TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 29.9.2010 Karel, Press

Dne 15. října proběhne v klubu SaSaZu další edice oblíbené párty Decadance. Vedle headlinerů této akce, britského dua Freemasons, zahraje v Praze i dlaší zahraniční hvězda, francouzský hitmaker NORMAN DORAY. Zde vám přinášíme jeho profil. Norman zahájil svou kariéru za DJským pultem v roce 2002 poté, co se nechal inspirovat svými krajany Bobem Sinclairem a Daft Punkem. Už o rok později rezidentoval v klubu v severofrancouzském Lille, kde piloval své umění tak, jak je známe dnes. V roce 2004 začal hostovat - doma i v cizině - a poprvé si zkusil produkční práci. Roku 2006 vyšel na německém labelu Starfunk Records jeho první track "In the Name of Love" - který napsal spolu s kamarádem Pierrem De La Touche.

Napsat názor do DISKUSE

 27.9.2010 Karel, Press

Prázdniny byly obdobím odpočinku právě pro vydavatelství. Jenže producenti nelenili, a co více, naskládali toho tolik, že budou mít do vánoc, co dělat, aby to vše vydali. Proto doufáme, že vybereme to nejlepší a o tom přesně je i náš pořad INSOUND Show. V dnešním případě již s pořadovým číslem 22. A co jsme si pro Vás připravili tentokrát? No...určitě se už nemůžete dočkat až v listopadu vypukne svátek tranceu v České republice, tedy Transmission. Proto jsme napsali Simonovi, který nám složil exkluzivní půlhodinový mix muziky, na kterou se prý máme v O2 Areně určitě těšit. Doufáme tedy, že se Vám bude guestmix líbit, stejně jako celá show a že nás tento pátek naladíte premiérově na rádiu Sensation Factory. Mimochodem, líbí se Vám plakát? Jakýpak si asi myslíte, že to je model...:)

Napsat názor do DISKUSE

 23.9.2010 Karel, Press

Výrobky Korg se zde zabýváme poměrně často, jelikož je to jedna z mála firem, která se snaží stále přicházet s něčím novým a inovativním. Ne že by se jiné firmy nesnažlily, ale Korgu se to daří jaksi trošku lépe a tudíž je i spousta výrobků co nás (DJs, producenty, muzikanty, studiové inženýry...) stále zajímají. Vhledem k tomu, jak dlouho už zde firmě Korg věnujeme prostor, bylo by také slušností podívat se stručně do její historie. Firma Korg byla založena před skoro 50 lety japoncem Tsutomu Katohem. Tento muž vlastil hudební klub a s tím vlastně souvisí úplný prvopočátek celého dění okolo této firmy. V jeho klubu totiž velice často vystupoval jeden z předních japonských akordeonistů Tadashi Osanai, který byl mimo jiné i elektroinženýr. Katoh si myslel, že by se Osanaiovi při vystupování hodil automatický bubeník. Když to Osanaiovi řekl, ten byl nápadem velmi zaujat a byl si jist, že by něco takového byl schopen postavit a požádal Katoha, aby mu pomohl s financováním. Katoh neváhal a založil firmu Keio Electronic Laboratoriem, která byla později přejmenována na Korg jako zkratka slov Keio a Organ. V 60. letech tvořili nabídku Korg především právě automatičtí bubeníci, které ale od 70. let začaly doplňovat klávesy a syntezátory. V dílnách Korg dokonce vznikl první syntezátor v Japonsku. Od 80. let se Korg pustil i do výroby produktů souvisejících s jinými nástroji, jako například kytarové a baskytarové ladičky. V současnosti v jejich nabídce naleznete ohromné množství klávesových nástrojů, syntezátorů, automatických bubeníků, ladiček a metronomů, kytarových efektů, kontrolerů, rekordérů či software. Já sám jsem měl možnost několik jejich produktů vyzkoušet a vždy jsem byl nadmíru spokojen.

Napsat názor do DISKUSE

 22.9.2010 Karel, News

Pravděpodobně jste již zaregistrovali nedostupnost našeho diskusního fóra, které nastalo včera večer. Na nápravě již pracujeme, jakmile bude diskuse opět v provozu, budeme vás informovat. Omlouváme se za komplikace. Update k 23.9. - Přesouváme diskusi na nový server, po změně dns záznamu by se vše mělo vrátit do původního stavu a diskuse by měla běžet rychleji.


 21.9.2010 Karel, Press

Již na konci tohoto týdne si opět budete moci vychutnávat svižné trancové beaty a emotivní upliftingové melodie v exkluzivním mixu, neboť Vás čeká jedenácté pokračování Trance.cz in the Mix radio show. Vydejte se na cestu do světa trancu již tento pátek v 19:00 na rádiu Sensation Factory. Vaším průvodcem bude John Waver. John Waver vlastním jménem Jan Vávra se narodil v roce 1986 v České republice. Již od ranného dětství ho velice fascinovala hudba, především pak její tvorba. Po prvních amatérských pokusech, které vznikaly na akustické kytaře a na klávesovém syntetizéru se ve zlomovém roce 1999 dostal ke svému prvnímu sekvenceru. V roce 2000 začal poslouchat trance a vzápětí ho začal i sám skládat. John Waver byl celou svojí kariéru ovlivněn dobrým kamarádem pianistou Milošem Rydvalem, se který sdílel již od základní školy stejnou vášeň ke skládání. V roce 2001 nastoupil na střední průmyslovou školu zaměřenou na zvukovou techniku. Zde se mu dostalo technického vzdělání, potřebnému k dalšímu rozvoji jeho schopností.

Napsat názor do DISKUSE

 16.9.2010 Karel, Press

Ano, u několika stovek výrobků jsme šli až na výrobní ceny. Potřebujeme vyprázdnit sklady před vánoci a tak jsme zlevnili i hodně zajímavé výrobky. Tak například, midi ovladač pro digitální DJing Behringer BCD-2000 je levnější o 936 Kč, gramofon Vestax PDX 2000 MKII o 2.857 Kč, šikovnou hračku "do kapsy" multiefekt Korg mini KP Kaoss Pad za 3.783 Kč nebo subwoofer JBL JRX 118S levnější o 2.657 Kč. Hodně výrobků je zlevněno o více než 50%.

Napsat názor do DISKUSE

 15.9.2010 Karel, Press

Richard Durand bude již tuto sobotu v klubu SaSaZu hlavní hvězdou akce In Search of Sunrise 8 world tour. Richard zahraje exkluzivní tříhodinový set. Přinášíme vám poslední informace k sobotní In Search of Sunrise 8 world tour, která se koná v klubu SaSaZu v Praze.

Napsat názor do DISKUSE

 15.9.2010 Karel, Press

Na zahajovacím dílu nové éry tohoto večírku se jako hosté představí Andrew Mallet, rezident úspěšných klubovek v naší metropoli s názvem Be Fresh - Marty Fish, Peter Costa, rezident party a matador pražské taneční scény, Pete Walk. Můžete se opět těšit na skvělou atmosféru plující na vlnách několika hudebních stylů (house, tech-house, progressive, trance a techno), kterou tato party pravidelně servíruje clubberům již čtvrtým rokem! Na poprázdninovém dílu, který odstartuje novou éru těchto večírků se představí na úvod DJ Peter Costa, který je opravdovým talentem poslední doby a není tak divu, že se objeví i na zářijovém Impressu. Mimo něj se mohou všichni návštěvníci těšit na jedinečné vystoupení rezidenta party Be Fresh - Martyho Fishe, jehož sety jsou ozdobou každé dobré party a vždy pobaví široké spektrum party people, které je v dnešní době čím dál tím více náročnější. Posledním vystupujícím bude Andrew Mallet, který má již za sebou mnoho úspěšných vystoupení například na brněnské party E-motion.

Napsat názor do DISKUSE

 14.9.2010 Karel, Press

Jednadvacítka již klepe na dveře a my se nemůžeme dočkat, až si pro Vás připravíme další zajímavý dvouhodinový díl, který pro Vás přinese opravdu velké množství zajímavé muziky. Bylo velice náročné vybírat to nejlepší, protože jsme posledně nabídli speciální díl a novinek se nakupilo opravdu požehnaně. Proto doufáme, že jsme vybrali to nejlepší a k tomu přidali guestmix jména, které v dnešní době má co v tranceu říct. Mark Sixma, také známý jako M6, je v dnešní době vcelku velkým jménem. Jeho muzika vychází především u Armada Music, konkrétně na sub-vydavatelství Captivating Music, kde se urodila celá řada jeho zajímavé produkce. Přesto ale, že je jeho muzika, dle nás, trošku zapadlá, má hodně co nabídnout. Proto doufáme, že i Vy nás tento týden v pátek naladíte a poslechnete již 21. díl našeho pořadu!

Napsat názor do DISKUSE

 13.9.2010 Karel, Press

Richard Durand bude již tuto sobotu v klubu SaSaZu hlavní hvězdou akce In Search of Sunrise 8 world tour. Richard zahraje exkluzivní tříhodinový set a my jsme si s ním pár dní před jeho příletem do Prahy popovídali. Zde je rozhovor s ním. Ahoj Richarde, po roce se opět vracíš do Prahy a opět do klubu Sasazu. Jak se těšíš? Na hraní v Česku se vždycky moc těším. Lidi tam milujou dobrou muziku a umí si ji bezvadně užít. Takže atmosféra je vždycky skvělá. Speciální na téhle akci bude navíc to, že je věnována projektu In Search of Sunrise. Loni jsi české clubbery doslova nadchnul. Na co se mohou těšit tentokrát? Budeš hrát 3hodinový set, takže se fandové krom ISOS dočkají i tvých známých pecek? To je dobře, že mám tři hodiny, protože můžu nakombinovat jak skladby z ISOS, tak i můj dobře známý styl tech trance a exkluzivní předělávky. Ale nejhlavnější je, že to bude obrovská a skvělá party!

Napsat názor do DISKUSE

 10.9.2010 Karel, Press

Dne 25. září budete moci v pražském klubu Velbloud zažít první díl nové pravidelné taneční party Resonance otevírající mohutný kultovní stánek na počest kvalitní undergroundové hudby stylů progressive, trance a techno a jelikož se párty mílovými kroky blíží, pojďme si představit, co nám přinese, a nepřináší nám toho do stojatých vod české klubové scény věru málo. Headlineři jsou české taneční komunitě dobře známi. Z Liberce dorazí talentovaný DJ a producent Sandeagle, jenž si již stihl vydobýt své pevné místo na poli trance music především díky skvělým melodickým setům a jeho vlastní radioshow “Trance Memories“ vysílané pravidelně na mezinárodní stanici trance.fm, ve které od roku 2008 každý týden představuje skladby z let minulých, mohutně podpořené vlastní autorskou produkcí.

Napsat názor do DISKUSE

 9.9.2010 Karel, Press

Uplynuly dva týdny a opět Vás čeká další epizoda Vaší oblíbené radio show Trance.cz In The Mix. A po minulé energické náloži od F1D0 je nyní na řadě progresivnější až housová epizoda, kterou připravil brněnský DJ The Designer. Dostal se k elektronické hudbě počínaje rokem 2003, kdy objevoval zákoutí tranceové a elektronické hudby jako takové zejména přes internetové rádio Generation Trance (dj GT) a také pomocí dnes již legendárních Nuborn mixů od ruského dnb dje Paula B. Postupem času se The Designer protkával čím dál hlouběji do elektronické scény jako clubber a to ať už v České republice či mimo ni účastí na různých klubových či halových eventech a elektronická hudba začala výrazně ovlivňovat jeho život. Postupem času se styl The Designera vyprofiloval z euforických tranceových melodií do zvuku ovlivněného zejména progressive housem a jmény jako jsou Eric Prydz, Sebastien Leger, Beltek, Sander van Doorn či Deadmau5.

Napsat názor do DISKUSE

 8.9.2010 Karel, Press

Několikrát do roka vám přinášíme Párty novinky. Je to 8 stránek plných výrobků za akční ceny, tentokrát s platností do 19.9.2010. Pro doplnění vaší hudební aparatury si můžete vybrat, například moderní Omnitronic DMP-101 USB/SD přehrávač za 4.690 Kč, zesilovač Omnitronic E-200 s výkonem 200W za 3.490 Kč nebo dvojitý ruční mikrofon Omnitronic VHF-450 za skvělou cenu 3.190 Kč. Do světelného parku by se vám zase mohli hodit nějaké LED efekty nebo LED pary. 400W UV světla za 3.290 Kč v sadě Black Gun + světelný zdroj nebo stroboskop Eurolite Superstrobe řízený přes DMX za 2.990 Kč pro skvělé disco efekty.

Napsat názor do DISKUSE

 4.9.2010 Karel, Press

Další pokračování párty Decadance se uskuteční opět v pražském klubu SaSaZu dne 15. října 2010. Tentokrát se mohou návštěvníci těšit na houseovou muziku! Téma této decadance bude BLACK & WHITE a dekorace, kostýmy a klub se oblečou do černo-bílého kabátu. A s nimi určitě i mnozní návštěvníci. Je nám ctí, že budeme moci v ČR poprvé v historii přivítat legendy světové house music, britské DJ duo a producenty FREEMASONS. Freemasons se jmenují podle hospody v anglickém Brightonu nedaleko studia, kde tato dvojice v roce 2005 začala produkovat svoje skladby. Clubbery poprvé zaujali skladbou "Love on My Mind" se samply písní Jackie Moore, která z britských klubů rychle prorazila na ostrovní hitparády a dále do světa. Hned druhým hitem "Watchin'" - s hlasem nevšedně talentované Amandy Wilson - se nesmazatelně zapsali do historie klubové taneční hudby. Jakmile začali chrlit remixy populárních skladeb jiných interpretů, bylo jasné, že Freemasons rozhodně nejsou "na jedno použití" a že o nich ještě dlouho uslyšíme.

Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ