TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 25.2.2009 Karel, Press

Po téměř dvou měsících si pro Vás připravili David Justián a Mr.Pervzident další hudební večer nesoucí název Sense of House, který se uskuteční podruhé a tradičně v klubu Vertigo. Zváni jsou všichni, avšak parket bude určen především všem, jejichž oblíbenými hudebními žánry jsou právě house (Mr.Pervzident) a trance (David Justián). Těšíme se na Vás a předem přejeme pěkný a vydařený večer v příjemné atmosféře.

Napsat názor do DISKUSE

 23.2.2009 Karel, Press

Tranceová klubovka Entrance v Roxy sice nabrala větší intervaly, ale o to zajímavější zahraniční hosty se vám snaží nabídnout. V březnu se vrací do prostor Roxy holandská star MENNO DE JONG, která zaznamenala u návštěvníků za celou historii ENTRANCE nejen nejvyšší návštěvnost, ale i velmi kladnou odezvu, a to vše ještě v době, kdy byl Menno teprve na vzestupu (nepočítáme jeho kaskadérský výstup na djský pult v Roxy a opětování děkovných ovací ;). 7.3. se vrací na místo činu společně s rezidentem Michaelem C a hostujícím Thomasem Coastlinem a Crossryders. Nebude chybět colorlaser show, plasma vision ani 3D projekce. Vstupenky lze již teď zakoupit v předprodeji s sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 200czk + poplatek. Uvádí Roxy promotion.

Napsat názor do DISKUSE

 19.2.2009 Karel, Press

Druhá vlna vstupenek na červnovou Sensation je téměř vyprodána. Od 1. března bude v prodeji třetí, poslední vlna za vyšší cenu. Vstupenky jsou v prodeji prostřednictvím sítě Sazka Ticket. Kompletní line-up bude oznámen 20. března v klubu SaSaZu na Pure s Erickem Morillem. Sensation s tématem The Ocean Of White se uskuteční v sobotu, 6. června v pražské O2 aréně. Více informací a trailer najdete na www.sensation.com, v sekci Czech Republic.

Napsat názor do DISKUSE

 18.2.2009 Karel, Press

V sobotu 21. února 2009 se koná další pokračování pravidelné měsíční párty Voices v pražském klubu Gecko bar. Jsme velice rádi, že tentokrát přijal pozvání moravský DJ a producent LUIS aka Luis Lamborghini. V roce 1994 vydává své první album a rovněž se začíná zajímat i o mixování pomocí CD. Zlomový je pro Luise rok 1996, kdy dostává rezidenturu v klubu Disco 2000 v Pavlovicích u Kojetína, kde vystupuje téměř 2 roky. V roce 1998 se seznamuje s technikou míchaní na gramofony a využívá své zkušenosti k vypilovávání techniky mixu. Celý rok 1999 a značnou část roku 2000 tráví Luis pracovně v USA, kde sbírá potřebné zkušenosti návštěvami zásadních klubů v New Yorku, Detroitu, Chicagu a St. Louis. Po návratu se značnou zásobou vinylů a zkušeností vše zúročuje vydáním svého již desátého alba Me&Myself, které sklízí pozitivní recenze v časopisech o taneční hudbě (Bassline, Xmag). Také velice dobře boduje se svými tracky v tehdy populární soutěži Demoline pořádané časopisem Bassline. V roce 2000 spolu s djem Taureenem začínají pořádat sérii dnes již legendárních klubovek Big Love ve vyškovské Budwarce. Stává se také na krátkou dobu členem bookingu Sunhouse, který mu otevře hraní po zajímavých místech a nezřídka také zavítá se svými sety a svou tvorbou do zlínského rádia Kiss Publikum. V roce 2001 vstupuje do zlínského bookingu Drumfire, stává se na čas spolu s Drumfire DJs rezidentem zlínského Q-clubu.

Napsat názor do DISKUSE

 18.2.2009 Karel, Press

> Nejenom zběsilé po-Vánoční výprodeje, ale i my máme pro Vás, své zákazníky, od nynějška něco navíc. Nakupte u nás techniku na párty, do klubů, pro DJs, dekorace a efekty pro všemožné příležitosti, oslavy a párty. My vám při nákupu nad 3000,- přidáme designové autorské triko z dílny maxistore! Vybrat si můžete z dvou modrých variací a několika velikostí ( které nám prosíme uveďte v objednávce... S, M, L, XL, XXL ). V případě, že by Váš nákup přesáhl částku 5000,-, obdarujeme Vás USB flash diskem taktéž z designové dílny maxistore! Jakékoliv zboží u nás můžete pořídit buďto osobně v naší kamenné prodejně na Praze 3, objednávkou v našeme-shopu nebo taktéž nyní populárními ON-LINE splátkami na dálku, kdy si Vámi vybrané výrobky pořídíte z klidu domova / cesty / kanceláře / kavárny. Pokud Jste se rozhodli prodat/koupit postarší výrobek, využijte našich sekcí inzerce a bazar, kde můžete zveřejnit Vaši nabídku/poptávku.

Napsat názor do DISKUSE

 12.2.2009 Karel, Press

Ke správnému Valentýnu patří dárky, laskavost, pozornost, zkrátka vše co vyjadřuje vaši náklonnost k nejbližším. Ovšem jak tomu obvykle bývá, tak Valentýn není o jednotlivých činech, ale o atmosféře. Plzeňský klub Neutral ve spojení s Beats & Melody nabídne svůj příspěvek k atmosféře noci lásky v podobě noci Beats & Melody night. Beats & Melody night je synonymem pro noc plnou emocí, které nenechají nikoho chladným. Však jaké jiné hudební styly dovedou lépe vyjádřit vnitřní harmonii člověka než trance a progressive? Beats & Melody je značkou hledící na kvalitu a nejinak tomu bude i v sobotu 14. února, kdy se za gramofony objeví otcové B&M projektu Revolt a Deepress. Doprovodem jim bude pražský dj a producent Dusk, moravský dj Lukas R a zástupce plzeňského kraje Acidflash. Tak pozor! Valentýnská Beats & Melody night startuje v sobotu 14.2.2009 úderem 21. Hodiny. Vstupenky bude možné zakoupit přímo v klubu za cenu 50 kč v případě, že jste ženy. Muži zaplatí na vstupném 80 kč.

Napsat názor do DISKUSE

 12.2.2009 Karel, Press

E-Motion si získává čím dále pevnější pozici na české klubové scéně. Na tranceové scéně platí za jedničku co do oblíbenosti v klubových akcích. Akce je vyhlášená především výbornou atmosférou a výběrem DJů, kteří mají na tranceové scéně neotřesitelnou pozici a patří aktuálně mezi TOP Djs. Tato akce se zařadila také mezi akce, kde je možné hlasovat do ankety O2 Dance Music Awards a získala status warmupové akce této ankety mapující především českou taneční scénu.
Jaké budou vizualizace a zvuk? Tentokráte E-motion team zapracoval na světelné show, která bude pro tuto party speciálně navržena od Cyberdevices. Zvuk, na kterém budete moci poslouchat tranceové tóny a melodické pasáže, bude opět od společnosti L´Accoustic, tudíž nás čeká nejen vizuální zážitek, ale také zážitek zvukový. Co by to ale bylo za E-motion, kdyby chyběla videoprojekce. S projekcí se nadobro loučí dvorní VJ E-motion - Kombajn, který si doufejme připraví na závěr působivý VJ mix. Těšit se také můžeme na speciální VJ mix od Cube Vision, kdy zástupce této partičky přijede přímo na E-motion a střihne si 2h live VJ mix.

Napsat názor do DISKUSE

 11.2.2009 Karel, Press

První letošní vydání klubové noci agentury UNITED MUSIC s názvem PURE, přivítá již tento pátek, 13. února v pražském klubu MECCA slavného německého producenta, remixéra a DJe, který si říká TOCADISCO. Po jeho veleúspěšné premiéře vloni v září na Prague Sessions v O2 Aréně, kde společně s Paul van Dykem patřil k hvězdám večera, si nyní budeme moci opět vychutnat porci té nejlepší house music, se kterou TOCADISCO slaví úspěch po celém světě. Tentokrát bude zážitek umocněn unikátní klubovou atmosférou a dokonalým sound systémem Funktion One, který je od prosince v Mecca nainstalován. TOCADISCO tentokrát odehraje exkluzivní tříhodinový set, který je naplánován mezi 1. a 4. hodinou. Publikum pro jeho vystoupení zahřeje domácí hvězda Michael Burian, a o závěr noci se postará rezident party Rehab - DJ Nesquik. Na druhé scéně budou publikum bavit DJové Texx a Wolsha. Vstupenky na páteční PURE jsou v prodeji v síti TICKETPRO, a budou v prodeji také na místě. VIP vstupenky jsou již několik týdnů vyprodány.

Napsat názor do DISKUSE

 11.2.2009 Karel, Press

Michael C se 14. února opět vydává za hranice České republiky, konkrétně již po několikáté do Německa. Po úspěšném hraní v několika klubech, účasti na legendární noci Euphonic Night a především zásluhou loňského vydařeného vystoupení na letním festivalu House of Summer byl tentokrát Michael pozván do berlínského klubu Raumklang jako headliner tamní party Transition v čase 02.00-04.00. Jako support se představí němečtí Enoh, Tom Beltor a Pete Severano. Před Michaelem zde na minulých vydáních hráli například Sonorous nebo Cressida. Více info na www.raum-klang.de, www.transition-berlin.de nebo www.djmichaelc.com.

Napsat názor do DISKUSE

 9.2.2009 Karel, Press

Již tento pátek se uskuteční další díl jedné z nejoblíbenějších českých klubových parties E-MOTION. Na hlavní stagei doprovodí hvězného LANGEho rodák z finských Helsinek Sergei Shkuroff. Pro představení tohoto DJe, jsme se zeptali přímo Sergeie na pár otázek. Ahoj Sergei, díky, že sis udělal čas pro náš krátký rozhovor, jak se máš? Ahoj Michale, mám se dobře, díky moc! Právě jsem dorazil domů z úžasného víkendu na Slovensku, kde jsem hrál na Beautiful Things mini tour, což byl silný zážitek! Do Brna přiletíš z mrazivého Finska, kde přesně žiješ a co bys nám řekl zajímavého o tomto místě? Žiju v Helsinkách, což je hlavní město Finska, moc pěkné a trendy skandinávské město, možná příliš malé, ale plné života! Pořádají se zde také světově známé akce jako třeba Laserpoint a Hallmark, stojí to za to si sem zajet!

Napsat názor do DISKUSE

 5.2.2009 Karel, Press

Rezidentní klubová noc Stepana Brucka Shivers má další pokračování. Na této klubové party, která bude zároveň zahřívací akcí na jednu z nejoblíbenějších klubových akcí v Čr - E-motion, vystoupí jeden z předních tranceových DJs v České republice. Jeden z těch, kteří stojí za hlavní propagací trance music v dřívějších dobách, kdy se tomuto stylu nevěnovalo tolik pozornosti. Z Prahy přijede opět po delší době DJ, kterému trance doslova koluje v krvi - Petr Holman. Trance v krvi koluje i druhému DJovi a to rezidentovi E-motion a zároveň i Shivers, člověku, který je jedním z nejlépe prezentujících se čistě tranceových DJs u nás. V poslední době hrál na všech nejprestižnějších klubových tranceových akcích v Čr a slova chvály na jeho prezentaci hudby jdou ze všech stran. Tentokráte ale nebude sám, kdo potěší ušní bubínky. Ke svému hraní si vybral svého souputníka a žáka, který nejednou předvedl, že když má člověk talent, měl by ho využít. Tím druhým, se kterým se bude prezentovat ve společném back 2 back setu speciálně určeným pro Shivers, bude Vyrys.

Napsat názor do DISKUSE

 5.2.2009 Karel, Press

Již tutu sobotu 7.2.09 se do klubu Pekelnej Bar v Praze na Andělu vrací oblíbená noc Avenue, která se od nového roku představuje v novém kabátku! Dříve jste byli zvyklí se setkávat s touto nocí pravidelně každé pondělí a jednou za čas na speciálním sobotním díle, ale od této soboty se s party Avenue budete setkávat pravidelně jednu sobotu za dva měsíce! A kdo že se Vám představí tentokrát? Samozřejmě jako vždy nebudou chybět residenti této akce a to charismatické djs duo MATAMAR (Mark Airman & Mata C), které jste loni mohli slyšet na mnoha prestižních akcích po boku špičky české, ale i světové scény a za vše mluví i jejich hraní na jubilejním díle halové party Apokalypsa. Dále nebude chybět dj, který se po boku tohoto dua objevuje čím dál tím častěji a sklízí velmi kladné ohlasy a to Petr Hauz z bookingu LOT Music a těšit se také můžete na speciální back2back show, kterou Vám naservírují djs Alexx Van Den Berg a Andrew Mallet. A na co se můžete těšit dále? Jak je již zvykem na party Avenue panuje vždy velmi příjemná atmosféra a tentokrát tomu jistě nebude jinak - zpříjemňovat Vám ji zajisté bude kromě djs také speciální Avenue drink, který si i v novém roce ponechal svoji příznivou cenu 79 kč!

Napsat názor do DISKUSE

 4.2.2009 Karel, Press

Když se chce, tak to jde. A když si toto řeknou dva dobří kamarádi, kteří milují taneční hudbu, jde to o to lépe. V pátek 27.února bude v příbramském Music clubu Hubajda probíhat již 3. díl klubové párty PROGRESSIVA. Na tento díl si pořadatelé pozvali jednoho z nejlepších trancových djs ČR, rezidenta nejoblíbenější trancové akce E-MOTION, Stepana Brucka. Doplňovat jej budou rezident párty Progressiva dj Trent, který už si našel své nadšence jak v čechách tak i na moravě. Mimo těchto dvou djs, se po velikém úspěchu z druhého dílu představí Johny C, který opět naservíruje to nejlepší z electra podobně jako další z djs a to Jerry Sky. Můžete se těšit na noc plnou skvělých mixů, výborné muziky a bouřlivé atmosféry, která doposud tuto párty doprovázela.

 

Napsat názor do DISKUSE

 3.2.2009 Karel, Press

Tranceová klubovka Entrance v Roxy sice nabrala větší intervaly, ale o to zajímavější zahraniční hosty se vám snaží nabídnout. V březnu se vrací do prostor Roxy holandská star MENNO DE JONG, která zaznamenala u návštěvníků za celou historii ENTRANCE nejen nejvyšší návštěvnost, ale i velmi kladnou odezvu, a to vše ještě v době, kdy byl Menno teprve na vzestupu (nepočítáme jeho kaskadérský výstup na djský pult v Roxy a opětování děkovných ovací ;). 7.3. se vrací na místo činu společně s rezidentem Michaelem C a hostujícím Thomasem Coastlinem a Crossyriders. Nebude chybět colorlaser show, plasma vision ani 3D projekce. Vstupenky lze již teď zakoupit v předprodeji s sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 200czk + poplatek. Uvádí Roxy promotion.

Napsat názor do DISKUSE

 3.2.2009 Karel, Press

Úspěšnou a oblíbenou radioshow Sunshine s Michaelem C (v úterý 3.2. poběží již 103. díl) můžete slýchat již na 4 rádiích, na své domovské stanici Fun 1 Station teď nově i v repríze každý čtrvtek mezi 22. hodinou a půlnocí. Michael C servíruje mixovanou hodinu novinek elektronické scény, v druhé části vždy přivítá hosta. Program na měsíc únor je následující (uvedena jsou premiérová data na Fun 1 Station).

Napsat názor do DISKUSE

 3.2.2009 Karel, Press

Představit tohoto velikána taneční scény, není nic složitého. DJ Lange patří po 10 let své kariéry mezi nejvýznamnější umělce elektronické taneční scény. Hned z kraje roku 2000 se do kin dostala po anglicku braná komedie Kevin & Perry – Go Large (na českém trhu Klub sráčů) a Lange se poprvé vepsal lidem do paměti. Jeho hit Follow Me, kterým okořenil tento film a díky kterému se blíže tranceové hudbě dostalo více lidí, znamenalo jeho prudký nástup na scénu. Lange je také zodpovědný za hity, které se dostaly do Top 20 UK charts a to od Drifting Away až po You Take My Breath Away. V dalších letech se Langemu dostává velké podpory od velikánů taneční scény jako Paul van Dyke, Sasha, Paul Oakenfold, Judge Jules a nebo Pete Tong. Po 10ti letech aktivního fungování na taneční scéně by se mohlo zdát, že již vyčerpal všechny možnosti své tvůrčí práce. Opak je ale pravdou. Krásné zasněné melodie, které prezentuje Lange na svém prvním debutovém albu, dostávají Langeho mezi skutečnou elitu. Album Better Late Than Never, vycházející v polovině minulého roku obsahuje především Langeho novodobou tvorbu. Hity jako Another You Another Me, Songless a nebo Out of the Sky si získávají respekt u velkého množství posluchačů tranceové hudby, ale také u většiny DJs.

Napsat názor do DISKUSE

 2.2.2009 Karel, Press

Dnes se mi dostalo poměrně nelehkého úkolu zrecenzovat nový mixpult od firmy Behringer. A proč nelehkého? Tento mixpult je totiž přímo přecpán všemi možnými i nemožnými funkcemi, efekty a "udělátky". To by sice mohlo býti bráno jako kladné doporučení, otázkou ale je, jestli to není právě naopak? Moje osobní zkušenosti s pulty od jmenované firmy jsou bohužel spíše záporného charakteru. Několikrát jsem totiž během svého vystupování narazil na předchůdce DDM4000 a to na DJX 700. Tenhle mixpult jste si totiž velice lehce mohli splést s Pioneerem 600 jehož byl téměř stoprocentní kopií. Bohužel ale jen designově. Funkčností a kvalitou zvuku bych se ho ani jedním slovem neopovážil srovnávat. Netvrdím sice, že je to špatný mix, ale rozhodně nepatří do klubu. Na rovinu musím říci, že mi zkazil svým doopravdy dost šíleným zvukem nejeden večírek. Možná to bylo shoda okolností, možná ne, každopádně když jsem se s ním po pár zkušenostech znova setkal, vždy jsem se modlil ať to není tak hrozné jak minule. To je ale jen moje osobní zkušenost a kdokoliv jiný s ním třeba může být spokojený. Každopádně doufám, že nový DDM4000 na tom bude se zvukem lépe. Bohužel jsem neměl možnost ho slyšet na větším zvuku, ale doma se mi zdálo, že to hraje celkem obstojně.

Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ