TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 28.2.2006 Libor, News
Za projektem Prince Quick Mix se ukrývá Manuel Napuri, ovšem nepodařilo se mi o něm zjistit nějaké bližší detaily, takže se raději podíváme na skladby samotné. Vinyl vyšel v půli prosince na labelu Coldharbour Recordings a obsahuje dva remixy, jednak PQM's Melburn Pass a Andrew Bennet remix. O vokály k této skladbě se postaral Matt Peri ze skupiny Chronik. Na projektu PQM se také podílí Napuri, takže by se dalo říct, že si sám udělal remix své skladby. Jeho remix začíná velmi pomalu a prakticky v podobném tempu se odehrává celá skladba. Výrazným rysem této skladby jsou kytarové pasáže, které se mně osobně hodně dostaly. Nejedná se o žádné náročné či rokové samply, ale o velmi pohodové, celkem jednoduché akordy, jenž ale ve výsledku zní skvěle. Na pozadí skladby se ukrývá hlavní melodie, která pomáhá dotvářet pohodou atmosféru této skladby, a některé pasáže skladby jsou celkem velmi emotivní. Ne po celou skladbu, ale pouze v určitých intervalech ve skladbě slyšíme i poměrně náročnou basovou linku, která dodává lehce progressivní nádech této skladbě. Okolo šesté minuty skladba graduje, jednak poprvé slyšíme vokály Matta, ale také kytarová pasáž zní velmi pocitově. No musím se přiznat, že tato skladba mi doslova vyrazila dech, když jsem ji slyšel poprvé, je to opravdu hudební lahůdka, kterou ocení i náročnější posluchači.
O druhý remix se postaral německý producent Andreas Beiderwieden aka Andrew Bennet. Tento remix je naopak svižnější a častý výskyt v playlistu Markuse Schulze naznačuje, že se bude jednat o melody progressive Trance. Skladba má velmi výraznou basovou a zní poměrně hodně tajemně, k čemuž dopomáhají i vokály od Matta, které se mi celkem líbily, ačkoliv dávám přednost raději ženským vokálům. Andrew si také dal velmi záležet na hlavní melodii a myslím, že odvedl skvělou práci. Prakticky během celé skladby nás provází kytarové samply, které sice už nejsou tak emotivní jako v prvním remixu, ale stále to zní moc pěkně. Co říci na závěr, opět se jedná o skvělou desku z tohoto sublabelu Armady a ačkoliv Andrew odvedl skvělou práci, tak první remix mě přece jenom zaujal víc, no však posuďte sami.
Napsat názor do DISKUSE

 27.2.2006 Karel, Press

Vibrations, jeden z největších indoor tanečních festivalů letošního roku, přináší českým fanouškům elektronické hudby Vodafone. DJové zvučných jmen rozvibrují 31. března halu Rondo v Brně a 14. dubna Průmyslový palác v Praze. Těšit se můžete na hvězdy jako Kosheen DJs, Dave Angel, Above&Beyond, Eric Prydz, Andy Cato (Groove Armada), Tom Middleton, High Contrast, Scratch Perverts, Bauchklang a spoustu dalších. Taneční vibrace pojedou celou noc! Vedle muziky jsou pro návštěvníky připraveny dárky a spousta atrakcí jako hairstyling, zábavné fotostudio, akrobatické a provazolezecké vystoupení. Pro dobití energie bude pro tanečníky k dispozici kvalitní chill-out a parádní barové osvěžení. Více informací se dozvíte 1. března. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 24.2.2006 Libor, News
V listopadu vydal Matthew Dekay mixovanou kompilaci Trousy, jenž se odehrávala v melody progressive Tranceu a house a jedním slovem byla parádní. Pokud ne nejlepší kompilace, tak určitě jedna z nej. Matthew jenom opět potvrdil, že patří nejenom mezi skvělé producenty, kterých v Holandsku určitě není málo, ale jednak, že je to i vynikající DJ. No a v prosinci minulého vydal svůj nový singl s názvem Clearing The Mind, jenž vyšel na labelu Electronic Elements a kromě original mixu obsahuje i 16 Bit Lolita's remix. My začneme samozřejmě original mixem, který bych zařadil do kategorie melody progressive Trance s prvky house music. Již okolo první minuty se pomalu začínají objevovat náznaky hlavních prvků této skladby. Velmi výrazným prvkem je sampl, který se mi moc nepodařilo k něčemu přirovnat, snad se jedná o nějaký kytarový, ale hlavní je, že ve skladbě to funguje skvěle. Tento sampl několikrát dominuje ve skladbě a na mě tyto momenty působily hodně emotivně, jedná se o opravdu velmi pocitové samply. Také hlavní melodie se Mattheovi povedla, zní velmi pohodově, myslím, že je tak na pomezí Tranceu a house music. Oba tyto styly se ve skladbě několikrát prolínají, takže i někam zaškatulkovat skladbu je celkem obtížné. Jedním faktem jsem si ale jistý, original mix je velmi kvalitní skladba, kterých není nikdy dost. Projekt 16 Bit Lolitas tvoří dvojice holandských producentů Peter Kriek, Ariaan Olieroock. Tento remix začíná poměrně temně s několika elektro samply. Postupem času se ale skladba spíše zařazuje víc do melody progressive Tranceu, i když opět by se zde našlo několik prvků s house music. Tato verze působí pomalejším dojmem, než originál a ani mě tolik nechytla. Z original mixu vyzařovala jistá energie, určitý pozitivní a chytlavý náboj, který v tomto remix bohužel chybí. Tím nechci říct, že se jedná o špatný remix, ale já osobně dávám přednost prvnímu remixu.
Napsat názor do DISKUSE

 23.2.2006 Johnny D., News
Toto skvělé EP je dílem jednoho Britského DJe a Producenta v jedné osobě a to Mika Smithe (MK-S). Myslím, že k těmto trackům nejsou potřeba žádné remixy, neboť obě skladby jsou vynikající samy o sobě. Z Mikovy předchozí tvorby jmenujme třeba singl Illuminate, kterým se proslavil, nebo třeba vynikající Qursion - Attraction (MK-S remix) či skladbu Fallback , na které spolupracoval s Robertem Nicksonem. Mikovo poslední EP vyšlo 20 ledna na labelu Alter Ego Records. Skladba The Last Planet je opětovnou ukázkou Mikových skvělých schopností. Tato Tranceová hymna člověka uchvátí hned při prvním poslechu. Nejsilnějším prvkem v celé skladbě je vynikající, silně melancholická melodie s náznaky ženského vokálu. The Last Planet se již nyní těší velké oblibě mezi dj's, můžete jej slyšet v setech Armina van Buurena či Above and Beyond. Track Tempest 2005 je předělávkou jednoho staršího Mikova hitu. Kombinuje v sobě prvky Deep a Uplifting Trance. Ústřední melodie je velice jednoduchá, ale i tak vynikající. Doplněna je o řadu skvělých motivů v pozadí a hlavně o jakýsi operní chorál, který zní fakt skvěle. Máme tady 2 skvělé tracky, jednu novinku a jednu předělávku staršího hitu. Oba jsou vynikající, nicméně více mě zaujal Tempest 2005 díky lepší atmosféře.
Napsat názor do DISKUSE

 22.2.2006 Libor, News
Za tímto projektem se ukrývají dva holandští producenti, jednak velmi známý Ralph Barendse a Sander van Dien. Ralph se proslavil hlavně díky svým projektům Midway a Ralphie B, ovšem již delší dobu nic nevydal, naposledy v září roku 2003 udělal dva remixy a vlastně tímto vinylem se opět vrací na Trance scénu. To Sander patří mezi nové producenty. Vinyl vyšel na labelu in Trance We Trust, což se sublabel Black Hole Recordings, a obsahuje dvě skladby, First State a Sacred. Ještě pro úplnost doplním, že tato deska vyšla na přelomu listopadu a prosince. Skladba First State trvá něco přes deset minut a hned od počátku je jasné, že se bude jednat o zástupce z kategorie upliftingu. Ze začátku působí skladba poměrně deep dojmem, ale okolo druhé minuty se již začíná objevovat ústřední melodie, která svými prvky hodně připomíná starší produkci Ralpha Barendse, hlavně pod jeho projektem Midway. Skladba působí spíše smutným, lehce melancholickým dojmem, k čemuž jednak dopomáhá hlavní melodie, ale také velmi povedené breakdowny, kdy utichají beaty a ozývá se pouze melodická pasáž, no musím uznat, zní to moc pěkně. Po této menší přestávce nastupují poněkud tvrdší samply a skladba se opět rozjíždí. Po chvíli se ona tvrdší pasáž vytratí a ozývá se opět hlavní melodie. Celkově si myslím, že se jedná o velmi povedený singl, o čemž svědčí i častý výskyt v setech předních Trance DJs.
I druhá skladba Sacred je zástupcem upliftingu. Od úvodních beatů skladba působí energičtějším dojmem. I hlavní melodie této skladby se povedla, mně osobně se tato melodie zdá více emotivnější než u první skladby. Což vyplývá z toho, že Sacred je daleko smutnější a tajemnější skladbou. Hlavně při breakdownech skladba graduje, jelikož opět utichají beaty a my tak máme možnost si vychutnat skvělou melodii, která se poprvé dostává ke slovu až při tomto zpomalení. Postupem času opět skladba zrychlí, ale stále slyšíme onu melodii z breakownu. No tato druhá skladba se mi zamlouvala více, hlavně díky velmi pochmurné atmosféře, celkově se jedná o velmi kvalitní desku a tak doufám, že v tomto roce uslyšíme více skladeb v podání Ralpha Barendse než v roce minulém.
Napsat názor do DISKUSE

 21.2.2006 Johnny D., News
R.O.U.D.O.S si říká jeden z mladých Holandských Talentů. Tento producent a remixér si udělal jméno nejen v Holandsku, ale i v Řecku , Španělsku a nově i Anglii tracky jako třeba Aura, Fadings či Inchorded. Vynil obsahující tracky Guitartronics a Pleasant Lover vyšel na labelu Blue Dove Recordings v reedici 12. Ledna 2006. Skladba Guitartronics patří do kategorie progressive/tribal. Uchvátí hlavně překrásnou melodií a zasněnou atmosférou. Co mě ale dostalo nejvíc je opravdu nádherné piáno, člověk při něm může jen zavřít oči a snít. Naopak track Pleasant Lover se hodí vysloveně pro parket, mnohem výraznější basová linka ho k tomu přímo předurčuje. Skladba je velice melodická a stejně jako předchozí skladba, i tato patří mezi progressive/tribal. Opět se zde setkáme s velice povedeným piánem a nyní dokonce i s vokálem. Vokál je velice příjemný a perfektně se do tracku hodí. Ačkoliv se jedná o reedici, tudíž jsou tracky staršího data, tak je oba vřele doporučuju k poslechu. Jedná se o opravdu příjemné překvapení.
Napsat názor do DISKUSE

 20.2.2006 Johnny D., Report

Sobota dne 18. února 2006, den, který v jinak chladném měsíci, jaký únor bezesporu jest, sliboval rozehřát srdce každého příznivce elektronické muziky, jenž poctil svou návštěvou hlavní město naší země a párty Transmission, odehrávající se v hale hokejového týmu HC Sparta Praha. Ačkoliv sem dříve sdílel názor, že T-Mobile aréna není pro párty takového typu vhodná, byl sem přesvědčen o opaku. Už jen samotný lineup sliboval nezapomenutelný zážitek, každý den těžko potkáte Mika a Ferryho. Je sobota 18. únor 2006 8:00 - Po probuzení mě přivítalo krásně prosluněné únorové ráno. Po krátké snídani a několika standardních ranních procedurách sem si sbalil svých pár švestek a odebral se směrem k Ostravskému hlavnímu nádraží, kde sem měl společně s A.n.t.i.m osedlat modrého oře českých drah SC Pendolino. Inu musím uznat, že vlak je to vcelku pohodlný, na pohled ucházející a příjemně tichý , ale na druhou stranu není ničím výrazně zajímavý. Tolikrát proklamovaného obrovského zájmu o svezení pendolínem jsme se nedočkali, vlak zel prázdnotou. Cesta ubíhala vcelku rychle a i když jsme si to polovinu cesty šinuli pomalu jak šneci, byl sem příjemně překvapen, že cestu trvající 3 a půl hodiny vlak zvládl levou zadní na minutu přesně. Jediná věc, která mi opravdu vrtá hlavou je fakt, že vlak končí v zapadlé díře jménem Holešovice a né na Hlavním nádraží. Nicméně vzhledem k blízkosti nádraží a T-Mobile arény nám tato skutečnost přišla nesmírně vhod. Po příjezdu jsme využili jednu z blízkých restaurací k malému posilnění před další částí dne. Během několika málo chvil po posilnění se k nám přidala menší skupinka kamarádů z nejrůznějších koutů ČR. Krátce po sedmé hodině večerní jsme přesídlili do sousedního podniku abychom mohli sledovat Skoky na lyžích a hlavně hokejový zápas Česko - Finsko.Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 20.2.2006 Paya, Report

Holandsko. Země tranceu zaslíbená. Trance Energy. Mekka těch, kteří mu propadli. Jak bylo na trance.cz řečeno, každý správný trancer by tuto akci měl alespoň jednou za život navštívit. K tomu přidejte Armina van Buurena, korunního prince světového DJingu, přirozenou zvědavost, jestli ID&T opravdu umí organizovat party tak, jak se o ní traduje, a skrytou touhu po dobrodružství, která je všem lidem vlastní. Pak získáte vysvětlení, proč jsem se v polovině února s pěti ze svých nejlepších přátel vydal na tisícikilometrovou cestu do země tulipánů. Pokud do Nizozemí neletíte, nýbrž se jako nás několik bláznů dopravujete po matičce zemi, tu změnu poznáte hned, když přejedete hranice. Nejen ale ta krajina, později zjistíte, že i ti lidé jsou jiní. Takoví přátelští. Navíc jich obrovské davy milují tutéž hudbu, co my. To člověku dodává odvahu, nemusí si po téhle zkušenosti myslet, že není normální, když neposlouchá tu hrůzu, co se line z našeho éteru. Zkrátka by se dalo vyjmenovat mnoho důvodů, proč bych se tam klidně zítra přestěhoval. Například tu neméně skvělou věc, že mají kromě McDonalda a KFC také Burger Kinga, který se ráno po akci hodil jako chill-out. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 17.2.2006 Libor, News
Pokud Vám jméno 27 letého italského producenta nic neříká, pak vězte, že jste od něj určitě minimálně jeden track slyšeli. Giuseppe totiž spolu s dalším italským producentem Andreou Ribecou tvoří projekt Nu-NRG, který se proslavil hlavně dík singlu Dreamland, který myslím, již můžeme považovat za legendární skladbu. No a teď se již můžeme vrhnout na debutovou záležitost od Giuseppe, která se jmenuje Linking People. Vinyl s touto skladbou vyšel přibližně v polovině prosince na labelu Vandit. A kromě original mixu obsahuje Marc van Linden remix a také skladbu White Lady. My začneme original mixem. Skladba Linking People je jasným představitelem upliftingu, takže vyznavači progressivnějších zvuků si tentokráte nepřijdou na své. Již od počátku je jasné, že se nebude jednat o nějaký průměrný singl, ale jednu z nej skladeb minulého roku. Giuseppe si dal moc záležet na hlavní melodii, která se mu opravdu povedla. Skladba působí trochu svižnějším dojmem, ale to jí nic neubírá na její velmi emotivní atmosféře. Dle mého názoru se jedná o velmi pocitovou, místy lehce zasněnou skladbu. Breakdowny využil Giuseppe k menšímu oddechu, skladba v nich zpomalí, utichnou beaty a ozývá se pouze ústřední motiv této skladby, který Vám určitě bude velmi připomínat produkci Nu-NRG, ale to se také dalo celkem čekat.
Po tomto vynikajícím tracku se podíváme na remix od německého producenta Marca van Lindena, který měl celkem složitou pozici, jelikož na original se opravdu povedl. Marcova verze zní v určitých pasážích prakticky stejně jako originál, ale z mého pohledu je tato verze méně emotivnější. Jedná se také o trochu temnější skladbu, ale jak jsem již napsal, Marc měl těžkou pozici a original mix určitě nepřekonal. A nakonec přichází skladba White Lady. No abych se přiznal, tak jsem čekal opět uplifting, ale tato skladba je spíše melody progressive. Objevuje se zde velmi výrazná basová linka, na začátku skladby je i pár elektro samplů. Ale je vidět, že Giuseppe má talent na emotivní melodie, jelikož i v této skladbě se vyskytuje moc pěkná melodie. I když nedosahuje kvality prvního tracku, tak rozhodně za poslech stojí. Z tohoto vinylu se mi jednoznačně nejvíc líbila první skladba, ale třeba budete mít jiný názor.
Napsat názor do DISKUSE

 16.2.2006 Karel, Press

Již několik hodin zbývá do vypuknutí první party Transmission s Ferry Corstenem v hlavní roli. Jak již bývá zvykem, přinášíme vám poslední důležité informace o další megaparty v pražské T-Mobile Aréně, která tuto sobotu, 18. února, přivítá několikatisícový taneční dav. Hudební produkce začíná ve 20.00 a končí v 6.30. Brány arény se otevřou v 19.45. Jednotlivé kategorie vstupenek mají vyhrazeny zvláštní vstupy, takže si prosíme všímejte navigačních cedulí po obvodu haly. Uvnitř arény bude zprovozněno maxiální množství toalet a šaten. I zde prosíme věnujte pozornost vnitřnímu navigačnímu systému a doporučením pořadatelské služby. Na samotné ploše arény najdete několik velkokapacitních barů s opravdu širokým sortimentem nápojů. Bary budou připraveny tak, aby byly vždy na dosah nabídly vám pohodlnou, rychlou a kvalitní obsluhu. Na ploše bude dále vybudována speciální vyvýšená odpočinková zóna s luxusním vybavením. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 16.2.2006 LukaSH, Report

Představte si druhé rande s vaší novou láskou. První dopadlo excelentně, člověk na něj nemohl přestat myslet a celou dobu, která zbývala do následujícího setkání žil ve velkém očekávání. Tak nějak jsem si připadal po loňské Trance Energy a během celého roku. V listopadu zveřejněný line-up sliboval po loňské edici i letos slušnou porci nefalšované trancové zábavy, a tak již dlouho před 11. únorem bylo jasné, kde tento den strávím. Stejně tak jasné to bylo i velmi početné české výpravě, která plánovala, že na vyprodané akci v Utrechtu pořádně zapaří. Hned první zběžná obhlídka jednotlivých stages mě ale nemile zaskočila. Všechny tři haly ve kterých Trance Energy probíhala byly vyzdobeny mnohem chuději, než v loňském roce, a hlavně chuději, než by se slušelo na tak obří party. Tím nechci říci, že by dekorace byly špatné, jen jsem prostě čekal víc. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 15.2.2006 Karel, News

Po dvouměsíční pauze jsou zde nové ukázky. I když jak se to vezme, předpokládám že většinu skladeb budete stejně znát. Substate - Horizon (Mac Zimms Remix) přináší další z řady remixů Mac Zimmse, který je v poslední době poměrně hraný, jelikož techy-trance se momentálně vyhřívá na slunci popularity. Deska vychází na Liquid Recordings a stojí za ní producent, kterého znáte z projektu Activa. Solarium - Entropic (Original Mix) se mi asi líbí nejvíce z dnešních ukázek. Vychází na Conspiracy Recordings, což je label Jon O'Bira a opět projektu Activa. A Solarium je projekt projektu Sunquest, v tom aby se jeden vyznal :) Další aktuální techy-trance hitovkou současnoti je Nic Chagall - Monday Bar (Original Mix). Hodně povedená věc, zvláště když si uvědomíme, že Nic Chagall je z Cosmic Gate, kterýžto projekt má svá nejlepší léta zřejmě za sebou. O projektu Sunlouger - White Sands toho moc nevím, skladba má ovšem velmi chytlavou melodii a pohodový rytmus a tak není divu, že ji Armin Van Buuren ale i další djs hrají o stošest. Simon Patterson - F16 je taková trancová nářezovka, docela by mě zajímalo, jak zní někde na party. Uvidíme, třeba se dočkám již v sobotu na Transmission, někdo by to mohl zahrát. Všechny ukázky si můžete poslechnout zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 15.2.2006 Libor, News
Belgický DJ a producent Mike Dierickx, kterého rozhodně musíte znát, pokud Trance již posloucháte nějaký ten pátek, si pro nás připravil další nový singl. Tentokrát pod projektem Absolute. Vinyl vyšel v půli prosince na labelu A State Of Trance, což je sublabel Armady. Deska obsahuje dvě skladby, Seven Sins a X Factor. My začneme Seven Sins. Výrazné bicí jsou charakteristické snad pro většinu Mikových tracků a ani zde se nejedná o žádnou výjimku. Mike si také pohrál s hlavní melodie a rozhodně je co poslouchat. Asi okolo třetí minuty skladba zpomaluje, beaty utichnou, aby se vzápětí mohl rozeznít hlavní prvek skladby. Tato pasáž trvá přibližně dvě minuty, po uplynutí této doby se opět skladba rozjede a tentokrát se již ozývá i onen sampl, který dominoval v breakdownu. Celkově se opět jedná o ukázku Mikových kvalit a nápadů, které jsou snad bezedné. X Factor již od počátku dokazuje, že je to opravdu Mike produkce. Stejně jako u první skladby, i zde se objevují výrazné bicí. Ovšem postavit skladbu jenom na bicích nejde, takže si povíme o ostatních aspektech skladby, které si pro nás Mike přichystal. Skladba má poměrně výrazné beaty, což také není žádná novinka z Mikovy dílny. A až okolo třetí minuty se ke slovu dostává ústřední motiv této skladby. Hlavní melodie je dle mého názoru velmi emotivní, mně osobně dostala již při prvním poslechu. Ačkoliv je skladba poměrně svižná, resp. nabitá energií, tak nemám problém při ní zavřít oči a relaxovat. Další výrazným prvkem je sirový sampl, který nás prakticky doprovází celou skladbou. Možná některé z Vás může odradit, ale já myslím, že do skladby pasuje náramně dobře. Bude to nošením dříví do lesa, ale Mike opět potvrdil, že patří mezi nejlepší producenty. Co říci na závěr? Kdo si neposlechne tyto skladby, rozhodně prohloupí, jelikož se jednoznačně řadí mezi to nejlepší, co v minulém roce vyšlo.
Napsat názor do DISKUSE

 14.2.2006 Johnny D., News
Sharam Tayebi a Ali "Dubfire" Shirazinia jež stojí za projektem Deep Dish jsou původem z Iránu. Toto duo však zakotvilo ve Washingtonu DC a v průběhu 90 tých let se stali jedněmi z nejlepších DJ's a producentů. V této době vydali mnoho mixovaných cds ( nejznámější je Penetrate Deeper ) pro label Tribal Records , založili svůj vlastní label Deep Dish Recordings a houseový label Yoshitoshi. Postupem času spolupracovali s několika známými producenty jako BT a Carl Crain, některé z jejich remixů se staly klasikami a jejich mixované cds Yoshieqsue a Global Underground : Moscow jim zajistili velkou popularitu. Spolupracovali také s různými osobnosti středního proudu jako Madonna, DJ Rap, Dido, Delerium, a Justin Timberlake. Tato spolupráce jim také nedávno zajistila ocenění cenou Grammy pro nejlepší remix. Jejich poslední novinkou je Vinyl Dreams jež vyjde na Labelu Positiva 6.března 2006. Vinyl bude obsahovat Original Club mix, Axwell remix a Tocadisco Remix.
Original Club mix je příjemná progressive skladba s lehce ambientním nádechem a povedeným vokálem. Vokál dominuje celé skladbě, basová linka skýtá velice podmanivý rytmus a pianové a kytarové samply skladbu skvěle dobarvují. Švédský talent Axel Hedfors alias Axwell se postaral o druhý remix. Tento remix je jedním slovem úchvatný. Celé skladbě i tentokrát dominuje výše zmíněný vokál, tentokrát doplněný o nádhernou melodii akustické kytary a elektronických varhan. Axelův remix si dokonce vybral Armin van Buuren jako úvod do 234 pokračování jeho radioshow ASOT. O poslední remix se postaral mladý německý Dj a producent Roman Böer (DJ Tocadisco). Jeho remix je také velice slušný, nicméně kvalit předešlých nedosahuje. Vokál je podbarven pouze jednoduchou basovou linkou a kytarovými samply. Celkem vzato, jedná se o výbornou desku, 2 výborné mixy a jeden dobrý.
Napsat názor do DISKUSE

 14.2.2006 Karel, Press

Ferry Corsten je po třech měsících další djskou hvězdou, která táhne do pražské T-Mobile Arény tisíce milovníků taneční hudby a senzační atmosféry, která se vytvořila při loňských vystoupeních Armina Van Buurena a Tiesta. Již tuto sobotu, 18. února, se publiku představí třetí z nejpopulárnějších holandských djů současnosti, Ferry Corsten. Pojďme si připomenout pár důležitých informací z hudební kariéry tohoto trance velikána. Rodák z holandského Rotterdamu Ferry Corsten je považován za pionýra elektronické taneční hudby, který nepřestává, svým talentem pro produkování a djské sety, oslovovat statisíce fanoušků taneční hudby ve všech koutech naší planety. Je považován za osobnost, která otevřela hráze s holandskými producenty a djs, kteří v minulých letech zaplavili mezinárodní hudební scénu. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 13.2.2006 Johnny D., Report

V noci z 10. na 11. února proběhla ve známém Ostravském klubu Fabric akce, která měla být zahřívacím kolem pro všechny clubbery chystající se na vystoupení Ferryho Corstena v Pražské T-Mobile aréně. Oficiální začátek akce byl stanoven na 22. hodinu. Headlinery akce byli Domácí matador Martin Gredner a Holandský DJ Quintin, kteří budou také hrát na Párty Transmission v Praze. Tuto dvojici doplnili Slovenský Talent MCX a Východočeský Talent AZil. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 13.2.2006 Dolvich, Review
Německý dj a producent Sven Greiner více známý jako DJ Shog bude na konci tohoto roku třicátníkem a může se již teď pochlubit váženými úspěchy. Po třech hymnách festivalu Nature One, vlastní kompilační řadě, nově založeném vlastním labelu, nesčetně domácích i zahraničních vystoupeních, pěti Top60 singlech a množství povedených remixů se Shog definitivně řadí k německým producentským nadějím na mezinárodním tanečním nebi. V důsledku tohoto úspěchu vzniklo Svenovo debutové album nazvané "My Sound", které obsahuje jak již vydané skladby tak zcela nové tracky. Jestli chcete o tomto počinu či o dalších aktivitách DJe Shoga vědět více, tak čtěte dále. Více zde >>
Napsat názor do DISKUSE

 10.2.2006 Libor, News
Pod tímto tajemným projektem se ukrývá dvojice švédských producentů, Ashkan Fardost a Mike Shiver, kteří společně vytvořili skladbu Arise, jenž by měla vyjít v lednu na labelu Skywarp Records. Deska by měla obsahovat dva remixy, Mike Shiver & Ash F vocal mix a Hammer & Funabashi remix. Ještě doplním, že o vokály k této skladbě se postarala Tiff Lacey. Začneme remixem od Ashkana a Mika. Jejich remix bych zařadil do kategorie vocal Trance. Skladba již od počátku působí celkem emotivním dojmem, k čemuž jednak dopomáhá hlavní melodie, která je místy zasněná a určitě Vás zaujme již při prvním poslechu, a také skvělé vokály v podání Tiff. Já osobně vocal skladby mám velmi rád a v tomto případě si myslím, že Tiff odvedla skvělou práci, její vokály jsou velmi pocitové. Celkový nádech skladby je lehce smutný, což se projevuje zejména v breakdownech, kdy i Tiff předvádí své kvality naplno. Celkově se jedná o velmi kvalitní singl.
Naopak remix od tria Hammer & Funabashi spadá do kategorie melody progressive Trance. Ještě doplním, že projekt Funabashi tvoří Tom Porcell & Kevin Sieja. Mario Hammer je známý hlavně díky projektu Hiver & Hammer. Skladba v jejich podání zní o poznání tajemněji a obsahuje poměrně výraznou basovou linku, jež je typická pro tvorbu tohoto tria. Což je také důvod, proč se produkce tohoto tria objevuje poměrně často v setech Markuse Schulze. A na pozadí toho všeho se ozývá hlavní melodie, která zní moc pěkně. Tato melodie je velmi příjemná i na poslech, ale dovedu si představit, že bych na ni klidně hopsal i v nějakém klubu. Dle mého názoru i zde hlavní melodie je hodně emotivní, celková atmosféra skladby je velmi zasněná, opravdu se jedná o velmi pocitovou záležitost, k níž dopomáhají i vokály, jelikož v tomto remixu má Tiff jinak zabarvený hlásek, ale vše to do sebe pěkně pasuje, proto ve výsledku zní skladba, tak jak zní, tedy skvěle. Já si jenom přeji, aby už konečně vyšel i nějaký vinyl tohoto tria, jelikož skladba Daylight se objevila pouze na vinyl sampleru Markuse Schulze, tak snad nová skladba Moments je již dočká svého vinylu.
Napsat názor do DISKUSE

 9.2.2006 Johnny D., News
Mirco de Govia patří již mezi staré mazáky mezi Trance/Techno producenty. Je známý hlavně díky hitům "Epic monolith" "Voller sterne" a "Asarja" na kterém spolupracoval s Ronski Speedem. Mirco je také zdatný remixér. Remixoval tracky pro Kyau vs. Albert, Sonorou, Above & Beyond vs.Andy Moor a mnoho dalších. Jeho poslední novinka je jeho 13tým singlem v pořadí a jmenuje se Vital spark. Vynil obsahující original mix a remixy od projektů Cressida a Sassot vyšel na labelu Euphonic 12. Ledna 2006. Mircova originální verze je velice svižný Uplifting trance. Tenhle track sám o sobě se nehodí moc na poslech, ale na parketu si ho člověk náramně vychutná, hlavně díky jeho příjemné melodii a velkému energickému náboji. Remix projektu Cressida je o něco pomalejší. Hlavní melodie zůstala zachována, nicméně nová basová linka dodala tracku úplně jiný význam. Ačkoliv se tento remix celkem slušně poslouchá, pro mě zůstává průměrným. Zato Sassot remix se podle mě vcelku povedl. Původní energie zůstala zachována a track navíc obsahuje řadu zajímavých zvuků a samplů. Celkově jde o povedený vinyl, dva výborně tracky plus 1 průměrný, toť vcelku slušné skóre.
Napsat názor do DISKUSE

 9.2.2006 Karel, News

11.2.2006 se v klubu Duplex představí Michael Burian a Martin Eyerer na akci zvané Bohemian Night. Měli jste možnost soutěžit o 5x jeden volný vstup včetně VIP karty. Díky ní máte volný vstup do Duplexu i na většinu ostatních akcí a pití na barech máte až za polovinu. Správná odpověd na otázku Jaké národnosti je Martin Eyerer? byla samozřejmě B: Německé. Výherci se stávají jména Vladislav Hájek, Vit Bartosek, Robert Bikár, Lenka Hlavatá a Patrik Pawlitte. Gratulujeme! Více o akci zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 8.2.2006 Freezer, Review
Projekt Airwave má na svědomí belgický producent Laurent Véronnez nebo také L-Vee. Vystupuje pod celou řadou různých pseudonymů jako Antidote, Planisphere, Green Martian nebo Blue Velvet, ale jeho hlavním projektem byl vždy Airwave. První singl pod Airwave se jmenoval I Want To Believe, který vyšel v roce 1998 na Bonzai Trance Progressive. Následovaly další úspěšné singly jako Alone In The Dark, Save Me, Lightspeed či poněkud tvrdší Another Dimension. V roce 2002 vydal své první Airwave album s názvem Believe. O více než rok později vyšlo toto album znovu pod názvem I Want To Believe a obsahovalo ještě CD2. Z tohoto alba vznikly další hity jako When Things Go Wrong nebo Lady Blue. Neuběhla příliš dlouhá doba a L-Vee nám servíruje další album s názvem Trilogique. A tentokrát je to pořádná porce, jelikože se jedná o 3CD. Každé CD má svou atmosféru. První je zaměřeno na melodičtější trance, druhé na progressive trance/house a třetí obsahuje chilloutové a lounge opusy. Pojďme se tedy na tyto tři světy podívat. Nebudu se příliš dlouho rozepisovat o jednotlivých skladbách, vzhledem k tomu, že jich je opravdu mnoho. Více zde >>
Napsat názor do DISKUSE

 7.2.2006 Johnny D., News
Hakon aka HKN či Hawk se narodil v Gjoviku (Norsko) v roce 1985. Od 7 let se věnoval hraní na kytaru a do svých 12 let uspořádal ve svém nejbližším okolí řadu koncertů. Během koncertů se jeho oblíbený styl hudby vyvíjel od Guns'n'Roses, přes Orbital až po Chemical Brothers a Prodigy. Během této doby se také učil skládat muziku na počítačích typu Amiga či Commodore až do té doby než přešel na klasické PC a pod ruku se mu dostal program Fruity Loops. V průběhu dalších let se jeho tvořivé schopnosti zdokonalovaly a časem se dostal i k DJingu. Mezi jeho první producentské kousky patří tracky jako "Need For Cognition" a "Space Between". Díky těmto trackům, které hráli třeba Above and Beyond nebo Perry O'Neil se dostal do povědomí mnoha progressive fandům. Jeho poslední novinka Cantus vyšla společně s remixem od dvojice Tyler Michaud & Shawn Mitiska na labelu Realmusic Recordings 24.12.2005. Original mix obsahuje dynamickou basovou linku a pár zajimavých samplů. Hlavní melodie se podobá hodně stylu produkce Niklase Hardinga. Skladba jako taková se příjemně poslouchá a je celkem chytlavá i co se týče parketu. Zato remix dvojice Tyler Michaud & Shawn Mitiska nepřinesl nic nového. Má jen o něco masivnější basovou linku a pár ne příliš výrazných samplů navíc. Slyšet to někde samostatně, tak by se mi to třeba i líbilo, ale ve srovnání s original verzí je to skoro to samé.
Napsat názor do DISKUSE

 7.2.2006 Karel, Press

Druhým headlinerem únorové TRANSMISSION bude belgičan M.I.K.E., který stejně jako Ferry Corsten navštíví Českou Republiku poprvé. M.I.K.E. bohužel nemohl vystoupit na listopadové party s Tiestem, takže nyní jej konečně budete moci vidět na vlastní oči v T-Mobile Aréně. Připravili jsme s ním zajímavý rozhovor. Pro všechny, kteří milují party a taneční muziku, přichystala agentura United Music speciální valentýnskou edici vstupenek. Od úterý 7. února do úterý 14. února probíhá v síti Ticketpro akce, při které koupíte 4 vstupenky na TRANSMISSION za cenu 3. Tím vás jedna vstupenka vyjde zhruba na 400 Kč, a to včetně poplatků. V prodeji je také balíček na Transmission 1 a 2 za cenu 840 Kč (vč. poplatků). Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 6.2.2006 Libor, News
Prvně tuto skladbu vydal tento švédský producent už v létě 2003 a byla z jednou prvních desek, o kterých jsem se zde zmiňoval. Ovšem teď již máme rok 2006 a máme zde nové remixy. Já osobně nejsem moc velký příznivec těchto nových remixů starších tracků, ale myslím, že nezmínit se o tomto singlu by byla chyba. Vinyl, jenž vyjde v únoru na labelu Solaris Recordings, což je sublabel Lost Language, bude obsahovat tři verze. Mike Shiver's Garden State dub, G&M Project remix a Leon Bolier remix. Úvodní část máme za sebou a můžeme se podívat již na samotné skladby. První remix je v podání tohoto švédského DJ a producenta, jenž navíc vlastní label Captured music. Ačkoliv první remix má v názvu slovo dub, tak obsahuje až moc vokálů, netvrdím, že jsou špatné, ale od dub mixu bych očekával méně, resp. žádné vokály. Mimochodem vokály má na svědomí Xan Tyler. Mikův remix bych zařadil do kategorie uplifting Trance. Skladba se může pochlubit velmi pěknou hlavní melodií a i vokály pomáhají dotvářet příjemnou atmosféru této skladby. Některé pasáže skladby, hlavně breakdowny působí celkem emotivním dojmem. Celkově na mě skladba působí pozitivním dojmem, dle mého názoru Mike odvedl kvalitní práci.
Druhý remix má na svědomí dvojice izraelských producentů Robert Gitelman a Jaron Martinez, která tvoří G&M Project. I jejich verze obsahuje remixy, ovšem v tomto případě má Xan jinak zabarvený hlásek, ale myslím vokály tuto skladbu rozhodně nekazí. I tento remix bych zařadil do upliftingu. Ovšem kvalit prvního remixu nedosahuje, já osobně jsem čekal daleko lepší remix, aspoň že breakdown je velmi povedený. Během něho ztichnou beaty a ozývá se pouze sampl kytary doplňovaný vokály. Ovšem po této kvalitní pasáži přichází celkem nudná pasáž, celkově průměrný remix. Poslední remix má na svědomí holandský producent Leon Bolier. I do třetice se jedná o uplifting a opět zde najdeme i vokály, ovšem v menší míře než v prvním remixu. Tato verze obsahuje velmi kvalitní hlavní melodii, jenž je doplňována typickými samply v podání Leona. Ale při poslechu jsem měl pocit, že právě Leonovy samply a zvuky kytary, jenž se ozývají v hlavní melodii spolu příliš neladí, myslím, že bez oněch kytarových samplů by to znělo lépe. Ale i tak si myslím, že Leon odvedl kvalitní práci, však posuďte sami.
Napsat názor do DISKUSE

 3.2.2006 Karel, Press

11.2.2006 se v klubu Duplex představí Michael Burian a Martin Eyerer na akci zvané Bohemian Night. My Vám dnes přinášíme soutěž o 5x jeden volný vstup na tuto akci včetně VIP karty! Díky ní budete mít volný vstup do Duplexu i na většinu ostatních akcí a pití na barech budete mít až za polovinu. Jediné co musíte udělat je správně odpovědět naši otázku a poslat do 8. února správnou odpověd na tento e-mail. Otázka zní: Jaké národnosti je Martin Eyerer? A: Rakouské, B: Německé, C: Švýcarské. Pokud se Vám automaticky nevyplní do předmětu emailu text TRANCE.CZ - Soutěž o vstup a VIP kartu na Bohemian Night, zkopírujte si jej tam. Hodně štěstí! Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 2.2.2006 Karel, Press

Pražská T-Mobile Aréna zažila v posledních dvou letech čtyři velké party. Postupně se představila světová trance elita Paul Van Dyk, Tiesto a Armin Van Buuren. Nyní jsme se konečně dočkali dalšího velikána světové taneční hudby, Ferryho Corstena. S klidným svědomím však můžeme prohlásit, že tato show v mnohém překoná vystoupení jeho předchůdců, a samotná stage bude co do velikosti a objemu techniky naprosto unikátní. Hlavní scéna bude umístněna na širší straně T-Mobile Arény, a její šířka bude dosahovat zhruba 60 metrů, tzn. téměř dvojnásobek šířky stage na loňské party s Tiestem. Centrální projekční plocha o velikosti 16 x 4,5 metrů bude podpořena postranními projekcemi o rozměrech 8 x 6 metrů. Na stagi bude dále použito 40 plazmových televizí, které budou společně s projekční kostkou dotvářet dokonalou vizuální show v režii holandských VJ´s Vision Impossible. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 1.2.2006 Karel, Press

Historicky první taneční party TRANSMISSION proběhne již 18. února 2006 v pražské T-Mobile Aréně. Vedle hlavní hvězdy Ferryho Corstena zde zahraje i Belgičan M.I.K.E., a domácí Martin Gredner, dále holandský dj Quintin, který při listopadovém vystoupení Tiesta podal skvělý výkon, a pro mnohé z vás byl jedničkou večera. Dalším djjem domácí Michael C, který zmíněnou party parádně rozjel. Ferry Corsten se u nás představí vůbec poprvé, a v rámci jeho turné k albu Passport Kingdom Of The Netherlands zahraje exkluzivní čtyřhodinový set. Nebudou chybět ani holandští rezidentní VJ´s Vision Impossible. Nyní Vám přinášíme jako první ze všech serverů rozhovor s M.I.K.E. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ