TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 11.5.2009 Karel, Press

Píše se rok 2005 a hudební vědci DJs Omar a Nesquik právě vymysleli lék zvaný Rehab, aby mohli bojovat proti takzvaným hudebně přenosným nemocím a virům MTDs (Musically Transmitted Diseases). Ve stejném čase francouzská hvězda, DJ a producent Sébastien Léger vydává svůj hit "Take Your Pills". Může být tohle snad náhoda? Je spousta různých vědců, kteří udělali stejný objev, ale pouze vyvoleným se může dostat zaslouženého uznání. Stává se to pořád… Takže kdo byl první, kdo objevil virus MTD, který ohrožuje milióny kluberů po celém světě? Po pravdě - je nám to úplně jedno, když Vás MTD virus neohrožuje a chodíte pravidelně na Rehab. Nebudeme o tom sáhodlouze debatovat a jen mediální supové jsou nenasytní po informacích, jako je tato. Místo toho jsme udělali 22.5.2009 Sébastiena Légera naším čestným hostem pro jeho druhou klubovou párty v České republice v klubu Mecca, aby podpořil vzájemnou solidaritu a spolupráci k vymícení těchto virů.Věřte nám, tenhle génius dosáhl 89. místa ve světovém DJ Magu a je světovým remixérem, který pracuje pro jména jako jsou Justin Timberlake, Duran Duran, Kylie Minogue, Groove Armada, Eric Prydz a spousta dalších. V roce 2008 debutoval na renomovaném BBC Radiu 1 v Essential Mixu a projel přes 20 zemí na svém turné včetně nocí v klubech Amnesia a Space na Ibize. Residenti Nesquik a jeho prověření kolegové mu poskytnou pomoc svým vybraným smyslem v electro-house scéně! A samozřejmě na druhé stagei budou dominovat residenti Platinum Soul. DJs, kteří Vás zasypou novinkami od Hip Hop & RnB až po latinské rytmy. Tohle není vtip, tohle je Rehab.

-------------------------------------------------------------------------------

Sébastien Léger: "Raději hraji v klubu, kde mám blíže k publiku a to mě baví!"
Headlinerem noci Rehab není nikdo jiný než francouzský DJ a producent, za kterým se loni vypravila téměř celá republika na festival Creamfields. DJ, který málem při vichřici, která u nás nemá zrovna obdoby, zaplatil mnohem větší cenu než nedohraný set! DJ, který pravidelně vystupuje na legendárním britském BBC Radio 1 nebo v Ministry of Sound a jezdí tour po státech jako jsou Canada, Israel nebo USA. DJ, jež plní kluby a největší parties po celém světě poprvé přijíždí do pražské Meccy... Dámy a pánové, Voila Monsieur Sébastien Léger!

1. Ahoj Sebastiene. Už se nemůžeme dočkat tvého vystoupení 22. května na Rehabu v klubu Mecca. Prozraď nám, kam ses v poslední době měl možnost podívat díky svému bookingu?
Ahoj, bylo toho poměrně dost, řekl bych, že od všeho kousek. Převážně jsem cestoval po Evropě a poslední měsíc také v Brazílii. Co víkend, to jiná země.

2. Díky tomu, že jsi byl v České republice již v minulosti, vybudoval sis zde solidní pověst. Jak bys ohodnotil české publikum v porovnání s ostatními zeměmi?
Mám pocit, že techno scéna je zde poměrně silná. Stejně tak i undergroundový house, tech-house atd., což je super, protože je to přesně styl, který hraji a mám rád. Některé párty, na kterých jsem zde vystoupil, měly díky tomu skvělou odezvu.

3. Pokuď si dobře vzpomínám, v Čechách jsi hrál pouze na festivalech (a jednou se na tebe téměř zhroutila celá stage), ale v klubu ještě nikdy. Je to tak správně?
Jestli se dobře pamatuji, jednou jsem hrál v Praze v klubu Radost FX, ale to už je pár let zpátky. Určitě je pravda, že od té doby jsem v klubu v České republice nehrál, o to víc se na to teď těším.

4. Atmosféra na festivalech je velmi odlišná od té klubové. Liší se tvé sety nějakým způsobem, podle toho kde hraješ?
Ano, rozhodně. Na festivalu nemůžeš hrát "long journey" set s trochou groove na začátku apod. Musíš jít přímo k cíli. To je právě důvod, proč obecně nejraději hrávám v klubech, protože atmosféra je tak mnohem intimnější a já mám blíže k publiku a to mě baví!

5. Co od tebe mohou párty people na této "rehabilitaci" očekávat? Potažmo jaký druh tvého setu?
Mohou očekávat pravou underground music, žádné hity z rádií apod. Set bude balancovat mezi styly groovy house až techno a samozřejmě také styly jim podobné. Myslím, že to bude vždy něco mezi. Nebudu také hrát electro a ani jiné odrůdy progressive house.

6. Náš koncept noci Rehab byl stvořen k tomu, aby tzv. "léčil" clubbery trpící stereotypem a jednoduchostí párties a dál jim nový pohled na klubovou noc. Naše logo je pilulka, která symbolizuje lék do jednotvárnosti, kterou jsme zaznamenali na klubové scéně právě v době, kdy jsme s touto myšlenkou přišli. Mimochodem v roce 2005 si vyprodukoval track s názvem " Take your pills ". Jaká byla vlastně myšlenka tohoto titulu?
Abych byl zcela upřímný, tak myslím, že to nebylo nic extra zajímavého. Bylo to v době, kdy jsem chtěl zkusit udělat něco nestandardního a doplnit tak svůj set o něco jiného - více dancefloorového. Když si poslechnu tento track dnes, už se mi tolik nelíbí a především nereprezentuje můj současný hudební styl.

7. Rehab má dve stages, hlavní houseovou a druhou hip hopovou. Na Internetu je psáno, že se ti líbí Hip Hop móda více než např. moderní electro vzhled. Nemohu více než souhlasit. Posloucháš také Hip Hop music a tomu podobné styly?
Vlastně jsem nikdy moc Hip Hop doopravdy neposlouchal, není to můj šálek kávy. Ale objevil jsem například pár módních Hip Hop značek, které mi přijdou svým způsobem více zajímavé než ostatní urban značky.

8. Takže až skončíš svůj house set na hlavní stagi, půjdeš dolů na Hip Hop stage roztočit taky pár vinylů?
Tak to je bez šance :).

9. Jaké novinky ohledně produkce plánuješ na vašem Mistakes Music labelu?
Právě těd mi výchází nové EP, které by mělo být hotové do konce měsíce dubna. Obsahuje 3 nové singly a nazval jsem ho jako " 3 S " , protože názvy tracků jsou Seaweed (mořská řasa), Snapshot (momentka, fotografie) a Sunset (západ Slunce). Všechno to jsou různé snímky a každý z nich má svůj vlastní projev. Snapshot má funky-minimal-houseový nádech, Sunset zní v duchu Slunce a pohody a Seaweed směřuje spíše do dancefloor stylu. Některé z nich si můžete poslechnout na www.myspace.com/sebastienleger

10. Zremixoval jsi taková jména jako Justin Timberlake, Kylie Minogue a například i legendy Duran Duran. Koho plánuješ zremixovat v budoucnu?
Je to už skoro rok co neremixuju a ani už mě to dál nezajímá, speciálně co se těchto popových umělců týče. Mohl bych je zremixovat pro svůj label nebo pro nějaký undergroundový label, který mám rád, ale to je tak všechno. Soustředím se teď hlavně na svojí vlastní produkci.

11. Na čem momentálně pracuješ, kromě remixů?
Na své vlastní produkci. Pokračuju v produkci pro můj label, takže vydávám a vydávám. Lidi rozumí o čem to opravdu je - zvuk, vibe atd. Stylově to mám tak trochu směs všeho. Např. groovy tech-houseu, funky, minimalu, melo techna atd.

12. Budeš hrát v létě na nějakém z festivalů v České republice?
Z toho, co je mi těd známo, tak ne, ale možná v budoucnu!

13. Mockrát děkujeme za zodpovězení otázek. Těšíme se na tvojí návštěvu a ujišťujeme tě, že helmu určitě potřebovat nebudeš. Stage je dostatečně pevná a v dobrém stavu.
Velmi dobře ;)


REHAB - Musical Recovery Specialists
(rehabnight.com & myspace.com/rehabnight)

VSTUPENKY
VSTUP: 350 CZK (22:00 - 23:00)
VSTUP: 390 CZK (OD 23:00)
VIP: 890 CZK
PŘEDPRODEJ: 290 CZK
www.ticketpro.cz
ZAČÁTEK: 22:00
INFO: www.rehabnight.comRespektovaný producent a DJ z Francie SÉBASTIEN LÉGER míří na Rehab do Meccy. Podívejte se, co vše již vydal.
Sébastien Léger je v současné době bezesporu jednou ze současných předních postav světové klubové scény a jeho zvuk je synonymem skvělé a vkusné zábavy po francouzsku. Konečně si budeme moci naplno a v klubovém prostředí vychutnat show v režii skvělého DJe, producenta a remixéra ikon jako jsou Duran Duran, Armand van Helden, Groove Armada, Kylie Minoque či Justin Timberlake. Jeho styl se nedá přesně určit z jediného důvodu: Léger ho totiž určuje sám. Vydává mimo jiné na vlastním labelu Mistakes Music a z poslední doby můžete znát například jeho remixovanou verzi nadčasového hitu Jaguar nebo The People.

Vychutnejte si část videí s produkcí a live vystoupením Sébastiena Légera a k tomu také oficiální videoklipy Rehab.

SEBASTIEN LEGER PRODUKCE:

Sebastien Leger - Jaguar (Original Mix)
http://www.youtube.com/watch?v=HVyDbjA8Cs8

Sebastien Leger - Uranus
http://www.youtube.com/watch?v=3GyAEkocCwo

Sebastien Leger - The People (Original Mix)
http://www.youtube.com/watch?v=A9lyI-TUmgs

Sebastien Leger - Talisman (Original mix)
http://www.youtube.com/watch?v=NuChO5XGbGk

Sebastien Leger - Majestic (Original Mix)
http://www.youtube.com/watch?v=3MZQzE95y1A


SEBASTIEN LEGER LIVE
:

Sebastien Leger @ Global Gathering Poland
http://www.youtube.com/watch?v=fciAp3b_XvM

Sebastien Leger @ Queensday - Amsterdam 2008
http://www.youtube.com/watch?v=NxV8gN_0dis

Sebastien Leger @ Lollipop Club / Tirana, Albania
http://www.youtube.com/watch?v=8Se6OWKk_Cs


REHAB VIDEO CLIPS:

REHAB - The Rescue Mission
http://www.youtube.com/watch?v=vPpzi0n1aI4

REHAB presents CORVIN DALEK
http://www.youtube.com/watch?v=kbO-SJzryNQ

Frisbee 39 / Nesquik Live DJ set
http://www.youtube.com/watch?v=XHrlDa0ewWc

REHAB - DOUBLE THE PLEASURE, DOUBLE THE REHAB...

Více informací na www.rehabnight.com & www.myspace.com/rehabnight.
Vstupenky v předprodeji v sítích Ticketpro - prvních 500 kusů vstupenek za 290,- Kč, dále na místě 350,- Kč do 23:00, 390,- Kč po 23:00, VIP vstupenky za 890,- Kč

Official after parties @ club Studio 54 & club Le Clan

E-mail pro skupinové rezervace: info@rehabnight.com

Napsat názor do DISKUSE


16.1. 14:41
Port Of Trance w/ Paul Webster @ Atelier Club, Praha 22.2.2020
15.1. 14:00
Stav trance.cz
13.1. 21:35
Sneijder zahraje v Epicu 18/1/2020
9.1. 9:19
2020/01/11 RESISTRANCE aka Bee's 30 B-Day
8.1. 14:30
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS

26.11. 10:33
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

15.1. 22:16
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Alternate High - Hiraeth / Madeira (EP)
15.1. 22:08
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - In The Dark / Far Away (EP)
15.1. 22:01
OUT! [TAR#138] Norex & Adwell - Eternal Life
10.1. 21:28
OUT! [Trance All-Stars Records] VA - The Ultimate Progressive Collection Vol. 10 (2020)
10.1. 21:23
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Nikolauss - Caelius (Zenfire Remix)

18.1. 17:46
Pavel Khvaleev & Avis Vox - Everything (Official Video)
10.12. 11:00
Roman Messer & Cari - Serenity (Official Video)
9.12. 9:50
Armin van Buuren presents Rising Star feat. Alexandra Badoi - Cosmos (Official video)
30.11. 23:06
Ben Gold & HVNNAH - Come Home (Official Video)
22.11. 18:12
Above & Beyond - Another Angel (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2020 TRANCE.CZ