TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 1.10.2002 Karel, Tiskovka

Party REASON, která měla proběhnout v sobotu 5. Října v klubu Roxy byla z důvodu absolutní devastace prostoru klubu přesunuta do Veletržního Paláce na adrese Dukelských Hrdinů 47, Praha 7, Holešovice. Celý koncept akce byl rozšířen o další podia a akce by se měla stát klubovou událostí tohoto podzimu. Zároveň tím bude umožněno prožít vystoupení této legendy taneční scény mnohem většímu počtu návštěvníků, něž by tomu bylo v klubu Roxy. Jednoho z nejrespektovanějších Djů světa, Dje JOHNa DIGWEEDa, který byl opakovaně zvolen nejlepším Djem světa britskými časopisy Muzik, Mixmag a v dalších renomovaných anketách, doprovodí na této akci na hlavní stage elita domácího stylu progressive house/trance a zároveň residenti pravidelných klubových nocí REASON a ZEN ve složení: MICHAEL BURIAN, JOEL EINHORN, RAI. Na druhém stage, který bude pojatý v techhouseovém duchu, vystoupí jako headliner Dj TIMMY S ze známého londýnského uskupení Get Fucked, vedle kterého vystoupí domácí Djové Josef Sedloň za doprovodu perkusionisty CARL-L, Javas a roxy djs Airto a Dan Cooley. Dalším tahákem této stage bude exkluzivní techhouseový set Dje Casse, kterého známe spíše pro jeho progressive houseové sety, kterými se opakovaně blýskl na nocích ZEN. Třetí podium poslouží jako oáza klidu a do pohody Vás hodí matadoři downtempa, Djové Hoffee, Tall, Blue a Stanzim. Na této akci zahrají někteří Djs za snížené honoráře a někteří zcela zdarma na podporu klubu Roxy. Vstupné činí v předprodeji 350,- Kč, na místě bude stát lístek 390,- Kč.

Aktuální informace k REASONu s Johnem Digweedem
Dj John Digweed zažádal o 5ti hodinový set a jeho přání bylo s radostí splněno.
Lineup na hlavní stage bude tedy následující:

20.00 - 22.00 Rai (roxy praha)
22.00 - 24.00 Michael Burian (flesh/jpa)
24.00 - 01:30 Joel Einhorn (roxy praha)
01:30 - 06:30 John Digweed (bedrock)

Vizuální koncept večera pochází z dílny Vjského sdružení Phase a osvětlovačů od firmy Technik. Rendery, jak to bude ve Veletržním Paláci vypadat, můžete shlédnout na následujících obrázcích: Pánové od Phase pro Vás nachystali speciální krátké video, ve kterém se prolétnete prostorem. Překrásná animace (5 MB - Mpeg) je ke stažení na adrese: http://www.roxy.cz/download/Veletrzak.zip

John Digweed:
Slovo "Bedrock" v závorce za jménem Johna Digweeda se dá vykládat různými způsoby. Bedrock je John Digweed a John Digweed je Bedrock. Tento světoznámý label, klub, klubová noc a produkční tým je elitní zaběhlou značkou tohoto DJe, který po boku DJe Sashy slízává pravidelně smetanu v anketách o "nej" světového DJe za poslední dekádu. Ať už nahlížíme na kariéru maestra Digweeda z jakéhokoliv pohledu (producent, promotér, DJ), vždy narazíme na osobnost, která směruje taneční hudbu dál a podílí se značnou mírou na posouvání hranic tohoto žánru. Od dob, kdy si našetřil na své první Technicse (ve třinácti letech) se z něj stal muž, který hýbe světem progressive house na mezinárodní úrovni. Profesionální DJská kariéra páně Digweeda začala návštěvou noci Delerium v klubu Heaven, kde potkal rodící se acid house v nejranějším období. Nespoutaná hudba této doby a jeho rané sety definovaly směr, kterým se jaho vývoj bude ubírat. Bedrock coby klubová noc zažila svou premiéru v malém městě Hasting, odkud se posunula do klubu Storm, kde se po boku Johna představovala celá řada osobností jako Derrick May či Grooverider, kteří v té době holdovali vlně acid house. Přátelský vztah s Grooveriderem (dnes velká ikona drumandbassové scény) vedla k pravidelnému hostování na jeho společných nocích s Fabiem s názvem Rage. Doba, o které se bavíme jsou raná devadesátá léta. V tomto období se John také usadil jako rezident v proslulém klubu Renaissance, kde založil své klubové noci Babelicious a Northern Exposure (pozdější název jeho společné celosvětové turné s DJem Sashou a také edice mixovaných kompilací).

John se za poslední dekádu objevil vždy mezi top 10 DJi v anketách časopisů Muzik a DJ, jeho sety jsou žádané po celém světě od Austrálie přes Honkong (na obou těchto místech namixoval po jednom pokračování svých notoricky známých Global Underground mix CDs) po Rusko či Jižní Ameriku. Není divu, když vidíte, jaký respekt má tento interpret pro své publikum, když slyšíte, jakou muziku jim hraje, když vnímáte, jakým způsobem kombinuje veškeré své umění pro rozvoj scény. Nejvýznamnějším krokem pro získání absolutně kultovního statusu byla však jeho invaze do USA. Za pomoci svého blízkého přítele Jimmyho Van M se podařilo Johnovi a Sashovi něco, co žádní další britští DJs nedokázali: Vybudovat silnou Trance-atlantickou spojku a získat nesmírné uznání na obou březích velké louže, což vedlo k jejich společné měsíční residenci v dnes již uzavřeném legendárním manhattanském klubu Twilo.
Mimo svou kariéru DJe a majitele labelu Bedrock se John velmi přesvědčivě prezentuje ve studiové produkci ve svým partnerem Nickem Muirem. Jejich tvorba a remixy pod hlavičkou Bedrock jsou uznávaným stavebním kamenem mnohých DJských setů i náplní sluchátek či reprobeden mnohých z nás. Remixy tracků jako "Renasissance" od M-People anebo vlastní tracky jako legendární "Heaven Scent" či "For What You Dream On" jsou garantovanou zárukou nejvyšší kvality.
Přestože tento muž prodal celosvětově statisíce desek a procestoval celý svět za svým posláním, je na něm vidět, že kvalitní hudba zůstává tím hlavním v jeho životě, a za to ho milují promotéři a posluchači na celém glóbu. John má "to něco", co vás nadchne a v současném překotném vývoji taneční scény, kde narazíte na spousty odpadového a druhořadého materiálu, Vám nabídne tu největší kvalitu, kterou můžete na tanečním parketu slyšet. Jeho mnohahodinové sety jsou pověstné, těšte se, radujte se. Pánové a dámy, Roxy vám přiváží Jeho Excelenci: JOHN DIGWEED.

Roxy Promotion uvádí REASON special

JOHN DIGWEED (bedrock - UK)
TIMMY S. (eukahouse/get fucked - UK), CASS (red parrot/fire rec. - UK)
MICHAEL BURIAN (flesh/jpa), JOEL EINHORN (roxy praha), RAI (roxy praha)
JOSEF SEDLOŇ (lighthouse) feat .CARL-L, JAVAS (artimpress),
AIRTO (roxy praha), DAN COOLEY (roxy praha)
HOFFEE, TALL, BLUE (eclectica), STANZIM (ekumena)

Sobota 5_10_2002 od 21:00 do 05:00 @ Veletržní Palác

Napsat názor do DISKUSE


20.1. 13:24
Port Of Trance w/ Paul Webster @ Atelier Club, Praha 22.2.2020
15.1. 14:00
Stav trance.cz
13.1. 21:35
Sneijder zahraje v Epicu 18/1/2020
9.1. 9:19
2020/01/11 RESISTRANCE aka Bee's 30 B-Day
8.1. 14:30
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS

26.11. 10:33
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

15.1. 22:16
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Alternate High - Hiraeth / Madeira (EP)
15.1. 22:08
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - In The Dark / Far Away (EP)
15.1. 22:01
OUT! [TAR#138] Norex & Adwell - Eternal Life
10.1. 21:28
OUT! [Trance All-Stars Records] VA - The Ultimate Progressive Collection Vol. 10 (2020)
10.1. 21:23
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Nikolauss - Caelius (Zenfire Remix)

18.1. 17:46
Pavel Khvaleev & Avis Vox - Everything (Official Video)
10.12. 11:00
Roman Messer & Cari - Serenity (Official Video)
9.12. 9:50
Armin van Buuren presents Rising Star feat. Alexandra Badoi - Cosmos (Official video)
30.11. 23:06
Ben Gold & HVNNAH - Come Home (Official Video)
22.11. 18:12
Above & Beyond - Another Angel (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2020 TRANCE.CZ