TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 16.1.2008 Karel, Press

To tvrdí mladý sympaťák Will Holland z Leedsu, který bude snažit tento pátek na tranceové party E-MOTION společně se svým krajanem Simonem Pattersonem z brněnské Flédy udělat peklo, jak sám říká. Co tento snowboarďák dalšího říká? Mrkněte na rozhovor! Ahoj Wille, jak se máš? Mám se opravdu dobře, díky. Fakt se moc těším na moje první hraní v České republice! Nejprve bych chtěl popřát šťastný a pohodový nový rok a hodně nejen hudebních úspěchů. Tobě taky! Žiješ v Leedsu a Vánoce máme všichni ještě v živé paměti. Mohl bys lidem z ČR prozradit, jak u Tebe tyto svátky probíhaly? Bylo to opravdu krásné odpočívat s rodinou a přáteli. Zajel jsem si také zajezdit na snowboardu do Rakouska, bylo to parádní jednou za rok si takle užít, miluji to! K vánočním svátkům patří i Nový rok. Jakým způsobem nejraději vítáš příchod Nového roku, jestli raději v poklidu nebo na pořádné oslavě s přáteli? No, pokud zrovna někde nehraji, tak rozhodně v klídku, ale hodně opilý s mými přáteli a přítelkyní... bylo by špatné nebýt opilý na Silvestra!V roce 2005 si založil svůj vlastní label Enhanced Recordings. Co Tě k tomu vedlo a jaké tracky mají šanci u tohoto labelu?

Bylo to něco, co jsem vždycky chtěl dělat. Dostával jsem hodně nevydaných tracků od producentů a přátel, abych je hrál v mých setech, takže mi přišlo, že by to byla přirozená věc založit vlastní label. Doposud, nehledě na hlavní problémy se zhroucením několika distribučních společností, je to opravdu úspěšné. Měli jsme několik fakt silných releasů napříč všemi odnožemi tranceu od autorů a remixérů jako já, Estiva, Orjan Nilsen, Bakke & Ljungqvist, Elevation, Markus Schulz, Gareth Emery, John O'Callaghan, Activa, Temple One, Ava Mea, Deepwide, Filo & Peri…a mnoho dalších skvělých mladých producentů.

Label Enhanced prezentuješ i ve svých Enhanced radioshow na DI.FM, ETN.FM, Afterhours.fm a v poslední době také na Vonyc.com. Co to pro Tebe znamená vysílat na všech těchto rádiích?
Je to skvělé. Máme hodně posluchačů a je to opravdu dobrý způsob, jak získat reakce na track, u kterého uvažuji o vydání nebo jsem ho právě vydal. Vytváří se tak dost reklamy okolo nového materiálu.

Co se Tebe týče jako producenta, mám rád Tvůj upliftingový sound a Tvůj nejúspěšnější track Timeless patří k mým nejoblíbenějším z roku 2005. Tento singl si mimo jiných DJů po celém světě velmi oblíbil i Armin van Buuren, který ho zařadil do ASOT Yearmixu 2005. Jaké to je dosáhnout takového úspěchu?
Yeah, bylo to opravdu, ale opravdu nádherné sledovat, jakého úspěchu tento singl dosáhnul. Když jsme vydávali promo vinyl, tak jsem z toho měl dobrý pocit, ale rozjelo se to fakt až po půl roce. Byly tam také skvělé remixy, takže dík patří i borcům z Deepwide a Filo & Peri.

Co chystáš pro letošní rok nového?
No, právě mám hotové tři nové vokálové věci, které vyjdou asi začátkem května. Mám také pár remixů a v jednání další kompilaci Digitally Enhanced. Stejně tak máme letos v plánu víc Enhanced tour vystoupení a rezidentury v Leedsu, se kterou jsem začal před rokem, takže party Digital Society bude v únoru slavit první narozeniny. Přes léto budu s toto akcí dělat tour po Evropě, což bude opravdu zábavné. Možná bych se k vám v létě mohl zase vrátit!

Vím o Tobě, že jsi opravdu skvělý DJ s vytříbeným vkusem a precizním mixem. Co u Tebe bylo dříve, DJing nebo produkce?
První byl DJing. Začal jsem, když mi bylo 15 - před deseti lety. S produkcí jsem začal asi před 4 roky.

Ptám se také proto, jelikož se v poslední době objevilo dost spíše hrajících producentů, kteří začali hrát až díky úspěchům s jejich produkcí. Který postup si myslíš, že je lepší, DJing a poté produkce nebo naopak?
Nemohu s jistotou říct, který způsob je lepší. Podívej se na legendární DJe, kteří začali jako producenti - Armin, Ferry, Above & Beyond...mohl bych tak pokračovat hodiny. Opakem tomu jsou DJové jako Sasha, Tiesto a tak dál. Jedna věc je ale jasná. Potřebuješ vědět, co funguje v klubu a rozhýbává lidi, pak můžeš udělat taneční track. Naopak musíš vědět, čím lidi rozhýbat, z jakých tracků postavit set, zatímco mícháš tracky do sebe, pak jsi dobrý DJ. Chtěl bych také říct, že je dnes složitější dostat hraní jak produkovat.

Na E-MOTION přijedeš předvést mimo své umění za mixem také svou kompilaci Masters Series Volume One. Na co se ještě lidé mohou od Tebe těšit?
Právě mám několik skvělých podepsaných věcí a parádních remixů, takže rozhodně můžete očekávat hromadu exkluzivního materiálu z Enhanced a možná také pár starých fláků. A samozřejmě budu hrát něco z mé produkce a mé oblíbené tracky.

A jak se Ty těšíš do České republiky?

Ano, opravdu se na to těším. Loni jsem měl párkrát chvilku času v Praze a zamiloval jsem si ji. Praha je fakt malebná a přátelská. Bude to ale také moje první vystoupení v Čechách, takže jsem na to velmi natěšený!

Chtěl bys před party ještě lidem něco vzkázat?
Doufám, že vás tady všechny uvidím a že na akci uděláme peklo!

Díky, že sis našel čas pro tento rozhovor a uvidíme se 18.ledna v Brně!

Jasně, zdarec v pátek!

Představujeme: WILL HOLLAND - Will Holland je 24 letý tranceový talent z britského Leedsu. Po několika letech hraní po celé Velké Británii se dočkal prvních úspěchů, kdy debutoval ve vyhlášených klubech Passion a Goodgreef nebo Gatecrasher, Slinky a Wildchild. Poté začal i se svou vlastní produkcí a výsledkem byl release Summer Breeze/Roccata, který se dočkal uznání na Radiu 1 a podpory světové DJské elity jako třeba Paul van Dyka, Armina van Buurena, Tiesta nebo Ferryho Corstena. Díky svým strhujícím setům, čistým mixům a skvělým výběrem tracků byl časopisem Mixmag vyhlášen "One DJ to watch in this year" a také jako "Future Hero". Ke konci roku 2005 vydal vokálovou nádheru Timeless, která se stala jedním z nejlepších tracků roku a samotný Armin van Buuren ji zařadil do ASOT 2005 Yearmix kompilace. Will hudbu pouze neprodukuje a nehraje, ale začal také s vyhledáváním nových talentů pro největší britský label Monster Tunes. Díky úspěchům poté založil vlastní label Enhanced Recordings, kde vytvořil kvalitní skupinu tvořenou jak novými mladými producenty (Activa, Adam Nickey, Mike Shiver), tak zkušenými producenty (Menno de Jong, Markus Schulz, Jose Amnesia). Po roce a půl od vydání prvního releasu se Will rozhodl vytvořit kompilaci Digitally Enhanced - Volume One, což je čistě výběr tracků z labelu Enhanced mixovaný samotným Willem. Časopis Mixmag tuto výběrovku v říjnu označil kompilací měsíce. Will jako DJ objel řadu klubů po Evropě a zahrál si se jmény jako Armin van Buuren, Ferry Corsten, Above & Beyond, Judge Jules, Erick Morillo, Roger Sanchez a dalšími. Druhým rokem pravidelně vysílá svoji Enhanced Recordings Show na rádiu DI.FM a v poslední době byl přizván se svou show i Paul van Dykem do Vonyc radia.

E-Motion patří podle časopisu Xmag (#97) mezi nejdůležitější pravidelne tranceové
eventy konané v České Republice - buďte tedy 18.1.2008 u toho s námi!

18.1.2008 Fléda, Brno E-MOTION
Simon Patterson (Dogzilla, UK), Will Holland (Enhanced, UK), Stepan Bruck, TyPhone, Deepress, Alexx van den Berg
www.emotion-party.com I www.fleda.cz

----------------------------------------------------------------------
Soutěž o nejlepší logo E-MOTION
E-motion team se rozhodl oslovit všechny zapálené grafiky se soutěží o vytvoření loga pro jednu z nejlepších domácích klubových parties a to E-motion. O co přesně se jedná? Podmínkou je vytvoření kompletně nového vzhledu (loga party), který by specifikoval tranceovou party E-motion a dodal jí po roce novou tvář a nový design. Požadavky: Finální vítězné logo musí být dodáno v křivkách. Pro samotnou soutěž bude postačující velikost cca 640*480. Co za to: Roční backstage pas pro dvě osoby na uvedenou party (min 4 akce), 1* triko E-motion, originální CD - Enhanced Master Compilation party (s podpisem Willa Hollanda / UK) a na lednové akci také free konzumaci na baru v hodnotě 500,-Kč. Chceš dát této akci novou tvář, chceš se zapojit, zaujala Tě tato soutěž, tak právě Tebe hledáme! Nejlepší výtvory budou vystavené na webových stránkách party a ten nejlepší návrh bude použit na plakátech a kompletně všech promo materiálech k akci.

Ukončení soutěže: 6.1.2008
Kontaktní email pro posílání návrhů: david.linhart@gmail.com
Prosím o uvedení předmětu: LOGO - SOUTĚŽ

Více o party E-motion naleznete na stránkách www.emotion-party.com a www.fleda.cz

-------------------------------------------------------------------------

Spuštěny předprodeje na lednovou E-MOTION
Jedna z nejlepších klubových akcí České republiky odehrávající se v brněnském klubu Fléda hlásí spuštění předprodejů. Oproti minulé akci zůstala předprodejní místa nezměněna. Kde si tedy můžete zakoupit lístek k akci, na které se premiérově u nás představí člen slavného tranceového projektu Dogzilla Simon Patterson a talent britské tranceové scény a majitel labelu Enhanced Will Holland? Máte na výběr z kamenných předprodejů a internetových shopů. Mezi ty nejvýznamější patří Ticketstream a Ticketportal. V Brně bude možno zakoupit lístek již tradičně v Indies a v Domu panů z Lipé na náměstí Svobody a bez poplatku prodejci můžete "lupen" pořídit přímo v klubu Fléda. Cena lístku, která oproti minulé akci nedoznala výraznějších změn, je stanovena na cenu 160,-Kč + poplatek prodejci. Blíží se Vánoce proč tedy nenadělit pod stromeček příjemný dárek v podobě lístku na tuto párty.

Více informací a kompletní přehled naleznete na stránkách E-MOTION (www.emotion-party.com) a klubu Fléda (www.fleda.cz).


18.1.2008 se chystá další díl akce, která již natrvalo přesídlila do klubu Fléda a jejíž prestiž nezadržitelně stoupá. Po skvělém Adamu Whitovi přivítáme na dalším pokračování člověka, jež je znám snad každému trance posluchači na celém světě. Snad každému kdo má alespoň základní přehled v trance music nemohl uniknout projekt Dogzilla. Hity jako Without You, Frozen a nebo přímo vlastní produkce, mezi kterou patří hity jako F16 a nebo aktuální počin Buldozer, to vše má na svědomí anglický DJ a skvělý producent, hlavní mozek projektu již zmiňovaného projektu Dogzilla, člověk který byl v roce 2004 časopisem Mixmag oceněn titulem "one DJ to watch in this year". Dámy a pánové na lednové E-Motion se představí jako headliner Simon Patterson. Aby toho nebylo málo, přivítáme v Brně ještě jednoho zahraničního hosta. Bude jím také DJ z Anglie, zástupce lehčího a uvolněnějšího upliftingu, nastupující producentská hvězda z Leedsu Will Holland. Každému již teď musí být jasné, kde se bude odehrávat v lednu jedna ze zásadních akcí jarní klubové tranceové scény. Ano bude to v Brně na E-Motion. Více informací přineseme již brzy, ale již teď si v kalendáři poznačte datum 18. ledna.

-------------------------------------------------------------------------

Tato akce bude patřit opět mezi ty zásadní klubové tranceové svátky v České republice a nám bude ctí Vás na této akci přivítat!

18.1.2008 E-MOTION SIMON PATTERSON (Dogzilla, UK)
WILL HOLLAND (Enhanced, UK)Stepan Bruck, TyPhone, Deepress, Alexx van den Berg

2nd stage: Louis Elio vs. Shala, Michal Pesina, MilanK, Phil Albedo
club: Fléda, Štefánikova 24, Brno
entry: 160,-Kč / 190,-Kč
www.emotion-party.com I www.fleda.cz
Předprodej: Ticketstream, DpL, IndiesNapsat názor do DISKUSE


25.8. 18:15
Video-recenze novinek (Freezer)
25.8. 17:55
Trancenation @ Mecca Club Prague 16.11.2019
20.8. 20:40
Gareth Emery zahraje 23.8. v Epicu
4.8. 23:48
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

23.8. 13:30
OUT! [TAR#138] Corrie Theron - I Am
23.8. 12:42
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Andy Jornee & Zara Taylor - Everything Changes / In Your Eyes
23.8. 12:13
OUT! [TAR Oasis] Paaro - Fusion
16.8. 23:37
OUT! [Trance All-Stars Records] Tommy Kierland - Plethora / Closer to the Sun
16.8. 23:37
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Blue Serigala - Constitution

17.8. 18:24
Ashley Wallbridge feat. Clara Yates - Diamonds (Official Video)
16.8. 17:18
Hooligan - Hear You Now (Da Hool 2019 Remix)
12.8. 4:43
Lostly x Arctic Moon - Runaways (Official Video)
11.8. 20:39
Vadim Zhukov feat. Megan Sampson - Heart Connected (Solarstone Reconstructed Mix)
6.8. 18:45
Ciaran McAuley & Clare Stagg - All I Want (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ