TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 29.9.2003 Ya Ross Love, Report

Ve čtvrtek 25. září vystoupila německá raveová skupina Scooter na pražském Výstavišti v Malé sportovní hale. Samotný koncert začínal ve 20h, nejprve ale měly publikum před hlavní hvězdou rozpumpovat předkapely. Tou první bylo české dívčí duo Roxy. Jejich muziku nehodnotím pozitivně, je to klasická komerční diskofilárna, podpořená hezkými slečnami. Po dvaceti minutách nastoupili Petr a Markéta aka Verona, neboli první český vocal-trancík. Od nich zaznělo asi 7 skladeb, včetně všech jejich čtyř singlovek, jedné instrumentálky a jedné skladby z připravovaného alba. Po 20:50, kdy skončila i druhá předkapela, byla puštěna reprodukovaná hudba. Pak se začalo přestavovat pódium pro Scooter. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 29.9.2003 Libor, News

Za známým projektem Signum se skrývají dva pánové Pascal Minnaard a Roland Hagen, oba tito 27-letí Holanďané pocházejí z malého městečka nedaleko Haagu. Poznali se už na střední škole, kde zjistili, že mají stejné zájmy, a proto také začali spolupracovat. První singly Signum vycházeli u labelu JINX, např. Flow Of Knowledge, The Other Side, Adapter, ale podílel se na nich pouze Pascal, protože po střední škole se jejich cesty na malou chvíli rozešly. Společným singlem obou pánů byl v roce 1997 vydaný klubový hit What You Got For Me, který byl v roce 2001 znovu vydán. Následovaly singly jako Forever, Take U There, a také velmi úspěšná spolupráce s britským producentem Scottem Macem, Coming On Strong. Poslední singly dua Signum zaznamenaly velký úspěch, patří mezi ně First Strike, Cura Me nebo Second Wave / Third Dimension. Nový singl se jmenuje Push Through / Sunny Changes a vyšel 28. srpna u labelu A State Of Trance. Push Through je skladba velmi energická s velmi tajemnou melodií a vynikajícími vokály, které skladbě rozhodně přidávají na kvalitě (ukázka). B-strana vinylu je trochu náročnější na poslech, ale rozhodně stojí za to. Signum mají na svědomí také několik remixů, např. pro Lost Tribe, ATB, Kay Cee, Yves Deruyter, z aktuální tvorby zejména skvělý remix pro Oceanlab a skladbu Beautiful Together.

Napsat názor do DISKUSE

 26.9.2003 Libor, News

Tato skandinávská země nás v poslední době zásobuje skvělými trance DJs a producenty, jen pro připomenutí, ze Švédska pochází projekty jako Airbase, za kterým stojí Jezper Soderlund, Envio či Christian Rusch. Dnes se ale podíváme na nový projekt Dréas a jeho novinku Sonic Rush / Morning Snow, která vyšla 15. září u labelu First Second. Za projektem Dréas stojí 22-letý Anreas Lindell, který začal produkovat už ve svých 12 letech. Především skladbu Sonic Rush můžete slýchavat v setech Jona O Bira, Ferryho Corstena, Armina van Buuurena, ale také v setech majitele labelu First Second Misji Helsloota. Bohužel b stranu tohoto vinylu jsem neměl možnost slyšet, takže jen něco málo o singlu Sonic Rush. Jedná se o svižnější skladbu s velmi chytlavou melodií, která neústále graduje a určitě se při poslechu nudit nebudete. Osobně si myslím, že jméno Andreas Lindell neslyšíme naposled a že se tento kvalitní producent brzy zařadí mezi trancovou elitu. Pokud si chcete přečíst podrobnou recenzi této desky, klikněte TADY.

Napsat názor do DISKUSE

 25.9.2003 Libor, News

Tato deska vyšla první zářijový den na labelu Continental Records, i když už 26. června ji hrál Armin ve svém pořadu jako Tune Of The Week. Dalšími DJs, kteří skladbu hrají, jsou Guy Ornadel, Graham Gold, Marc West nebo Paul Mendez. Na vinylu můžeme najít zatím pouze dvě verze této skladby. Vedle Instrumental mixu i Vocal mix, kde se o vokály postarala zpěvačka Taz. Heal je emotovní a velmi energická skladba, která Vás zaujme už při prvním poslechu. Trošku mě ale zarazilo, že většina DJs hraje instrumentální verzi. Podle mého názoru je Vocal mix o něco lepší a zpěvačka Taz se za svůj výkon rozhodně nemusí stydět. Takže pokud máte rádi svižnejší trance se skvělými vokály, tak tato skladba je pro Vás to pravé. Pokud si chcete přečíst podrobnou recenzi této desky, klikněte TADY.

Napsat názor do DISKUSE

 25.9.2003 Libor, News

Tato deska byla na trancovém poli očekávána s jistým napětím. Možná se divíte proč, protože začínající anglický dj a producent Greg Murray ještě není tolik známý, ale jeho čas určitě přijde. A Elles De Graaf ? Hlas této zpěvačky známe skoro všichni, protože tato vokalistka nazpívala geniální vokály ke skladbě Sound Of Goodbye od projektu Perpetuous Dreamer a jen tak mimochodem, za tímto projektem se skrývá Armin van Buuren. Na druhou stranu pod tímto jménem už delší dobu nic nevydal, což je podle mě škoda. Cirles Of Why je první sólo nahrávkou od Elles a deska by měla vyjít u labelu Fundamental Recordings. Ještě sice není známo přesné datum, ale deska už koluje mezi DJs, např. Robert Gitelman, Solar Stone, Blank & Jones či John Askew. Na vinylu můžeme najít dvě verze této skladby, Greg Murray (ukázka) a Robert Gitelman remix, který je také známý pod jmény jako Robert & Jaron, G&M Project a 2 Players. Připravuje se také vydání alba, na kterém by se měla podílet taková jména jako Armin van Buuren, Lange, GTR, Ferry Corsten, Solid Globe a Liquid Life. Pokud si chcete přečíst podrobnou recenzi této desky, klikněte TADY.

Napsat názor do DISKUSE

 24.9.2003 Dolvich, News

Holandský dj a producent Johan Gielen si během posledních tří let dokázal udělat velmi slušné jméno na poli uplifting trance music. Nejčastěji se Johan produkčně prosazuje po boku svého kolegy Svena Maese pod projekty jako Svenson & Gielen nebo Airscape. Ovšem i jako dj je Johan Gielen velmi uznáván a patří tak společně s Tiësto, Armin van Buuren, Ferry Corsten a Marco V. do pětice nejvěhlasnějších holandských jmen. 12.9.2003 vyšlo u labelu ID&T Music další pokračování kompilace "Recorded 3", kterým Johan dokazuje, že patří ve stylu trance mezi absolutní elitu. V tracklistu lze tedy shlédnout skladby jako Motorcycle - "As The Rush Comes", Andain - "Beautiful Things" v remixu od Photon Project, dále Fictivision vs. C-Quence s jejich "Symbols". Je zde obsažena i sladká "Air Traffic" od Three Drives v remixu od Erik de Koning, který je na kompilaci zastoupen ještě vlastní skladbou "Secretly". Je zde k nalezení i Ferry Corsten v roli remixéra skladeb BBE - "Seven Days And One Week" a Corderoy - "Sweetest Dreams". Další povedenou věcí je "Flakes", kterou má na svědomí finský producent Matti Laamanen. Také spiritistický projekt Era nyní vstupuje do klubů díky Darren Tate remixu jejich skladby "Looking For Something" a první disk uzavírá Ton T.B. - "Electronic Malfunction". Tam kde disc 1 končí, tam začíná disc 2. Dočkáme se tedy např. skladby Pulser - "My Religion" remixu od Lange nebo "Sustain" od Ronald van Gelderen, který již svým předešlým singlem "Proceed" dokázal, že i přes změnu svého uměleckého jména si stále zachoval kvalitu svých produkcí, takže by se dalo říci, že je to pořád ten samý Kid Vicious. Další připomínkou kvalitního trancu je song "Creatures" od M.O.R.P.H. v remixu od G&M Project. Povedenými kousky jsou také Y.O.M.C. - "Deftig" nebo Hypertraxx - "The Promised Land" v mixu od Kid Jay. Nelze také zapomenout na aktuální singl italského mága Mauro Picotto - "New Time New Place". Je tedy patrné, že tato kompilace je hodně nadupaná, takže ji nelze jinak než doporučit každému příznivci trancu na této planetě.

Napsat názor do DISKUSE

 23.9.2003 Libor, News

DJ Ernesto spolu s Edwinem Koelewijnem tvoří projekt Ernesto vs Bastian a mají na svědomí např. hit Being Single. Jejich poslední společný počin vyšel 5. září na labelu Altitude / FTM a jmenuje se Who Is The Starter / A Few Seconds After Trancefer. Na první říjnový den je naplánován release date skladby Urban Cowboy, jenž vyjde u labelu FTM Records. Skladba už se objevuje v playlistech Marca V. či Darrena Tate a Armina. Skladba Urban Cowboy patří mezi progressive trance, ale je velmi povedená a obsahuje nádherně zasněný vokál, který skladbě na kvalitě jednoznačně přidává. Zde si můžete přečíst aktuální interview s touto dvojicí a zde najdete recenzi desky "Urban Cowboy".

Napsat názor do DISKUSE

 23.9.2003 Dolvich, News

Dvojice německých dj-ů a producentů Rainhard Raith a Tommy Serano si libuje ve stylu vocal hardtrance jako duo Voodoo & Serano. Dříve se tito dva bavorští hudebníci věnovali spíše hardtrancovým věcem, ale na začátku tohoto roku se prezentovali vokálovou skladbou "Overload", díky které sice zaznamenali svůj největší komerční úspěch (Top 60 MCC) a mnoho zakázek na remixy (např. Ian van Dahl, DJ Shog, Green Court, N-Trance, Divine Inspiration), ovšem také ztratili nezanedbatelný počet příznivců jejich starého soundu. Proto jsem byl tedy zvědav, jak dopadne jejich další singl nazvaný "Give Me The Power". Pod tímto zavádějícím titulem se však skrývá opět vocal-trance, který sice disponuje povedenou melodií a tvrdšími beaty, ale i přes to jde pouze o průměrný kousek, jenž také částečně obsahuje v poslední době až moc používané electro. Hlavní sound je dosti podobný jako u "Overload", tak alespoň potěší několik nových samplů na pozadí. Ovšem o příjemné překvapení se postaral CJ Stone, který ve svém Summer Mixu zcela zanevřel na tvrdé beaty a udělal tak z "Give Me The Power" povedený letní song, jenž trochu připomíná nedávno oživovanou klasiku "Beachball" od Nalin & Kane. Celkem je pro mě však singl "Give Me The Power" zklamáním. Raději bych uvítal, kdyby se Voodoo & Serano vrátili ke svému dřívějšímu klubovému soundu typu "Blood Is Pumpin". Maxi-cd vyšlo 22.9.2003 u labelu Urban (Universal).

Napsat názor do DISKUSE

 22.9.2003 Dolvich, News

Trojice uznávaných trancových producentů Jono Grant, Tony McGuinness a Paavo Sijamäki, kteří tvoří projekt Above & Beyond, jsou zakladateli labelu Anjunabeats, na kterém vychází jeden kvalitní kousek za druhým. Bylo tedy jen otázka času než vyjde také labelová kompilace. Mix-cd nazvané "Anjunabeats vol. 1" je na release-plánu 15.10.2003 a podle očekávání se jedná o sbírku toho nejlepšího soundu, kterým se tento mladý label během své existence prezentoval. Najdeme zde tedy skladby a mixy od Armin van Buuren, Madonny, Ayu, Signum, Matt Hardwick, OceanLab, Aalto nebo Rusch & Murray. Svou klasiku "Far From In Love" zde zanechali samotní Above & Beyond, kteří celé CD samozřejmě i namixovali.

Napsat názor do DISKUSE

 17.9.2003 Libor, News

Holandský label Armada byl založen v červnu tohoto roku. Na založení se podíleli Maykel Piron, David Lewis a Armin van Buuren. Label obsahuje několik sublabelů, mezi ně patří i nový label Belgičana M.I.K.A. Club Elite, dále pak A State Of Trance, Soundpiercing, Captivating Sounds, Armind a Bandung. Prvním trackem, který vyšel na labelu Armind, je projekt dua Gabriel & Dresden Pres. Motorcycle a mega hit s názvem As The Rush Comes. Jen tak na okraj, skladba se po 4 týdnech vyšplhala na první místo holandské Club Chart. O remixy se postarali pánové Markus Schulz a Armin van Buuren. Na pondělí 15. září je naplánováno vydání tracku Questia - Crystal Clouds, na projektu Questia se podílí Vincent de Moor. Hodně se čeká od nové mix kompilace od Armina s názvem Universal Religion - Chapter One, tracklist najdete zde. Vyjde i speciální limitová edice, která by měla obsahovat 4 skladby, Laura Turner - Soul Deep Signum Dub remix, Envio - Touched By The Sun, Mark Otten - Mushroom Therapy Lightscape remix a Filo & Peri - Elevation, jedná se o samé skvělé skladby. Na konci září na labelu A State Of Trance vyjde Firewall - Sincere, jistě víte, že za Firewall je odpovědný anglický DJ a producent Lange. Tuto skladbu remixoval i projekt Pulser. Příští měsíc pak vyjde další singl od M.I.K.E., Turn Of The Lights, k dostání budou dva vinyly, ten první bude obsahovat Original mix a Breathtaking Chill Mix, který také vytvořil M.I.K.E. Druhá deska bude obsahovat skvělý remix od dua Hiver & Hammer a Transa mix. Konečně na konci října proběhne poprvé Armada Nights party, více se dozvíte tady.

Napsat názor do DISKUSE

 17.9.2003 Ya Ross Love, News

Dennis Horstmann je vlastní jméno producenta a remixéra, který právě v této době vydává třetí singl pod svým pseudonymem Special D. Když se vrátíme do Dennisova dětství, dozvíme se, že již od útlého věku hrál na klavír. Taneční hudba ho vždycky brala, jak říká. Když si v patnácti koupil první mixák s gramcema a hrál na různých schoolparties ani netušil, že o nějaký ten rok později mu bude umožněno produkovat vlastní skladby. Tomu se stalo v roce 1998, kdy se potkal s Ottou Vogelem, majitelem Earth studia v Hamburgu. Jeho první track vyšel pod pseudonymem DJ Awaline a jmenoval se "Trancegiving" a vyšel v roce 2000. Ještě tohoto roku se jeho kroky střetly s jistým Tobim Boschem, s kterým tvořil duo Speakerfreakz, s nímž vydali dva úspěšné tracky "Basstest" (2000) a "Always hardcore" (2001). Od tohoto roku začal Dennis nahrávat svoje skladby v hamburském Mental Madness studiu, kde tvoří také nám známý hardhouseový projekt Brooklyn Bounce, s jejichž půlkou, konkrétně s Dennisem Bohnem, se seznámil. Poté, co v roce 2002 vydává pod starým pseudonymem DJ Awaline dvojáčkový singl "Everlasting awaline / Mean to me", jej oslovil D.Bohn, jestli nechce přidat nějaké nové aranže do soundu Brooklyn Bounce. Výsledkem jeho práce jsou tracky "We are alive" a "Like a Runaway", které najdeme na posledním albu BB - BB Nation.V prvním čtvrtině letošního roku vydává první věc pod pseudonymem Special D., kterou je "Come with me", jež je happy hardcorovou předělávkou klasiky z 80s od Neny a jejího Nur geträumt. Nyní vychází dvojsingl "Home Alone / King Of Da Beatz". Skladby jsou postaveny na podobném hudebním základu jako předešlý singl, takže uvidíme, jak moc tento singl otřese žebříčky charts.

Napsat názor do DISKUSE

 15.9.2003 Libor, News

Za projektem Outback se skrývají pánové Jim Hermsen a Jop van Amelsfoort, kteří pocházejí z Holandska. Skladba "Minds In Motion" vyšla 8. srpna na labelu A State Of Trance a ve svých setech ji hrají DJs jako Armin van Buuren, Markus Schulz, Paul van Dyk a Tiësto. Skladba se také objevila na kompilaci k mega akci Dance Valley. Na desce zatím můžeme najít pouze dvě verze, a to Original mix a Draft 2 Design remix. Original mix je velmi svižná záležitost a rozhodně při jejím poslechnu sedět tě nezůstanete (ukázka). Mně se tento singl moc líbí a urcitě bych zařadil tuto skladbu mezi to lepší, co zatím v letošním roce vyšlo. Za jménem druhého mixu Draft 2 Design se opět skrývají oba pánové Jim a Jop. Outback se tak řadí k dalšímu z mnoha nových projektů, které letos vznikly a na pár týdnů dokázaly zaujmout nejednoho posluchače kvalitní trancové hudby. Podrobnou recenzi desky najdete na Trance.nu

Napsat názor do DISKUSE

 15.9.2003 Ya Ross Love, News

A jsou zase zpátky! Trancemasters Piet Blank a Jaspa Jones, ve studiu posílení o Andyho Kaufholda, mají nový singl. Po úspěchu z minulého roku, kdy vyzdvihli zpěvačku Anne Clark a udělali s ní hit "The Hardest heart", pokračují dál a tentokrát si vybrali Roberta Smithe z britské skupiny The Cure. I skladba "A Forest" je vzata z repertoáru této kapely. Hned na první poslech se mi to zalíbilo (ukázka). Aby ne, když BJ jsou jedni z mých nejoblíbenějších. Piet s Jaspou nevymysleli nic inovativního, ale jejich originální spojení ženského povzdychávání, ukřičeného hlasu Roberta Smithe a jejich typického soundu z toho stoprocentně udělá hit. A my, kdo je známe, moc dobře víme, že B&J se snaží vytěžit ze všeho prachy, ať se jedná o singl, album či kompilaci.Vždyť oni snad ani nespí. Od roku 1999 vydávají pravidelně koncem dubna svoje nové album. Koncem dubna proto, jelikož ho pak vydatně prezentují v Dortmundu na Mayday (také bývají hodně kritizováni, že hrají převážně svoji vlastní tvorbu). Tento rok už mají na svědomí ambientní album "Relax" a druhý díl velmi povedené mixované kompilace "The Mix". O obou zde už bylo napsáno dost. Maxi singl "A Forest" vychází právě dnes a najde se na něm rádiovka, originál verze a bonus track Summer Sun. Kromě CD Singlu vychází i speciální DVD, kde najdete videoklip, natáčení videoklipu, interview s Robertem Smithem a skladbu Ibiza 2003 (Flaming June).

Napsat názor do DISKUSE

 12.9.2003 Libor, News

Miika Kuisma je finský producent je známý z projektu AR52, za kterým se také skrývají jeho dva kolegové Luke Chen a DJ Tab. Na počátku roku Miika vydal skladbu Liber Null, která se objevovala v playlistech Armina a dalších DJs. A momentálně Miika chystá další skladbu, která se jmenuje Orion a jež by 29. září měla vyjít na labelu JOOF Recordings. Na vinylu najdete dvě verze této skladby, vedle Original Mixu i Misja Helsloot Remix. Bohužel znám jenom Original verzi (Já znám i Misja Hesloot Remix a též mohu doporučit, poznámka Karel), ale ta i rozhodně stojí za Vaši pozornost (ukázka). Orion je velmi tajemná a velmi atmosférická skladba, která se asi nebude líbit každému, to ale neznamená, že je to špatná deska, spíše naopak, měla by vás příjemně překvapit. Myslím, že o Miikovi toho ještě hodně uslyšíme, vedle DJ Orkidea je to asi nejtalentovanější trancové jméno ze země tisíce jezer.

Napsat názor do DISKUSE

 12.9.2003 Dolvich, News

Německý dj a producent Sven Greiner známý jako DJ Shog se tento rok již připomněl spolu s dalšími producenty z E-Cutz (Nic Chagall, DJ Errik, DJ Wave a další) hymnou k Nature One nazvanou "Alive & Kickin'". Nyní přišel čas opět vydat sólovou věc. Již s předešlými singly "This Is My Sound" a "The 2nd Dimension" z minulého roku se podařilo umístění v prodejním žebříčku Top 100 MCC a stejný úspěch lze garantovat i v případě nového singlu "Another World", neboť skladba tvoří se svými chytlavými plochami, mluvenými pasážemi a povedeným soundem velmi dobrý celkový dojem. Ovšem pomyslné něco navíc dávají této skladbě vokály "ohh ahh", které trochu připomínají pozadí z black music songu "Dilema" od Nelly & Kelly. O remixy se postarali Voodoo & Serano, jejichž mix je trochu hard a obsahuje zajímavě zkreslené vokály. Verze od Marc van Linden oproti tomu obohacuje originál o typický sound známý ze skladeb "Explode" (Jordan & Baker) nebo "Sex On The Streets" (Shaun Baker & Marc van Linden). Na maxi-cd, jež vyjde 22.9.2003 si tedy každý něco najde. DJovi Shogovi se každopádně s "Another World" povedla asi jeho nejlepší skladba určená jak pro kluby tak i pro charts.

Napsat názor do DISKUSE

 11.9.2003 Ya Ross Love, News

Začátky Paul Oakenfolda se datují někdy na konec 70.let, kdy přinesl do New Yorku novou hip hopovou kulturu, kterou tehdy zkoušel hrál. V osmdesátých letech pak začal hrát styl úplně odlišný, kterým je trance. Byl to právě on, kdo objevil kouzlo "tanečního" ostrova ve Středomoří Ibizy a kdo představil tehdy hlavně tamějším obyvatelům styl trance. Společně s takovými jmény jako jsou Danny Rampling nebo Nicky Holloway pak vybudoval onu taneční kulturu, kterou později přivezl i domů do Británie. Léta běží a Paul nám na konci září tohoto roku představí svoji novou kompilaci, která se jmenuje "The Great Wall". Měl jsem možnost vidět tracklist a myslím, že je dost zajímavý. Najdou se zde věcičky jako je "Requiem for a dream" od Leamy, nový Solarstone - "Release" nebo Motorcycle - "As the rush comes", který zahrál i Tiësto na českých Creamfields. Dále se zde nachází takové tracky jako Justin Timberlake - "Cry me a river" v Bill Hamel mixu, Bjork - "Pagan poetry" nebo Layo and Bushwacka - "Deep south" v jeho Oakenfold mixu. Paul na kompilaci umístil též jednu svoji skladbu, jenž můžeme najít na debutovém albu "Bunnka! ", kterou je "Hypnotised". Uvidíme, zda bude i tato mixovaná kompilace následovat své předchůzce, kterými z těch nových jsou "Another world" nebo skvělý "Travelling" z roku 2000. Kompletní tracklist najdete zde.

Napsat názor do DISKUSE

 11.9.2003 Dolvich, News

Zkušený německý dj a producent Andreas Tomalla více známý jako Talla 2XLC se na taneční scéně pohybuje již od 80. let, ale výrazné komerční úspěchy se dostavily až po roce 2000 se skladbami "World In My Eyes", "Come With Me" a samozřejmě "Can You Feel The Silence". A poté co nedávno Talla 2XLC nově nahrál RMB-klasiku "Spring", tak nyní již má hotov svůj vlastní nový singl nazvaný "Innocence", u kterého je patrný jistý postup dopředu oproti předešlým Talla-singlům. Za zmínku jistě stojí mužské vokály, které patří vokalistovi, jehož hlas je fonetický podobný jako hlas Johna Davise známého z dřívějších spoluprácí s Markem Oh (např. "Your Love"). Tento zpěv společně s fantastickými plochami a povedenými beaty dává dohromady perfektní směs trancu, techna a popu, které nechybí ani retro-electro a samozřejmě i typický sound dvorních producentů Grey & Frost. To vše dává předtuchu na klubový hit oproti méně komerční předešlé Talla-skladbě "Frequency", jenž vyšla pouze na vinylu. Maxi-cd "Innocence" vyjde 6.10.2003 u labelu Warner.

Napsat názor do DISKUSE

 10.9.2003 Dolvich, News

Konec léta bývá charakteristický velkým výskytem chilloutových kompilací. Proto nezaváhal ani americký label Ultra Records. Povedené dvouCD "Ultra Chilled 4" mixoval David Waxman a je tvořeno v žánru chillout / downtempo, ale vyskytují se zde i prvky z jiných hudebních stylů jako jsou hiphop, blues nebo alternativní rock. Během poslechu se tak postupně můžete dočkat skladeb od N.E.R.D., Lamb, Sarah Brightman, Goldfrapp, Weekend Players, Wax Poetic feat. Norah Jones, Tosca, The Orb a dalších.

Napsat názor do DISKUSE

 10.9.2003 Libor, News

V roce 1997 začala úspěšná hudební kariéra tohoto anglického djje, který si říká Lange. Jeho první deska se jmenovala The Root Of Unhappiness / Obsession a vyšla u labelu Additive records. V roce 1999 se objevila skladba I Believe, která znovu vychází v tomto roce, ale té se budeme věnovat později, vokály obstarala Sarah Dwyer. Poté následovaly úspěšné singly jako Follow Me, Memory - společne s DuMonde, Drifting Away a poslední singl z roku 2002, jenž vyšel u labelu Nebula, Dont Think It Feel It, s vokály od zpevačky Leah. Samozřejmě Lange udělal i mnoho kvalitních remixů, např. pro DJ Sakina, Lost Witness, Pet Shop Boys, Faithless, Agnelli & Nelson a pro japonskou star Ayumi Hamasaki. Úspěchem jsou aké vystoupení v klubech jako Godskitchen, Passion či Heaven. Na 29. září je naplánován re-release singlu I Believe, který by měl vyjít u anglického labelu Positiva. Bohužel neznám originál z roku 1999, protože v té době sem ještě nevědel co je Trance, takže nemůžu srovnávat, ale nová verze rozhodně špatná není, a promo už úspěšně koluje mezi DJs. Ale to není vše, co Lange v těchto chystá. Ve stejný den jako I Believe vyjde, u labelu A State Of Trance, i nový singl projektu Firewall, za kterým se Lange skrývá, a bude se jmenovat Sincere. Poslední zpráva hovoří o tom, že na listopad chystá Lange spolu s Ferry Corstenem nový projekt, který bude vydávat své desky u labelu Tsunami Records.

Napsat názor do DISKUSE

 9.9.2003 Libor, News

Duo Neo & Farina určitě patří mezi ty lepší producenty, kteří pocházejí z britských ostrovů. Mezi zajímavosti určitě patří, že Neo nejdříve produkoval drum n bass a trance začal tvořit později. Dnes se tato dvojice může pochlubit i vlastním labelem Hot Decks Recordings. Farina se nechal ve své kariéře inspirovat jmény jako Signum, M.I.K.E., Tiësto či Ferry Corsten. Jejich první deska se jmenovala Someone a rozhodně si nevedla špatně. Následovaly singly jako Binary Refined či Mondial. Také se tito dva pánové mohou pochlubit skvělými remixy, např. pro Solar Factor, Kansai či Jan Johnston. Zatím poslední deska vyšla v srpnu na labelu Hot Decks. Na světě jsou dvě verze této skladby, a to Original mix a DJ Precision, M.I.D.O.R. & Six4Eight remix for Somatic Sense Remix (ukázka). Barchettu můžete slýchat v setech od Armina, Rolanda van Gelderna, Jona O Bira či Matta Hardwicka. Original verze je velmi povedená, ale mně osobně se více zamlouvá druhá verze. Skladba také strmě stoupá v holandské Club Chart. Další skladbou, na které se oba britové budou podílet, by se měla jmenovat Alba Rossa, kde by se o vokály měla postarat Kirsty Hawkshaw.

Napsat názor do DISKUSE

 9.9.2003 Dolvich, News

Německý dj a producent tureckého původu Orhan Terzi a jeho producent Tommaso De Donatis, kteří tvoří projekt DJ Quicksilver, zase dokázali obsadit první příčky tanečních charts s jejich novým singlem "Clubfiles One", jenž obsahuje coververze dvou starších skladeb, kterými jsou "Equinoxe IV" (a-strana) a "Rising Up" (b-strana). V případě hlavního tracku "Equinoxe IV" se jedná o trancovou předělávku klasiky od hudebního mága Jeana Michaela Jarreho. Oproti tomu "Rising Up" sice není přímo coververze, ale obsahuje melodii z titulního songu k filmové sérii Rocky "Eye Of The Tiger" od Survivor. Lepší z těchto dvou skladeb je dle mého názoru "Equinoxe IV", neboť melodie se dobře poslouchá a track obsahuje pěkné plochy (ukázka). Vokály "in the beginning god created the heaven and the earth" jsou sice spíše rušícím elementem, neboť již byly použity v jiných tanečních skladbách (např. Cocooma nebo Accuface). I přes to se Quickymu podařil tímto double-packem povedený kousek, který hravě překonává poslední skladby "New Life" a "Mr. Boombastic" a leží tak v linii s až geniálními trancovými tracky "Cosmophobia" a "Ameno". Mezi úspěchy "Clubfiles One" již patří #1 GDP, tak uvidíme kam až to dotáhne nový DJ Quicksilver singl. Maxi-cd vyšlo 25.8.2003. Lze také konečně očekávat nové album, na které čekáme již od roku 1998, kdy vyšel druhý a zatím poslední longplayer "Escape 2 Planet Love".

Napsat názor do DISKUSE

 8.9.2003 Libor, News

Na řadu přichází další projekt, který zatím není příliš známý, ale to se brzy určitě změní. Alespoň pokud pánové Isak Rypdal a Misty, kteří pocházejí z Norska, budou produkovat tak kvalitní desky jako Pure Devotion. Skladbu ve svých setích hrají DJs jako Armin Van Buuren či Dave Pearce, už v březnu ji hrál Judge Jules. Officiální release date je naplánován na září u labelu Media Records. Vinyl by měl obsahovat tři verze této skladby. A to Tukan F & W remix, Original mix a Instrumental mix. Poslední dva jmenované mixy neznám, ale podle dostupných informací Original verze bude obsahovat vokály a Instrumental verze bude pro ty, kteří vokály zrovna dvakrát nemusí. Tukan remix je podle mého názoru ideální věcí pro navození té pravé atmosféry na právě se rozjíždějící akci či párty. O tomto projektu určitě ještě mnohé uslyšíme. Recenzi této desky pak najdete TADY.

Napsat názor do DISKUSE

 8.9.2003 Libor, News

Myslím, že nejlepšího DJ za rok 2002 není ani třeba moc představovat, ale přeci jen pár slov neuškodí. Tiësto se narodil 17. ledna 1969 ve městě Breda v Nizozemí, jeho pravé jméno je Tijs Verwest. Tiësto také stál za založením dnes velmi uznávaného labelu Black Hole Recordings. Také se proslavil se svojí kompilací Magik, naposledy vyšel sedmý díl této velmi úspěšné řady. Samozřejmě Tiësto si také zahrál na nejslavnějších akcích a v nejlepších klubech světa. V těchto dnech také vydává dva DVD poklady pro své fanoušky, a to Another Day In The Office a Tiësto In Concert, který se konal na fotbalovém stadionu v Arnheimu pro 25 000 diváků. Posledním počinem, který Tiësto vydal byla kompilace Nyana, ale nyní je tady nový singl, který se jmenuje Traffic. Je to první singl, který Tiësto v tomto roce vydal, a tak zájem fanoušků byl značný. Officiální release date je naplánován na 29. září 2003 a deska by měla vyjít u labelu Nebula. Zatím jsou na světě dvě verze, a to Original Mix (ukázka) a Max Walder Remix. Když jsem poprvé slyšel Traffic, tak se mi singl moc nelíbil a měl jsem z něj rozpačité pocity. Ale po pár dnech už tomu bylo přešně naopak a monentálně Traffic určitě patří mezi moji top 5 součastnosti. Možná nektěrým příznivcům Tiesta se singl líbit nebude, je trochu svižnější než jeho poslední produkce, ale já si myslím, že to bude velký hit, který budou hrát všichni trance djs, kteří za něco stojí. A na závěr ještě jedna dobrá zpráva pro fanoušky Tiesta, na březen roku 2004 je naplánováno nové album.

Napsat názor do DISKUSE

 4.9.2003 Dolvich, News

Matti Laamanen (CosmicMan), Miika Kuisma (AR52), Ville Vertanen (Darude) nebo Paavo Sijamaki (Aalto, P.O.S.), to jsou jen někteří z talentovaných finských producentů. V současnosti se ale nejvíce diskutuje o jménu DJ Orkidea, který byl toto léto velmi zaneprázdněn ve studiu, neboť mimo jiné dělal soundtracky pro dva finské filmy. Orkidea začal s dj-ingem před 12ti lety, dnes má již v Helsinkách vlastní klubovou noc nazvanou Unity. V roce 1999 také vydal stejnojmenný singl "Unity", jenž ve svých setech hráli dj's jako Sasha. Po remixech pro Tiësta, Bomfunk MC's, Jan Johnston nebo Stage One v říjnu tohoto roku vyjde nový singl "Melancholy" u Tiëstova labelu Black Hole s remixy od holandského DJ Cor Fijnemana a německého Hardy Hellera. Taktéž v říjnu, ale u labelu Universal, vyjde album Orkidových produkcí a remixů. DJ Orkidea je rozhodně jeden z nejlepších trancerů ze země tisíce jezer, kde trance není takový mainstream jako v Německu, Holandsku nebo v Anglii. I jako dj je Orkidea nadprůměrný. Slyšel jsem jeho mix-cd "Unity 11" z konce minulého roku a jedná se o skvělý set, ve kterém Orkidea místy nezapře svou inspiraci v Paul van Dykovi. Pro představu uveďme Orkidovu aktuální Top 3: Motorcycle - "As The Rush Comes (Gabriel & Dresden's Sweeping Strings Mix)", Mauro Picotto - "New Time, New Place", Dirt Devils - "Music Is My Life (P.O.S. Remix)".

Napsat názor do DISKUSE

 4.9.2003 Ya Ross Love, News

Dneska už každý, kdo se alespoň trochu zajímá o taneční hudbu, ví, kdo se skrývá pod německým projektem Rocco, nazvaným po slavném italském pornoherci. Je jím chlápek,který si říká Sven R-G a již nějakou dobu působí u labelu Aqualoop.Tomuto labelu šéfuje další velmi známý, a posledním singlem navrátivší se do trancu, dj - Slobodan Petrovič jr. aka Pulsedriver. A právě Pulsedriver se podílel na prvních úspěších Rocca.V roce 2001 vydal Rocco svůj první track "Back in town again", v roce 2002 následoval megaúspěšný "Everybody" a začátkem letošního roku vyšel třetí singl "Drop the bass".Teď je tu Rocco se čtvrtou věcičkou,která se jmenuje "Generation of Love". A nastala změna! Hutné basy,mužský vokál, melodie i skreče to všechno zůstalo. Ale tentokrát bylo použito i ženského vokálu. Měl jsem možnost slyšet 2 verze (Tune up remix a Club mix) a mé hodnocení je takové, že jde o slušný průměr. O úspěch je 100% postaráno.Vinyl spatřil světlo světa 5.8.2003 a najdeme na něm Club mix , Rave mix, Tune up remix a Bass T. remix. Vyšel i druhý vinyl, na kterém najdeme remixy od Pita Baileyho, Waltz and Feliz a ex-Scooter člena Axela Coona.

Napsat názor do DISKUSE

 3.9.2003 Karel, News

Začátek září je opravdu velmi studený, pokusím se vás tedy rozehřát pěticí žhavých ukázek. Atlas - Compass Error 2003 (Tarrantella and Redanka Dubbed), to je nová verze před rokem vydaného progresivního hitu, který nechyběl v takřka žádném kvalitním playlistu. Mimo T+R Dubbed mix na desce najdete ještě zajímavý Hishams GPS Breaks Mix. Jedním z objevů letošní progressive / house scény je bezesporu Matthew Dekay, jeho nový singl If I Could Fly (Original Mix) je výtečný, top progressive house. Pojďme ale do vod klasického trancu, přesně tam totiž najdeme skladbu Vincent and Quentin - Freeway (Original Mix). Dva mixy složil i známý Ralphie B, tuhle desku rozhodně doporučuji. Producent Darren Tate vydává v posledních měsících jednu desku za druhou, tahle se mu ale povedla nejvíce, Darren Tate Vs. Blue Amazon - No Other Love je můj favorit pro tyto dny, emotivní a nádherný trance, na který jen tak nenarazíte. Jedinou trochu tvrdší ukázkou pro dnešek zůstává deska Dogzilla - Dogzilla (Simon Patterson And Richie Kayvan Remix), netradiční skladba balancující na pomezí trancu a techna. Všechny ukázky si můžete poslechnout zde >

Napsat názor do DISKUSE

 3.9.2003 Libor, News

Nejenom Holandsko, Belgie či Německo, ale i Skandinávie nás zásobuje skvělými projekty či producenty. Mike Shiver následuje projekty jako Envio či Empyreal Sun, které také pocházejí ze Švédska. Tento rok je pro mladého, 22-letého producenta velmi úspěšný. Aktuální, debutový singl od Mika se jmenuje Feelings a 1.8.2003 vyšla u labelu Lost Language, a to hned na dvou vinylech. První deska obsahuje remixy od Mattiho Laamanena, který se skrývá za projektem Cosmicman, a že Matti je rozhodně ve formě naznačuje i jeho aktuální věc s názvem Flakes, která se minulý týden umístila na čísle 1 v holandské Clubchart, a Harryho Peata, jeho verzi jsem bohužel neslyšel. Matti rozhodně odvedl velmi kvalitní práci, o čemž svedčí třeba i Armin playlist. Na druhém cd najdeme remix od dua Rusch & Murray o Original Vocal mix (ukázka). Dvojka Rusch & Murray rozhodně umí, jejich aktuální věc Epic je toho jasným důkazem, a i remix skladby Feelings to jenom potvrzuje. Original verze je také velmi kvalitní, a Mike dokazuje, že míří hodně vysoko.

Napsat názor do DISKUSE

 1.9.2003 Libor, News

V poslední době je stále běžnější, že se na trancové scéně objevují zcela neznámé projekty, které ovšem posluchačům mají rozhodně co nabídnout. Mezi takové projekty patří i Fictivision, za kterým se skrývá Bart van Wissen, a C-Quence, který tvoří Joris van der Straten. Jejich společný počin se jmenuje Symbols. Deska vyšla 18.8. na labelu Black Hole Recordings a to ve dvou verzích, Original mix (ukázka) a Mesh remix, bohužel Mesh remix neznám, tudiž nemůžu posoudit, zda se jedná o povedenou práci (o povedenou práci se rozhodně jedná, poznámka Karel). Určitou známkou kvality je, že deska vyšla u labelu Black Hole, ale známý label ještě nutně nemusí znamenat skvělý singl, nicméně v případě Symbols tomu tak je. Skladu hrají přední trance djs jako Tiësto a Armin, navíc v populárním pořadu Armina A State Of Trance, vyhrála skladba soutěž o Future Favourite, takže Symbols by se rozhodně mělo líbít i vám. Podrobnou recenze této vinylové desky najdete zde.

Napsat názor do DISKUSE

 1.9.2003 Karel, Press

Pražská klubová obec se konečně dočká vystoupení legendárního britského DJe DAVE SEAMANa, jehož plánovaný set na červnovém Reasonu se bohužel z důvodu indispozice této slavné osobnosti klubové scény nekonal. Roxy Promotion nyní nabízí nápravu a tak si můžete v pátek 5. září vychutnat vystoupení člověka, jehož jméno je od prvopočátku taneční scény spjato s progresivním soundem klubu Renaissance. Z tracklistu kompilace Global Underground 22, kterou právě Seaman na jaře roku 2003 namixoval, vyplývá, že jeho set se ponese ve vodách progressive houseu. Z tohoto důvodu budou maestrovi dělat doprovod za gramofony nejpovolanější vyslanci Roxy Bookingu, DJové RAI a JOEL EINHORN. V chilloutu budou brázdit klidné vody EKUMENA DJs ve složení STANZIM a BLUE. Noc Reason je od svého vzniku velmi propracovaná i po vizuální stránce a tak nebudou opět chybět videoprojekce od Phase, laser show a atmosférické dekorace z dílny Depo 9. Lístky s 10% slevou lze jako obvykle rezervovat na adrese tickets@roxy.cz. Léto nám pozvolna končí a je čas se opět nastěhovat za hudbou do klubů. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ