TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 30.9.2001 Karel, News

 27.9.2001 Karel, News

Již 10.října se uskuteční v Praze koncert skupiny FAITHLESS. Všechny informace najdete na stránkách faithless.tiscali.cz, kde se také připravuje webcast z koncertu, takže pokud se na něj nedostanete, nemusíte zoufat, stačí být večer online. Zajímavý může být zcela určitě i předskokan Kosheen, vždyť skladba "Hide you" se pohybuje v těchto týdnech na vrcholech tanečních hitparád a na světě je i bootleg DJ Tiësto Vs. Kosheen - Hide U. Mimochodem web kapely Kosheen je hodně povedený a rozhodně jej na adrese www.kosheen.com navštivte.


 27.9.2001 Karel, Press

Uskupení Hybrid tvoří Mike Truman, Chris Healings a Lee Mullins. Tato partička se potkala ve Swansea před sedmi lety a svým debutovým albem "Wide Angle" se výrazně zapsala do evoluce progresivní taneční hudby. Je to naprosto šokující výpověď o tom, že dnešní taneční scéna není ustrnulá a má se kam vyvíjet. Toto album budete chtít slyšet znovu a znovu a nemusíte u toho stát a tančit. Jejich zkušenosti v hudební branži jim již zajistili pozvání dělat remixy pro nesourodé osobnosti typu a Carl Cox ale i Alanis Morissette. Album "Wide Angel" se zrodilo z frustrace z úzkých horizontů taneční scény v UK. Hybrid chtěli taneční hudbu pojmout v širším kontextu, dodat ji melodičnosti a zamyšlenosti. Také se nechali inspirovat svým vystupováním po celém světě od New Yorku až po Moskvu. Více zde >>


 27.9.2001 Karel, Press
13. října se na KC Karlov uskuteční další z akcí, pořádaných JPA group. Půjde o party s názvem Electric Kingdom, která je součástí stejnojmenné tour putující po Evropě, ale i Japonsku. Za celým projektem, který přišel na svět již v roce 1995, stojí umělci z prestižního německého labelu Low Spirit, v čele s Djskou megahvězdou a jeho spoluzakladatelem Westbamem. Toho na hlavním stage doplní lidé jako Africa Islam, Hardy Hard, Lexy & K-Paul, Mr. X & Mr. Y, Dj I.C.O.N., slečna Ladida a live act Autotune. "Hlavní myšlenkou Electric Kingdom je spojování old school electro zvuku s novými vlivy, čímž vzniká nový styl, kterému říkáme technolectro", říká o tomto projektu Westbam. Více zde >>

 26.9.2001 Karel, News
Projekt Riva je stále obestřen rouškou tajemství, nikdo totiž není, kdo za ním stojí, i oficiální stránky toto úspěšně tají. Od léta, kdy jsme o Rivě psali poprvé, se tak mnoho nezměnilo. O to více se Riva věnuje samotné tvorbě, ať už v podobě vlastních skladeb či remixů. Ty mají v poslední době navrh, připomeňme remixy pro Barthezz - On the move, Tall Paul Vs. INXS - Precious Heart a Vaiio - Rapture. Kromě nich brzy vyjdou Riva remixy pro nové singly od Safri Duo a projekt Fragma. Vypadá to, že každý chce mít ve vydání svého singlu Riva remix. Po dokončení těchto nejnovějších remixů by měl být konečně čas na vlastní produkci a my se tak snad brzy dočkáme nového Riva singlu, o jehož kvalitách již teď nepochybuji. Další novinkou je navázání spolupráce s vydavatelstvím London records, které vydá "Stringer" pod názvem "Who Do You Love Now - Stringer" v mixech doplněných vokálem zpěvačky Dannii Minogue (to je ta slečna na obrázku, můžete také navštívit její web www.dannii.com). A to stále ještě není vše, protože minulý týden vyšly další nové remixy ke "Stringer". Jejich autory jsou Tall Paul (ukázka), Pablo Gargano a Larry Lush (ukázka), který složil nádherný ambient mix. Riva je stále velmi žádaný projekt a je docela možné, že se s ním v nějaké další zprávě tento rok ještě setkáme.

 26.9.2001 Karel, News
Všelijakých anket a statistik zjišťujících popularitu dj's, producentů a spol. je na světě ohromná spousta, avšak tou všeobecně nejuznávanější je v současnosti pouze jedna jediná. Tuto anketu pořádá časopis a webzin DJMag (www.djmag.com) a hlasovat jde samozřejmě i online a to pomocí této stránky. Hlasovat se může do 10. října a pozor, soutěží se o zájezd pro dvě osoby do New Yorku, takže neváhejte a hlasujte já jsem tak již učinil a sice v tomto pořadí: 1. Armin Van Buuren, 2. Johan Gielen, 3. DJ Tiësto, 4. DJ Scot Project, 5. DJ Electromajk, pokud vás to zajímá .)

 26.9.2001 Karel, News
Německý projekt Hypetraxx patří mezi hlavní postavy labelu Overdose (www.overdose.de). Mezi ty další patří DJ Scot Project, DJ Wag, DJ Sakin, Dj Overdog a další, ale o tom všem jsme zde na trance.cz již několikrát psali a nemá smysl to znovu opakovat, snad jen pro ty zapomětlivé. Hypetraxx je poměrně nové seskupení, po singlu "The Darkside" (mimochodem nejúspěšnější singl za rok 2000 zde na trance.cz, celá TOP 100 stále k nahlédnutí ZDE) vyšlo i stejnojmenné album a kompilace s názvy Dark Trance part I a II, jejichž část Hypetraxx namíchali. Aktuální singl "Paranoid" vyšel v létě, nové remixy před pár dny. Postarali se o ně DJ Scot Project (ukázka) a Schwarze Puppen, tedy další členové labelu Overdose. Oba remixy jsou docela tvrdé a progresivní, nic jiného se ale ani nedalo čekat. V sekci Multimédia na stránkách labelu Overdose se navíc můžete podívat na videoklip k "Paranoid", opravdu to stojí za to. Video k "The Darkside" byl pěkný, nový klip se mi zdá ještě o kousek lepší.

 26.9.2001 Karel, News
Hodně zajímavou sekci otevřeli na stránkách www.trance.nu. Jak už název napovídá, jde o texty k všemožným trance skladbám. Docela mě tato nová sekce zaujala, protože dostat se k textům skladeb jako např. DuMonde - Never look back, Kai Tracid - Too many times a spoustě dalším, není vůbec jednoduché. Věřme, že se v databázi bude objevovat více a více textů a my už tak nikdy nebudeme muset bádat nad tím, co se vlastně v naší oblíbené písni zpívá.

 26.9.2001 Karel, News
Každé úterý můžete na rádiu Sunshine-Live (www.sunshine-live.de) poslouchat pořad Welcome to the club, který uvádí DJ Klubbingman (www.klubbingman.de). V pořadu můžete slyšet aktuální euro, hard a mellow trance, zejména německého ražení. Pravidelně zde vystupují i známí dj's jako např. Talla 2XLC, DJ Sakin, DJ Taucher, DJ Scot Project a další. Klubbingman je chlapík, který se dj-jingu věnuje již 20 let, jeho pravé jméno je Tommy Schleh a byl členem populární dance skupiny Masterboy, kterou určitě všichni znáte. Pokud ne, biografii Masterboy najdete ZDE. V druhé polovině devadesátých let šla ovšem popularita Masterboy jaksi k šípku a tak se nelze divit, že se Tommy pustil na sólovou dráhu. Prvním singlem byla skladba "Dreaming for a better world", vydaná v roce 1999. Následoval singl "Time machine" a konečně v těchto dnech vychází zbrusu nový singl nazvaný stejně jako pořad, který je vysílán již několik let, tedy "Welcome to the club". Co se týče kvalit singlů, povedený mi přišel ten první, "Time machine" už byl takový odvar a i nový singl moc vábně nevypadá, co jsme měl možnost slyšet.
P.S. K onomu již jednou zmiňovanému infu, že Klubbingman mixuje 20 let, dodám to, že 2.10.2001 se klubu Kinki Palace (www.kinki.de) uskuteční velká party nazvaná "20 years of deejaying, TOMMY the KLUBBINGMAN ". Vystoupí zde docela zajímavá jména jako ATB, Quicksilver, CJ Stone, York live, Scot Project, Miss Shiva a další. Pokud máte chuť užít si za 30 marek to nej z německého tranceu, nezbývá mi, než vám popřát přijemnou cestu do nedalekého Stuttgartu, v jeho blízkosti se totiž Kinki Palace nachází.

 25.9.2001 Kamil -KK-, News
Trio Barthezz, které zabodovalo hitem On the Move, který se "přes noc" dostal na přední místa evropských hitparád a do playlistu mnoha DJs, vydává po remixech Systém F - Soul on Soul a DJ Jean - Lift me up konečně svůj druhý singl s názvem Infected. Barthezz opět spolehají na jednoduchou, ale líbivou melodii, která se vám hned po prvním poslechu zabydlí v paměti. Zkrátka takový druhý On the Move. Věřím tomu, že pokud se vám líbil On the Move, bude se vám líbit i Infected. Jen doufám, že Barthezz nedopadnou jako řada jiných projektů, které na nás chrlí stále stejné věci a příště přijdou s něčím originálnějším. A dobrá zpráva pro ty co si rádi na své Nokii často mění vyzvánění: na www.barthezz.com by měla být ke stažení melodie Infected pro vašeho mobilního miláčka.

 24.9.2001 Karel, News
Taneční hudba a dj-jing je takřka výsadou pouze mužů a tak jsou ženské tváře na taneční scéně zpravidla vítány. Jednou z těch lepších "tváří" je německá dj-ja a producentka Miss Shiva (www.miss-shiva.de). Na scéně se pohybuje již deset let a za tu dobu si vydobyla určité renomé. S rostoucí popularitou taneční hudby v posledních letech se objevila spousta nadějných hvězdiček a Miss Shiva (přestože není žádným nováčkem, jak už jsem psal) je jednou z nich. Do povědomí se nám nejprve dostala se singlem "My secrets", který vydala v roce 1998 a který odstartoval tu úspěšnější část její kariéry. Následující skladby "Ultimate temptation" (se Sunbeam a Space Frog remixy) a "Do you feel so right" (Plug'N'Play a Hypetraxx remixy), vydané v letech 1999 a 2000, byly rovněž docela kvalitní a třeba v rodném Německu se díky nim Miss Shiva stala jednou z velmi oblíbených dj-jek. Zatím posledním singlem je skladba "Dreams". Ta vyšla již před rokem, nyní se ovšem objevily zbrusu nové a výborné remixy.
Prvním z nich je progresivněji zaměřený Humate remix, ostatně od Humate ani nelze čekat nic jiného. Dalším remixem (a podle mě nejlepším) je maximálně pulsující Cosmic Gate remix. O tvorbě i remixech Cosmic Gate lze polemizovat, někdy je to lepší a někdy horší, remix pro Miss Shivu patří ale zcela určitě k tomu lepšímu, co kdy vytvořili. Třetím novým remixem je Paul Glazby remix, který má snad ještě o pár BPM více, než Cosmic Gate remix, ovšem jeho kvalit již nedosahuje, přesto i on je docela zajímavý.

 24.9.2001 Karel, News
TOP 10
01. Charly Lownoise & Mental Theo Pres. Starsplash (Wonderful Days [2001 Remixes])
02. Milk & Sugar Vs. Jean Paul Young Feat. Jack Flash (Love Is In The Air)
03. Raven Maize (The Real Life)
04. AWeX (It's Our Future [Remixes 2001])
05. Lasgo (Something)
06. Kosheen (Hide U [Mixes])
07. Kay Cee (I Feel You [Mixes])
08. Faithless (Muhammad Ali [Mixes])
09. Marc Et Claude (Tremble)
10. Jamiroquai (Little L [Mixes])

 23.9.2001 Karel, News

 21.9.2001 Karel, Press

Uplynulo sotva několik dní od zveřejnění prvních informací o novém pražském klubu Industry 55 na Vinohradské třídě 40 a už tady máme informace další, tentokrát mnohem konkrétnější. Velká Opening party, resp. Opening víkend bude 5.- 7. října a bude vypadat následovně. Více zde >>


 20.9.2001 Karel, News
Populární brněnský trance Dj ESWL si pro nás připravil dva nové sety. Jak sám říká, několik chyb se v setech objevuje, mě osobně se ale jeho sety docela líbí. Hezký poslech.
>> Set 1
>> Set 2

 19.9.2001 Slavo, Review
Od našeho spolupracovníka Slava dorazily zajímavé recenze na nové singly od Orinoko, Binary Finary, Kay Cee a další. Více zde >>

 17.9.2001 Karel, Press

Několik málo dní zbývá do pohodové akce Night of Trance v klubu Dr. MAX ve Vrchlabí, která se koná 21.9. 2001. Na akci vystoupí přední maďarký trance DJ a majitel klubu Zoom Dj Halasz. Dále jeden z vůbec nejoblíbenějších Djů u nás , přestavitel stylu wet&hard Dj Electromajk. Sestavu doplní Dj Joel Einhorn, kterého si můžete pravidelně vychutnávat na trance nocích v klubu Roxy. Aktuální zvuk tranceu přiveze brněnský Dj Motka. Chillout obstarají Mushrooms.V rámci této akce proběhne i první CAMEL ZONE CLUBBING, který svým způsobem odstartuje své podzimní turné v různých klubech v republice. ( např. v Brně, Olomouci, Ostravě, Plzni a Písku ).
Součástí CAMEL ZONE CLUBBINGU budou tři zóny: "Tatoo", "Body Painting" a "Styling", které možná někdo z Vás už zažil na vlastní kůži na velmi povedené akci "Chemistry on tour" v Praze. Právě poslední jmenovaná "Styling Zone" bude představena špičkovým pražským salonem Joshua. Přijďte v pátek 21.9. a zjistíte, že zkusit tohle na vlastní kůži stojí opravdu za to!


 17.9.2001 Karel, News
TOP 10
01. Charly Lownoise & Mental Theo Pres. Starsplash (Wonderful Days [2001 Remixes])
02. AWeX (It's Our Future [Remixes 2001])
03. Marc Et Claude (Tremble)
04. Lasgo (Something)
05. Jamiroquai (Little L [Mixes])
06. Milk & Sugar Vs. Jean Paul Young Feat. Jack Flash (Love Is In The Air)
07. Mellow Traxx Vs. Shaft (Sway (Mucho Mambo) / Schmerzgrenze)
08. Kosheen (Hide U [Mixes])
09. Raven Maize (The Real Life)
10. Ratty (Living on video)

 16.9.2001 Karel, Report

Pravidelný trance festival ZEN v klubu ROXY měl o tomto víkendu své další pokračování a já jsem u toho samozřejmě nemohl chybět. Do ROXY jsem přišel v můj již pravidelný čas, to jest kolem 23 hodiny. První věc, která mě překvapila, byla spousta lidí uvnitř. Inu, začala škola, lidé se vrátili z prázdnin a tak se ROXY opět zaplnilo do posledního místečka, tak jak jsme to mohli vidět třeba na Sashovi v červenci. Na tento ZEN přijeli ESCAPE FROM SAMSARA Dj's z Londýna, kteří zde již jednou byli. Já jsem je ovšem slyšel až nyní poprvé a tak jsem byl docela zvědav na to, co předvedou. Více zde >>


 15.9.2001 Karel, Press

"Na každém šplechu je pravdy trochu," říká české přísloví. Po Praze se šušká leccos o otevření nového klubu. V tomto případě to není žádný "šplech", ale pravda. Necelé tři týdny před otevřením proto uvolňujeme alespoň základní informace:
Klub se bude jmenovat INDUSTRY 55 a najdete jej na atraktivním místě v centru Prahy na adrese Vinohradská 40, Praha 2. Je to budova jinak známá jako "Radiopalác", kde bylo známé kino Květen a kde je v současné době mimo jiné i Bingo a klub Gejzeeer. Klub je situován do prostor bývalého varieté Atmosféra. Název INDUSTRY koresponduje s pojetím interiéru a celou koncepcí klubu. Stěny z materiálů beton a cihla, podlaha a další interiérové prvky z hliníku a oceli spolu s promyšleným osvětlením vytvářejí opravdu tu pravou a v Praze zatím nikde nevídanou „industriální“ atmosféru. Číslice 55 napovídá, že většina hlavních (hlavně alkoholických) drinků se bude prodávat za jednotnou cenu 55 Kč. Chybět nebude pochopitelně široká škála nealkoholických a energetických nápojů.
Hudebně bude klub vycházet hlavně z nejrůznějších podob stylů trance a house, na své si ovšem čas od času (ale pravidelně) přijdou i technaři. Klub bude otevřen od středy do neděle vždy od 22 do 6 hodin. Víkendové party budou prodlouženy do osmé hodiny ranní. Rezidenturu zatím přijali djs Prochy, Jerry, Trisco, Holmi a Mysh. Kromě nich počítáme s kompletní českou djskou špičkou a na pódiu se budou pravidelně objevovat i populární osobnosti mezinárodní taneční scény.
Přesné datum opening party, její line-up, program na první měsíc provozu a další informace zveřejníme během několika málo dní. Také start webovských stránek, které najdete na adrese www.industry55.cz , se dá počítat už jen na desítky hodin.
Za INDUSTRY 55 crew
dj Holmi


 13.9.2001 Karel, Press

Dnes 14. září na Radiu 1 (91,9fm v Praze, on-line www.radio1.cz ) od 00:00 přibližně do časného rána si budete moci poslechnout výběr Trancových sklabeb pouštěče CDček Eskadra a moderátora Homeboye. Všem přejeme příjemný poslech.... :o)


 13.9.2001 Karel, News

 12.9.2001 Karel, News

 11.9.2001 Petr Makaj, Review
4.září 2001 se představila legendární kapela Depeche Mode ve složení Dave Gahan, Andrew Fletcher a Martin Lee Gore ve vyprodané pražské Paegas Aréně, aby zahrála skladby z posledního alba Exciter. Čeští příznivci si na nedostatek vystoupení DM rozhodně stěžovat nemohou, vždyť tu tento rok byli už počtvrté. Úplně první koncert byl v roce 1988 ve Sportovní hale, další dva se pak konaly v letech 1993 a 1998. Rok 2001 byl pro tuto kapelu velmi důležitý. Po čtyřech letech, kdy vyšla jejich poslední deska, Ultra, se s napětím očekával jejich comeback. Jako první vlaštovka oznamující příchod nového alba byl singl Dream On. Svůdná a psychedelická kytarovka s tanečními remixy od Matthew Bushwacky a Dave Clarka vystoupila na čela mnoha hitparád a dala tušit, že se Depeche Mode vrátí v plné síle. Ano, právě deska Exciter, vydaná zhruba v polovině roku, byla pozitivně přijata jak posluchači, tak kritikou. Za zmínku stojí, že s produkcí vypomáhal Mark Bell, člen známého projektu L.F.O. ze značky Warp, díky němuž se také zásadně změnil obvyklý zvuk DM směrem více k elektronické podobě. Více zde >>

 10.9.2001 Karel, Press

Do Prahy se vrací sdružení Escape from Samsara, tentokrát se na trance festivalu ZEN představí konkrétně DJs Tickle a Thermobee. O Samsara Djs nelze hovořit jako o jednotlivcích, toto sdružení má svou filosofii, která má dlouhou historii. Zakladatelé sdružení EFS, Richard White a Tim Shickale společně vystupovali v legendárním klubu Heaven. Teprv jejich pravidelné páteční parties v klubu The Fridge ale získali status "must go". Kdo neviděl, nepochopí. Směsice psychadelického trance, barev a neuvěřitelně rozjeté atmosféry jim zajistila velkou popularitu, kterou si však odmítají pěstovat. Toto sdružení zásadně odmítá jakoukoliv promotion, nenajdete žádné jejich reklamy. Nedávno dokonce zcela zastavili distribuci letáků. Jsou to zkrátka tak trochu freakové, kterým nevadí hrát "za plentou", tak jak to na počátku boomu rave scény fungovalo. To je součástí jejich ideologie, která je založená na jejich vztahu k hudbě jako takové. Rozhodně jim jde v první řadě o hudbu a návštěvníky. Více zde >>


 10.9.2001 Karel, News
TOP 10
01. AWeX (It's Our Future [Remixes 2001])
02. Jamiroquai (Little L [Mixes])
03. Marc Et Claude (Tremble)
04. Lasgo (Something)
05. DJ Quicksilver meets Shaggy (Boombastic)
06. Roger Sanchez (Another chance)
07. Moguai Pres. Punx (The Rock [Mixes])
08. Charly Lownoise & Mental Theo Pres. Starsplash (Wonderful Days [2001 Remix])
09. Mellow Traxx Vs. Shaft (Sway (Mucho Mambo) / Schmerzgrenze)
10. Ratty (Living on video)

 7.9.2001 Karel, News
Binary Finary patří díky singlu "1998" mezi projekty, které se rychle objevily, zazářily a opět zmizely do propadliště dějin. Zůstala jen vzpomínka na jednu z nejúchvatnějších trance skladeb, jaké kdy byly vůbec vytvořeny. Song "1998" hráli ve své době všichni dobří dj's, včetně takových jmén jako Paul Van Dyk, Pete Tong, Sasha nebo Judge Jules. Paul Van Dyk, Matt Darey, Kay Cee a další vytvořili remixy k tomuto singlu (vyšlo pod názvy "1999" a "2000") a ještě tak zvýšili jeho již tak dost velkou popularitu. Když pomalu utichly nadšené ovace na "1998" (což se stane většině skladeb, byť jsou sebelepší), Binary Finary se vytratili a několik let o nich nebylo vůbec slyšet. A to až do počátku září tohoto roku, kdy vyšlo promo nového singlu "Niterider". Určitě je předčasné polemizovat o kvalitách tohoto singlu, jasné je pouze to, že senzace z roku 1998 se opakovat nebude. Mě osobně se "Niterider" zdá jako docela nudný song, no ale uvidíme až vyjdou nějaké remixy, třeba se vše změní. Zatím to vypadá, že Binary Finary tak trochu zaspali dobu. Na druhou stranu ale buďme rádi, že se Binary Finary dokázali po několikaleté odmlce alespoň vrátit zpět, to se také tak často nevidí.

 5.9.2001 Karel, News
Úspěšný a zavedený projekt York (www.york-music.de) zcela určitě zná většina z vás. Stejně jako včera zmiňovaní Fire & Ice, i York tvoří dvě osoby, v tomto případě jsou to dokonce bratři, Torsten a Jorg Stenzel. Známější je určitě Torsten, který patří mezi největší producenty taneční hudby v Německu, píše / psal některé skladby pro umělce jako DJ Sakin and Friends, DJ Taucher, Ayla, Kai Tracid, Mario De Bellis a spousty dalších. Dodnes mu vyšlo přes 200! skladeb, na nichž se podílel, či je přímo složil. Docela úctyhodné číslo. Jen tak pro zajímavost, název York vznikl zkomolením jména jeho bratra Jorga (pokud jste tedy někdy bádali nad tím, proč zrovna York, už nemusíte .)). V roce 1997 vyšel první singl "The Awakening", který byl hodně úspěšný, já sám na něj ještě dnes velmi rád vzpomínám. Další singl"Jastamba" a především "On the beach / Reachers of civilization" se stal ještě populárnější a vynesl York na samý vrchol popularity. Spolupráce s ATB na singlu "Fields of love" se ovšem příliš nepovedla a ani zatím poslední singl "Farewell to the moon" to mnoho nezměnil. V letošním roce vyšlo i debutové album "Experience", to jsem ale neslyšel, takže názor na něj se ode mne nedozvíte.
Zato se ale dozvíte informace o zbrusu novém singlu "Silence / Addicted", který vyšel zatím pouze na vinylu koncem srpna. Zatímco "Silence" je cover verzí nějaké skladby (bohužel nevím jaké, ale ty zvuky jsem stoprocentně někde již slyšel a nebylo to tak dávno) a nejde o zas tak super song (ukázka), mnohem víc mě zaujala b-strana vinylu, na které najdete skladbu s názvem "Addicted". Výborný chill-out trance (ukázka), jaký jsem již dlouho neslyšel a díky kterému se mi nakonec líbí i a-strana "Silence". Celý tenhle vinyl působí hodně kompaktně a propracovaně a mě nezbývá, než vám jej vřele doporučit. York je zpět a silnější než kdy předtím.

 4.9.2001 Karel, News
O novém singlu belgického projektu Fire & Ice se nyní docela hodně diskutuje a to svědčí o jediném, a sice, že na této skladbě zřejmě bude něco zajímavého, když se o ní tolik mluví. Fire & Ice tvoří dvojice Jurgen Leyers a Laurent Veronnez, který je spíše známý pod jménem Airwave. Tito dva se potkali v roce 1997 na berlínské Love Parade a tam se domluvili, že založí společný projekt, který bude vydávat tranceové skladby, které nás prý "vynesou až do samotného nebe". Tak tedy vznikl projekt Fire & Ice. Za čtyři roky existence vznikly singly jako "Lost Emotions" (v letošním roce vyšla verze 2001), "Neverending melody" nebo "Forever young". Díky nim si Fire & Ice oblíbili dj's jako Armin Van Buuren, Tiësto a samozřejmě spousty dalších. "Souvenir de Chine" je název nového singlu (ukázka) a stejně jako předchozí skladby vyšel (byť zatím pouze jako promo verze) u labelu XTC Music For The Mind (více info na www.lightningrecords.be). Pokud je vám melodie skladby povědomá, vězte, že to není náhoda. Jde totiž o cover verzi, konkrétně o předělanou skladbu stejného názvu od umělce který si říká Jean Michel Jarre. Zatím vše nasvědčuje tomu, že se "Souvenir de Chine" stane minimálně tak dobrým songem, jako ty předchozí, možná i lepším. Jenom jsem zvědavý, za jak dlouho se vám to oposlouchá, se skladbami obdobného ražení mám bohužel zkušenosti, že dlouho nevydrží. Ale cover je to více než příjemný ...
P.S. Málem jsem zapomněl, na promo vinylu je ještě druhý track nazvaný "Out Of Darkness", rovněž povedený.

 3.9.2001 Karel, News
Na webu www.trance-energy.nl se objevil televizní spot na tuto party, která se, jak jsme vás již informovali, uskuteční 20.10.2001 v holandském městě Heerenveen na nově zrekonstruovaném Thialf stadiónu. Určitě se na tento spot podívejte, stojí to za to ...

 2.9.2001 Karel, Report

Premiéra nové klubové noci nazvané REASON se uskutečnila včera v klubu ROXY. Hlavní náplní měl být progressive trance-house, o který se měli postarat dj's Joel Einhorn, James Zabiela (rezident REASONU) a zvláštní host večera, DJ Ian Ossia. Do klubu jsem dorazil někdy ve čtvrt na dvanáct a stejně jako před 14 dny na ZEnu, i tentokrát bylo ROXY velmi sporadicky zaplněné. A tak se stalo, že když hrál Joel ve 23:30 můj oblíbený track od Circulation - Turquoise, skoro nikdo netancoval, což byla škoda. Parket se zaplnil až někdy kolem půlnoci. Joelovo sety se mi poslední dobou začínají docela líbit, sám se tomu divím. Asi přicházím jeho progresivnímu soundu na chuť, jinak si to nedovedu vysvětlit. Více zde >>


 1.9.2001 Karel, News
TOP 10
01. AWeX (It's Our Future [Remixes 2001])
02. Jamiroquai (Little L [Mixes])
03. Marc Et Claude (Tremble)
04. Moguai Pres. Punx (The Rock)
05. Roger Sanchez (Another chance)
06. DJ Quicksilver meets Shaggy (Boombastic)
07. Joy Kitikonti (Joyenergizer)
08. Lasgo (Something)
09. Mellow Traxx Vs. Shaft (Sway / Schmerzgrenze)
10. Plug'N'Play (Time To Bob / What Is Techno)


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ