TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 30.8.2007 Freezer, News

Po poněkud delší době se opět hlásím z ukázkami ze světa trance music. Začínáme s novinkou od L-Veeho, která zde na trance.cz již byla recenzována. Jedná se o Lolo - Poem, což je výtečná melodická záležitost ve stylu jeho jiného projektu Cape Town. Společně s Trance Will Never Die tvoří tento singl jeden z nejlepších releasů tohoto roku. V další ukázce budeme společně s Markusem Schössowem honit zajíce. Singl se totiž jmenuje Chase My Rabbit a podle mého názoru se jedná o vůbec nejlepší singl od tohoto švédsko producenta, který se sice i v tomto singlu drží svého nezaměnitelného stylu, ale narozdíl od jeho ostatní produkce mi přijde tato věc poněkud energetičtější a také nápaditější. Další ukázka bude patřit tracku, který byl pro mně jedním z vrcholů posledního Spacemixu od Spacebosse. Jedná se o Gun And Core - Wearing Flip Flops.Tato skladba s výtečnou futuristickou atmosférou již vyšla na Babylon Records. Nyní se podíváme na vycházející hvězdu Andyho Duguida a jeho originální počin Dreamcatcher. Tento track stavící především na chytlavé a nápadité melodii se objevil na mixované kompilaci Opus od Mr.Sam. Poslední ukázkou bude skladba The Ballz od známeho projektu Pinkbox Special. The Ballz je vynikající jak v breakovém originálu, tak v progressivnějším Medway remixu. Mně ale asi nejvíc zaujal remix od Glenn Morrison and Human Adams, který je říznutý trochu elektrem, což ale k tomuto tracku dobře sedí. Dnešní výběr ukázek byl zaměřen nejen na kvalitu, ale také na originalitu. Úplně jsem dnes vypustil styl uplifting, který v současné době dosti stagnuje.

Napsat názor do DISKUSE

 29.8.2007 Karel, Press

Trance je u nás stále velmi oblíbený, což ukazují velké halovky s těmi největšími djskými jmény nebo například nedávno trance stage na festivalu Summer of Love a samozřejmě také vzrůstající obliba nejmaldší Roxy residentní noci ENTRANCE s Michalelem C. Speciální host Kamil Polner je slovenským rodákem, nyní žijícím v Británii, u kterého - jak už to tak u kvalitních producentů bývá - propukla láska k hudbě už v raném dětství. Odmalička chodil na lekce zpěvu a hrál na klavír a keyboard. Stával se tak všestranně nadaným hudebníkem a měl také možnost prezentovat se před obecenstvem při koncertech. První známkou jeho schopností v oblasti komponování hudby byly jeho skladby složené pro klavír. Tehdy to byla jen jeho záliba, nyní už je to jeho povolání. V mládí Kamil tíhnul k disco stylu, postupem času se však u něj začala rodit náklonnost k trancu, především potom k upliftingu. Práce v prostředí herních vývojářů v něm vyvolala cit pro více atmosférický sound. Více než 500 složených skladeb, zahrnujících rozmanité hudební styly, to je vizitka, kterou se příliš umělců pyšnit nemůže. Ten pravý zlom v jeho kariéře však nastal až poté, co se registroval na tracový portál trance.nu.

Napsat názor do DISKUSE

 28.8.2007 Karel, Press

Nová vlajková loď Flédy v žánru tolik oblíbeného stylu trance! Akce byla 2roky po sobě zvolena jako jedna z nejúspěšnějších tanečních klubových akcí v ČR dle ankety Czech DanceAwards.V klubu Fléda budeme hostit uznávaného britského DJe a producenta, autora hitu Ballerina a spoluautora hitů Whiteroom a Someday. Dámy a pánové, 12dní uplyne z měsíce října a v Brně se opět rozezní zvuk E-MOTION. Koho budeme hostit tentokráte? Premiérově se ve střední Evropě představí DJ ADAM WHITE.

Napsat názor do DISKUSE

 27.8.2007 Karel, Press

Nové album Paul van Dyka "In Between" právě vyšlo i u nás. Nové album "In Between" nejpopulárnějšího dje planety Paul van Dyka vyšlo v pondělí 27. srpna i v České Republice. Toto v pořadí páté autorské album světového krále dingu u nás vydává Universal Music. Album "In Between" obsahuje 17 zbrusu nových skladeb, na nichž Paul spolupracoval s několika zajímavými osobnostmi. První singl White Lies, na kterém hostuje Jessica Sutta z Pussycat Dolls, se objevil koncem minulého měsíce. Tato pilotní skladba se dočkala několika zajímavých remixů, z nichž si jeden vzal na starost Angličan Dave Spoon. Videoklip k singlu White Lies máte nyní šanci vidět i na obrazovkách domácích televizí, a můžete pro něj aktuálně hlasovat v hitparádě T-Music. Na dalších skladbách můžete slyšet vokály známých jmen jako Ashley Tomberlin, Wayne Jackson, Rea Garvey nebo David Byrne. Světové turné s názvem Paul van Dyk „In Between“ Album Tour začalo 1. června v jihokorejském Seoulu, a od té doby mělo patnáct samostatných zastávek v metropolích jako Tokio, Frankfurt, Hamburg, Washington DC, Miami, Paříž, Los Angeles, nebo Mexico City. Paul van Dyk navštíví s tímto turné největší města v Evropě, Americe, Asii a Austrálii, a svou návštěvou poctí i Českou Republiku.

Napsat názor do DISKUSE

 27.8.2007 Karel, Press

Velká poprázdninová taškařice se představí na KC Karlov v Benešově u Prahy 7.9.2007. Celou nocí budou provádět djs a producenti Andy Moor, Eddie Sender, Orbith, Crossryders, Agent, Spyro, Wizard, CZScream, Dan Cooley, Thomas Coastline, Tin Tin, ScooCzech, Miss B a M-Sonic. Tato kompilace napovídá, že tancovat se bude na trance, techno, electro a breakbeat. To už tedy víme. Víme, co z hudebních stylů uslyšíme a od koho. Ale proč právě dotyční djs a producenti hrají, to co hrají, a co vlastně dělají, Vám představujeme právě teď. Logicky v představování začneme hlavní trancovou stageí. Hlavním bodem na seznamu této noci je Andy Moor. Kohokoliv se z předních producentů elektronické hudby zeptáte na to, kdo v současné době patří k producentské špičce, jistě se ve výčtu jmen objeví jméno Andy Moor. Aktuálně se pohybuje v první třicítce světového žebříčku (djmag.com).

Napsat názor do DISKUSE

 24.8.2007 Karel, Press

Tak a je to tady!! Konec prázdnin se nezadržitelně blíží a s ním i jedna z největších akcí v Olomouci a širokém okolí, BEATS AND MELODY 2. Přinášíme vám tedy poslední informace, které kromě line upů zahrnují také ještě lákavé novinky. Než se k nám tedy vydáte, mrkněte ještě sem. Pro návštěvníky naší house stage jsme se rozhodli pozvat dalšího hosta, který doplní už tak výborný line-up. Tentokrát se ale nejedná o Dje. O překvápko a nepochybně ještě větší dynamičnost celé stage se totiž postará výborný bongoman Bob. Dalším lákadlem bude skvělý VJing v podání mistra svého oboru, a to Zooropy. Takže pevně věříme, že už ladíte na pátek 24.srpna formu, a proto aby bylo všechno úplně kompletní, než to celé vypukne, přidáváme informace o dopravě na místo party. Z hlavního vlakového nádraží jezdí všechny tramvaje přímo k Envelopě z důvodů rekonstrukce tratě, takže nikdo nezabloudí. Je to druhá zastávka a název je Envelopa. Kdo by chtěl jít pěšky, může počítat s procházkou cca 10-15 min. Cesta je shodná s tramvajovou tratí. Přikládáme mapku. Jízdenky zakoupíte v hale nebo před halou v automatu. Cena 8kč. A ještě tečka - brány Envelopy budou pro vás otevřeny od 19.45 a celou akci odstartujeme ve 20.00. Těšíme se na vás a věříme, že to bude nezapomenutelná party letošního léta. BaM crew.

Napsat názor do DISKUSE

 23.8.2007 Karel, News

Kvalitních trance kompilací není nikdy dost a proto by ani toto před pár dny vydané 2 CD nemělo ujít vaší pozornosti. Projekt Signum je trancové komunitě dostatečně znám. Tvoří jej holandská dvojice Pascal Minnaard and Ronald Hagen, společně vydávají desky od roku 1997, kdy zaznamenali první úspěch se singlem What You Got For Me. Od roku 2001 vystupují i jako djs, což je klasická cesta úspěšných producentů (uděláte pár hitů a hned je o vás zájem i jako o djje). Jako djs stihli procestovat většinu slavných klubů a navštívit nespočet festivalů. Tím nabrali dostatek zkušeností, které tak mohli zúročit při vytváření této kompilace. Od roku 2003 vydává toto duo u labelu Armada, což je samo o sobě záruka výborné kvality. 2CD Kompilace Trance World je debutová (ať už pro Signum tak i pro label Armada, mělo by totiž jít o začátek kompilační řady a další díly tak nejspíše bude produkovat někdo jiný) a Signum si na ní dali podle svých slov velmi záležet. Jednoduše řečeno chtějí dokázat, že trance může zůstat trancem, i když je trochu tvrdší a více techy. Už podle letmého pohledu na tracklist (kompletní najdete v diskusi) je vidět, že se jim to povedlo. První cd obsahuje výborné skladby jako Signum - Shades of Asia, DJ Remy & Roland Klinkenberg - Bilderdyk Drive (Remix), Sebastian Sand - Strange Bends (Kyau and Albert Remix) nebo perfektní Signum - Syndicate a D-Factor - Mystique. První cd pak končí geniálním Under Sun vs Signum - Captured (Signum Signal Remix). To samé se opakuje na druhém cd, kde tak najdete další parádní skladby jako Simon & Shaker - Plan 9, DJ Shah - Palmarosa, Jonas Steur - Second Turn nebo D-Factor - Raw and Nasty. Pro mě osobně jde o kompilaci měsíce, čímž se dostávám k faktu, že bych si Signum docela rád poslechl na nějaké party v Česku. A co vy?

Napsat názor do DISKUSE

 22.8.2007 Karel, Press

V pátek, 2. listopadu 2007, proběhne v Praze již čtvrté pokračování nejúspěšnější domácí halové party - TRANSMISSION. I tentokrát přivítá TRANSMISSION mnoho slavných světových jmen, z nichž hned tři patří do absolutní světové TOP 10. Prvním z nich bude holandský DJ a producent FERRY CORSTEN, který patří několik let se jmény jako Tiësto, Paul Van Dyk a Armin Van Buuren k nejpopulárnějším trance djům naší planety. Ferry Corsten se domácímu publiku představil poprvé v loni, právě na Transmission, kdy po svém exkluzivním čtyřhodinovém setu sklidil obrovské ovace a úspěch. Jeho poslední kompilace Passport United States of America vyšla před nedávnem také u nás. Dalšími zahraničními hosty budou tentokrát britští ABOVE & BEYOND. Tahle parta si během krátké doby vybudovala pevnou pozici ve světové djské a producentské elitě. Jejich aktuální album Tri-State zabodovalo jak u odborné kritiky, tak nejširšího publika, a sklízí úspěch po celém světě. Následující jméno bude pak pro mnohé splněným snem. Američan CHRISTOPHER LAWRENCE je bezesporu největším jménem současnosti, které reprezentuje severoamerický kontinent. Aktuálně 4. nejpopulárnější dj planety (DJ Mag Top 100) přijede poprvé do České Republiky, aby právě na TRANSMISSION předvedl své umění, které jej vyneslo mezi naprostou světovou djskou špičku.

Napsat názor do DISKUSE

 21.8.2007 Karel, Press

První TranceGate byla v Pekelným baru na začátku prázdnin. Měla to být "jen" jedna z mnoha akcí tohoto nového a velmi agilního klubu. Euforickou atmosféru tranceových halovek zažil už leckdo, ale asi jen málokdo čekal, že tranceová muzika dokáže vytvořit tak euforickou náladu i v relativně malém klubu. Kolem třetí hodiny ráno se dj Petr Holman ocitl v obležení svých fanoušků a stalo se něco, co se běžně nevidí: musel přidat ještě jeden set (!). Než party skončila, bylo rozhodnuto o jejím pokračování. A to bude v pátek 24. srpna! Headlinerem bude i tentokrát Petr Holman, dýdžej, který hraje trance ve všech jeho podobách už mnoho let, organizoval první pravidelné trance party u nás a podle časopisu Xmag patří mezi naši tranceovou špičku. Pokud ho snad někteří nováčci na trance scéně neznají, doporučujeme navštívit jeho web www.petrholman.cz , kde se před několika dny objevil jeho nový set "Searching for rush hour". Obsahuje téměř výhradně novinky a má docela neobvyklou stavbu. Začátek i konec je orámován nádhernou Arminovou novinkou Rush Hour. Skladby z tohoto setu budou pravděpodobně tvořit i páteř Petrova setu v Pekelným baru, ale nebyl by to on, kdyby nepřidal pár starých dobrých klasických hitů a nepustil pár desek na přání.

Napsat názor do DISKUSE

 20.8.2007 Karel, Press

Srpnový díl pravidelného čtvrtečního mejdanu Distance představí další DJs ze stylů progressive house a trance. Pozvání rezidenta akce, LITa (www.djlit.eu) tentokrát přijal začínající DJ hrající především progressive house CJC z Hořic a X-Taze z Pardubic hrající trance. Jako vždy se připravte na VSTUP ZDARMA a super ceny na baru. Start je už ve 20:00!

Napsat názor do DISKUSE

 18.8.2007 Karel, News

Na úvod článku se omlouvám se za několidenní výpadek v aktualizaci webu, měl jsem lehké zdravotní problémy. To Vás ale samozřejmě nemusí zajímat, pojďme se tedy v dnešní novince podívat na album Mexico Can Wait od Rolanda Klinkenberga, které by se mělo od pondělí 20. srpna objevit na pultech klasických i internetových obchodů. Tento holandský producent se na hudební scéně pohybuje již patnáct let, vždy byl ale trochu na okraji scény a nikdy mu nepatřily přední příčky popularity či hitparád. Přesto jde o kvalitního a poctivého umělce, který se v poslední době prosazuje stále více, i když samozřejmě popularity krajanů jako je Armin nebo Ferry asi nikdy nedosáhne. Debutové album se jmenuje stejně jako aktuální singl, tedy Mexico Can Wait. Ten zaznamenal slušné ohlasy mezi djs i posluchači a nese se v příjemném progresivní trance tech stylu. Ukázku tohoto singlu najdete tady. Album, které přináší mix stylů trance, tech, dub, ale i chillout nebo ambient, by tak mělo zaujmout všechny fanoušky kvalitní moderní elektronické hudby. Obsahuje celkem 11 skladeb v celkové délce těsně pod 60 minut a podle názvů to vypadá, že na albu najdeme převážně novinky, z těch jmen je mi povědomý jen singl Mexico Can Wait, nemělo by tedy jít o nějaké retrospektivní album (jak je často v oblibě), ale o zbrusu nové skladby. Kompletní tracklist najdete v diskusním fóru. Na album se osobně hodně těším a na závěr dodám, že vychází na labelu Global Underground.

Napsat názor do DISKUSE

 15.8.2007 Binary, Review

Není tomu dávno, co jsem vám v jedné z minulých recenzí představil desku projektu Cape Town - Metaphorique. Měsíc se s měsícem sešel a na světě je další nový počin z dílny adorovaného Laurenta Véronneze, tentokrát pod značkou projektu Lolo. Skoro to vypadá, jako bychom na trance.cz nepsali o nikom jiném než o tomto nadaném chlapíkovi, ale skutečnost je taková, že v dnešní době opravdu málokdo dovede vyprodukovat kvalitní a inovativní trancové skladby. Lolo je pro mnohé možná jedním z nejoblíbenějších Laurentových aliasů, a to především pro melodičnost a emocionální exaltaci v těchto skladbách obsažené. Za pět let vzniklo už sedm releasů, přičemž každý z nich v sobě obsahuje něco, čím dovede oslovit konzumenty trance music. V roce 2002 to byl debutový vinyl Melody / Sunset a pravidlem se stalo, že stejně jako tato, i další desky vycházely na labelu Camouflage spadajícího do kompetence Banshee Worx. V pořadí druhým releasem byl Extended Horizon / Landscape (2003), a poté každý rok další novinka: Why? / Because (2004), Who Are You? / Elemental (2005) a poněkud novější styl v podobě přidání male vokálu do titulní skladby znamenal i změnu labelu: Take My Hand / Teddybear's Escape vyšlo loni v prosinci na Bonzai Trance Progressive stejně jako letošní Il Te Aime / Ocean D'Etoiles. Posledně zmíněný singl byl poměrně slabý a pro mě celkově nejhorší z Lolo produkce. Koneckonců zřejmě možná ani nebylo L-Veeho záměrem tyto skladby vydat, ale vyslyšel naléhání fanoušků, kteří si přáli, aby se starší unreleased track Ocean D'Etoiles dočkal oficiálního vydání v novém remixu. Jeho zbrusu nový počin Poem / Trance Will Never Die je už zcela jiný šálek kávy.

Napsat názor do DISKUSE

 14.8.2007 Karel, Press

Léto nám pomalu končí a s nimi i bohatá nadílka v podobě nejrůznějších hudebních dýchánků pod širým nebem. Nemusíme však smutnit, protože nás v úvodu školního roku čeká opravdu vypečený večírek. A o co že to vlastně půjde? Legendární prostor KC Karlov otevře své brány tancechtivým návštěvníkům už 7.9.2007, aby je přivítal na pestrobarevné přehlídce, samozřejmě co se hudebního stylu týče. Pokud i Vás naladí trance, techno či breakbeat, je tento večírek připraven právě pro Vás! Stage tedy budou tři a kdo nás jimi bude provádět? Main stage ovládne aktuálně nejžádanější hudební styl trance, kde se představí jako headliner anglický dj a producent Andy Moor. Se zábavou mu v průběhu noci bude pomáhat naděje slovenské tranceové scény, dj a producent Eddie Sender, a z našich českých luhů a hájů doplní line-up hudební chameleón dj Orbith, a producentská a djská dvojka Crossryders, která se na česko-slovenské tranceové scéně proslavila v roce 2005, po účasti na halových akcích, festivalech a především československém turné.

Napsat názor do DISKUSE

 13.8.2007 Karel, Press

Poslední zářijovou sobotu si pro vas agentura In Music připravila mejdan s dalším exklusivním zahraničním hostem. Poprve do pražského klubu Mecca přijede belgický DJský a producentský projekt Filterheadz, který neni potřeba nijak dlouze představovat. Do povědomí fanoušků taneční muziky se zapsali díky své jedinečné hudební produkci s typickým soundem, která doslova obletěla celý svět. Kdo by neznal jejich hity jako "Sunshine", "Yimanya", "Los Hijos Del Sol", nebo jejich nezapomenutelný remix ke skladbě "Never" od projektu The Roc Project. Jejich producentská a remixerská historie je opravdu velká. Krom desítek vlastních singlu vydali i obrovské množství svých remixů a zařadili se tak mezi nejžádanější remixery na světě. Mají na kontě remixy pro Tiesta, Erica Prydze, Faithless, Eddieho Amadora a řadu dalších. Jejich skladby zařazují do svých setů světové i tuzemské hvězdy jako Tiesto, PVD, Carl Cox, Michael Burian, Orbith, Bon Finix a další. V České Republice už Filterheadz několikrát vystoupili, ale tentokrát zahrají poprvé v Praze a vůbec poprvé v naší zemi umíchají svůj set v klubovém prostředí klubu Mecca.

Napsat názor do DISKUSE

 10.8.2007 Karel, Press

Již dnes večer vypukne největší a nejvymakanější Open Air party v centru Prahy a opravdu se máte na co těšit! Hlavní stage vyroste venku přímo u řeky Vltavy s nádherným výhledem na město. Z větší části bude zastřešena pro pohodlí vás i djs a nemusíte se tak případně obávat počasí. Kompletně ji zajišťuje společnost Audio Light a složena bude z toho nejlepšího co lze u nás sehnat. Vnitřní stage pak bude uvnitř luxusního klubu, takže vám i zde bude dopřáno zcela nadstandardního komfortu. Vstupenky: Předprodej běží do dne akce 10.8. do 18.00, takže máte ještě šanci ho využít. Na místě pak vstup bude stát 200 kč, s použitou vstupenkou z koncertu The Chemical Brothers 100 kč. Vip s přístupem do exkluzivní Vip zóny a vlastním barem je v prodeji pouze na místě a to za 390 kč. Guestlist: Žádosti přijímáme do dne akce 10.8. do 17.00. Pozor, guestlist platí pouze do 00.30.

Napsat názor do DISKUSE

 9.8.2007 Karel, Press

Přestože je trance hudba dnes v Čechách jednoznačně nejoblíbenějším tanečním stylem, z neidentifikovatelných důvodů tato pozitivní vibrace minula téměř všechny české festivaly. Na všech festivalech tedy můžete slyšet mnoho techno hvězd, dnb hvězd, electro i house hvězd, ale na trance se prostě nikde nedostalo - skoro nikde. Ovšemže, na Summer Of Love ANO a to pořádně! Druhým hlavním open air pódiem na už 11 ročníku nejpopulárnějšího českého elektronického festivalu je totiž právě pódium nazvané ‚Frisco Nu-Trance Future‘, připravené ve spolupráci s United Music a Krafty, a uslyšíte zde skutečné, v Čechách velice populární traceové superstars - holanského Dje a producenta Marco V a amerického producenta a Dje Markuse Schulze. Dvojici hlavních hvězd trance pódia doplní světově uznávaný domácí DJ Michael Burian, holanský DJ San, irský borec John Gibbons a domácí trance progressive elita Michael C a Martin Gredner, doplnění slovenským TOP Djem Breethem. A právě s jednou z hvězd Marcem V jsme připravili tento krátký rozhovor.

Napsat názor do DISKUSE

 7.8.2007 Karel, News

Dj Tiësto je jeden ze zakladatelů a hlavních propagátorů trance hudby, o tom není nejmenšího sporu. Je to však právě on, kdo jako první tak trochu odnesl popularizaci a masový rozvoj tohoto stylu. Těžko říct co za to mohlo, možná někomu přišlo příliš komerční jeho hraní na zahájení olympiády, jiným zase vadily historky, že většinu jeho alb i kompilací skladá někdo jiný, dalším nemusely vonět monstrózní koncerty na velkých stadionech. Všemi těmito kroky se z Tiësta stala spíše popová než trancová ikona a tak se někteří fanoušci od Tiësta odvrátili. Ač nevědomky, asi mezi ně tak trochu patřím i já. Liveset od Tiësta jsem neslyšel ani nepamatuji, album Elements Of Life jsem slyšel jedním uchem tam, druhým uchem ven. Má tedy nám, trancem přesyceným a na laciná pozlátka se nechytajícím fanouškům tento dj a producent ještě co nabídnout? Těžko říct, každopádně kompilační řada In Search Of Sunrise se vždy vyznačovala vysokou kvalitou a tak ať si o Tiëstovi roku 2007 myslíte cokoliv, bylo by trestuhodné vyhnout se tomuto produktu. Nový díl kompilace vyjde na začátku září a samozřejmě bude tak trochu ve stínu alba Elements Of Life, na kterém je i založeno celosvětové turné, které by mělo na podzim zavítat i do naší země. To, že bude kompilace trochu ve stínu ale vůbec nevadí, ba právě naopak, otevírá se tím šance, že bude vytvořena s radostí a jistým nadšením, oproti jiným nahrávkám, kde je zřejmé, že jediným cílem je zasáhnout co největší masu posluchačů. Šesté pokračování ISOS nese podtitul Ibiza (evokující Tiëstův údajný návrat na Ibizu po dvou letech). Objevily se i neoficiální playlisty či dokonce samotná kompilace, tyto věci je ale třeba brát s rezervou a lepší bude jistě počkat na oficiální vydání. Předchozí řady byly jak jsem už naznačil velmi kvalitní, snad se to povede i nyní. Na závěr si ale neodpustím malé rýpnutí. Kompilace vyjde jak už bylo řečeno na začátku září, ale oficiální party k této kompilace se uskuteční až o dva měsíce déle, konkrétně 3. listopadu v Heineken Music Hall v Amsterdamu. To mi přijde docela nelogické, proč tak pozdě?

Napsat názor do DISKUSE

 4.8.2007 Karel, Press

Přestože je trance hudba dnes v Čechách jednoznačně nejoblíbenějším tanečním stylem, z neidentifikovatelných důvodů tato pozitivní vibrace minula téměř všechny české festivaly. Na všech festivalech tedy můžete slyšet mnoho techno hvězd, dnb hvězd, electro i house hvězd, ale na trance se prostě nikde nedostalo - skoro nikde. Ovšemže, na Summer Of Love ANO a to pořádně! Druhým hlavním open air pódiem na už 11 ročníku nejpopulárnějšího českého elektronického festivalu je totiž právě pódium nazvané Frisco Nu-Trance Future, připravené ve spolupráci s United Music a Krafty, a uslyšíte zde skutečné, v Čechách velice populární traceové superstars - holanského Dje a producenta Marco V a amerického producenta a Dje Markuse Schulze. Dvojici hlavních hvězd trance pódia doplní světově uznávaný domácí DJ Michael Burian, holanský DJ San, irský borec John Gibbons a domácí trance progressive elita Michael C a Martin Gredner, doplnění slovenským TOP Djem Breethem. Silný L’Acoustique sound system bude zárukou kvalitního sonického prožitku, originální světelná a obrazová show pak odnese všechny ve spojení s kvalitní trance hudbu až za hranice transu. Přičtěte si k  tomu ojedinělou atmosféru Summer Of Love a krásný areál Závodiště v Pardubicích, a dostanete jeden z tranceových (nejen) zážitků roku 2007!

Napsat názor do DISKUSE

 3.8.2007 Karel, Press

Předem se musíme omluvit všem fanouškům, kteří se těšili na vystoupení oblíbené djane E-lite. Své vystoupení včera bohužel zrušila, díky její vytíženosti. V sobotu totiž hraje na světoznámé Loveparade v německém Essenu a tak jsme se společně s ní dohodli na zrušení jejího setu, aby měla čas a možnost se důkladně připravit na jedno z jejich nejdůležitějších vystoupení v její dosavadní karieře. E-lite se vám všem omlouvá a slíbila, že hned jak bude možnost, dohodne se s námi na náhradním termínu, takže o ní v budoucnu v Olomouci určitě nepřijdete. E-lite přejeme hodně štěstí na Loveparade. Ale nemusíte zoufat. Místo E-lite jsme do line-upu house stage zabookovali jiného headlinera. Bude jím zakladatel, duchovní otec a resident v jedné osobě, v současnosti jedné z nejoblíbenějších klubových nocí v ČR. Ano hádáte správně, jedná se o pražskou Plastique v Radosti FX a tím hostem nebude nikdo jiný než matador české taneční scény - DJ Vectif. V Envelopě vám namíchá pestrý set složený hned z několika stylů, Převládat bude house, doplněný o prvky electra, progressive, ale taky například punku. Díky Vectifově dokonalému citu pro hudbu, styl, i umění vytvořit skvělou atmosféru na party, se můžete těšit na pestrobarevný set nejen pro fajnšmejkry, ale i pro všechny, co si rádi ulítnou na skvělou muziku. Máte se opravdu nač těšit. Více o Vectifovi na www.myspace.com/vectif.

Napsat názor do DISKUSE

 1.8.2007 Karel, Press

MATAMAR Summer Tour 2007 je akce, která proběhne na několika místech České republiky. V sobotu 11.8. se bude konat první zastávka a to ve známem, oblíbeném Libereckém klubu Liquid. Zazní široké spektrum elektronické taneční hudby - od Housu, Electra, Trancu a Progressivu počínaje. Jako hlavní djs se představí djové Mark Airman a Mata C z projektu MATAMAR (matamar.com) pořádající pravidelnou a stále úspěšnější noc Language of Trance, kteří již zaznamenali řadu úspěchů na djském poli mezi které patří např. 3. místo v kategorii "Objev roku" v anketě O2 Dance Music Awards - těšit se můžete na jejich originální podání setu kombinující několik stylů elektronické hudby a také na jejich dokonalou komunikaci s publikem. Dále se představí mladý a talentovaný dj a producent Tadeas (djtadeas.com), který se již delší dobu aktivně věnuje produkci a v současné době jedná s několika zahraničními labely o vydání svého prvního singlu. V neposlední řadě se zde představí i rezident Liquidu dj Mint , který si pro vás jistě připraví kvalitní porci houseu až tech-houseu.

Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ