TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 27.6.2012 Karel, Press

I jako omluvu přímo od mistra, za přeložený termín o 14 dnů, nám dnes management Paula van Dyka oznámil, že pro prvních 1000 návštěvníků budou zdarma k dispozici hudební pasy Paula van Dyka. Jeden takový pas stojí 15 EUR. A na co je to dobré? Po setření kódu na pasu získate možnost, si zdarma stáhnout jakoukoliv hudbu (album, videoklip atd.) od Paula van Dyka!


-----------------------------------------------------

Citadela: Paul Van Dyk je zpět - praktické informace
Tak raději ještě jednou, praktické informace - k příjezdu Paula van Dyka a akci Citadela, 29.6.! A pozor, tento večer budé také odtajněn koncept a vizuál další Citadely, která proběhne také v Bobycentru, a to příští rok! Již tento pátek 29. června se do brněnského Bobycentra vrací legendární Citadela, na které vystoupí Paul van Dyk. Celá akce ale nabídne kromě hlavního pódia také druhou techno stage, luxus a pohodlí brněnského Bobycentra, klimatizaci a zvýšenou obsluhu šaten v případě děště pro rychlejší odbavení. Čtěte níže.Vlastníci vstupenek, výherci, akreditace
Majitelé vstupenek z předprodeje, stejně jako výherci soutěží a akreditovaní, budou vstupovat hlavním vchodem (3 koridory). Tam bude také probíhat prodej vstupenek na místě. Zadním vchodem (únikový východ) bude umožněn vstup pouze djům a produkci.

Brány Bobycentra se otevřou v 18:00 a úderem této hodiny začne hudební produkce hlavního pódia. Druhá techno stage začíná v 19:00, viz. lineup níže.

Doprava
Návštěvníci se do Bobycentra dostanou tramvají č.1 z Hlavního nádraží. Nástupiště směr Řečkovice, výstup na zastávce Štefánikova, nebo autobusem č.67 z Hlavního nádraží, výstup na zástavce Sportovní. Adresa Bobycentra je Sportovní 2a, Brno.

Šatny
Dostatečná kapacita bude zajištěna, šatny jsou umístěny ihned za hlavním vchodem. V případě děště bude personál navýšen o koordinátorky šaten, pro rychlejší odbavení.

Vstupenky a prodej na místě
Základní i VIP a VIP Deluxe vstupenky jsou stále v prodeji sítí Ticketportal, ale již v desítkách kusů, pocházející z rezervací. Základní a VIP Deluxe budou k dostání také na pokladnách v den akce. Cena základní vstupenky na místě je 899 Kč (35 eur) , VIP Deluxe za 2499 Kč (100 eur), tato vstupenka zahrnuje neomezenou konzumaci alkoholických i nealkoholických nápojů, vlastní pohodlnou zónu s komfortní kapacitou, možnost opakovaného odcházení z Bobycentra a další výhody, viz. níže.

Vstupenky je možné zaplatit také v eurech, kde ovšem nebereme drobné (centy). Na eura se vrací v CZK.
Základní vstupenka - 35 eur
VIP Deluxe vstupenka - 100 eur

Kontrola pravosti vstupenek
Na akci budou instalovány speciální čtečky pro kontrolu pravosti vstupenek. Při zjištění falešné vstupenky nebudete vpuštěni na akci a bude zavolána Policie ČR.

Rozdělení zón VIP a VIP Deluxe
VIP Deluxe zóna
- se nachází na levé galerii (při pohledu na taneční parket)
- tato galerie má vlastní bary, na kterých mohou majitelé VIP Deluxe stripu (bude vyměněn na hlavním vstupu oproti vstupence) využít neomezenou konzumaci alkoholických i nealkoholických nápojů
- pro VIP Deluxe návštěvníky jsou k dispozici též soukromé toalety, které jsou umístěny vlevo za hlavní pokladnou. VIP Deluxe mohou také navštěvovat VIP toalety, které jsou umístěny vpravo za hlavní pokladnou
- opakované opouštění Bobycentra je pro VIP Deluxe povoleno
- VIP Deluxe může navštěvovat VIP galerii vpravo (při pohledu na taneční parket)
- z VIP Deluxe zóny je přísný zákaz vynášení nápojů

VIP zóna
- se nachází na pravé galerii (při pohledu na taneční parket)
- tato galerie má vlastní bary, na kterých mohou majitelé VIP stripu (bude vyměněn na hlavním vstupu oproti vstupence) neomezeně nakupovat nápoje
- pro VIP návštěvníky jsou k dispozici též soukromé toalety, které jsou umístěny vpravo za hlavní pokladnou.
- opakované opouštění Bobycentra je pro VIP zakázáno
- VIP nemohou navštěvovat VIP Deluxe galerii vlevo (při pohledu na taneční parket)
- z VIP zóny není zakázánou vynášení zakoupených nápojů

Speciální zóna pro všechny
- se nachází v poslední částí levé galerie VIP Deluxe (při pohledu na taneční parket)
- do této zóny mají přístup všichni návštěvníci, bez ohledu na druh vstupenky
- tato zóna také slouží pro kouření cigaret s vynikajícím zázemím

Bary
V Bobycentru budou otevřeny všechny místní bary + budou postaveny extra Red Bull a Heineken bary. Na levém balkóně (z pohledu návštěvníka na pódium), bude postavena sekce VIP Deluxe, pro majitele vstupenek VIP Deluxe. Levá galerie je rozdělena na VIP Deluxe a zábavnou zónu pro všechny druhy vstupenek. Pravý balkón je určen pro vstupenky VIP, kde budou také postaveny speciální bary s kompletním sortimentem. Na Citadele také budou speciální bary s míchanými nápoji všeho druhu.

Sortiment
Heineken - pivo
Red Bull
Finlandia Vodka
Finlandia Cranberry
Finlandia Blackcurrant
Bacardi Superior
Bacardi Oakheart
El Jimador Blanco
El Jimador Reposado
Jack Daniel's
Pepsi
Lipton Ice tea
Toma orange juice
Tonic
Mirinda
7UP
Goccia voda
Bary s michanými nápoji a další stánky

Technika Citadela
Bude použita zvuková souprava značky L´Acoustic. Stage Paula van Dyka bude dále obsahovat velkoplošné LED panely, na kterých bude VJ sety prezentovat uskupení Cube Vision (znáte např. z Apokalypsy). Na hlavním pódiu budou také 3 plnobarevné lasery a speciální videoprojekce na dekoraci celé akce. Celá stage bude nasvícena jak světelným parkem Bobycentra, tak externím osvětlením.

Opuštění prostoru
Během akce nebude možnost opouštět prostor Bobycentrum. Po opuštění prostoru pozbývá vstupenka platnosti. Platí i pro akreditované.
Výjimku tvoří majitelé VIP Deluxe vstupenky, kteří mají neomezený pohyb.

Foto & video
Abyste si mohli zvěčnit všechny speciální okamžiky na akci, je možné si s sebou vzít mobilní telefony / kompaktní digitální fotoaparáty. Profesionální fotoaparáty (s výměnnými objektivy) mohou používat pouze lidé, kteří obdrželi speciální akreditaci. (Silné blesky fotoaparátů mohou oslnit účinkující, proto respektujte dané nařízení).

Osobní prohlídka, kontrola totožnosti
Každý návštěvník akce se při vstupu podrobí osobní prohlídce, která je zaměřena na nebezpečné věci, jako jsou zbraně, nože a podobně. Do areálu je zákaz vnášení vlastního pití a jídla.

Prosíme o spolupráci s pracovníky pověřenými zjištěním totožnosti z důvodu zamezení zneužití akreditací. Ty se vydávají pouze oproti občanskému průkazu. Bezpečí na akci zajišťuje profesionální společnost Čechymen.

Toalety
Bobycentrum nabízí dostatek nadstandartních toalet, které jsou k dispozici zdarma.

Úklidová četa
Na Citadele bude 8mi členná NON-STOP úklidová četa, která se bude starat o provozní nepořádek jako je úklid stolečků, toalet a okolí tanečního parketu. Prosíme i tak, o zásady slušného chování.

Propagace jiných akcí
Na Paul van Dykové Citadele budou propagovány pouze ty kulturní akce, které jsou předem schváleny pořadatelem. Jakékoliv vylepování akcí, nebo rozdávání letáků na jiné kulturní akce, kterou nejsou schváleny, budou odstraněny, a dotyční návštěvníci, kteří akci nedovoleně propagují, vykázáni z akce.

Kouření
Kouření je v Bobycentru povoleno, avšak doporučujeme navštívit speciální zónu na levé galerii!

Na akci budou dohlížet také pracovníci záchranné a požární služby

Prosíme také o maximální spolupráci s organizátory akce, respektování pravidel bezpečnostní agentury a dodržování zásad slušného společenského chování. Děkujeme za pochopení.

Timetable
Heineken Main stage
18:00 - 20:00 Elio
20:00 - 21:30 Duncan Grey
21:30 - 23:00 Beatnut
23:00 - 01:00 Burian & Burian
01:00 - 04:00 Paul van Dyk
04:00 - 06:00 Lucca

Apokalypsa Mayan Code stage
19:00 - 20:00 Ecco Rox (DE)
20:00 - 21:00 Pedro
21:00 - 22:30 Upgrade
22:30 - 00:00 Nois
00:00 - 01:30 Spiriakos
01:30 - 03:00 Steen & The Keeper
03:00 - 04:30 Scorn
04:30 - 06:00 Cmeen

Afterparty
Po skončení Citadely dále pokračujeme v brněnském klubu Perpetuum, Rooseveltova 9, kde zahrají Javas, Upgrade, Skais či Phil Albedo. Vstupné je 50 CZK.

A pozor, další díl Citadely proběhne 22.2.2013, také v Bobycentru a předprodej začíná 30. června, exkluzivně v předprodejní síti Tickerportal. Zde budete moct zakoupit vstupenky již od 299,-!

za PNPS
Dalin Vajčner & Crew

----------------------------------------------------------------

Citadela - Dj Beatnut "Nikdo za to nemůže"
Jaká byla tvoje reakce, když jsi slyšel, že Paul van Dyk na akci Citadela nedorazí? Když jsem se tu zprávu dozvěděl, byl jsem moc zklamaný, protože jsem si myslel, že se celá akce zruší. Naštěstí se tak nestalo a tak se na ten nový termín už moc těším.Určite to bude mega, jako každá párty s PVD.Jaký je tvůj názor na vzniklou situaci a změnu termínu?
Pokud zůstává stejné místo konání a celý program je zachován, nemění se pro mě nic. Takovéto věci se stávají a nikdo za něj nemůže, a neměl by být nijak trestán. Všichni chceme tuto párty už zatraceně dlouho, a tak se 29.6.2012 v Brně uvidíme!

Co říkáš na anketu ohledně jmění djských superstar?
Superstar Dj's jsi jejich pozice zaslouží. Určitě to není jednoduché, vydržet ten každodenní tlak a pozornost médií. Je to podobné jako s politiky, až na ten rozdíl, že politici nám slibují pouze modré z nebe a skutek utek. Za to naši TOP DJ's nám dávají nezapomenutelné párty a prožitky.

Co jsi vzkázal Paul van Dykovi?
Hlavně ať nepřestane vystupovat, a aby jeho tour měla ještě více zastávek!

Německý Dj Beatnut vystoupí premiérově v ČR na akci Citadela 29.června , v čase 21:30 - 23:00, v brněnském Bobycentru!

---------------------------------------------------------

Citadela - Michael Burian "Byl jsem první, kdo to věděl"
Jaká byla tvoje reakce, když jsi slyšel, že Paul van Dyk na akci Citadela nedorazí?
Protože jsem se svojí firmou Bohemian recordings zařizoval Paulovo vystoupení v Brně, byl jsem první, kdo tuto zprávu z jeho managementu dostal, samozřejmě, že jsem jí bral za špatný vtip, ale bohužel to vtip nebyl. Následovalo několik velice složitých hodin mého života, nakonec se nám ale díky velice dobrým vztahům podařilo vyjednat alespoň náhradní datum a celou akci o dva týdny posunout.

Jaký je tvůj názor na vzniklou situaci a změnu termínu?
Pro každého pořadatele je něco podobného vždy tím nejhorším snem, který se může stát realitou, jsme jenom lidi a život píše různé situace.

Co říkáš na anketu ohledně jmění djských superstar?
Myslím, že všichni jmenovaní tohoto dosáhli poctivou cestou a tak je vše v pořádku. Nemyslím si ale, že je šťastné, tyto věco takto ventilovat, bohužel to u některých lidí vzbudí závist.

Co jsi vzkázal Paul van Dykovi?
Hlavně ať je v pořádku, a že se na něj všichni těšíme!

Michael Burian vystoupí v premiérovém LIVE PA setu s kolegou Robertem Burianem na
Citadele 29.6. , v čase 23:00 - 01:00, tedy před Paulem van Dykem!

------------------------------------------------------------------

Citadela - Lucca - přesun bylo správné rozhodnutí pořadatele
4 otázky pro Djku Luccu ohlědně neplánového přeložení akce Paul van Dyk. 1) Jaká byla tvoje reakce, když jsi slyšela, že Paul van Dyk na akci Citadela nedorazí? 2) Jaký je tvůj názor na vzniklou situaci a změnu termínu? 3) Co říkáš na anketu ohledně jmění djských superstar? 4) Co bys vzkázala Paul van Dykovi?

1) Byla jsem velmi překvapena až šokována. Tohle asi čekal málokdo!
2) Určitě za to nemůže pořadatel. Takové věci se občas stanou. Pro někoho může být nový termín problém, protože mají uz naplánované jiné věci. Někomu by zase nevyhovoval termín o pár měsíců později. Je težké se zavděčit všem, ale myslím, že volba promotéra přesunout akci na co nejdřívější datum, byla správná. Pro mě to sice znamená přejezd ze Svojšic do Brna a nebudu moct si jako divák užít ani jednu z akcí, a druhý den mám další hraní. Ale jako djka jsem už na podobné situace zvyklá:-)
3) Moc se o to nezajímám. Je to každého věc, kolik vydělává.
4) Ať se co nejdříve zotaví, aby mohl zase bavit lidi po celém světě a hlavně v Brně;)

Lucca vystoupí v čase 04:00 - 06:00, tedy po Paul van Dykovi, dne 29.6. v Bobycentru

----------------------------------------------------------------------------

Citadela s Paul van Dykem přesunuta na 29.6.2012, Brno, Bobycentrum
Pro fanoušky Paula van Dyka a akce Citadela máme dobrou zprávu. Po celonoční komunikaci s managementen Paula van Dyka, vám můžeme s potěšením oznámit, že vystoupení na Citadele je potvrzeno na 29.6.2012. Kompletně celý lineup, včetně druhého techno podia, zůstává zachován. A též zůstává v původním znění kompletně celý koncept večera, včetně organizace, časového lineupu, místa konání, vizualizací a produkce. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti, netřeba je měnit. Z důvodu zásahu vyšší moci a přesunu o 14 dnů se vstupné nevrací. Velice se omlouváme za komplikace, ale situace, která nastala se změnou termínů konání akce, se nedala jakkoliv ovlivnit. Paul van Dyk je v tuto chvíli už v pořádku a od osobního lékaře máme potvrzeno, že 29.6. bude v Bobycentru fit a zdráv, aby mohl podat 100% výkon, jak jej znáte.Poslední vstupenky můžete zakoupit exkluzivně v síti Ticketportal! Zbývá posledních 200 ks!

Přijďte podpořit Paula Van Dyka, který přijíždí 29.6. jen kvůli vám!

----------------------------------------------------------------

Zítřejší akce Citadela, dne 15.6. v Bobycentru se neuskuteční a akce je přesunuta na jiný termín
Na vážné doporučení svého ošetřujícího lékaře, který musel se svým týmem Paulu van Dykovi na poslední chvíli provést nezbytný chirgugický výkon, s hlubokým politováním oznamujeme, že díky svému vážnému zdravotnímu stavu, je Paul van Dyk nucen zrušit veškerá vystoupení následujících dnů. Bohužel se to týká hraní na Ibize, v Bulharsku, v České republice a v Německu. Paul se všem osobně hluboce omlouvá a je mu neskutečně líto, že svou nepřítomností na zmíněných akcí zklame své fanoušky. Zároveň ale slibuje, že už v tuto chvíli jeho agenti intenzivně hledají náhradní termíny pro zmíněná vystoupení - do 24 hodin bude znám náhradní termín jeho vystoupení na Citadele. Podrobnosti budou brzy následovat. Zítřejší akce Citadela a vystoupení Paula van Dyka tedy je přesunuto, do 24 hodin budeme znát termín, velmi pravděpodobně je se akce přesune o 1 až 2 týdny. Vstupenky zůstávají v platnosti viz. obchodní podmínky a nepředvídatelné a neovlinitelné vlivy, za které pořadatel nenese zodpovědnost. Připravujeme též video vyjádření samotného Paula van Dyka. Držte Paulovi palce! Zítřejší akce Citadela, dne 15.6. v Bobycentru se neuskuteční a akce je přesunuta na jiný termín.---------------------------------------------------------------

Citadela s Paulem van Dykem - praktické informace
Již tento pátek 15. června se do brněnského Bobycentra s velkou parádou vrací legendární Citadela, na které vystoupí Paul van Dyk. Celá akce ale nabídne kromě hlavního pódia také druhou techno stage. V článku najdete poslední praktické informace k akci.

Vlastníci vstupenek, výherci, akreditace
Majitelé vstupenek z předprodeje, stejně jako výherci soutěží a akreditovaní, budou vstupovat hlavním vchodem (3 koridory). Tam bude také probíhat prodej vstupenek na místě. Zadním vchodem (únikový východ) bude umožněn vstup pouze djům a produkci.

Brány Bobycentra se otevřou v 18:00 a úderem této hodiny začne hudební produkce hlavního pódia. Druhá stage začíná v 19:00, viz. lineup níže.

Doprava
Návštěvníci se do Bobycentra dostanou tramvají č.1 z Hlavního nádraží. Nástupiště směr Řečkovice, výstup na zastávce Štefánikova, nebo autobusem č.67 z Hlavního nádraží, výstup na zástavce Sportovní. Adresa Bobycentra je Sportovní 2a, Brno.

Vstupenky a prodej na místě
Základní i VIP a VIP Deluxe vstupenky jsou stále v prodeji sítí Ticketportal, ale již v omezeném množství. Základní a VIP Deluxe budou k dostání také na pokladnách v den akce. Cena základní vstupenky na místě je 899 Kč (35 eur) , VIP Deluxe za 2499 Kč (100 eur), tato vstupenka zahrnuje neomezenou konzumaci alkoholických i nealkoholických nápojů, vlastní pohodlnou zónu, možnost opakovaného odcházení z Bobycentra a další výhody, viz. níže.

Vstupenky je možné zaplatit také v eurech, kde ovšem nebereme drobné (centy). Na eura se vrací v CZK.
Základní vstupenka - 35 eur
VIP Deluxe vstupenka - 100 eur

Kontrola pravosti vstupenek
Na akci budou instalovány speciální čtečky pro kontrolu pravosti vstupenek. Při zjištění falešné vstupenky nebudete vpuštěni na akci a bude zavolána Policie ČR.

Rozdělení zón VIP a VIP Deluxe
VIP Deluxe zóna
- se nachází na levé galerii (při pohledu na taneční parket)
- tato galerie má vlastní bary, na kterých mohou majitelé VIP Deluxe stripu (bude vyměněn na hlavním vstupu oproti vstupence) využít neomezenou konzumaci alkoholických i nealkoholických nápojů
- pro VIP Deluxe návštěvníky jsou k dispozici též soukromé toalety, které jsou umístěny vlevo za hlavní pokladnou. VIP Deluxe mohou také navštěvovat VIP toalety, které jsou umístěny vpravo za hlavní pokladnou
- opakované opouštění Bobycentra je pro VIP Deluxe povoleno
- VIP Deluxe může navštěvovat VIP galerii vpravo (při pohledu na taneční parket)
- z VIP Deluxe zóny je přísný zákaz vynášení nápojů

VIP zóna
- se nachází na pravé galerii (při pohledu na taneční parket)
- tato galerie má vlastní bary, na kterých mohou majitelé VIP stripu (bude vyměněn na hlavním vstupu oproti vstupence) neomezeně nakupovat nápoje
- pro VIP návštěvníky jsou k dispozici též soukromé toalety, které jsou umístěny vpravo za hlavní pokladnou.
- opakované opouštění Bobycentra je pro VIP zakázáno
- VIP nemohou navštěvovat VIP Deluxe galerii vlevo (při pohledu na taneční parket)
- z VIP zóny není zakázánou vynášení zakoupených nápojů

Speciální zóna pro všechny
- se nachází v poslední částí levé galerie VIP Deluxe (při pohledu na taneční parket)
- do této zóny mají přístup všichni návštěvníci, bez ohledu na druh vstupenky
- tato zóna také slouží pro kouření cigaret s vynikajícím zázemím


Šatny
Dostatečná kapacita bude zajištěna, šatny jsou umístěny ihned za hlavním vchodem.

Bary
V Bobycentru budou otevřeny všechny místní bary + budou postaveny extra Red Bull a Heineken bary. Na levém balkóně (z pohledu návštěvníka na pódium), bude postavena sekce VIP Deluxe, pro majitele vstupenek VIP Deluxe. Levá galerie je rozdělena na VIP Deluxe a zábavnou zónu pro všechny druhy vstupenek. Pravý balkón je určen pro vstupenky VIP, kde budou také postaveny speciální bary s kompletním sortimentem. Na Citadele také budou speciální bary s míchanými nápoji všeho druhu.

Sortiment
Heineken - pivo
Red Bull
Finlandia Vodka
Finlandia Cranberry
Finlandia Blackcurrant
Bacardi Superior
Bacardi Oakheart
El Jimador Blanco
El Jimador Reposado
Jack Daniel's
Pepsi
Lipton Ice tea
Toma orange juice
Tonic
Mirinda
7UP
Goccia voda
Bary s michanými nápoji a další stánky

Technika Citadela
Na hlavním pódiu bude použita zvuková souprava L´Acoustic K1, druhé pódium L´Acoustic dV-DOSC.
Stage Paula van Dyka bude dále obsahovat velkoplošné LED panely, na kterých bude VJ sety prezentovat uskupení Cube Vision (znáte např. z Apokalypsy). Na hlavním pódiu budou také 3 plnobarevné lasery a speciální videoprojekce na dekoraci celé akce. Celá stage bude nasvícena jak světelným parkem Bobycentra, tak externím osvětlením.

Opuštění prostoru
Během akce nebude možnost opouštět prostor Bobycentrum. Po opuštění prostoru pozbývá vstupenka platnosti. Platí i pro akreditované.
Výjimku tvoří majitelé VIP Deluxe vstupenky, kteří mají neomezený pohyb.

Foto & video
Abyste si mohli zvěčnit všechny speciální okamžiky na akci, je možné si s sebou vzít mobilní telefony / kompaktní digitální fotoaparáty. Profesionální fotoaparáty (s výměnnými objektivy) mohou používat pouze lidé, kteří obdrželi speciální akreditaci. (Silné blesky fotoaparátů mohou oslnit účinkující, proto respektujte dané nařízení).

Osobní prohlídka, kontrola totožnosti
Každý návštěvník akce se při vstupu podrobí osobní prohlídce, která je zaměřena na nebezpečné věci, jako jsou zbraně, nože a podobně. Do areálu je zákaz vnášení vlastního pití a jídla. Prosíme o spolupráci s pracovníky pověřenými zjištěním totožnosti z důvodu zamezení zneužití akreditací. Ty se vydávají pouze oproti občanskému průkazu. Bezpečí na akci zajišťuje profesionální společnost Čechymen.

Toalety
Bobycentrum nabízí dostatek nadstandartních toalet, které jsou k dispozici zdarma.

Úklidová četa
Na Citadele bude 8mi členná NON-STOP úklidová četa, která se bude starat o provozní nepořádek jako je úklid stolečků, toalet a okolí tanečního parketu. Prosíme i tak, o zásady slušného chování.

Propagace jiných akcí
Na Paul van Dykové Citadele budou propagovány pouze ty kulturní akce, které jsou předem schváleny pořadatelem. Jakékoliv vylepování akcí, nebo rozdávání letáků na jiné kulturní akce, kterou nejsou schváleny, budou odstraněny, a dotyční návštěvníci, kteří akci nedovoleně propagují, vykázáni z akce.

Kouření
Kouření je v Bobycentru povoleno, avšak doporučujeme navštívit speciální zónu na levé galerii!

Na akci budou dohlížet také pracovníci záchranné a požární služby

Prosíme také o maximální spolupráci s organizátory akce, respektování pravidel bezpečnostní agentury a dodržování zásad slušného společenského chování. Děkujeme za pochopení.

Afterparty
Po skončení Citadely dále pokračujeme v brněnském klubu Perpetuum, Rooseveltova 9, kde zahrají Javas, Upgrade, Skais či Phil Albedo. Vstupné je 50 CZK.

Přejeme příjemnou zábavu na Citadele, která se v čele s Paulem van Dykem vrací ve velké parádě do Bobycentra! A pozor, další díl Citadely proběhne 22.2.2013, také v Bobycentru a předprodej začíná 16. června, exkluzivně v předprodejní síti Tickerportal. Zde budete moct zakoupit vstupenky již od 299,-!

za PNPS
Dalin Vajčner & Crew--------------------------------------------------

Citadela Paul van Dyk - lineup
Jeden z nejslavnějších DJs světa, hudební producent, remixér a šéf vydavatelství Vandit - Paul van Dyk - se vrací do České republiky! Po dvou letech se vrací sympaťák z Německa na místo činu a potěší příznivce kvalitní elektronické hudby vystoupením na brněnské Citadele v pátek 15.6.2012.

LINEUP

Heineken Main stage:
18:00 - 20:00 Elio
20:00 - 21:30 Duncan Grey
21:30 - 23:00 Beatnut
23:00 - 01:00 Burian & Burian
01:00 - 04:00 Paul van Dyk
04:00 - 06:00 Lucca

Apokalypsa Mayan Code stage:
19:00 - 20:00 Ecco Rox (DE)
20:00 - 21:00 Pedro
21:00 - 22:30 Upgrade
22:30 - 00:00 Nois
00:00 - 01:30 Spiriakos
01:30 - 03:00 Steen & The Keeper
03:00 - 04:30 Scorn
04:30 - 06:00 Cmeen

---------------------------------------------------------

Citadela Paul van Dyk - zvyšuje se vstupné
Citadela Paul van Dyk - zvyšuje se vstupné! A to přesně u standartních vstupenek, které za cenu 699,- (vč. Dph a manipulačního poplatku) míří do svého vyprodání. Za cenu 699,- můžete vstupenky zakoupit do 8.6.2012. Následně se cena vstupenky standart zvýší na 799,- Je tu tedy poslední týden prodeje vstupenek za nejnižší cenu 699,-!

Vstupenky standart
do 8.6. za 699,-
do 15.6. za 799,-
počet uvolněných vstupenek pro prodej v místě konání akce není v současné době známo

Vstupenky VIP
do 15.6. nebo do vyprodání za 999,-
počet uvolněných VIP vstupenek pro prodej v místě konání akce není v současné době známo

Vstupenky VIP Deluxe
do 15.6. nebo do vyprodání za 2499,-
počet uvolněných VIP Deluxe vstupenek pro prodej v místě konání akce je 50 ks

Předprodej vstupenek exkluzivně zajišťuje síť Ticketportal
http://www.ticketportal.cz/predstavenie_javisko_view.asp?IDPred=1267409

---------------------------------------------------------------------

New Rookies Apokalypsy na Citadele v Bobycentru - rozhovor
Položili jsme několik otázek techno partičce, která si na Citadele zabere druhou stage - La Grottu. Pokud vás zajímají novinky z jejich života, vzpomínky na Apokalypsu a aktuální i budoucí plány, čtěte dále!

Pozn: V rozhovoru chybí Dj Cmeen

Co nejlepšího se ve tvém životě událo za poslední rok?
Steen> Jednoznačně narození mého syna Matyáše...
Keeper> Mám job kterej mě fakt baví!
Scorn> Požádal jsem přítelkyni o ruku a souhlasila takže už za chvíli mě čeká svatba. Jinak perfektně se vydařily akce, které již několik let spolupořádám Disharmonic Xmass a Egeszegere.
Upgrade> Krysokrtí pobočnice v podobě modrooké feny Ahury. Není dne kdy by moje srdce neplesalo při pohledu do jejich očí. K tomu spousta skvělých nových přátel a zážitků.
Nois> Těch věcí ze kterých mám za poslední rok radost je víc. Celkově to spíš beru jako dílčí pokroky k jedné velké radosti.
Spiriakos> Asi to, že jsem si konečně po dlouhé době vyměnil rozbité zrcátko u auta...

Jaké byly tvé pocity po prvním hraní na Apokalypse?
Scorn> Pocity byly naprosto úžasné, přál bych tohle zažít každému dji.
Upgrade> Co se hraní týče, dosti rozporuplné. Co se prožitku týče tak těžko popsatelné.
Steen> Dodneška nejsilnější okamžik mé djské kariéry. Apokalypsa mě posunula do úplně jiného levelu co se djingu týče a svým způsobem mě i nastartovala v produkci...
Nois> Neskutečná euforie, ale zároveň pocit, že jsem neodehrál na 100%. Každopádně první velká zkušenost s pořádnou nervozitou a taky aparaturou.
Spiriakos> Byl jsem ze všeho nadšený, zvuk, dekorace, světla, line up....takže na to budu vzpomínat jen a jen v dobrém.
Keeper> Z atmosféry, která tam byla fakt dobrá. Ale z mého výkonu bohužel nic moc.

Na čem momentálně děláš jako DJ/producent?
Spiriakos> Je toho více, zrovna pracujeme s "Materialistou" na remixu pro našeho řeckého kamaráda Spirose Kaloumenose. Dále máme dodělaný další remix pro Patricka DSP-ho a co se týče mě samotného, tak teďka pracuji na společném tracku s A.Paulem co vyjde na jeho albu. V neposlední řadě s The Adventem také na společném tracku pro jeho šesté album co vyjde na labelu Cariho Lekebusche "H-Productions".

Steen> Tak mám rozjetejch několik projektů najednou a klasicky nic nestíhám... Vyzdvihnul bych EP pro A.Paula s Keeprem a remix pro Kaloumenose se Spiriakosem.
Keeper> Na novém EP se Steenem pro A.Paula.
Scorn> Ve studiu mám momentálně pauzu. Jako DJ pořád někde cestuju a hraju a hraju.
Upgrade> Aktuálně je to transformace Maximalového projektu na další level. Avšak je to poněkud zdlouhavý a očividně nikdy nekončící proces evoluce. Jupí!
Nois> Snažím se co nejlíp využívat nové technologie, které současný Djing nabízí a posouvat tak své sety dál. Samozřejmě také pracuji na projektu Maximal, který se snaží vymanit lidi ze starých kolejí.

Co bys udělal s krabicí vína v hodnotě sedmi milionů?
Steen> Patřičně a dostatečně velkolepě bych oslavil, že je vůbec mám a potom bych ukojil své materialistické touhy... bydlení, studio, atd.
Spiriakos> Postavil bych studio, kde by se scházeli všichni naši dobří kamarádi!
Scorn> Trochu bych to s těma melounkama roztočil.
Nois> Nakoupil bych plno užitečných věcí, udělal bych hodně velkej večírek a zbytek bych utratil za věci neužitečné, ale vytoužené.
Upgrade> Nechal si ji podepsat od pana Ratha a vydražil.
Keeper> To nevím.. Spíš bych bral tu podlahu v hodnotě třiceti-------------------------------------------------------

Co se vám vybaví, když se řekne Paul van Dyk?
Tak přesně tuto otázku jsme položili pěti DJům, kteří vystoupí na hlavním pódiu červnové Citadely po boku tohoto velikána světové taneční scény. Pokud vás tedy zajímá, jak odpověděli mladíci Beatnut a Duncan Gray a matadoři Lucca, Michael Burian a Robert Burian, čtěte dále.


Robert Burian:
Paul van Dyk pro mě znamená jméno, které znám od prvních dnů, co jsem se začal zajímat o elektronickou hudbu a to už je pěkně dávno. Dodnes nezapomenu na to, jak jsem přes satelit poslouchal a nahrával jeho sety na magnetofonové pásky. Pro mě je PvD nesmrtelná značka, která stála u zrodu elektronické hudby ve světě. Je pro mě velkou poctou, že jsem součástí line-upu s takovým člověkem, kterého obdivuji více než půlku svého života.

Beatnut:
Když slyším jméno Paul van Dyk, představím si vyprodané párty a masivní sound!


Duncan Gray:
Vybaví se mi především jeho dnes již legendární hit For an Angel, který musí znát snad každý.


Lucca:
Legenda, inovátor, výborný DJ a ještě lepší producent, sympatický muž.


Michael Burian:
Paul je opravdová legenda elektronické taneční hudby a jsem rád, že jsem měl tu možnost poznat ho osobně na začátku jeho kariéry v 90. letech. Dodnes jsme přátelé a s velkým respektem sleduji jeho práci i kariéru.

------------------------------------------------------

Proč byste si neměli nechat ujít Citadelu?
Party Citadela s Paul van Dykem proběhne v prostorách brněnského Boby centra již za necelý měsíc, a proto vám dnes ve zkratce přinášíme několik zásadních informací a faktů, které by vám měly ulehčit rozhodování v případě, že doma ještě nemáte lístek. Mimochodem předprodeje naznačují, že vstupenky už na místě v den akce nebudou. Pokud chcete mít jistotu, že se na Citadelu s Paul van Dykem dostanete, doporučujeme zakoupit je co nejdříve (předprodejní síť Ticketportal).
- Jediná zastávka Paul van Dykova k novému albu Evolution v České republice.
- Velkolepá audiovizuální show se kterou PvD projíždí celý svět a vyprodává haly velké jako Brno.
- Paul van Dyk patří mezi absolutní špičku světové taneční hudby a již od roku 1998 se pravidelně umisťuje na předních příčkách světových žebříčků
- Do Boby centra se vrací party, která psala dějiny moravské taneční scény.
- Vedle Paul van Dyka se premiérově představí talentovaný berlínský DJ Beatnut, stejně tak jako duo Burian & Burian live PA a královna českého DJingu - Lucca.
- Druhé pódium nabídne techno v podání mladých a talentovaných českých DJů pod hlavičkou značky Apokalypsa.
- Ozvučení špičkovým systémem K1 značky LA acoustics a light/laser/video show
- Na živo uslyšíte autora megahitů jako For an angel, Nothing but you nebo We are alive a aspiranta na cenu Grammy.
- Celkem 12 hodin pořádné taneční hudby.

CITADELA PAUL VAN DYK 15.6.2012
Bobycentrum, Sportovní 2a, Brno

Heineken stage
Paul van Dyk
Burian & Burian LIVE PA
Lucca
Beatnut
Elio
Duncan Grey

Apokalypsa Mayan Code stage
Steen & The Keeper
Scorn
Spiriakos
Nois
Upgrade
Cmeen

----------------------------------------------------------------

Na Citadele bude druhá stage - Apokalyptické techno
Citadela se přesouvá do Boby centra, a proto jsme si řekli, že by byla škoda nevyužít celkového potenciálu tohoto prostoru, ke kterému neodmyslitelně patří i La Grotta. Ta se ponese ve znamení nadcházející Apokalypsy s podtitulem Mayan Code a svůj um vám na ní předvedou New Rookies z Apokalyps let minulých. Jedná se o novou generaci českých DJů a producentů, pro které byla Apokalypsa před pár lety vstupní bránou do vyšší techno ligy. Konkrétně se tedy můžete těšit na osvědčenou gardu v čele se Steenem & The Keeperem a moravským srdcařem Scornem. Dále se představí nejúspěšnější český techno producent současnosti Spiriakos a brněnští rezidenti klubu Perpetuum Nois a Upgrade. Těšte se také na vystoupení pekelníka Cmeena, který se již několik let drží funky / groovy rytmů Druhé pódium party Citadele se jednoduše ponese v duchu techna, které vám bude po celou noc servírovat sedmice borců, kteří mají tuto hudbu prostě v krvi!


CITADELA PAUL VAN DYK 15.6.2012
Bobycentrum, Sportovní 2a, Brno

Heineken stage
Paul van Dyk
Burian & Burian LIVE PA
Lucca
Beatnut
Elio
Duncan Grey

Apokalypsa Mayan Code stage
Steen & The Keeper
Scorn
Spiriakos
Nois
Upgrade
Cmeen

-------------------------------------------------------------

S Paul van Dykem se Citadela vrací do Bobycentra!
Touto zprávou asi potěšíme všechny, kdo s Citadelou vyrůstali. Party s Paul van Dykem proběhne 15. června v Bobycentru - v prostorách, kde to všechno začalo. A tamtéž se bude konat i další díl Citadely, která je naplánovaná na 22. března 2013. Pokud vám tedy chyběla atmosféra původního místa, dvě nebližší akce ji nabídnou v podobě, jakou máte nejraději. Vstupenky a sektory zůstávají zachovány. Exkluzivně je nabízí předprodejní síť Ticketportal. POZOR : Předprodeje naznačují, že vstupenky už na místě v den akce nebudou. Pokud chcete mít jistotu, že se na Citadelu s Paul van Dykem dostanete, doporučujeme zakoupit je co nejdříve.

Citadela - Jak bude vypadat společná show Burian & Burian?
Party Citadela se již nezadržitelně blíží, a proto je na čase představit vám nový československý projekt Burian & Burian live PA, který se premiérově předvede právě 15. června v brněnské Kajot aréně. Přední český DJ Michael Burian a slovenský matador Robert Burian nedávno spojili své síly při produkci našlapaných tanečních pecek, a protože jsou oba příznivci nových technologií, je samozřejmé, že si s sebou na Citadelu dovezou pořádnou mašinérii! Vezmeme to ale pěkně popořadě. Prvních 45 minut jejich vystoupení odstartuje Robert Burian svým sólovým DJ setem, poté se přidá Michael Burian a společně rozjedou půl hodinovou show, během které odehrají na živo pouze své autorské skladby! Na další třičtvrtěhodinu převezme otěže Michael Burian a zakončí tak dvouhodinovou jízdu, kterou jste zatím nikdy a nikde neměli možnost slyšet. Během celého vystoupení bude na pultu k vidění a slyšení takřka deset různých MIDI kontrolerů a dalších hardwarových řešení, což je v naší republice poměrně nevídaná záležitost. Ostatně takto má vypadat opravdové live PA hraní a pokud jste zvědaví, jak taková skrumáž techniky vypadá a co z ní lze vymáčknout, není nic jednoduššího než se přijít přesvědčit na vlastní oči a uši.

Pokud vás zajímá blíže z čeho budou oba pánové hrát, pak pokračujte ve čtení a dozvíte se kompletní výčet veškerého hardwaru a softwaru, který během svého live PA vystoupení využijí.


Michael Burian
Hardware: Macbook Pro, Pioneer DJM900, Novation launchpad, Stanton SCS.3D, Nord rack 2, M Audio Axiom
Software: Ableton liveRobert Burian
Hardware: Macbook Pro, Akai APC 40, RME Babyface, Novation launchpad, Access virus TI2

-----------------------------------------

Paul van Dyk - lovec trofejí
Paul van Dyk se svým novým albem Evolution v těchto dnech obráží celý svět. V minulých týdnech jsme vám vyprávěli, co všechno Paul dělá, jak to dělá, proč to dělá a dnes se řekneme, jaké ovoce přinášejí všechny jeho aktivity a proč stále patří mezi nejžádanější DJe světa. Řeč bude samozřejmě o jeho nejdůležitějších trofejích, které během své kariéry sesbíral - a že jich bylo! Tím nejcennějším uznáním pro něj byla nominace na světoznámou Grammy award, kterou PvD získal v roce 2005 za album Reflections. Stal se tak první světovou superstar, která byla nominována v nové kategorii Best Dance/Electronic album. V roce 2005 se PvD stal vítězem soutěže International Dance Music Award (IDMA) jako nejlepší Euro DJ, v letech 2005 a 2006 byl dále zvolen světovým DJem číslo jedna dle respektovaného časopisu DJ Magazine. Rok 2006 pokračoval ve hvězdných šlépějích - v žebříčku IDMA vyhrál kategorie Best Global DJ, Best NuNRG/Euro Track, Best producer a Best Mix Compilation za album Politics of Dancing 2.
Amerika začala Matthiase Paula obtěžkávat cennými soškami na přelomu let 2004 a 2005. Magazín BPM je zvolil nejlepším mezinárodním DJem a ocenil taktéž jeho turné a reklamní znělku, kterou složil pro firmu Motorola. V Mexiku dokonce získal Oscara za hudbu k filmu Zurdo. O pár let později jej legendární klub Ministry of Sound prohlásil za nejlepšího světového DJe a časopis Mixmag mu přiřknul označení Muž roku. Výčtem všech jeho ocenění bychom strávili snad celý měsíc, který zbývá do samotné Citadely, proto na závěr uvádíme dva údaje, které mluví za vše. Paul van Dyk se již od roku 1998 drží v žebříčku deseti nejlepších DJů světa a do dnešního dne prodal přes šest milionů alb po celém světě!

Zde pro zajímavost uvádíme celý seznam Paulových nejdůležitějších trofejí:

1999 DJ Mag Music Maker
1999 Best International DJ
1999 Best International Award
1999 Man Of The Year By Mixmag
1999 Leader Of The Trance Nation
2003 Best European DJ (Miami Winter Music Conference 2003)
2003 Best Trance Track Paul van Dyk - Nothing But You
2003 Nominated Grammy Award For His Album: Reflections
2004 America's Favorite DJ
2004 Best International DJ
2004 Best Event
2004 Best Music In A Commercial (Motorola)
2004 Ariel (Mexican Oscar For Best Original Score In Zurdo)
2004 Best Music Maker By DJ Magazine
2004 Big Winner At The Dancestar Awards
2005 WMC 2005 Best Track House Progressive/Trance: Nothing But You (Paul van Dyk)
2005 WMC 2005 Best International DJ
2005 America's Favorite DJ
2005 Best DJ For Dance/Electronic Album For His Original Album: Reflections
2005 The International Dance Music Award (IDMA) For Best Euro DJ.
2005 DJ Mag No 1 DJ
2005 Mixmag's 1st No 1 DJ
2005 Best Produer Trance Awards
2005 Best Global DJ Trance Awards
2006 Best Global DJ (Miami Winter Music Conference 2006)
2006 Best Record Label: VANDIT
2006 Best Producer (Miami Winter Music Conference 2006)
2006 Best Global DJ, Best NuNRG/Euro Track
2006 DJ Mag No 1 DJ
2006 Best Global DJ Trance Awards
2006 Best Producer
2006 Best Mix Compilation For The Politics of Dancing 2
2006 Cross Of Merit From The City Of Berlin
2006 Best HI NRG / Euro Track For "The Other Side" (Miami Winter Music Conference)
2006 B.Z.-Kulturpreis 2006
2007 Best Ortofon European DJ (Miami Winter Music Conference 2007)
2007 Best DJ By Trance Awards
2007 Best Producer By Trance Awards
2007 Best Label VANDIT By Trance Awards
2007 Best Remixer By Trance Awards
2007 Best Live Act By Trance Awards
2007 Best Resident By Trance Awards
2007 Best Club Night CREAM, Ibiza By Trance Awards
2007 Best Album In Between By Trance Awards
2007 Best Radio Show VONYC By Trance Awards
2007 Best Website By Trance Awards
His Regular 6 Hour Set At "Gatecrasher" Was Voted As The "Second Best Club Night Ever"
Best International DJ By Musik Berlin, Zürich, Amsterdam, Londres, Paris, Milan, NY
2008 Best International DJ By The Ministry Of Sound
2008 Best International Producer By The Ministry Of Sound
2008 Shared Grammy For The Dark Knight Which Won (Best Soundtrack In A Motion Picture)
2008 Best DJ By Trance Awards
2008 Best Producer By Trance Awards
2008 Best Label "Vandit" By Trance Awards
2009 Best International DJ By The Ministry Of Sound
2009 Best International Producer By The Ministry Of Sound
2009 Best Track "Home" (Paul van Dyk Club Mix) By The Ministry Of Sound
2009 Best DJ National Paul van Dyk By Raveline Poll 2009
2009 Best Album 2009 "VOLUME" In The Raveline Poll 2009
2009 Best Trance Label National "VANDIT Records" In The Raveline Poll 2009
2009 Best trance DJ By Trance Awards
2009 Best Producer By Trance Awards
2009 Best Trance Track "Paul van Dyk Feat Johnny McDaid - Home" By Trance Awards 2009
2010 Best Full Length DJ Mix - "VONYC Sessions 09" By IDMA
2010 Best DJ National Paul van Dyk By Raveline Poll 2010
2011 Longest Running DJ In Top 10 Of DJ's Mag Top 100 DJ's (13 Year's)-----------------------------------------------------------

Elio: "V podstatě to tu funguje dobře."
Elio v klubu a Martin Tocháček v reálném životě - tak tohoto člena line-upu červnové Citadely jsme vyzpovídali v dnešním rozhovoru. Elio nám prozradil jména svých oblíbených českých i zahraničních DJů a producentů, rozpovídal se o tom, jak vidí českou taneční scénu a na závěr samozřejmě přišla řeč na design.Ahoj Martine, dle tvého profilu na Facebooku mám pocit, že všední dny trávíš v Praze a víkendy na večírcích v Brně. Je tomu tak nebo se pletu?
V podstatě je tomu tak, teď poslední dobou to tak nějak vyšlo, že se objevilo dost hraní v Brně, s trochou nadsázky by se dalo říct že Praha je moje work city a Brno party city:.

Ve kterém z těchto dvou měst se cítíš více doma?
V Brně jsou mí stěžejní přátelé, lidé které znám od dětství a stále se vídáme a také rodina...v Praze jsou zase kolegové z vysoké školy a lidé které jsem poznal skrz práci, také skrz hraní v Praze, mám rád obě místa.

Kam momentálně směřuje tvůj hudební instinkt?
Hudební instinkt lovce kvalitního soundu směřuje na soundcloud a mixcloud a taky ovládám zaklínadlo shazam: Nemám tolik času trávit hodiny na beatportu, takže při práci poslouchám nové mixy a během toho pracovního týdne se mi z toho urodí takovej akorátní počet nových tracků na vikend:. Deep-house, progressive, na zpestření třeba Wladimir 518, téměř neustále něco hraje, při práci, doma...

Co ty a nové technologie Djingu? Zkoušel jsi nějakou tu digitální vychytávku nebo MIDI kontroler?
No jednou na chatě mi to pučil Fly: Jinak stále audio CD ale je pravdou, že už mě moc nebaví neustále vypalovat ztracená nebo poškrábaná CD. Mě jde při hraní o výsledek a jestli je to z desky, cd, nebo midi už pro mě zas tak podstatné není, časem si snad něco nakonfiguruju tak, aby mě to bavilo.

Kdo je tvůj oblíbený český a zahraniční DJ a proč?
Český Pavel Bidlo, ptz hraje Maceo Plexe a je to opravdu zajímavý člověk, pak taky srdcaři Lucas Hulan a Cubik a samozřejmě Javas. Ze zahraničních Maceo Plex ptz. jeho sound nemá momentálně konkurenci - ba co víc, tento člověk nastavil takovou laťku, že nejeden track jiných producentu už se jeho stylu podobá, pak Rodriguez jr., také velmi čitelný, originální a třeba SIS - temný, mystický...

Kdyby se tě někdo zeptal, jak je to vlastně s tou naší "taneční scénou", co bys mu odpověděl?
Komunity, rivalita, od undergroundu po Avicii,...stačí si vybrat, není to jak na začátku, už je to rozjetej vlak a je v tom hodně peněz, ale v podstatě mi přijde že to funguje dobře. Stále fungují velké akce jako Citadela, Sensation a tyhle komerční věci, na druhou stranu se selektuje publikum, které už odmítá chodit na opakující se jména a ve finále jsou tu ostrůvky komunit kolem menších klubů, které fungují úplně jinak, kde nejde ani tak o hvězdná jména, ale spíš o semknutou partu kolem určitého stylu,…takže tak, každý na svým písku:

Co je u tebe nového na poli designu?
Přibývají zajímavé zakázky, z čehož mám radost. Letos kromě už běžných věcí jako projekty s firmou kde pracuji a řekněme třeba party flyeru, to vypadá na: 1x grafika pro nový pražský hotel Noir, 1x interiér sport shopu, 1x kadeřnický salon, 1x videoklip pro Javase a ve finále akce na kterou se těším asi nejvíc, ale nemůžu k ní zatím moc říct, možná snad jen jedno slovo - roboti. To vše stále bez svého webu, ten jestli někdy spustím tak to oslavím :D

Která éra designu tě momentálně baví, popř. nikdy tě bavit nepřestane?
Momentálně mě hodně ovlivňuje grafitti, kterému jsem se v minulosti i pár let věnoval a teď v něm společně se street artem opět nacházím obrovskou inspiraci.----------------------------------------------------------------

Poslední soutěž k Citadele Paul van Dyk o letenky po Evropě!
Párty se neúprosně blíží, a proto je tu poslední soutěž! Otázka je težká, ovšem ceny jsou též hodnotné, přesvěčte se sami!

1. místo
a. 2 x letenka dle vlastního výběru (Evropa, odlet z Prahy, ČSA)
b. kapesné 1000 EUR
c. 2 x VIP DELUXE na Paula van Dyka do Brna

2. místo
a. 2 x VIP DELUXE na Paula van Dyka do Brna
b. 2 x tričko Evolution Paul van Dyk
c. 1 x album Evolution Paul van Dyk

3. místo
a. 2 x VIP na Paula van Dyka do Brna
b. 1000 CZK kredit na barech

Otázky
a) Kolikátý díl akce Citadela se bude konat 15.6.2012?
b) Jak se jmenuje label Paula van Dyka?
c) Kolikrát a v jakých letech byl Paul van Dyk zvolen jako nejoblíbenější Dj planety?
d) Po kolika letech se v Kajot Aréně koná taneční party?

Odpovědi zasílejte na info@pnps.as ( s předmětem Soutěž PVD)
Soutěž bude uzavřena dne 10.6.2012 ve 12:00---------------------------------------------------

Citadela: Zpověď Paul van Dyka + jak hraje dj Beanut
Během našeho několikaměsíčního povídání o Paul van Dykovi, který vystoupí 15. června v Brně, jste si určitě již všimli, že PvD je člověk, který je všeobecně velmi dobře orientovaný, angažovaný a především uznávaný a to nejen na poli světové taneční scény. Svůj kulturní rozhled a názorovou pestrost prezentuje v každém rozhovoru, a proto jsou interview s ním čtivé a přínosné i pro lidi, kterým taneční hudba nic neříká. Dnes jsme pro vás vybrali Paulovy nejzajímavější odpovědi, které kdy novinářům poskytl. Dozvíte se z nich, jaký má názor na globální problémy lidstva, ekonomiku, ale i na přátele, rodné město a dozvíte se, jak je to s jeho oblékáním.O globálních problémech
:
"Myslím, že největší problém současného světa je nevyváženost ekonomik a vše, co s tím souvisí. Což je nevyváženost prosperity v jednotlivých částech světa, nemožnost dostat všude na světě kvalitní vzdělání. Z toho roste extremismus a terorismus. Je potřeba dávat více peněz na vzdělání a jídlo v nejchudších oblastech světa. Když si člověk vezme, že holandská rajčata jsou díky vládním dotacím v Africe stále levnější než lokální rajčata, velmi rychle mu dojde, že za těchhle podmínek nemá Afrika šanci se z toho vyhrabat."
"Ano, přispívám na dvě charity, jednu, která pomáhá chudým dětem v Bombaji, a jednu, která vzdělává chudé děti tady v Berlíně. Chceme, aby měly v životě šanci. To není nic, za co by se člověk měl stydět. Naopak."
"Rád bych zdůraznil, že demokracie je nejlepší způsob vlády který existuje, ale vyžaduje zapojení nás všech jinak není stabilní. A proto se snažím pomáhat lidem kolem sebe - zapojuji se do charitativní činnosti. Jakmile chce ale člověk v tomto systému něco dokázat, musí automaticky začít jednat i s politiky. To oni tvoří zákony, které nám mohou být prospěšné, a proto je zapotřebí vyvinout na ně tlak."

O hudbě:
"Nejsem DJ. Jsem především hudebník, který má nejraději elektronickou hudbu. A tu můžete lidem prezentovat nejlépe jako DJ. Je potřeba hodně zkušeností, aby člověk byl dobrý producent i DJ. Jedno automaticky neznamená druhé. Byť si to spousta dýdžejů myslí. Já mám tu kliku, že jsem strašný perfekcionista a entuziasta, takže se snažím dělat oboje a snažím se to dělat nejlíp, jak umím."
"Laptop je nejlepší elektronický gadget, který se dá sehnat. Mám na něm muziku, zábavu, všechno. Neudělám bez něj ani ránu."
"Hudba je fajn, ale občas ji kazí lidi. Nemám nic proti jakémukoli druhu hudby. Nesnáším jenom takovou hudbu, která s sebou nese rasismus nebo něco podobného. Teď třeba máme velkou hiphopovou scénu v Německu, kterou z velké části tvoří hloupé a nevzdělané kapely se spoustou textů, který uráží ženy nebo homosexuály. To mě doopravdy vytáčí."

O společnosti:
"Je důležité kolem sebe mít dobré lidi. Když na to přijde, dokážu slušně kalit. Ale vždycky kalím s lidmi, které dobře znám a na které se můžu spolehnout v tom smyslu, že nebudou okamžitě volat někam do novin: "Haló, leží tady na zemi ožralej Paul van Dyk chcete fotku?"
"Neztrácejte ty, co vás mají rádi. A získávejte nové. Za těch víc než 10 let, co hraju, se samozřejmě publikum změnilo. Ale mě se drží moji původní fanoušci a navíc získávám nové. Díky tomu stále funguju."
"Vybírejte si dobré aerolinky. Možná je levnější létat s nějakými aerolinkami typu Bombay Airlines, ale když se podíváte na zprávy, jaká letadla padají, zjistíte, že jsou to právě letadla malých levných lokálních společností. Nedávno jsme to počítali - během loňského roku jsem v přepočtu šest týdnů nepřetržitě strávil v letadle a šestnáctkrát obletěl zeměkouli. Takže bych o tom měl sakra něco vědět."

PvD a móda:
"Pokud nemáte čas nakupovat, zařiďte si to jinak. Nemám čas utrácet peníze. Jenom jednou za čas, protože znám pár lidí, kteří mají v Berlíně obchody se značkovým oblečením, tam zajdu a oni mi připraví něco, o čem si myslí, že by se mi mohlo líbit. Díky tomuhle skončím vždycky v nějakém oblečení Dolce & Gabbana a podobně, ale na druhé straně tím nemusím trávit po obchodech moc času. Je to nejrychlejší způsob nakupování, kterej znám. Vlastně ne - nejrychlejší způsob nakupování je kupovat od stylistů během různých focení. Navlíknou mě do toho, a když se mi to líbí, už si to nechám."
"První a nejdůležitější rada o módě: Nesmíte vypadat jako idiot. Druhá by pak byla v tom duchu, že byste se vždycky měli oblečením přizpůsobit prostředí."

O rodném městě:
"Berlín nikdy nebude velké evropské město. Prostě tu není dost peněz. Pokud chcete v Evropě opravdu něco dokázat, musíte do Londýna, Barcelony nebo Paříže. A pokud chcete prorazit celosvětově, musíte do New Yorku nebo možná do Singapuru. Berlín je kreativní město, ale kreativitu tu nikdo nezaplatí. Umělci tu žijou proto, že jsou tu levné nájmy, ne proto, že by to tu bůhvíjak jelo. I fakt, že Berlín dal světu technoscénu, byla náhoda daná tím, že bylo po pádu zdi ve městě strašně volného místa. Nevěřím, že by se v Berlíně ještě někdy zrodilo něco podobně důležitého."
"V Berlíně musíte vidět tři věci - indickou restauraci Zyrie, pak Felou, což je super bar a super restaurace, a třetí věc, kterou si nesmíte nechat ujít, je Berlín na jaře. Berlín je skvělé zelené město a jaro v něm..., to je prostě nádhera."

Zdroj:
http://trancovka.blog.cz/0710/co-se-v-zivote-naucil-paul-van-dyk

----------------------------------------------------------

Poslechněte si jak hraje DJ Beatnut
Během uplynulého měsíce jsme vám představili berlínského DJe Beatnuta jak ve stručném profilu tak v rozhovoru, který nám poskytl krátce poté, co se vrátil z Thajska. Proč jsme však Beatnuta pozvali? Jednoduše proto, že díky svému DJskému umu patří mezi ojedinělé úkazy na světové taneční scéně. Jde proti proudu a miluje zvuk gramofonových desek - proto z nich dodnes hraje a je s nimi v podstatě dennodenně v kontaktu díky svému zaměstnání - pracuje totiž v jednom berlínském obchodu s vinyly. Dnes bychom vám proto rádi představili dva jeho zásadní sety, při jejichž poslechu zjistíte, že tento DJ je tak trochu někde jinde než většina jeho kolegů - kombinuje různé styly, točí jednu desku za druhou a celý set skládá jako jednu velkou taneční mozaiku.
Ten první je z roku 2006 a vznikl krátce poté, co Beatnut získal titul Corona DJ Champion. Uslyšíte v něm mnoho pasáží, které zazněly právě v Beatnutově vítězném setu a pochopíte v čem tkví Beatnutovo know-how.

http://soundcloud.com/djbeatnut/dj-beatnut-burnin-hot-rnb-vol-2

Ten druhý je o pět let aktuálnější a nabízí tak pohled na to, kam se Beatnutův sound a skill posunul.

http://soundcloud.com/djbeatnut/dj-beatnut-www-djbeatnut-com-louder-than-words-mixtape-11

Beatnut na sobě neustále pracuje a zdokonaluje se víkend od víkendu, a proto je na co se těšit v rámci show, kterou předvede během svého premiérového vystoupení v České republice, na party Citadela, 15. června v brněnské Kajot aréně!

----------------------------------------------------------

Míša Salačová "Rozhodla jsem se, že na Paul van Dykovi hrát nebudu!"
Ahoj Míšo, nedávno jsi světu oznámila, že čekáte druhého potomka. Jak si zatím užíváš těhotenství? Dá se přirovnat k tomu prvnímu?
Ahoj Zdeňku, těhotenství si užívám - v rámci možností, nemám naštěstí zatím žádné komplikace, ani problémy. Ale je to teď mnohem náročnější, protože už jedno malé dítě doma mám, které stále vyžaduje mou velmi častou péči a pozornost.:) Takže už to není taková "pohoda", jak když jsem si poprvé s břichem lenošila, kdy se mi zachtělo. Ale zase to teď má své výhody - zatímco u prvního těhotenství jsem celkem přibrala šílených 38kg, teď jsem na konci 4. měsíce stále na své váze, což mě těší.:)

Mít na starosti dva kluky a manžela bude určitě náročné. Jak to vidíš dál s kariérou DJky?
Zapomněl jsi ještě na dva psy, taky kluky, takže u nás doma bude opravdu velmi silná mužská převaha. Bude to asi náročnější, ale když se nad tím zamyslím, celý život jsem si víc rozuměla s kluky, takže mi nevadí, že jich budu mít doma tolik: A jak to vidím se svou kariérou DJky? Tak do budoucna bych ji už určitě nenazývala "kariérou". Bude to spíš jen o občasném hraní, pro zábavu. Budu se asi soustředit na jinou práci, i když bych ráda, abych i nadále zůstala v oblasti hudby a pořádání eventů. Uvidíme, mám před sebou teď ještě pár let to všechno pořádně promyslet.

Na co by sis ráda našla čas, až budou kluci větší?
Jak už jsem řekla výše, ráda bych pracovala v oblasti pořádání akcí, koncertů, ale stejně tak mně už chybí moderování v televizi, k této práci bych se také ráda jednou vrátila. Je toho víc, co by mě bavilo - třeba také realizace vlastního projektu ve směru nějakých baby-friendly prostor:

Pokud dobře počítám, tak na Citadele budeš už v šestém měsíci těhotenství. Bude to vyžadovat nějaké speciální podmínky ze strany produkce?
Ano, na Citadele budu už v 6. měsíci. A protože je na mně už teď těhotenství hodně dobře vidět a miminko už v té době bude skrz mé břicho dobře slyšet a vnímat, rozhodla jsem se nakonec, že na Citadele hrát nebudu. Mrzí mě to, protože to bude super párty, ale jsou věci, které jsem absolutně víc prioritní... Takže třeba za rok: (pozn. Míšu nahradí nadějný talent Duncan Grey - link zde : http://www.youtube.com/watch?v=wnVq32P_CZo )

Předpokládám, že poslední dva roky jsi mnohem víc doma než tomu dřív bývalo. Najdeš si více času na hudbu nebo ho spíš věnuješ Oliverovi?
Určitě víc času trávím s Oliverem, snažím se mu věnovat maximálně, myslím, že je pro takto malé dítě důležité, aby si vytvořilo vazbu na rodiče. Takže mého volného času je méně. Ale i tak se snažím sledovat aktuální dění na hudební scéně.

Nestýská se ti po létání do zahraničí a hraní na velkých akcích?
Tak během uplynulého roku a půl jsem v zahraničí na velkých akcích několikrát hrála, což byl pro mě příjemný odpočinek od mateřských povinností. Ano, občas se mi zasteskne, ale tyto pocity nejsou nijak časté: Než jsem poprvé otěhotněla, hrála jsem opravdu pravidelně, každý víkend, často např. jeden den v Portugalsku, druhý den u nás, v Ostravě. Do toho jsem pracovala v televizi, psala jsem scénáře, starala se o PR a booking k našim akcím.... Bylo toho fakt hodně, až jsem jednu chvíli zatoužila po změně, která přišla s prvním dítětem. Navíc, poslední půlrok hraní mi nějak znechutil moje mínění o naší taneční scéně. Hrála jsem na akcích, kde o existenci taneční hudby snad nikdo nevěděl. A často jsem si uvědomovala, že právě na takových akcích hraju jen pro peníze. Což bylo špatně, o tom to přece být nemá. Proto jsem se rozhodla s hraním skončit. Neříkám, že mě tato hudba dál nebaví, ráda ji poslouchám, ráda si někdy půjdu zahrát, ale už ne tak, jako dřív, nebudu si touto cestou budovat kariéru. Koneckonců, myslím, že jako máma dvou dětí ani nebudu moct:

Jaké je momentálně tvé oblíbené jídlo?
Miluji thajskou kuchyni, dokonce jsme nedávno s Dalinem absolvovali kurz vaření těchto jídel: Takže často doma vařím thajská jídla, italská, mexická...a samozřejmě dětská: Co je mi absolutně vzdálené, je česká kuchyně. Mastná, těžká, plná mouky, bez chuti...

Která deska tě nikdy neomrzí?
Takových je celá řada, je to mnoho tracků, které dodnes ráda hraju, nebo jen poslouchám. Jeff Mills - Bells, New Order - Crystal, Utah Saints - Something Good, Underworld - Born Slippy, Digitalism - Zdarlight, DJ Rush - Motherfucking Bass...

----------------------------------------------------------

Michael Burian natočil klip v Americe
Pamatujete si ulici v Los Angeles, kde v luxusních buticích nakupovala Julia Roberts coby Pretty Woman? Právě tady natočil Michael Burian, rezidentní DJ rádia Evropa 2, klip ke svému novému singlu "Beautiful Love". Přestože se režie klipu ujal zkušený Christian Truong, který spolupracoval s takovými hvězdami jako Carl Cox nebo Mark Knight, natáčení se neobešlo bez problémů. Burianovi hrozilo zatčení, protože natáčení probíhalo bez povolení. "Neměli jsme na natáčení na Rodeo Drive od města povolení. To dostávají jen velké filmové produkce," přiznává Burian a jedním dechem dodává: "Naštěstí vše proběhlo rychle a bez problémů." I tak se jednalo o jeden z vůbec nejdražších českých klipů, náklady se vyšplhaly přes dva miliony korun.


Název díla: Michael Burian & Jean Luc ft. Ivan M & JK - Beautiful Love
Autoři hudby jsou: Michael Burian, Jan Lukeš, Ivan Myslikovjan
Autorem textu je Jiří Koběrský
Režie: Christian Truong
Producent: Moca Production

Odkaz na YouTube:
http://youtu.be/cunBjW1D4PM

Skladba vyjde digitálně 14. května, distribuována bude prostřednictvím elektronických obchodů - iTunes, Beatport…

----------------------------------------------------------

Videozdravice k akci Paul van Dyk

Michael Burian zdraví fanoušky akce Paul van Dyk (Brno 2012) a Robert Burian Vás zve ve videozdravici na akci s Paulem van Dykem. Jeden z nejslavnějších DJs světa, hudební producent, remixér a šéf vydavatelství Vandit - Paul van Dyk - se vrací do České republiky.


-------------------------------------------------------------------

Evolution - nová deska Paul van Dyka je tu
Konečně jsme se dočkali - nové album Paul van Dyka, který se představí 15. června v brněnské Kajot aréně, je tu! Tato deska je "evoluční a zároveň revoluční" jak uvádí samotný legendární autor. Ostatně i proto trvala její příprava dlouhých pět let, ale na výsledku je to znát. Rozmanité skladby a rozmanité názvy jako Heart stops beating nebo Wonderful day dokazují, že Paul dbal na každý detail, a proto vychází hned v několika edicích jako je například CD+DVD nebo sběratelská verze na dvou vinylech. Propracovaná je i vizuální stránka, kterou si můžete dosyta vychutnat pokud zvolíte verzi s DVD. Na desce naleznete jak čistě sólové skladby, tak tracky, které vznikly ve spolupráci s lidmi jako jsou Austin Leeds, zpěvák Plumb, ruský DJ a producent Arty nebo třeba zpěvák skupiny Owl city Adam Young. Víme však, že psát o hudbě je jako vykládat kreslený vtip, proto vám s radostí představujeme celé album, které si můžete poslechnout skrz Paul van Dykův oficiální Soundcloud kanál! Nezbývá tedy než popřát pěkný poslech a těšíme se, až celou Evolution show uvidíme na živo v červnu, v Brně!Paul van Dyk - Evolution by paulvandykofficial


Zdroj:
http://soundcloud.com/paulvandykofficial/sets/paul-van-dyk-evolution
------------------------------------------------------------

|| ZVÝŠENÍ CENY VSTUPENEK STANDART || Od 14.4.2012 8:00 bude zvýšena cena vstupenek STANDART z původních 599,- na konečných 699,-!. Pro všechny, kteří chtějí být u světové zastávky Evolution umělce Paula van Dyka, na brněnské Citadele, která se koná 15. června, exkluzivně v Kajot Aréně, je toto poslední šance, jak koupit vstupenky za nižší cenu! VIP a VIP Deluxe zůstavají na původní ceně! Vsupenky exkluzivně nabízí předprodejní síť Ticketportal!

-------------------------------------------------------------

Paul van Dyk má vlastní značku parfému! A předá Vám jej osobně v Brně + videozdravice
Po cvičkách s Tiëstovým podpisem a triviální DJ hře na Nintendo Wii se jménem Armina van Buurena přišel před dvěma lety na světový trh další spotřební artikl se signaturou světové trancové legendy. Narozdíl od předchozích dvou produktů se však jedná o zboží, které je dodnes žádané a stalo se oblíbeným i mezi lidmi, kteří jméno Paul van Dyka nikdy neslyšeli. Řeč je o Dykově parfému s názvem Volume, který v roce 2010 začala exkluzivně vyrábět prestižní švédská značka kosmetiky Oriflame. Nevíme a možná bychom ani nechtěli vědět, jak voní Paul van Dyk po tří hodinovém setu, ale díky tomuto parfému může dnes každý muž vonět tak jako když Paul nastupuje na stage v perfektně vyžehlené košili. Nikdo z nás zřejmě nepředpokládá, že Paul van Dyk si během dlouhých zimních večerů podomácku míchá tajemné substance a snaží se vymyslet tu pravou Eau de Toilette, a proto je zjevné, že vývoj této vůně byl svěřen někomu povolanějšímu.

Tím někým byla Marie Salamagne, která spolupracuje s prestižními výrobci parfému jako jsou Guerlian, Salvatore Ferragamo a Kenzo. Při vymýšlení vůně Volume se nechala inspirovat nočním životem v Paříži, osvěžujícími koktejly a samozřejmě také taneční hudbou. Základem Volume Eau de Toilette jsou hřebíček, bluma a bylinka s názvem pačuli, která se svou vůní a vzhledem podobá mátě. To vše doplňují esence limetky, muškátového oříšku a cedrového dřeva. Výsledkem je pak vůně, která se skládá z několika rozdílných fragmentů, které dohromady tvoří neobyčejný pulzující celek, který podtrhne charakter každého mladého a energického může. Parfém Volume Paula van Dyka bude též k dostání v Brně, 15.6., Kajot aréna!

A pozor, sám Paul van Dyk poprvé svolil k soutěži o parfém, který dvoum vyvoleným osobně předá v šatně mistra a poskytne také focení! Připravujeme podrobnosti!

Video na YouTube: http://youtu.be/YZEYGREnjdY

Videozdravice PVD: http://www.youtube.com/watch?v=CaI2xvCK9H4
----------------------------------------------------------

Beatnut: Těším se, až poznám váš noční život

Beatnut: Těším se, až poznám váš noční život! V dnešním rozhovoru se dozvíte více o berlínském Beatnutovi, který patří mezi zastánce gramofonů a rychlých mixů, díky čemuž se v roce 2006 stal vítězem německého DJ šampionátu. O jeho vítězství, vztahu k naší architektuře a kultuře i o jeho DJských modlách jsme se bavili v následujícím rozhovoru Ahoj, máme tu první jarní dny, které na většinu lidí působí až nevídaně optimisticky. Máš to stejně? Zdravím! Jasně, miluji jaro! V únoru tohoto roku jsem strávil čtyři týdny na dovolené v Asii, takže jsem si toto krásné období začal užívat ještě o něco dřív než všichni ostatní v Evropě.


Do podvědomí většiny lidí jsi se dostal v roce 2006, kdy jsi vyhrál v soutěži Corona DJ Champion. Jak těžké bylo dosáhnout tohoto ocenění?

V té době jsem hrával hodně nabušený sety, ve kterých jsem kombinoval mnoho hudebních žánrů, který jsem do sebe míchal fakt rychle. Pravidla soutěže však byla taková, že každý DJ měl jen 10 minut na to, aby se předvedl v tom nejlepším světle. Já osobně jsem se toho ujal tak, že jsem během 10 minut namíchal 30 skladeb a samplů. Ostatní DJs byli taky dobří, ale řekl bych, že se až moc utápěli v jednom stylu a to je dělalo nezajímavými. Takže jsem asi vyhrál proto, že jsem odehrál opravdu pestrý set a nebránil jsem se namíchat do sebe několik různých stylů.

Trénuješ svůj DJský um ještě doma nebo už hraješ jen na akcích?
Pořád se snažím trénovat svoje schopnosti, ale doma už nehraji - takže jen na akcích. Posledních pár let jsem se začal zaměřovat na tzv. harmonické míchání. Jeho základem jsou perfektní přechody mezi jednotlivými skladbami, bez harmonických odchylek nebo rozdílů. Samozřejmě také trávím plno času tím, že poslouchám a stahuji novou hudbu - stejně jako každý zapálený DJ :)

Na Youtube jsem viděl jedno tvoje video a všiml jsem si, že i v roce 2012 stále hraješ z gramofonů (v kombinaci s laptopem), což už je pomalu ojedinělý úkaz na poli světové taneční scény. Co tě k nim stále přitahuje?
Má to výhody i nevýhody. Nejdřív musím ale zmínit, že pracuji v obchodě s vinyly, takže můj vztah k deskám je opravdu hluboký. Jednou z výhod hraní z vinylu je jejich nezaměnitelný a perfektní zvuk. Jak už jsi ale řekl, ve skutečnosti hraji z timecode vinylů, takže zvuk je v podstatě digitální, ale i tak to má svoje kouzlo. Baví mě to mnohem víc než hraní z CD playerů. Pokud je řeč o programech jako je Ableton, které ti perfektně sladí všechny zvukové stopy, tak to je pro mě nuda.
Každopádně ale je dost možné, že v budoucnosti přejdu na nějaký čistě digitální systém, díky kterému budu moci míchat třeba 4 desky zaráz a hrát si s nimi jak jen budu chtít.

Mluvíš o kreativním zasahování do hudby, a proto mi to nedá, abych se tě nezeptal, co ty a vlastní produkce?
Hehe, pořád pracuji na svém prvním singlu, který se bude jmenovat single "You ain't that one feat. D. Moon", který bude konečně vydán v průběhu příštích týdnů.

Takže se cítíš víc jako DJ nebo jako producent?
Cítím se více jako DJ, ale díky tomu, že začínám rozumět produkci, se ze mě stává i lepší DJ :)

Na které koníčky a záliby se dostává ve tvém volném čase?
Ve volném čase se snažím hlavně sportovat, takže rád chodím šplhat po zdech a věnuji si také cvičení crossfit, díky kterému se udržuji fit. To je zapotřebí, vzhledem k tomu, že pracuji hlavně v noci.

Kdo je pro tebe nejslavnějším DJem světa?
Miluji progressive sound v podání Awella nebo německého techno producenta Marka Hemmana. Musím také zmínit Jeffa Millse, Paul van Dyka nebo Ricarda Villalobose, které obdivuji za jejich způsob hraní a celkového vystupování.

Slyšel jsem, že máš Českou republiku celkem v oblibě, i když jsi tu ještě nikdy nehrál...
Ano, miluji Prahu a to především na jaře! Všechny východoevropské země jsou kombinací slovanských kořenů a ohromující moderní architektury a to se mi opravdu líbí. V Brně budu hrát poprvé pro české publikum, a proto se opravdu těším, až poznám váš noční život!

Chtěl bys tomuto publiku něco vzkázat?
Music is the answer!

Více informací o Beatnutovi naleznete na stránkách:
https://www.facebook.com/BeatnutBerlin
http://soundcloud.com/djbeatnut
http://www.djbeatnut.com------------------------------------------------------------------------

Zajímá vás co je nového u Paul van Dyka, jak se připravovalo jeho nové album nebo na co se můžete těšit v rámci je aktuálního Evolution tour, které v červnu zavítá i do brněnské Kajot arény? Pak pokračujte směle dál ve čtení tohoto rozhovoru.Ahoj Paule, jak bys svými vlastními slovy uvedl své nové album s názvem Evolution?
Je to směsice nových nápadů, která se v mé hlavě a ve studiu rodila několik let. Zvukově je to opět posun někam dál a musím říct, že jsem s tímto albem opravdu spokojený - je v něm zachycen vývoj - Evoluce!

Toto album bude doplněné o speciální vizuální podklady jako jsou videa a různé animace... co Tě k tomu vedlo?
Žijeme v 21. století a takřka všechny přenosné přehrávače - ať už je to telefon nebo iPod mají displej, takže se přímo nabízí, aby hudba byla více propojené s vizuálním uměním a naopak. Album Evolution tím bude velmi specifické a těším se na ohlasy lidí, pro které to doufám bude pravý audiovizuální zážitek. Mimochodem některé z těchto vizualizací budou zakomponovány i do mých vystoupení na Evolution show, takže se můžete těšit na to, že budete svědky velkého třesku i následného vývoje planety Země.

Jak vidíš sám sebe za pár let?
Určitě budu stále hodně času věnovat hudbě a politice, ale je dost možné, že omezím cestování po světě... přeci jen každoročně oblétnu naši planetu několikrát dokola, což zní sice krásně, ale je to nesmírně vyčerpávající

Jsi známý i pro svou angažovanost v politice a v charitativní činnosti... co tě přivedlo do této sféry?
Chci pomáhat lidem kolem sebe, protože nedokážu sedět doma se zkříženýma rukama a sledovat, co se děje tam venku. Cítím to jako svoji povinnost a proto se angažuji i v politické sféře a snažím se apelovat na politiky a vyvolat nějakou diskusi, jejíž závěry mohou pomoci lidem, kteří to potřebují.

Jaký má Paul van Dyk vztah k České republice?
Kladný samozřejmě! Máte skvělé publikum a líbí se mi sledovat, jak u vás taneční scéna rok od roku roste a vyvíjí se. Začínali jste s velmi malou scénou a poměrně pozdě oproti ostatním západním státům, ale vidím u vás velký progres!

Předprodej vstupenek : http://ticketportal.cz/podujatie_search.asp?id=129226
Aftermovice Citadela 2010 Paul van Dyk : http://youtu.be/X37f7y0frDM
Videoreportáž z Kajot Arény : http://www.youtube.com/watch?v=QXQdWbSiICo
Událost akce na Facebooku : http://www.facebook.com/events/255642251186551/
Web akce : www.paulvandyk.cz, www.citadela.info---------------------------------------------------------------

Paul van Dyk - je tu další videosoutěž
Otázka se týká záznamu z vystoupení Paula van Dyka z brněnské Citadely v roce 2010. Vyhrát můžete VIP DELUXE za 2499,- s neomezeným kreditem na baru a nové album Evolution. Koukněte na video a odpovězte:
Otázka: Jak se jmenuje CD, které se objeví ve videu?
a) Paul van Dyk Let Go
b) Paul van Dyk Nothing But You
c) Paul van Dyk For An Angel

Video : http://youtu.be/X37f7y0frDM

Výhra : 1 x VIP DELUXE, 1 x Evolution album

Soutěž bude uzavřena : 1.6.2012
Adresa na zasílání odpovědí : info@pnps.as

-------------------------------------------------------

Dj Lucca videozdravice - LINK http://youtu.be/dq4E8wxbyCM

-----------------------------------------------------

Paul van Dyk - třetí do party

Brno bylo ve středoevropském měřítku vždy považováno za mekku obřích tanečních akcí, na kterých hráli a dodnes hrají světově nejproslulejší DJové. Jen za poslední rok se v moravské metropoli představili taková jména jako jsou Tiësto nebo aktuální jednička světové taneční scény - dle DJ mag top 100 - David Guetta!Je nám proto ctí pozvat do brněnské Kajot arény muže, jehož zásluhou se elektronická taneční hudba dostala do podvědomí miliónů lidí po celém světě. Producenta a DJe, který za svou téměř 20 letou kariéru stihl dobýt celou zeměkouli a který se díky své neskonalé píli stále drží na špici a právoplatně se rok co rok umísťuje na předních příčkách uznávaných anket o nejlepšího DJe planety. Přitom je zapotřebí si uvědomit, že je to rok od roku těžší a těžší úkol. Zatímco před pár lety bojoval o prvenství světové jedničky "jen" s Tijs Michiel Verwestem alias Tiëstem, nyní se do popředí DJských anket hrne mladá krev, zastoupená například Aviciim nebo Afrojackem. V porovnání s Paul van Dykem jsou však tato jména na úplném začátku a je otázkou, jak si svou formu a pozici na světové taneční scéně dokáží udržet. Nikdo dnes nedokáže říct, kde tito DJové budou za 20 let, jediné co víme je, kde je po 20 letech Paul van Dyk - stále na výsluní!

Co je tajemstvím jeho úspěchu? Je to především neskutečné odhodlání a do jisté míry i obětavost a nevyčerpatelná láska k hudbě, která jej stále žene kupředu. Paul van Dyk využívá ty nejnovější trendy, které současný DJing nabízí, díky čemuž jsou jeho sety nesrovnatelně živější a oproti ostatním DJův i originálnější, protože své vystoupení doplňuje o živou improvizaci, díky které je každé jeho vystoupení samostatným koncertem. Nové technologie a postupy používá také při produkování své hudby a není proto divu, že o jeho tvorbu mají zájem například takové společnosti jako je EA Games, která patří mezi nejznámější výrobce počítačových her na světě. Ostatně propojení hudebního a vizuálního umění oslovuje van Dyka již velmi dlouho, a proto jeho aktuální album Evolution vyjde i ve speciální CD + DVD edici v rámci které budeme mít možnost zhlédnout několik klipů k singlům i speciální vizuály, o které se postarali vybraní mistři tohoto oboru.

Paul van Dyk jednoduše ví jak neusnout na vavřínech a své zkušenosti, finance i čas investuje do projektů, ze kterých mají radost jak jeho fanoušci po celém světě tak lidé, kteří se ocitli v sociální nouzi a jsou odkázáni na charitu, které se PvD věnuje takřka vždy, když není ve studiu. Díky tomu je vždy o krok napřed oproti ostatním DJům, po kterých po pár letech většinou neštěkne ani pes.
------------------------------------------------

Citadela - kdo je Dj Elio?
Brněnský DJ Elio, vlastním jménem Martin Tocháček, je známou postavou jak na poli české taneční scény tak ve světě designu. S jeho dekoracemi jste se mohli setkat například na VIP stage na listopadové Apokalypse, kterou skvěle oživil a zútulnil. V rámci červnové Citadely s Paul van Dykem na něj čeká nová výzva - udělat z Kajot arény klubové prostředí, ve kterém se budou všichni cítit příjemně a "ne-komeťácky". Už nyní víme, že se tohoto úkolu svědomitě a s elánem ujal a těšíme se, až dojde k samotné realizaci na místě. Elio má však i své čestné místo v line-upu, a proto si dnes v krátkosti představíme jeho DJskou kariéru.

Narodil se v roce 1982 v Brně. V roce 2000 se začal zajímat o elektronickou hudbu od interpretů jako Underworld, Daft Punk. Rok poté se seznámil s pár lidmi z klubové scény - promotéři a DJs z agentury Mersey, s kterými začal spolupracovat na dekoracích a designu na party. Během této doby mnohem hlouběji pronikl do elektronické hudby - především house a progressive. Po několika vydařených akcích si uvědomil, že nechce pouze poslouchat a tancovat. Proto se začal učit hrát v brněnském klubu Mersey. V roce 2004 začíná svoji DJskou kariéru s hudbou ve stylech funk, 70's disco, garage. Později začíná spolupracovat se svým nejlepším kamarádem - DJem Gugou. Byli absolutně zbláznění do DJingu, který trénovali celé dny na starém mixážním pultu a bednách, ale s dobrými CD playery. Později začali kupovat také desky a vystupovali jako duo - Louis & Guga - orientovaní na house a progressive, později také na electro. Společně účinkovali na úspěšných klubových nocích a festivalech jako: Rio De Riviera (Brno), Eternity (Fléda, Fabric), Groovin* (Mersey), Pure (Mecca), Free Mondays (Roxy), Hradhouse (Boskovice), Paradog (Slovensko), Elektra (Fléda) a další. Louis Elio stále vyhledává kvalitní elektronické zboží - zaměřené na minimal, progressive a electro house, které mícha do euforického příběhu. Neustále spolupracuje s bookingovou agenturou Mersey díky níž má rezidenturu na party Goovin*, která je orientovaná více na styl house, a na festivalu Hradhouse.
Eliova inspirace taneční scénou se skvěle promítá o do jeho designerských aktivit - ostatně posuďte sami:-----------------------------------------------------------

Burian & Burian: Spojuje nás obrovská láska k hudbě! Před Citadelou s Paul van Dykem jsme vyzpovídali československou dvojici Burian & Burian, čili Michaela a Roberta, která se premiérově představí právě 15. června v brněnské Kajot aréně. O jejich přístupu k hudbě, o spolupráci s élevy české popové scény nebo třeba o skupině Oceán se dočtete na následujících řádcích.


Ahoj , nastal rok 2012, což může být podle určitého výkladu Mayského kalendáře poslední rok naší planety v takové podobě, v jaké ji známe. Jak by vypadal váš poslední týden před oním osudným datem, kdyby bylo na sto procent jisté, že Mayové měli pravdu?
Michael> Ahoj, Maysky kalendář je určitě zajímavý, ale na konec světa v letošním roce opravdu nevěřím a tak ti opravdu nemůžu říct jak by ten můj poslední týden vypadal.
Robert> Ahoj, ak by som mal byť úprimný, tak som sa nad týmto v skutočnosti ešte nikdy nezamyslel, ale myslím, teda som presvedčený, že ak by som vedel, že nasledujúci týždeň má byť môj posledný, tak určite by to nedopadlo nijak ináč ako PARTY a so všetkým čo k tomu patrí, aby som neodišiel z tejto planéty znudený : To by som si nemohol dovoliť, pretože PARTY a ľudia, ktorí majú radi zábavu sú môj život od začiatku až do osudného konca a nemyslím si, že je na tejto planéte mladý člověk, ktorý nemá rád parties.

Pokud to vezmeme z optimističtějšího hlediska a budeme brát rok 2012 jako běžný rok, tak by mě zajímalo, s jakými cíly jste do tohoto roku vstoupili a to jak v profesním, tak osobním životě.
Michael> Můj osobní život v podstatě neexistuje, žiji na 100% můj profesní život. Možná je to škoda, ale bohužel to jinak neumím. Předsevzetí si nedávám, ale určitě mám připraveny nějaké plány. Určitě v letošním roce, jako projekt Burian & Burian, vydáme několik releasů. První je už venku a jmenuje se The Feel, další track je před dokončením a už teď mužu prozradit , že se bude jmenovat Run and Fly a vocal k němu nazpíval Samer Issa. Připravené jsou ale už i další tracky o kterých určitě uslyšíte v průběhu letošního roku. Mimo projektu Burian & Burian pracují i na další produkci. Hotový je například track Beautiful Love na kterém jsem spolupracoval s talentovaným Jeanem Lucem a ke kterém budu příští týden natáčet videoklip během mého vystoupení v Los Angeles.
Robert> Do každého nového roku sa snažím vstúpiť s tým, aby bol lepší ako ten predchádzajúci. 2012 bude znamenať aj vydanie môjho druhého sólového albumu, kde som spolupracoval so zaujímavými ľudmi zo slovenskej ale aj českej scény. Okrem toho sa veľmi teším, že som v kontakte aj s ľudmi, ktorí sú na správnom mieste a ovplyvňujú aktuálny trend práve cez tie najväčšie médiá. Robím všetko preto aby som využil maximum k tomu aby som bol spokojný, aby som si splnil čo najviac cieľov a aby boli spokojní aj moji fans, to je pre mňa najdôležitejšie, pretože práve fans sú hnací motor môjho absolútneho pôsobenia na scéne. Avšak tento rok je pre mňa lepší ako tie predchádzajúce už len preto, že sa môžem zúčastniť tak prestížnej a veľkolepej akcie akou Citadela bezpochyby je. Je to pre mňa veľká pocta a neuveriteľne si to vážim.

Burian & Burian live PA je novinka na československé taneční scéně... Jak k této kooperaci došlo a co vás kromě společného příjmení spojuje?
Robert> Spolupráca vznikla spontánne a v podstate úplne prirodzenou cestou, vznikol nápad, pokecali sme a projekt bol na svete. Nebolo to v žiadnom prípade ani plánované ani účelové a ani nič podobné. V roku 2012 sústredím energiu práve do projektu Burian & Burian a ukázalo sa, že toto spojenie za tak krátky čas prináša už svoje ovocie, v každom prípade môžem prezradiť, že toto nieje ešte ani začiatok toho čo príde : A na otázku "čo nás okrem spoločného priezviska spája?" odpoviem stručne - láska k hudbe :
Michael> Náš projekt existuje od loňského roku, kdy jsem Roberta oslovil s žádosti o remix mého tracku Secret . Poté Robert navrhl spolupráci a já byl pro a hned jsem mu navrhl projekt Burian & Burian, který považoval za skvělý nápad a vše hned začalo. Během loňského roku máme za sebou remix pro Oceán a také Aviciho skladbu Bromance. Mimo to vyšel i nás první autorský track Réunion, který měl obrovský ohlas, což nás utvrdilo v tomto projektu dále pokračovat. Mimo našeho příjmení nás hlavně spojuje obrovská láska k hudbě a také pracovní nasazení s kterým do projektu oba jdeme.

Minulý rok jste udělali remix písně Odlesk tvůj od legendární skupiny Oceán. Jak jste se dostali k remixování této skladby a co se vám osobně vybaví v mysli, když je řeč o skupině Oceán?
Michael> Jsem od mladí obrovským fanouškem skupiny Oceán a během mého šestiletého pobytu v Českých Budějovicích jsem se i s členy skupiny osobně seznámil a jsme do dnes přátelé. Tím pádem to nebyla náhoda , když mne Honza Vozary o remix požádal a já jsem samozřejmě strašně rád vyhověl.
Robert> Odpoveď na túto otázku by som prenechal práve Michalovi, pretože ak si dobre spomínam, tak skupina oslovila práve jeho a potom sme remix doriešili spoločne. Skupina Oceán je pre mňa legenda a vždy budú mať muzikanti takéhoto formátu u mňa velikánsky obdiv. V Čechách mám veľké množstvo favoritov, pred ktorými mám rešpekt či už ako pred hudobníkmi tak aj ako pred ľudmi.

Na vašich dalších chystaných singlech jste spolupracovali se Samerem Issou a Benem Christovao. Čím vás zaujali zrovna tito dva elévové české popové scény a jaká s nimi byla spolupráce?
Michael> Kluky znám už delší dobu osobně a neberu je jako pop hvězdy, ale hlavně jako umělce . Podle mne jsou jedni z mála kdo tady má na pop scéně co říct a hlavně v sobě nosí i potenciál úspěchu v zahraničí. Track se Samerem už je nahraný a spolupráce byla naprosto skvělá. Na tracku s Benem právě společně pracujeme a tak výsledek zatím nemůžu komentovat, doufám ale že to dopadne tak , jak jsem si představoval.

Poprvé se představíte v Burian & Burian live PA právě na Citadele v Kajot aréně. Live PA je poměrně široký pojem - na co konkrétně se návštěvníci mohou těšit a co si pod tímto názvem mají představit?
Michael> V programu máme vyhrazené dvě hodiny a v těchto 120 minutách se představí Robert ve svém krátkém setu, poté přestavíme živé naší společnou produkci a na závěr se představím já v krátkém sólo setu. Pro vystoupení budeme používat aktuální hardware a software, který používáme i při produkci ve studiu.

Michale, ve spojitosti s českou a potažmo i slovenskou taneční scénou, takřka každý zahraniční DJ mluví o úžasném publiku, které tu máme. Ty máš díky svým zahraničním výjezdům poměrně slušnou možnost srovnání. Je tomu opravdu tak a je to určité československé specifikum? Dalo by se naše publikum přirovnat k nějakému jinému?
Michael> Milují domácí publikum! Cítím to ale asi trochu jinak, protože jsem doma a je to pro mě domácí publikum. Zažívám ale i skvělé akce i v zahraničí. Vždy je to o místě a o momentální náladě lidí, kteří se na akci sejdou. Zažil jsem skvělou party doma, ale někdy i slabší a nudnou a stejně tak je to i venku. Někdy můžeš zahrát v Miami a vše je skvělé a jedinečné a pak přijedeš do Dallasu a party nestojí za nic :)

Oba pracujete na tom, abyste se dostali co nejvíce do zahraničí - k tomu je zapotřebí i určitá jazyková vybavenost. Měli jste s tím někdy zezačátku kariéry problém nebo je hudba natolik univerzálním jazykem, že se šlo s lidmi v zahraničí vždycky nějak domluvit?
Robert> Hudba je bezpochyby univerzálny jazyk a v živote som nezažil lepší pocit ako keď spravíme niečo v štúdiu a potom to môžeme prezentovať ľuďom a oni to príjímajú s obrovským nadšením bez ohľadu na to či je to na slovensku, v Čechách, v Nemecku, alebo hocikde inde na svete. Tá dávka energie, ktorú človek dostane od ľudí naspäť počas svojho vystúpenia sa nedá porovnať s ničím. Čo sa mňa týka, tak som nemal problém sa dohovoriť keďže angličtinu ovládam a tá je v dnešnej dobe tiež univerzálny jazyk.
Michael> Osobně ovládám několik světových jazyků na úrovni abych se domluvil. Když ale člověk začne hrát, tak už žádný jazyk nepotřebuje a vše říká hudbou a lidé mu všude rozumí :)

Závěrečná otázka - na které koníčky nebo činnosti vám díky hudbě nezbývá čas?
Michael> Asi to bude znít jako klišé, ale můj koníček je hudba a tak na nic jiného čas nepotřebuji :)
Robert> V súčasnosti a v doslova hektickej dobe je celkom obtiažne mať v živote systém a zároveň mať veci nastavené tak, aby zostával čas aj na relax resp. koníčky či činnosti. Ja som ale veľmi rád, že sa mi to podarilo zkombinovať takže si viem nájsť čas aj na oddych. Môžem ale prezradiť, že to trvalo dlho dokonca niekoľko rokov a dovolím si tvrdiť že naučiť sa relaxovať je tažšie jako pracovať. V každom prípade to funguje a prajem všetkým ľudom aby sa niekedy v živote zastavili a našli si čas aj seba.

---------------------------------------------------------

Vstupenky na Paula van Dyka za 599 CZK se blíží k vyprodání
I tento stav standartních vstupenek za 599,- má na svědomí producentská a dj legenda Paul van Dyk. A nebo je to jeho novým albem Evolution, které již před samotným uvedením na trh, zaznamenává ojedinělý úspěch. Vstupenky za 599,-, které nabízí exkluzivně síť Ticketportal, se blíží ke svému vyprodání. Následně bude cena vstupného zvýšena na 699,-. Vyprodání vstupenek odhadujeme na 10 - 15 dnů (možná dříve).Cena zůstane zachována u VIP vstupenek (v prodeji ještě 113ks, dále bude prodej zastaven), a u VIP DELUXE (v prodeji ještě 183ks, dále bude prodej zastaven)

Vstupenky zakoupíte zde : http://www.ticketportal.cz/predstavenie_javisko_view.asp?IDPred=1267409

Web akce : www.paulvandyk.cz------------------------------------------------------

Soutěž k Paul van Dykovi a jeho zastávce v Brně
Otázka se týká druhého uvolněného tracku z nového alba Evolution, Eternity. Koukněte na oficiální video ke skladbě a vypozorujte - V kolikáté minutě se ve videu poprvé objeví Paul van Dyk?
Video : http://www.youtube.com/watch?v=npiBAlRN70Y
Výhra : 1 x album Evolution, 1 x VIP Deluxe
Odpovědi na info@pnps.as

---------------------------------------------------------

Kdo je DJ Beatnut + videoreportáž pro akci Paul Van Dyk
DJ Beatnut pochází napůl z Berlína a napůl z ukrajinského města Oděsa. V jeho krvi se tudíž mísí perfekcionistický smysl pro Djing a slovanská nespoutanost, díky které mají jeho sety jedinečný náboj. Ke svému hraní používá zásadně gramofony, což pouze dokazuje jeho lásku k tradičnímu DJskému řemeslu, které si díky neskutečné píli takřka dokonale osvojil. Právem byl proto v roce 2006 zvolen vítězem soutěže Corona German DJ Champion a vícemistrem v klání Corona World DJ Championship. Tento titul se stal zásadním mezníkem jeho kariéry a otevřel mu dveře do celého světa. Není proto divu, že ke dnešnímu dni má odehráno přes 200 vystoupení v mnoha zemích a ročně odehraje na 150 setů jak v Německu tak za v zahraničí. V roce 2011 dokonce namíchal speciální set pro vyhlášenou radiovou show rádia Ministry of Sound!

Domácí publikum uznává jeho originální hudební projev, ve kterém se mísí prvky progressivu, baleárského housu, electra a urban disca a díky tomu získal rezidenturu ve vyhlášených berlínských klubech Spindler&Klatt a 40seconds. Inspiraci čerpá od světových jmen jako jsou Afrojack, Laidback Luke, Martin Solveig, Deadmau5 nebo třeba Axwell. Nevídaný cit pro taneční hudbu, píle, energičnost a soustavné zdokonalování - právě tyto vlastnosti dělají z Beatnuta nevšedního DJe, který svým mladickým elánem dobyl nejen berlínské kluby. Jsme si jisti, že stejně tak ohromí i české publikum v rámci červnové party Citadela s Paul van Dykem!

Sety:
http://soundcloud.com/djbeatnut/dj-beatnut-www-djbeatnut-com-louder-than-words-mixtape-11
http://soundcloud.com/djbeatnut/beatnut-presents-kriz-belan-day-n-nite-2009-05-01

Video:
http://vimeo.com/35561135

Facebook událost k akci :
http://www.facebook.com/events/255642251186551/?context=create

--------------------------------------------------------------

Videoreportáž pro akci Paul Van Dyk, představujeme Kajot Arénu - http://www.youtube.com/watch?v=QXQdWbSiICo

---------------------------------------------------------------

Paul van Dyk a vrcholy jeho kariéry
Již za tři měsíce zavítá Paul van Dyk v rámci svého turné k novému albu Evolution do brněnské Kajot arény, a proto je na místě, abychom vám tuto DJskou celebritu v krátkosti představili. Respektive původní záměr byl představit vám Paul van Dyka jen v krátkosti, ale brzy jsme zjistili, že je to prakticky nemožný úkol, protože jeho kariéra je velmi pestrá plejáda úspěchů a splněných snů, o kterých se nedá napsat prostá rešerše. Ostatně posuďte sami. Nominace na cenu Grammy, každoroční umístění mezi nejlepšími DJs světa dle většiny žebříčků a dvojnásobný světový DJ číslo 1 dle ankety DJ Magu "Top 100 DJs poll". Není mnoho světových stálic, které by pracovaly tak tvrdě a držely se mezi nejlepšími stejně dlouho jako Paul van Dyk, který vyprodává haly a zásadní festivaly na všech obydlených kontinentech. Pokud máte rádi čísla, tak vězte, že má na svém kontě více než 3 miliony prodaných desek a každý rok obletí ve svém tryskáči planetu Zemi takřka 16x dokola!A v číslech pokračujeme - na Silvestra roku 2008 zahrál Paul van Dyk davu v brazilském Rio de Janeiru, který čítal přes 1 milion lidí. Podílí se také na produkci hudby k počítačovým hrám a spolupracuje s jednou z nejprestižnějších společností v tomto oboru - EA Games. Pokud paříte hry jako jsou například známé Mirror's Edge nebo Grand Slam Tennis, tak vám k tomu hraje hudba právě od berlínského hudebního architekta s úsměvem dokořán. Van Dyk se nebrání ani remixům a ne ledajakým remixům! Známý je jeho remake skladby z filmu Temný rytíř, kterou v originále složil nejuznávanější filmový hudební producent současnosti Hanz Zummer. Paulovo jméno jste mohli spatřit i na remixech pro Depeche Mode, Justina Timberlaka nebo zlobivé školačky Britney Spears. Na albu In Between z roku 2007 pak můžete slyšet jeho kolaboraci s Davidem Byrnem nebo Jessicou Sutta z Pussycat Dolls. Pokud během televizních reklamních pauz nepřepínáte mezi kanály, tak jste možná van Dykovi skladby slyšeli i ve spotech na Motorolu (za ten získal dokonce ocenění), HBO, Land Rover nebo Jeep.

Je také velmi angažovaný v politické sféře a snaží se přispět jak ke zlepšení svého rodného města Berlín, tak zemí třetího světa. Spolupracuje proto s německým Červeným křížem a charitou, která pomáhá dětem v indickém Mumbai. V roce 2004 se jakožto jediný producent elektronické hudby připojil ke kampani Rock The vote, během které se společně s Bono Voxem, P Diddym, Black Eyed Peas a Georgem Clintonem snažili přesvědčit mladé Američany, aby přišli k volebním urnám. Dostal také čestnou medaili za spolupráci na programu, který měl za cíl pomoci chudým berlínským dětem.

Paul van Dyk vyrůstal ve východním Německu a jeho vášeň pro taneční hudbu se rozvinula ještě před pádem Berlínské zdi. V 90. letech se pak naplno začal věnovat produkci a díky obrovskému hitu For an Angel o něj najednou začal jevit zájem celý svět. Nebýt však změny režimu, jeho talent by zřejmě zůstal lidem utajen, a proto se dnes snaží podporovat jak mladé umělce tak lidi, ke kterým osud nebyl nakloněn.

Dnes je Paul van Dyk vítaným hostem jak v každém světovém klubu tak na těch největších festivalech od New Yorku po Londýn, Ibizu, Indii, Čínu i Singapur. Jsme rádi, že se tento velikán světové taneční scény představí i v Brně a na závěr uvádíme stručný výčet jeho ocenění: Nominace Grammy 2005 v kategorii Best Dance/Electronic Album, Best Global DJ, Best NuNRG/Euro Track, Best Producer a Best Mix Compilation za album The Politics of Dancing 2, America's Favorite DJ 2004+2005, Best International DJ, Best Event and Best Music (Dancestar Awards 2004), Mexický Oscar za film Zurdo, Best International DJ (Ministry of Sound Magazine), Man of the Year (Mixmag)


-----------------------------------------------------------

DJ Beatnut pochází z Berlína a své místo v line-upu Citadely dostal především díky svým DJským schopnostem, za které byl v roce 2006 oceněn prvním místem v klání Corona German DJ Champion. Svou roli favorita potvrdil ve stejném roce i v soutěži Corona World DJ Championship, ve které umístil na druhém místě. Během svých setů vás provede vodami progresivního i baleárského housu a zabrousí také do okrajových vod electra a urban disca. Tuto originální a směsici stylů servírovanou brilatním způsobem, prezentoval již ve více než 200 klubech po celém světě a není divu, že ročně odehraje v průměru více jak 150 vystoupení. Inspiraci čerpá od světových jmen jako jsou Afrojack, Laidback Luke, Martin Solveig, Deadmau5 nebo třeba Axwell.

Videozdravice : http://www.youtube.com/watch?v=nhk55eozeXc

Sety:
http://soundcloud.com/djbeatnut/dj-beatnut-www-djbeatnut-com-louder-than-words-mixtape-11
http://soundcloud.com/djbeatnut/beatnut-presents-kriz-belan-day-n-nite-2009-05-01
----------------------------------------------------

Paul van Dyk a jeho radiové show + trailer

Paul van Dyk sice tráví většinu roku buď ve vyprodaných halách nebo na palubě svého tryskáče, ale i když je ve svém rodném městě - v Berlíně - nezapomíná na své fanoušky po celém světě, kterých má jen na oficiálním Facebookovém profilu přes 2 milióny. Každý týden k nim promlouvá na radiových vlnách ve svých pořadech "Paul van Dyk's VONYC Sessions" a "Soundgarden" a vzhledem k tomu, že žijeme v éře digitálních technologií, není nic jednoduššího než naladit si van Dykův stream i z pohodlí vašeho domova a zkrátit si tak čekání na 15. června, kdy se představí v brněnské Kajot aréně! Jak na to? Možností je hned několik.Pokud preferujete radiovou show VONYC Sessions, ve které máte možnost slyšet každý týden, již více než 6 let to nejlepší z taneční hudby, tak doporučujeme standardní podcastové kanály jako jsou například oficiální stránky Paul van Dyka: http://www.paulvandyk.com/podcast.php

nebo u nás stále čím dál tím populárnější portál iTunes: http://itunes.apple.com/us/podcast/paul-van-dyks-vonyc-sessions/id351975870

Možná patříte mezi ty šťastlivce, kteří přijímají satelitní rádio Sirius XM, na kterém je pak relace Vonyc Session vysílána vždy ve čtvrtek od 18 hodin.

Pořad Soundgarden, který je čistě v režii Paul van Dyka, můžete naladit každou sobotu od 20 do 22 hodin online na Fritz radiu, které naleznete na adrese www.fritz.de
Pakliže se momentálně nacházíte na území Velké Británie, neváhejte si naladit tuto relaci na stanici Galaxy FM.

Odkazy:
http://www.myspace.com/vonyc
http://itunes.apple.com/us/podcast/paul-van-dyks-vonyc-sessions/id351975870
www.fritz.de


A je to tady, Paul van Dyk uvádí trailer k dlouho očekávanému albu Evolution, za které získal několik nominací na cenu Grammy!
Paul van Dyk vystoupí 15.6.2012 v brněnské Kajot aréně v rámcí světové tour Evolution!
video : http://www.youtube.com/watch?v=6UdjeRM4H8E----------------------------------------------------

Paul van Dyk - Evolution world tour - je na co se těšit

V polovině června vystoupí v nově zrekonstruované brněnské Kajot aréně nestor světové taneční scény Paul van Dyk v rámci svého nabitého turné k novému albu Evolution, které vyjde 20. března tohoto roku. Ačkoli album ještě oficiálně nevyšlo, začíná se nám díky moderním komunikačním kanálům - od YouTube po Twitter - poměrně slušně rýsovat, co je v rámci této show k vidu a slechu. Album Evolution bude obsahovat 15 skladeb a to jak sólových, tak s tradiční vsuvkou featuring, za kterou se budou objevovat aktuální jména jako jsou Austin Leeds, Giuseppe Ottaviani, Adam Young, Arty nebo Sarah Howells. Dle aktuálního průběhu turné a ohlasů lze vydedukovat, že novinky sklízí mezi příznivci i kritiky trancové hudby skvělé ohlasy a Paul van Dyk tak opět potvrzuje roli světové špičky ve svém oboru. Dá se samozřejmě očekávat, že většina skladeb zazní i v červnu v Kajot aréně, stejně tak jako speciální intro, které zřejmě neuslyšíte nikde jinde než právě naživo!


Paul van Dyk je mnoho let právem považován za vůdčí osobnost světové taneční scény a jeho vystoupení nejsou jen o unikátním DJingu, ale také o celkové audio-vizuální show, která vtáhne každého očitého svědka do světa, ve kterém přestane myslet na realitu všedních dnů. O perfektní naplánování a technický průběh celého vystoupení se stará tým speciálních pracovníků, kteří dbají na to, aby vše proběhlo bez jediné chyby k maximální spokojenosti jak Paul van Dyka, tak samotných návštěvníků - tedy těch, kdo tvoří ducha celé akce. Technici dohlédnou na to, aby na hlavní hvězdu večera bylo vidět takřka z jakéhokoli místa Kajot arény, stejně tak jako na speciálně připravenou projekci, která vás bude provázet celým Paulovým setem. Citadela navíc dostane unikátní nádech díky efektně nasvícenému stropu Kajot arény a dekoracím, které bude mít na starosti přední český designer Martin Tocháček, jež promění zimní stadión v takřka klubový prostor, ve kterém se budete cítit příjemně po celou noc. Špičky českého DJingu jako jsou Michael Burian, Lucca a Míša Salačová, objev německé taneční scény Beatnut a světová legenda Paul van Dyk - ti všichni se představí 15. června 2012 v brněnské Kajot aréně v rámci světového turné k jednomu z nejočekávanějších tanečních alb současnosti - Evolution.

http://www.youtube.com/watch?v=cvaMvsG9kuE-----------------------------------------------------------------

Webové stránky Paula van Dyka na jeho vystoupení v Brně jsou spuštěny
Adresy jsou www.citadela.info a www.paulvandyk.cz - na webu najdete mimo jiné také video ukázku, jak bude tato světová tour Evolution Paula van Dyka vypadat! Vstupenky do Kajot Arény nabízí předprodejní síť Ticketportal, za dočasnou cenu (vč. Dph a poplatků) 599,- , ale pozor, cena se bude zvyšovat, vstupenky dosahují svého vyprodání.Také jsou v prodeji vstupenky VIP a VIP DELUXE! Co VIP vstupenky obsahují se dočtetě v sekci TICKETS!


Kdo zahraje s Paul Van Dykem v Brně?
V polovině června do Brna zavítá po celém světě lépe známý dj a producent Paul van Dyk. Jeho vystoupení na legendární party Citadela, kterou tentokrát hostí nově zrekonstruovaná Kajot Aréna (dřívější Hala Rondo), bude jednou ze zastávek Evolution World Tour 2012. Kdo se v rámci tohoto večera nabitého kvalitní elektronickou hudbou představí? Mnozí z clubberů již tuší, že Paul van Dyka na vystoupeních v Česku obvykle doprovází jeho tuzemský dlouholetý spolupracovník Michael Burian, který se například v loňském roce představil v Miami s 30ti členým orchestrem. Zde se můžete podívat na ukázku. Ovšem komu by to bylo málo, tentokrát dostane Buriany rovnou dva - totiž duo Burian & Burian LivePA. Projekt tvoří jeden z nejvyhledávanějších českých DJs Michael Burian a jeho kolega ze Slovenska Robert Burian. V rámci této spolupráce vznikl např. remix singlu "Odlesk tvůj" znovuobnovené skupiny Oceán a koncem loňského roku představili svůj společný track "Reunion", který byl vydán na Michaelově labelu Bohemian Recordings. Ukázky si můžete poslechnout zde.

Program doplní královna českého djingu Lucca, která úspěšně kombinuje roli matky a DJky. Vydala skladbu "Japan Sugar", jejíž videoklip byl nominován v kategorii klip roku MTV v anketě Český slavík, v létě si zahrála s Carlem Coxem na párty k 10.výročí jeho nocí v klubu Space na Ibize a její diář je už opět nabitý jako dřív. Lucca sound můžete nasát zde. Další dámou, která na Citadele roztočí gramofony, je Míša Salačová. Míša si na rozdíl od Luccy za mixpult odskočí jen příležitostně, většinu času totiž věnuje svému dvouletému synkovi. Brněnský trojlístek doplní Elio, DJ ze stáje klubu Mersey, designér, grafik, dekoratér a milovník kvalitní house music. Jako speciální host se představí DJ Beatnut, který bude ve svých 24 letech nejmladším účinkujícím na červnové Citadele. Nenechte se však mýlit - tento mladíček si už zahrál ve víc než 200 klubech po celém světě a získal respekt nejen ve svém rodném Německu i na poli mezinárodním. V roce 2006 zvítězil v soutěži Corona German DJ Championship a vicemistrem v Corona World DJ Championship. Je ovlivněn mnoha styly, v jeho setech najdete house, electro, urban i disco a inspirovat se nechává umělci jako Afrojack, Laidback Luke, Martin Solveig, Fedde Le Grand, Axwell a mnoha dalšími. Ostatně posuďte sami. Promovideo Beatnut: http://vimeo.com/35561135

Vstupenky můžete zakoupit v síti Ticketportal aktuálně v ceně 599,- za základní vstupenku, 999,- VIP a 2499,- VIP DELUXE.

Video Paul van Dyk Evolution Tour 2012 : http://www.youtube.com/watch?v=cvaMvsG9kuE------------------------------------------------------

Paul van Dyk přijíždí do brněnské Kajot Arény

Jeden z nejslavnějších DJs světa, hudební producent, remixér a šéf vydavatelství Vandit - Paul van Dyk - se vrací do České republiky! Po dvou letech se vrací sympaťák z Německa na místo činu a potěší příznivce kvalitní elektronické hudby vystoupením na brněnské Citadele v pátek 15.6.2012. Tato party má za sebou bohatou minulost, přičemž za své obnovené existence od roku 2009 hostila např. ikonu elektroniky Svena Vätha nebo skokana v žebříčku DJmag Deadmau5. Velkou novinkou bude tentokrát místo konání. Poslední díly Citadely proběhly na BVV v Pavilonu P, nyní se však akce stěhuje do nově zrekonstruované Kajot arény. Pamětníci, to znamená clubbeři ročníku 1982 a dříve, pamatují, že na staré dobré Rondo se chodívalo na Bassblastery: Od roku 2006 už taneční party prostor haly neovládly, ačkoliv se zde hudební akce průběžně konají. Možnosti uspořádat v Kajot aréně Citadelu předcházelo několikaleté jednání, nicméně začátkem roku strany dosáhly konsenzu a výsledkem je potvrzený termín 15.6.2012.Kajot aréna se po své rekonstrukci stala obdobou luxusních sportovních hal v Praze. Opravy byly zahájeny v červnu 2009 a hala získala nové hlediště, šatny, sociální zařízení a vzduchotechniku, novinkou jsou skyboxy s vlastním výtahem. Upoutá také strop haly, nově natřena byla ocelová konstrukce, celkové výměny se dočkaly akustické podhledy. Vzhledem k vylepšené akustice i zázemí se tedy hala stala ideálním místem pro hudební akce. K pozitivům můžeme přičíst také fakt, že v letním období je možné využít terasu okolo haly pro venkovní posezení.

O všech uvedených faktech se bude moct přesvědčit návštěvník červnové Citadely, která bude českou zastávkou Dykova Evolution World Tour 2012. Samotného Paul van Dyka, který loni v prosinci oslavil 40. narozeniny, není nutné dlouze představovat. Na taneční scéně působí již přes 20 let, na svém kontě má 5 studiových alb, 2 remixová alba, 10 kompilací a přes 30 singlů, z nichž řada se stala masivními hity. Kdo by neznal skladby Pumpin, Emergency, Beautiful Place, Forbidden Fruit, Words, For An Angel, Another Way, We Are Alive, Nothing But You, Time Of Our Lives, Crush, Other Side, White Lies či Let Go.


Mohlo by se zdát, že jeho hudbu jste mohli slyšet pouze z rádia či na party, ale není tomu tak. Jeho produkce zazněla i ve filmech (za hudbu k filmu Zurdo dokonce získal prestižní Ariel Award), ve videohrách a také v reklamních spotech Motoroly, HBO nebo Jeep. Zatímco řada jeho kolegů je pověstná spíše pro své večírkové excesy, Paul je známý jako jeden z nejvíce pracovitých umělců. Jeho turné napříč všemi kontinenty jsou pravidelně vyprodána, vystupuje na všech nejdůležitějších festivalech. Kromě toho každý čtvrtek večer vysílá vlastní rozhlasovou show Vonyc Sessions. Kdybychom zde měli jmenovat všechna ocenění, jejichž je držitelem, byli bychom tu pěkně dlouho. Za zmínku ale jistě stojí, že celých 13 let, což je větší část jeho kariéry, se umísťuje v Top 10 nejlepších DJs planety v anketě britského časopisu DJMag.

Kromě tradičně nabitého programu vystoupení však bylo okolo Paula v uplynulém roce přeci jen neobvykle ticho ve srovnání s předchozími roky, nicméně důvod je zcela prozaický: příprava nového alba. Termín pro vydání dalšího studiového alba nazvaného Evolution je stanoven na 20.3.2012. S vydáním alba souvisí také celosvětová tour a v rámci tour i nová živá show. "Práce na mém novém albu byl vzrušující a někdy také vyčerpávající proces," říká Paul, "řadu skladeb jsem vytvořil během svých cest, takže jsou inspirovány mými vystoupeními a cestováním. Vše, co zažívám nebo se naučím, ovlivňuje mě i můj hudební vývoj."


Zastávka Evolution World Tour v Brně 15.6. přiveze opravdu velkolepou, precizně připravenou show. Paula bude doprovázet celý tým techniků, který zajišťuje každé z vystoupení v rámci turné. "Hudba, design stage a vizuální efekty jsou přetaveny v ucelený výstup, je to víc než jen DJ gig," říká o show samotný Paul, "technika, kterou na stagei používám, mi umožňuje míchat a měnit zvuk i vizuál, aniž bych ztratil kontakt s publikem. Zkrátka, velmi intenzivní zážitek!" Ostatně jak to bude vypadat, si můžete udělat představu v tomto videu.

Zbývající část programu bude uveřejněna později, proto sledujte stránky www.citadela.info a www.paulvandyk.cz

Vstupenky budou k dispozici exkluzivně v síti Ticketportal a vybírat můžete z těchto kategorií:
- základní vstupné 599,- /cena se bude zvyšovat/
- VIP 999,- - v sobě zahrnuje:
-vlastní vchod
-vlastní WC
-vlastní tribuna

VIP DELUXE 2499,- /pouze 200 ks/ - v sobě zahrnuje:
-vlastní vchod s výtahem do druhého patra
-vlastní sektor SKYBOX
-neomezená konzumace alko/nealko
-vlastní WC
-vlastní tribuna
-opakované opuštění haly

Paul van Dyk, ikona elektronické taneční hudby, míří do Brna na párty Citadela v rámci EVOLUTION WORLD TOUR v pátek 15. 6. 2012! Nezbývá, než dodat BUĎTE U TOHO!

Info: www.citadela.info, www.paulvandyk.cz, www.pnps.as

Powered by PNPS a.s.


Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ