TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 24.2.2010 Karel, Press

Minulý pátek proběhla další z řady E-MOTION. Tentokráte se premiérově představili v České republice belgický DJ Airwave a francouzský DJ Ferry Tayle.
My zde pro Vás máme video od Ferry Tayla, které nám zaslal, mapující jeho cestu na E-MOTION a jeho hraní na ní. Rádi bychom Vám ještě jednou poděkovali za skvělou atmosféru, kterou jste vytvořili. Ferry Tayle a Airwave byli neskutečně nadšeni z toho, jaká atmosféra na E-MOTION panuje. Doufáme, že se s Vámi opět brzy uvidíme (pravděpodobně v květnu), a že společně vytvoříme tu atmosféru, která je pro E-MOTION tou pravou! Více informací o DJs a termínu již brzy na Vašich oblíbených webech.

E-MOTION - 19.2.2010 with Airwave (Bel), Ferry Tayle (Fr) etc.

 

---------------------------------------------------

Závěrečné informace k páteční E-MOTION
E-MOTION si získala za poslední roky pevnou pozici na české klubové scéně. Na tranceové scéně platí za jedničku co do oblíbenosti v klubových akcích. Akce je vyhlášená především výbornou atmosférou a výběrem DJů. Lineup další E-MOTION je opět potvrzením toho, jakou váhu přikládá celý team do výběru DJs. Kdo tedy přijede na Flédu? Hudební menu je tentokrát na výsost lákavé. Uslyšíme snad všechny odnože aktuální tranceové hudby. DJs Vám budou servírovat pomalejší progressive house, uplifting trance, pure trance a tech trance. Bavit Vás budou nejen čeští DJs, ale i zahraniční. V klubu Fléda budou opět dvě stage, z toho druhá stage bude ve znamení stylu house, tech-house a elektro. Headlinerem celé akce bude úžasný producent a belgický DJ AIRWAVE. Druhým zahraničním zástupcem bude mladá krev francouzské scény a v dnešní době již také světového tranceu - FERRY TAYLE. Nesmíme zapomenout ani na rezidenta akce Stepana Brucka. Z Prahy přijede DJ Revis a duo Andrew Mallet a Hellman. Celý lineup rozjede svým progressive housem The Designer. Druhou stage budou okupovat Kifli, Michal Pesina, Craft, Aston Martin a Deivis.
Na co jistě čekáte je lineup
: V něm se můžete těšit na jeden exkluzivní a ve střední Evropě premiérový back 2 back set projektu CAPE TOWN, který zastupují oba dva zahraniční DJs, a to AIRWAVE a FERRY TAYLE.

Main stage:
20:30 - 21:30 The Designer
21:30 - 23:00 Revis
23:00 - 00:30 Stepan Bruck
00:30 - 02:15 FERRY TAYLE (Fr)
02:15 - 04:00 AIRWAVE (Bel)
04:00 - 04:30 CAPE TOWN (AIRWAVE b2b FERRY TAYLE)

04:30 - 06:00 Andrew Mallet vs. Hellman

Bar stage:
20:30 - 22:30 Deivis
22:30 - 00:00 Aston Martin
00:00 - 02:00 Craft
02:00 - 04:00 Michal Pesina
04:00 - 06:00 Kifli

Jistě Vás také napadla otázka, jak budou v klubu Fléda řešeny projekce a světla. Opět jsme pozvali osvědčené partnery. O světla se postará CyberDevices a dekorace si vzala opět na starosti Lenka Brücková. V klubu bude také probíhat přímý přenos z Olympijských her a to z hokejového utkání Česká republika - Lotyšsko (dresy sebou!), které se hraje od 01:30. Nepřijdete tedy určitě o nic důležitého.

Ještě bychom rádi upozornili na jednu věc, kterou jsme prezentovali o tomto víkendu. Všechny ženy, slečny a dívky mají do 22:00 vstupné zdarma a od 22:00 pouhých 99,-Kč.

Jak se dostat do klubu Fléda:
Do klubu Fléda se dostanete z Hlavního nádraží tramvají č.1 směr Řečkovice. Fléda se nachází přesně naproti zastávce Hrnčířská a brány klubu budou otevřeny od 20:30.

Více informací a kompletní přehled naleznete na stránkách E-MOTION (www.emotion-party.com) a klubu Fléda (www.fleda.cz)

Těšíme se opět na Vás a doufáme, že bude panovat opět ta skvělá atmosféra, jako na každé E-MOTION.

---------------------------------------------------

E-motion: Ferry Tayle rozhovor
Díky saxofonu propadl muzice, díky Jean Michel Jarremu elektronické hudbě, díky Airwavovi se tal skvělým trancovým producentem a díky Flédě a party E-MOTION Vám tento Francouz předvede své umění 19.února v Brně osobně. Pokud se o něm chcete dozvědět více, čtěte dál.
Ahoj Ludovici, díky, že sis udělal čas pro náš rozhovor, jak se máš?
Zdravím, mám se docela dobře, díky. Mám teď dost práce ve studiu na novém albu!

Česká republika je letos celá nebývale pokrytá sněhem a díky teplotám pod nulou se sníh drží opravdu dlouho. Jak to vypadá se zimou ve Francii, u Tebe ve Štrasburku?
Poslední dobou hodně nasněžilo a je to už dlouho, co jsem naposledy na svém teploměru viděl plusovou teplotu...zkusím se podívat dnes (5.února)...dnes je nad nulou, konečně! Sníh ale miluji, tedy pokud nemusím řídit.

Když už jsem začal o zimě a sněhu, máš rád zimní sporty, třeba lyžování nebo hokej? Budeš sledovat letošní Zimní olympijské hry ve Vancouveru?
Zbožňuji lyžování a rád se také dívám na hokej! Zkoušel jsem hokej hrát, ale moc mi to nešlo. Mám pravdu, že je česká reprezentace šestá nejlepší na světě? Jezdím si často zalyžovat do francouzských Alp, což je pro lyžovačku nádherné místo. Olympiádu budu rozhodně sledovat, dokonce i pozdě v noci. Jsem obecně velký sportovní fanda. Nevím, jestli Francie vybojuje nějaké dobré výsledky, možná v lyžování, ale pochybuji, že v hokeji!

Jako malý sedmiletý klučina jsi začal hrát na saxofon. Co Tě přivedlo k tomu věnovat se zrovna tomuto nástroji?
No...doopravdy nevím, proč jsem si vybral saxofon. Jako malý jsem byl fascinován provedením tohoto nástroje. Když jsem později více prostoupil k jazzu, tak jsem si saxofon naprosto zamiloval. Je to dobrý nástroj k rozvinutí emocí a lásky, tak trošku jako trance!

Ferry Tayle - Luminosity Before The Energy 2009

Díky saxofonu jsi dlouhá léta brázdil jazzové vody, kdy a co Tě přivedlo k elektronické hudbě a k trancu? Dalo by se v jazzu a trancu najít něco společného? Co takhle někdy při Tvém vystoupení trošku živě zajamovat se saxofonem do trancových skladeb? :
Elektronickou muziku jsem poslouchal asi od 10 nebo 11 let, poprvé to bylo album Jean Michel Jarreho a úplně jsem propadl tomu, co jsem při poslechu tohoto alba pociťoval. Potom jsem přešel na dream a skladby jako třeba od Roberta Milese, později Scooter, Sash, atd. Až ale přišla nádhera Rank 1 - Airwave, byla pro mne jako zjevení (jo, trošku pozdě, ale přece). : Jazz a trance mají hodně společného. Můžeš zažívat přesně ty samé pocity u obou těchto hudebních žánrů, jak jsem již zmínil výše. S Airwavem jsme udělali track Batignolles Blues pro jeho album Touareg, který je se saxofonem v breakdownu. Byl to perfektní nápad a také to někdy v budoucnu opět použiji.

Jak jsi přišel na Tvé umělecké jméno Ferry Tayle? Podobnost s anglickým výrazem pro pohádku fairy tale je záměrná? Jakou pohádku máš tedy nejraději? Podle názvu skladby z Tvého alba nebo názvů Tvých remixů tipuji buď Malý princ (Le Petit Prince) nebo Nekonečný příběh (Neverending Story).
Když jsem začal pronikat do "elektronického světa" a přemýšlel nad jménem, tak mi přišlo říkat si DJ xxx méně profesionální než skutečným jménem. Byl jsem (a stále jsem) fanouškem Ferryho Corstena. Hledal jsem jméno jako toto, aniž bych si pomyslel, že bych to mohl dotáhnout až tam, kde jsem teď. Lidé mi vždycky říkali, že můj způsob hraní trancu je jako vykládat pohádku, takže mě napadlo, že by to nemusel být špatný nápad předělat to třeba na Ferry Tayle, protože jsem nechtěl používat své skutečné jméno. A tak se stalo!
Hrozně moc mám rád Malého prince a spoustu dalších francouzských pohádek, ale představ si, že Nekonečný příběh jsem nikdy neviděl, hanba mi!

V roce 2008 jsi vydal opravdu skvělé debutové album Carnet De Vol plné nádherných trancových melodií rovnou v patnácti skladbách s celkovým časem více jak 2 hodiny, což u alb není zrovna obvyklé. Proč jsi se rozhodl pro tuto maximální podobu alba?
No, v hudbě dělám rád věci tak, jakoby by to mělo být naposledy. Prostřednictvím Carnet De Vol jsem chtěl povědět skutečný příběh jako celek, ve kterém jsou jednotlivé skladby něčím jako kapitolami se svým vlastním vyprávěním. Líbí se mi, když si lidé dokáží představit celý příběh, když poslouchají můj track. Moje mise je pak kompletní, pokud dosáhnu tohoto cíle. :

Jak jsi byl spokojený s úspěchem a s ohlasy na toto Tvé pohádkové album? Připravuješ teď nějaké jeho pokračování?
Na Carnet De Vol jsem moc hrdý, protože je to moje první albu na tak známém labelu jako Bonzai. Pracoval jsem na něm s mými nejlepšími a nejbližšími přáteli jako Airwave, Stephan R a zvláště Manule Le Saux, který je pro mne nejpohodovější borec v této branži! Teď zrovna dělám se Static Blue na úplně novém albu, které vyjde u Enhanced, který je mezi trancovými labely momentálně nejvíc v kurzu. Myslím si, že to bude dvoj CD s mnoha spoluprácemi s lidmi jako zas Manuel Le Saux, Airbase, Daniel Kandi, Will Holland, Temple One, Suncatcher, Estive a mnoho dalších. Pracuji také na nových skladbách s Stephanem R, se kterým jsem už udělal hodně nevydaných tracků. Možná znáš jeden náš, ale pod jiným aliasem a to Everest - Oree. Rozhodli jsme se, že zas společně zkusíme vytvořit něco nového.

Jak jsem už zmínil, Tvé album má nestandardní délku. Tvůj mix k příležitosti šestého výročí Crystal Clouds radioshow má 8 hodin! Jak dlouho jsi tento povedený set připravoval?
Namixoval jsem ho hned na první pokus (holt stará škola), ale připravit si to a vybrat skladby mi zabralo měsíc. Teď chystám mix pro Afterhours, který bude mít 12 hodin a bude vysílaný, když se vrátím z Brna v neděli 21.února. Mám rád výzvy!

Tvé jméno si trancoví nadšenci také neodmyslitelně spojují s projektem Capetown, tedy jako výtečnou spolupráci s hudebním geniem L-Veem nebo-li Airwavem. Jak jste se poznali?
Poznal jsem ho v diskuzích na TranceAddict.com, ale to jsme se neměli moc rádi. Mockrát jsme vedli špatné debaty, protože jsem ho respektoval jako umělce, ale ne už jako člověka. On je ale inteligentní a místo toho, abychom v tom blbém kecání pokračovali, tak mne pozval přímo k němu domů, abychom si to osobně vyříkali. Od té doby jsme se stali přáteli a nyní je můj nejlepší přítel. Voláme si nebo spolu mluvíme každý druhý den! : Byl jsem fanda Capetownu a tak jsem ho požádal, jestli bych mohl zremixovat track Cinema, což je můj oblíbený. Souhlasil a poskytnul mi potřebné samply z něj. Za pár měsíců jsem mu můj remix poslal a on se mne zeptal, jestli bych nepřijel k němu do studia poslechnout si to společně. Z mého remixu byl moc nadšený a navrhnul mi, jestli bychom spolu Capetown nevzkřísili! To byl jeden z nejlepších momentů a šťastných dnů v mém životě. On je stále můj trancový Yoda! Bez něho bych tu nebyl!

Společně také vystoupíte 19. února v Brně. Co bys nám mohl o něm?
L-Vee je v mých očích géniem. Je v pohodě, vždy připraven komukoli pomoct. Je nesmírně šťastný, když může s někým sdílet jeho vášeň pro muziku. On je schopný produkovat v jakémkoliv hudebním stylu a je pro mne nejnedocenějším producentem na světě! Poslouchat ho, když mluví u hudbě, je jako číst knihu. Bylo to jedno z mých nejvýznamnějších setkání za posledních 5 let. Jeho styl hraní vůbec nedokážu popsat, můžete od něj očekávat cokoli, ale vždy to nejlepší!

V České republice budeš také hrát poprvé. Měl si možnost něco slyšet o české taneční scéně nebo dokonce o party E-MOTION?
Znám něco málo z historie Vaší země, ale ještě nikdy jsem tady nebyl. Už se nemohu dočkat. Slyšel jsem tolik dobrých věcí o Čechách a určitě se sem jednou zase podívám i jako turista! Vím, že trance je tu velmi oblíbený a zachytil jsem hodně skvělých reakcí na E-MOTION. Je mi ctí, že jsem byl sem pozván a děkuji!

Na co se od Tebe mohou lidé na Flédě těšit? Je možné, že zazní nějaký ze skvostů z Tvého alba nebo Capetown?
Zahraji čistý uplifting a emocionální trance. Určitě dám i něco od Capetown a čekejte také nějaké zbrusu nové remixy a tracky mého alba!

A na závěr, měl bys nějaký vzkaz pro své fanoušky?
Nemohu se na Vás dočkat a že si užijeme společný čas a hudbu. Chtěl bych Vám poděkoval za Vaši obrovskou podporu na webech jako Facebook nebo Myspace! Na viděnou v Brně!

----------------------------------------------------

E-motion s Airwave, informace o předprodejích
Laťka DJs, které se snažíme nejen českému publiku představovat, je nastavena dlouhodobě na vysokou úroveň a my se Vás pokusíme nezklamat ani v této jarní sezóně. Co bylo před rokem a půl pro nás nemožné, to se nám letos splní. Do Brna přivezeme opravdovou legendu trance music a k tomu Vám přidáme ještě jeden chutný bonbónek. Říká Vám něco jméno Laurent Veronnez? Pokud ne, tak vězte, že za tímto jménem se skrývá legenda trance music - AIRWAVE. Tento producent a DJ má stále co říct ve světě elektronické hudby a dlouhodobě se udržuje na špici mezi producenty elektronické hudby. Druhý a to ne do počtu, ale pro ještě větší zkvalitnění linepu, bude francouzský producent a DJ Ferry Tayle. Oba dva mají také na svědomí jeden velmi úspěšný společný projekt a to CAPE TOWN. Během následujících čtyř týdnů se můžete těšit na soutěže, profilové informace o všech DJs a také na rozhovory. Celá party je připravována s velkou pečlivostí a stejně jako posledně se zaměříme na všechny detaily, které dělají tuto událost takovou, jaká je.

Brno tedy čeká velká klubová událost a my Vám zde přinášíme první informace o předprodejích.
- předprodej 200,-Kč + poplatky prodejci
- na místě 250,-Kč

Předprodejní místa: Fléda báreček (bez poplatku), Dům pánů z Lipé, Indies, www.ticketstream.cz a www.ticketportal.cz

Veškeré informace o party a o vystupujících naleznete již brzy na webech:
www.emotion-party.com (web bude plně spuštěn 25.1.)
www.fleda.cz
www.djairwave.com
www.myspace.com/djairwave
www.myspace.com/ferrytayle

19.2.2010
E-MOTION

Fléda, Štefánikova 24, Brno, Czech Republic
AIRWAVE (Bel), FERRY TAYLE (Fr), Stepan Bruck, Revis, Andrew Mallet vs. Hellman, The Designer
Bar stage: Kifli, Michal Pesina, Craft, Aston Martin, DeivisNapsat názor do DISKUSE


4.8. 23:48
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
4.8. 23:48
Video-recenze novinek (Freezer)
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

16.8. 23:37
OUT! [Trance All-Stars Records] Tommy Kierland - Plethora / Closer to the Sun
16.8. 23:37
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Blue Serigala - Constitution
16.8. 23:36
OUT! [TAR#138] FAWZY - When The Sun Smiles
13.8. 16:21
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Se.Ra.Phic - Celeste
13.8. 15:20
OUT! [TAR Oasis] Tim Iron - I'll Be There

17.8. 18:24
Ashley Wallbridge feat. Clara Yates - Diamonds (Official Video)
16.8. 17:18
Hooligan - Hear You Now (Da Hool 2019 Remix)
12.8. 4:43
Lostly x Arctic Moon - Runaways (Official Video)
11.8. 20:39
Vadim Zhukov feat. Megan Sampson - Heart Connected (Solarstone Reconstructed Mix)
6.8. 18:45
Ciaran McAuley & Clare Stagg - All I Want (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ