TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 29.2.2008 Freezer, News

Po delší době jsem se rozhodl oprášit trochu stagnující a zanedbávanou sekci ukázek. Trance má momentálně zase jednou plodné období a kvalitního tranceu vzniká opradu hodně. Dnes ale začneme paradoxně se spíše housovým remixem od amerického projektu Groovematic (neplést s českým, rovněž housovým projektem Grooovematic). Jjeich remix pro Tasadi - Love Machine má tradiční housový rytmus a vokály, ovšem melodie je spíše tradiční pro současný progressive trance. Dohromady to zní opravdu suprově a je to nesmírně chytlavý track. Z USA se přesuneme na Slovensko, odkud pochází nová vycházející hvězda Nifra. Její track Ready se už pěkně dlouhou dobu objevuje v playlistech Markuse Schulze, což je samozřejmě záruka kvality. Jsem zvědavý na případné další počiny od této talentované producentky. Teď už se ale podíváme do Skandinávie za dvojicí Super8 & Tab, kteří ke speciálním releasu č.100 na Anjunabeats zremixovali klasiku Amsterdam od Luminary. Ačkoliv jsem vůbec nevěřil, že by se jen z části přiblížili skvělému remixu od Smith And Pledger, tak teď opravdu valím oči, protože ji podle mého názoru i překonali. Opravdu perfektní remix. U této dvojice ještě zůstaneme abychom okusili novinku Elektra. Jak už název napovídá, track je trochu říznutý elektrem, což se projevuje trochu vrzavější basovou linkou, nicméně melodie je čistě upliftingová, takže paráda, však posuďte sami. Na závěr se vyupliftujeme až do nebe. Postará se o to ukrajinský mladý talent Dima Krasnik, který výtečně zremixoval skladbu od Norman & Foley - Saw. Za zmínku ještě stojí jeho další parádní remix pro Foundry - Foundation, který si možná představíme příště.

Napsat názor do DISKUSE

 28.2.2008 Karel, Press

Jedna z nejlepších klubových akcí České republiky odehrávající se v brněnském klubu Fléda hlásí spuštění předprodejů. Oproti minulé akci zůstala předprodejní místa nezměněna. Kde si tedy můžete zakoupit lístek k akci, na které se premiérově u nás představí legendární britský projekt 4 Strings. Máte na výběr z kamenných předprodejů a internetových shopů. Mezi ty nejvýznamější patří Ticketstream a Ticketportal. V Brně bude možno zakoupit lístek již tradičně v Indies a v Domu panů z Lipé na náměstí Svobody a bez poplatku prodejci můžete „lupen" pořídit přímo v klubu Fléda. Cena lístku, která oproti minulé akci nedoznala výraznějších změn, je stanovena na cenu 170,-Kč + poplatek prodejci. Více informací a kompletní přehled naleznete na stránkách E-MOTION (www.emotion-party.com) a klubu Fléda (www.fleda.cz).

Napsat názor do DISKUSE

 27.2.2008 Karel, Press

Dle slov Armina Van Buurena jeden z nejlepších a nejtalentovanějších producentů současnosti, remixér hvězd jako jsou Moby, Christina Aguilera nebo Pink a mimo jiné headliner future stage fenomenální Trance Energy 2008 se představí poprvé českému publiku na premiéře party Mind v pátek 14.3. v Retro Music Hall. Přečtěte si jeho životní příběh včetně kuriózní příhody na party s Paul Van Dykem která významně změnila jeho život. Sean Tyas je nejstarším ze tří sourozenců. Elektronické hudba ho poprvé oslovila v jedenácti letech. A naplno jí propadl. Prostřední bratr Ryan, který se mimochodem také úspěšně živí jako DJ, o jeho dospívání říká: ´Přes sedm let trávil Sean každý den hodiny a hodiny posloucháním elektronické taneční muziky, studováním jejího zvuku a učením teorie. Věděl, že hudba se stane jeho životem a nepřipouštěl si cokoli jiného.´ Aktivně na svém snu začal Sean pracovat v roce 1999, kdy z vinylů sestavil svůj první techno set a začal se učit mixovat. A v následujících letech si již zařizoval vlastní domácí studio.

Napsat názor do DISKUSE

 26.2.2008 Karel, Press

Prolight + Sound - Ta první proběhne tradičně ve Frankfurtu. Svátek pro muzikanty, studiové inženýry, producenty a DJs vypukne již 12. března. Brány výstavy Prolight + Sound se na frankfurtském výstavišti zavřou v sobotu 15.3. Pořadatelé výstavy vypustili do světa také song, který byl připraven speciálně pro tuto výstavu. Mají ho na svědomí Tom Schlüter a Valery Brusilovsky a vy si ho můžete poslechnout na webových stránkách výstavy, kde si můžete zakoupit i lístky online. SIB 2008 - Druhá obdobně zaměřená výstava proběhne ve dnech pátého a osmého dubna v italském Rimini. Tato výstava, která se vrací vždy po dvouroční periodě není tak velká, jako Prolight + Sound ve Frankfurtu, ale již podle mapky expozičního areálu je jasné, že jeden den pro vstřebání nových informací stačit nebude. Stránky výstavy najdete zde. Maxistore obě výstavy doporučuje, na obě výstavy se chystáme, takže se možná uvidíme.

Napsat názor do DISKUSE

 25.2.2008 Karel, Press

Webová prezentace Michaela C (www.djmichaelc.com) se dočkala pořádných změn. Kromě kompletního redesignu, v jehož rámci Michael C představuje i své nové logo, přibylo několik zajímavých rubrik. V sekci Sunshine si přečtete aktuální playlisty stejnojmenné Michaelovy radioshow, v sekci Profile se dozvíte vše o Michaelovi i jeho studiu a v hudebním playeru si můžete přehrát nejnovější Michaelovu autorskou tvorbu. Michael s vámi bude interaktivně komunikovat přes sekce Messages a Blog a ti, kteří chtějí nejčerstvější informace přímo od zdroje se můžou přihlásit o zasílání newsletteru. A to vše nyní i v anglickém jazyce. Doufáme, že se vám bude web líbit.

Napsat názor do DISKUSE

 21.2.2008 Karel, Press

Andy Moor je jméno, které většině tranceové veřejnosti není třeba dlouze představovat. Vlastní Andyho produkce a nespočet kvalitních remixů světových hitů (...od Avril Lavigne, Paul Oakenfold, Brian Eno, Tiesto, Arthur Bake) ho katapultovalo mezi nejvlivnější umělce na tranceové scéně. Předpoklady k hudbě měl již od útlého dětství, kdy se od pěti učil hře na piano, až se postupem do svých jedenácti času naučil ovládat celkem pět hudebních nástrojů. První vinyl se pod jeho rukama roztáčí o dva roky později. Obdivuhodná je jeho všestrannost a otevřenost jak v rámci djingu, tak produkce. Sám tvrdí, že do obojího je stejně zapálen a nemůže se dočkat chvíle, kdy předstoupí před publikum, stejně jako když vycestuje někam na samotu, kde má klid na skládání. V současnosti tak činí v rámci sbírání materiálu na novou sólovou desku, která by měla být dokončená na podzim tohoto roku. Posledním jeho velkým úspěchem byla nominace na výroční padesáté Grammy, a to v kategorii nejlepší remix (Best Remixed Recording, Non-Classical), kterou dostal za Delerium - Angelicus (Andy Moor Full Length Mix). Samozřejmě nesmíme opomenout třicátou příčku, kterou obsadil v hlasování DJ Mag TOP 100.

Napsat názor do DISKUSE

 19.2.2008 Karel, Press

Pokud již máte nějaké plány na příští sobotu, zrušte je! Pokud ne, tak určitě doražte na další pokračování stále více populární rezidentní noci projektu Rewalkers - Impress, která se stala jednou z nejpopulárnějších akcí v pražském Pekelném baru, který můžete najít nedaleko Anděla v ulici na Bělidle. Hlavním hostem tohoto dílu bude ostřílený a všem dobře známý matador halových parties Michael C, který se za svou relativně krátkou kariéru objevil po boku světových jmen jako jsou Tiësto, Ferry Corsten, Paul van Dyk nebo Armin van Buuren. Dalším hostem pak bude rezident oblíbené brněnské trancovky E-motion - Stepan Bruck. Jeho styl hraní by se dal nejvíc přiblížit k uplifting trance často preferující vokály a v současnosti i melodický příjemný progressive. Pod pomyslným kotlem také zatopí ostřílený Subgate, který má na svém kontě řadu prestižních vystoupení na parties a festivalech, na kterých vystupoval spolu s Lexy & K.Paul, Makatonem nebo X - press2. Nesmíme zapomenout na rezidenty, bez kterých by Impress nebyl Impressem. Pánové Rewalkers aka Pete Walk a Rewis pro Vás již teď připravují tracky, ze kterých Vám narostou opravdové pekelné růžky. Nutno podotknout, že těmto pánům to dohromady pěkně šlape jak za mixem, tak i ve studiu. Jejich nového tracku Aliencity se brzy dočkáte na labelu Inspired Recordings.

Napsat názor do DISKUSE

 18.2.2008 Karel, Press

Přesně za měsíc v pátek 14.3. odstartuje plnohodnotný první díl tranceové party Mind, jehož předpremiéru jste mohli zažít již v lednu pod tehdy ještě propůjčeným názvem Euphonic. Headlinerem noci bude švýcarský producent, remixér a dj Sean Tyas označovaný například Arminem Van Buurenem za jednoho z největších talentů současnosti. Doplní ho další zahraniční producent a dj italský Manuel Le Saux a čeští Michael C a ReWalkers. Mimo to se můžete těšit na posílený světelný aparát a další speciality, o kterých budete včas informováni. Předprodej vstupenek začne již dnes odpoledne v síti Ticket Stream. Mind, to je nový originální ryze český koncept klubové tranceové noci, který se bude konat pravidelně v pražském klubu Retro Music Hall v režii produkčních pravidelných party pátků v tomto klubu Thonyka a Jáji. V příštích dnech bude spuštěn i oficiální web akce www.mind.cz. V pátek 14. března se jako hlavní hvězda prvního dílu představí švýcarský producent, remixér a dj Sean Tyas, který tak poprvé zavítá do naší země. Sean má za sebou spousty vlastních tracků, remixů i alb. Procestoval celý svět a hrál na skoro všech významných akcích a festivalech. Jeho dalším mezníkem bude letošní Trance Energy 23.2. kde vystoupí jako headliner Future Stage. Dalším zahraničním hostem bude producent a dj Manuel le Saux. Detailní biografie obou si budete moci přečíst již příští týden u tradičních mediálních partnerů.

Napsat názor do DISKUSE

 17.2.2008 Karel, Press

Tento díl recenze bude věnován trošku odlišnému výrobku ze sféry virtuálního či digitálního dj-ingu než jsme se měli možnost do téhle doby věnovat. Z této kategorie jsme se tu již věnovali několika druhům dýdžejských CD playerů nebo Seratu Scratch Live, ale dnes to bude něco odlišného. Na recenzi jsem dnes totiž dostal controler B control Deejay BCD3000 od firmy Behringer. Pro úplné laiky se nejdříve pokusím vysvětlit co si pod pojmem controler vlastně představit. Je to ve většině případů nějaká mašinka, která se připojí k počítači a díky ní můžeme ovládat software uvnitř počítače. Například u Serata Scratch Live, ale za controler můžeme považovat gramofony a mixážní pult, jelikož tímto ovládáme software v počítači. V našem dnešním případě je to ale již zmíněná "krabička" a ovládat díky ní budeme software vyvinutý pro digitální dj-ing Traktor 3LE, který třeba používá i Final Scratch. Samotný software popisovat nebudu, protože to by vydalo na další samostatnou recenzi a budeme se věnovat čistě controleru a jeho ovládání.

Napsat názor do DISKUSE

 15.2.2008 Binary, Review

Ben Gold patří mezi nováčky na trance scéně, nicméně jeho sound je poměrně snadno zařaditelný. Ti, kdož holdují produkci Seana Tyase, Johna O'Callaghana, Grega Downeyho či Aly & Fila si dozajista přijdou na své. Našlapaný energický trance s "kopákem", uplifting s prvky techtrancu - to je sound 22letého Brita, o němž Paul Oakenfold prohlásil, že je rozhodně jedním z producentů, kteří mají budoucnost. Jeho tracky a remixy hrají ve svých setech djs jako Armin van Buuren, Sander van Doorn, Paul van Dyk a Marco V. Prvotina Roll Cage vyšla v srpnu loňského roku na labelu Flux Delux a o remix se postarali egyptští Aly & Fila. Z jeho remixů stojí za zmínku dva - k tracku I Love Trance od projektu Lexwood a remix "skoroklasiky" od Primer - Everlast, který nejčastěji hráli Judge Jules a Above & Beyond. Vzpomenete si na EP Surface To Air / Global System z léta 2006? I to má na svědomí Ben v ko-produkci s Fraserem Hamiltonem aka Frase pod projektem Frontline. Tuto desku, z níž čiší Vandit sound, si oblíbil zejména Paul van Dyk. Představme si tedy Goldův nejnovější počin 10-4, jenž vyšel 24. ledna 2008 opět na labelu Flux Delux.

Napsat názor do DISKUSE

 14.2.2008 Karel, Press

Již tento pátek 15. února se v populárním klubu Mecca odehraje první díl nové party nazvané Connection. Všichni djové, kteří mají na party vystoupit, potvrdili svoji účast a hlavní hvězda party, Johan Gielen, se na svoji druhou návštěvu Prahy mimořádně těší. Na hlavní stage tohoto holandského trance dje doplní LayDee Jane a Milan Lieskovsky, na stage vyhrazené mladým talentům zahrají Samuel Wega, DejFF a Cortezz. Pořadatelé party už také doladili line-up do finální podoby. Hrát se v Mecce začne na obou stage v 22 hodin, na hlavní stage party zahájí Milan Lieskovsky. Ten si nachystal překvapení. "Slíbil nám, že si s sebou přiveze speciálního hosta, ale nic bližšího nám neprozradil. Sami jsme zvědaví, co Milan pro naši party chystá," říká Radek Vácha z pořádající agentury Music Elements. "Po Milanovi vystoupí Johan Gielen a je možné, že se jeho set protáhne na tři hodiny, čekáme na Johanovo finální potvrzení. Kdyby se to podařilo dojednat, myslím, že o půl hodiny více špičkového trance potěší každého," dodává Radek Vácha. Johana Gielena tak o půl třetí nebo ve tři ráno vystřídá LayDee Jane, prostor dostane až do páté hodiny ranní. Závěrečná hodinka bude patřit jednomu nebo i více z vystupujících djs, ale to se nechte překvapit.

Napsat názor do DISKUSE

 12.2.2008 Karel, Press

S rostoucí popularitou stylu trance a jeho odnoží jsme se rozhodli obohatit portfolio tanečních parties ve Fabricu další akcí se zaměřením na tento styl.
Entrance je rezidentní noc stále populárnějšího českého dje a producenta Michaela C, kterou úspěšně „provozuje“ více než rok v pražském klubu Roxy a věří v kontinuální úspěch této párty i ve Fabricu. Premiéra tedy vypukne 16.2. a pozvání přijal známý producent z Velké Británie Mike Foyle, jehož tracky For Your Eyes Only, Space Guitar, Firefly, či remix pro tranceovou hymnu Love Theme Dusk, hýbaly a stále hýbají světovými parkety v podání djs jako Armin van Buuren, Tiesto, Markusd Schulz a mnoho dalších, významných osobností světové trance scény. Support Entrance stars budou tvořit zkušení, plzeňský Molczik a talentované, pražské duo Matamar. Pokud chcete cítit nejčerstvější závan větru z tranceových polí, je návštěva Entrance nutností!

Napsat názor do DISKUSE

 11.2.2008 Karel, Press

Druhé vydání Sensation White v České Republice, které přiveze agentura United Music v sobotu, 31. května 2008 do pražské Sazka Arény, má potvrzené již všechny vystupující umělce. Stejně jako v loňském roce tvoří line-up jeden zástupce hájící domácí barvy, a pět zahraničních DJských superhvězd. Tentokrát Sensation představí tři umělce, kteří přestože dosud v Čechách nevystupovali, nebudou jistě domácímu publiku cizí. Ale začněme jménem, které bude splněným přáním tisíců z vás, kteří jste podlehli kouzlu sympatického Američana německého původu, kterým není nikdo jiný než Markus Schulz. To, že tento skvělý DJ a producent patří k absolutní světové elitě, dokázal nejen na nejvýznamnějších tanečních událostech po světě, ale i při nezapomenutelných vystoupeních u nás, kdy od posledního uběhne téměř rok. Po belgické a polské Sensation tak čeká Markuse i Praha, kam se jako vždy nesmírně těší. Poprvé se však u nás představí švédská superstar Axwell, který je mnohými považován za jednoho z nejlepších houseových producentů a Dj´s současnosti. Právoplatný člen remixérsko - producentské skupiny Swedish House Mafia, kterou tvoří společně s krajany, jimiž jsou Eric Prydz, Steve Angello a Sebastian Ingrosso, má na svém kontě množství veleúspěšných hitů, remixů a restylingů, ze kterých stojí za to zmínit spolupráci se jmény jako Madonna (Jump), Nelly Furtado (Pomicsuous), Faithles (Music Matters), Usher (Burn), Moby (Slipping Away), nebo Deep Dish (Dreams). Své umění předvedl i fanouškům poslední německé Sensation, kde jeho vystoupení právem uchvátilo třicetitisícový dav oslavující v bílém příchod nového roku. Nyní budeme mít příležitost vidět dalšího švédského houseového mafiána konečně v Čechách.

Napsat názor do DISKUSE

 11.2.2008 Karel, Press

Svým prvním dílem zahájí v pátek 15. února nová klubová party nazvaná Connection. Místem činu bude pražský klub Mecca a jako hlavní hvězdy se představí Johan Gielen, LayDee Jane a Milan Lieskovsky. Zajímavým oživením party bude stage představující vycházející talenty taneční scény, ale také posílený zvukový aparát, sexy tanečnice a možnost zakoupit si vstupenky do V.I.P. stage. Prostory kluby Mecca se přímo nabízejí pro pořádání exkluzivní klubové party. Proto se jeho management ve spojení s managementem LayDee Jane rozhodl zorganizovat zde nový seriál party s názvem Connection. Již 15. února se jako hlavní hvězda prvního dílu představí holandský trance DJ a producent Johan Gielen, který svoji českou premiéru odehrál v dubnu na party Amazing City. Gielen remixoval pro taková jména, jako je například Tiësto, Boy George, nebo Chicane, jeho hudba se objevila v reklamě na Pepsi Colu a každý správný fanoušek trance zná jeho track L'Esperanza. Fanoušky LayDee Jane pak určitě potěší, že tato DJka po poměrně dlouhé době opět vystoupí v Praze právě na Connection.

Napsat názor do DISKUSE

 8.2.2008 Karel, Press

Před nedávnem proběhla internetovými médii soutěž o nejlepší logo E-motion. Celé soutěže se účastnilo kolem 20ti grafiků, kteří nám zasílali svá loga a vize jakým směrem, co se týče grafické stránky akci směřovat. Jak celá tato akce dopadla? Některá loga byla opravdu na výborné úrovni. Vyhrát však mohlo pouze jediné. Nakonec jsme se rozhodli pro logo od grafika který si říká Filla. Náhled celého loga, které bude použito nejen pro vizuál akce E-MOTION, ale třeba i na trička, přikládáme. Tudíž teď nezbývá nic jiného než to, aby se logo ujalo a hlavně, aby se Vám líbilo. Celkové logo bude představeno na akci E-MOTION, na které vystoupí 7.3. v klubu Fléda legendární 4 STRINGS z Holandska.

Napsat názor do DISKUSE

 6.2.2008 Karel, Press

Znovu po roce tu máme opět nadupanějši akci než loni. Akce se bude konat v parádních prostorách klubu Anubis, který nekteří možná znají jako bývalý CZ-Beat. Mužete se těšit na super zvuk, super přátelskou atmošku a širokou škálu stylů od House, Electro, Trance, Progressive až po Psytrance! Jako hlavní hvězda večera nám ze zahraničí přijede zahrát DJ PICO. ZOOROPA zahraje svůj psytrancový set a to se speciální psy-vizualizací. Dále vystoupí mladá dvojka MATAMAR, což je Mark Airman a Mata C. Klasickej uplift trance si pro vás přichystal mr. HELLMAN a konečně energickým house/elektrem nám bude masírovat ušní bubínky ALEXX VAN DEN BERG. Slavnostně proběhne křest nového DVD SUNSET AT CAFÉ DEL MAR. Speciální ZOOMAG drink (vodka + semtex) za zvýhodněnou cenu. Klub je vybaven 240W zvukovým systémem a těšit se můžete na velkoplošnou projekci a bohatý světelný park. Speciálně pro akci bude instalován laser. Akce startuje hned od 19 hodiny a tak doražte včas, konec je naplánován na 3 hodinu. Vstup na akci je zdarma! Pozor - možný vstup je pouze pro starší 18ti let! Vemte si prosím průkaz totožnosti!

Napsat názor do DISKUSE

 6.2.2008 Karel, Press

S potěšením Vám oznamujeme spuštění nového webu www.rewalkers.com, kde naleznete všechny potřebné informace o novém projektu Rewalkers, za kterým stojí Pete Walk a Rewis. Za relativně krátkou dobu jejich společného působení za sebou mají řadu vystoupení, která sklidila pozitivní ohlasy u promotérů a publika. Mimo jiné už mají na kontě i vlastní počin v podobě tracku Aliencity, na jehož tvorbě spolupracovali se známým slovenským djem a producentem Eddiem Senderem. Ukázku si poslechnete v sekci "downloads". Na jakém labelu track vyjde a o jeho dalších remixech se dozvíte brzy!

Napsat názor do DISKUSE

 4.2.2008 Karel, Press

Jeden den po svátku svatého Valentýna, tedy 15. února 2008, se v klubu Mecca uskuteční první díl party Connection. Obsazení bude přitažlivě hvězdné, na hlavní stage totiž vystoupí Johan Gielen, LayDee Jane a Milan Lieskovsky. Pokud tedy hledáte způsob, jak stylově oslavit svátek zamilovaných, neváhejte a zkuste udělat radost sobě i svému partnerovi zakoupením vstupenky na zbrusu novou party. Jméno hlavní hvězdy Connection dává záruku večera plného energické hudby. Johan Gielen se narodil v Belgii, ale největší popularity se těší ve svém současném domově, kterým je Holandsko. Jen těžko by se našel zdejší tranceový fanoušek, jenž by o tomto djovi a producentovi nevěděl. Johan Gielen miluje potápění a doma chová zlaté rybičky, to však rozhodně nejsou hlavní důvody pro to, vyrazit 15. února do Meccy. Jeho čerstvým úspěchem je vítězství v anketě portálu Websound.eu. Jeho čtenáři volili nejlepšího dje roku 2007 a Johan díky svému vystoupení na party Beatiful Things zvítězil, a to i nad takovými jmény jako Ferry Costen či Judge Jules nebo Above and Beyond. Gielen se neomezuje jen na djing, slavným se stal díky svému producentskému projektu Airscape, čeští fanoušci znají jeden z jeho velkých hitů, track L´Esperanza.

Napsat názor do DISKUSE

 1.2.2008 Binary, Review

O projektu Rex Mundi mnoho lidí, včetně mě, donedávna nevědělo zhola nic. Mylně jsem se domníval, že skladba Perspective, která vyšla loni v květnu na kompilacích A State Of Trance 2007 a Global Underground Mixed a následně v červenci jako oficiální release Perspective / Desillusion (2007, Cyber Rec.), je premiérovým počinem pánů Boye Hagemanna, Johana Cybera a Robina Alberse pod alter egem "Král světa". Ještě zajímavější skutečností je fakt, že poslední, výše jmenovaný chlapík, není nikdo jiný než Jaydee, autor legendárního hitu Plastic Dreams z počátku 90. let. Těžko říci, jakou měrou se každý z tohoto tria podílí na produkci, každopádně hlavním pilířem uskupení je Boy Hagemann. Jejich prvotinou pod projektem Rex Mundi byla deska Sanergy / Touchin (2001) následovaná o rok později vinylem Developed / Get Back (2002). Po dlouhé odmlce následovala v roce 2007 již zmíněná progressivní pecka Perspective, jež se však do obecného povědomí zapsala spíše v rámci mash-upu s Ronski Speedovým The Space We Are jako The Perspective Space v podání Markuse Schulze (2008, Coldharbour Recordings). Ačkoliv nejsem fandou bootlegů a mash-upů, připouštím, že tento patří rozhodně mezi ty nejzdařilejší. 23. ledna na labelu Cyber Records, jehož majitelem a zakladatelem je právě Johan Cyber, vyšel počin s názvem Sunrise In Ibiza / Ravage.

Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ