TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 2.11.2005 Karel, Press

Ahoj Solide, odkud přesně pocházíš a jak dlouho se věnuješ hraní? Ahoj! Pocházím ze Švýcarska, přesněji z Zurichu. Hudební scéna Zurichu je známa hlavně každoroční Street Parade. Je to velká party, kterou navštěvuje milion lidí. Svoje první gramce a mixák jsem si koupil v roce 1996. Jak jsi začal a co tě k tomu vedlo? Vedla mě k tomu hlavně energie a pocity, které elektronická hudba přináší. Žádný jiný hudební styl než trance mě tak neoslovil. V té době byl na počátku a bylo co zlepšovat.

Od kdy jsi producentem? Máš nějaký vzor? Oblíbeného DJe nebo producenta? S nějakými ambicemi bych řekl, že asi od roku 2000. Před tím jsem se sice snažil produkovat hudbu všemi možnými způsoby, ale to byly jen pokusy, nic konkrétního. Díky přátelství se známým švýcarským producentem Andy Prinzem jsem měl možnost udělat remix pro jeho track "Into The Ocean". Dá se říct, že to byl první krok. Vzory samozřejmě mám a především co se týče producentské činnosti. V elektronické hudbě je to Laurent Véronnez (Airwave) a Nick Bracegirdle (Chicane). Z ostatních pak Hans Zimmer (www.hans-zimmer.com) a James Horner (www.james-horner.com). Pocity, které Zimmer a Horner svojí hudbou vyjadřují, jsou nepopsatelné.

Jaké jsou největší parties, na kterých jsi hrál? Co se týče velikosti, tak jednoznačně letošní Street Parade. Hrál jsem na kamionu s názvem Tillate & Offshore Music a bylo to neskutečné. Představte si to takhle: 30 kamionů jede mezi masou, milionem lidí. Je to jak na nějaké lodi, která se pluje na moři plném hudby. Jedinečný zážitek! Těch parties, na kterých byla parádní atmosféra, bylo hodně. Rád bych ale zmínil dvě z nich. Tou první bylo vystoupení v klubu Bellevue ve slovinské Lublani. Hrál jsem tam v prosinci 2002. Do té doby hrál ve Slovinsku pouze jediný zahraniční trance dj, Paul Van Dyk, letošní No.1. Ta party se měla nést v duchu Progressive a resident ho také hrál. Ale vůbec jsem si nebyl jistý, jak lidi zareagují na můj Tranceový set. Začal jsem teda Arminovým remixem Solar Stone - Seven Cities a už při intru lidi začali euforicky křičet.
Jako další bych rád zmínil hraní v klubu Indax ve Frankfurtu. Extrémně malý klub, sklepní prostory přímo ve známé frankfurtské čtvrti, kde sídlí Burza. Každý, kdo tam poprvé vstoupí, si klade otázku: kde se nachází hlavní stage? Přesně to jsem se ptal i já, ale co následovalo pak, jsem opravdu nečekal. Lidi byli tak nadšení a unešení, že jsem nechtěl přestat hrát.
Takových zážitků je hodně, ale to bychom tady byli dlouho J

Co očekáváš od českého a slovenského publika? Nechám se překvapit, ale myslím si, že Češi i Slováci jsou daleko živější než lidé ve Švýcarsku. Uvidíme.

Hrál jsi už někdy ve východní Evropě? Pokud počítáme Slovinsko do východní Evropy, tak ano. Pochopitelně je to ale jiný region a mentalita lidí, takže by vlastně moje odpověď měla znít NE.

Hraješ z CD nebo z vinylů? V minulosti jsem byl zastáncem vinylů. Časem se můj postoj k CD radikálně změnil. I tím, že vznikl CD player Pioneer CDJ-1000, ktorý zprostředkovává autentické cítění. Hraju tedy převážně z CD, protože hudbu dostávám přímo od Labelu na mp3 nebo hudebních CD. Existuje taky nespočetné množství internetových obchodů, kde si můžete skladby stáhnout a mají stále větší výběr a kvalitu. Z pohledu producenta je lepší držet v ruce vinyl, ale je potřeba jít s dobou. Ty časy, kdy se vinyly prodávaly v tisícovkách kusů, jsou už bohužel za náma.

Jaké máš plány do budoucnosti? V budoucnosti bych rád byl jako DJ na cestách, což není ve Švýcarsku vůbec jednoduché. V poslední době mi hraní přináší hodně zábavy. Při tom ovšem budu usilovně pracovat na své produkci. Momentálně pracuju na menších změnách, takže bude chvíli trvat než uslyšíte něco nového. Nicméně můj poslední track "Belo Horizonte", který vyjde 4. listopadu na labelu Bonzai, dostál veliké podpory u producentů jako jsou Tiesto, Yves Deruyter, Markus Schulz, Above & Beyond a dalších. Od Bonzai jsem také dostal možnost udělat remix pro naprostou trancovou klasiku od Jones & Stephenson - "The First Rebirth".
Na svůj další track si chci udělat více času, aby to bylo něco vyjímečného.

Díky za rozhovor! Taky děkuju a už se moc těším, že se v Praze sejdeme v hojném počtu a uděláme si skvělou party!

-----------------------------------------------------------------------------------
Všechno je jednou poprvé! Tato věta jednoduchá lépe než cokoliv jiného vystihuje několikaměsíční snahu, píli, úsilí, odříkání, práci, vyjednávání, probdělé noci a kdoví co ještě, jež vedlo k podobě nového projektu, který vám teď můžeme s radostí představit. Dámy a pánové, 5. listopadu 2005 začíná v Praze nová klubová noc se zaměřením na trance music! Jejím cílem je rozvířit v současnosti stojaté vody klubových trancových akcí v hlavním městě a představovat clubberům jména, která dosud neměli možnost slyšet ani je třeba neznali, a přitom jsou zárukou kvality. Dámy a pánové, 5. listopadu 2005 začíná Athro's EnTRANCE!!! S potěšením vám chceme oznámit, že hned na první díl této, doufejme pravidelné, party, přijal pozvání a zahraje svůj premiérový set v Česku švýcarský DJ a producent SOLID SLIDE! Patří do stáje proslulého belgického labelu Bonzai Music/Banshee Worx, pod kterým vydávají takoví umělci jako Airwave, Yves Deruyter, M.I.K.E., Fire & Ice, Energy 52, Will Holland nebo Primer. V současné době vychází SOLIDův druhý vinyl Belo Horizonte / Epic Storm, jenž do svých setů zařazuje např. Tiesto. Koupit ho můžete na www.djshop.cz. Jeho pravidelná show na Digitally Imported Radiu patří mezi nejoblíbenější a nejposlouchanější pořady, hlavně díky svému melodickému pojetí trancu.

Dalšími hosty jsou jeho kolegové z Bonzai Music, talentovaný slovenský projekt EVO (www.renesis.sk), jenž se skládá z dvojice Renesis a Peppe. Zanedlouho se dočkají svého releasu a proto můžeme čekat, že se i v jejich setu objeví nejedna vlastní produkce. V Bratislavě, která je jejich domovem, jsou rezidenty úspěšné party Trance:Communiqueation v klubu Unique. Třetím hostem je LEVIS (www.djlevis.com), DJ a šéfredaktor serveru Technisco.cz (www.technisco.cz), jenž má za sebou hraní se jmény jako Laydee Jane, San, Exelios a další. Čtvrtým, a tedy posledním účinkujícím je autor a rezident celé akce, ATHRO, který tímto také představuje svůj zcela nový web, na kterém se budete dozvídat podrobnosti momentálně hlavně k party EnTRANCE (www.athro.net)!

Ta se bude konat v prostorách klubu Exit Chmelnice, který se nachází na adrese Koněvova 219, Praha 3. Mapu a popis cesty naleznete na jejich internetových stránkách. Vstup na akci je 80 korunek českých. Pro ty, kteří netancují a radši se při kvalitní hudbě oddávají sportům, bude připraven fotbálek, air-hockey a šipky. Ceny na barech jsou více než příjemné a čeká vás i milé překvapení. Nemůžeme také opomenout výraznou podporu společnosti Student Agency (www.studentagency.cz), která zprostředkovala přepravu našeho hlavního hosta. Děkujeme. Vstupte s námi do světa trance music! Athro's EnTRANCE.

Line-Up:
21-23 Levis
23-01 EVO
01-03 SOLID SLIDE
03-end Athro

SOLID SLIDE - Biografie - Solid Slide, vlastním jménem Angelo Bott, se narodil v Zurichu v muzikální rodině. K elektronické hudbě se dostal v roce 1994 sledováním tanečních pořadů a přenosů z různých parties na satelitních televizích (Viva, Sputnik TV…). V 15ti letech poprvé navštívil velkou taneční událost "Evolution 1" v Zurichu a fascinován náladou mezi lidmi a pocity svobody, zcela propadl této kultuře. Přes hardcore se postupně dostával k "měkčímu" tranceu a nyní u něho převažují harmonické melodie. O rok později si pořídil vlastní Djské vybavení a začal roztáčet vinyly... Po hraních na různých malých a soukromých parties byl pozván, aby ukázal svoje umění za gramci na klubových nocích "Galvanik" ve městě Zug. V roce 2000 pak začal hrát v klubu OXA v Zurichu, jenž je znám i za hranicemi Švýcarska.
Na začátku nového tisíciletí začal Angelo i s vlastní produkcí. Podporou mu bylo spojeni se švýcarským producentem Andy Prinzem. Prvním společným dílem byl remix pro track "Keys Of Infinity" od Flash Project. Následovaly další remixy a výrazným počinem byl v roce 2002 remix hitu Jaro - Turn The Night, který vyšel na labelu Epic / Sony Music. Mezitím se stále věnoval Djingu, v prosinci téhož roku poprvé zahrál i mimo svoji rodnou zemi - ve Slovinsku. Kromě prvního zahraničního vystoupení založil v prosinci 2002 Solid Slide spolu s Andy Prinzem a Josi Sterbou nový projekt : Ayion. Pod svoje křídla si ho vzal label "Gesture Music" Misjy Helsloota. Tracku "Thru The Night", který vyšel v červnu 2003, se dostalo velké podpory od jmen jako jsou Armin Van Buuren (v jeho radiovém pořadu A State Of Trance označen jako "Future Favorite"), Ferry Corsten, Darren Tate, M.I.K.E., Les Hemstock, Jon O'Bir a dalších. Díky projektu Ayion se Solid Slide dostal do povědomí a bylo jen otázkou času, kdy dostane svůj vlastní kontrakt. V červnu 2003 se dostal do kontaktu s proslulým belgickým labelem Bonzai (Banshee Worx) (www.bonzaimusic.com) a po několika týdnech vyjednávání se se svoji vysněnou nahrávací společnosti dohodl na spolupráci a podepsal smlouvu. Angelův sen se tak stal skutečností. Začátkem roku 2004 rozjeli Angelo a Andy Prinz dva nové projekty. Prvním byl radiový pořad "World In Motion", který je vysílán předním internetovým radiem Digital Imported Radio (www.di.fm) a v současné době je jedním z jeho nejúspěšnějších pořadů. Druhým projektem je nahrávací společnost "Offshore Music" (www.offshore-music.com). Ve stejné době Angelo začal produkovat pod novým aliasem "Tradewind", jehož první produkci - "Approach The End" - vysílal dvakrát Judge Jules ve svém každotýdenním pořadu na BBC Radio 1.
První deskou vydanou u Bonzai, konkrétně sublabelem "Fourty 5", byla "Burning Flame" v květnu 2004, kterou podporovala většina významných Djů, John 00 Flemming ji dokonce vychválil na svých strankách. V současnosti vychází u "Fourty 5" Solidova druhá deska, kterou hrají např. Tiesto, Yves Deruyter, Markus Schulz, Graham Gold, Menno De Jong, Andy Bagguley, Marc West, Dave 202 a mnozí další. Jde o vinyl Belo Horizonte / Epic Storm. Zakoupit jej můžete na www.djshop.cz. Na letošní Street Parade, kterou navštívilo kolem milionu tancechtivých lidí, zahrál na trucku Tillate.com & Offshore Music. S ním také Yves Deruyter, Aly & Fila, Darren Tate, Misja Helsloot a další. Solid Slide také nedávno pro label Bonzai zremixoval jednu z největších trancových klasik - Jones & Stephenson "The First Rebirth". Zajímavostí je také to, že od 1. listopadu mohou pasažéři při svých letech se švýcarskou leteckou společností Belair poslouchat sety Solid Slidea a navodit si tak třeba při cestě na zaslouženou dovolenou tu správnou náladu.

EVO - Biografie - Renesis, vlastním jménem Juraj Zervan, se narodil 26. dubna 1982 v Bratislavě. Od malička inklinoval k taneční hudbě a už v roce 1995 složil se svým bratrem první track. V roce 2000 navštívil legendární Love Parade v Berlíně a právě tam zjistil, že produkování a skládání vlastní hudby je to, čemu by se chtěl opravdu věnovat. Po létě 2000 se přes chat seznámil s Peppem, se kterým si nejen hudebně, ale i lidsky brzo porozuměl. Při prázdninách v Kanadě si Juraj koupil svoje první a doteď používaná sluchátka Sony a z úspor také gramce a jal se učit hrát. Ovlivněn přáteli a popularitou tohoto stylu, začal s technem, ale koupí prvního trancového vinylu Rank 1 - Airwave se vše změnilo.
Začal hrát na soukromých večírcích a v roce 2003 dostal svoji první rezidenturu v Corgon Pubu v Bratislavě, která ovšem trvala pouhé dva měsíce. Po roce pauzy se za gramce vrátil po boku Peppeho. Rok 2004 byl zlomový. Renesise bylo možno vidět a slyšet na party Bee Free a po klubech nejen v Bratislavě (Krater Music Club, Učko…), ale celém Slovensku, např. v Prievidzi nebo ve Zvoleně. Kromě toho i ve vídeňském klubu Area 51. Renesise ovlivnili výrazně Armin Van Buuren, Airwave, Signum, Ferry Corsten a DJ Tiesto, ovšem nejoblíbenějším je pro něj jednoznačně M.I.K.E. (Push). Projekt EVO, založený Jurajem a později doplněný Peterem, se orientuje na progressive a uplifting trance.
Peppe, občanským jménem Peter Zrzavský, se narodil 3. února 1983 v Bratislavě. V roce 2000 se poznal s Jurajem a začala mezi nimi spolupráce, která byla přerušena roční pauzou. Poté se intenzivně začal věnovat DJingu. Díky podpoře svého dlouholetého kamaráda Braňa, v té době místního top DJe, se dostal i do klubu Lakota, kde začátkem roku 2004 poprvé zahrál po boku Renesise jako EVO. Následovala hraní v Trenčianské Teplé, Břeclavi, Vídni, na festivalu Bee Free a v půlce roku také solo set v bratislavském klubu Radost. Spolu s Renesisem měl také možnost předvést svůj um s černými plackami v klubu Space v Prievidzi vedle světoznámé dvojky Tkáč & Haverlík.
Peterův nejoblíbenější producent a DJ je Laurent Veronnez aka DJ Airwave.

Napsat názor do DISKUSE


16.1. 14:41
Port Of Trance w/ Paul Webster @ Atelier Club, Praha 22.2.2020
15.1. 14:00
Stav trance.cz
13.1. 21:35
Sneijder zahraje v Epicu 18/1/2020
9.1. 9:19
2020/01/11 RESISTRANCE aka Bee's 30 B-Day
8.1. 14:30
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS

26.11. 10:33
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

15.1. 22:16
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Alternate High - Hiraeth / Madeira (EP)
15.1. 22:08
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - In The Dark / Far Away (EP)
15.1. 22:01
OUT! [TAR#138] Norex & Adwell - Eternal Life
10.1. 21:28
OUT! [Trance All-Stars Records] VA - The Ultimate Progressive Collection Vol. 10 (2020)
10.1. 21:23
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Nikolauss - Caelius (Zenfire Remix)

18.1. 17:46
Pavel Khvaleev & Avis Vox - Everything (Official Video)
10.12. 11:00
Roman Messer & Cari - Serenity (Official Video)
9.12. 9:50
Armin van Buuren presents Rising Star feat. Alexandra Badoi - Cosmos (Official video)
30.11. 23:06
Ben Gold & HVNNAH - Come Home (Official Video)
22.11. 18:12
Above & Beyond - Another Angel (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2020 TRANCE.CZ