TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 29.8.2011 Karel, Press

naší skupině na FB jsme Vás již před pár dny nalákali na příští INSOUND Show. Konkrétně se jednalo o skutečnost, že příští guestmix bude mít v merku dvojka z českých luhů a hájů, která před nedávnem začala vydávat neuvěřitelně kvalitní upliftingovou produkci,tedy projekt tranzLift. Ti si pro nás připravili jednu specialitku v podobě remixu jedné instrumentální filmové skladby, kterou jste zaručeně ještě nikde neslyšeli. Dle plakátů na tuto show byste mohli tušit, o kterou skladbu se jedná. Nicméně se dále budete moci těšit na mnoho vokálové produkce z per pánů Pattersona nebo Etesona. Dále si představíme pár nováčků na scéně, představíme novinky od projektu Rex Mundi nebo se budeme kolébat na vlně melodických kudrlin projektů Neptune Project, Neil Scarborough a další. Tento díl se tedy máte skutečně na co těšit. Na řadu přijde již příští pátek v premiéře.

Napsat názor do DISKUSE

 26.8.2011 Karel, Press

Trancefusion - třetí díl s opravdu hvězdným lineupem v dubnu 2012

PRAHA ZAŽIJE 14.4.2012 TRANCE SMRŠŤ SVĚTOVÉHO FORMÁTU!. Zpozorněte, datum 14.4.2012 by si měli všichni fanoušci elektronické taneční hudby, především pak hudebního žánru trance, zapsat červeným písmem do svých diářů. Praha totiž pro tuto jedinou noc zažije doslova uragán, který nemá v historii českých halových tanečních párty obdoby! Samotný podtitul akce "sen se stane skutečností" dává tušit, že by se měli návštěvníci přenést do říše snů. Výčet všech jmen dává tušit tomu, že se ocitnete na prahu snění. Promotéři TRANCEFUSION přicházejí s úplně novým konceptem této nadšeně přijaté akce, který by se měl vyrovnat světovým trance eventům. Veškeré prostory Průmyslového Paláce (levé i pravé křídlo, střední hala i rozlehlé foayer) s celkovou plochou přes 12 tisíc metrů čtverečních se promění v jeden velký festival trance hudby a fanoušci tohoto žánru si rozhodně přijdou na své. Již nyní lze předpokládat, že nebudou vědět, na které stage se usídlit. Celkem v paláci vyrostou 3 stage, na nichž se během desetihodinového tanečního maratonu představí více jak 20 trance DJs z toho nejlepšího, co současná světová špička nabízí. Praha se navíc může jen pro tuto noc těšit na neskutečných téměř deset jmen, která si v Čechách odbudou svou premiéru! Na české poměry, zdá se věc nevídaná.

Napsat názor do DISKUSE

 25.8.2011 Karel, Press

Třiatřicáté vydání radioshow Trance.cz In The Mix na rádiu Sensation Factory bude v pátek 26.8.2011 od 19:00 hodin hostit David Justian. David Justián, narozen roku 1988, pochází ze Středních Čech. Od malinka navštěvoval Základní hudební uměleckou školu a soukromé hodiny klavíru. Taneční hudbu začal vnímat něco kolem roku 1997, kdy se na dovolené v Holandsku náhodně zúčastnil místní akce. Posléze se začíná více o tento styl zajímat, až koncem roku 2000 se pouští do samotného hraní. Dá se říct, že začátku to byly komerčnější skladby, to ho ale po nějaké době přestalo bavit a naplno se začal věnovat undergroundu. V jeho setech najdete hluboké trancové zvuky, přes house, electro až k progressivu. Hlavním zlomovým bodem v jeho kariéře byl rok 2004, kdy se také pečlivě začíná věnovat vlastní produkci. Začal si budovat vlastní studio, kde v poslední době také působí. Vyzkoušel si i post moderátora v rádiu, kde byl vybrán na konkurz. V létě roku 2009 by zveřejněn v knize o české taneční scéně, "Elektronická hudba v Čechách", autorka je Soňa Peroutková. V roce 2006 se stává rezidentem Benešovského klubu Na Kanále, kde působí necelý rok.

Napsat názor do DISKUSE

 25.8.2011 Karel, Press

Představujeme trailer k podzimní Trancefusion

Termín říjnové Trancefusion se nezadržitelně blíží a zbývá nám do jejího vypuknutí již jen několik týdnů. Představujeme vám proto filmovou upoutávku z dílny Dana Pánka a to hned ve dvou jazykových verzích.

Napsat názor do DISKUSE

 24.8.2011 Karel, Press

V pátek 26.8. Vás opět po 2 měsících čeká klubová noc s názvem Trance Gate, na které rozhodně nesmíte chybět. Party se koná ve známém klubu Le Mirage, jenž se nachází v centru Prahy na adrese ‚ Újezd 5, Praha 5. Opět se můžete těšit na kreativního mladého DJe, který si zakládá na pečlivém výběru těch nejnovějších tracků a svým jedinečným vnímáním hudby Vás zahrne těmi nejlepšími mixy. Jako první odstartuje David Justian, který si pro toto vydání přivedl toho nejpovolanějšího hosta, kterým je DJ DAUN. Se svým vyváženým, technicky čistým stylem progressive house až techtrance Vás oddá tanečnímu zápalu. Tento příjemný a vždy usměvavý DJ Vás strhne svým velkým zápalem pro tento hudební styl. DJ DAUN si zahrál po boku většiny našich předních DJs jako Chris Sadler, Pavel Krejdl, Loutka, se kterým hraje na festivalu Mácháč 2011. Mohli jste ho vidět v klubech jako je Roxy, Matrix, Bukanýr, Studio 54. Celý večer se ponese ve stylu trance a progressive trance a oba DJs Vás nenechají v klidu posedět. Přijďte si užít poslední srpnový pátek do klubu Le Mirage.

Napsat názor do DISKUSE

 20.8.2011 Karel, Press

Dlouho se o tom mluvilo, dlouho se na to čekalo a teď je to tu. Párty plná energie, pohody a nejkrásnějších holek. Ti co chodí, ví. Arctic Moon přijíždí rozbít královehradecký Event club, momentálně jedno z nejvíce zářících producentských jmen v playlistech všech světových jmen jako jsou Armin Van Buuren, Above & Beyond, Ferry Corsten, Markus Schulz, Tiesto, Paul Van Dyk, Aly & Fila, Richard Durand, Sean Tyas, W & W a mnoho, mnoho dalších největších dj-ských a producentských jmen světa. Sekundovat mu bude jeho neméně známý kolega Mike Wind, který se také těší velké podpory nejoblíbenějších djů a fanoušků na světě. Tito dva "pánové" jsou sehranou dvojkou, což je to pravé, co každá dobrá párty potřebuje. Dalším důležitým článkem chirurgického týmu je slovenský producentský talent ReOrder. Jako jediný slovenský DJ byl již 7 x prezentovaný v globální rádiové show nejlepšího DJ(a) světa ARMINA VAN BUURENA - A STATE OF TRANCE! Jeho energická hudební produkce sklízí veliký ohlas v nejen Arminově show, ale i v Corstenově Countdownu, což ho napevno zařadilo do špičky světových producentských jmen.

Napsat názor do DISKUSE

 19.8.2011 Karel, Press

Představujeme další hvězdu Trancefusion - Mat Zo!

Dalším z řady DJs, kteří se poprvé představí pražskému publiku a fanouškům Trancefusion je britský producent a DJ Mat Zo. Tento velice sympatický chlapík určitě v říjnu nadchne i vás, kteří zamíříte do Incheba arény. Londýnský DJ Matan Zohar - nebo také Mat Zo, jak ho znají fanoušci - se narodil do umělecky nadané rodiny. Díky matce, profesionální houslistce, a otci, věhlasnému malíři a milovníkovi hudby, se už od malička seznamoval se světem hudby: s klasikou i folkem, s operou i moderní syntezátorovou hudbou. Když bylo Matanovi osm, byl už hudbou prosycen natolik, že se sám naučil hrát na kytaru a rozhodl se, že založí vlastní skupinu. Nedlouho po návratu rodiny z USA zpátky do rodného Londýna začal jedenáctiletý Matan hrát na bicí v jazz klubu a na baskytaru v rockové skupině. Nicméně po seznámení s taneční hudbou projektů jako Daft Punk a Chemical Brothers mu nadobro učarovaly jejich primitivní rytmy podtrhnuté výraznými melodiemi, instrumentací a progresí a o Matanově dalším směřování bylo rozhodnuto: produkce elektronické hudby a DJing.

Napsat názor do DISKUSE

 18.8.2011 Dolvich, News

Je tomu necelé tři měsíce co jsme Vás na informovali o smrti Tillmanna Uhrmachera a do věčných lovišť odešel další pionýr trancové scény. Nejproslulejší švýcarský DJ Roger Beglinger více známý jako DJ Energy zemřel v neděli 14.8.2011 v ranních hodinách ve věku 37 let. Většina jeho života je spjata se Street Parade a právě s touto megaparty je spojena i jeho smrt. DJ Energy odehrál svůj jubilejní 20. set na Street Parade ačkoliv měl delší dobu bolesti zad a přetrženou šlachu, kterou bylo třeba operovat. Ale na nadcházející párty Energy se již omluvil z důvodu akutních zdravotních komplikací. Zvýšil se mu krevní tlak a podle neověřených informací plival krev. Následně se jeho stav zmírnil a tak se odebral společně s přáteli do svého bytu v Zurichu, kde v klidu usnul. Nadcházející ráno měl však nepravidelné dýchání a slabý puls a ani narychlo přivolaná sanitka mu již nedokázala pomoct. Celá událost je obalena tajemnem, přesná příčina smrti dosud nebyla objasněna. Vyskytlo se podezření na drogy, se kterými měl DJ Energy v minulosti problémy, jenž vznesl Arnold Meyer, organizátor párty Energy. Toto však striktně popřel Thomas Feuerstein, dlouholétý kamarád zesnulého DJe, který s ním byl v jeho osudný den. Ať tak či onak, faktem zůstává, že energii, kterou šířil Roger Beglinger už se k naším uším nedostane.
Napsat názor do DISKUSE

 16.8.2011 Karel, Press

Už jsme léto vyvolávali více než dost, zkoušeli jsme to po dobrém, prosili jsme producenty o guestmix s těmi nejlahodnějšími tóninami, snažili jsme se, co to šlo, ale ve výsledku se léto od začátku června nijak výrazně nezměnilo. Proto na to půjdeme s poslední srpnovou a prázdninovou epizodou po zlém. Poprosili jsme totiž americkou dvojku Grube and Hovsepian, kteří jsou častými návštěvníky Coldharbour Recordings, aby nám namixovali něco... něco ryze progresivního. Oni nelenili a předvedli čistý Coldharbour progresivní nášup, který nemá chybu. Proto pokud máte tuto dvojku rádi, rozhodně tento díl neignorujte. Kromě něj se totiž setkáte s řadou novinek, které nás v poslední době učarovala. Které se dozvíte již tento pátek!

Napsat názor do DISKUSE

 11.8.2011 Karel, Press

Dvaatřicáté vydání radioshow Trance.cz In The Mix na rádiu Sensation Factory bude v pátek 12.8.2011 od 19:00 hodin hostit Eximie. Kristian Nagy alias Eximie se narodil v roce 1978 na východním Slovensku v malém městečku Veľké Kapušany. Od svého mladého věku poslouchal, jak jeho otec hrál na různé hudební nástroje. Nejvíce si oblíbil varhany. Posléze uběhlo několik let, než poznal elektronickou muziku. Pouze 4 roky poté měl možnost vyzkoušet software Fast Tracker. To byl jeho první krok k získání zkušeností z produkce elektronické hudby. V roce 2001 zanechal práci ve Fast Tracker a začal se věnovat Fruity Loops. Z počátku se to jevilo jako hodně složité, ale postupně se zdokonaloval. V roce 2003 dočasně upustil od produkce elektronické hudby z důvodu studií na vysoké škole a pouze poslouchal trance. Nakonec upadl do nemilosti tohoto žánru. V průběhu studií a mnoha poslouchání různých interpretů se hodně o tomto žánru naučil až nakonec sám tento styl začal tvořit. K vlastní produkci se Eximie vrátil v létě 2010 se zcela jinou chutí. Dnes si kdokoliv může poslechnout jeho vlastní hudební tvorbu po celém světě.

Napsat názor do DISKUSE

 9.8.2011 Karel, Press

Po velké letním zážitku na legendární holandské párty Luminosity, zasazené do krásné přírodní scenérie mořské pláže, budete moct také vy, čestí party people, okusit podobný styl a euforii, kterou tam Dj Boxi poctivě nasával plnými doušky a kterou se vám také pokusí možným způsobem předat dál. Na akci po názvem Z Generation night s Fernetem, která je tak trochu wam-up na Pleasure Island. Zažijete noc plnou progressivu, vymazleného trancu, uplifting trancu a techtrancu. A co je to za klubovou noc bez pořádného pití. V rámci různých soutěží budete moct vyhrát nejen panáky od Ferneta, ale i hodnotné ceny. Těšit se můžete na parádní djs obsazení, dj a producent F1D0, rychnovská stálice Rossignol a pardubický dlouhán Jimmy B. Akce se koná 26.8.2011 v klubu Event v Hradci Králové. Start akce je V 21: 30, vstup je free.

Napsat názor do DISKUSE

 2.8.2011 Karel, Press

Arnej, další světová hvězda poprvé v Česku na podzimní Trancefusion

Za dva měsíce čeká Prahu další pokračování akce TRANCEFUSION. A Praha se může těšit na několik jmen, která se zde českým ale i zahraničním fanouškům představí úplně poprvé. Naposledy jsme vám představili ruské duo Moonbeam. Dnes je řada na kanadském producentovi jménem ARNEJ. Dnes je již světovou veličinou a za poslední tři roky posbíral řadu ocenění a zařadil se po boku těch největších hvězd. Doufejme tedy, že i zanedlouho v Praze se předvede v té nejlepší formě a zanechá zde po sobě nesmazatelnou stopu! V posledních deseti letech se na výsluní trance hudby vypracovala řada umělců jen díky variacím na sice populární, ale stále stejné melodie - takové, jaké si žádala doba. V Kanadě se ale mezitím stranou veškeré pozornosti rodil hudební zázrak, který si předsevzal, že s hudebními klišé zatočí, a trpělivě čekal, až přijde jeho velká chvíle.

Napsat názor do DISKUSE

 1.8.2011 Karel, Press

Uběhl týden a my tu pro Vás máme další díl pořadu INSOUND Show, který se drží pravidla, se kterým jste se mohli setkat již v předchozím díle. A to je to, že bychom rádi konečně s guestmixem donesli i dlouho očekávané léto, které se ne a ne ukázat. Dnes se totiž seznámíme s vytříbenou produkcí dalšího španělského autora, tentokrát známého jako Angel Ace. Ten se toho nebál a představí nám i jeden rework staršího hitu, který se mu náramně povedl Ne jenom jeho guestmix bude vrcholem této epizody. Také si zahrajeme něco ryze českého a i když budeme méně vokáloví než minule, pořád se budeme držet melodické rytmiky, která by pro změnu měla zásadně zrychlit. Můžete se těšit na novinky od jmen jako Heatbeat, Andrew Rayel, Eric Prydz a další. Je skutečně nač se těšit. Doufáme tedy, že Vás opět nezklameme a bude se Vám další díl pořadu INSOUND Show líbit. Patrik, alias dietR už má vše nachystáno. Stačí jen počkat na kýženou premiéru.

Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ