TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 26.2.2002 Karel, Press

Jako každou první sobotu v měsíci se můžete i v březnu těšit na poslední přírůstek do rodiny pravidelných parties v klubu Roxy – REASON. Tentokrát se noc bude muset obejít bez svého residenta DJe Jamese Zabiely. Při příležitosti křtu své kompilace na kultovním labelu BEDROCK vystoupí americký DJ Chris Fortier, který má na svědomí enormní vzrůst popularity progressive scény v Orlandu. Za gramofony se dále postaví domácí DJs Joel Einhorn a Rai.
Audiovizuální arénu dotvoří svým uměním VJ sdružení Phase, speciální atmosferické dekorace a laser show. V chilloutu vás hodí do pohody Ekumena DJs.

DJ CHRIS FORTIER
Chris zahájil svou djskou kariéru na počátku devadesátých let v městě Orlando ve státě Florida a podílel se výrazně na rozvoji tamní taneční scény. Na své rezidentní večírky Aahz v lokálních klubech zval jména jako Sasha, John Digweed či Dave Seaman a i díky jeho snaze se "Orlando sound" vyprofiloval jiným směrem než zbytek USA. I díky kontaktu s veličinami tohoto žánru se Chris stal velmi důležitou osobou americké progressive house / trance scény coby promotér, booking agent, labelový manager, DJ i producent. Jeho zákulisní tahání za pomyslné nitě scény nás ovšem nemusí zajímat tolik jako to, co dokázal svým hudebním nadáním:
V raných dobách americké scény založil Chris společně se studiovým partnerem Neilem Koloem a s veterány jako DJ Icey či Jimmy Van M label Fade, na kterém vyšly singly jako tenkrát velmi žádaný "Heaven to Heaven" . Produkční duo brzy podepsalo smlouvu s anglickými labely a remixovalo například BTho či Future Force (track What You Want). Nedávno se pak Chris podílel na remixech pro Bedrock a DJe Tiesta.
Důležitou kapitolou v životě Chrise Fortiera je BEDROCK. (Je těžké tento kultovní název uchopit: Jedná se o klub, klubovou noc, label a autorské synonymum - podstatný je spojovací článek všech těchto aktivit: DJ JOHN DIGWEEED). Digweed je dlouholetým přítelem Chrise Fortiera, absolvovali spolu bezpočet turné Northern Exposure a Bedrock jako takový dopomohl k věhlasu mnohým DJům, nevyjímaje Chrise Fortiera. V současné době Chris připravuje třetí pokračování Bedrock kompilací, která by měla vyjít v dubnu 2002.
Chris Fortier ob měsíc sekundoval na rezidentní noci Davea Seamana v známém klubu Twilo v New Yorku a v současné době ho lze potkat za gramofony ve všech top klubech celého světa.
Mimo studio a kluby je Chris velmi aktivní v promotérské skupině Balance Promote Group. Zatímco Jimmy Van M se organizačně stará o termíny turné, Chris nabízí převážně anglickým labelům nejlepší distribuci jejich desek v Spojených Státech.
Nenechte si ujít Chrise Fortiera a "Orlando sound" na party REASON v sobotu 2. března v klubu Roxy.

Rozhovor s Chrisem FortieremAhoj Chrisi. Jak jde život?

Díky za optání, vede se skvěle. Tento rok si zatím skutečně dobře užívám.

Vystupuješ 2. března na noci Reason v klubu Roxy. Publikum v Roxy je z těchto nocí zvyklé spíš na "UK sound". Jak ty vnímáš rozdíl mezi britským a americkým zvukem?
Já osobně inklinuji spíš k anglickému zvuku, ale myslím, že specifičnost obou zvuků se poslední dobou fúzuje. V USA se hraje spíš více "deep", je to takové angažovanější. V Anglii je vše trochu více "natrancelé", veškeré tracky mají party atmosféru. A v tomto bodě si mají obě scény co předávat.

Byl jsi u toho, když se scéna v Orlandu začala rozvíjet. Jaká byla tenkrát nálada? A kam až se scéna vyvinula dodnes?
V počátcích to bylo vše velmi komorní a úzce provázané. Každý znal každého a všichni byli otevření novým vlivům a lidem. Byla to tenkrát skvělá atmosféra. Myslím, že všichni, kteří se na té scéně podíleli, včetně mě, jsou dodnes velmi pyšní, že nakopli tak úžasnou věc. Byla to skutečně takřka komunitní pocit z klubů a z hudby. Bylo to velmi rozjeté. Dnes je scéna mnohem větší, celonárodní. Kdysi to byly malé ostrůvky hudby, rozeseté tu a tam po Státech, teď je to všudypřítomné. "Orlando sound" měl velký dopad na celou Ameriku. Poslední dobou se to však změnilo, už to není, co to bývalo, takže bydlím už dva roky v New Yorku.

Vydáváš v těchto dnech kompilaci na labelu Bedrock. O čem ta deska bude?
Je to solidní reflexe všech vlivů, které na mě působí a odraz toho, jakou hudbu momentálně poslouchám. S malými odbočkami do minulosti a budoucnosti. Jsem na to album velmi hrdý.

Jste dobří přátelé s Johnem Digweedem. Jak důležité bylo pro tebe setkání s ním?
Znám Johna asi 10 let. Neřekl bych, že bylo důležité ho potkat. Měli jsem ho u nás v klubu v roce 1992 a zjistili jsme, že je přímá souměrnost mezi tím, co on dělá v Anglii a já v Americe. Stali jsme se blízcí přesto, že nás dělí oceán. Bylo skvělé a inspirativní slyšet, čím se oni zabývali za velkou louží. Od té doby se John stal velkým zdrojem inspirace a vlivu v mé kariéře. V průběhu času jsem si uvědomil, že nás spojuje mnoho věcí: náš vztah k hudbě. Náš proces tvorby ale i rodinné pozadí a podobné dětství.

Jak zní tvé sety? Jsou spíše ve stylu "Sasha" s dlouhým gradujícím příběhem, nebo jsou úderné?
Řekl bych, že jsou spíše "postupně se rozvíjející". Rád udávám tempo v kontextu atmosféry noci. Hraju spoustu zvukově odlišných desek, ale hlavně silné tracky, které v celku tvoří úderný set s positivním gradujícím závěrem.

Absolvoval jsi s Digweedem několik turné Northern Exposure. Které kluby máš nejraději? Hraješ radši v klubech nebo na velkých ravech?
Hraju hlavně kluby. V létě objedu pár festivalů, ale mému zvuku odpovídají spíš kluby. K mým favoritům patří třeba Twilo v New Yorku, Pacha v Buenos Aires, Government v Torontu, vlastně je spoustu klubů, které mám rád. Doufám, že brzy přidám do seznamu i Roxy.

Čím přesně se zabýváš v promotérské agentuře Balance Promote Group a jaké aktivity tato skupina má?
Starám se o distribuci desek. Děláme promo pro labely z celého světa na území USA. Máme seznam těch nejlepších amerických DJů, kterým dáváme promo desky a oni nám řeknou svůj názor. Jsme silným barometrem pro dění na house a progressive scéně. Mimo distribuci máme také bookingovou agenturu, která se exkluzivně stará o termíny hraní v USA lidem jako jsou Sasha, Digweed, Dave Seaman, Nick Warren, Anthony Pappa, Steve Lawler, Jimmy Van M a mnoho dalších.

Děkuji za rozhovor, těším se na tvůj set v Roxy.
Já děkuji.

Roxy promotion uvádí:
REASON - 2. 3. 2002
DJs: Joel Einhorn & Rai (roxy praha)
special guest: CHRIS FORTIER (Therapy music – UK)
chill out: Ekumena DJs
visual design by Phase, laser by Overthere, special athmosphere decorations, lights by Technik, light show by LJ Technical15.1. 1:01
A State Of Trance 2008 - 2017 (Radio Show)
5.1. 17:36
Aly & Fila presents FSOE
3.1. 18:02
14. 04 2018 - Ear-Gasmic "Another Dimension Edition" - Atelier Babylon / Bratislava - with COSMIC GATE, ALEX DI STEFANO and more...
2.1. 18:30
Trance.cz Awards
27.12. 1:27
Silvestr 2017

31.12. 1:48
Free tracky
5.11. 13:05
Off topic
12.10. 7:51
Objevil jsem Angelicu S
25.9. 14:35
sázení - ruleta
4.5. 11:46
Kde sehnat bílé kalhoty?

14.1. 16:17
OUT NOW! VA - The Ultimate Progressive Collection Vol. 8 (2018) [Trance All-Stars Records]
11.1. 17:49
Craig Connelly featuring Kate Miles - Lost Without You
11.1. 17:40
Talla 2XLC - The Time Is Now
11.1. 17:32
John 00 Fleming Breaks First News Of Editions V4 Album, MoS Launch Party And ASOT 850 details
9.1. 20:04
OUT NOW! Corin Bayley - Lust For Life [TAR#138]

13.1. 13:05
Jam & Spoon - Odyssey To Anyoona (Mr Sam Return Of The Phoenix Remix)
6.1. 23:19
Scooter - In Rave We Trust - Amateur Hour (Official Video)
2.1. 19:21
Darren Porter & Alessandra Roncone - Transcendence (Music Video)
15.12. 13:07
Ronny K - Dreamcatcher (Music Video)
1.12. 20:58
Cosmic Gate & Sarah Lynn - Folded Wings (Official Video)

13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
21.3. 23:37
Náramky a Torques
5.12. 14:48
Plakát ATB
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2018 TRANCE.CZ