TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

Dneska jsem narazil na tak šílený název skladby, že se s vámi o něj musím podělit. V DDC je na 31. místě novinka od nějakého projektu MG.
Co mě ovšem dostalo, je název samotné skladby. Prostě no comment ...
MG ( Wo Gehobelt Wird (You Can't Make An Omelette))


30.9.2000
TOP 10
01. Modjo ( Lady (Hear Me Tonight))
02. Green Court Feat. De/Vision ( Shining / Trancefiguration [Mixes] )
03. DJ Tomcraft ( The Silence )
04. Ariel ( A9 )
05. Soul Providers ( Rise )
06. Madison Avenue ( Who The Hell Are You )
07. Madonna ( Music )
08. Olav Basoski ( Opium Scumbagz EP )
09. Future Breeze ( Smile [Mixes] )
10. Baby D ( Let Me Be Your Fantasy [Remixes 2000] )

Najdete opět zde: http://www.jaydee.cz/reviews/zen16092000/video.htm


25.9.2000

Midfield General je diskžokejem, který namíchal další kompilaci, jež je spjata jednak s legendárním klubem Big Beat Boutique a zároveň s labelem Skint. Před ním los padl již na Fatboye Slima a breakbeatovou partičku Lo Fidelity Allstars. V těchto mixech nikdy nešlo o prezentaci nových výrobků Skint, jak by se dalo v dnešní době očekávat, ale je to takový volný set skladeb, jež mají mixující diskžokejové rádi a které zřejmě ovlivnily jejich hudební vývoj. Spousta desek je staršího data a musí tedy v samotných autorech skladeb vzbuzovat slušnou dávku překvapení, když si představíme, že jsou tu míchány dvacet let staré věci s těmi nejaktuálnějšími hity.
Celé znění zde


23.9.2000
TOP 10
01. Modjo ( Lady (Hear Me Tonight))
02. DJ Tomcraft ( The Silence )
03. Future Breeze ( Smile )
04. Baby D ( Let me be your fantasy 2000 )
05. Madonna ( Music )
06. Soul Providers ( Rise )
07. ATB Vs. York ( The Fields of love )
08. Gardeweg ( Push )
09. Green Court ( Shining )
10. DJ Scot Project ( F (Future is now))

Poslední víkend byl opět ve znamení trancu, protože v Roxy byla na programu, v poslední době hodně oblíbená, akce s názvem Zen.
Rozjezd párty dostal na starosti anglický Dj Tickly, ten se mu moc nepovedl, protože začal hodně deep, chvílema až do psychedelic, celkově to bylo utahaný, ale ke konci se to trochu rozjelo. O půlnoci ho vystřídal Dj Electromajk, který vzal situaci pevně do svých rukou a za chvíli mu celá Roxy ležela u nohou. Po Electromajkovi převzal opratě Američan žijící v Čechách Dj Joel. Jeho set bych nazvala průměrný. V první půlce to bylo takové chladné a jednotvárné, v druhé polovině to bylo mnohem lepší, i lidi už začali reagovat.

O půl čtvrté ráno přišel na řadu Dj Sayber. Osobně jsem se na něj moc těšila, protože jeho výkon na poslední Evolution mě dostal úplně nejvíc ze všech. V Roxy ale hrál trochu jinak. Tak komerční a zároveň dokonalý set jsem dlouho neslyšela. Upřímně řečeno ty trancové remixy profláknutých diskotékových hitů si mohl odpustit, ale i tak vystihl náladu lidí v Roxy. Ruce nad hlavou a neutichající křik, doprovázely celý jeho set. Hrál pravý komerční trance alá Paul van Dyk, taneční trend který letí v celé Evropě, tak proč ne i u nás. Roxy opět narvaná k prasknutí se výborně bavila až do šesti hodin, kdy musel být bohužel konec.

Na párty samozřejmě nemohla chybět videoprojekce, výborná výzdoba a jako perlička večera byli dva tanečníci oblečeni do zářivých space oblečků. Další hodně povedenou akci máme za sebou a 21. 10. 2000 to vypukne opět nanovo, tak doufám, že se tam uvidíme.
Trinity


17.9.2000
 

Jednak je olympiáda, jednak od zítřka pracuju v novém zaměstnání a nevím, jak na tom budu s přístupem k Netu, takže teď vím pouze to, že se k trance.cz dostanu nejdřív příští sobotu ... :-)
Takže i proto můžete do Music Quizu hlasovat až do sobotního večera .. Tak se tady zatím mějte, snad se brzo ozvu :-)))).


17.9.2000
 

Je třeba k tomu něco dodávat ??


17.9.2000
 

Dj a producent Electromajk připravuje pro label Nextera mix kompilaci s názvem Evolution beats. Na kompilaci bude mimo jiné zařazen i jeho nový track, o ten projevil zájem i berlínský label MFS, který má zájem o jeho vydání . O remix se postará Corvin Dalek. Electromajk dále pracuje na remixu pro Ohm Square, vybral si skladbu Wounds on a cherry tree.
2.10.2000 vystoupí Electromajk v berlínském clubu Subground v rámci MFS nacht.


16.9.2000
TOP 10
01. Modjo ( Lady (Hear Me Tonight))
02. Baby D ( Let me be your fantasy 2000 )
03. Future Breeze ( Smile )
04. Madonna ( Music )
05. DJ Tomcraft ( The Silence )
06. Gardeweg ( Push )
07. 3 Phase Feat. Dr.Motte ( Der Klang Der Familie (Revisited) [ Remixes ] )
08. DJ Scot Project ( F (Future is now))
09. ATB Vs. York ( The Fields of love )
10. Soulproviders ( Rise )

15.9.2000

Další blyštivý obal cédéčka pochází od italského dj-je Mario Piu'. Není však jen takovým pozlátkem, na rozdíl od níže recenzovaného Pulsedriveru toto CD skrývá i dost kvalitní muziky.
Mario Piu' je Ital a svoje skladby vydává u stejného labelu jako v současnosti asi nejznámější italský dj, Mauro Picotto, u labelu BXR. Společně tito dva vydali singl "Arabian pleasure", ale o tom všem jsem už psal v recenzi na minulý singl Mario Piu' - "Communication". Také jsem v té recenzi napsal, že Piu' je takový 75% Picotto, co se týče kvality skladeb. Po aktuálním singlu "Techno harmony" to opravuji na rovných 80 procent.
Nenechte se zmýlit komerčním radio editem, který by mohl svádět k tomu, že tahle skladba je normální dance, než trance nebo techno. Pokud tedy vynecháme dva radio edity ( které se mi ovšem taky celkem líbí ... :-)), na CD najdeme pět kvalitních a zajímavých mixů. Jsou to Vocal Mix ( 7:11 ), Extended Mix ( 7:26 ), Megavoices Mix ( 7:11 ), Mas Mix ( 6:31 ) a Alternativ Mix ( 4:42 ).
ZHODNOCENÍ: Zajímavá melodie hozená do stylu Mario Piu' je podle mě zatím tím nejlepším, co tento Ital vytvořil. A o kvalitě remixů svědčí i to, že je do svých setů zařazují takoví dj's jako třeba DJ Scot Project a další ... :-)


14.9.2000
 

Videa z Kazantip Afterparty a DanceXplosion od Gondara a Stormera ( už zase :-))) ... připomíná mi to projekt Storm od Mark Spoona, takže jsem na to trošku háklivej ... prostě mi Stormer nepřipadá moc originální, ale hlavně to zas nikdo neřešte ... anebo řešte, guestbook nám nějak stagnuje ) jsou k nahlédnutí a ke stažení zde:
Kazantip Afterparty - http://www.jaydee.cz/reviews/kazantipafter/video.htm
DanceXplosion - http://www.jaydee.cz/reviews/dancexplosion/video.htm


13.9.2000

My name is techno, call me electro. To se zpívá v novém singlu od Mr.X a Mr.Y, tohle je ale "pulsující ovladač" z Německa. Pulsedriver se jmenuje projekt, který většina z vás, co tento server navštěvujete pravidelně, asi zná. Pulsedriver volí na na rozdíl od jiných projektů lehce odlišnou strategii. Ta je založena na tom, že vždy, pokud si koupíte nějaký singl od Pulsedriveru, najdete na CD dvě různé skladby a obě ještě v několika remixech. Takže je to vlastně takové malé album ( "minialbum ... :-)). To je přinejmenším zajímavé, ale zajímavější by to ještě bylo, kdyby byla i odpovídající kvalita obou skladeb.
Ta je totiž díky důrazu kladeném na kvantitu spíše průměrná a ani toto nové dvoj Maxi-CD není vyjímkou. Těžko říct, jestli je lepší "Your spirit is shining" nebo "Barracuda". Každopádně "Barracuda" je spíš skladba určená pro kluby. Obě skladby jsou ve stylu trance, ale nečekejte trance ve stylu Armin van Burrena nebo třeba DJ Scot Projectu. Je to prostě CD s trance hudbou, která je teď aktuální, na kterou si ale za rok už nikdo nevzpomene.
ZHODNOCENÍ: DJ Tibby alias Pulsedriver jede ve stále stejných kolejích, uvidíme, jak dlouho mu to jeho label bude trpět. Takže zhodnocení je následující: Propadák to sice není, ale nic nového tohle CD nepřináší. To ani náhodou ...


12.9.2000

Tohle CDčko nevzniklo náhodou. Stojí za ním deset let poctivé práce ve studiu a nekonečné hodiny strávené při vzniku nových tracků jednotlivých interpretů, dnes už hodně uznávaného labelu Talkin´Loud. A jaký nejlepší dárek mohlo tohle vydavatelství dostat? Švýcar Giles Peterson, zakladatel tohoto labelu, setřídil a následně vybral to nejlepší z nejlepších, co jeho label kdy vydal. Neměl vůbec lehký úkol, představte si mraky singlů a kvalitních alb a vyberte s rozvahou ty nejlepší! Štěstí se tedy usmálo na jedenáct skladeb, v sedmi případech podpořených singlovými remixy. A kdo vyhrál tu těžkou selekci? Pojďme si společně udělat takovou malou exkurzi touhle povedenou kompilací.
Celé znění zde


11.9.2000

Letošní léto je opravdu divné. Nejdřív je horko na jaře, v červenci je zima a teď, v polovině září, je venku zase jako v létě. Každopádně buďme rádi za každý slunečný den. Protože pokud je venku hezky, aspoň já v těch sluncem zalitých dnech poslouchám co se týče hudby, nejraději houseové, nebo chcete li uvolněnější skladby. Při nich si představuju, že jsem například někde u moře ( kde jsem ještě nikdy nebyl :-)), nebo že jsem s kamarády někde u vody a pořádáme soukromou party, kde nám hrají právě takové uvolněné, pohodové houseové písničky.
Už vám asi došlo, že mezi ty nejpohodovější skladbičky tohoto "divného" léta patří Spiller se svojí fakt suprovou skladbou "Groovejet". Když jsem tuhle skladbu slyšel prvně, vůbec jsem neřešil, jestli je to trance, techno nebo něco jiného. Stejně tak teď neřeším, jestli se recenze hodí na stránky trance.cz. Ale rozhodně ano, protože mě do takového pohodového tranzíku dostává stoprocentně. Venku je hezky a já píšu recenzi na Spillera. Tečka.
Cristiano Spiller aka Spiller je Ital, který se hudbě začal věnovat jak už to tak bývá v hodně raném věku, v jeho případě ve 14 letech. Po pár letech začal hrát v malém klubu El Souk v Benátkách. Nyní je rezidentem hned ve čtyrech klubech, a to v Glamouru v Trevisu, XS a House Nation v Jesolu ( Itálie ) a v Ambasada Gavioli ( Slovinsko ).Hudbu začal skládat v roce 1995, kdy si pořídil sampler a počítač. Prvním singlem byla věc "Spiller from Rio" od projektu Laguna v roce 1997. O rok později následoval singl "Batucada", který se na počátku tohoto roku dočkal nových mixů a byl vydán znovu. Aktuální singl "Groovejet" je z desky "The Mighty Miami EP". A jak už jsem napsal, opravdu se jedná aspoň pro mě o nejpohodovější taneční kousek tohoto léta. Vynikající vokály od zpěvačky, kterou bohužel neznám na straně jedné, suprová melodie v dokonalém rytmu na straně druhé. 30-ti sekundová ukázka, která je vám k dispozici na trance.cz vám možná k nasátí atmosféry stačit nebude, takže doporučuju skladbu si někde stáhnout, nebo koupit anebo poslechnout na stránce Spillera, kterou najdete na http://www.djspiller.co.uk/.
ZHODNOCENÍ: Je to skladba trošku náročnější na poslech, není to žádný "vyškatulkovaný" hit. Pokud se vám tahle skladba bude líbit, tak máte dobrý hudební vkus a cit. Pokud ne, tak se někdy seberte, jeďte někam do lesa a poslouchejte zvuky přírody. Jedině to možná snese srovnání.


10.9.2000
 

Tak takhle se jmenuje nový singl od Future Breeze, který je pro mě takovým "hitem víkendu". Jsem rád, že projekt, který jsem před třemi roky tak rád poslouchal, se nyní vrací v plné síle. Future Breeze se přespříští ( strašný slovo ... ) týden objeví v TOP 40, asi dost vysoko. Pro nový týden už nejsou první Armin a Tiesto, ale někdo jiný :-)


10.9.2000
TOP 10
01. Baby D ( Let me be your fantasy 2000 )
02. Modjo ( Lady (Hear Me Tonight))
03. Madonna ( Music )
04. Gardeweg ( Push )
05. Future Breeze ( Smile )
06. A.T.F.C. Pres. ONEPHATDEEVA Feat. L. Millett ( Bad Habit [Remixes] )
07. Lady Tom ( House of house )
08. 3 Phase Feat. Dr.Motte ( Der Klang Der Familie (Revisited) [ Remixes ] )
09. Darude ( Sandstorm ) [ Mixes ]
10. Mario Piu' ( Techno harmony )

9.9.2000
 

První týden hlasovalo osm lidí, minule to bylo lidí 12, no a teď pouze pět lidí. Takže to jako nemá smysl, to musíte uznat. Každopádně se online možnost hlasování vrátí, ale až nastane ten pravý čas. Zato Music Quiz nabízí dvě zbrusu nové skladby, z toho u té druhé stačí uhádnout, kdo zremixoval skladbu "French kiss" od Wink & Lil' Luis do této hardtranceové podoby. A zcela vyjímečně má tato ukázka minutu a půl ... :-)


8.9.2000

Label Low Spirit asi nemusím moc představovat, protože se jedná o asi nejznámější německý label. Tento label, stvořený Westbamem, sdružuje takové ty méně komerční projekty a dj-je, patří sem např. umělci jako Mr.X & Mr.Y, Westbam, Hardy Hard, Dr.Motte a další ...
Mezi ty novější akvizice tohoto labelu patří právě dvojice Lexy & K-Paul. U Low Spirit se objevili v loňském roce, kdy zde vydali svůj debut s názvem "The Greatest DJ". Na tenhle song si ještě pamatuju, jak ho zahrál Westbam na Love Parade 1999 a já jsem si tehdy říkal, že to je skvělá skladba a že nevím, co to je za umělce. Časem jsem na to přišel a dneska znám Lexy & K-Paul skoro jako svoje ponožky :-). Po "největším dj-jovi" přišel druhý singl "Electric Kingdom" a nyní je na světě třetí s názvem "Freak".
Lexy je mladý DJ, který se tomuto "řemeslu" věnuje od roku 1996. A letos už si dokonce zahrál na Love Parade i na Mayday. Jeho styl je dost podobný tomu, co s K-Paulem produkuje, je to tedy takové příjemné elektro-house--techno-disko ( těžko se to popisuje, prostě to nedovedu jednoznačně definovat ... .-)). Hraje pohodovou, ne tedy agresivní a nadupanou taneční hudbu. K-Paul začínal jako klávesista jedné punkové kapely v bývalém východním Německu, no a teď se snaží "uchytit" na taneční scéně. Inu, holt v těchto letech punk moc neletí, to je fakt ...
"Freak" je jak už jsem naznačil výše pohodová, příjemná electro-dance skladbička, při které určitě neusnete. Po delším poslechu se sice skladba začíná jakoby zjednodušovat a následně si možná řeknete, že to zas takový "zázrak" není. Od toho jsou tu ale remixy. Na CD je celkem pět skladeb, kromě radio "short" a "original" verzí jsou tu "L.U.P.O. mix", "Let Your body Freak Mix " a "Sex Sells Mix".
ZHODNOCENÍ: Kdybych měl zbytečných 200 Kč, tak bych si tohle CD určitě koupil, protože to rozhodně není žádný "shit". Málem jsem zapomněl na videoklip, ve kterém se Lexy a K-Paul prohánějí za doprovodu krásných dívek na vodních skůtrech a pochválit musím i obal singlu, no řekněte, není dost dobrej ?? :-). A Freak znamená "vrtoch" nebo "podivín" ...


7.9.2000

Hennes a Cold je dvojka ( jak jinak než z Německa ), která vytváří hodně zajímavé skladbičky. Za jménem Hennes se skrývá chlapík Michael Hennes, který se dj-jingu věnuje už od roku 1988 ( to by mě zajímalo, jaké pecky tehdy asi tak hrál, když většina současných producentů chodila leda tak do školy :-)). Michael je rezidentem v klubu Tiffany v Mannheimu a od října 1995 také v klubu Paramount Park v Rödermarku. Jako host se objevuje v klubech jako jsou např. Dorian Gray ve Frankfurtu nebo Toxxic v Norimberku. Kromě projektu Hennes & Cold se podílel ještě v projektu M-Traxx.
To druhá část projektu, DJ Kan Cold, alias Kai Winter, má o něco bohatší minulost. Je mu 28 let, dj-jem je od roku 1990 a producentem od roku 1992. Svůj styl hraní charakterizuje jako trance, hard-trance a progressive. Ta bohatší minulost se týká zejména skladeb, které produkoval. Těch projektů je opravdu hodně, jmenujme pro pořádek alespoň pár z nich. Jsou to projekty Interstate, CKP, Hypnosis, Global Cee nebo vydání jednoho singlu pro trapný projekt Blümchen, to bych ale asi moc zmiňovat neměl, nicméně je to fakt, takže proč ne.Dohromady tedy tato dvojka vydává svůj druhý singl "The Second trip". Zatímco první singl "First step" vyšel u labelu Kai Tracida Tracid Traxx, ten druhý vychází u labelu Superstar Recordings. Stylově zapadá přesně do toho, jak hraje DJ Kan Cold, tedy hard-trance. Ve skladbě se sem tam objevují vokály, nechybí rozsáhlé tranceové plochy, chytlavá melodie a progresivní rytmus.
ZHODNOCENÍ: Do you wanna get high ? To The Second trip ... já se tedy s touhle skladbou "high" dostávám opravdu velmi snadno, :-)


6.9.2000

Pro hudební fajnšmekry je skotské Glasgow hlavním městem deephouseu. Poslední dobou se mluví hlavně o mladším a stále úspěšnějším labelu Glasgow Underground, my se však dnes podíváme na značku, která začala produkovat kvalitní tracky již kolem roku 1991. Desky od Soma Recordings dneska nechybí v record bagu žádného DJe, jemuž učaroval house, Mezi nejznámější tahouny patří hlavně Slam, Maas, Daft Punk (ještě před vydáváním na vlastním labelu Roulé), Funk D´Void - z těch novějších třeba Gene Farris.
Celé znění zde


5.9.2000

Noumálně si to přiďte fšichni "u-make", potom budete všici "u-makenutý". Ale než do ČB vyrazíte, tak si to radši nejdřív pořádně natrénujte, třeba tady u nás s fotečkou "Dominicy". Stejně jsme všichni úchylácí ............... :-)))))))))) ... a s Dominicou to můžu dělat akorát já, já sám, sám velkej TrancemasterCZ ....

9.9.2000 PornoGround
club New York České Budějovice
djs electromajk, sunbeam, fuckeer
start 22 hod, vstup 50,-
přijdě te se udělat!!!

P.S. Taky byla zauktualizována sekce Electromajk, tentokrát je hozená do "P" stylu ...


5.9.2000

Přestože letošní léto už nejspíš definitvně odešlo, neměli bychom zapomenout na skladby, které k němu bezpochyby patřily. "Gotta let you go" od Dominicy je jednou z nich a určitě patří mezi ty nejlepší a nejchytlavější taneční kousky tohoto léta. Celé skladbě dominují vysoce kvalitní vokály talentované zpěvačky Rebeccy Louis Butler.
Tahle dívka si skladbou "Gotta let you go" vyzkoušela, jaké to je působit na taneční a klubové scéně. Jinak Rebecca navštěvovala po tři roky hudebně taneční školy v Londýně a dokonce vystupovala v představení "Coppelia" s Evropskou baletní společností. Kromě toho se ještě prosazuje ještě modelka, její krásu můžete posoudit z fotografie ( sice vypadá trochu pohuble, ale jinak se mi líbí :-)). Prostě mladá, krásná a dynamická dívka se spoustou zájmů a s krásným vokálem ... ( takovou si jednou najdu, :-)).
Pokud budeme chtít tuhle skladbu někam zařadit, tak asi do položky house, či dance-vocal-house. Když ještě bylo léto, tak se to poslouchalo vážně dobře, i když ani teď to samozřejmě není o nic horší.
ZHODNOCENÍ: Pokud snad ještě o Dominice pochybujete, tak remixy, které na CD najdete, vás stoprocentně vyvedou z rozjímání. Dominica je projekt holandský ( nebo aspoň s holandskými producenty ), tudíž asi moc nepřekvapí remix od Armin van Buurena a DJ Antoine a dále od dvou rodilých Němců, DJ Tonky a Phil Fuldnera. A propo, víte co to znamená "Gotta let you go" ?? Já jsem si to přeložil jako "tak už jdi" nebo "měl bys už jít", ale jistý si tím nejsem. Ne že by na tom nějak zvlášť záleželo, ale kdybyste se moc nudili, tak napište do Guestboku, jestli byl můj překlad správný :-)


4.9.2000

Většině z vás je asi jasné, že "Sandstorm" od Darude zas až taková novinka není, nicméně troufnu si tvrdit, že tohle je první recenze na tuto skladbu u nás v Česku, ať už se jedná o tisková, či online média. Takže o Darude se trochu více můžete dozvědět právě teď a právě tady, ;-)
A je to s podivem, protože pravděpodobně nejlepší taneční ( eurotranceová ) nahrávka tohoto roku by si i u nás větší pozornost určitě zasloužila.
Historie skladby sahá do začátku tohoto roku a možná ještě dříve. Nejprve si ale pojďme něco říct o autorovi celého projektu.
Darude je 24-letý maník z finského Turku, vlastním jménem Ville Virtanen ( možná v mládí skákal na lyžích, nebo hrál hokej, kdo ví :-) ). Na počátku svojí tvorby skládal songy ve stylu "happy hardcore", to vše ve formátu midi. Dávno před "Sandstorm", tedy před prvním CD-singlem bylo možno nalézt jeho skladby na www.mp3.com/darude. Na jaře 1999 byl Darude dva měsíce na prvním místě se dvěmi skladbami na mp3.com's club chart. Samotné "Sandstorm" se udrželo po neuvěřitelných 16 týdnů na prvním místě v Finnish Dance Chart's. Ostatně i u nás je "Sandstorm" v TOP 40 už plných 17 týdnů, což letos žádná jiná skladba nedokázala ani náhodou.
Prvně jsem slyšel "Sandstorm" na Mayday 30.4.2000 v setu Paul van Dyka a hned na první poslech jsem si tuhle skladbičku zamiloval. Teď, s odstupem těch 17 týdnů musím konstatovat, že zamilovaný do "Sandstorm" už sice nejsem, ale pokaždé, když song slyším, otáčím "volume" hodně nahoru. Aspoň já jsem nikdy dřív tuhle "ta da da, ta da da" melodii neslyšel a za to patří Darude, co se týče originality absolutorium. Je to "easy", je to "crazy" a teď už je to bohužel komerce jako "prasátko". Do té geniální melodie jsou vloženy pohodové eurotranceové beaty a tentokrát vás nečeká žádná sladký vokálek, prostě jen melodie a beaty. Nemohu samozřejmě zapomenout na tranceový náběh, který je také dotažen skoro k dokonalosti.
ZHODNOCENÍ: Těžko se o skladbě píše, musíte ji prostě slyšet. Pokud ji neznáte, tak s tím rychle něco udělejte, pokud ji znáte pár týdnů, asi jste z ní hodně nadšeni, no a pokud ji znáte tak jako já čtyři měsíce, tak asi nostalgicky vzpomínáte, jaké to tehdy na jaře bylo, když vás Darude okouzlili poprvé. Co říci na závěr ? Snad jen, že druhý singl "Feel the beat" na sebe nenechá dlouho čekat ( ve Skandinávii vyšel už na jaře ) a na podzim se dočkáme i alba. Lze ale předpokládat, že další songy už budou spíše jen variací na "Sandstorm".
P.S. Málem bych zapoměl na oficiální web Darude, najdete ho na www.darude.com, ale je pěkně pomalý a stránky jsou taky dost ošklivě zpracovány, ble ble :-)


3.9.2000
 

V sekci Links najdete jeden nový odkaz na label Platipus Records. Taky je nová TOP 40, hned šest novinek je v první dvanáctce. A zítra už se těšte na Darude, i když bude těžké napsat něco nového, protože tenhle projekt zná asi každý :-)


3.9.2000
TOP 10
01. Baby D ( Let me be your fantasy 2000 )
02. Modjo ( Lady (Hear Me Tonight))
03. Madonna ( Music )
04. Darude ( Sandstorm ) [ Mixes ]
05. Gardeweg ( Push )
06. Elektrochemie LK ( Schall )
07. Lady Tom ( House of house )
08. Fast ( Transmission ) [ Mixes ]
09. Robbie Rivera pres. Rhythm Bangers ( Bang )
10. Josh Wink & Lil Louis ( How's your evening so far? / French kiss )

2.9.2000
 

Jsem si to na dvě hodiny hodil a vytvořil jsem pro vás dvacet ukázek z těch nejžhavějších singlů těchto dní :-)
Akorát je menší problém ten, že to musíte stahovat jako "Save as ...", jinak to nejde. Ale přístí týden by se to mělo konečně vyřešit a ukázky už nebudou nacpané po všech možných freeserverech, :-)


2.9.2000
TOP 10
01. Darude ( Sandstorm ) [ Mixes ]
02. Modjo ( Lady ( Hear me tonight ))
03. Baby D ( Let me be your fantasy 2000 )
04. Airscape ( L'Esperanza )
05. Armin Van Burren Vs. DJ Tiesto ( Alibi - Eternity )
06. Goureylla ( Tenshi )
07. Lady Tom ( House of house )
08. Gentleman Dick ( Reflex your mind )
09. Mauro Picotto ( Komodo ( Save a soul ))
10. Beam Vs. Cyrus ( Thunder in paradise )


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ