TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 29.2.2012 Karel, Press

V sobotu 3. března se koná další pokračování párty Deep Inside v příjemné kavárně a music baru o2, který se nachází u kraje parku na křižovatce Žitné ulice a Karlova náměstí. Tentokrát se jedná o jubilejní 15 vydání co Vás čeká? Celou noc Vás bude hudebně provázet DJ MCB aka POLAPA, který pro Vás pravidelně vždy první sobotu v měsíci celou akci připravuje. DJ MCB má pro Vás tradičně nachystanou nadílku té nejkvalitnější elektronické taneční hudby ve stylu deep and dark progressive. V jeho podání hudby se mísí vlivy jak house, tak i trance. Temná zákoutí dokáže oživit melodickými plochami a nebrání se ani dobrému breakovému tracku. Sound okořeněný správnou dávkou stupňujícího se napětí, tribalové zvuky, našláplý tepající beat, příjemné vokály a také špetka dnes již klasických progressive pecek. Vždy se snaží o zcela specifický sound a to podle momentální nálady či atmosféry v klubu. Jeho sety jsou promyšlené, nikoliv však naučené a rád také experimentuje se zvukem. Projektem POLAPA se prezentuje mystickou chill out/downtempo hudbou, se kterou se snaží své posluchače hned od začátku dostat do uvolněné pozitivní atmosféry a vyvolat v nich pocit pohody a relaxace. Atmosféru večera podtrhne nevšední a vychytaná projekce, která je nedílnou součástí celé show a dotváří tak dokonalý audio-vizuální zážitek. Také se můžete těšit na Bohadana Skibinskyy, který přijde s klarinetem a bude se tak podílet na zcela jistě výborné náladě a patřičně tak oživí celou akci.

Napsat názor do DISKUSE

 27.2.2012 Karel, Press

V polovině června vystoupí v nově zrekonstruované brněnské Kajot aréně nestor světové taneční scény Paul van Dyk v rámci svého nabitého turné k novému albu Evolution, které vyjde 20. března tohoto roku. Ačkoli album ještě oficiálně nevyšlo, začíná se nám díky moderním komunikačním kanálům - od YouTube po Twitter - poměrně slušně rýsovat, co je v rámci této show k vidu a slechu. Album Evolution bude obsahovat 15 skladeb a to jak sólových, tak s tradiční vsuvkou featuring, za kterou se budou objevovat aktuální jména jako jsou Austin Leeds, Giuseppe Ottaviani, Adam Young, Arty nebo Sarah Howells. Dle aktuálního průběhu turné a ohlasů lze vydedukovat, že novinky sklízí mezi příznivci i kritiky trancové hudby skvělé ohlasy a Paul van Dyk tak opět potvrzuje roli světové špičky ve svém oboru. Dá se samozřejmě očekávat, že většina skladeb zazní i v červnu v Kajot aréně, stejně tak jako speciální intro, které zřejmě neuslyšíte nikde jinde než právě naživo!

Napsat názor do DISKUSE

 26.2.2012 Karel, Press

S 62. dílem Vám opět představíme něco místního, tedy konkrétně od sousedů. Mix si totiž přichystal mladý slovenský producent Pete Silver, který v roce minulém zažil největší úspěch se svojí produkcí, když v něm vydal celou řadu zajímavé produkce na rozličných vydavatelstvích. Zaměříme se ale i na novou tvorbu, při které Vás může čekat celá řada nejnovějších pecek, které se před nedávnem objevily na scéně. Tiesto skrytý za Allure, Paul van Dyk, Ronski Speed a kopa dalších, které Vás překvapí v premiéře již příští pátek.

Napsat názor do DISKUSE

 24.2.2012 Karel, Press

Trancefusion - hymna od Richarda Duranda

Jak bylo na konci roku 2011 avizováno, Trancefusion bude mít svou první oficiální hymnu a jejím autorem bude holandský producent a miláček českého publika Richard Durand. A tato hymna spatřila dnes světlo světa a my doufáme, že se její live provedení na Trancefusion A Dream Come True stane jedním z vrcholů noci.

Napsat názor do DISKUSE

 23.2.2012 Karel, Press

Další epizodou radioshow Trance.cz In The Mix na irádiu Sensation Factory Vás bude provázet Petr Leško více známý pod pseudonymem Spark7. Tohoto rodáka z Frýdku-Místku netřeba dlouze představovat. Jedná se o nejúspěšnějšího českého trancového producenta. V pouhých 20ti letech má za sebou již desítky tracků a remixů pro prestižní hudební vydavatelství. Minulý rok též odstartoval svojí DJskou kariéru a pro radioshow Trance.cz In The Mix přichystal exkluzivní set, ve kterém budete moci slyšet pět aktuálních Spark7 remixů. Již tento pátek 24.2.2012 od 19:00 hodin. Pouze na iRadiu Sensation Factory.

Napsat názor do DISKUSE

 20.2.2012 Karel, Press

Trancefusion - Videomapping, rozdělení stage a první novinky ze zákulisí

Již za necelé dva měsíce se Praha stane centrem taneční hudby a zejména pak svátkem fanoušků trance. My vám v tuto chvíli přinášíme první novinky z příprav a zákulisí, abychom vám zkrátili čekání na tuto dlouho očekávanou akci.

Napsat názor do DISKUSE

 16.2.2012 Karel, Press

Sean Tyas v rozhovoru k Trancefusion: "ta akce před rokem byla mega!"

Sean Tyas před rokem na premiérové noci akce Trancefusion doslova nadchl fanoušky tohoto hudebního žánru. Proto při výběru jmen pro nadcházející dubnovou edici právem padl los znova i na něj. Přinášíme vám rozhovor s tímto bezprostředním a vtipným chlapíkem, který zajisté opět přivede do varu tisíce návštěvníků této akce! Ahoj Seane, jsme rádi, že sis udělal čas na menší rozhovor pro trancefusion.cz! Před rokem jsi u nás v ČR vystoupil na první Trancefusion (Trancefusion Magic - pozn. autora). Tvůj set byl hodnocen velice kladně a trance fanoušky byl přijat s nadšením. Pamatuješ si ještě na tu atmosféru, která byla v hale? Ahoj, pamatuju si to naprosto přesně, ta akce byla MEGA! Myslím si, že hrát pro český clubbery je naprosto skvělý a povznášející, podobný nadšení jako u vás člověk hned tak jinde nezažije!

Napsat názor do DISKUSE

 16.2.2012 Karel, Press

Adresy jsou www.citadela.info a www.paulvandyk.cz - na webu najdete mimo jiné také video ukázku, jak bude tato světová tour Evolution Paula van Dyka vypadat! Vstupenky do Kajot Arény nabízí předprodejní síť Ticketportal, za dočasnou cenu (vč. Dph a poplatků) 599,- , ale pozor, cena se bude zvyšovat, vstupenky dosahují svého vyprodání.Také jsou v prodeji vstupenky VIP a VIP DELUXE! Co VIP vstupenky obsahují se dočtetě v sekci TICKETS!

Napsat názor do DISKUSE

 16.2.2012 Karel, Press

V pátek 24.2.2012 do brněnské Kajot Arény zavítá v rámci turné The Big Mash Up legendární trio Scooter. Brno bylo vybráno kvůli dobré dostupnosti z dalších velkých měst - Prahy a Bratislavy a i proto, že si poslední brněnský koncert opravdu užili. Brněnský koncert ale nečeká jen nová show v duchu nového turné, ale také specialita v podobě natáčení nového videoklipu. Pořadatelé totiž obdrželi od managementu zprávu, že kapela chce na tomto koncertu natáčet video k písni "It´s a Biz" z alba The Big Mash Up. Režírovat jej bude Mark Feuerstake, který vytvořil již přes 300 videoklipů pro celou řadu umělců, jako jsou např. ATB, Westbam či Tom Novy. Dle slov Marka Feuerstake natáčení bude vlastně velmi nenápadné. Nepřijede totiž s celým TV štábem, ale natáčet bude on sám. Klip bude obsahovat záběry kapely z pódia a ze zákulisí, i davu, který tvoří strhující atmosféru koncertů Scooter. Takže pokud si chceš zahrát ve videoklipu Scooter, souřadnice jsou jasné: pátek 24.2.2012 Kajot Aréna Brno!

Napsat názor do DISKUSE

 15.2.2012 Karel, Press

JV polovině června do Brna zavítá po celém světě lépe známý dj a producent Paul van Dyk. Jeho vystoupení na legendární party Citadela, kterou tentokrát hostí nově zrekonstruovaná Kajot Aréna (dřívější Hala Rondo), bude jednou ze zastávek Evolution World Tour 2012. Kdo se v rámci tohoto večera nabitého kvalitní elektronickou hudbou představí? Mnozí z clubberů již tuší, že Paul van Dyka na vystoupeních v Česku obvykle doprovází jeho tuzemský dlouholetý spolupracovník Michael Burian, který se například v loňském roce představil v Miami s 30ti členým orchestrem. Zde se můžete podívat na ukázku. Ovšem komu by to bylo málo, tentokrát dostane Buriany rovnou dva - totiž duo Burian & Burian LivePA. Projekt tvoří jeden z nejvyhledávanějších českých DJs Michael Burian a jeho kolega ze Slovenska Robert Burian. V rámci této spolupráce vznikl např. remix singlu "Odlesk tvůj" znovuobnovené skupiny Oceán a koncem loňského roku představili svůj společný track "Reunion", který byl vydán na Michaelově labelu Bohemian Recordings. Ukázky si můžete poslechnout zde.

Napsat názor do DISKUSE

 15.2.2012 Karel, Press

Ve středu 22. února se uskuteční další pokračování párty Expectation v pražském Smart Clubu Styx, sídlícího nedaleko od zastávky metra Invalidovna, na adrese Sokolovská 144/349 Praha 8. Tentokrát si DJ MCB, jenž pro Vás celou akci připravuje, pozval zástupce kladenského BPM music baru DJe Holdu, který se těší na perfektní večírek v tomto originálním klubu. DJ Holda se seznamuje s taneční elektronickou hudbou v roce 2007, kdy pořádal akci Millenium v pražském klubu Abaton. Samotnému hraní se věnuje od roku 2009 a mezi jeho oblíbené styly patří tech house, techno, ale i house. Za tuto krátkou dobu si stihl zahrát v Chelyabinsku, Male, Koh Samui, u nás v klubech Touster, Moo Bar, Titanic, My House. V minulém roce se stává spolumajitelem kladenského music baru BPM, kde je rezidentem a zároveň se věnuje i chodu podniku a produkci párty.

Napsat názor do DISKUSE

 14.2.2012 Karel, Press

Trailer k Trancefusion A Dream Come True

Přesně za dva měsíce se uskuteční očekávaná halová akce Trancefusion. My vám představujeme oficiální TRAILER k této párty. Dále je nám milou povinností vám oznámit, že právě jarní edice této velkolepé párty bude mít premiérově svou vlastní hymnu! Jejím autorem nebude nikdo jiný než všem clubberům dobře známý holandský mág Richard Durand. Skladbu s prozaickým názvem "Trancefusion (Trancefusion 2012 Official Anthem)" budete moci najít na Richardově EP "Richard Durand vs. The World - Europe", které vyjde pod hlavičkou labelu Black Hole Recordings začátkem března příštího roku.

Napsat názor do DISKUSE

 14.2.2012 Karel, Press

Trance Euforia v únoru v klubu Toaster, lineup a doplňující info

A máme tu další pecku, vymazlenou klubovou akcičku s pořádnou náloží zajímavých producentských trancových jmen, která se pohybuji na tracklistech superstar jako je Armin van Buuren, Ferry Corsten, Tiesto nebo miláček, Sean Tyas! V krásném prostředí pražského klubu TOUSTER, v poslední době baštou skvělých trancových akcí, proběhne klubová noc pod názvem TRANCE EUFORIA. Jako hlavní headliner akce Vám přiletí z daleké Anglie rozdávat úsměvy sympatický dj a producent PIZZ@DOX, který se do anglie uchýlil nejen ke studiu elektronické hudby na škole Southampton Solent, ale především ke spolupráci s významnými hudebními producenty, uznávaných na celém světě. Další velkou osobností večera je mladý, již teď na světě velmi uznávaný, talent z Frýdku-Místku SPARK7. Jeho propracovaná hudba často končí v playlistech těch nejvýznamnějších superstar jako jsou je Armin van Buuren, Ferry Corsten, Tiesto , Sean Tyas a mnoho mnoho dalších. Jeho pražskou premiéru v klubovém prostředí si určitě nenechte ujít. K těmto dvou pánům se přidají matadoři, v klubovém prostředí velmi známí djs a producenti a především také baviči za dj pultem ReOrder, Sandeagle a Boxi. Akce proběhne 18.2. v klubu Touster.

Napsat názor do DISKUSE

 13.2.2012 Karel, Press

Páni producenti, proboha, proč nám to děláte? Tolik kvalitní muziky se neurodilo už hodně dlouho. Považte sami: Daniel Kandi, Misja Helsloot a Peter Martijn Wijnia, Steve Brian a David Berkeley, Ashley Wallbridge, Alexander Popov, Bobina, Stonevalley, Tucandeo, Mr. Pit, Rank 1 a Jochen Miller, DNS Project, MEM a z nováčků The Attic se zpěvačkou Oh Laura, Darren Porter nebo Laker a Mihailov. Ti všichni za posledních 14 dní předvedli nadpřirozený výkon a vydali produkci, která by se nestyděla za průměrných 9 bodů z 10ti! A to se ještě většina rozchází stylem a tak tu máme tech-trance, vocal trance, melodic trance, uplifting trance a pravý nefalšovaný atmosférický trance, který Vás rozparádí jak doma, v obýváku, autě nebo klubu. Síla! Upřímně nevíme, co dřív napsat. Do 61. epizody se tak zkusíme narvat, to nejlepší. I když to bude nesmírně těžké. Jistota tu nicméně je a to v podobě guestmixu, který si připravil obrovský ukrajinský talent The Madison. U něj pak můžete očekávat pět krasavců včetně jednoho ID. Budeme mít našláplo! Doufáme, že budete s námi!

Napsat názor do DISKUSE

 9.2.2012 Karel, Press

Další epizodou radioshow Trance.cz In The Mix na irádiu Sensation Factory Vás bude provázet Nevim. Za tímto podivným pseudonymem se skrývá 25letý Pavel Novotný z Bystřice nad Pernštejnem. Trance poslouchá od střední školy, zejména Paul Van Dyka. Později začal míchat hudbu na gramofonech a také na CD-Players. Občasně si zahrál na soukromích akcích a v klubu u Bystřice, ale jinak je hlavně bedroom DJem. Poslední rok trance scénu sleduje už jen okrajově, neboť už mu nemá moc co nabídnout. Zaměřuje se teď hlavně na techno, house a tech-house, ale i k trancu se jednou za čas rád vrátí. V jeho setu není moc aktuálních tracků, spíše hudba o které říká sám říká, že má stále co říct a nabídnout. Jeho exkluzivní set můžete slyšet již tento pátek 10.2.2012 od 19:00 hodin. Pouze na iRadiu Sensation Factory.

Napsat názor do DISKUSE

 7.2.2012 Karel, Press

Trancefusion - special club edition - časový line up a poslední praktické informace

Již tento pátek se uskuteční v holešovickém SaSaZu speciální klubová edice Trancefusion s celou řadou zajímavých hostů. My vám v tuto chvíli přinášíme časový line up a poslední důležité informace před touto první velkou akcí roku 2012 v Praze.

Napsat názor do DISKUSE

 2.2.2012 lukas, News

Po deseti dnech od rozhovoru pro náš server s Richardem Durandem nastává čas pro vyzpovídání dalšího hosta. Bude jím holandský dj a producent Cliff Coenraad, který se již příští pátek 10.2. 2012 představí premiérově v České Republice na party Trancefusion Club Edition v klubu SaSaZu. Rozhovor probíhal opět ve značně neformální atmosféře a Cliff rovněž dodržel slib, který před časem dal a pro náš server a své české fandy namíchal exkluzivní hodinový set mapující jeho dosavadní hudební kariéru!

Napsat názor do DISKUSE

 2.2.2012 Karel, Press

V sobotu 4. února se koná další pokračování párty Deep Inside v příjemné kavárně a music baru o2, který se nachází u kraje parku na křižovatce Žitné ulice a Karlova náměstí. Celý večer Vás bude hudebně provázet DJ MCB aka POLAPA, který pro Vás pravidelně vždy první sobotu v měsíci celou akci připravuje. DJ MCB má pro Vás tradičně nachystanou nadílku té nejkvalitnější elektronické taneční hudby ve stylu deep and dark progressive. V jeho podání hudby se mísí vlivy jak house, tak i trance. Temná zákoutí dokáže oživit melodickými plochami a nebrání se ani dobrému breakovému tracku. Sound okořeněný správnou dávkou stupňujícího se napětí, tribalové zvuky, našláplý tepající beat, příjemné vokály a také špetka dnes již klasických progressive pecek. Vždy se snaží o zcela specifický sound a to podle momentální nálady či atmosféry v klubu. Jeho sety jsou promyšlené, nikoliv však naučené a rád také experimentuje se zvukem. Projektem POLAPA se prezentuje mystickou chill out/downtempo hudbou, se kterou se snaží své posluchače hned od začátku dostat do uvolněné pozitivní atmosféry a vyvolat v nich pocit pohody a relaxace. Atmosféru večera podtrhne nevšední a vychytaná Vesmířanova projekce, která je nedílnou součástí celé show a dotváří tak dokonalý audio-vizuální zážitek.

Napsat názor do DISKUSE

 1.2.2012 Karel, Press

Jubilejní desátá edice Decadance ve velkém stylu! Je zde další díl oblíbené párty Decadance a vzhledem k tomu, že se bude jednat o jubilejní desátou edici v Praze, rozhodla se pořádající BTL Agency, že tuto akci pojme jako velkou oslavu a nabídne svým fanouškům opravdovou lahůdku! SaSaZu ve své historii již přivítalo téměř všechny světové djské hvězdy, ale jeden zde ještě nebyl. A není jím nikdo jiný než německý producent ATB, který se do Prahy vrací po roce, kdy byl nadšeně přijat na první Trancefusion. ATB je autorem desítek světových hitů a po celém světě má miliony fanoušků. V ČR vystoupí poprvé v klubovém prostředí a věřme, že úzký kontakt s fanoušky si vychutná na maximum. Spolu s ním do Prahy dorazí i jeho kamarád Josh Gallahan, se kterým má ATB dokonce i některé společně vytvořené tracky. Josh společně s ATB velmi často vystupuje, proto se dá čekat jejich určité hudební souznění!

Napsat názor do DISKUSE

 1.2.2012 Karel, Press

Přestože se INSOUND Show blíží důchodovému věku, neustále srší energií a tento pátek vás jako obyčejně pohostí těmi nejčerstvějšími releasy uplynulých dní, o kterých jsme na www.insound.eu psali. Nerad se opakuji, ale šedesátka bude plná zvučných jmen, povznášejících melodií, neodolatelných beatů a v neposlední řadě i vyvedených vokálů. Nalákat by vás mohl Ronski Speed, Orjan Nilsen, Bushi, Dash Berlin či Protoculture. Chybět nebude ani exkluzivní guestmix, jenž doputoval ze sousedního Polska. Oen Bearen slibuje hotové melodické žně. V premiéře již tento pátek!

Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ