TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 19.7.2004 Karel, Press

Mezi největší hvězdy letošních Creamfields 2004 patří beze sporu také JEFF MILLS. Kdyby techno bylo náboženstvím a Carl Cox jeho nejvyšším knězem, pak musí JEFF MILLS být bohem, ke kterému se modlí. JEFF MILLS dal světu techno a ačkoliv měl řadu předchůdců, kteří mají na vzniku tohoto stylu velký podíl, je to právě on, kdo ho rozšířil do celého světa. Je zásadní postavou světové elektronické scény již od počátku 90. let, kdy vyšlo jeho první solo album "Waveform Transmission Vol.1", které zásadním a jedinečným způsobem ovlivnilo její další vývoj. Mnohými je toto album považováno za vůbec nejdůležitější taneční počin v historii.

Na svých labelech pak JEFF MILLS vždy vydával tracky, které v mnohém vždy předběhly svou dobu a nadále ovlivňovaly směr, kterým se taneční hudba ubírala, a činí tak dodnes. Jeho Djská vystoupení patří ve světe k nejžádanějším a JEFF MILLS již více než 10 let patří mezi nejvytíženější světové DJs. Právě díky tomu je mnohdy velmi obtížné ho získat. I proto jsme velmi rádi, že Jeffa Millse můžeme letos opět přivítat na Creamfields, kde již v minulém roce zahrál jeden ze svých nezapomenutelných setů.

A nejinak tomu bude i letos! JEFF MILLS si přichystal pro letošní rok něco navíc, vedle svých standardních požadavků na techniku přidal ještě další, které slibují, že to bude stát opravdu za to. Již tradičně bude set up pro JEFFa MILLSe obsahovat 3x Technics SL 1200 MK2, 2x CD Pioneer CDJ 1000 a navíc jestě Rhythm Composer Roland TR 909. Vedle hudebního zážitku z jeho setu pro Vás JEFF MILLS přichystal na letošní rok ještě úplnou novinku! Zhostí se ještě funkce VJe a během svého setu bude promítat své speciálně připravené projekce, k čemuž si vyžádal Pioneer DVJ-X1 a VJský mix pult.

Letos je tady v podání JEFFa MILLSe můžete těšit na nezapomenutelný, komplexní audio-vizuální zážitek.

Dalším skvělým představitelem techna, který vystoupí na CREAMFIELDS 2004 je belgický DJ a producent MARCO BAILEY. Marco je v současnosti nejlepším belgickým DJem, který již dávno zastínil dřívější hvězdu CJ Bollanda. Jeho letošní album "RUDE BOY" vzbudilo vlnu nadšených reakcí jak mezi fanoušky, tak u kritiky. Marco Bailey se u nás představil již několikrát a vždy to byla pořádná porce vynikající hudby. Marco nás ubezpečil, že litovat nebudete ani tentokrát a že to bude větší jízda, než jakou u nás zatím předvedl.

Hravé techno, typické pro jižní Evropu předvede MARKO NASTIČ, který je již mnoho let považován na nejlepšího Srbského Dje. MARKO NASTIĆ je v mnoha ohledech naprosto unikátní. DJingu se začal věnovat již ve svých 11 letech velmi brzy začal veřejně vystupovat. Postupně si vybudoval pověst vynikajícího Dje a v roce 1997, tedy ve svých 18 letech, byl vyhlášen nejlepším DJem Srbsku. Marko již u nás několirát vystoupil a příznivci techna se měli možnost přesvědčit, že tento titul mu patří zcela po zásluze. Jeho veselý sound ještě potěší a rozšíří hudební záběr skvěle obsazeného Kenvelo techno stanu.

Tvrdou slovenskou školu budou naopak zastupovat hned 2 DJs a producenti z těch nejpovolanějších. Jejich jména jsou i u nás notoricky známá – TOKY a LOKTIBRADA aka DALO. O obou můžeme bez nadsázky říct, že jsou nejúspěšnějšími producenty z Východní Evropy a jejich Djská vystoupení patří mezi to nejlepší, co může evropská techno scéna nabídnout. Oba vydávají pod několika aliasy, jako OLGA+JOSEF (společný projekt), RUMENIGE (Toky) nebo DRUPI, KRE, VLASTA DRAHOKOUPIL, DALO (Loktibrada). Jejich tracky vyšly na mnoha labelech, včetně prestižních značek jako Tresor, Tsunami nebo Numb. Jejich hudba je hutná, tvrdá a hlavně, milovaná jejich fanoušky. Jestliže čekáte od techna opravdový nářez, pak se vám ho od těchto pánů rozhodně dostane.

Německou techno školu na CREAMFIELDS 2004 zastoupí MISS YETTI, majitelka labelu GOLD UND LIEBE. Již v roce 1999 byla čtenáři prestižního německého časopisu RAVELINE vyhlášena nejlepší německou Djkou a od té doby se drží v německé absolutní špičce. Vedle DJingu je ale také vynikající producentkou a má na svém kontě několik ceněných desek, které vyprodukovala sama nebo ve spolupráci s jinými kolegy jako MARCO BAILEY, JOHANNES HEIL a mnoha dalšími. MISS YETTI stihla ještě během své Djské kariéry vystudovat na Univerzitě pedagogiku a psychologii, můžete se tedy těšit na hodiny techna pod vedením paní Profesorky.

Domácí techno spičku bude reprezentovat domácí DJ roku 2003 - Djane LUCCA. Její kariéra se rychle rozjela nejen u nás doma, kde usedla na Djský trůn, ale její kvality již objevili také v zahraničí a LUCCA patří mezi nejžádanější exportní artikl naší taneční scény. Je pravidelným hostem na parties nejen v sousedním Německu, ale velkou tour absolvovala po Jižní Americe, často vystupuje ve Španělsku a letos byla pozvaná na zahajovací party sezóny do vyhlášeného klubu PRIVILEGE na Ibize. Vedle své Djské kariéry se již skvěle uvedla i jako producentka. Její tracky remixoval i vynikající slovinský DJ a producent – UMEK.

Pořadající agenturu JPA zastupují na CREAMFIELDS 2004 hned 2 skvělí DJs. Prvního z nich, KAISERSOZEho jistě není třeba představovat. Rezident největšího techno seriálu u nás ORION HALL patří mezi nejžádanější a nejoblíbenější DJs u nás. Jeho nekompromisní sound vždy potěší srdce každého ortodoxního technaře. Druhým zástupcem JPA je mladý DJ SPYRO, který si rychle získává popularitu a stále častěji se objevuje na line-upech největších domácích akcí. Jeho styl je hodně ovlivněn skandinávskou školou, ale nezůstane jen u ní. Jeho precizní mixy a smysl pro gradaci atmosféry zaručují vynikající zážitek.

Podrobné profily všech DJs naleznete na www.creamfields.cz.

KENVELO TECHNO TENT:
JEFF MILLS (US), MARCO BAILEY (B), MISS YETTI (D), TOKY & LOKTIBRADA (SK), MARKO NASTIĆ (SCG), LUCCA (CZ), KAISERSOZE (CZ), SPYRO (CZ), AGENT live! (CZ), DŽEJÁR (CZ), NIKA 77 (CZ), PIETRO live! (CZ), MOLCZIK (CZ)

Napsat názor do DISKUSE


20.9. 4:17
A State Of Trance 2008 - 2019 (Radio Show)
18.9. 20:45
Ram & Thrillseekers v Epicu 21.9.
16.9. 21:53
Video-recenze novinek (Freezer)
10.9. 11:03
Anjunabeats party v klubu Mecca
25.8. 17:55
TRANCENATION w/ Sean Tyas, Menno de Jong, Jorn van Deynhoven, Mark Sherry, James Dymond, Ciaran McAuley, David Forbes, Basil O'Glue @ Mecca Club Prague 16.11.2019

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

19.9. 21:56
OUT! [TAR Oasis] Petr Vojacek - Don't Look Back
19.9. 21:49
OUT! [TAR#138] Artificial State - The Great Escape
19.9. 21:44
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Calvin O'Commor - Light Years Away (George Crossfield Remix)
17.9. 15:43
Solarstone & Jonathan Mendelsohn - This Is Where It Starts
11.9. 21:05
OUT! [Trance All-Stars Records] Jean Luc - Apokalipto

9.9. 23:09
Petr Vojacek - Don't Look Back (Promo Video)
9.9. 22:54
Ben Gold - The City Sleeps Tonight (Official Video)
17.8. 18:24
Ashley Wallbridge feat. Clara Yates - Diamonds (Official Video)
16.8. 17:18
Hooligan - Hear You Now (Da Hool 2019 Remix)
12.8. 4:43
Lostly x Arctic Moon - Runaways (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ