TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 5.4.2010 Karel, Press

Vážení návštěvníci, kamarádi, média a partneři. Jsme velmi potěšeni za vaší přízeň, návštěvu a tak vřelé reakce akce Citadela s Paulem van Dykem. Velice si vážíme Vaší návštěvy a tak potěšujících hodnoceních této party. Jsme opravdu velmi potěšeni a dodává nám to spoustu elánu a sil do pořádání další takové akce, kterou bude legendární Apokalypsa, s podtitulem The Bells, 19.11.2010, opět v pavilonu P, v Brně. Citadela Paul van Dyk pro nás byla velkou zkouškou,abychom Vás ujistili, že taneční akce v pavilonu P opravdu dají realizovat s profesionálním nasazením, a že tento pavilon má opravdu tak skvělé zázemí, jaké na jižní Moravě nemá konkurenci. Na těchto základech produkce a příprav budeme dále stavět a budeme chtit i kvalitu služeb, AV techniky a organizace dále zlepšovat - od této chvíle můžete brát jako stavební kámen pro další akce práve proběhnutou Citadelu s PVD.

Mnozí z Vás ze ptaji proč nevystoupil polský dj Toxi Noiz a velmi rádi Vám odpovíme. Dj Toxic Noiz s námi více než 45 dnů před akcí nekomunikoval, i když contract na jeho vystoupení byl podepsán. Na více než 15 emailů ohledně organizace akce, jeho příletu, ubytování nereagoval. Snažili jsme se jej také kontaktovat telefonicky, avšak z více než 12ti telefonátů nám telefon zvednul jednou s odpovědí "Nemám čas s Vámi hovořit, nakupuji " a zavěsil.

Jelikož jsme nechtěli akci Paul van Dyk ohrožovat tím, že jsme si nebyli jisti, zda vůbec tento polský Dj dorazí do Brna, rozhodli jsme se po konzultaci s managementem Paul van Dyk jeho vystoupení zrušit a neriskovat tak atmosféru párty přerušením hudební produkce na akci. Náhradou bylo povolání zkušeného dje Javase, který akce příjemně rozjel a připravil tak půdu legendě českého djingu, Loutkovi. Byl to krok, který byl v zájmu udržení kvality akce a myslíme, že se vyplatil.

Děkujeme za Vaší přízeň , vídět více než 8500 lidí se bavit na naší akci je pro nás pocta.
Uvidíme se na Apokalypse The Bells, 19.11.2010, na kterou můžete již nyní zakoupit vstupenky za nejlěvnější cenu - Ticketpro.cz a Techno.cz

Uvidíme se tam! - www.apokalypsa.com

Za pořadatelský team
Dalin Vajčner

http://www.youtube.com/watch?v=Jl-yJGpSMxs

-------------------------------------------------------------

Paul van Dyk míří do Brna, máme pro Vás poslední praktické informace
Hlavní scénu akce Paul van Dyk Volume tour 2010 budou tvořit projekční LED plochy přesahující 150 m2. O ozvučení se postárá renomovaný systém L'acoustic, a to včetně dozvuků pro tribuny a další místa tak, aby každý návštěvník měl 100% požitek z hudebních výkonů. Ozvučení bude zavěšené a výkonově o 1/3 silnější než na minulé Apokalypse. Součástí scény bude samozřejmě laserový a světelný park, atmosféru jistě také umocní performance show v kostýmech Grupo Caliente. Jelikož se na Citadelu chystá opravdu hodně návštěvníků, budou toalety pavilonu P posilněny o další , externí. Standarní WC najdete ve vstupní foaye, více kapacitní jsou vpravo při příchodu do hlavní haly. Externí WC jsou pro běžné návštěvníky umístěny ve venkovním sektoru (vpravo od podia) VIP klientela má toalety v druhém podlaží a ve svém, odděleném venkovním sektoru, do kterého se dostanou z VIP sektoru u hlavního podia.(vlevo od podia).


Nákres uspořádání pavilonu P


BVV - PAVILON P

- Video: http://www.youtube.com/watch?v=nQIfafQfbXE
- Adresa: Výstaviště 1, 647 00 Brno

- Vstupní brány:
- pro vstup do areálu BVV využijte bránu č.7, viz.mapka
- pro vjezd do areálu BVV využijte bránu č. 9, viz. mapka

- Parkoviště:
- po vjezdu bránou č.9 budete navigováni na parkoviště (parkovné vybírá BVV a to 100 CZK za vozidlo)

- VIP parkoviště:
- po vjezdu bránou č.9 budete navigováni na parkoviště VIP. Držitelé VIP vstupenek mají parkovné zdarma

- Hlavní vstup do pavilonu P
- majitelé vstupenek z předprodeje a návštěvníci kupující si vstupenky na místě, využijí hlavní vchod do pavilonu P (přímo u parkoviště pro návštěvníky), který bude rozdělen na tři koridory, a to 2 pro předprodeje a 1 pro nákup vstupenek na místě. Součástí vstupního foaye jsou šatny, kam si můžete odložit.

- VIP / Guest vstup do pavilonu P
- majitelé VIP vstupenek a akreditování partneři využijí VIP a GUEST vstup z boku pavilonu, přímo u VIP parkoviště (označené vstupní dveře VIP nebo GUESTLIST)
- upozorňujeme, že VIP a GUEST jsou dva různé vchody.
- U těchto vchodů jsou také připravené šatny, které mají akreditovaní nebo vip návštěvníci zdarma

DOPRAVA
- Autobusem
- využijte autobusové linky 44, 84, 405, 406 a vystupujte na zastávce Riviera
- Autem
- jeďte směr pisárecký tunel, před vjezdem do tunelu sjeďte na bránu č. 9

HLAVNÍ PODIUM

VSTUPENKY
- už samotné předprodeje dávají jasné znamení, že akce Citadela bude rekordní a je o ní abnormální zájem.
Jelikož pavilon P je pro tak vysokou návštěvnost připraven, bude na akci dostatečný počet vstupenek pro všechny, kteří si chtějí zakoupit lístek na místě, a to za cenu 800,-

TIMETABLE
19:00 - 21:00 Loutka ( Cz )
21:00 - 23:00 Toxic Noiz ( Pl )
23:00 - 01:00 Michael Burian ( Cz )
01:00 - 04:00 Paul van Dyk ( De )
04:00 - 05:30 Pico ( Sk )
05:30 - 07:30 Orbith & Jerry( Cz )

ZAJÍMAVOST
Paul van Dyk přiletí do Brna svým privátním letadlem, u kterého na něj bude čekat požadované vozidlo a vyškolení bodyguards. Tito pánové se budou Paulovi 100 % věnovat po celou dobu pobytu v Čr. Zajímavostí možná také je, že tour manager Paula van Dyka příletí samostatně z Londýna a bude na akci dohlížet na celkovou instalaci ozvučení a další AV techniky již od samotného počátku příprav akce Citadela.

Podmínky pořadatele
Bez povolení pořadatele je přísny zákaz instalovat a distribuovat reklamní tiskoviny a předměty. Na akci Citadela je zakázáno donášet vlastní nápoje, drogy, zbraně a jiné nebezpečné předměty. Přísně zakázán je prodej vstupenek v okolí akce mimo oficiální pokladnu.
Platné vstupenky zakoupíte pouze na pokladně pavilonu P.

Návštěvník s běžnou a VIP vstupenkou nemá možnost opakované odcházet z pavilonu P. V případě opuštění pavilonu ztrácíte možnost se bezplatně vrátit zpět.

Pump this party!

------------------------------------------------

Smoking připravil soutěž na akci Paul van Dyk
Značka Smoking připravila pro své zákazníky soutěž o volné vstupy na letošní první mega halovou párty Citadela, na které vystoupí Paul Van Dyk, světově uznávaný DJ a producent, v rámci Volume tour 2010, kterou premiérově odstartuje právě 2.4.2010 v Brně, na výstavišti v pavilonu P. Více informací o soutěží na www.smokingpaper.cz Dále bude v prostoru párty Citadela připravena SMOKING AREA, jejichž součástí bude SMOKING Wegett ZONE, kde si může každý návštěvník vyzkoušet produkty značky SMOKING, vyhrát SMOKING cenu ve SMOKING GAME a odpočinout si na wegett vacích od firmy WEGETT (www.wegett.cz). Premiérově zde bude predstavena edice papirky KUKUXUMUSU by SMOKING od španělského grafika Mikela Urmeneta.V tuto chvíli je více než jasně, že akci Paul van Dyk navštíví více než 8500 návštěvníků. VIP vstupenky máte možnost zakoupit pouze do pátku 19.3.2010! Běžné vstupenky jsou stále k dispozici na www.ticketportal.cz! Upozorňujeme, že jediný bezpečný nákup vstupenek je na síti Ticketportal a Sazka ticket. Rozhodně nedoporučujeme nákup vstupenek od lidí, co nabízí vstupenky s odůvodněním, že se na akci nemohou dostavit - můžete se jednat o falešné vstupenky, se kterými se na akci nedostanete!--------------------------------------------------------------

Paul van Dyk lineup
Stalo se pravidlem, že jednou ročně přijíždí Paul van Dyk exkluzivně do Čr, aby zde odehrál svůj set a představil sebe a svoji vizi hudby. Jsme natolik malá republika, že vozit ho vícekrát ročně, ztratilo by jeho vystoupení na té exkluzivitě, které se mu dostává. Píše se rok 2010 a Paul van Dyk přijíždí opět k nám. Dalo by se říci, že přesně po roce. Letos pouze vyměnil své domovské místo v ČR (Prahu) za Brno. Aktuálně byl zveřejněn line up k této akci.


 

TIMETABLE CITADELA SPECIAL EDITION
2.4.2010
BRNO, BVV, PAVILON P

18:00 OPEN
19:00 - 21:00 LOUTKA (Cz)
21:00 - 23:00 TOXIC NOIZ (Pl)
23:00 - 01:00 MICHAEL BURIAN (Cz)
01:00 - 04:00 PAUL VAN DYK (De)
04:00 - 05:30 PICO (Sk)
05:30 - 07:30 ORBITH & JERRY (Cz)

-----------------------------------------------------

Na Paul van Dyka můžete přijít i hladoví
Dobrá zpráva pro všechny, kdo na party 2.4.2010 dorazí hladoví, nebo si rádi během noci na něčem dobrém pochutnají. Na Citadele bude následující sortiment jídla:
Cerman - nabidka
- hamburger
- grilovaná klobáska
- kuřecí špíz
- vegetariánské rizoto
- smažený sýr
- sýrový špíz
- grilovaný hermelín

Tran-Du - nabídka
- asijské občerstvení
- čínské nudle, závitky

BulantNova - nabídka
- bramborák
- párek v rohlíku

Mr.Prcek - nabídka
- domácí megaburger

Gala - nabídka
- langoš
- palačinky
- gyros
- smažený řízek

Macho - nabídka
- pizza
- langoš
- medovina

Sortiment nápojů doplňuje drink Frisco, na barech bude také výber luxusních vín z vinařství Šlechtitelská stanice Velke Pavlovice. Dále Vás čekají obchůdky s party doplňky Lightman, Supertrika, Tetování, Bounce Clan Workshop - skákací boty, Axe hostesky s dárečky, chill-out časopisu Maxim apod.

Otevření pavilonu P 18:00, začátek hudební produkce v 19:00. Samotný konec akce je v 7:30 ráno, Citadelu uzavřou svým setem duo PornBros alias Dj Jerry & Orbith.

Na akci bude také představena akce Apokalypsa, která se uskuteční 19.11.2010!

Již příští týden zveřejníme oficiální časový lineup party!

-------------------------------------------------------------

Jerry & Orbith "Paul van Dyk? Pump This Party!"
Ahoj kluci, dlouho s vámi nikde nebyl rozhovor takto společně, takže zkuste nejdříve představit projekt PORNBROS. Orbith: Myslím, že tento projekt už není třeba nějak moc představovat, ale jen tak ve zkratce - nezřízené hraní back 2 back bez řádu a pravidel. Jerry: Projekt Pornbros funguje už asi 6 let. Na jednom ze starších Hradhouseů jsme spolu s Alešem zahráli ranní set kolem půl osmé a vše nám spolu až neuvěřitelně bez přípravy sedlo. Po tomto "mejdánku" dostal Aleš Bleha nápad. Vytvořit nový projekt, kde budeme exkluzivně vystupovat ve společném setu. V té době navíc vydával známý časopis ,,BE" o elektronické hudbě. Vyrazili jsme za známým fotografem Petrem Krupičkou alias ,,Krupíkem" udělat fotky pro tento časopis. Ten nás vyfotil nahé pouze s deskou a propojené s "pupeční šňůrou" kterou koupil po cestě v řeznictví. Po tomto focení se už projekt musel jmenovat PORNBROS.

Další otázka je nasnadě. Co vy a porno? :)

Orbith: Přiznám se, že jsem se nedávno díval, snad po 10ti letech a bylo to docela nudný, asi jsem zvolil špatnou produkci.
Jerry: Co bys rád slyšel? Dvakrát ročně jezdíme natáčet do Německa staré fekální klasiky:. Všem došlo že je to fór, ano?:)

Svého času nebyly vaše vztahy zrovna bratrsky ideální - proč jste Pornbros oprášili?
Orbith: Každá doba má svoje, Radek nechal sebou zbytečně moc manipulovat a tím pádem se choval divně, ale to stejné jsem měl tak trochu i já. Každopádně si myslím, že v současné době už je vše ok, já si totiž zvyknul na to, že Radek se už nikdy nenapraví a tím pádem mě může vždy jen příjemně překvapit a to je myslím dobrý, ne?
Nicméně, včera, když jsem ulehal do postele, tak mě napadla ještě jedna myšlenka, kam posunout naše hraní, ale to si nechám jako překvapení, dokonce ani Radek o tom mém nápadu ještě neví.
Jerry: Společně jsme přestali vystupovat v době, kdy jsme se začali rozcházet hudebně. To byl asi ten hlavní důvod. Mě začal bavit schranz, bratra to jeho (prostě mu změknul mozek) a tak jsme se spíš do sebe jen naváželi. Znovu jsme začali fungovat před nedávnem, a to v okamžiku, když jsme zjistili, že naše hudební cesta se opět přiblížila. To se nedá plánovat, prostě to buď funguje, nebo ne. To se nedá natrénovat. Každé naše vystoupení je spontánní.

Jak vypadá vaše vystoupení a co vše k němu potřebujete? Je to hraní z více playerů a gramofonů, nebo hrajete klasický b2b set?
Orbith: Stačí nám jen klasické vybavení, dva cd playery a dva gramofony.
Jerry: Hrajeme zásadně z jednoho mixu a používáme dva gramofony, 2-4 CD playery a největší úlet je, když máme píchnutá sluchátka v jednom mixu.:) Určitě si na každé větší vystoupení tvoříme nové, zajímavé (aspoň doufáme) intro: Jinak vše je o improvizaci a o tom to je.

Oba dva jste rezidenty parties, které zlehka určují, co se bude poslouchat. Aleši, ty jsi rezidentem Elektry a ty, Radku, Apokalypsy. Který DJ je vaším snem na vaše rezidentní noci?
Orbith: Tak můj sen... Určitě bych chtěl na Elektru papa Svena a Moonbooticu, to je teď jediné, co mě tak napadá.
Jerry: To je jasný, Michal David:. Ne, většinou se na Apokalypse snažíme prezentovat aktuální sound, takže se nechejte opět překvapit, kdo vystoupí na podzimním díle.
Pokud mám být konkrétní, o to ti asi jde, tak je to určitě v současné době například Advent s Industrialyzerem atd.

Kdybyste si měli vyměnit pozice, co byste udělali proto, aby se akce stala ještě lepší?
Orbith: Myslím, že Apokalypsa je na velmi slušné úrovni, sice jsem tam teď tak dva roky nebyl, ale co se koukám na reporty a reakce lidí, tak to je v pohodě.
Jerry: Méně "čumákovat" a více komunikovat s lidmi. Elektra je svá a koncept bych neměnil. Poslední vystoupení Extrawelt bylo skvělé.

Budete hrát na jedné stagei s legendou elektronické hudby, Paulem van Dykem. Co osobně pro vás toto jméno znamená?
Orbith: Dj, od kterého jsem slyšel poprvé trance.
Jerry: Je to jeden z mých prvních promotérských počinů, DJ, kterého jsem do Brna přivezl v roce 1995 a který tu předvedl naprosto euforický set. Těším se na vystoupení po 15ti letech s touto geniální legendou na jednom pódiu.

Paul van Dyk oslovil v ranných letech, kdy se u nás formovala taneční scéna, snad většinu lidí poslouchajících elektronickou hudbu. Je nějaká "Dykovina", která oslovila i vás?
Orbith: PvD - to je pro mě track My Word, Pump this party. Tyto věci jsem od něj miloval.
Jerry: Jednoznačně skladba Pump This Party...

Radku, ty máš jednu veselou příhodu, která je více jak 10 let stará. Jak to tedy bylo posledně s Dykem v Brně a jeho příjezdem na hraní?
Jerry: Nejsem centrální mozek lidstva, abych si všechno zapamatoval. Ale v Brně hrál PVD na jedné z prvních tanečních akcích tohoto druhu. No, letadlem nepřiletěl, jestli to chceš slyšet: Ale už tenkrát bylo z jeho hraní cítit něco výjimečného. Pamatuju si, jak tenkrát byla La Grotta natřískaná asi nejvíc za celou dobu její existence.

Aleši, ty jsi šéfem v DJ škole. Jaké jsou ohlasy na celý tento projekt? Myslíš si, že to, co si žáci od tebe odnesou, je dobrý základ do budoucna na rozjetí kariéry Dje?
Orbith: Vždy kladu důraz na to, aby každý žák pochopil podstatu mixování, to jak si s tím pak každý naloží, už je čistě jen na něm. V djingu jsou věci, na které člověk přichází dlouho a pracně, já mu je můžu vysvětlit během 10ti hodin, to vidím jako velice pozitivní věc. O tom, jak se kdo prosadí, už bohužel rozhodovat nemohu, a je to na každém z nich.

Kdo byl tvůj nejlepší žák, co školou prošel?
Orbith: Byl to jeden chlapec ze skautského oddílu, nikdy v životě na nic nehrál, stoupnul si ke gramofonům a během 20 min. dělal plynulé mixy, toto jsem nikdy v životě ještě nezažil.

Máte společný radio pořad HIFI, v jakém duchu se odehrává příprava na tyto nedělní večírky, kdy společně ladíte moravské domácnosti?
Orbith: Žádná příprava neprobíhá, s Radkem to ani nejde, ale naštěstí jsme tak sehraní, že se můžeme potkat klidně minutu před vysíláním a nedělá nám problém se sladit a připravit.
Jerry: Je to spontánní pořad plný překvapení a nečekaných momentů i pro nás. Snažíme se každý týden prezentovat ty nejnovější tracky a sety domácích i zahraničních DJs, projektů. Vše doplňujeme pozvánkami na nadcházející akce a rozhovory v našem "super elektrickém" křesle - s promotéry a DJi. Prostě si to poslechněte. Otevíráme brány do pekel každou neděli od 21.00 do 23.00 hodin na brněnském Radiu Kiss Hády a v úterý ve stejném čase na ostravském rádiu Kiss Morava.

Je za námi rok 2009, jak jste jej prožili a kde jste trávili vánoční svátky?
Orbith: Rok 2009 byl opět plný práce a starostí, jak už to teď u mě tak bývá. Vánoce jsem prožil klasicky doma s dětmi a přítelkyní, bylo to moc hezké.
Jerry: To už šlo ne? :

A na závěr zkuste říci jeden na druhého nějakou perličku...
Orbith: Bohužel to nejde. Je jich spousta, ale nechtěl bych Radkovi nějak ubližovat, hrozil by mu buď rozvod, nebo nějaké trestní stíhání.
Jerry: Myslíš o tom přepružencovi?:) To by bylo na malou slohovou práci. Poslechni si v neděli rádio a dozvíš se.

---------------------------------------------------------------

Uspořádání pavilonu P pro akci Paul van Dyk 2.4.2010

Informace, na které již nyní čeká více jak 7000 fanoušků je tu. Jak již pořadatelé zmiňovali, scéna Paul van Dyka bude na šířku pavilonu P, čímž se pavilon více zútulní. Samozřejme také za pomoci dekoračních prvků. Z plánku jsou patrné VIP sektory 01 a 02, dále posílené toalety, venkovní část pro grilované občerstvení, za zmíňku jistě stojí rozdělení vchodu pro nákup vstupenek na místě, z předprodeje, VIP a akreditace. Celý taneční kotel uzavírají dva multifunčkní bary a tribuny pro sezení i tančení, za nimi můžete vidět odpočinkovou část s posezením různého druhu, lounge a obchůdky. Otevření areálu BVV je 2.4.2010 v 18:00 (vjezd brána č.9, vchod brána č.7), hudební produkce začíná o hodinu později, celou párty rozjede housový Dj Loutka.

Vstupenky stále zakoupíte exkluzivně u Ticketportal a Sazka Ticket, kapacita akce je 10.000 návštěvníků.
A pro velké pozorovatele plánku máme jasné měřítko - jedna tečka na mapce = 3 m
Odkaz na mapku Paul van Dyk http://www.voop.cz/mapapvd.jpg

-----------------------------------------------

Jak bude vypadat scéna Paul van Dyk a jaké ceny budou na barech?
Hlavní scénu akce Paul van Dyk Volume tour 2010 budou tvořit projekční LED plochy přesahující 150 m2. O ozvučení se postárá renomovaný systém L'acoustic, a to včetně dozvuků pro tribuny a další místa tak, aby každý návštěvník měl 100% požitek z hudebních výkonů. Ozvučení bude zavěšené a výkonově o 1/3 silnější než na minulé Apokalypse. Součástí scény bude samozřejmě laserový a světelný park, atmosféru jistě také umocní performance show v kostýmech Grupo Calliente. Také zde pro Vás máme základní přehled sortimentu na barech a ceník nápojů.


Redbull (0,25l) 55,-
voda Goccia (0,5l) 40,-
Heineken (0,5l) 45,-
Pepsi (0,5l) 45,-
Pepsi Light (0,5l) 45,-
Mirinda (0,5l) 45,-
7Up (0,5l) 45,-
Schweppes Tonic (0,5l) 45,-
Lipton Ice Tea (0,5l) 50,-
Toma Juice Orange 40,-
Aloe Vera Sappé 45,-

Amundsen Vodka 45,-
Fernet Stock 40,-
Fernet Stock Citrus 40,-
Amundsen & Redbull 100,-
Key Rum 50,-
Tullamore 55,-
Tequila Sombrero silver 55,-
Tequila Sombrero gold 55,-
Gin Greenall's 55,-

Marlboro Red 82,-
Marlboro Gold 82,-
L&M Red 63,-
L&M Light 63,-

Ceník míchaných nápojů, vína a ovoce Acai pro Vás ještě připravujeme.

V předprodeji je nyní posledních 150 ks VIP vstupenek, nadále zůstávají v prodeji vstupenky za 699,-, na místě následně 799,-
Předprodej Ticketportal a Sazka ticket-----------------------------------------------------------

Paul van Dyk - Poslední VIP vstupenky v prodeji
Posledních 200 ks VIP vstupenek zbývá v předprodejní síti Ticketportal k prodeji. Následně bude VIP předprodej zastaven. A co VIP vstupenky na Paula van Dyka zahrnují?

Speciální parkování u Pavilonu P (hlídané)
Zvláštní vchod bez tlačenic a dlouhých front
Privátní balkón přímo naproti hlavnímu pódiu
Privátní terasa s restaurací a jezdícími schody
Zdarma VIP šatna
Páska VIP Paul van Dyk
Privátní VIP bar, míchané nápoje

VIP návštěvník bude mít k dispozici kromě parkování přímo u odděleného vchodu do pavilonu P se separátní šatnou, také 2 samostatné VIP zóny, kde může strávit party (kromě všech dalších, běžných prostor pavilonu) Jednou z nich je osvědčený prostor se dvěma balkóny a samostatnými WC. Druhá zóna je přímo u hlavního pódia akce, tudíž VIP návštěvník bude mít možnost také sledovat, jak akce vypadá z druhé strany, a to z bočního pohledu DJe. V druhém VIP sektoru budou také kožené sedačky a moderní Redbull bar s širokým výběrem nápojů. Zajímavostí jistě bude, že v tomto VIP sektoru budou svůj čas také trávit samotní DJs - zda sem zavítá i samotný Paul van Dyk se necháme překvapit:)

V prodeji samozřejmě zůstávají vstupenky za 699,- CZK

----------------------------------------------------------

Paul van Dyk - Necítím se být pod škatulkou trance
Paul Van Dyk je v současnosti asi vůbec nejznámějším světovým producentem elektronické hudby. Znamená to pro něj být již dvě desetiletí v maximálním zápřahu, naplno odehrát stovky a stovky koncertů a na své konto si připisovat pravidelně další megahity. Se svým záběrem se Paul van Dyk nerad cpe do určité škatulky. Proč to všechno dělá a co z toho pak má, to se mimo jiné dozvíte v našem rozhovoru.Jakým způsobem vlastně skládáš, snažíš se, aby nové věci byly vždy použitelné na taneční parket?
Jsem muzikant a mou doménou je elektronická hudba. Jdu do studia a nikdy vlastně pořádně nevím, co z toho vzejde na konci: může to být něco svěžího a pěkného, jako stvořeného pro poslouchání ve dne a nebo něco ostrého a energického pro noční řádění.

Co se týče tvé techniky pro živé hraní, není to tak, že bys odehrál standardní představení, jak by někdo mohl čekat od kapely, ale zároveň je to hodně daleko od normálního DJingu. Stíráš hranici mezi obojím...
Ano, elektronická hudba pro mě vždy znamenala boření hranic - ne jen po kreativní stránce, ale také ve smyslu používání posledních technologií (počítače, špičkové programy pro editaci v reálném čase nebo nejnovější syntezátory). To vše má sloužit k tomu, aby se zážitek stal co největším. A ještě jedna věc, za víc než 17 let mého "muzicírování" se mi skládání i DJing staly obrovskou vášní. Takže chci ze svého vybavení vždy vymáčknout naprosté maximum.

Skutečně sis udržel tohle nadšení za téměř dvě desetiletí, po která aktivně hraješ?
Pro mě nikdy nebylo těžké se pro něco nadchnout. A to i v dobách, kdy právní a "kancelářské" věci kolem produkování a mého vlastního labelu byly tak trochu hektické. To, co mě u toho drží, je muzika samotná, protože hodně vrací: když jsem smutný nebo naštvaný, začnu skládat a dám tomu volný průběh. A ono to pomáhá!

Který z klubů, v nichž jsi hrál, má podle tebe nejlepší zvuk?
Do klubu můžeš dát spoustu repráků, ale když není zvuk správně nastavený, je to k ničemu. Zvukově nejkvalitnější klub, ve kterém jsem kdy hrál, byl Twilo v New Yorku. Měli zvukový systém od Steva Dashe a protože žije v New Yorku, každý týden tam byl a upravoval zvuk pro různé styly elektronické hudby. Když jsem tam hrál já, měl jsem své vlastní vybavení a zvuk byl opravdu ohromný. Nebylo to tak, že stojíš před reprákem, byl jsi přímo uvnitř hudby. Bylo to opravdu mimořádné.

Trance už je pár let ve středu pozornosti, Armin van Buuren, Tiesto a ty jste na špici ankety DJ Mag... Ale kam se to může ještě posunout?

Necítím se být úplně pod škatulkou trance - nikdy jsem neprodukoval ani nehrál ty stereotypní tranceové desky. Pro mě je elektronická hudba celek a kombinuji spoustu různých elementů, které mi dobře zní, abych vytvořil něco, čemu lidé budou říkat "styl Paul van Dyka". Elektronická hudba je mezi mladými nejrozšířenější kulturou a stále více a více lidí se do ní každý den zapojuje a baví se jí.

Deadmau5 před časem řekl, že "nevidí technickou kvalitu v míchání dvou písniček se stejnou rychlostí do sebe". U tebe to vždy vypadá tak, že máš na podiu spoustu vybavení - co všechno používáš a proč ses rozhodl přestat s hraním z desek?
Sasha, Carl Cox nebo já mixujeme už spoustu let a už jsme vyzkoušeli všechny věci, které můžeš provádět se dvěma deskami. Posunuli jsme se jinam, protože jsme viděli tvůrčí potenciál nových technologií. Používám v hudbě hodně nástrojů, protože jsem zapálený hudebník stejně jako DJ, takže klávesy, speciální mixáky a kontrolery na podiu mi dovolují kombinovat obojí. Je to úžasná a mnohem intenzivnější zkušenost, než jen hraní tracku, který už někdo dokončil. Když to dělám po svém, můžu jednotlivé elementy přizpůsobit současnému momentu.

Jsi DJ, který se také hodně zabývá charitou. Spolupracuješ s Červeným křížem v Berlíně a pomáháš postižené mládeži. Bere ti to hodně času?
Trávím hodně času rozmluvami s politiky, uskutečňováním naplánovaných projektů a samozřejmě to i financuji. Ale mám spoustu dobrovolníků, bez kterých bychom nemohli fungovat. Celé plánování a fungování zajišťuje berlínský Červený kříž, kde jsou opravdoví profesionálové. Bez nich bych těm dětem nemohl opravdu pomoct.

Video
http://www.youtube.com/watch?v=Pqo1o3eAka0
http://www.youtube.com/watch?v=mb0bHWwYvVA

----------------------------------------------------

Paul van Dyk a jeho návštěvy v ČR
Stalo se pravidlem, že jednou ročně přijíždí Paul van Dyk exkluzivně do Čr, aby zde odehrál svůj set a představil sebe a svoji vizi hudby. Jsme natolik malá republika, že vozit ho vícekrát ročně, ztratilo by jeho vystoupení na té exkluzivitě, které se mu dostává. Píše se rok 2010 a Paul van Dyk přijíždí opět k nám. Dalo by se říci, že přesně po roce. Letos pouze vyměnil své domovské místo v ČR (Prahu) za Brno. Pojďme si představit vystoupení Paula van Dyka slovy reportérů a DJe, kteří se jeho předchozích zastávek u nás účastnili a reporty z akcí, kde hrál, zveřejnili na některém ze serverů věnujících se taneční hudbě.


14.5. 2004
PAUL VAN DYK
Aréna HC Sparta Praha, Praha

Zdroj: www.techno.cz (Roman)

Nejvíce se ale čekalo na tahouna celého večera, na Paula van Dyka. Přišel na minutu přesně. Na chvíli zmizel za mohutným ohňovým vodotryskem, ale pak už spustil své tajemné, dlouho natahované intro, při kterém dovedl všechny na parketu až do pomyslného ráje. Jak pomalounku gradoval svůj začátek, o to více ofenzivněji rozjel následně svůj set. Co se odehrávalo v davu pod ním si možná dokážete představit. Celé tři hodiny bavil doslova všechny přítomné lidi, a to nehrál kdovíjak jemný trance. Toho jsme se dočkali zejména při jeho vlastních skladbách, kdy nechyběly ty největší fláky jako "Another Way" nebo "For An Angel". Zazněly i skladby z posledního alba "Reflections". Není divu, že se Paulovi z tak skvělé atmosféry nechtělo a tak si o 10 minut svůj set prodloužil, načež po nepřestávajícím potlesku přidal i nějaký ten přídavek.

Michael Burian / DJ / JPA: V sobotu jsem prožil opět nezapomenutelný zážitek. Myslím, že taková atmosféra už dlouho na žádné party u nás doma nepanovala.
Kdybych měl hodnotit, tak musím po všech směrech hodnotit pouze pozitivně. Osobně jsem žádné nedostatky nenašel. Obzvláště musím pochválit techniku, jak zvuk, tak světla, projekce, lasery a hlavně výborné publikum. Bylo vidět a hlavně slyšet, že jste se v tuto noc přišli opravdu bavit. Myslím, že i PVD měl podobné pocity, protože když jsem se ho po vystoupení ptal, jak se mu hrálo, mluvil pouze v superlativech. Známe se už opravdu dlouho a tak věřte, že to myslel naprosto upřímně. Ještě jednou díky všem clubberům a organizátorům a doufám, že brzy prožijeme zase něco tak výjmečného.

MÁCHÁČ 2005 open air
PAUL VAN DYK
Areál Doksy, Máchovo jezero
Text: Táňa
Zdroj: www.rave.cz (Mácháč - tak jak bylo)
Táňa - "nejlepší party léta"

Podrobně rozebírat, jak bylo na Mácháči, asi nemá cenu, protože by to bylo hodně nadlouho. Takže to značně zkrátím - skvělý! Pátek jsem si na pláži užila bezvadně a lepší zakončení prázdnin jsem si přát nemohla. Hudba P. van Dyka jaksi, alespoň pro mě, překryla výkon ostatních DJů, ale i po zbytek noci jsem si ji vychutnávala. Prodírání se davy lidí, boření se do písku, návštěvy barů :) atd. mě dokonale vyčerpaly, přesto ale ve mě ještě hodně dlouho zůstanou vzpomínky na nejlepší party tohoto léta. Mácháč opět nezklamal a už teď se těším na ten příští :)

PAUL VAN DYK
26.6.2006 T-Mobile Arena Praha

Zdroj: Drom.sk (Marosh)

Po malých technických problémech začal ten, na kterého čekala celá hala, Mr. Paul van Dyk. A jak mě minulý týden Armin nebavil a zklamal, tak u Paula to bylo přesně naopak, bavil jsem se královsky, muzika byla úžasná, projekce dle mého názoru super (nemůžu si pomoct, ale radši "koukám" DJovi pod ruce, takže prostřihy z kamery rulezz!), zvuk vynikající (zejména ve srovnání s Transmission 2), takže maximální spokojenost! Z těch věcí, které Paul zahrál, bych osobně vypíchnul zejména nádhernou věc původně z filmu Zkrocená hora od Gustavo Santaolalla v remixu Gabriel & Dresden (sakra, proč je to do tý Bratislavy, kde v červnu pánové zahrají, taková dálka ?!), Oceanlab - Satellite a samozřejmě jeho vlastní věci Time of Our Lives či závěrečnou For An Angel - tomu říkám euforie! Samozřejmě, nelíbila se mi úplně každá skladba, ale vždy, když už jsem začínal mít pocit, že to není úplně ono, vytáhl nějaký luxusní track a já se tak celé tři hodiny nádherně bavil! Ano, pánové a dámy, tohle mě opravdu přihrálo úsměv na tvář!

PAUL VAN DYK
14.09.2007 Praha Tesla-Arena
Zdroj: www.rave.cz (Paya)

S Dykovým vystoupením jsou vždy spojena velká očekávání. Jeho letošní představení asi neudělalo radost úplně všem, protože Paul zahrál - jak je při jeho návštěvách ČR obvyklé - o stupeň tvrdší set, než v jiných zemích (a navíc nešlo v jeho podání o výhradně tranceovou show). Nesl totiž výrazné známky techna i elektra, na což někteří návštěvníci nebyli připraveni. Set se také nevyznačoval jednoznačným příběhem, některé tracky po sobě následovaly v překvapivých kombinacích a - jak je u Dyka opět obvyklé - světová jednička drtivou většinu songů odehrála s výrazně vyšším BPM, než se kterým je zvykem tyto písně poslouchat. Na druhou stranu, Paulovo představení s sebou neslo neskutečnou energii, místy až brutální mazec a předvedena byla nejen jeho vlastní produkce, ale také taneční klasika a horké (tedy často těžko identifikovatelné) novinky. Celkově se Dykův set odehrál v techy duchu a na závěr nechyběla tradiční "hitparáda". Se závěrečnou sestavou svých písní Paul začal chvíli před koncem plánovaného tříhodinového setu a přidával tak dlouho, že nastavil celkem 30 minut. Hala ho vyprovodila bouřlivým potleskem, kterým vyvrcholila bezvadná atmosféra v nacpané T-Mobile Areně.

Prague Sessions 2008
PAUL VAN DYK
20.09.2008 Praha O2-Arena
Zdroj: www.rave.cz (Paya)

Bylo půl jedné v noci a nás čekala více než dvouhodinová one man show. Paul van Dyk se uvedl mj. La Galeriou, krátce na to jsme rozpoznali sampl Pjanoo, Dyk zabrousil také do oblasti elektra a v zápětí vypálil neskutečnou kombinaci Paul van Dyk - Castaway (Jon O´Bir Remix) + Paul van Dyk - Complicated (Kyau & Albert Remix) + Peter Heppner - Alleinesein (Paul van Dyk Remix). Zvláště Heppnerova novinka nám připomněla neméně povedený singl Wir Sind Wir, který svým nezaměnitelným hlasem doprovodil právě zmíněný zpěvák formace Wolfsheim.
Slušně zaplněnou O2 Arenou se nesly tóny Paulova živého hraní na klávesy, místy až techy rytmy a nepřetržité kombinace klidně hned několika skladeb najednou. Mash-upů bylo opravdu nepočítaně, místy byl až problém usledovat tracklist. Paul použil osvědčené What The Fuck, či lehce psytranceově laděné Smack od Simona Pattersona, ale překvapivě zařadil také hitovku Morandi - Angels (Bobina Megadrive Dub Mix). I tenhle letní rozhlasový hit vyťukával Dyk naživo. V další kombinaci se objevil Lenny Kravitz, posléze i impozantní Nick Terranova & Austin Leeds - This Is What You Need vs. Plastikman - Spastik. Ve dvojici se singlem The Other Side Paul van Dyk zahrál i skladbu aktuálního světového krále Armina van Buurena (In And Out Of Love v úpravě od Richarda Duranda). Nechyběl Markus Schulz - Cause You Know a následně vokální čtyřkombinace.
Times Like These od Foo Fighters doplnily Stars od Andyho Huntera a dvojice skladeb Američanů Filo & Peri - Shine On a Anthem. V ten moment nám došlo, že se blíží ten očekávaný okamžik. Za pár minut skutečně na pódium dorazila doprovodná kapela. To, co spustila, se mělo vrýt do paměti všech přítomných. Paul se svými hudebníky předvedl to nej ze své tvorby. Koncert uvedl perfektně provedený For An Angel, následoval zpěv Johna McDaida k Let Go, klasika Crush, skvělé Stormy Skies, klasika Another Way, zpěv Josee Hurlock k White Lies, No More Alone v dub verzi, samply Rank 1, spolupráce s Ottavianim Far Away, znovu Josee a Castaway v jejím podání, klasika Nothing But You, Ashley Tomberlin a její Get Back, Ryan Merchant a jeho Talk In Grey, samply Born Slippy a Seven Nations Army, pecka Another Sunday a opět barokní anděl Ashley a její božský zpěv v New York City. To vše proloženo kytarovými sóly, Paulovými oblíbenými gesty a jen malými technickými problémy.

PURE
PAUL VAN DYK
17.04.2009 Praha SaSaZu

S úderem jedné hodiny ranní přivítal bouřlivý aplaus někdejší dvojnásobnou světovou jedničku a Paul van Dyk spustil nadupaný mazec. První hodinu řezal hlava nehlava, nesmírně energickým způsobem hraní rozpumpoval celé publikum a ovace na sebe nenechaly dlouho čekat. Z nastoupeného trendu ve druhé hodině slevil jen mírně a v té závěrečné se soustředil na svou produkci a zpívané tracky. Dykův raketový nástup jen potvrzuje zpětný pohled na jeho trackselection. Hned v úvodu na nás mistr zaútočil svou klasikou For An Angel, nechyběl fantastický Simon Patterson - Thump, hlasivky jsme si mohli ukřičet při singlu Johnny McDaid - My Home a velký úspěch zaznamenal i song Alexe M.O.R.P.H.A. s názvem No Regrets. Překvapila nás předělaná ikona Nothing But You, rozesmál nás kousek LMFAO - I´m In Miami Bitch, na Paulovo loňské "Ibiza-heslo" The DJ´s F**king Crazy dal vzpomenout track Tattoo Detectives - Il Salto Fuori. Tou dobou PvD sehrával více tracků najednou! Samozřejmě nechyběla kombinace s What The F**k. Vrcholem Dykova setu se pro mě tentokrát stala následující píseň, starší pecka Emanuel Top - Mars (Kai Tracid Remix). V Paulově podání mě dostává už několik let. Široké publikum naopak výrazně ocenilo aktuální hitovku The Killers - Human v mixu od Ferryho Corstena. PvD dál předvedl We Are Alive (a chvíli předtím i The Other Side) ve zbrusu nové úpravě, New York City následovalo ve vizi Super8 & DJ Tab. Vokálovka Lange - Out Of The Sky uvedla blok zpívaného trancu, všeobecné veselí vzbudila popovka Lily Allen - The Fear. Famózní bylo propojení Activa - Remember a Paul van Dyk - Forbidden Fruit. Oblíbení Filo & Peri a jejich Shine On napověděli, že se blíží finále. For An Angel v další nové verzi uvedl ikonickou bombu Time Of Our Lives. Závěr se dal tedy zcela přesně předvídat. Samozřejmě i poslední skladba proběhla tak, jak se Paul v posledních týdnech presentuje. Opět (a to opakování snad vůbec nikomu nevadilo!) jsme si s Johnnym McDaidem zakřičeli My Home. Už aby tato superpecka zamířila do našich sbírek.

Závěrem:
Co k tomu všemu říct? Paul van Dyk jezdí do České republiky každý rok. Jeho fanoušci a příznivci musí vždy celý rok čekat, než tuto superhvězdu uvidí u nás naživo. Pro spoustu z nich se stalo pravidlem jezdit na zahraniční vystoupení, a to především jeho domovskou Vandit Night. Ne všem Paul van Dyk vždy sedl, ale co víme určitě je to, že vždy odvedl naprosté maximum a dal do svého vystoupení vše, co k němu patří. Spousta lidí zná "mistra" lépe než já. Já ho slyšel pouze dvakrát, ale i přesto si myslím, že Paul van Dyk patří mezi legendy elektronické scény a jeho vystoupení bude stát určitě za to! A víte proč? Protože Paul van Dyk věnuje hraní 100% své energie a pokud cítí odezvu i od publika, je možné, že se publikum dočká neplánované odezvy i od něj tak, jak už to několikrát předvedl - velkým přídavkem.

Poznámka: Výtah z reportů nebyl nijak upraven. Reporty a texty zůstaly tak, jak byly prezentovány na uvedených webech.

-----------------------------------------------------------------------------

Rozhovor Marek Papík - šéf produkce prodeje a obsluhy na akci Paul van Dyk v Brně
Ahoj Marku, jsi produkčním a výkonným catering managerem projektu Paul van Dyk Volume tour 2010 v Brně, jak jsi se vlastně k této činnost dostal, a jaké projekty máš už za sebou? Jako dlouholetý provozní klubu Mersey jsem byl k první akci v podobě Hradhousu 2005 přizván. Svým způsobem to byla logická volba, protože jsem se jako bar manager klubu osvědčil a bylo na čase, abych zkusil velký, jednorázový projekt. Zjevně Mersey se mou bylo spokojeno, protože jsem posléze zajišťoval všechny projekty, které organizovalo. V průběhu dalších let jsem byl osloven i dalšími promotéry scény a v současné době mám za sebou tyto akce: Hradhouse, Creamfields, Rio de Riviera, Čarodějáles, Rock shock, Apokalypsa a řadu menších koncertů jako Living color, J.A.R., Monkey Bussiness či Vypsaná fixa.Co přesně tvoje činnost obnáší?

Příprava barů na akci pro tisíce lidi zabírá široké spektrum činností. Nebudu se zabývat konkrétními aspekty a detaily, ale obecně jde o komunikaci s partnery, zajištění personálu jak na bary, tak pro zázemí, zásobování samotné, vyúčtování a celkovou logistiku.

Spousta lidí si neuvědomuje, že skončením akce projekt ještě "dožívá". Jak dlouho vlastně trvá příprava a následná deinstalace takového projektu?
Většinou 2 dny před a 2 dny po akci, záleží na prostoru, velikosti, trvání, termínu apod. Je to natolik individuální, že se nedá generalizovat.

Máš za sebou spoustu akcí, mnoho z nich i na BVV - co osobně říkáš na pavilon P? Jaký je tvůj názor na ozvučení v tomto pavilonu - jistě jako jeden z mála můžeš srovnat akustiku i jiných pavilonů na BVV...
Srovnání bohužel nemám a protože se soustředím maximálně na svou práci, takovéto věci nevnímám natolik, abych je mohl kvalifikovaně posoudit.

Když začíná taková akce a vpouštějí se návštěvníci, je to pro tebe moment oddychu, nebo naopak ještě většího stresu?
Takto se to nedá formulovat. V momentě otevření přichází pouze jiná fáze mé práce a tou je crysis management. Pokud ještě není něco hotovo, pak jsou to detaily, dodělávky, které neovlivňují samotný chod akce. V momentě, kdy začnou chodit návštěvníci, tak se řeší problémy které vznikají za chodu, nedají se předvídat, či na ně připravit. Vpuštěním lidí se tedy mění pouze náplň mé práce.

Když si vzpomeneš na své začátky (kdy to bylo?), jaké kuriozity pamatuješ?
Jako nezkušený novic byla kuriózní má práce celkově. Běžný návštěvník nepoznal nic, ale když se podívám na sebe na prvním Hradhousu, musím se jen srdečně zasmát, jak jsem některé věci řešil nebo pokazil. Člověk se učí a vyvíjí každou akcí.

Sám se určitě pohybuješ v různých hudebních stylech, které jsou pro tebe osobně nejblíže?
Prošel jsem bouřlivým hudebním vývojem, který má však jednu důležitou vlastnost, a tou je ta, že jsem nikdy nezavrhl to, co jsem v minulosti poslouchal. V současné době jsem spíše konzervativní konzument hudby, ale z taneční hudby mě nejvíce ovlivnili: vše od vydavatelství Ninja Tunes, Underworld, Marco Carola, Josh Wink, Massive attack, Bjork, Dave Angel, Chris Liebing, Oscar Mulero, nebo pan Jeff Mills.

Určitě se k tobě dostává i spoustu zajímavých požadavků ze strany umělců nebo i návštěníků, je nějaká pikantnost, kterou prozradíš?
Nebylo by profesionální komentovat obsah požadavků účinkujících, nicméně obecně vzato mě nejvíce zaměstnali Fun Lovin Criminals, kteří se v počtu 3 členů evidentně, dle množství objednaných pochutin, chystali na třetí světovou válku. Ze strany návštěvníků mě pak vykolejila žádost, resp.rozčilování se jedné slečny nad faktem, že neprodáváme startky bez filtru.

Co v tobě vyvolává zkratka PVD?
Příjemné mrazení v zádech s očekáváním nejvetší halovky v JM kraji.

Jaký je hlavní rozdíl v sortimentu Apokalypsy a nyní akce Paul van Dyk? Představ prosím portfolio na barech akce Paul van Dyk.
Zásadní změnou bude výměna na Apokalypse kritizovaného energy drinku a vody za Red Bull a Gocii. Další informace o sortimentu budu zveřejněny s dostatečným časovým předstihem. V tento moment se ještě některé věci dojednávají, nicméně jistý je Stock jako dodavatel tvrdého alkoholu, Pepsi nealka, speciálka v podobě kombinace mraženého brazilského ovoce, jiné druhy míchaných nápojů apod.. Team Apokalypsy vyměnil skoro všechny dodavatelé tak, aby zákazníci byli spokojeni:)

-------------------------------------------------

Novinky k blížící se Citadele s Paulem van Dykem
První novinky jsou tu a začneme potěšující zprávou pro VIP návštěvníky: VIP návštěvník bude mít k dispozici kromě parkování přímo u odděleného vchodu do pavilonu P se separátní šatnou, také 2 samostatné VIP zóny, kde může strávit party (kromě všech dalších, běžných prostor pavilonu) Jednou z nich je osvědčený prostor se dvěma balkóny a samostatnými WC. Druhá zóna je přímo u hlavního pódia akce, tudíž VIP návštěvník bude mít možnost také sledovat, jak akce vypadá z druhé strany, a to z bočního pohledu DJe. V druhém VIP sektoru budou také kožené sedačky a moderní Redbull bar s širokým výběrem nápojů. Zajímavostí jistě bude, že v tomto VIP sektoru budou svůj čas také trávit samotní DJs - zda sem zavítá i samotný Paul van Dyk se necháme překvapit: Tato druhá VIP zóna bude mít také další specialitku, a to, že bude přímo navazovat (odděleně) k prvním řadám publika, což v praxi bude znamenat, že VIP návštěvníci budou přímo před DJ stolem hlavního pódia.

Návštěvník s běžnou vstupenkou nemusí zoufat, již nyní je potvrzeno, že za své peníze nedostane pouze kvalitní hudbu a dechberoucí atmosféru. Přímo naproti DJ pultu budou vybudovány tribuny, které budou rozděleny hned do dvou křídel - z tribun bude luxusní výhled přímo na scénu a tyto tribuny budou zároveň i součástí tanečního "kotle".

Tribuny budou také sloužit jako pomyslná hranice mezi tanečním parketem a odpočinkovými místy, kde najdete bohatě zásobené bary s míchanými nápoji, nebudou chybět sedačky, rolling area Smoking, chillout zóna Maxim, vodkové bary a další příjemné posezení s barovým koutkem Phillip Moris.

A možná poslední zajímavý detail je ten, že pavilon P bude využíván na šířku a bude akusticky ještě posílen o závěsový systém.
Nechejte se překvapit, chystáme pro vás vizualizace!-------------------------------------------------

Rozhovor Ivan Bařina - šéf produkce Citadely s Paulem van Dykem

1.) Ahoj Ivane. Jsi produkčním manažerem projektu Paul van Dyk Volume Tour 2010 v Brně - jak ses vlastně k této pozici dostal a jaké projekty už máš za sebou? Na pozici produkčního manažera jsem se dostal postupnou prací na taneční scéně - z pozice "bedňáka" za posledních 9 let, za pomoci spousty faktorů. Známosti, nebojácnost ve vztahu k práci a učení se novým věcem, zájem o show-business a jeho fungování, nadšení něco vytvářet. Nejzajímavější mi přišly Time Warp v Praze, Orion Hall v Brně (všechny), Hradhouse od roku 2001, Creamfields 2008(nedopadl možná slavně, ale pro mě to byla největší škola, jakou jsem kdy prošel), Mácháč - jakožto ukazatel kvality produkce a Apokalypsa, se kterou se dá do budoucna pracovat tak, aby to byla perfektní brněnská halová party a v neposlední řadě spolupracuji s klubem Fléda, jehož jsem zároveň velký fanda. Je ale spousta dalších projektů, větších i menších, na kterých jsem spolupracoval.2.) Co přesně tvoje činnost obnáší?

Postarat se o skloubení prostoru mezi lidmi a vystupujícími. Vyřešit všechny detaily fungování akce... Zajistit maximální pohodlí ve vztahu k možnostem. A v neposlední řadě zpracovat rozmístění všech objektů v prostoru akce logicky tak, aby to bylo pro všechny pohodlné a lukrativní.

3.) Spousta lidí si neuvědomuje, že skončením akce projekt ještě "dožívá". Jak dlouho vlastně trvá příprava a následná deinstalace takového projektu?
Záleží na projektu, prostoru konání, časových možnostech, financích a představě samotného promotéra. V průměru takové akce trvají včetně deinstalace 4 až 5 dní. Ale je to opravdu akce od akce různé.

4.) Máš za sebou spoustu akcí a mnoho z nich i na BVV - co ty osobně říkáš pavilonu P? Jaký je tvůj názor na ozvučení v tomto pavilonu - jistě jako jeden z mála můžeš srovnat akustiku i jiných pavilonů na BVV...
Ano, na BVV jsem zažil spousty akcí a ve většině pavilonů jsem i nějaké akce připravoval. Některé pavilony jsou pro akce překrásné či impozantní, avšak zvukově naprosto nepoužitelné (Pavilon A - festival Loop, či pavilon Z - Orion Hall). Jiné jsou prostorově nešikovné(Pavilon F - Orion Hall), jiné trochu fádní, ale pro lidi, myslím, maximálně pohodlné (Pavilon G1 a G2 - Orion Hall - ty mám osobně hodně rád), další jsou obyčejné a nezáživné (Pavilon D a H - festival Loop a Kingdom) Pavilon P je jak impozantní svou velikostí, tak pohodlný pro práci i pro lidi. Zvukově je asi nejlepší ze všech. Ale to je spíše otázka na zvukaře, jímž nejsem.

5.) Když začíná taková akce a vpouštějí se návštěvníci, je to pro tebe moment oddychu, nebo naopak ještě většího stresu?
Částečně moment oddychu i jistého stresu - "mám všechno hotové?", "není někde nějaké nebezpečné místo, kde by se mohl někdo fatálně zranit?", "proběhne všechno v pořádku a dle představ?"... Po pravdě si ale nejvíc oddychnu, když samotná realizace začne, protože pak už nemám čas přemýšlet nad tím, že se bojím, aby to klaplo. To už je pak jenom o tom, že to musí klapnout! To je pak už jenom zábava. Největší stres je tři, čtyři dny před akcí, to se budím hrůzou spocenej co hodinu v noci. Pokud se mi už podaří usnout...

6.) Když si vzpomeneš na své začátky (kdy to bylo?), jaké kuriozity z plánování a připravování akcí pamatuješ?
Vůbec poprvé jsem pomáhal sklízet Hradhouse 2001 v Boskovicích. Od té doby jsem díky Tondovi Procházkovi několik let nevynechal jedinou možnost práce na party (především pro G-productions, Mersey a následně Apokalypsu i další). Kuriozit jsem zažil a viděl asi spoustu. V téhle branži to asi jinak ani není.

7.) Sám se určitě pohybuješ na akcích mnoha hudebních stylů - který je ale pro tebe osobně nejblíže?
Nevím, co na to odpovědět. Když hudba kohokoliv plní svůj žánrový účel, tak může být zážitek z koncertu Skworu stejně silný, jako z Hardcella... Ale osobně mám asi nejraději elektronické hudební experimentování a downtempo.

8.) Určitě se k tobě dostává i spousta zajímavých riderů umělců... Je nějaká pikantnost, kterou prozradíš?
O tomhle nepřemýšlím. Maximálně si řeknu, že si někdo "vymýšlí". Je potřeba takovou věc pouze vyřešit, aby byl ten umělec spokojený a jít dál k zajímavějším problémům.
Zajímaví jsou spíše ti lidé samotní (někdy) a jejich názory, vnímání světa a nejvíc jejich hudební rozhled. A v tom posledním mě úplně nejvíc dostali Cristian Vogel, Machinefabrik a Von Spar z předloňského festivalu NewNew!, kteří při odvozu na hotel poznali ze stylu mixu hrajícího DJe včetně skladeb co přesně zahrál. To jsem nechápal. Znali úplně všechno a vůbec měli neskutečnej přehled. To bylo úžasné.

9.) Co v tobě vyvolává zkratka PvD?
Legendu. Jednoho z mála trance umělců, které osobně uznávám. A to především za jeho mnohaletou činnost na poli taneční scény. Osobně se těším a jsem velmi zvědav na hudbu, kterou zahraje.

10.) V dnešní době, kdy mají lidé často problémy s nezaměstnaností - napadá tě pozice, kterou bys do vašeho teamu rád zaplnil?
Osobního asistenta/ku : Také by se mi hodil někdo manuálně zručný, který se nebojí a umí pracovat s různými nástroji a měl by prostorovou představivost.------------------------------------------------------------------------------

Nadace a charitativní organizace, ve kterých se Paul van Dyk angažuje
Paul Van Dyk je pojem. Snad každý toto jméno již někdy slyšel. V dubnu se po více jak deseti letech Paul představí v Brně na výstavišti v moderním pavilonu P. Paula van Dyka jsme si již kompletně představili, ale i přesto je ještě stále co psát. V dnešním tématu se zaměříme především na výčet jeho cen a úspěchů a také si představíme charitativní projekty, ve kterých se mistr Paul van Dyk angažuje. Charitativní organizace jsou součástí našeho života. Bez nich by spousta věcí nebyla tak ideálních, jak se jeví. Jsou potřeba a je důležité je mít. Tyto organizace potřebují nejen peníze, ale také známé tváře, které v kampaních promlouvají k lidem. Paul van Dyk je jedním z těch, kteří se aktivně zapojují do zlepšení naší planety pomocí těchto organizací.


Nadace a charitativní organizace, ve kterých se Paul van Dyk angažuje:

Unicef
Dětský fond Organizace spojených národů (United Nations Children's Fund) je částí Organizace spojených národů. Je to největší světová organizace, která se celosvětově zabývá ochranou a zlepšováním životních podmínek dětí a podporou jejich všestranného rozvoje.

Greenpeace
Greenpeace je kontroverzní, nevládní organizace pro ochranu a zachování životního prostředí. Organizace má dnes přibližně 3 miliony členů ve 41 zemích světa. Organizace je, podle svých slov, apolitická a finančně nezávislá na vládách a korporacích ve světě.

Akanksha - Is a Children Project in India
Akanksha nadace je nezisková organizace s vizí, aby všichni lidé byli vzdělaní a jejich dovednosti byly způsobilé k životu na této planetě. Akanksha pracuje především v oblasti vzdělávání a řešení neformálního vzdělávání.
Během uplynulých 19 let se organizace rozšířila z 15 dětí v jednom centru na více než 3500 dětí v 58 centrech a 6 škol.

Amnesty International
Celosvětové hnutí lidí, kteří bojují za zlepšení lidských práv pro všechny.

Dance4Life
Dance4Life je mezinárodní organizace, která společně s mladými lidmi usiluje o lepší informovanost lidí o nemocech HIV a AIDS. Pracuje také na kampaních, které pomáhají tyto nemoci snižovat.

Project "Rückenwind" Social Support
Nadace zaměřená na sociální dovednosti pro děti. Jejich program je zaměřený na děti z Konga ve věku od 3 do 12 let. V průběhu přípravy podporují děti v jejich sociálních dovednostech, jejich chování a učení pro před-školní den.

Berliner AIDS-Hilfe e.V. - Helpdesk and Advisory Service
Berlínská organizace zabývající se poskytováním informací v otázkách AIDS a HIV.

Zde je jasně vidět, že Paul van Dyk není jen DJ a producent, ale především člověk se srdcem, kterému záleží na tom, co se děje kolem něj. Organizace podporuje nejen svým jménem, ale také finančně. Jak je vidět, tato planeta mu není lhostejná.

Mimo toto vše se také podílel na kampani ROCK THE VOTE, kde spolu s umělci jako Bono Vox, Mary J. Blige a nebo třeba Leny Kravitz vyzýval americkou mládež, aby uplatnila své právo volit v prezidentských volbách. To bylo poprvé, kdy se interpreti elektronické hudby zapojili do kampaně podobného druhu.

Paul van Dyk a jeho úspěchy

Ne každému se povede to, co Paulu van Dykovi. Výčet jeho cen zabere hodně místa, ale i přesto je potřeba si je připomenout. Výjimečnost tohoto umělce a to, jak přistupuje ke své kariéře hudebního producenta a DJe, je vidět nejlépe na odezvě od publika. Na to si však ještě budeme muset 2 měsíce počkat. Teď si ho představme tak, jak ho hodnotí ostatní.

Jednou z nejvýraznějších cen, kterou se Paul van Dyk může pyšnit, je obdoba Oscara, kterou dostal za hudbu k mexickému filmu Zurdo. Zde se můžete podívat na trailer k tomuto filmu:

Trailer k filmu ZURDO
Zurdo
A zde už je výčet hudebních cen, které Paul van Dyk za svoji kariéru obdržel. Myslím, že není potřeba více komentovat.
" 1999 DJ Mag Music Maker
" 1999 Best International DJ
" 1999 Best international Award
" 1999 Man of the year by Mixmag
" 1999 Leader of the Trance Nation
" 2003 Best European DJ (Miami Winter Music Conference 2003)
" 2003 Second best trance track Paul Van Dyk - Nothing But You
" 2004 America's Favorite DJ
" 2004 Best International DJ
" 2004 Best Event
" 2004 Best Music in a Commercial (Motorola)
" 2004 Mexican Oscar for his soundtrack in the film "Zurdo"
" 2004 Best Music Maker" by DJ magazine
" 2004 Big winner at the Dancestar Awards
" 2005 WMC 2005 best track house progressive/trance: Nothing but You (Paul Van Dyk)
" 2005 WMC 2005 best international dj
" 2005 America's Favorite DJ
" 2005 Best dj for Dance/Electronic Album for his original album Reflections
" 2005 The International Dance Music Award (IDMA) for Best Euro DJ
" 2005 DJ Mag No 1 DJ
" 2005 Best Producer Trance Awards
" 2005 Best Global DJ Trance Awards
" 2006 Best Global DJ (Miami Winter Music Conference 2006)
" 2006 Best record label VANDIT>
" 2006 Best Producer (Miami Winter Music Conference 2006)
" 2006 Best Global DJ, Best NuNRG/Euro Track
" 2006 DJ Mag No 1 DJ
" 2006 Best Global DJ Trance Awards
" 2006 Best Producer
" 2006 Best Mix Compilation for The Politics of Dancing 2
" 2006 Cross Of Merit From The City Of Berlin
" 2006 Best HI NRG / Euro Track for "The Other Side" (Miami Winter Music Conference 2006)
" 2006 B.Z.-Kulturpreis 2006
" 2007 Best Ortofon European DJ (Miami Winter Music Conference 2007)
" 2007 Best DJ by trance awards
" 2007 Best producer by trance awards
" 2007 Best label vandit by Trance awards
" 2007 2nd Best Remixer by Trance awards
" 2007 3rd Best live act by Trance awards
" 2007 2nd best resident by Trance awards
" 2007 Best club night CREAM Ibiza by Trance awards
" 2007 Best album In Between by Trance awards
" 2007 3rd Best radio show vonyc by Trance awards
" 2007 5th Best website by Trance awards
" his regular 6 hour set at "Gatecrasher" was voted as the "second best club night ever"
" Best international DJ by Musik Berlin, Zürich, Amsterdam, Londres, Paris, Milan, New-York, Mexico, Singapore
" 2008 Best international DJ by the Ministry of Sound
" 2008 Best international Producer by the Ministry of Sound
" 2009 Best international DJ by the Ministry of Sound
" 2009 Best international Producer by the Ministry of Sound
" 2009 Best Track "Home"(Paul Van Dyk Club Mix)by the Ministry of Sound
" 2009 Best Dj National Paul Van Dyk by Raveline Poll 2009
" 2009 Best Album 2009 "VOLUME" in the Raveline Poll 2009
" 2009 best Trance Label national "VANDIT Records" in the Raveline Poll 2009
Spoustu úspěchů také dosáhl na producentském poli. (# znamená nejvyšší umístění v dané hitparádě)

Studiové alba:
" 2000: Out There and Back - #12 UK, #19 Germany, #41 Australia
" 2003: Reflections - #8 Germany, #3 U.S. Top Electronic Albums
" 2007: In Between - #20 Germany, #63 UK, #88 Switzlerland, #115 Billboard 200, #2 Top Electronic Albums
" 2009: Volume: The Best of Paul van Dyk - #18 Germany, #34 UK
Singly:
" 1998: For An Angel - #28 UK Singles Chart, #44 Germany, #74 Eurochart
" 1999: Another Way/Avenue - #13 UK, #26 Netherlands, #49 Eurochart, #52 Germany
" 2000: Tell Me Why (The Riddle) - #7 UK, #45 Germany
" 2000: We Are Alive - #14 Germany, #15 UK, #29 Netherlands
" 2003: Nothinng But You - #3 Netherlands, #11 Germany, #6 Billboard's Hot Dance Club Play, #44 Eurochart, #34 Irish Singles Chart, #14 UK, #76 Switzerland
" 2003: Time of Our Lives/Connected - #41 Ireland, #34 Eurochart, #28 UK, #14 Germany, #47 Austria, #70 Switzerland
" 2004: Crush - #9 Spain (2006), #42 UK, #48 Germany, #89 Netherlands
" 2005: The Other Side - #33 Germany
" 2007: White Lies - #3 U.S. Hot Dance Club Play, #73 Austria, #38 Germany
" 2008: Let Go - #13 U.S. Hot Dance Club Play, #21 Germany, #7 Netherlands, #3 Greece
" 2009: Home - #64 Germany
" 2009: For An Angel 2009 - #68 UK Singles Chart, #21 Germany
Zde není potřeba už cokoliv psát. Hudební a DJská ikona se valí na Brno! Pozorně naslouchejte všemu, co se na této party chystá. Paul van Dyk totiž patří mezi ty výjimečné, kteří vždy baví. Nikdo neví, kdy budeme mít opět možnost ho u nás slyšet.-----------------------------------------------------------------------

Paul van Dyk - co o něm rozhodně nevíte
Píše se rok 1991, taneční kultura ještě stále nedosahuje obřích rozměrů tak, jak tomu je teď, ale stále je na svém začátku. Stojíte před legendárním berlínským klubem Tresor a flyer vás zve na akci, kde vystoupí poprvé na veřejnosti v DJ setu neznámý Paul van Dyk. Jak jeho premiéra dopadla, si můžeme jen domýšlet. Co je ale zřejmé a naprosto jasné - toto vystoupení mělo velký vliv na celý počátek rozvíjející se kariéry aktuálně jednoho z nejúspěšnějších a neoblíbenějších DJů světa. Hned po vystoupení v berlínském Tresoru, které pro Paula znamenalo odpověď na to, co bude dělat v následujících letech, se pouští do práce a podepisuje své dva první singly, které vytvořil pod aliasem Visions of Shiva společně s Cosmic Baby. Singly nesly název Perfect Day a How Much Can You Take a byly vydány na německém labelu MFS, který řídí jeho kamarád Mark Reeder. Oba dva singly pro Paula tímto znamenaly vstup na německý a posléze světový trh. Na dlouhou dobu to byla ale spolupráce poslední. Paul van Dyk preferoval samostatnou práci ve studiu. O rok později už slavil úspěchy s remixem skladby Love Stimulation pro Humate. Ani jeho debutové album na sebe nenechalo dlouho čekat a v roce 1994 proniklo na svět. Paul jej nazval 45 RPM. Jeho domácím klubem se stal E-Werk v Berlíně, kde od roku 1994 každý měsíc pořádal párty se speciálními hosty.

Druhé jeho album neslo název Seven Ways a pomohlo mu dostat se mezi největší světové umělce. Album rozpoutalo naprosté šílenství a dostalo se do Top 100 Sale Charts. Čtenáři časopisu DJ Magazine ho zvolili jako album roku a jednotlivé singly z něj se vcelku pravidelně a nepřetržitě umisťovaly vysoko v European Dance Charts. V roce 1998 vychází singly z tohoto alba, a to dnes již legendární For an Angel, které se dostalo až na 28 pozici v UK Singles Charts. Singl Another Way se dokonce dostal mezi prvních 13 nejlepších skladeb v UK. Paulův úspěch se musel někde odrazit. V roce 1999 tak odchází od MFS a zakládá svůj vlastní label Vandit. Tímto krokem si popudil proti sobě Marka Reeda, což byla jeho prozatím jediná negativní zkušenost na poli taneční hudby. V témže roce přichází také první velká vlna ocenění. Byl zvolen "nejlepším DJem" podle časopisu DJ. Dosáhl také titulu "nejlepší mezinárodní DJ" na britských hudebních cenách (od časopisu Ministry of Sound). Časopis Muzik ho označil za "vůdce tranceu" a také čtenáři časopisu Muzik ohodnotili jeho 6ti hodinový set na akci Gatechrasher jako "druhou nejlepší klubovou noc vůbec". Časopisem Mixmag byl označen za "muže roku".

V roce 2000 - 2003 Paul zásobuje taneční svět svými singly a také třemi alby (Out There And Back, Reflections a Global). K albu Reflections se váže také jedna velmi zajímavá věc. Ke skladbě That´s Life použil Paul van Dyk svůj hlas. Mezi singly se dostalo největší podpory a úspěchu u We Are Alive a Time Of Our Lives / Connected. Velmi známé a oblíbené jsou také skladby Nothing But You a Crush. Na těchto singlech postupně spolupracoval s kapelou Vega 4, Second Sun a Hemstock & Jennings. Album Reflections se dostalo na 8. místo v Germany Charts a na třetí místo v U.S. Top Electronic Albums.

V roce 2004 Paul získal titul nejoblíbenější americký DJ od časopisu BPM Magazine. Ze soutěže Dancestar Awards, která se konala také v roce 2004, si domů odnesl hned tři ceny - "nejlepší mezinárodní DJ", "nejlepší akce" a "nejlepší hudba k reklamě" (reklama pro společnost Motorola). V březnu také vyhrává Mexického Oscara za hudbu k filmu Zurdo. V roce 2004 se Paul van Dyk také zúčastnil kampaně Rock the Vote, kde spolu s umělci jako Bono Vox, Mary J. Blige a nebo Lenny Kravitz vyzýval americkou mládež, aby uplatnila své právo volit v prezidentských volbách. To bylo poprvé, kdy se interpreti elektronické hudby zapojili do kampaně podobného druhu.

Rok 2005 znamená pro "mistra" jeden z nejlepších a nejúspěšnějších roků. Poprvé v životě stanul na pomyslném vrcholu, když sesadil Tiesta z pozice číslo 1 v hlasování DJMagu. Září také na Winter Music Conference, kdy se jeho track Nothing but You stává nejlepším trackem v kategorii house, progressive/trance. Na WMC je také označen za "nejlepšího mezinárodního DJe". Na stejném kontinentu je oceněn jako "America's Favorite DJ". Jeho album Reflections je zvoleno jako "nejlepší album" v žánru Dance/Electronica a v mezinárodní anketě Dance Music Award (IDMA) je vyhlášen jako nejlepší evropský DJ. Je také zvolen jako "Best Producer Trance Awards" a "Best Global DJ Trance Awards". Od roku 2006 sbírá Paul van Dyk jedno ocenění za druhým. Z Paula van Dyka se stala v té době absolutní ikona elektronické taneční hudby. V roce 2006 obhajuje prvenství v anketě časopisu DJMag, jako "nejoblíbenější DJ" světa. V roce 2007 pouští do světa také album In Between, které se okamžitě dostalo do TOP 20 Germany a TOP 100 UK Charts - zejména díky skladbě Let Go, kterou nazpíval zpěvák Rea Garvey.

V letech 2006 - 2007 přichází další ceny - jmenovitě až do roku 2007: Best Global DJ (Miami Winter Music Conference 2006), Best record label VANDIT, Best Producer (Miami Winter Music Conference 2006), Best Global DJ, Best NuNRG/Euro Track, Best Global DJ Trance Awards, Best Mix Compilation for The Politics of Dancing 2, Cross Of Merit From The City Of Berlin, Best NuNRG / Euro Track for "The Other Side" (Miami Winter Music Conference 2006), Best Ortofon European DJ (Miami Winter Music Conference 2007), Best DJ by Trance Awards, Best producer by Trance Awards, Best label Vandit by Trance Awards, 2nd Best Remixer Trance Awards, 3rd Best live act by Trance Awards, 2nd Best resident by Trance Award, Best club night CREAM, Ibiza by Trance Awards, Best album In Between by Trance Awards, 3rd Best radio show Vonyc by Trance Awards, 5th Best website by Trance Awards, Best international DJ by Musik Berlin, Zürich, Amsterdam, Paris, Milan, New York, Mexico a Singapore. Rok 2008 se nese v podobě tour k albu In Betwen. Světlo světa v té době spatřila jediná skladba, a to Far Away, kterou dal dohromady spolu se svým kolegou z labelu Vandit - Giuseppem Ottavianim. I proto je řádka úspěchů za daný rok menší, než v letech předchozích. Paul byl zvolen jako nejlepší DJ a producent časopisu Ministry of Sound.

V roce 2009 Paul vydává singly Home, For An Angel 2009 a We are One a studiové album Volume: The Best of Paul van Dyk. V květnu minulého roku také rozjíždí tour k tomuto albu. Mezi největší úspěchy minulého roku patří ocenění v Raveline Poll 2009, a to za "nejlepší album" (Volume) a "nejlepší trance labe"l (Vandit). Je spousta dalších velmi zajímavých věcí, které by se daly na Paula van Dyka ještě najít. Mezi perličky patří například to, že na party nemá rád moc světel, pravidelně slaví své narozeniny na vánoční akci Vandit night. Je také velkým milovníkem psů. Doma má dva bígly.

Svou podporu také vyjadřuje v kampaních Unicef, Amnesty International, Dance 4 Life, Berliner AIDS Hilfe, Greenpeace a projekt Akanksha (dětský projekt v Indii). Přemýšlíte alespoň trochu o návštěvě Citadely, kde vystoupí jako headliner v rámci celosvětové tour k albu Volume německý DJ Paul van Dyk? Nejste si stále jisti, zda-li to pro vás bude hudebně to pravé ořechové? Zkuste alespoň na chvíli zapomenout na to, že Paul van Dyk je synonymem pro trance. Paul van Dyk je především synonymem pro kvalitní taneční elektronickou hudbu a v pavilonu P na brněnském výstavišti vás o tom dostatečně přesvědčí. Já si ho rozhodně nenechám ujít!
David Linhart aka Dejvis

-----------------------------------------------------------------

Paul van Dyk - World Volume Tour 2009 - 2010 + Toxic Noiz míří do Brna + soutěž

Je to jako s jídlem. Nejen, že s ním roste chuť, ale také pokud je čerstvé a nové, tak skvěle vypadá a voní. Proč jsem začal zrovna takto? To stejné se dá totiž říct i o tour Paula van Dyka k jeho poslednímu albu Volume. Celá tato tour, která nastartovala v roce 2009 a trvá již bezmála rok, má oproti jídlu jednu výhodu, a to větší trvanlivost. Tour Volume začala v roce 2009 při vydání jeho posledního alba Volume The best of Paul van Dyk, které obsahovalo nejúspěšnější a Paulem nejoblíbenější skladby a remixy od 90. let až po současnost, tudíž v této sbírce nechybělo legendární For an Angel, Time of Our Lives nebo nejnovější Home a z remixů poté nezapomenutelné pro Binary Finary, Members of Mayday nebo Svena Vatha. Vydání alba bylo datováno k 25. květnu roku 2009 na evropském trhu a 26. května 2009 na americkém trhu.

Začátek celosvětového tour odstartovala přesně víkend po jeho vlastní party Vandit Nights, která se s pravidelností koná dvakrát ročně v Berlíně. Celá tour, která se co do velikosti a počtu parties dá srovnat s vystoupením těch největších rockových a popových hvězd, zamířila mimo Německo poprvé 8. května, a to do anglického Londýna. Vystoupení to bylo velkolepé, vyprodaný klub věstil úžasnou party, která započala celé tour v tom nejlepším slova smyslu. Hned druhý den se celá tour stěhuje do Gaudi Arena Clubu, který se nachází v hlavním městě Ruska Moskvě.

Toto je na delší dobu poslední evropské město, které Paul van Dyk v rámci této celosvětové tour navštíví. Stěhujeme se totiž právě v tento moment do USA. Zde je jasně vidět, kdo je pomyslným "králem" elektronické taneční hudby. Na tomto kontinentu se odehraje v následujících týdnech 16 naprosto vyprodaných vystoupení. Začíná se v San Franciscu, poté pokračuje ve Scottsdale, následuje olympijské město Salt Lake City, Denver, Oklahoma City, St. Louis, Columbus, Pontiac, Mineapolis, Chicago, Milwaukee, Indianapolis, Nashville, Atlanta, Dallas, Houston a celou tour po USA zakončuje v Los Angeles na CA Electric Daisy Carnival. Co na to říct? Snad jen, že toto vše stihl do léta, kdy první víkend v měsíci červenci uspořádal Paul van Dyk v Berlíně oficiální Volume Release Party, kde došlo ke křestu zmíněného alba. Poté celá tour ubírá na intenzitě, důvodem jsou velké festivaly a po většinu času léto strávené na Ibize v klubu Amnesia, kde Paul van Dyk nabírá sílu a energii na ještě intenzivnější cestování po kontinentech, které nastane hned po období letních měsíců. Během těchto dvou měsíců jeho tour zamíří jen na 5 míst, ale z toho na tři kontinenty (Evropa, Afrika a Severní Amerika). V půlce léta přichází jedna z jeho největších zastávek co do počtu lidí, a to v New Yorku ve vyhlášeném prostoru Central Parku, kde se odehrála velkolepá show pod otevřeným nebem. Během léta stihne ještě party ve skotském Glasgow. Konec září je ve znamení Francie a Finska. Hlavní města obou zemí měla také to štěstí a zapsala se do kalendáře této hvězdy.

Po studeném Finsku míří celá tour do bohatých a sluncem prohřátých zemí Kataru a Dubaje. Těmito státy začíná čtrnáctidenní šňůra po Asii, která zahrnuje 8 států. Těšit se na ni mohli v Soulu, Tokiu, Ósace, Manille, zamířila také do Číny, aby poté pokračovala v Bangkoku a Kuala Lumpur. Zakončení této tour nemohlo být jinde, než ve vyhlášeném klubu Zouk v Singapuru. Do Evropy se Paul van Dyk vrací jen na tři zastávky, a to do holandského Amsterdamu, maďarské Budapešti a švédského Stockholmu, aby se poté tour vrátila opět na americký kontinent. Dvě show uvidí její jižní část, a to Mexiko a Gueatemala a zbytek je opět severoamerický. "Dykovu show" uvidí i hlavní město USA, poté Denver, Tampa a Miami. Velké úspěchy sklízí "mistr" i ve Španělsku, kde se zastaví hned na celý víkend a to do měst Sangui?eda a Madrid. V roce 2010 je naplánováno zatím 12 vystoupení počínaje Prtugalskem, brazilským Sao Paolem, přes olympijský Vancouver, Seattle, Edmonton, Beirůt až po brněnské výstaviště.

Co na toto vše říct? Snad jen to, že Brno zažije událost, která se neopakuje každým dnem. Celá tour Paula van Dyka zavítala prozatím na 5 kontinentů, přinesla 47, ve většině případů, naprosto vyprodaných vystoupení a v roce 2010 pokračuje dále. Brno bude jednou z mnoha zastávek Paula van Dyka, ale nutno poznamenat, že v České republice jedinou. Ve výčtu jmen kontinentů, zemí, měst a klubů, při velikosti Brna a potažmo celé ČR, událostí nevídanou.

Najdi na tiskovinách nápis Citadela
Soutěž je pro všechny, kteří si důkladně prohlédnou plakát nebo leták Citadely s Paulem van Dykem. Najdi ukrytý nápis Citadela (pozor - nemyslíme logo) a napiš nám, kde přesně se nachází. 5 pozorovatelů získa 5 volných vstupenek!

odpovědi zasílejte na soutez@paulvandyk.cz!

------------------------------------------------------------------------

Kdo je to Toxic Noiz?
Party Citadela, kde vystoupí jako hlavní hvězda Paul van Dyk, se kvapem blíží. Jedním z hostů této velké události, kdy "mistr" České republice představí nové album "Volume", bude polský DJ a producent Toxic Noiz. Zkusili jsme se tedy na tohoto mladého, ale v Polsku velmi oblíbeného DJe, zaměřit. Oproti ostatním hvězdám, které na brněnském výstavišti vystoupí, není primárně zaměřený na trance. Jeho hudební vkus a to, co prezentuje, se dá zahrnout do škatulky house, elektro a progressive. První kroky k elektronické hudbě se u tohoto mladého borce objevují na počátku 90. let, kdy pořizuje první gramofony a plní si tak jeden ze svých největších snů, a to stát se DJem. Další jeho snahy o proražení vedou přes soutěže a DJ klání, ve kterých do dnešního dne získal několik ocenění. V té době také pořizuje první "mašinky" na své studio, které zanedlouho vyprodukují první hudební podklad pro reklamní spot.

Nadání Toxic Noize je umocněno také jeho snahou o prezentaci hudby, která se hodí spíše do televize a rozhlasu. Zde si rozšiřuje své obzory ve tvorbě komerčních radio spotů a televizních reklam. Jako jedem z mála lidí v této branži totiž není certifikovaný zvukař, a proto jeho snahy o dosažení kýženého efektu musí být větší než u ostatních. Jak se s tím vypořádal? Aktuálně patří mezi nejvíce oblíbené producenty filmových a reklamních podkladů v Polsku.
Od roku 2004 se také stává spoluzakladatelem MDT - Agency, která má na svědomí největší eventy po celém Polsku. Během událostí (Sunrise Festival, Revolution, Entrance atd.), které tato agentura pořádá, je jako jeden z ředitelů zodpovědný za technickou stránku kontroly celého festivalu. Samozřejmostí je také jeho vystoupení jako rezidenta všech parties MDT - Agency.

Snad nejvíce známý se stal po jeho vystoupeních na letním Sunrise Festivalu, který znamenal zlom v jeho kariéře. Svou pestrou, dynamickou a nesmírně energickou směsí progressive houseu a electra se tento DJ brzy dostává do obecného povědomí a jeho talentu si všímá mnoho velkých osobností světové taneční scény. Následují vyprodaná vystoupení po boku největších hvězd elektronické hudby od Tiesta, Armina van Buurena až po ATB, kdy polská scéna poznala kouzlo tohoto DJe. Začíná se objevovat ve spoustě nejlepších a největších klubů, a to nejen v Polsku, ale i v zahraničí - ve Velké Británii, Irsku a nebo v Německu.
V České republice to bude na party Citadela jeho velká premiéra. Jak se tohoto úkolu zhostí? Už teď víme, že patří mezi to nejlepší, co polský trh dokáže nabídnout. Spousta zkušeností, trpělivosti, ale také nepřeberné množství hudebních nápadů. To vše dokáže zužitkovat do svého setu, aby dokázal pobavit množství lidí, kteří zavítají na tuto brněnskou událost.

www.myspace.com/djtoxicnoiz
www.toxicnoiz.pl---------------------------------------------------------------

Paul van Dyk v Brně - nejnovější mix ke stáhnutí + vítězství v anketě Raveline poll 2009
Mega hvězda Paul Van Dyk, kterého už každý jeho fanoušek netrpělivě očekává v Brně na výstavišti, představuje svůj nejnovější mix - uvolnil jej exkluzivně pro Don't Stay In - sociální síť, kterou před nedávnem koupila firma Development Hell Ltd. stojící za britským Mixmagem. Na albu zazní několik nových kousků z jeho alba Vonyc Sessions 2009, které je už nyní v prodeji. Tak stahujte a volume doprava!

Odkaz k poslechu a ke stažení včetně tracklistu najdete zde : http://www.dontstayin.com/article-11973

Paul van Dyk vítězem německé ankety Raveline Poll 2009
PvD a jeho team by Vám chtěl poděkovat za Vaši trvajicí podporu a jeho zvolení jako "Best DJ National" a jeho album VOLUME jako "Best Album 2009" v hlasovani Raveline Poll 2009. Paul jako nejoblibenější DJ Německa v rámci Volume tour 2010 dorazí exkluzivně do Brna, 2.4.2010.


---------------------------------------------------------------

Paul van Dyk v Brně vyprodal první edici vstupenek, spustil oficiální web párty + soutěž o 2 VIP vstupenky

První vlna vstupenek za 499,- na brněnské vystoupení Paula van Dyka je beznadějně vyprodaná. Na pultech sítě Ticketportal se objevily nové vstupenky a to za cenu 699,- a VIP vstupenky za 999,-! Seznam poboček sítě Ticketportal. Nákup online v odkazu. Veškeré informace o akci a oficiální trailer k akci Citadela Special edition s Paulem van Dykem na brněnském výstavišti (2.4.2010) naleznete na www.paulvandyk.cz nebo www.citadela.info.

PAUL VAN DYK - SOUTĚŽÍME O 2 VIP VSTUPENKY DO BRNA
Paul jako jeden z mála TOP5 Djs světa ke svému vystoupení nebude používat CD playery, ale techniku, díky které dokáže jakýkoliv track přízpůsobovat a měnit dle nálady párty a fanoušků. Označte, jakou konfiguraci (obecně) Paul van Dyk používá. Nápovědou může být také video zde : www.paulvandyk.cz

a) 2 x gramofon, pioneer 800, final scratch
b) 2 x notebook, ex. efektory, klávesy, kontrolery a Allen Heath Xone 3d nebo 4d
c) 1 x notebook Acer, Xone 92, Technics DZ1200

Odpovědi na soutez@paulvandyk.cz

Soutěž trvá do : 20.2.2010

--------------------------------------------------------------

Paul van Dyk vydává novou mixovanou double kompilaci
Celá řada těch nejlepších skladeb, tracků a remixů, které tento rok prošly pravidelnou týdenní radio show Paula van Dyka, zvanou VONYC Session, se souhrnně objeví na nové kompilaci labelu VANDIT Records - VONYC Sessions 2009. Kolekce těch nejlepších elektronických lahůdek, které si oblíbili lidé po celém světě na mnoha festivalech, parties, v klubech, ale také ve zmíněné radio show, vás tak čekají právě na této kompilaci. Na kompilaci můžete očekávat ty největší hity od takových jmen, jako jsou Simon Patterson, Sebastian Ingrosso, Ben Nicky, dále nechybí vynikající skladby plné melodií a vokalů od autorů - Kuffdam, Alex M.O.R.P.H., Filo & Peri a samozřejmě od samotného Paula van Dyka. PvD na kompilaci použil nejen nejlepší tracky z Best Of Volume, ale třeba také exkluzivní remix Giuseppeho Ottaviani k hymne "We Are One", kterou složil k přiležitosti vyročí 20ti let pádu berlínské zdi. Tato skladba se také stala oficiální hymnou tohoto výročí. Kompilace bude k dostani od 15. prosince.

Tracklist zde: http://www.paulvandyk.com/vr/newsletter/020_vscd09/index.html

Paul van Dyka máte jedinečnou šanci slyšet po více než 15ti letech v Brně, na speciální edici akce Citadela.

Nejlevnější vstupenky do konce roku zakoupíte exkluzivně v síti Ticketportal, shop.rave.cz a techno.cz! O cd kompilaci budeme také začátkem roku 2010 soutěžit!

---------------------------------------------------------------

Citadela: Paul van Dyk 2.4.2010 v Brně + velká vánoční soutěž
Proč došlo při výběru hvězdy právě na Paula van Dyka? "Tím, že jsme sérii ´znovuzrozených´ Citadel nastartovali se Sébastienem Légerem a poté zabookovali megastar Deadmau5e, tak jsme nastavili laťku úrovně této noci opravdu vysoko. Nechtěli jsme z nastoleného standardu slevit a pozvat ještě větší kapacitu, než je Deadmau5, tedy stálo skutečně velmi mnoho úsilí. Každopádně zabookování Paula van Dyka je určitě splnění jednoho našeho promotérského snu," tvrdí za pořadatelský team Dalin Vajčner. Že "dostat" Paula do Brna nebyla jednoduchá věc, svědčí i jeho následující slova: "Důležitý faktor u van Dyka je ten, ze Paul nechce a nevystupuje v tak malé zemi jinde než v hlavním měste a nyní pro Brno udělal výjimku - a toho si nesmírně vážíme." Že to tak složité nebývalo vždy, svědčí fakt, že se Paul do Brna vrátí po dlouhých 15 letech, kdy tu zahrál ještě jako doslova vyjukaný mladíček, který tehdy na party dorazil vlakem :-)!Paul van Dyk - víc než jen DJ!
Od té doby se změnilo leccos. Paul pravidelně boduje ve všemožných anketách popularity, má za sebou nespočet hitů a spoluprácí s respektovanými hudebníky i populárními osobnostmi. Pro mnohé je symbolem DJingu (ač o sobě mluví jako o hudebníkovi), vzorem profesionála, který dokázal přes veškerou slávu a úspěch zůstat vcelku skromným "klukem" z Berlína. Paul nezapomněl na své dětství v bývalém "východním bloku" a dnes se angažuje v řadě charitativních projektech - např. v Asii. Nakonec důkazem toho, jak uznávaná osobnost Paul je, může být fakt, že při hledaní autora oficiální hymny letošních obřích oslav 20 let sjednocení Berlína padla volba právě na něj.

O Paulovi bylo třeba už jen na tomto webu popsáno mnoho stránek a třeba popis jeho práce na pódiu, kdy live edituje a variuje (své i cizí) skladby by byl nošením dříví do lesa. Při tour k zatím poslednímu Paulově albu "In Between", vypadaly v roce 2007 jeho koncerty takto: "Při svých vystoupeních realizuje vlastní metodu DJingu, při které používá 2 laptopy se softwarem Serato Scratch Live a Ableton Live. V poslední době navíc živě hraje na klávesy", popisoval náš redaktor Paya. Paul je prostě něco víc než obyčejný DJ :-).


Kdo Paula doprovodí?
Konstantou při jeho tuzemských setech v posledních letech bývá Michael Burian a chybět nebude ani tentokrát, doplní ho polský Toxic Noiz, slovenská ikona parties Beautiful Things Pico, pro změnu legenda tuzemská Loutka a duo Orbith & Jerry.

Kam pro lístky?
Vstupenky by se měly exkluzivně prodávat pouze na online na shop.rave.cz a v síti Tickerportal a jejich cena bude odstupňovaná: do konce roku bude cena za 499 a postupně vyroste až na částku 799, za kterou budou k dostání na místě. Pro zájemce nebudou chybět "VIP" lístky, kter se budou prodávat za 999 Kč.

Velká vánoční soutěž s Paul van Dykem
Po kolikáté za posledních 15 let vystoupil Paul van Dyk v Brně?
Jak se jmenuje tour Paul van Dyka pro rok 2010?
Jak se jmenuje party, na které Paul van Dyk v Brně vystoupí?
Kolikrát byl Paul van Dyk zvolen jako neojblíbenější Dj planety?
Zašlete nám odkaz na video Paul van Dyka, které se Vám nejvíce libí?

VÝHRA:
1 x Fotopass (all acess) vstupenka na Paul van Dyk, která zahrnuje
- neomezená konzumace sortimentu akce
- Red Bull, Amundsen, Fernet, Bonaqua, Pepsi, Sappe Aloe Vera
- vstup do zázemí akce
2 x VIP vstupenka Paul van Dyk
3 x vstupenka Paul van Dyk
1 x vánoční balení Red Bull shock (10 ks)
1 x tričko Paul van Dyk
1 x fotka Paul van Dyk s vlastnoručním podpisem
1 x DVD Michael Burian

LOSOVÁNÍ SOUTĚŽE : 24.12. ve 12:00
POČET VÝHERCŮ (LOSOVÁNÍ) : 10
ODPOVĚDI ZASÍLEJTE NA: info@voop.czNapsat názor do DISKUSE


20.1. 13:24
Port Of Trance w/ Paul Webster @ Atelier Club, Praha 22.2.2020
15.1. 14:00
Stav trance.cz
13.1. 21:35
Sneijder zahraje v Epicu 18/1/2020
9.1. 9:19
2020/01/11 RESISTRANCE aka Bee's 30 B-Day
8.1. 14:30
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS

26.11. 10:33
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

15.1. 22:16
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Alternate High - Hiraeth / Madeira (EP)
15.1. 22:08
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - In The Dark / Far Away (EP)
15.1. 22:01
OUT! [TAR#138] Norex & Adwell - Eternal Life
10.1. 21:28
OUT! [Trance All-Stars Records] VA - The Ultimate Progressive Collection Vol. 10 (2020)
10.1. 21:23
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Nikolauss - Caelius (Zenfire Remix)

18.1. 17:46
Pavel Khvaleev & Avis Vox - Everything (Official Video)
10.12. 11:00
Roman Messer & Cari - Serenity (Official Video)
9.12. 9:50
Armin van Buuren presents Rising Star feat. Alexandra Badoi - Cosmos (Official video)
30.11. 23:06
Ben Gold & HVNNAH - Come Home (Official Video)
22.11. 18:12
Above & Beyond - Another Angel (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2020 TRANCE.CZ