TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 27.8.2009 Karel, Press

A je tu další díl oblíbené party Limited Edition. Již 4.září se v Pekelným baru rozjede pořádnej techno mejdan. A obsazení slibuje techno palbu jak se patří! Na party uvedeme jednoho z nejuznávanějších djů Slovenské republiky- dje BOSSE. Tento originální dj se v Praze představí po delší době a určitě bude chtít pražskému publiku nabídnout to nejlepší jak z vlastní tvorby, tak z nových tracků. Boss vydává hudbu pod svým vlastním labelem "Dole Gate". Každá jeho deska je vyjímečná a nabízí posluchačům jedinečný zážitek z jejího poslechu. Dá se říct, že je jedním z mála djs, kteří tvoří své sety převážně z desek, které sám složil. Jako další technomág, tentokrát ale české taneční scény, se vám představí dj Pavel Krejdl. Pozvánku přijal s velikým úsměvem a to hovoří za vše..(A kvůli své minulé neúčasti vám dluží pořádnou nálož kvalitní muziky). Dále zahraje dj a promotér akce Pavel Faktor, který tento vyjímečný večírek rozjede pozvolna až do nástupu dje Dialecta. To je pražský dj a producent, jehož hudbu můžete v současné době najít na mnoha zahraničních i domacích digitálních labelech - Ante-Rasa.be(B), Return-Records.com(NL), Armatura Recordings(Serb)..V minulosti byl promotérem úspěšné party Aircross, na které jste mohli v živých vystoupeních slyšet světové techno producenty jako například The 65d Mavericks, Grovskopa, nebo třeba dje Paula DAMAGE Baileyho.

Napsat názor do DISKUSE

 23.8.2009 Karel, Press

Úžasná letní párty z roku 2005 je zpět po čtyřech letech, SUNSTORM 2009 Kdo si vzpomíná na skvělou párty Sunstorm v roce 2005, ten ví, že titulek: úžasná párty není jen pouhým klišé. Krásné prostředí, nádherné dekorace, pláž, skvělý zvuk, světelná show, dech beroucí atmosféra, brilantní výkony djs, to vše byl Sunstorm. Nyní, když Pevnůstka Exit znovu, po dlouhých čtyřech letech, otevřela své brány, vrací se do tohoto unikátního prostoru i Sunstorm: open-air. Exit pevnůstka se svým charakterem podobá brněnskému Boby centru, ovšem střechu jí tvoří obloha a pověstnou vlhkost Boby centra obstarává řeka Morava, která teče hned vedle jejích hradeb :) Ovšem srážkové vlhkosti se bát nemusíte, i když letošní způsob léta, zdá se býti poněkud podivným, při nepřízni počasí bude celý areál pevnůstky zastřešen, takže nikdo z Vás nezmokne.

Napsat názor do DISKUSE

 20.8.2009 Karel, Press

Již tento pátek, 21. srpna proběhne na pražském Výstavišti party maraton s názvem Prague "Summer" Sessions, kde budou hlavními hvězdami Carl Cox a holanďan Marco V. Akce začne již v odpoledních hodinách prostorách před Incheba Arénou, kde budou kromě hudební scény vybudovány zóny pro odpočinek, bary, stánky s občerstvením, vířivé bazény, atd. V plánu je pokračovat v hudební produkci na venkovní scéně až do rána, o čemž rozhodne zejména počasí. Každopádně venkovní prostor bude celou dobu přístupný a plně funkční. V 18.30 se pak rozjede zábava na hlavní scéně, která se bude nacházet uvnitř arény. Vzhledem k tomu, že Carl Cox vystupuje v noci ještě na festivalu v Rakousku, je jedinou možností vystoupení od 20. do 23. hodiny, kdy bezprostředně poté musí odjet na letiště, a privátním letem odletět do Vídně. Brány areálu se otevřou úderem 14. hodiny. Parkování je možné na hlídaném parkovišti před Tesla Arénou, odkud bude možný vstup k hlavnímu vchodu. Vstup na Výstaviště je rovněž možný hlavní bránou. V prostorách akce budou vybudovány šatny a veškeré potřebné zázemí, včetně posílených toalet. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketpro a budou v prodeji i na místě. Rozvržení prostoru najdete na plánku.

Napsat názor do DISKUSE

 18.8.2009 Karel, Press

Holanďan Marco V patří rozhodně mezi ty dje, kteří mají v České republice obrovskou základu věrných fanoušků. Naposledy se v našem hlavním městě představil v rámci loňské Sensation White, kde sklidil obrovský úspěch. Již za pár dní se vrátí opět na místo činu, neb společně s Carlem Coxem patří mezi headlinery akce s názvem Prague "Summer" Sessions, která se uskuteční již tento pátek. Dost důvodů nato, abychom Marca V vyzpovídali a zjistili, co je u něho nového. Zároveň jsme pro vás připravili soutěž o album Propaganda Part I na CD.

Napsat názor do DISKUSE

 17.8.2009 Karel, Press

Prague "Summer" Sessions s Carlem Coxem v hlavní roli se nezadržitelně blíží. Již tento pátek, 21. srpna od 14.00 hodin začne odpolední program této, napůl open-air a napůl indoor akce, a to na pražském Výstavišti v prostorách Incheba Areny, bývalé Malé sportovní haly. Kromě Carla Coxe zde na dvou stagích vystoupí desítka zahraničních a domácích DJ´s. Chybět tradičně nebude ani DJka Lucca, která minulé úterý vystupovala s Carlem Coxem na Ibize, a kde s ním kromě rozhovoru pro TV Óčko natočila pozdrav pro české fanoušky a v krátkém videu přiblížila atmosféru jejich vystoupení.

Napsat názor do DISKUSE

 14.8.2009 Karel, Press

Po velmi úspěšné premiéře v klubu SaSaZu připravuje team DECADANCE do tohoto skvostného prostoru na pátek 9.10.2009 pokračování, které by mělo posunout laťku zase o trochu výš. Naší již několikrát proklamovanou prioritou je bohatá tematická show. Proto se tentokrát pokusíme navodit atmosféru legendárního klubu, který byl synonymem rozjetých a blyštivých mejdanů, do fenoménu, jež vládl New Yorku - Studia 54. Atmosféru něčeho divokého a nezapomenutelného má za úkol navodit současná taneční hudba, performeři, tanečníci, kostyméři a vizážisté, kteří se již těší na tuto výzvu. Studio 54 byl světový fenomén a nebylo snad člověka, který by se tam nechtěl podívat a stát se na jednu noc tím vyvoleným. Ducha svého času nejvyhlášenějšího, nejdiskutovanějšího a nejuvolněnějšího místa zábavu v New Yorku se pokusí Decadance team přestěhovat na jednu noc do SaSaZu. Sami jsme byli překvapeni s jakým nadšením tuto výzvu přijali i ti nejdůležitější,vládci noci, tedy jednotliví DJs i vokalisté. Každý z nich již převléká nějaký superhit z té doby do dnešního tanečního soundu a věřte, že se máte na co těšit. A kdože tedy jsou ti hraví ?

Napsat názor do DISKUSE

 10.8.2009 Karel, Press

Také už jste přejedeni monstrakcí pod širým nebem a rádi byste vyrazili na něco komornějšího? Už vás nebaví pít pivo z kelímku, čekat frontu na mobilní záchod a moknout na placu bez možnosti si pořádně muziku užít, protože se kolem vás mačkají další tisíce lidí? Tak si v kalendáři zakroužkujte pátek 21.8., a na půl desátou večer dorazte do pražského klubu Ústuff - GetUp je totiž zpět! Můžete se těšit na osvědčenou trojku z minula a ani tentokrát vás nebudou F1D0, Hellman a Andrew Mallet šetřit. A jako host přijala pozvání dnes už legenda české klubové scény, dj Motka. Servírovat se bude ten nejvypečenější progressive, trance a tech trance a až to vaše nohy přestanou zvládat, můžete si oddychnout v sedě s něčím dobrým z bohatě zásobeného baru. Že vám to je málo? Tak vězte, že vás vstup na tenhle mejdan nebude stát ani korunu. A to už se opravdu nedá odmítnout.

Napsat názor do DISKUSE

 6.8.2009 Karel, Press

Již za 2 týdny proběhne Prague "Summer" Sessions, které přivítá největší DJskou hvězdu, která v létě u nás vystoupí, světovou legendu Carla Coxe, Holanďana Marca V, a desítku dalších domácích i zahraničních hvězd. V pátek, 21. srpna začne ve 14. hodin na pražském Výstavišti v prostorách před Incheba Arenou (bývalá Malá sportovní hala) party maraton, který bude pokračovat až do ranních hodin rovněž uvnitř haly, která se promění v obří klub s veškerým zázemím a komfortem. Pojďme se tedy podívat, jak budou řešeny prostory celé akce, a na co všechno se můžeme těšit (detailní plán celého prostoru najdete na obrázku).

Napsat názor do DISKUSE

 6.8.2009 Karel , Press

Pokud tvoříte hudbu za pomoci počítače a hudebních softwarů a koumali jste, jak si práci trošku usnadnit, už jste asi přišli na to, že používáním midi controlerů se dá práce jednak zrychlit a jednak zjednodušit. Na trhu je jich samozřejmě velká škála a není zas tak jednoduché správně vybrat. My vám to dnes zkusíme trošku ulehčit a budeme se věnovat 16 padovému midi kontroleru Trigger Finger. Většina hudby, alespoň té "taneční" je postavena na základě bicích a basy. A jak co nejjednodušeji nahrát bicí? Samozřejmě existuje několik způsobů. Pokud jste bubeník, tak je samozřejmě nejlehčí nahrát si bicí na živo, to nám ale vzniká problém kde a taky není tak jednoduché živé bící nazvučit. Jednodušší cesta pro producenty tedy je udělat si bicí komplet v nějakém softwaru. A zde máme opět několik možností. Jednak můžeme udělat bicí přímo v audio stopách a nebo v midi a použít k tomu příslusný nástroj. Pokud se rozhodneme pro midi, tak sem buď ty jednotlivé noty můžeme přímo nakreslit nebo je nahrát pomocí midi klávesnice. Náhrávat ale bicí pomocí midi klávesnice není zrovna jednoduché, jelikož midi klávesnice na to není úplně nejlépe uzpůsobena a jaksi se nám tam ty prsty vedle sebe nechtějí vejít. Já osobně jsem to párkrát vyzkoušel, ale pak jsem přišel na to, že je jednodušší pracovat v audiu a jednotlivé bicí tam kreslit ručně. Je to rychlejší a podle mě i jednodušší. A tady by pravděpodobně mohl přijít na řadu Trigger Finger.

Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ