TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
29.2.2000

V těchto dnech probíhá zejména na západ od naší hranice šílenství jménem "Join me". Nejzajímavější na tom všem je asi to, že se nyní objevilo hned několik verzí tohoto songu. Vše nastartovala skupina HIM s rockovou skladbou "Join me". S tímto singlem byla dlouho na prvním místě v oficiální německé hitparádě. A protože melodie v "Join me" byla velmi snadno převoditelná na dance a trance hudbu, netrvalo dlouho a první verze jsou zde.
První z tanečních verzí pochází od Anastasie. Je to klasická dance music, zajímavý je snad remix od DJ Jam X & De Leon. DJ Jam X už spolupracoval s Anastasií na minulém singlu "Fly to the sky", ale podle nás mu tahle spolupráce příliš nesluší. Jediný důvod v tom, proč DJ Jam X remixuje komerční dance music vidíme v tom, že to dělá asi pro penízky, protože jinak je DJ Jam X velmi kvalitní trance DJ.
Další verze hitu "Join me" je od Lightforce, doplněná Plug'N'Play remixem. Mnoho rozdílů mezi Lightforce a Anastasií jsme nenalezli, snad kromě toho Plug'N'Play remixu.
Konečně poslední verze "Join me", kterou jsme zaznamenali, je od The Driver Projectu. Někdo říká, že tohle je ta nejlepší dream dance skladba od doby Roberta Milese a jeho "Children", reklama v televizi na tento singl je zas doprovázena slovy "trance is back". Celkově se nám asi nejvíce líbí verze právě od The Driver Projectu, ani vlastně nevíme proč.
ZHODNOCENÍ: Pokud jste počítali s námi, jsou v prodeji v těchto dnech hned čtyři verze "Join me". To už v hudebním průmyslu dlouho nebylo. Ale nakonec je stejně na Vás, pro jakou verzi se rozhodnete. Pokud by Vás zajímalo, pro co jsme se rozhodli my, pak vězte, že my si nepořídíme ani jednu verzi "Join me" ...


28.2.2000

První skoro jarní víkend je za námi a dnes má být ještě o něco tepleji. Takže nebude vůbec na škodu začít nový týden v pohodě a s dobrou náladou. Tom Novy je chlapík z labelu Kosmo Records, podobně jako třeba DJ Hooligan, DJ Tomcraft, DJ Sandy a další. Úspěšnost tohoto labelu je taková, že skoro každý týden se v nejrůznějších žebříčcích a hitparádách objevuje něco od Kosmo Records. Teď je to Tom Novy, předtím to byl DJ Tomcraft a příště to zas bude třeba Oliver Moldan.
"Now or never" je nový počin Toma s novou zpěvačkou jménem Lima. Neznáme důvody výměny Virginie za Limu, zvláště po posledním veleúspěšném singlu "I rock", ale asi je to nakonec jedno, protože kvalita tím rozhodně neutrpěla. O kvalitě tohoto songu vypovídá i první místo v Deutsche Dance Charts tento týden a postup do TOP 10 naší hitparády. Stejně jako pří "I rock" je tato skladba house music doplněná velmi kvalitním ženským hlasem v podání již zmiňované zpěvačky Limy. Celkově z tohoto singlu vyzařuje pohoda a uvolnění, nečekejte žádný techno nebo trance nášup.
ZHODNOCENÍ: První živé vystoupení s Limou a tímto singlem proběhlo dne 19.1.2000 v Hamburku na German Dance Award, o kterém jsme Vás informovali v lednu. Videoklip zatím ještě není, ale určitě bude hodně dobrý. Pokud máte house styl Toma Novyho rádi, asi nebudete váhat ani vteřinu s koupí tohoto singlu. Musíte ale ještě počkat, protože "Now or never" vychází až 20.3.2000.


27.2.2000

Nakonec vše dopadlo ještě hůře, než jsme čekali. Nikdo totiž neposlal žádný mail, nikdo tudíž neuhodl ony dvě skladby. Možná to bylo příliš těžké, nevíme. Takže jsme mohli úplně v pohodě dát rovnou nějakou cenu, protože by nám stejně zůstala doma. No nic, v Music Quizu budeme pokračovat zase příští týden, ale zkusíme tedy něco lehčího. Ještě než Vám prozradíme ony dvě skladby, zmíníme se o jedné technické věci. Vždy po ukončení možnosti tipování v Music Quizu ( vždy dva až tři dni od zveřejnění ) budou ukázky smazány. Tím chceme říci, že pokud se na tyto stránky někdo dívá jednou týdně, tak si asi moc nezasoutěží, protože až si bude chtít stáhnout naší soutěžní ukázku, nic ke stažení už zde třeba nebude. Až zase v dalším pokračování Music Quizu. Tak a teď už následuje odhalení oněch dvou tajemných songů.

What's this number 1 - Mario Lopez - Into my brain
What's this number 2 - Popcorn - Popcorn


26.2.2000
Aktuální TOP 10 DDC ( dnes TOP 11 ) na příští týden:
01. Tom Novy ft. Lima ( Now or never )
02. Rank 1 ( Airwave )
03. Nerio's Dubwork ft. Darryl Pandy ( Feel it )
04. New Vision ( Just me and you )
05. Plug'N'Play ( Prophecy / Body rock )
06. Mario Piu' and Mauro Picotto ( Arabian pleasure )
07. Spiller ( Mighty Miami E.P. )
08. Trance Allstars ( Ready to flow )
09. Hypetraxx ( The Darkside )
10. Binary Finary ( 2000 )
11. Des Mitchell ( Welcome to the dance! )

25.2.2000

SQ-1 neboli Sequential One je projekt vytvořený Andy Tannenbergem. Tento DJ začínal právě v tomto projektu ( Sequential One ). Potom se tak nějak odtrhnul a vytvořil svůj vlastní, mimochodem velice úspěšný projekt ATB. Sequential One se v době vzniku ATB na chvíli odmlčeli a už to vypadalo, že zase jeden taneční projekt je u konce svého života.
Vloni na jaře se ovšem objevil "nový" projekt SQ-1 se zajímavým songem "Can you feel ...", doplněným lehce horrorovým videoklipem. Ve videoklipu bylo možno spatřit jak ATB-ho, tak i Woodyho van Eydena, dalšího člena SQ-1. Takže bylo jasné, že v případě SQ-1 nejde o nový projekt, ale pouze o přejmenování Sequential One.
První singl SQ-1 "Can you feel" bylo takové techno trance disco, druhý singl "Music so wonderfull" byla pro změnu spíše houseová záležitost. Nová věc "1,2,3" je zas takový mix mezi diskem, trance a techno hudbou. Dostatečně tvrdý bassdrum navodí pocit techna, melodie dodá trance a vokály jakoby sváděli k house music. Všechno to asi zní moc pěkně, ale nenechte se zmýlit. On se nám totiž tenhle singl příliš nelíbí. A proč ? Protože takových bassdrumů už zde bylo více než dost, ta melodie nám moc tranceová nepřipadá ( a do trancu nás moc nepřivádí ) a vokály typu "1,2,3, go ..." už jsme slyšeli u více skladeb, než mají prsty na rukou.
ZHODNOCENÍ: Asi je na tomto songu odvedená profesionální práce, ale chybí tomu všemu jiskra, nápad, prostě něco, co by posluchače zaujalo. Myslíme, že posluchač je už dál, než aby byl nadšen pokřikem "1,2,3, go ...".


24.2.2000

Dneska jsme pro Vás připravili takovou novinku, kterou jsme nazvali Music Quiz. Jde o pokus, pokud se setká s pozitivním ohlasem, budeme samozřejmě v Music Quizu pokračovat. O co tedy jde ?
Je to jednoduché. Minimálně jednou týdně Vám nabídneme ke stažení dvě mp3 ukázky v délce 29 sekund. Neuvedeme ale autora ani titul a na Vás bude pokusit se rozpoznat pokud možno obě skladby. Když si budete myslet, že víte, o jakou skladbu jde, můžete poslat Vaše odpovědi na náš e-mail. Vždy Vám dáme dva dny na odhalení skladeb, další den se dozvíte, co za tracky to je. Zpočátku budeme správné luštitele uvádět v této sekci. No a pokud se tento náš pokus ujme, není od věci určit i nějaké ceny ( třeba CD singly, atd ... ). Nebudeme psát, že sháníme na ceny sponzory, protože tvůrci trance.cz nejsou chudí, takže je vážně nepotřebujeme ... ty sponzory ... ještě bychom museli na trance.cz vylepovat jejich loga, to by tak scházelo ...
Takže teď už si v poklidu stáhněte první dvě ukázky a přemýšlejte, jaká že to asi je skladba ...

What's this number 1
What's this number 2

23.2.2000

Michael Moog je umělec, který už má rovněž něco za sebou ( zejména řadu remixů pro různé umělce ), dosud však našim uším úspěšně unikal. Nyní však vydává singl "That Sound" a ten už nám neunikl. Tato vysoce kvalitní vocal-houseová věc vychází v těchto dnech u asi nejlepšího amerického house labelu Strictly Rhythm.
Jak jsme již napsali, jedná se o vocal-house skladbu, nejčastěji se opakuje vokál "Singin' that sound", což sice asi není nejoriginálnější, ale v podání Michaela Mooga to zní velice originálně. Celá skladba Vás rozhodně naladí velice pozitivně a dodá Vám dobrou náladu. Právě takovouto music posloucháme na odreagování od těžkotonážních trance a techno nášlehů ...
ZHODNOCENÍ: Michael Moog je very good, už sedm týdnů se drží v naší Trance Online TOP 40, takže patří mezi nejstarší songy! Na singlu najdete kromě radio verze i Junior Sanchez vs The Whiteboys! Remix a samozřejmě i další remixy. Videoklip je jako již tradičně k vidění na VIVA TV, ale tušíme, že už se objevil i na MTV Deutschland. Takže pokud máte rádi vocal-house skladby, běžte shánět Michaela Mooga, nebudete litovat ...


22.2.2000

Tak přeci jenom je dnes takové malé výročí, pokud se pozorně podíváme na dnešní datum. Čtyři dvojky ještě v kalendáři nikdy nebyly. Takže se sluší, abychom si v tento lehce významný den představili nějakou lehce významnou skladbu. To, jestli Pitchin' bude významná skladba ale ještě není jisté, nicméně pár náznaků zde už je. V DDC ( Deutsche dance charts ) sice tahle skladba odstartovala tento týden na místě 39., u nás na místě 23., ale v Anglii je to absolutní vítěz tamějšího tanečního žebříčku. Nevíme to jistě ( protože s námi moc lidí nespolupracuje ), ale podle našich informací jde o anglický projekt, který je nyní importován do dalších zemí.
Styl, ve kterém je tato skladba vytvořena, se dá definovat poměrně snadno. Je to takový techno trance styl s minimem vokálů, které obstarává nějaká zpěvačka tmavé pleti. To co říká, je zhruba: "Pitchin' , Pitchin', in every direction ... ". A protože to pravděpodobně není deutsche project, není to tedy ani deutsche disco a v tom případě nemůže někdo říci, že píšeme pouze o německé produkci ... hurá ... ( máme takovou trancovou náladu, protože právě posloucháme jiný vypečený song, a to "Walhallu" od projektu Gouryella ).
ZHODNOCENÍ: Jde o solidní track, dobrý bassdrum ( prostě to pořádně bubnuje ), dobrá melodie, občas nějaký vokálík, co víc si přát ??? Možná spatřit videoklip k téhle skladbě, což není nejmenší problém, pokud nějakým zázrakem máte možnost sledovat telku VIVA TV ...
CD vychází někdy v tomto tisíciletí, import do Germany zajišťuje label Kontor, kdo do Česka, ví bůh ... see you soon ...
P.S. Taky tenhle track hrál Piet Blank, jak hrál v sobotu s Westbamem, jak jsme Vás informovali v neděli ...


21.2.2000

Nový týden začneme novým projektem, dneska takovým nekomerčním, netrancovým, nediscovým. Worst Case Scenario je nový počin DJ Dicka a Hardyho Harda, residenta Maydaye a Love Parade. DJ Dick nevydává desky zrovna každý den a tak si ho spíše pamatujeme ze Scootera ( Hyper, Hyper ). Naposled se DJ Dick angažoval v projektu TAFKAD, což znamená "The Artist Formely Known As Dick", kde vytvořil několik remixů. No a Hardyho Harda asi není třeba vůbec představovat, pro připomínku se zmíníme o posledním singlu "Silversurfer" z loňského roku.
Worst Case Scenario není tedy trance, techno, house ani dance, je to takový ten electro styl, např. jako Westbam a "Beatboxrocker". Samozřejmě, že to není stejné, jen lehce podobné. Stále se tam opakuje vokál "Let Me See Move Your Body.. To The Beat", to vše doprovázené melodií.
ZHODNOCENÍ: Vždy je to změna, když se objeví nějaký takový song, protože se liší od většiny současné produkce. Tato skladba se sice asi neumístí na prvních příčkách hitparád, ale to není vůbec podstatné. Podstatné je to, že jde o originální skladbu. Na CD najdete tři mixy, z toho jeden je Lexy & K-Paul Remix.
P.S. Rovněž si povšimněte originálního obalu CD, kde najdete mladou dívku ovázanou obvazy ... Ta se asi moc hýbat se svým tělem nemůže ...


20.2.2000
Tak dnes nemůžeme říci, že je opět neděle, protože jsme to říkali minule. Takže je 20.2.2000, prostě skoro samé dvojky. Samé dvojky budou 22.2.2222, v tento rok pořádáme zájezd nejen na Mayday 2222, ale i na Love parade 2222. Dnes nebude žádná recenze, akorát je v sekci TOP 40 spousta změn díky novému pořadí na příští týden. V tuhle chvíli ( sobota 19.2.2000 21:56 ) neustále přepínáme mezi rádiem Couleur 3 ( o kterém jsme Vás informovali v pondělí ) a rádiem Eins Live, kde od 22 h budou hrát Piet Blank a Westbam ... Takže, co víc si přát ??? Možná bychom si přáli najít další spolupracovníky, jelikož za tu podle nás slušnou úroveň trance.cz může zoufale málo lidí. Á, už tam Piet Blank něco německy kecá, takže my jdeme poslouchat, protože noc bude dlouhá .... A teď představuje Westbama, lidí šíli, a pozor, někteří pískají ... první track P.Blanka jsou Lock'N'Load ( Blow ya mind ), jdeme pařit ... čágo ...
P.S. Na Couleur 3 dávaj nějaký ospalý housík, takže je to jasný ...

19.2.2000
Aktuální TOP 10 DDC na příští týden:
01. Rank 1 ( Airwave )
02. Tom Novy ft. Lima ( Now or never )
03. Trance Allstars ( Ready to flow )
04. New Vision ( Just you and me )
05. Mario Piu' and Mauro Picotto ( Arabian pleasure )
06. Binary Finary ( 2000 )
07. Nerio's Dubwork ft. Darryl Pandy ( Feel it )
08. SQ-1 ( 1,2,3 )
09. Layton & Stone ( Feel it )
10. DJ Tom Stevens ( Emotions / Violet Steam )

18.2.2000

Dneska se posuneme opět trochu k té komerční music a představíme si novinku od Paffendorf. Tento projekt nepatří mezi nováčky, na hudební scéně se pohybuje už takřka dva roky. Jestliže v našem hodnocení singlů za rok 1999 zvítězil Armand Van Helden a jeho "You don't know me", pak vězte, že pokud by trance.cz existovalo i v roce 1998, jednoznačně by zvítězili právě Paffendorf a jejich první věc "Smile". Dneska nám to tak už ani nepřijde, ale v té době ( léto 1998 ) jsme "Smile" hodně "žrali" a totálně nás tahle věc uchvátila. Další singly však už nabraly směr "down", co se týče kvality, např. hned druhý singl "Ruf mich an / Call me now" byl pro nás celkem zklamáním.
"Where are you" je takové německé techno disco ( mimochodem na světě je nový projekt s názvem Technodisco a song se jmenuje taky "Technodisco" a je to velmi, velmi dobré !! ) s originálními vokály a neoriginální melodií a bassdrumem.
Jinak tento projekt stvořili producenti Gottfried Engels a Ramon Zenker, díky nimž spatřil světlo světa mj. i projekt Bellini a jejich Samba ...
ZHODNOCENÍ: Špatné to není, dobré taky ne, je to prostě takový průměr. Alespoň se dá říct, že každý singl od Paffendorfu je jiný. Na CD najdete Radio Edit, Club Mix, Sunchild Remix, Dub Mix, Sunchild Edit, a Paff-A-Pellas mix, tedy poměrně dost remixů ... V naší TOP jsou Paffendorf na symbolickém místě 40.


17.2.2000

Pokud máte rádi sety Paul van Dyka, máme pro Vás zajímavý tip. Od 7.1.2000 uvádí Paul van Dyk každý pátek na rádiu Fritz pořad nazvaný Soundgarden. V minulém roce už sice Paul hrál na rádiu FRITZ v pořadu Nightflight, ale jednalo se o nepravidelné hraní, vždy tak jednou za dva měsíce.
V Soundgarden hraje Paul vždy od 20 do 22 h, a kromě svých setů zde uvádí rozhovory s jinými DJ's ( kteří někdy rovněž hrají ), uvádí nové singly a také clubchart, tedy hitparádu těch nejlepších klubových trance a techno singlů.
Protože jsme tento pořad s Paul Van Dykem v lednu pozorně poslouchali, nezbývá nám nic jiného, než Vám ho jednoznačně doporučit, protože jde o jednu z nejkvalitnějších music, co se dá na sateliu odchytit.
Více informací o rádiu FRITZ ( jako jsou frekvence, atd ... my teda chytáme FRITZ přes digitální satelit a pořád to konkrétně u tohoto rádia nějak v éteru praská, holt digitál je digitál ... ale pozor, není to praskot desky, ten ještě poznáme !! ) najdete na www.fritz.de.
Ještě jedna informace. Od března by měl hrát Paul van Dyk místo pátku ve středu.


17.2.2000

Počínaje dneškem startuje třídenní klubové turné s názvem TRAKS TOUR 2000. Vše začíná dnes v Praze ( RADOST FX ), pokračuje zítra v Pardubicích ( L-Klub ) a končí v sobotu v Českých Budějovicích ( Výstaviště (pavilon B1) ). Hlavním DJ-jem je německý DJ Marco Zaffarano, dále máte možnost slyšet např. Electromajka, Agenta, Miguela a další.
Více informací o TRAKS TOUR 2000 najdete v sekci Electromajk, nebo na www.sunflower.cz


16.2.2000

"Sirius" je vcelku originální název singlu nového projektu s vcelku originálním názvem, Subtle by Design. Uf .. to bylo složité ...
Jedná se o jednoznačnou trance skladbu s příjemným ženským vokálem. Jak jsme již psali výše, jde o nový projekt, takže Vám bohužel neprozradíme, kdo vše vytvořil a složil. Dokonce Vám ani neprozradíme, kdo vytvořil remixy, protože ani to nevíme. Prostě nemůžeme vědět všechno, i když bychom asi chtěli. Ale někdy je lepší nevědět ... ( ale ne v tomhle případě ).
Takže jak už všichni víme, jde v případě Subtle by Design o trance skladbu s rychlostí okolo 140 BPM, což není house ani Thunderdome. Je to trance. Teď nás vlastně napadlo, že bychom mohli uvádět u každé skladby i BPM ( každý ví, co to je, nebudeme se Vás snažit poučovat ! ), jenomže to taky není tak snadné, protože většinou jsou u každého singlu i remixy a ty mají odlišné BPM. Takže už to vidíme, že až napíšeme, že naši favourite boys Eiffel 65 mají 135 BPM, někdo nám napíše, že co to kecáme, že mají 128 BPM. A přitom jsme každý slyšeli jinou verzi ...
ZHODNOCENÍ: Tak jsme tím předchozím povídáním o ničem zamaskovali to, že o tomhle singlu nevíme skoro nic, což byl účel. Jinak "Sirius" doporučujeme, líbí se nám ( a snad i Vám ), vychází pod poměrně neznámým labelem Velvet Vibe / Highball / Zomba a drží se v TOP 20 jak DDC, tak i naší "hitparády".


15.2.2000

Freefall je nový projekt labelu Kosmo Records, o kterém jsme psali nedávno v souvislosti s DJ Tomcraftem a jeho novinkou "Gotic". Od té doby ale už nějaká doba uplynula a i DJ Tomcraft má nyní další novou věc s názvem "Flashback". Zpět ale k projektu Freefall.
Jde o zajímavý track, je to trance hudba s ženským vokálem a spoustou originálních zvuků. Ve svých setech na radiu Fritz tuto skladbu často hraje i Paul Van Dyk. Stylově je Freefall trošku podobný projektu Planet Perfecto, ale opravdu jen trošku. Remixy k "Skydive" vytvořili mj. Andry Nalin, který přispěl Xtatic Opera remixem a Oliver Moldan, který minulý rok vydal singl "Pulp".
ZHODNOCENÍ: Freefall nás hodně zaujal, při poslechu "Skydive" se snadno volně padá ... přesto máme jednu malou výtku ... v některých momentech je tahle skladba podle nás trošku nečitelná, možná trochu překombinovaná. Jinak ale Freefall nabízí kvalitní trance music, v naší TOP 40 je v první desítce, akorát v DDC spadl ze čtvrtého místa na třinácté ...
Ještě jedna informace na závěr: CD vychází 28.2.2000, vinyl můžete mít doma už od 10.01.2000.


14.2.2000

Původně jsme o téhle skladbě zatím ani psát nechtěli, avšak okolnosti asi chtěli jinak. V sobotu se nám totiž podařilo odchytit na satelitu rádio s názvem COULEUR 3. Jde o francouzské rádio, kde občas hrají v noci dobré smažby. Předtím jsme ho moc neposlouchali, avšak teď v sobotu jsme se k němu náhodou dostali a stálo to za to. Byl tam totiž živý přenos z nějaké hodně dobré trance a techno party a hrál tam mj. právě DJ Dynamic, který pod labelem Harem ( projekt Harem Doctors ) vydává výše uvedený singl. A protože jde o dobrou trance music a tento song rovněž zazněl na té party, tak Vám vlastně představujeme nový singl a zároveň upozorňujeme na rádio, kde se dá odchytit dobrá hudba.
ZHODNOCENÍ: DJ Dynamic je hodně dobrý trance a rádio COULEUR 3 budeme pozorně sledovat, zdali se tam opět náhodou nevyskytne ta báječná music, kterou trance určitě je ...

13.2.2000
Máme za sebou další týden, opět je tu neděle. V sekci TOP 40 najdete aktuální pořadí pro nový týden. Stále platí naše nabídka ke spolupráci na tvorbě trance.cz, protože zatím s námi spolupracuje pouze DJ Electromajk. A to se nám v počátku ozvalo kolem deseti zájemců. Jinak co se týče hudby, myslíme že jsme celkem aktuální. Tento týden sice nebyl příliš ve znamení trancu, ale všichni už jistě víte, že nepíšeme pouze o trance music. Trance music se nám ale líbí nejvíce, takže se snažíme psát zejména o tomhle stylu. Trance hit se ale nerodí každý den, takže proto ty house a dance recenze. Příští týden by to mělo být o něco lepší.
Jak jste si možná všimli v sekci TOP 40, mezi hittipy jsou dvě skvělé dance trance smažby, a to Des Mitchell a Krystal.
Mimo to Vám do dvou týdnů přineseme exkluzivně recenzi na song, který stoprocentně zazní na letošní Mayday. A pozor, nejde o Members of Mayday, kteří sice ještě hymnu letošního Mayday nevydali, ale určitě rovněž vydají. Takže to je naše malé tajemství, jde o velmi dobrou trance skladbu, no prostě se těšte ... prozradíme Vám jenom název skladby .. Night flight ...

12.2.2000
Aktuální TOP 10 DDC na příští týden:
01. Trance Allstars ( Ready to flow )
02. Rank 1 ( Airwave )
03. Tom Novy ft. Lima ( Now or never )
04. Eddie Amador ( Rise )
05. Layton & Stone ( Feel it )
06. SQ-1 ( 1,2,3 )
07. Binary Finary ( 2000 )
08. Tom Jones and Mousse T. ( Sexbomb )
09. Tom Stevens ( Emotions / Violet Steam )
10. Mario Piu' and Mauro Picotto ( Arabian pleasure )

11.2.2000

Sunbeam není žádným nováčkem na trance a techno scéně. Do obliby se tenhle projekt tvořený dvěma DJ's dostal znovu minulý rok, kdy vydal cover raveového hitu "Outside world", v jejich podání vlastně "Outside world '99". To nebyla špatná věc, takže jsme celkem s napětím očekávali nový singl. Mezitím se Sunbeam angažovali hlavně v projektu Trance Allstars, kterého jsou vlastně součástí. Mimo Trance Allstars vytvořili spoustu remixů pro jiné umělce, zmíníme se např. o remixu pro Miss Shivu a její "Dreams". Ona zase naopak Miss Shiva zremixovala Sunbeamu "Wake up", takže se to zas srovnalo.
Nový singl "Wake up" není špatný, ale zas tak tranceový taky není. Je to spíš takové rychlejší disco, nebo možná trance disco. Poměrně jednoduchá melodie, která Vás sice na chvíli možná zaujme, ale po několikanásobném poslechu Vás s největší pravděpodobností tenhle track omrzí. A k tomu všemu rychlejší dance beaty. To je nový Sunbeam ...
ZHODNOCENÍ: Tak to vypadá, že tahle věc za moc nestojí, což taky není pravda. Jenom podle nás vzniká těchle melodií v současnosti až příliš moc a někdy se to prostě nepovede. Lepší než vlastní tvorba Sunbeamu jsou remixy, např. právě od Miss Shivy. A navíc je to celé strašně podobné Trance Allstars. A čeho je moc, toho je příliš.
P.S. Tak hrozné to snad nebude, vždyť Sunbeam je v TOP 10 naší countdown, ale přístě už tam asi nebude ... See you tomorrow ...


Stejně jako u Jaguaru, až v těchto dnech jsme získali obaly od dalších dvou aktuálních singlů a to od U96 a Miss Shivy. Takže Vám je nabízíme, abyste při nakupování dlouho netápali ...


10.2.2000

Dne 13.1.2000 jsme Vás informovali o singlu "Jaguar" od projektu Jaguar. Původně pod tímto názvem měl tento singl vyjít u labelu Dance Division / DMD / Sony, nakonec však skončil u labelu Ariola / No!Static / BMG, tedy BMG. Název singlu zůstal stejný, tedy "Jaguar", ale jméno projektu už není Jaguar, nýbrž Type.
A proč Vám to všechno znovu připomínáme ? Jednak proto, že se nám až nyní podařilo získat obal singlu, takže až budete tento singl někde shánět, třeba Vám to pomůže a jednak proto, že Jaguar vychází oficiálně dne 14.2.2000, tedy příští pondělí. Klip je rovněž k dispozici a běhá v něm opravdu Jaguar. A track je to nádherný, líbí se nám i měsíc po naší recenzi. Check it out ...


9.2.2000

Dalším trance popovým singlem, který nedávno vyšel je "Sweet Harmony" od Liquid Love. Opět jde o nový projekt a v tomto případě došlo ke spojení velkého labelu Edel a labelu Gang Go, u kterého najdete třeba projekty Fragma nebo Paffendorf.
Ani "Sweet Harmony" není originální track, ale cover verze skladby "Beloved" z roku 1993.
Remixy na přelomu tisíciletí si vzali na starost zejména Piet Blank & Jaspa Jones a Pascal F.E.O.S. Každý z nich vytvořil dva remixy a kromě nich na singlu ještě najdete Saints & Sinners "Come Together" Remix. Dohromady tedy na CD najdete téměř 35 minut trance popové hudby.
ZHODNOCENÍ: Je pravda, že v poslední době se roztrhl pytel s cover verzemi a tento trend se přenesl od diskotékových hitů i na ty spíše klubové záležitosti. Přesto jsou remixy v tomto případě hodně dobré, nejvíce se nám líbí Pascal F.E.O.S. Instrumental Remix, který je zároveň asi nejméně komerční. Liquid Love tedy dle nás rozhodně není špatná volba.


8.2.2000

O tomto trance popovém singlu by se dalo říci, že je oficiální hymnou akce zvané "Rave on Snow", která se koná každoročně v první polovině prosince v rakouském lyžařském středisku Saalbach-Hinterglemm. Videoklip k "When winter calls ..." se totiž natáčel právě při posledním "Ravu na sněhu", který se za účasti známých DJ's konal ve výše uvedeném čase na výše uvedeném místě.
Projekt Pearls je nový počin labelu Unsubmissive, u kterého jsou takové projekty jako Mythos'N'DJ Cosmo, Ayla nebo Intrance. Hlavní postavou projektu Pearls je 22-letá bývalá modelka Angie Pearls, která se postarala o nazpívání vokálů.
"When winter calls ..." bývá rovněž označován za snowboardový hit letošní zimy, mimochodem Angie Pearls se prý snowboardingu věnuje již 11 let.
ZHODNOCENÍ: Pokud při sjíždění strmých svahů neposloucháte rockovou music, mohli byste si najít cestu k tomuto singlu. Není to sice nic převratného, ale pokud Vám nevadí tento trance popový styl, určitě si přijdete na své. Snad by mohl vadit poměrně chudý obsah singlu, protože mimo radio editu na CD najdete už jen Ayla remix ...


7.2.2000

Nový týden načneme trochou house music. Eddie Amador je jméno, které na houseové scéně již něco znamená. V létě 1998 vydal výborný singl "House music", který bylo možno párkrát zaslechnout i v Česku. Nový singl "Rise" měl celkem zajímavou historii. Jako tvz. "white label" s remixy od Toma Novyho nebo Deep Dish putoval plných osm měsíců po klubech po celém světě a ve svém playlistu ho měli např. David Morales, Boris Dlugosch nebo Mousse T. Poté si ho pod svá křídla vzal label Urban Records a hitík je rázem na světě. První místo v DDC, trojka v naší TOP 40, to je jenom zlomek úspěchů tohoto singlu.
ZHODNOCENÍ: "Rise" je dobrá house skladba, na světě je už i videoklip, který je rovněž povedený. Doufáme, že oceníte tuhletu vysoce čerstvou recenzi, protože "Rise" vychází až za více než dva týdny, konkrétně 23.2.2000. Takže se všíchni uvolněme a zanotujme si: " Rise, to the top, i got to make it to the top, i keep on workin', never stop ...".


6.2.2000
Opět došlo k několika drobným změnám na trance.cz. Zaprvé jsme z těchto stránek smazali zde uložené nelegální mp3 skladby. Nikdo nás sice k tomuto kroku nenutil, rozhodli jsme se sami. Jak jste si ale všimli, sekce mp3's zrušena nebyla. Co v této sekci tedy najdete ? Je to snadné. Ode dneška zde budou 30 sekundové ukázky těch nejnovějších trance, techno a dance singlů. Na plné verze skladeb se orientují jiné weby a pokud o žádném nevíte, stačí se podívat do sekce links. Na takových webech však ve většině případů lze stáhnout pouze plné verze a není tedy možnost poslechnout si preview k té určité skladbě. Pro nás je toto řešení lehčí z technických důvodů a v neposlední řadě i z důvodu legálnosti těchto stránek. A vzhledem k tomu, že nyní půjde o přenosy dat řádově ve stovkách Kb a ne Mb, lze předpokládat častější aktualizaci sekce mp's.
A protože je neděle, byla již tradičně dneska zauktualizována sekce TOP 40. Je nový vítěz, tak se na něj podívejte ...

5.2.2000
Aktuální TOP 10 DDC na příští týden:
01. Trance Allstars ( Ready to flow )
02. Eddie Amador ( Rise )
03. Tom Jones & Mousse T. ( Sexbomb )
04. Freefall ( Skydive )
05. Layton & Stone ( Feel it )
06. Rank 1 ( Airwave )
07. Sven Väth ( Dein schveiss )
08. Sunbeam ( Wake up )
09. Michael Moog ( That sound )
10. Binary Finary ( 2000 )

4.2.2000

Jméno Sven Väth asi není třeba nějak moc představovat, o této legendě elektronické hudby snad slyšel někdy každý z Vás, kteří navštěvujete tento server.
"Dein schveiss" je startem Svena Vätha do nového tisíciletí. Jde o progresivní techno skladbu, která je naprosto jiná oproti jiným Svenovým singlům, např. oproti skvělému singlu "Fusion". Singl vyšel 17.1.2000 a je prvním počinem Svena Vätha z jeho nového alba "Contact", na které si ale budeme muset počkat do března, konkrétně do 27.3.2000. Na albu najdeme mj. remixy např. od Thomase P.Heckmanna, což je osoba stojící např. za hodně dobrým projektem Silent Breed.
ZHODNOCENÍ: Sven Väth je umělec, který stále hledá a objevuje nové zvuky, které následně vkládá do svých skladeb. Takže zatímco u singlu "Fusion" jsme si zvykli na jemný sound, teď nás čeká pěkně progresivní hudba. Klip je vidění na VIVA 1 i VIVA 2 a nově už i na MTV Deutschland a je rovněž vcelku povedený. Takže nám nezbývá nic jiného, než Svena jednoznačně doporučit. Check it out ...


3.2.2000

V lednu jsme psali o singlíku "The First Rebirth" od Trance Allstars, nyní je na startu druhý počin od tohoto projektu, který tvoří DJ Mellow-D, ATB, Sunbeam, Schiller a Taucher. Tentokráte tito DJ's zremixovali singl "Ready to flow" od umělce jménem Nikolai. Tato verze vyšla původně v roce 1994, což není zas tak dávno a přestože to nebyl žádný velký hit, dočkal se nyní předělání právě od Trance Allstars. Opět najdete na CD nebo i vinylu remixy od již výše zmiňovaných umělců. Nám se nejvíce líbí Taucher remix, z něhož je ostatně i naše mp3 preview. Ale i ostatní remixy jsou samozřejmě kvalitní a rozhodně stojí za poslech. Přesto nám však všechny remixy kromě Tauchera nepřipadají příliš jako trance, spíš jako dance.
ZHODNOCENÍ: Trance Allstars jsou hodně aktivní, vždyť "The First Rebirth" vyšlo v listopadu a už je tu další nová věc. Ten spěch ale asi souvisí s připravovaným albem od Trance Allstars, které by mělo vyjít podle posledních zpráv v březnu a mělo by obsahovat na 22 skladeb ( budou dvě CD ), zřejmě samých remixů od různých umělců. Jinak "Ready to Flow" vychází 14.2.2000


2.2.2000

Včera bylo takřka jaro, takže ten jarní "feeling" se přenesl i do redakce trance.cz. Přeplácané neestetické obrázky doplněné nevkusným textem na trapném bílomodrém pozadí, ano, tak takhle to nejspíš bude vypadat na jaře a v létě na trance.cz.
A protože bylo včera skutečně krásně, zavzpomínejme na léto společně s Bobem Marleyem, respektive s Funkstar Deluxem.
Předělávka jamajského krále reggae, dnes již nežijícího, v podání Funkstara Deluxe Vás rozhodně naplní tím pravým letním pocitem a možná Vám jarně letní nálada vydrží déle než jeden den, protože se má zase lehce ochladit a budou opět mlhy a ne duhy ...
"Rainbow country" je druhá předělávka Funkstara Deluxe, tou první byl podzimní letní hit " Sun is shining '99". Zatímco "Sun is Shining" byl hit na první poslech, "Rainbow country" je přeci jen trochu jiný. Zpočátku se nám sice tolik nelíbil, ale vždycky jsme ho několikrát za týden slyšeli a postupně se nám tvz. zažral pod kůži. V současnosti se při poslechu Boba Marleyho přenášíme do léta, byť je venku třeba dvacet pod nulou.
ZHODNOCENÍ: V těchto zimních ( či přechodně jarních ) dnech je Bob Marley jednoznačnou volbou k navození letní nálady. Pusťte si " Rainbow country", představte si že je červenec a že letíte s Fischerem na dovolenou svých snů ...


2.2.2000

Binary Finary je nadmíru zajímavý projekt, který se kromě takřka úchvatného názvu vyznačuje i velice kvalitním soundem. Zhruba před rokem jsme o Binary Finary nevěděli vůbec nic, až se náhle objevil singl s názvem "1999", a rázem byla nová hvězdička na dance trance scéně. Protože jsme však "1999" slyšeli aniž bychom hned znali jméno autora, mysleli jsme si, že jde o nějaký remix od Paul van Dyka. Pak se najednou objevil název Binary Finary a my jsme si řekli: " Aha, to není Paul, to je něco nového, to žereme ..". Tak takhle nějak to bylo. A když jsme viděli na naší nej telce VIVA TV klip v našem nej pořadu Club Rotation, byli jsme šťastní. A brečeli jsme ... bů bů ... On je to totiž song, kterej Vás zaručeně dostane, třeba já osobně ( TrancemasterCZ ) jsem při poslechu Binary Finary častokrát přemýšlel o smyslu života a tak ...
A proč vlastně nepíšeme skoro nic o novém singlu "2000" ? Protože to podle nás až tak nový singl není, jelikož co jsme měli možnost zatím slyšet, byly vytvořeny pouze remixy verze "1999". Slyšeli jsme remix od DJ Jam X and De Leon, což je partička stojící mj. za projektem DuMonde. Remix je to hodně povedený, ale přeci jen je to jen remix singlu "1999" a ne singlu "2000", který dle nás vlastně ani neexistuje. Kromě tohoto remixu by se měl objevit i remix od další známé formace Gouryella ( singly Gouryella a Walhalla ).
ZHODNOCENÍ: Pro ty, kteří zbožňovali "1999" jsou tyto nové remixy samozřejmostí a vy všichni ostatní máte jedinečnou možnost poznat projekt Binary Finary v progresivnější podobě roku 2000.


Dneska začíná nový měsíc a my se lehce ohlédneme zpět a zrekapitulujeme si ho. Server Trance Online odstartoval 1.1.2000, tedy s příchodem nového millénia. Pokud nás někdo sledoval pozorně už od samého počátku, možná si všiml, že jsme odstartovali již 31.12.1999 ve 23:30 hod.
Zpočátku byl klid, dívalo se na nás tak kolem 20 lidí denně. Pak o nás napsali na techno.cz a rázem se přístupy na trance.cz několikanásobně zvedly. Museli jsme rovněž narychlo zavést diskuzní fórum, protože nám chodili jak pozitivní, tak i negativní ohlasy. V diskuzním fóru sice asi převažují negativní ohlasy, nicméně to je Vaše volba.
Možná nám chtěli někteří znechutit vydávání trance.cz, podrželi nás ale ty pozitivní ohlasy, takže rozhodně trance.cz nebude záležitost na pár měsíců. Dále nás povzbudil zájem DJ Electromajka o spolupráci. Nyní má Electromajk vlastní sekci, takže pokud jste jeho příznivci, není nic jednoduššího než se do této sekce vydat.
Objevily se rovněž ohlasy na to, že píšeme převážně o německé produkci. Redakce trance.cz se nejlépe orientuje právě v německé produkci a nemůžeme psát o něčem, o čem toho moc nevíme. Přesto si Vaši kritiku bereme k srdci a snažíme se psát nejen o německé produkci.
Navíc DJ Electromajk píše zase převážně o anglické produkci, takže nyní by to mělo být podle nás už vyváženější.
Na začátku ledna jsme rovněž nabízeli spolupráci dalším lidem. Ozvalo se tak deset lidí, z nich však spolupracují pouze dva. Takže tato nabídka stále platí, i když určitě nečekejte, že každému zřídíme vlastní sekci.
Téma TOP 40: Abychom si vše vyjasnili, nově uvádíme za každou skladbou styl, v jakém je dle nás každá jednotlivá skladba. Takže netvrdíme a nikdy jsme netvrdili, že TOP 40 je hitparáda jen trance věcí.
Přeze všechno nás však tvorba trance.cz plně uspokujuje a myslíme si, že jsme se vydali dobrou cestou. Vždyť kde jinde ne českém internetu si můžete přečíst o DJ Hooliganovi, Trance Allstars, Binary Finary, Paul van Dykovi a mnohých dalších ??
Na závěr Vám přinášíme přehled recenzí singlů za leden 2000. V únoru se těšte na další pořádnou porci kvalitní hudby, která Vás určitě přenese do transu ... i bez psychedelik
Seznam recenzí za leden 2000:

RANK 1 - AIRWAVE
A.S.Y.S - ACID HEADCRACKER
MARIO PIU' AND MAURO PICOTTO - ARABIAN PLEASURE
MEGAMIND - STURM UND DRANG
TAIKO - DIE BLECHTROMMEL
GIORGIO MORODER - THE CHASE
DJ TOMCRAFT - GOTIC
MOBY - WHY DOES MY HEART FEEL SO BAD ?
MISS SHIVA - DREAMS
WILLIAM ORBIT - BARBER'S ADAGIO FOR STRINGS
U96 - DAS BOOT 2001 [ Mixes ]
TYPE - THE JAGUAR
PAUL VAN DYK - ANOTHER WAY / AVENUE
SPIKE - SO IN LUV
SCHILLER - RUHE
MAURO PICOTTO - IGUANA
ZOMBIE NATION - KERNKRAFT 400
TRANCE ALLSTARS - THE FIRST REBIRTH
PULSEDRIVER - TAKE U HIGH / I'M RUSHIN' 2000
VECTREX - METEOR
MAJOR PROBLEMS - OUT OF SIGHT

+ spousta dalších v sekci Electromajk21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ