TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 28.8.2008 Karel, Press

Rodinné stříbro Fabricu, klubová noc 3G opět po roce přichází s bombastickým line up, který v ostatních klubech těžko uvidíte a uslyšíte. Pozvání přijal světoznámý producent a dj Andy Moor z Anglie, který svou úspěšnou kariéru v roce 2007 zdůraznil vynikajícím, 30. místem v prestižní anketě časopisu Dj Mag. Dalším, zahraničním hostem sáhodlouhého 3G line upu bude kanadský dj Preach z prestižního booking Black Hole. Český clubber Preache může znát např. z megapárty Tiesto in Prague 2005. Smršť skvělých jmen pokrčuje, tedy česká elita počínaje Michaelem Burianem, přes Laydee Jane, Dana Cooley, Orbitha, Martina Grednera, Michaela C, Bélu N, Romana Hydea, Kaisersozeho , která si ve Fabricu 12.9. dá dostaveníčko. Ale i talentovaní a kvalitní djs mají slovo. Rezident Fabricu Robiq a jeho armáda mladé krve se představí v 1. patře klubu, který bude dekorován jedinečnou 3G stylizací, šokující světelnou show s několika desítkami inteligentních hlav, barevnými a zelenými lasery a led panely! Chybět nebudou barevné a zelené lasery, čokoládové a ovocné bary, Fabric párty stan, go-go dancers a hlavně nezapomenutlná atmosféra této jedinečné noci!

Napsat názor do DISKUSE

 27.8.2008 Karel, Press

Velká narozeninová párty a zároveň parádní zakončení letních prázdnin v pražském klubu Vertigo se nezadržitelně blíží a tak je načase si povědět pár praktických informací před akcí. Jak již jistě víte samotná akce se koná již tento pátek 29.9.08 a našimi oslavenci jsou djové Mark Airman a Mata C aka MATAMAR, kteří zároveň oslaví i výročí svého působení od jejich první akce. Popřát a zahrát jim přijde celkem 12 djs ve speciálních Back 2 Back setech, ale čeká Vás také velmi exklusivní vystoupení jejich manažerky a produkční klubu Vertigo - Evy aka djky Evushky=) Zajisté také všechny potěšíme tím, že na baru je pro všechny připraveno 100 piv zdarma, takže kdo dřív přijde, však to znáte. A co pro Vás Matamar chystá ještě nového? Jak jsme již zmínili, jedná se i zároveň o výročí jejich působení na české klubové scéně a tak se můžete od 1.9.2008 těšit na nový kabátek jejich stránek. Na adrese www.matamar.com najdete nový design, promofotky a logo. Těšit se můžete také na speciální dvojcd kompilaci Language of Trance, která nebude ke stažení, ale bude se rozdávat na akcích, kde Matamar budou vystupovat.

Napsat názor do DISKUSE

 24.8.2008 Karel, Press

Jedna z největších halových akcí letošního roku, Prague Sessions 2008, kde vedle Paul van Dyka a jeho živého koncertního projektu vystoupí Michael Burian, Tocadisco a Alex M.O.R.P.H., spustila plnou verzi webových stánek, kde najdete všechny praktické informace a bohaté galerie s ukázkami videoklipů a videí již zmiňovaného nového konceptu Paul van Dyk + Exclusive Live Band Performance. Na webové adrese www.paulvandyk.cz se tak dozvíte téměř vše, co vás 20. září čeká v pražské O2 Areně. Nejlevnější vstupenky na Prague Sessions 2008 s Paul van Dykem v hlavní roli jsou v prodeji do 31. srpna za 770 Kč vč. všech poplatků. Od 1. září se cena zvýší na 880 Kč, a v den akce a na místě bude vstupné 990 Kč. Vstupenky jsou v prodeji v síti Sazka Ticket. Do konce srpna také pořídíte nejlevnější vstupenky na listopadovou Transmission, kde se můžete těšit na hvězdy jako Ferry Corsten, Markus Schulz, Rank 1, a další. Cena vstupenek činí do konce srpna 770 Kč, a od 1. září se rovněž zvyšuje na 880 Kč. Cena dále poroste až na konečných 1090 Kč. I tyto vstupenky jsou v prodeji prostřednictvím sítě Sazka Ticket.

Napsat názor do DISKUSE

 24.8.2008 Karel, Press

Již tuto neděli na Fun 1 Station a následující úterý nově také na Sensation Factory Vás čeká další díl oblíbené radio show s názvem Language of Trance, která je vysílána pravidelně každou poslední neděli 22:00 do 24:00 a každé následující úterý od 18:00 do 20:00 pod taktovkou djů z dua MATAMAR. Těšit se opět můžete na jejich hodinový výběr těch nejlepších novinek na poli taneční hudby. Jak jsme již slibovali, můžete se těšit také na pravidelné guestmixy od exklusivních hostů z řad těch nejlepších českých, ale především zahraničních djs. Pro tento díl namixoval exklusivní guestmix velmi nadějný holandský dj producent Steven Liquid. A jaké jsou ještě novinky? Kromě toho, že se tento pořad bude vysílat nově i na radiu Sensation Factory, tak záznam každého dílu si budete moci exlusivně stáhnout ze serveru www.sety.cz, kde ho najdete vždy následující týden jako TIP sety.cz!

Napsat názor do DISKUSE

 21.8.2008 Karel, Press

Je tu další lekce tranceu! Ano, jazyk zvaný trance budeme společně poznávat 3.10.08 v učebně klubu Vertigo v Praze na Language of Trance, která je vždy zárukou těch nejlepších Lektorů! A kdo že bude vyučovat tentokrát? Můžeme se těšit hned na tři zkušené učitele ze zahraničí! Prvním, kdo nás zasvětí do tajů této rozmanité hudby bude holandský dj a producent vydávající své učebnice (skladby) na prestižním labelu Black Hole - Daniel Wanrooy, který je známý především díky projektům jako je Progression nebo Odyssee. Dalším jeho kolegou ze stáje Black Hole je též holandský dj Dazzle, který má na svém kontě kromě vlastní produkce také mnoho remixů slavných jmen a slyšet jsme ho mohli na tak významných eventech jako jsou Trance Energy nebo Dance Valley. A to pořád není vše! Náš harmonogram výuky stále pokračuje! Z Holandska, země trnaceu zaslíbené, dorazí také velmi nadějný dj a producent Trance-O-Matic o kterém ještě určitě brzy uslyšíme.

Napsat názor do DISKUSE

 21.8.2008 Karel, Press

Skvělý DJ a producent M.I.K.E aka Push zařazuje do převodového soukolí rádia Sensation Factory další výkonostní stupeň a to svou radioshow Club Elite Sessions, kde se budete každý pátek od 21h setkávat s Trancovými a Progressivními beaty, přes Electro house, až k typickému nezaměnitelnému M.I.K.E.ovu soundu.M.I.K.E. se v říjnu chystá na své české premiérové klubové vystoupení na akci Musica, jejíž je rádio Sensation Factory oficiálním mediálním partnerem,proto neváhejte a nalaďte si radioshow Club Elite Sessions, ať víte co na vás M.I.K.E. do Prahy chystá. Naší tovární branou před vás předstupuje další hvězda klubové scény Andy Moor, který každé třetí úterý v měsíci od 20h uvede membrány vašich zvukových měničů v dynamicky pohyb pomocí jeho show Moor Music.Andy Moor je mezi všemi fanoušky Trance music velice oblíben svým svěžím, energickým a invencemi nabitým podáním každého svého setu, do kterého zahrnuje i svou kvalitní v setinách kalibrovanou produkci. Přesný a harmonický výrobní rytmus Sensation Factory navýší výkon radioshow přední české klubové noci E-Motion, na které pravidelně vystupují světoví DJs a producenti těch nejzvučnějších jmen. Rezident E-Motion Štěpán Bruck nastoupí na svou pravidelnou 2h směnu v Sensation Factory každou třetí neděli od 20h a v druhé polovině bude vždy povolán velice zajímavý host, který převezme kontrolu.

Napsat názor do DISKUSE

 18.8.2008 Karel, Press

Jedna z nejlepších klubových akcí České republiky a to E-MOTION, odehrávající se v brněnském klubu Fléda, hlásí spuštění předprodejů. Kde si tedy můžete zakoupit lístek k akci, na které se premiérově u nás představí anglická diva a v současné době jedna z nejlepších tranceových Djane světa SOPHIE SUGAR a společně s ní legenda kultovního projektu ALT+F4, svěží finský vítr JOONAS HAHMO. Na výběr máte z kamenných předprodejů a internetových shopů. Mezi ty nejvýznamnější patří Ticketstream a Ticketportal. V Brně bude možno zakoupit lístek již tradičně v Indies a v Domu pánů z Lipé na náměstí Svobody a bez poplatku prodejci můžete „lupen" pořídit v klubu Fléda a to na bárečku hned vedle klubu Cena lístků je stanovena na 200,-Kč + poplatek prodejci. Support k těmto dvěma hvězdným jménům obstarají především polský mladík Mike Wind, rezident akce a čím dál více oblíbený Stepan Bruck, aktuálně velmi činný producent a neméně kvalitní DJ Michal Poliak a pražský Hellman.

Napsat názor do DISKUSE

 13.8.2008 Karel, Press

Je to tak, když si u nás v maxistore v období do 21. srpna koupíte (objednáte) pár nových modelů gramofonů Vestax PDX 3000 nebo PDX 3000mix ve speciální edici s logem Hip Hop Kempu, získáte ke gramofonům navíc zdarma DJ sluchátka AKG, sadu originálních slipmatů Vestax Extravaganza, značkové tričko Vestax Corporation Japan Limited Edition 2008 a hlavně dvě volné vstupenky v hodnotě 2.000,- Kč na sedmý ročník Hip Hop Kempu, který se koná 22. - 24. srpna 2008 v Hradci Králové. Pak můžete rok trénovat a třeba se na dalším ročníku festivalu objeví i Vaše jméno. A klidně vám je dáme na splátky. A navíc všechny gramofony jsou dále zlevněné 500,- Kč na kus. Gramofony budou dodány v termínu od 15. do 21. srpna.

Napsat názor do DISKUSE

 11.8.2008 Karel, Press

V pátek 29.8.08 od 21:00 se v pražském klubu Vertigo uskuteční velká narozeninová oslava a Vy všichni jste srdečně zváni! A kdo že slaví narozeniny? Budou to narozeniny hned dvojnásobné! Svoje narozeniny a zároveň výročí svého působení zde oslaví djská dvojice Matamar aka Mark Airman a Mata C! Oslava to bude vzkutku veliká a poblahopřát jim příjde dohromady 13 djů a to ve speciálních back 2 back setech. Od oslavenců se pak můžete těšit na takové menší "Best Of" vystoupení, takže o největší trance "pecky" rozhodně nouze nebude! K narozeninám neodmyslitelně patří také dárky a ty dostanou všichni příchozí! Pro Vás, kdo příjdete včas, čeká na baru 100 piv zdarma! A kdo že tedy bude přát? Těšit se již teď můžete na originální vystoupení djs jako Thadeas, Petr Hauz, Libis aka Dusk, Carrasco, Hellman, Andrew Mallet, Zooropa, Majklhauske, Marco Biary, Martin Shaman, Alexx Van Den Berg, Tiggi a také na velmi exlusivního vystupujícího a tím je produkční klubu Vertigo Eva, aka dj Evushka, která si pro Matamary jako dárek nachystala půl hodinku jejího nej. A co od ní můžeme čekat? Tak to vůbec nikdo netuší - nechme se překvapit. Vstup je zdarma. Takže nezapomeňte poslední pátek prázdnin v klubu Vertigo bude pravej letní narozeninovej mejdan!

Napsat názor do DISKUSE

 11.8.2008 Karel, Press

Stroje Sensation Factory stále pracují na plný výkon a opět pro její posluchače připravily high end jménem Heavens Gate, který pravidelně sjíždí z výrobní linky každé pondělí.Při bližším prozkoumání se na obalu dočtete, že je sestaven z těch nejlepších materiálů a to z Neila Moora, který vám vyrobí hodinový proud Electro/Progressive Houseu a dvojice Alex M.O.R.P.H , Woody Van Eyden, kteří rozkmitaji elektrony v hodinovém back 2 back setu.Proto nechte každé pondělí v 21h vaše zvukové měniče rozechvět vzduch ve stylu Heavens Gate. Tím ovšem směna na Sensation Factory nekončí. Za dunivých zvuků vám vyková do setinovych detailu, produkt s visačkou Language of Trance, který má na starosti DJ projekt Matamar.Na tento výrobek se známkou made in Czech Republic se můžete těšit každé poslední uterý v měsíci od 18h na kanálu Sensation Factory. Ne každá pracovní doba musí být nezáživná a vyčerpávající.Sensation Factory je toho důkazem;) Více informací naleznete přímo na www.sensationfactory.cz.

Napsat názor do DISKUSE

 8.8.2008 Binary, Review

Po delší pauze jsem zpět s novou recenzí a tentokrát se budeme věnovat opět šikovnému mladému producentovi z Rumunska, o kterém jsem pojednával už v jedné ze starších recenzí. Tenkrát jsem prezentoval jeho prvotinu Taste / Follow Up. Od té doby Dima Petrisor zřejmě nevyšel ze studia, neboť chrlil jeden remix za druhým, stačil vydat i další tracky (za zmínku stojí nedávný release na Anjunabeats Transport / Offset) a založit dva nové projekty. Jedním z nich je A&A, kde spolupracuje s Alinem Crihanem aka Allanem O'Marshallem a druhým je Manssé, který si zevrubněji představíme v tomto článku. Anhken se ani pod tímto nickem nevzdal svého charakteristického soundu, jenž kombinuje mnohdy drsné electro soundy s melodickými pasážemi. Pro mnohé trancery není jeho sound stravitelný, ale já se domnívám, že svým stylem přinesl osvěžení na pole EDM. Koneckonců trance / progressive obohacený o výrazné electro prvky považuji za nejvíce atraktivní styl současnosti. Anhkenova tvorba zachází více k electru a s trancem nemívá mnohdy příliš společného, nicméně alias Manssé patří spíše do sféry progressivu.

Napsat názor do DISKUSE

 6.8.2008 Karel, Press

Máme pro Vás přichystané druhé Párty novinky v letošním roce. To znamená, že máte možnost zakoupit výrobky z oblasti klubové a diskotékové techniky za velice výhodné ceny. Slevy na výrobky jsou k dispozici do 31.8. Ze světelné techniky Vás rádi upozorníme na laser eLite Rebel laser 400 RGY DMX, který má výkon 400 mW (100 mW zelený paprsek, 300 mW červený paprsek), dále má vestavěné programy s regulací rychlosti změn obrazců, zabudovaný mikrofon pro ovládání hudbou. Ovládat se dá signálem DMX-512. Původní cena tohoto laseru byla 19 990,-Kč, vy ho můžete mít za akční party slevu za 15 990,-Kč. Ze zvukové techniky pro Dje je tu pak k dispozici mixovací přehrávač na SD karty. Jedná se o výrobek Omnitronic SDP-1 Dual SD/MP3. Tento přehrávač se se sloty na SD karty je velmi užitečné zařízení pro všechny mobilní DJe, kteří potřebují jednoduchý, rychlý a spolehlivý přehrávač. S naším SDP-1 nepotřebujete žádné CD nebo laptop, hudba je uložena v MP3 souborech na malé a levné SD (Secure Digital) paměťové kartě. Původní cena je 7 190, party sleva pak klesla na 6 690 Kč.

Napsat názor do DISKUSE

 4.8.2008 Karel, Press

Jak jste si již možná všimli, United Music se letos podílí na festivalu Summer of Love, který proběhne 16. srpna 2008 v Pardubicích. Festival tradičně pořádá tým Summer of Love, a agentura United Music si vzala na starosti hlavní UM DJ stage. United Music pojala řešení této scény tak, jak si představuje, že by měly vypadat stage na letních festivalech. Můžete se tak těšit na nejvyšší produkční úroveň a zcela unikátní kreativní a technické pojetí, čímž věříme, že samotný festival dostane vyšší hodnotu pro své návštěvníky.

Napsat názor do DISKUSE

 1.8.2008 Karel, Press

ENTRANCE v Roxy slaví! Druhé výročí rezidentní noci Michaela C, které oslavíme 4.10.2008, bude hostit hned dvě velká jména současné tranceové scény. Na hlavní stagi vystoupí německý dj a producent RONSKI SPEED (euphonic rec.) a vůdčí osobnost norské produkce ORJAN NILSEN (armada rec.). Nebude chybět ani chill-outová dvojka Tintin & Sat. Kromě rezidenta Michaela C se můžete těšit i na jeho hosty a samozřejmě klub ve svátečním jak se patří; barevný laser, plasma vision a special light design a také zvýhodněný vstupu do 23h za 200czk. Více informací najdete na www.roxy.cz.

Napsat názor do DISKUSE

 1.8.2008 Karel, Press

Praha, Ostrava, Frýdek-Místek - skupina studentů několika filmových škol se rozhodla nastartovat dokumentární projekt "One night at one party". Projekt o generaci mladých lidí, kteří mají rádi taneční hudbu. Projekt, který potřebuje hlavní protagonisty. Jedním z nich se můžeš stát právě ty! "One night at one party" je nová forma dokumentu. Castingem vybraná dvojice mladých lidí bude v průběhu jedné noci na jedné party nonstop snímána kamerami. Veškerý jejich pohyb, rozhovory, chování, bude zaznamenáno dokumentární formou. Jde o snahu zachytit představitele této generace v jejich přirozeném způsobu bytí. Zároveň příležitost zaznamenat abstraktní atmosféru rave párty se všemi jejími návštěvníky. Po dobu dvou dnů budou vybraní jedinci nepřetržitě pod dohledem objektivů kamer, aby se sžili se štábem i kamerou a byli během párty naprosto přirození. Konečný výsledek dokumentu bude pouze a jen v rukou vybraných protagonistů. Bude na nich, jakým způsobem se před objektivy předvedou a k čemu všemu se odváží. Je to též možnost, jak se zviditelnit a ukázat před kamerou. Stačí se pouze přihlásit na www.onenightproject.com, být starší 18-ti let, a předvést se na castingu. Přihlásit se můžou jednotlivci i skupinka přátel. Jestli se nestydíš předvést před kamerou a chceš zažít něco nového, pak tento dokument je ideální příležitost, jak vytvořit obrázek současné mladé kultury. Na nic nečekej a buď u zrodu něčeho nového. Uzávěrka přihlášek je 15.8.2008. Přesné datum castingu bude včas zveřejněno. Samotné natáčení proběhne od 29.8 do 31.8.2008.

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ