TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 31.8.2010 Karel, Press

Náhoda dopomohla k tomu, že jubilejní dvacáté číslo vychází na první pátek v měsíci září. Někdo, poznamenaný prázdninami nebo naopak prací, by tak mohl v pátek večer udolat našemu pořadu, který se bude nést v duchu nejlepších a nejzajímavějších vokálových skladeb letošního a minulého roku. Vybrali jsme pro Vás 19 pecek, což značí 19 zpěvaček a zpěváků z celého světa. Ty jsme podrobně vyzpovídali, co se týče samotné skladby, kterou v pátek usyšíte a navíc se zeptali, co si pro nás chystají do budoucna. Rozhovory to jsou občas velice zajímavé a zodpoví Vám nemálo otázek ohledně jednotlivých producentů. Je třeba dodat, že rozhovory se na naší stránce budou načítat přesně během vysílání, kdy po každé odehrané skladbě se objeví jeden rozhovor se zpěvačkou. Doufáme, že Vás speciální díl zaujme a rozpomenete si na skladby, které již před rokem zavál čas nebo jste je prostě a jednoduše dlouho neslyšeli. Takže se těšíme tento pátek na českém trance rádiu Sensation Factory od 18:00 naslyšenou!

Napsat názor do DISKUSE

 27.8.2010 Karel, Press

Už tento pátek (27.8.) vypukne v pražském klubu PRDEL dvojnásobná oslava! Slavit totiž bude dvojice MATAMAR aka Mark Airman a Mata C! Tata dvojka, která je známá díky jejich vlastní party Language of Trance a také stejnojmenné radioshow, vysílané po celém světě na více než 70ti rádiích zde oslaví dohromady 43 let života a také 4 roky na klubové scéně:) Těšit se můžete na našlápnutý mejdan plný skvělé hudby a dobré nálady! Tu správnou atmosféru vytvoří svým setem samozřejmě dvojice MATAMAR, ale také jejich hosté a to Petr Hauz, Athro, Thadeas a N-Rico, kteří vám po celou noc budou servírovat jen ty nejlepší pochoutky z trance a progressive kuchyně. Budeme se na Vás všechny v pátek těšit a uvidíme se na baru...nebo pod barem?:) Každopádně bude "prdel"!:) A vstupné bude zdarma:)

Napsat názor do DISKUSE

 27.8.2010 Karel, Press

Pokud mě pamět neklame, tak tohle je vůbec první výrobek od firmy Yamaha, který tu recenzujeme. Mně osobně se tomu ani nechce věřit, ale pravděpodobně to bude tím, že Yamaha se zaměřuje spíše na výrobu studiové techniky a hudebních nástrojů, než na výrobu techniky DJ-ské. To je podle mě ovšem trochu škoda, jelikož většina jejich výrobků má punc té nejvyšší kvality. Sám jsem vlastníkem studiových monitorů a jsem s nimy naprosto spokojen. No a jelikož je to první výrobek o této firmy mrknul bych se stručně i na historii, která rozhodně není nezajímavá.

Napsat názor do DISKUSE

 26.8.2010 Karel, Press

Další epizoda Trance.cz in the Mix se nezadržitelně blíží a i tentokrát se máte opravdu nač těšit. Otěže show přebírá F1D0, který se djingu a produkci věnuje již více než tři roky a za tu dobu toho stihnul opravdu hodně. Jako dj má za sebou rezidentní noc v rodných Pardubicích či v portugalském Lisabonu, vystoupení po boku jmen jako jsou Soundlift (PT), Dj Manaia (PT) či Indecent Noise (PL) anebo například úspěšnou radio show Fresh & Juicy ve spolupráci s Johnem Waverem, kterou každou první a třetí středu v měsíci ladí na rádiu Trance.fm několik set lidí. Úspěchy zaznamenal i jako producent - jeho bootlegy se objevily v playlistech jmen jako jsou Judge Jules, Agnelli & Nelson, Mark Sherry či Mike Koglin. V současné době má za sebou již i nekolik releasů a další budou brzy následovat. F1D0 se prezentuje zejména kombinací techna a techtrancu, přičemž umně balancuje na pomezí mainstreamu a absolutně neznámých tracků. Protentokrát si ale připravil i nějaké ty melodičtější skladby a vy se tak můžete těšit na opravdu pestrý výběr toho nejlepšího z aktuálního uplifitingu, tech-trancu a i nějakého toho techna. Takže nezapomeňte, již tento pátek, 25.8., úderem 19:00, pouze na Sensation Factory.

Napsat názor do DISKUSE

 22.8.2010 Karel, Press

Ahoj Leone, marně jsme pátrali na webu, ale ty jsi zde v ČR ještě nikdy nehrál, že? Ale hrál! V Ostravě koncem roku 2008. Jak se těšíš premiérově do Prahy a slyšels už někdy něco o české klubové scéně? V Ostravě jsem se cítil moc dobře, a tak se na návrat do Česka - a na první hraní v Praze - moc těším. České fanoušky trance music často potkávám na party v Holandsku a fakt se umí bavit. Budeš hrát po Richardovi Durandovi dvouhodinový set, připravuješ si něco speciálního? Samozřejmě, zahraju pár tracků z nové desky. Jinak něco speciálního si připravuju na každou show.

Napsat názor do DISKUSE

 20.8.2010 Karel, Press

Tentokrát pojďme rovnou k věci. Když si u nás koupíte na splátky zboží (které nebude v akci) za více než 10.000Kč dostanete jako dárek sluchátka od Sennheiseru. Stačí jen do poznámky u objednávky předtím, než jí odešlete, napsat (na prodejně říct) heslo "HC sluchátka" a je to. HC je nejen stylová zkratka, ale skrývá se pod ní i náš nový partner pro splátkový prodej. Home Credit jsme používali již dříve, ale jen na prodejně. Nově jsme ovšem nasadili splátky od této společnosti také na internet a můžete si je tedy sjednat přímo online. Nemusíte se už obtěžovat s objížděním prodejen a hledat, kde že by to šlo nakoupit na splátky. U nás stačí udělat objednávku, zadat způsob platby "na splátky" a systém vás už přesměruje na stránky Home Creditu.

Napsat názor do DISKUSE

 17.8.2010 Karel, Press

Co si takhle zpříjemnit začátek školního roku na pořádné párty pod vedením špičky holandské taneční scény, která má podporu u samotných jmen jako je Tiesto, Armin van Buuren, Paul van Dyk či Ferry Corsten? Dne 3.9.2010, v brněnském klubu Tee Pee budete mít možnost poprvé v Čr slyšet holandský projekt Ernesto vs Bastian, který snad nikomu nemohl uniknout, neboť celému světu dal o sobě vědět svými počiny jako je "monster tune" Thrill (hymna Trance Energy 2008), Dark Side Of The Moon, Who Is The Starter a nutno podotknout, že také neodmyslitelně patří k legendárním parties TRANCE ENERGY.

Napsat názor do DISKUSE

 16.8.2010 Karel, Press

Přiznám se Vám, že to po upliftingové části trošičku flákáme. Zveme si do našeho pořadu především progresivní producenty, jako jsou Adam Tas, Basil O´Glue, Beat Service nebo v neposlední řadě Arty, a na ryzí melodické nadpozemské kousky, složené neméně zajímavými a smyčcem nabytými producenty si ani neuděláme čas. Není to tím, že bychom nechtěli a preferujeme spíše progressive styl. Jde spíše o to, že právě ti upliftingoví kouzelníci v poslední době mají takové práce, že si pro nás čas ani nestihnou bohužel udělat. Nicméně se nevzdáváme a sehnali jsme pro Vás fantastický půlhodinový mix producenta, který za sebou má na FSOE Recordings první release a jeho jméno jde čím dál tím více do popředí. Přivítejte tak mezi námi jméno Dennis Pedersen, jež si pro nás připravil exkluzivní mix čítající i ID kousky včetně jednoho vokálového počinu. Snad se Vám bude líbit, protože nás tím přímo uzemnil. Ještě bych rád potvrdil, jaká bude dvacátá epizoda, která nás již brzo čeká a je prakticky již namíchána. Těšte se na 19 kousků nejzajímavějších vokálových prací tohoto a minulého roku. Těšte se i na samotné pozdravy zpěvaček, na kterých jsme si dali dost záležet a rozhodně se těžte i na rozhovory všech protagonistek, které se s námi o konkrétních skladbách rozpovídaly. Dalo nám to práci, ale jelikož nás to baví, nebyl to takový problém. Snad nás tedy tento pátek, ale i v příštím díle naladíte!

Napsat názor do DISKUSE

 11.8.2010 Karel, Press

V osmém vydání radioshow Trance.cz In The Mix na radiu Sensation Factory se vám tento pátek 13.8. v 19 hodin představí slezský dj FODEVER, který předvede své pestrobarevné pojetí progressive soundu. FODEVER je znám především jako zakladatel českého oficiálního webu www.atb-music.cz dje André Tannebergera,který jej před 13 lety přivedl k djingu a trance music. Na základě experimentu vznikl web již v roce 1999 a prakticky zůstal dodnes. V poslední době FODEVER experimentuje ve vodách progressive house a minimal techno. Páteční FODEVERův set bude směsicí progressive trance a electronic soundu, který vás nabije tou správnou energií a třeba i zvedne ze židle. Hodinová relaxace přichazí - FODEVER In The Mix již tento pátek 13.8., 19:00, radio Sensation Factory!

Napsat názor do DISKUSE

 6.8.2010 Karel, Press

V poslední době jsme si zde dělali několik recenzí na různé DJ mixpulty a dnes v tom budeme pokračovat. Já se vždy snažím na každém výrobku najít jeho dobré vlastnosti a z nich vycházet, samozřejmě popisuji i chyby, protože jinak by to nebyla recenze, ale článek na objednávku, nicméně dnes mám poměrně težký úkol. Najít totiž na tomto mixpultu něco, co bych mohl doopravdy pochválit je dost těžké. No, pojďme se na to podívat. Nechci být pokrytec, ale bohužel s touto firmou a jejich výrobky nemám dobré zkušenosti a nejinak tomu bude asi i dnes. Mixpult se na první pohled sice tváří, jako že je fakt "nabušený" možnostni, ale mě přijde že spíše přeplácanost na úkor kvality je pravdou. Můj první pocit, když jsem na mix sáhl bylo, že je vyroben z těch nejlevnějších komponentů s krátkou životností. Je zde sice pokus o několik inovací v efektové jednotce, ve finále mi to ale přišlo spíše přeplácané a překombinované než funkční. K tomu se ale ještě dostaneme.

Napsat názor do DISKUSE

 4.8.2010 Karel, Press

Bez všech obtíží Vám s čistým svědomím povím, že po šestihodinovém překládání už mám skutečně na kahánku s psaním tohoto článku, jakéhosi editoru do další show, která se pro nás chystá již tento pátek. Doufám, že je na co se těšit, jelikož si pro nás připravil guestmix samotný Artem Stolyarov aka Arty, kterého v dnešní době sleduje snad každý DJ na celém světě. A teď něco k samotnému překladu? Ano, týká se speciální dvacáté epizody, kterou si doufám poslechnete, stejně jako tento díl, každý, kdo na naši stránku zavítá. Bude totiž obsahovat....ale o tom až příště...Nicméně teď si užijte připravu, která vyvrcholí na samotný osmnáctý díl, a na který jsme stejně jako Vy čekali dlouhé tři týdny. Za ty tři týdny se na stáncích objevila tuna dobré muziky a tak bylo nesmírně náročné vybírat. Snad jsme ale vybrali pro každého trochu a zaujmeme tím každého, kdo má rád trance muziku, i když různou odnož. A teď mě nechte svobodně umřít, insound ze mě pro dnešek vymáčkl všechnu šťávu, kterou jsem měl...ale stejně, když se to dělá s láskou, tak není co řešit...

Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ