TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 28.2.2010 Karel, Press

Již příští pátek 5. března se v klubu SaSaZu uskuteční další edice unikátní taneční párty Decadance s podtitulem PHARAO. Již samotné téma naznačuje, že se bude jednat o ojedinělý a programem nabitý večer i noc. Předkládáme vám proto deset důvodů k návštěvě této show. 1. Decadance je v ČR unikátní svou koncepcí, pokaždé má nosné téma a svůj příběh. Téma PHARAO slibuje mnoho zajímavého a pokusíme se vás vrátit do doby Starého Egypta. Budou tomu odpovídat i dekorace, projekce, kostýmy všech účinkujících apod. 2. Těšit se můžete na velkolepou show po celou noc. Budete svědky neuvěřitelných výkonů všech performerů a všechna vystoupení mají souvislost s tématem večera. Dekorace stage včetně použitých efektů by měla být překvapením večera. 3. Line up také slibuje vynikající hudební zážitek. Světové veličiny trance hudby Aly & Fila z Egypta (v současnosti 22. místo ve světovém žebříčku), Sied van Riel ve své pražské premiéře (Tiesto ho nazval nejžhavějším producentem současnosti), DJ NEO (nejprodávanější český Dj) a další.

Napsat názor do DISKUSE

 28.2.2010 Karel, Press

Hlavní scénu akce Paul van Dyk Volume tour 2010 budou tvořit projekční LED plochy přesahující 150 m2. O ozvučení se postárá renomovaný systém L'acoustic, a to včetně dozvuků pro tribuny a další místa tak, aby každý návštěvník měl 100% požitek z hudebních výkonů. Ozvučení bude zavěšené a výkonově o 1/3 silnější než na minulé Apokalypse. Součástí scény bude samozřejmě laserový a světelný park, atmosféru jistě také umocní performance show v kostýmech Grupo Calliente. Také zde pro Vás máme základní přehled sortimentu na barech a ceník nápojů.

Napsat názor do DISKUSE

 24.2.2010 Karel, Press

Minulý pátek proběhla další z řady E-MOTION. Tentokráte se premiérově představili v České republice belgický DJ Airwave a francouzský DJ Ferry Tayle.
My zde pro Vás máme video od Ferry Tayla, které nám zaslal, mapující jeho cestu na E-MOTION a jeho hraní na ní. Rádi bychom Vám ještě jednou poděkovali za skvělou atmosféru, kterou jste vytvořili. Ferry Tayle a Airwave byli neskutečně nadšeni z toho, jaká atmosféra na E-MOTION panuje. Doufáme, že se s Vámi opět brzy uvidíme (pravděpodobně v květnu), a že společně vytvoříme tu atmosféru, která je pro E-MOTION tou pravou! Více informací o DJs a termínu již brzy na Vašich oblíbených webech.

Napsat názor do DISKUSE

 24.2.2010 Karel, Press

Paul Van Dyk je v současnosti asi vůbec nejznámějším světovým producentem elektronické hudby. Znamená to pro něj být již dvě desetiletí v maximálním zápřahu, naplno odehrát stovky a stovky koncertů a na své konto si připisovat pravidelně další megahity. Se svým záběrem se Paul van Dyk nerad cpe do určité škatulky. Proč to všechno dělá a co z toho pak má, to se mimo jiné dozvíte v našem rozhovoru.

Napsat názor do DISKUSE

 23.2.2010 Karel, Press

Poslední dobou se nám podařilo posbírat několik celkem zajímavých mixpultů a zrecenzovat je a dnes se budeme věnovat jednomu z těch více povedených. Numark X9 mě vlastně zaujal hned jak jsem ho vybalil z krabice a potěžkal. Ne, že by obecně platila rovnice čím těžší mixpult, tím lepší, to určitě ne, ale pár mixpultů jsem již měl možnost vyzkoušet a většinou tomu tak bylo. Na první pohled mě zaujmulo i rozmístění a poměrně jednoduché ovládání efektové jednotky. O tom ale až později, vezmeme to pěkně popořádku.

Napsat názor do DISKUSE

 23.2.2010 Karel, Press

Již za pár dní zahraje v Praze na Decadance projekt Aly & Fila přezdívaní též jako faraoni trance. Tito producenti jsou považováni za světovou extratřídu trance hudby a svědčí o tom i jejich pozice v prestižním DJ MAG TOP 100, kde okupují 22. pozici. Přinášíme vám rozhovor o jejich práci i o tom, jak se těší do Prahy. Ahoj, jak se těšíš do Prahy? Naposledy jsi zde byl tuším na Transmission 08. Nemůžu se už dočkat, Prahu miluju. Byl jsem chvíli v Praze loni před Mácháčem a ano, naposled jsem v Praze hrál na Transmission 2008. To byla povedená akce. Decadance má téma PHARAO - jeden by řekl, že přímo vám šité na míru. Potěšilo vás to? Egyptské téma se poslední dobou objevuje docela často, když někde hrajeme. Například nedávno v Austrálii jsme hráli v egyptských kulisách a bylo to dost povedené. A to, co jsem zatím slyšel o tom, co se připravuje na Decadance, zní hodně slibně.

Napsat názor do DISKUSE

 22.2.2010 Karel, Press

Stalo se pravidlem, že jednou ročně přijíždí Paul van Dyk exkluzivně do Čr, aby zde odehrál svůj set a představil sebe a svoji vizi hudby. Jsme natolik malá republika, že vozit ho vícekrát ročně, ztratilo by jeho vystoupení na té exkluzivitě, které se mu dostává. Píše se rok 2010 a Paul van Dyk přijíždí opět k nám. Dalo by se říci, že přesně po roce. Letos pouze vyměnil své domovské místo v ČR (Prahu) za Brno. Pojďme si představit vystoupení Paula van Dyka slovy reportérů a DJe, kteří se jeho předchozích zastávek u nás účastnili a reporty z akcí, kde hrál, zveřejnili na některém ze serverů věnujících se taneční hudbě.

Napsat názor do DISKUSE

 21.2.2010 Karel, Press

Agentura United Music, která u nás organizuje největší taneční akce jako Sensation či Transmission, přichází s dalším unikátním konceptem, tentokrát letního tanečního festivalu s názvem PLEASURE ISLAND. Ten proběhne na přelomu léta, v sobotu 24. července 2010 od 12.00 hodin v prostoru Festivalparku na letišti v Hradci Králové, kde na sedmi scénách vystoupí více než 60 zahraničních a domácích DJ´s a živých projektů, za účasti největších hvězd světové taneční scény. Předprodej vstupenek startuje 1. března v síti Ticketpro. "O vlastním letním tanečním festivalu jsme uvažovali několik posledních let, neboť jsme přesvědčeni, že si domácí publikum zaslouží plnohodnotný taneční festival na světové úrovni, a nyní přišla ta správná doba na to, abychom takový festival nabídli" říká Martin Kučera z pořádající agentury United Music, a dodává: "Návštěvníci se mohou těšit na zcela unikátní festival, který dosud nemá v našich poměrech obdoby, a bude zcela jinak pojatý než na co byli všichni v minulosti zvyklí."

Napsat názor do DISKUSE

 21.2.2010 Karel, Press

Milí příznivci techna! Je na čase opět pořádně zatopit pod kotlem! V pátek 26.2.2010 se Pekelnej bar po delší době opět otřese v základech pod palbou techno beatů..Je tu další díl oblíbené party Limited edition. Jak už bývá na Limited edition zvykem, pokaždé se vám představí jedna z legend techno scény, ať už to byli djové Boss, Pavel Krejdl nebo Jerry, tentokrát se jako headliner představí dj KAISERSOZE. Tento legendární dj hraje od roku 1995, začínal v olomouckém S klubu, později se stal residentem Depa 9 a členem Lunar booking agency. U nás v ČR jsme ho mohli slyšet na festivalech : Citadela, Mácháč, Summer Of Love, Cosmic Trip, Creamfields a na spustě dalších velkých akcí ať už u nás nebo v zahraničí. Věnuje se technu ve všech podobách, zakládá si na precizním mixingu a promyšlené skladbě setu. Jako další se vám představí dj PSYCHOMATIC (SK), který má na svém kontě řadu festivalů na Slovensku, byl také u zrození bookingu 5000hz. Určitě se máte na co těšit, jeho když někdo postaví za mixážní pult, tak je jak utržený ze řetězu! Jako poslední zahraje promotér této akce, dj PAVEL FAKTOR, talentovaný mladý dj, který má před sebou jistě velmi zajímavou kariéru, svým jedinečným způsobem mixování a skvělým vkusem pro výběr desek si získal oblibu u mnoha clubberů, ať už v Pekelným baru nebo na jiných akcích v ČR nebo na Slovensku.

Napsat názor do DISKUSE

 18.2.2010 Karel, Press

-MOTION si získala za poslední roky pevnou pozici na české klubové scéně. Na tranceové scéně platí za jedničku co do oblíbenosti v klubových akcích. Akce je vyhlášená především výbornou atmosférou a výběrem DJů. Lineup další E-MOTION je opět potvrzením toho, jakou váhu přikládá celý team do výběru DJs. Kdo tedy přijede na Flédu? Hudební menu je tentokrát na výsost lákavé. Uslyšíme snad všechny odnože aktuální tranceové hudby. DJs Vám budou servírovat pomalejší progressive house, uplifting trance, pure trance a tech trance. Bavit Vás budou nejen čeští DJs, ale i zahraniční. V klubu Fléda budou opět dvě stage, z toho druhá stage bude ve znamení stylu house, tech-house a elektro. Headlinerem celé akce bude úžasný producent a belgický DJ AIRWAVE. Druhým zahraničním zástupcem bude mladá krev francouzské scény a v dnešní době již také světového tranceu - FERRY TAYLE. Nesmíme zapomenout ani na rezidenta akce Stepana Brucka. Z Prahy přijede DJ Revis a duo Andrew Mallet a Hellman. Celý lineup rozjede svým progressive housem The Designer. Druhou stage budou okupovat Kifli, Michal Pesina, Craft, Aston Martin a Deivis.

Napsat názor do DISKUSE

 18.2.2010 Karel, Press

Je tomu již téměř rok, kdy Novozélandská firma Rane, zabývající se mimo jiné digitálními systémy určenými především pro djs a producenty, uvedla na trh druhou generaci dnes již téměř legendárního digitálního vinyl-systému ( DVS ) Serato Scratch Live SL-1 -> model SL 3!. Řečí se vedlo mezi hudebníky o tomto inovovaném systému mnoho. Jedni tvrdili,že inovace má pouze marketingový charakter, druzí se nové generace DVS systému Scratch Live zastávali seč mohli. Proto jsme se rozhodli udělat všem těmto možným dohadům a teoriím o funkcích a možnostech těchto dvou zvukových zařízení ráznou přítrž a zde vám přinášíme natvrdo srovnání obou modelů - jak SL-1, tak SL-3. Níže jsou uvedeny všechny rozdíly mezi oběma těmito modely tak, jak je uvádí sám výrobce Rane.

Napsat názor do DISKUSE

 17.2.2010 Karel, Press

První novinky jsou tu a začneme potěšující zprávou pro VIP návštěvníky: VIP návštěvník bude mít k dispozici kromě parkování přímo u odděleného vchodu do pavilonu P se separátní šatnou, také 2 samostatné VIP zóny, kde může strávit party (kromě všech dalších, běžných prostor pavilonu) Jednou z nich je osvědčený prostor se dvěma balkóny a samostatnými WC. Druhá zóna je přímo u hlavního pódia akce, tudíž VIP návštěvník bude mít možnost také sledovat, jak akce vypadá z druhé strany, a to z bočního pohledu DJe. V druhém VIP sektoru budou také kožené sedačky a moderní Redbull bar s širokým výběrem nápojů. Zajímavostí jistě bude, že v tomto VIP sektoru budou svůj čas také trávit samotní DJs - zda sem zavítá i samotný Paul van Dyk se necháme překvapit: Tato druhá VIP zóna bude mít také další specialitku, a to, že bude přímo navazovat (odděleně) k prvním řadám publika, což v praxi bude znamenat, že VIP návštěvníci budou přímo před DJ stolem hlavního pódia.

Napsat názor do DISKUSE

 17.2.2010 Karel, Press

Na premiéru nové noci Very Very Hungry Models, která proběhne 12.3.2010 v SaSaZu postupně přibývají další jména do line-upu. Svůj djský trůn má už dávno jistý rezident Sensation White 2009 Sebastian Ingrosso, člen tria Swedish House Mafia. Na stagi se však vystřídá i další plejáda výborných djs. Od jednadvacáté hodiny nastoupí dvojice Lazy&Doctor, která vás skrze vlastní pojetí progressive housu přesvědčí, že tito dva pánové hrají opravdu hlavně pro lidi a především pro zábavu. Součástí premiéry Very Very Hungry Models bude exkluzivní půlnoční fashion show GUESS by Marciano, na které představí tato světová módní značka novinky a trendy z kolekce spring/summer 2010. Fashion show doprovodí svými mixy (nejen ze škatulky "black music") charismatická Djane MIA. Po dvouhodinovém setu, kterého se v hlavním čase ujme sám Sebastian Ingrosso, se náčiní chopí čtveřice Pete Walk, Marshall, Adam Cloud a Revis, neboli Proud-M djs. Na první hodiny ranní pak za gramofony usedne nestor domácí housové scény dj Loutka.

Napsat názor do DISKUSE

 16.2.2010 Karel, Press

1.) Ahoj Ivane. Jsi produkčním manažerem projektu Paul van Dyk Volume Tour 2010 v Brně - jak ses vlastně k této pozici dostal a jaké projekty už máš za sebou? Na pozici produkčního manažera jsem se dostal postupnou prací na taneční scéně - z pozice "bedňáka" za posledních 9 let, za pomoci spousty faktorů. Známosti, nebojácnost ve vztahu k práci a učení se novým věcem, zájem o show-business a jeho fungování, nadšení něco vytvářet. Nejzajímavější mi přišly Time Warp v Praze, Orion Hall v Brně (všechny), Hradhouse od roku 2001, Creamfields 2008(nedopadl možná slavně, ale pro mě to byla největší škola, jakou jsem kdy prošel), Mácháč - jakožto ukazatel kvality produkce a Apokalypsa, se kterou se dá do budoucna pracovat tak, aby to byla perfektní brněnská halová party a v neposlední řadě spolupracuji s klubem Fléda, jehož jsem zároveň velký fanda. Je ale spousta dalších projektů, větších i menších, na kterých jsem spolupracoval.

Napsat názor do DISKUSE

 15.2.2010 Karel, Press

Trailer na Decadance už bývá pomalu tradicí. Tentokrát ovšem promotéři společně s Danielem Pánkem pod jeho režijním vedením přistoupili k natočení hraného traileru s mystickým příběhem a podtextem. A jak se toto premiérové dílo povedlo posuďte sami. Trailer se natáčel přímo v Sasazu a použitá hudba je originálem od egyptských headlinerů této edice Aly & Fila. Užijte si ho. http://www.vimeo.com/9445698.

Napsat názor do DISKUSE

 11.2.2010 Karel, Press

Již za necelé tři měsíce, přesně 29. května, zavítá do Prahy světoznámá Sensation, tentokrát s magickou show Wicked Wonderland. Sensation nabízí těm nejnáročnějším prožít nezapomenutelnou noc ve speciálních VIP prostorách, které vždy nabízejí něco exkluzivního a jedinečného. Zde přinášíme jejich stručný přehled s výhodami a informacemi o prodeji.

Napsat názor do DISKUSE

 10.2.2010 Karel, Press

Premiéra zbrusu nové noci, která pojí výjimečný program a djské hvězdy světového formátu, na které rozhodně nesmíte chybět! Takové bude první vydání Very Very Hungry Models, které velkolepě odstartuje 12.3.2010 v SaSaZu, kam přijal pozvání Sebastian Ingrosso, člen slavného a respektovaného djského tria Swedish House Mafia (SHM) a rezident loňské Sensation. Úchvatné dekorace vyrobené na míru, CO2 show, artisté bez tíže, mohutný světelný park a projekce, performance od těch nejpovolanějších z La Fabriky a mnoho dalšího. Čekají vás extavagantní choreografie v podání modelů a modelek z renomovaných agentur. Součástí večera bude též fashion show podle neomezeného gusta všech zainteresovaných z řad módních značek, kteří se sami na zrození konceptu této výjimečné noci podílejí. To vše pod dohledem předních stylingových tvůrců a Petry Měchurové, držitelkou nejprestižnější světové ceny, které lze v hair stylingu dosáhnout. Zapomeňte na běžné party, kde jste po zaplaceni vstupného necháni na pospas dji, baru a v lepších případech i sezení! Zde pro vás máme připraveno hlavní překvapení přímo uprostřed sálu, barmany mezi návštěvníky, hostesky na dosah a VERY příjemnou společnost ne náhodou zrovna tam, kde jste vy.

Napsat názor do DISKUSE

 9.2.2010 Karel, Press

Díky saxofonu propadl muzice, díky Jean Michel Jarremu elektronické hudbě, díky Airwavovi se tal skvělým trancovým producentem a díky Flédě a party E-MOTION Vám tento Francouz předvede své umění 19.února v Brně osobně. Pokud se o něm chcete dozvědět více, čtěte dál.

Napsat názor do DISKUSE

 7.2.2010 Karel, Press

Paul Van Dyk je pojem. Snad každý toto jméno již někdy slyšel. V dubnu se po více jak deseti letech Paul představí v Brně na výstavišti v moderním pavilonu P. Paula van Dyka jsme si již kompletně představili, ale i přesto je ještě stále co psát. V dnešním tématu se zaměříme především na výčet jeho cen a úspěchů a také si představíme charitativní projekty, ve kterých se mistr Paul van Dyk angažuje. Charitativní organizace jsou součástí našeho života. Bez nich by spousta věcí nebyla tak ideálních, jak se jeví. Jsou potřeba a je důležité je mít. Tyto organizace potřebují nejen peníze, ale také známé tváře, které v kampaních promlouvají k lidem. Paul van Dyk je jedním z těch, kteří se aktivně zapojují do zlepšení naší planety pomocí těchto organizací.

Napsat názor do DISKUSE

 4.2.2010 Karel, Press

Rádi se lišíte od všedních akcí? Rádi ohromujete své návštěvníky? Ano? Tak právě pro Vás je zde "super akční nabídka" PRONÁJEM PLNOBAREVNÉHO LASERU ZA 7000,- (včetně obsluhy) bez DPH. Laser o výkonu 1,5W : Vás pohltí širokou škálou paprsků, který si doslova pohraje s interiérem. Barevné paprsky dostanou člověka do naprosto jiné dimenze, když bude moci, tančit v kuželu,v kruhu a v jiných geometrických obrazcích. Vyzkoušet si plavat v hladinách, která ho obklopí kolem celého těla. Dále sledovat, jak prostorem běhají pohyblivé texty v podobě: přání k narozeninám, svátkům, názvů oslav, akčních nápojů, soutěží a podobně. Unikátní laserovou 3D projekci, která dokáže ohromit i ty nejnáročnější. Grafické efekty zajistí tu správnou atmosféru Vaší párty. Ať už se budou pohybovat po vašem prostoru imaginární postavy, mystické obrazy, či laser prolínající se tančícím davem.

Napsat názor do DISKUSE

 1.2.2010 Karel, Press

Slavné a respektované hudební trio Swedish House Mafia (SHM) vyšle v pátek 12.3. do pražského klubu SaSaZu svého člena, kterým je samotný Sebastian Ingrosso, dj a producent světového formátu a oficální rezident loňské Sensation, kde patřil mezi hlavní hvězdy a týden co týden hrál pro více jak 25 000 tancechtivých návštěvníků. Společně s Axwellem a Stevem Angelem (dříve ještě s Ericem Prydzem) tvoří housový mafiánský klan, který ovládl už všechny známé kluby od Pachy po Ministry of Sound. Zároveň si mohou do svého názvu s klidem přidat přívlastek inovativní, protože to je jeden z jejich nesporných přínosů taneční scéně, a to nejen na poli housu, elektra a progressivu. Sebastian Ingrosso se v pražském SaSaZu představí coby very special guest na premiéře zbrusu nové noci Very Very Hungry Models, která se bez pochyby zařadí mezi pravidelné čtvrteletní pokušení, kterému budete jen těžko odolávat. Nejlevnější vstupenky je možné zakoupit od 2.2.2009 v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 450czk / VIP gallery za 620czk (+ poplatek). Uvádí SaSaZu ve spolupráci s agenturou Pink Dot.

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ