C a jeho hosté: DJ Molczik z Plzně a zástupci olomoucké taneční scény Revolt a Deepres! Ti, kteří pamatují energické battle vystoupení Michaela s Molczikem na loňské summer of love Day One After Party, si jistě letošní repete nenechají ujít!

Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ