TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 



Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music

 27.9.2006 Libor, News

Za tímto velmi známým projektem se ukrývá finský producent Miika Eloranta, který také produkuje pod projektem Aalto spolu s dalším finským producentem Paavem Siljanmäkim. Miika již pod tímto projektem vydal řadu skvělých singlů, např. Alba / Dawn EP, Cre8 či First Aid. A novinka s názvem Get Off, jenž vyšla na konci července na labelu Anjunabeats, určitě má velké ambice, aby se zařadila mezi úspěšné Miikovy singly. Na desce kromě Original mixu najdeme také remix v podání Gabriela Batze. Takže teď se již můžeme podívat na skladby samotné. Original mix začíná poměrně svižněji a prakticky v podobném duchu se odehrává celá skladba. Ale nejedná se o žádný techtrance, ale o uplifting skladbu. Již od začátku skladby je zde jasně slyšet rukopis Miiky, pokud jste od něj už nějaký track slyšeli, tak určitě víte o čem je řeč. Miika ve svých skladbách používá velmi podobné melodické smyčky a já osobně se vždycky velmi těším na jeho nový singl a musím říct, že ani tento nový mě nezklamal. Ačkoliv je skladba svižnější, tak obsahuje velmi melancholickou a hodně emotivní melodii, místy skladby působí i poměrně smutným dojmem. Velmi povedený je také breakdown, ve kterém jsou ke slyšení velmi pěkné ženské vokály, které ještě více přidávají na pocitovosti již tak skvělé skladby. Dle mého názoru další parádní track od Miiky.
Remix v podání Gabriela Batze je již o poznání pomalejší a prakticky tento remix bych zařadil do kategorie melody progressive Trance, ačkoliv basová linka v této skladbě není příliš výrazná. Během se skladby se také ozývá onen ženský hlásek, který se ozýval v první skladbě pouze během breakdownu. Gabriel do skladby zakomponoval také velmi pár svých vlastních melodických prvků, které také využívají několik melodických smyček o originálu a dohromady to zní moc pěkně. I tato skladba působí hodně emotivním a melancholickým dojmem, místy lehce i takovým snovým. Opravdu velmi povedený remix. Co říci na závěr, snad jen, že tady máme další parádní desku z vynikajícího labelu.

Napsat názor do DISKUSE

 26.9.2006 Binary, Review

Jméno tohoto 24letého belgického producenta se hlouběji vepsalo do povědomí všech trancerů zhruba před dvěma lety, kdy vydal geniální vinyl Travels / 7 Clouds pod svým projektem Estuera. Jonas Steur je autorem zcela originálního soundu, který užívá ve většině svých skladeb, což je činí snadno identifikovatelnými. Pro mě osobně je Jonas Steur jedním z nejlepších producentů dneška a tvrzení, že je to právě on, kdo udává směr současnému uplifting-tranceu, není vůbec přehnané. Jonas se proslavil hlavně díky projektům Estuera či Propylon, ale pod vlastním jménem vydal svůj debutový vinyl teprve loni v červnu. Skladby Castamara / Silent Waves patří bez nadsázky mezi to nejlepší, co na poli trance music vyšlo nejen v minulém roce, ale celkově vůbec. Také to byl vůbec první release na labelu Intuition Recordings, což předznamenalo skutečnost, že na tomto sublabelu Fundamental Recordings bude vycházet výjimečně kvalitní hudba. Pojďme si nyní představit tuto novou desku, která vyšla 21. září kde jinde, než na labelu Intuition.
Napsat názor do DISKUSE

 25.9.2006 Karel, Press

Agentura United Music chystá na listopad dvě zásadní taneční události letošního podzimu. V rámci první z nich, COMBI:NATIONS, zavítá 3.listopadu do pražského Veletržního paláce jeden z nejslavnějších Djů současnosti Marco V. Vedle něj uvidíte a uslyšíte i další hvězdy jako SAN, Angelo Mike, Tom Novy a domácí houseovou špičku. Právě k této party byly právě spuštěny samostatné webové stránky www.combinations.cz. Zároveň upozorňujeme, že nejlevnější vstupenky na COMBI:NATIONS jsou v prodeji v síti Ticketstream do konce září za 390 Kč. Současně je možné zakoupit i VIP vstupenky za 750 Kč. 25. listopadu pak v pražské T-Mobile Aréně vypukne již třetí pokračování nejůspěšněší domácí halové noci TRANSMISSION. Hlavními hvězdami tohoto vydání s podtitulem "UNIVERSAL ENERGY" budou ATB, Blank & Jones, Markus Schulz, M.I.K.E., Ruby, a rezidentní VJ´s Vision Impossible. Vstupenky na TRANSMISSION jsou v prodeji v síti Ticketpro. Za nejvýhodnější cenu 450 Kč je seženete rovněž do konce září. VIP vstupenky stojí 900 kč. Ceny vstupenek jsou uvedeny bez manipulačních poplatků a jejich cena se bude dále zvyšovat. Na Slovensku běží předprodeje v síti EVENTIM. Veškeré informace na www.unitedmusic.cz

Napsat názor do DISKUSE

 25.9.2006 Karel, Press

Na čtvrtek 28.9. klub Duplex a agentura United Music (www.unitedmusic.cz) pro vás připravili speciální noc Deep, Dark and Dirty - edition stimulate, která se ponese v tomto duchu. Z Holandska přijede dj Emjay, který je jeden z nejrespektovanějších producentů ve své zemi. Jeho skladby můžete slyšet nejen na holandský top rádiích, ale najdete je i v kufrech djských hvězd, jako jsou Paul Oakenfold, Deep Dish, Tiesto a dalších. Jeho skladba Make Some Noise se stala oficiální hymnou jednoho z největších britských festivalů Global Gathering v roce 2005 a byla vydaná u prestižního labelu Perfecto. Dekorace, kvalitní zvuk, 20 překrásných tanečnic, 10 laserů a spousta performací jsou samozřejmostí ;) S kartou klubu Duplex vstup zdarma!

Napsat názor do DISKUSE

 22.9.2006 Karel, Press

Slavná německá klubová noc Euphonic Night po zastávkách v Norsku, Koreji nebo Austrálii dorazí ve své plné síle do Čech! Poprvé spolu na jedné stagei v Čechách zahrají Kyau & Albert, Ronski Speed, Sonorous a Marc Marberg. Jako jediný český zástupce posilní line-up třetí nejpopulárnější DJ podle Dance Awards 2005 Michael C. Pojďte se krátce seznámit se všemi účinkujícími: Kyau & Albert - Ralph Kyau a Steven Moebius Albert, jak znějí jejich občanská jména, jsou zakladatelé úspěšného labelu Euphonic, který je zdrojem té nejkvalitnější tranceové hudby. Jejich skladby "Outside", "Save Me" and "Velvet Morning"a "Made Of Sun" se staly celosvětovými hity. Mají na kontě již svoje první debutové album "Here We Are Now" a jejich poslední singl "Walk Down/Kiksu" je velmi hojně zařazován do playlistů těch nejlepších světových DJů jako Tiësto, Paul van Dyk a Armin van Buuren.

Napsat názor do DISKUSE

 21.9.2006 Ch@ron, Review
Dvojice nadějných mladíků se společným zalíbením v taneční hudbě, Ralph Kyau a Steven Moebius Albert, se dala dohromady již v hloubi 90. let, jejich prvním společným počinem pod značkou Kyau vs Albert byla skladba Let Me In vydaná v roce 1998 na labelu Euphonic, který spolu pro tyto účely založili. Do hlubšího povědomí fanoušků se však dostaly až singly Save Me (2002) a Velvet Morning (2003), které jsou zároveň nositeli hlavních znaků tvorby této dvojice, k tomu se však dostaneme až později. V roce 2004 vydali své první autorské album jmenující se příznačně Here We Are Now. O bohaté djské a remixerské činnosti jistě není nutno referovat, to se v této branži již bere jako samozřejmost. Rok 2006 se pro pány Kyaua a Alberta nese v duchu příprav pro vydání nového alba Worldvibe - již zpočátku roku vyšel dvojsingl Walk Down/Kiksu, který skvělým způsobem posloužil jako teaser pro lačné fanoušky, před několika týdny pak následovala další hitovka Are You Fine? Posledním, řekněme poněkud kuriozním krokem před vydáním alba, bylo ohlášení změny obchodní značky na Kyau & Albert. Kuriozní proto, že k podobné změně názvu nedochází u zavedených interpretů příliš často, aby tím zbytečně nemátli své fanoušky. Obdobně kuriozní bylo první ohlášení této změny - v Arminově ASOTu 262 si právě představovaný singl Are You Fine? (Tune Of The Week) odbyl svou premiéru, načež Armin do éteru přečetl e-mail, který lakonicky oznamoval změnu názvu projektu. Jedničku v hodinách marketingu zřejmě hoši nedostali.
Napsat názor do DISKUSE

 20.9.2006 Karel, Press

Tranceparade je tu již tento pátek, přípravy vrcholí, tak se mrkněte na poslední informace k blížící se party. Zajímá vás jak to bude u vstupu nebo kudy se dostanete do DK Inwest? Kudy do DK INWEST: Cesta vlakem: Pokud přijedete do Plzně vlakem vystupte na Hlavním vlakovém nádraží. To je vzdáleno od DK Inwest asi 300m, takže zde by neměl být vůbec žádný problém místo najít. (viz mapka) Cesta autobusem: Vystupte na Centrálním autobusovém nádraží. Tam nastupte do tramvaje č. 2 a jeďte směr Slovany asi 4 zastávky, do zastávky Hlavní nádraží. Po pravé straně budete mát OD Tesco, za ním se tyčí DK Inwest.

Napsat názor do DISKUSE

 19.9.2006 Karel, Press

Pro ty, kteří nestihli zareagovat na tiskovou zprávu z minulého měsíce, je zde připomenutí některých důležitých bodů ,týkajících se party 3G. Takže Fabric navštíví poprvé pilíř formace Kosheen - duo Mark Morrison a Darren Beale - coby Kosheen Dj Set! Tentokráte tedy ne jako kapela, ale coby djs! Takto Mark a Darren cestují po celém světě a posledně platili za hlavní hvězdy na festivalu Vibrations v ČR. Další světovou hvězdou,kterou si můžete na party 3G vychutnat, je Jimmy van M. z USA. Těšit se můžete také na českou star dj Lucca a další vynikající jména jako - Martin Gredner, Hyde, Hydrophonic, Groove Dan, Ringo, Maaskot, Ian Blond, Elvis, Lautek, Kmín, Adam N!, Danny May a Tiris. A co vás ještě čeká? Na všech 3 stages špičkový 16kw sound, 3 lasery, light show, ovocné a čoko bary,special 3G dekorace a skvělou a nezapomenutelnou atmosféru podpoří také VJ projekce!

Napsat názor do DISKUSE

 19.9.2006 Libor, News

Joonas Hahmo je producent pocházející ze země tisíce jezer, pro ty kteří ve škole nedávali pozor, pochází z Finska. A na taneční scéně není žádným nováčkem, jelikož spolu s dalším finským producentem Matti Kotalou produkují pod projekty Alt+F4, Avanto či Magellan Project pod kterými již vydali několik velmi povedených singlů či remixů. Tato deska vyšla na konci července na zbrusu novém labelu AVA Recordings, jehož majitelem je velmi uznávaný DJ a producent Andy Moor. Na desce kromě original mixu najdeme také remix od projektu Hawk. My pochopitelně začneme Original mixem, který začíná velmi pohodově a já osobně bych tuto skladbu zařadil do kategorie melody progressive Tance, ačkoliv basová linka zde není příliš výrazná, což je ve výsledku nakonec dobře, vzhledem k atmosféře této skladby. Prakticky již na začátku skladby můžeme slyšet hlavní melodii, která mně osobně přijde jako celkem velmi jednoduchá, ale na druhou stranu musím říct, že zní naprosto nádherně. Skladba je hodně emotivní a dalo by se říci, že i velmi melancholická s několika smutnými pasážemi, prostě Trance jak má být. Ale jedná se i o skladbu velmi chytlavou, která Vás dostane již při prvním poslechu, alespoň mě zaujala hned jakmile jsem jí uslyšel. Přibližně v polovině skladba přichází na řadu breakdown, který je jednak velmi krátký, ale rozhodně skladbu nekazí, ba právě naopak. Prostě jednoduše řečeno toto je vynikající skladba, která musí oslovit i velmi náročné posluchače. O remix se postaral norský producent Hakon Lofthus aka Hawk. I jeho remix bych zařadil do stejného stylu jako originál a celkově bych řekl, že tato verze je i o něco pomalejší než první skladba. V této skladbě je basová linka o něco náročnější, ale celkově velmi dobře spolupracuje s hlavní melodií, která je místy velmi podobná té z originálu. Tato skladba působí hodně snovým dojmem a také velmi emotivním, ke slyšení jsou zde ony nádherné melodické smyčky z originálu, které Hakon trochu upravil, ale pořád zní skvěle. Ačkoliv Hakon odvedl velmi kvalitní práci, tak si myslím, že original mix mě zaujal ještě o něco víc, však posuďte sami.

Napsat názor do DISKUSE

 15.9.2006 Binary, Review

Kimito Lopez je jméno, které zřejmě mnohým z Vás nebude příliš povědomé, neboť jeho kariéra na poli trance music je teprve v začátcích. Tento norský producent a rodák z Oslo, který 15. října oslaví své 23. narozeniny, oficiálně vydal pouze tři remixy. Jeho prvotinou byl remix tracku Valley of Love od projektu Eterna, který vyšel loni v květnu na labelu Spectrum Sounds a za nímž se neskrývá nikdo jiný než Perry O'Neil. Na tomto remixu spolupracoval s projektem Vascotia, což je producentské duo rovněž z Norska. Druhým jeho počinem byly remixy tracku Atomic Outbreak od projektu A Force, které vyšly rovněž minulý rok na labelu Fundamental Recordings. Na jednom z nich spolupracoval s Paulem Moelandsem (Re:Locate), což je mimochodem jeho velmi dobrý kamarád, s kterým má na svědomí i hitovku Placebo, která vyšla na Paulově albu "Rogue".
Napsat názor do DISKUSE

 15.9.2006 Karel, Press

Hostem Zenu bude jeden z nejlepších djs světa Nick Warren. co k tomu dodat. Podrobné informace o tomto skvělém hudebníkovi a dji najdete na jeho oficiálních stránkách www.djnickwarren.com a také na www.myspace.com/nickwarrenhope Recenzi Nick Warren - Global Underground 28 - Shanghai najdete tady. Fotky z minulého vystoupení Nicka Warrena na Zenu 23.4.2005 najdete tady.

Napsat názor do DISKUSE

 15.9.2006 Karel, Press

Pro všechny milovníky kvalitní, taneční muziky připravila agentura Trendmusic novou, tranceovou noc Tranzlation. Tato party se bude pravidelně objevovat v klubu Fabric v Ostravě. Image, kvalitní sound systém a příjemné prostředí tohoto klubu skýtá předpoklady vybudovat zde kvalitní a hojně navštěvovanou party. Zaměříme se na djs, které jste v tomto klubu ještě neměli možnost slyšet a kteří svým hraním dokazují své nesporné kvality. První dj, jenž přijal naše pozvání je bezesporu nejoblíbenější český, tranceový dj Michael C.

Napsat názor do DISKUSE

 14.9.2006 Karel, Press

4.zářijový víkend jsme pro Vás připravili jen samé hudební lahůdky. Je tady noc 3G, noc 3 podií a mnoha hudebních stylů, vybraných dekorací a světelné show. A na koho se můžete 23.9 těšit? Premiéru ve Fabricu bude mít hvězdná formace skupiny Kosheen, která se tentokráte představí v dj setu (Darren Beale and Mark Morrison). Tuto světově proslulou kapelu asi netřeba dlouze představovat, jejich hity Catch , Hide U, Hungry, All in My Head a mnoho dalších zcela jistě uslyšíte v oficiálních i neoficiálních remixech. Dalším tahákem bude americká hvězda Jimmy van M, který si doslova zamiloval Fabric a velmi se zde těší. Tahle legenda house a progressive house, stál u zrodu tohoto stylu se svými kamarády a vrstevníky Sashou, Johnem Digweedem, Nickem Warrenem, Dave Seamanem a všichni, kteří pamatují jeho únorové vystoupení si vybaví jednu z nejlepších akcí vůbec, kdy tancovaly snad i stěny:-) Jimmy van M bude hlavní hvězdou house and progressive stage.

Napsat názor do DISKUSE

 14.9.2006 Karel, Press

Plzeňská mega party Tranceparade je tu již téměř za týden (22.9. - DK Inwest, Plzeň) a my vám nyní nabízíme rozhovor s hlavním protagonistou této události, Sanderem Van Doornem. Ahoj Sander, jak se vede? Zdravím ... no ... nemohlo by to být lepší. Tvoje kariéra nabrala v poslední době obrovské obrátky. Hraješ na největších akcích v Evropě a ve světě a dokonce si mixoval letošní kompilaci festivalu Dance Valley. Kde myslíš, že leží klíč k takovému úspěchu. Existuje vůbec nějaký návod? Já myslím, že veškerý klíč je v naslouchání hudbě. V tom je asi taky trochu i moje plus. Nevěřili byste jaký kvanta CDček a desek jsem si za svůj život koupil. Miliony. A možná právě tenhle přehled mi pomáhá při mojí hudební produkci.

Napsat názor do DISKUSE

 13.9.2006 Andrews, Review
Dvojitý vesmír? Dvoučlenné univerzum? Nejde to dohromady? To jste ještě pravděpodobně neslyšeli nové album Briana Waynea Transeaua aka BTho. Je velice pravděpodobné, že na jméno tohoto amerického producenta (v jeho případě by se skoro slušelo říct skladatele) jste ve svém životě již úspěšně natrefili, zvláště pak, pokud jste svoji minulost spojili s trancem a nebo vůbec s jakoukoli elektronickou hudbou. BT byl, a stále je, jedním z nejzásadnějších a nejvlivnějších lidí elektronické scény; jeho první album s názvem IMA z roku 1995 si jistě mnoho lidí zapamatovalo kvůli jednomu neuvěřitelně dlouhému tracku, poslední Emotional Technology (2003) zase bylo v podstatě velmi šokující tím, že se BT pokusil o téměř čistý pop, což mu mnoho lidí zazlívalo (údajně ale došlo nedlouho před vydáním alba ke 'krádeži' již hotového hudebního materiálu z dílny BTho, takže bůh ví, jak by to dopadlo kdyby...). This Binary Universe je jedním z několika projektů, které Brian v současné době vyvíjel a z hlediska hudebního je téměř jistojistě nejzajímavějším.
Napsat názor do DISKUSE

 13.9.2006 Karel, Press

Pražský Veletržní palác bude 3. listopadu hostit první z podzimních parties agentury United Music - COMBI:NATIONS, kde vystoupí jako hlavní hvězda v rámci světového turné holandský Dj a producent Marco V. Na hlavní scéně jej podpoří holandský Dj San a polská jednička Angelo Mike. Kromě Combi:Nations stage, ve velké dvoraně paláce, bude v přilehlé hale připravena i druhá taneční a odpočinková zóna. Těšit se můžete na příjemnou lounge s bary a sezením, ale hlavně vás čeká 10 hodin té nejlepší house music v podání domácích hvězd a jednoho speciálního zahraničního hosta. Tím nebude nikdo jiný, než dříve anoncovaný headliner posunuté party Incredible - TOM NOVY. Tento všudypřítomný německý producent, remixér, VJ, DJ, či RJ, vydává koncem září dlouhoočekávané album "Superstar", které přijede představit také pražskému publiku. Nyní začíná dobývat hitparády první singl z tohoto alba, který nese název "Unexpected". Domácí houseovou elitu budou zastupovat rezidenti předních pražských klubů Brian, Tvyks & Vectif, The Kaos Boys, Bon Finix a Tripmain.

Napsat názor do DISKUSE

 12.9.2006 Libor, News

Musím se přiznat, že do jisté doby mi jméno Francise Davily, mimochodem jedná se o kolumbijského rodáka, nic neříkalo, ale to se změnilo, poté co jsem objevil tuto desku s názvem Domenica, která vyšla začátkem května na labelu Vapour Recordings, na kterém vydávají své skladby takové progressive hvězdy jako Chris Micali, duo Parham & Dominic Plaza, Dousk, Alex Stealthy, Espen & Stian, Blue Room Project, Progresia a v neposlední řadě také Kasey Taylor, což je také zakladatel tohoto labelu. Ještě doplním, že na desce kromě Original mixu najdeme také Jaytech remix. My pochopitelně začneme original mixem, který bych já osobně zařadil do kategorie progressive Trance / house, teda styl, který v poslední době u mě boduje hodně vysoko. Tato skladba začíná velmi pomalu, prvních pár sekund zní velmi pohodově, dalo by se říci až melancholicky a prakticky v podobném duchu se odehrává celá skladba. Později se ke slovu dostává i poměrně výrazná basová linka, která zde pomáhá dotvářet velmi povedenou progressive atmosféru. Tato skladba obsahuje i poměrně kvalitní melodické smyčky, které možná nezní tak emotivně jako např. v upliftingových skladbách, ale mě osobně se i tato melodie hodně zalíbila. Musím, říct, že já osobně tuto skladbu řadím mezi ti nejlepší, co zatím v tomto žánru letos vyšlo. Australský producent James Cayzer aka Jaytech se velmi často objevuje v playlistech předních progressiv DJs, což svědčí o jeho kvalitách. I jeho remix spadá do stejné kategorie jako Original mix. A opět se jedná o pomalejší záležitost s velmi chytlavým progressiv nádechem. James do skladby zakomponoval několik nových melodických prvků, které opět zní velmi dobře a dodávají skladbě na emotičnosti. Basová linka zde není tak výrazná, ale myslím, že na kvalitě skladby to v žádném případě neubralo. Po poslechu original mixu, jsem si myslel, že James bude mít co dělat, aby originál překonal, ale po poslechu jeho verze mám pocit, že se mu to povedlo. Skladba v jeho podání je více chytlavější, působí více na city. Dle mého názoru opět parádní track. Co říci na závěr? Snad jen to, že zde máme další vynikající desku z tohoto kvalitního labelu.

Napsat názor do DISKUSE

 11.9.2006 Karel, Press

Pete Walk se v rámci nové party Tranzlation v klubu Fabric zeptal dje Michaela C na pár otázek a výsledkem je tento zajímavý rozhovor: 1) Pojďme k úplným začátkům tvého seznámení a startu na taneční scéně. Představ se nám malinko. Tyhle představovací otázky mám asi ze všech nejmíň rád:), ale zkusím to. Tak trance a progressive hraju asi tak 2 a půl roku, křestním jménem jsem Michal a djing jsem začal z povzdálí sledovat někdy, když mě bylo asi 15. Hrát jsem začal kolem svého sedmnáctého narozeninového výročí a postupně jsem se dopracoval ke stylu, kterým se prezentuju teď - tedy trance a progressive. Doufám, že to takto nějak stačí.

Napsat názor do DISKUSE

 11.9.2006 Karel, Press

Party TRANCEPARADE je tu za méně než dva týdny a my Vám nyní nabízíme přesný časový lineup všech tří stagí, podle kterého se budou DJs řadit za mixpulty. Upozorňujeme, že došlo ještě k drobné změně na Numark Happy Stagi, kde dje Konráda nahradí jeden z našich nejlepších progressive DJs od Prahy na západ, plzeňský DJ Damoon.

Napsat názor do DISKUSE

 8.9.2006 Ch@ron, Review
Představovat na těchto stránkách Ferryho Corstena zdá se mi být zbytečné, ale přesto v duchu tradice bychom mu měli věnovat úvodních pár vět. Ferry se narodil v Rotterdamu v prosinci 1973. Jeho hudební začátky mají klasický scénář - poslouchal správné radio, jako správný hoch si vydělával mytím aut na svůj první mixovací pult a už v patnácti vytvořil první mix, ten však objevil jakýsi zlý vlastník jakéhosi klubu a prodával jej na kazetách jako klubové nahrávky. Tak se Ferry poprvé seznámil s pirátstvím (Tohle jsem si opravdu nevymyslel - mrkněte na Ferryho stránky! Už jen proto, že jsou docela hezky udělané - zvláště ozvučená tlačítka pro položky menu.). V roce 1991 složil svou první skladbu, ovšem v tehdy oblíbeném hardcore stylu, pak koketoval s housem, ale až v roce 1996 získal větší pozornost díky své skladbě Dont Be Afraid vydané pod pseudonymem Moonman, což lze považovat za datum jeho startu na trancové scéně. Ferryho kariéra pak nabrala závratné obrátky - vlastní label (Tsunami), vlastní skladby (System F, projekt Gouryella společně s Tiëstem, projekt Veracocha s Vincentem de Moorem nebo Starparty s Martinem Smitem (spoluzakladatel labelu Tsunami)), remixy skladeb známých hudebníků i mimo taneční scénu (U2, William Orbit, Duran Duran, Moby, Apoptygma Berzerk), o pozvánkách na světoznámé taneční akce a festivaly ani nemluvě.
Napsat názor do DISKUSE

 7.9.2006 Karel, Press

Hezký den přeji, pánové...22.9. Pořádáte v Plzni první velkou akci zaměřenou na trance. Už to samo o sobě si zaslouží prostor k vyjádření. Nicméně nejprve mne zajímá, jak se vám spolu vlastně spolupracuje? Tranceparade není vaším prvním dílkem... Robin: Mně se s Molczikem dělá dobře. Stará se o booking a částečně o reklamu. Booking je pro mě důležitý poněvadž nemám v současné době až takové povědomí o DJs atd. Molczik: S Robinem "Hele, prosim tě" Mikušiakem se mi dělá dobře. Je to profík a to mě vyhovuje. Víš jak to myslim. Neřeší takový ty nesmyslný blbiny kdo co o kom řek, kterej Franta kde pomluvil Pepu apod. Prostě řeší realitu, bere to jako práci, jako každou jinou a to se mi líbí.

Napsat názor do DISKUSE

 6.9.2006 Karel, Press

V sobotu 25. listopadu 2006 pohltí pražskou T-Mobile Arénu již třetí pokračování nejúspěšnější domácí halové noci - TRANSMISSION. Tato jedinečná party astronomických rozměrů vám opět nabídne gigantickou porci té nejlepší progressive / trance music, dokonalou audiovizuální show, ohromující performance, vesmírné dekorace, lasery, pyroefekty, stejně jako videoprojekce od rezidentních VJ´s Vision Impossible. Posádkou meziplanetární výpravy budou jak tváře známé z předcházejících dílů, tak jména, která u nás vystoupí na akci takových rozměrů vůbec poprvé. Prvním z nich bude německý producent zaujímající 9. místo v anketě Dj Mag Top 100, autor desítek úspěšných hitů, remixů, kompilací, alb či DVD - André Tanneberger, neboli ATB. Vedle něj se můžeme těšit na další německé hudební experty Blank & Jones, kteří stejně jako ATB, pravidelně kralují světovým hitparádám a tanečním parketům. Další hvězdou, v čistě zahraničním line-upu, není nikdo jiný, než hrdina druhé edice Transmission - Markus Schulz. Lahůdkou bezesporu bude i účast holandského vesmírného kovboje M.I.K.E., který naopak nadchl domácí publikum při premiéře Transmission letos v únoru. Pátým zahraničním hostem je zástupce vyhlášeného party ostrova Malta - dj a producent Ruby, kterého jste mohli v premiéře vidět v Praze v loni na podzim.

Napsat názor do DISKUSE

 6.9.2006 Libor, News

Myslím, že Danja Raijera aka DJ Danjo a Robberta Vroegindeweija aka Roba Stylese není třeba příliš představovat. Tito holandští producenti na poli taneční hudby již působí nějaký ten pátek a na svém kontě již mají řadu hitů, jejich posledním počinem je skladba What Lies Ahead, o které jsi tady na stránkách trance.cz také určitě něco povíme. Za to norský producent DJ Governor, vlastním jménem Orjan Nilsen, patří ještě mezi ty méně známé producenty. Tento 23-ti letý producent také produkuje pod projektem Orjan, pod kterým vydal velmi úspěšnou desku s názvem Arctic Globe / Prison Break. To by myslím na úvod mohlo stačit a teď se již budeme věnovat samotné desce. Tato deska vyšla na začátku května na labelu Captivating Sounds, což je sublabel Armady, na desce můžeme najít dvě skladby. Red Woods a Blue Woods. My Začneme skladbou Red Woods. Skladba začíná poměrně svižně a prakticky v podobném duchu se nese celá skladba, ačkoliv se jedná o uplifting skladbu. Skladba se může pyšnit poměrně hodně snovou a také velmi emotivní melodií, alespoň já jsem z ní měl takový pocit. Místy bych řekl, že skladba působí i celkem smutným dojmem, což je velmi častý prvek u tohoto stylu. Rozhodně v této skladbě se povedl i breakdown, který se může pyšnit několika povedenými melodickými smyčkami, které zní hodně emotivně a melancholicky a možná by se dalo i říct, že se jedná o nejlepší pasáž celé skladby. Celkově se jedná o velmi kvalitní uplifting skladbu.
Druhá skladba Blue Woods také začíná velmi energicky, ale stále se bavíme o upliftingu, ačkoliv tato skladba se za začátku vyznačuje lehce tvrdší basovou linkou. Musím říci, že tato skladba obsahuje melodii, která místy připomíná melodické prvky, které byly ke slyšení v první skladbě, ale nedá se říct, že se jedná pouze o kopii první skladby, ale jistá podobnost tady je. Ale i tak se opět jedná o velmi povedenou melodii, která mě dostala již při prvním poslechu, jednak díky svému velmi melancholickému nádechu, ale i díky emotivnímu náboji. Prostě toto trio vytvořilo velmi povedenou skladbu. Možná breakdown zde mohl být o něco lepší, mám pocit, že ten v první skladbě na mě udělal větší dojem, ale i tak i tento zní velmi dobře. Celkově se jedná o velmi kvalitní desku, mně osobně se více zamlouvala první skladba.

Napsat názor do DISKUSE

 5.9.2006 Karel, Press

Pro všechny milovníky kvalitní, taneční muziky připravila agentura Trendmusic novou, tranceovou noc Tranzlation. Tato party se bude pravidelně objevovat v klubu Fabric v Ostravě. Image, kvalitní sound systém a příjemné prostředí tohoto klubu skýtá předpoklady vybudovat zde kvalitní a hojně navštěvovanou party. Zaměříme se na djs, které jste v tomto klubu ještě neměli možnost slyšet a kteří svým hraním dokazují své nesporné kvality. První dj, jenž přijal naše pozvání je bezesporu nejoblíbenější český, tranceový dj Michael C. Na scéně se objevil poměrně rychle, ale svým přístupem všem dokázal, že patří mezi českou djskou elitu. Důkazem toho jsou jeho vystoupení na velkých tanečních parties se světovou djskou elitou jako jsou Tiesto, Paul Van Dyk, Ferry Corsten, Armin Van Buuren a dalšími. Jako rezident bude pravidelně vystupovat dj Rewis, který se nedávno stal čerstvým přírůstkem bookingu Technisco. Stále více se obejvuje na kvalitních party v české republice a poslední dobou i mimo ni. Jeho sety jsou velice přesvědčivé. Další rezident Pete Walk si dal za ambice kromě jeho houseových setů vytvořit další "additive" v podobě tranceové dimenze. Jeho sety se budou neustále vyvíjet, takže zkuste pozorně naslouchat. Celý lineup doplní stálice bookingu technisco.cz dj Levis, který je zárukou kvalitních, progresivních a tranceových setů. Těšíme se na Vás 16.9. v klubu Fabric při startu nových, trancových nocí a nových zážitků z tanečního parketu.

Napsat názor do DISKUSE

 4.9.2006 Karel, Press

Je tomu přesně rok, co z Danceradia můžete slyšet pravidelně každý týden 3 hodinovou taneční show Numark Dance Conference. Každý týden bez přestávky si pro vás DJ Dolphin a jeho parťák Sally J připravují to nejlepší z klubové taneční scény. živě míchaný taneční mejdan, na kterém nikdo nepije ze stejné skleničky. Za ten rok nás navštívila velká spousta českých i zahraničních DJs. Za zmínku stojí například Lucca, Michael Burian, E-lite, Vectif, Chris Sadler, Laydee Jane, Bon Finix, P@co , Quintin (NL), Chris Seefeld (USA) a spousta dalších. V září jsme si jako dárek pro vás, za vaši stále rostoucí přízeň, která se projevila i v anketě Czech Dance Awards 2005 připravili opravdové lahůdky. Celé září budeme hostit čeké DJky, které náš pořad dosud nenavštívily. Začneme hned 4. září, kdy přivítáme DJku LaDiDu. Dále pak 11.9. DJka K.Sandra, 18.9. DJka Sheala a 25.9. DJka Michaela Salačová. Máte se opravdu nač těšit. Pořad Numark Dance Conference jede dál a to každé pondělí od 20:00 do 23:00 pouze na Danceradiu.

Napsat názor do DISKUSE

 1.9.2006 Karel, Press

2. červen roku 2007 se navždy nesmazatelně zapíše do historie české taneční scény. Právě v tento den bude pražská Sazka Aréna hostit, jako první akci podobného typu, největší taneční událost na světě - Sensation White. Agentura United Music Events, společně s holandskou partnerskou agenturou ID&T, představí tuto jedinečnou show v rámci Sensation White World Tour. Česká Republika se tak stane vedle Holandska, Německa či Belgie další zemí, kam tento legendární koncept zavítá. Historie Sensation se začala psát v roce 2000 v Holandsku, kdy se poprvé sešlo v Amsterdam Aréně na 20.000 návštěvníků. Rok poté se jich již 40.000 stalo svědky nového fenoménu Sensation White. V letošním roce se konala Sensation White již po šesté, a stejně jako v minulých letech, bylo všech 40.000 vstupenek vyprodáno během rekordních pěti hodin. Tento unikátní koncept představuje nejžádanější světové Dje, kombinuje speciální efekty, technologické novinky, fantastické performance a další jedinečné zábavní prvky, a hlavně vytváří neopakovatelnou atmosféru a zábavu pro desetitisíce návštěvníků, kteří jsou všichni oblečeni v bílém. Předprodej vstupenek na Sensation White v Sazka Aréně začíná 1. prosince na všech terminálech Sazka Ticket. Více informací k Sensation White World Tour najdete na www.sensation-white.com, nebo na www.unitedmusic.cz.

Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ