TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 8.7.2008 Karel, Press

Hned na začátek musím říci, že po delší době se mi pod ruce dostal přehrávač který mě oslovil hned jak jsem ho vyndal z krabice. Malý, kompaktní, s tlačítky a knoby která vypadají, že něco vydrží a víceméně perfektním ovládáním. Kdo již četl nějaké moje recenze, ví že jsem spíše kritický, ale u tohoto přehrávače to bylo velice těžké a musím ho pochválit hned v úvodu. Denon je prostě známka kvality a tenhle C-DJ mi jednoduše padl do oka. Denon S1000 umí přehrávat samozřejmě originální CD, pálená CD a přepisovatelná CD-RW. U pálených CD je asi jediná nevýhoda, že disk musí být uzavřen neboli finalizován, aby správně fungoval. Umí samozřejmě přehrávat i MP3, zde je ale potřeba dodržet několik pravidel, aby vše fungovalo jak má. Nebudu zde jednotlivá pravidla vypisovat, ale každopádně koho by to zajímalo může si stáhnout manuál z oficiálních stránek Denonu a příslušnou pasáž podrobně prostudovat. Jen naznačím, že omezení se týká hlavně počtu dat na CD. Jak jsem již zmínil v úvodu, přehrávač je doopravdy velice malý (21,5cm šířka, 22,6 cm hloubka a 9,24cm výška) a se svojí vahou 2,6kg je vhodný pro DJs co hodně cestují a chtěj mít svého mazlíčka stále u sebe.

Skoro všechny ovládací prvky (kromě tlačítka on/off) se nachází na horním panelu a jsou zhotovena z kvalitních komponentů. Samostatnou kapitolou je Jog Wheel, který sice není největší, ale jeho ovládání je jednoduché a spolehlivé. Prostým přepnutím tlačítka "scratch/search" volíme mezi modem scratchování a modem vyhledávání či jednoduchým zrychlováním či zpomalováním při mixu. Pokud jsme přepnuti do modu scratch, tak přitlačením na jog wheel si skladbu zastavíme v určitém místě a zde potom můžeme provádět scratching. Zde je možná menší nedostatek, jelikož musíme přitlačit trošku větší silou než bych si představoval, ale pravděpodobně je to i kvůli tomu, abychom si jog wheel nepřitlačili nechtěně a tím zastavili přehrávání. Jinak fungoval spolehlivě a pracovalo se mi s ním dobře. Jednoduché je zde i přiřazování cue bodů. Jednoduše v místě kde stiskneme pauzu a znova play se nám automaticky přiřadí cue bod, na který potom skočíme pomocí tlačítka "cue". S tímto souvisí i tlačítka "A1, A2 a B" kterými můžeme určit dva takzvané hot-start body v jedné skladbě.

Ihned po stlačení těchto tlačítek jsou tyto body přehrány. Ve spojení s tlačítkem B se vytvářejí loopy. Odpovídající A bod je pak jako startovní bod loopu a B bod konečný. Takto zvolený a aktivovaný loop je pak přehráván jako smyčka znova a znova až do stlačení tlačítka exit-loop. Chceme-li stejný loop opět aktivovat, stačí jen stisk reloop tlačítka. A1 a A2 tlačítka lze použít také jako flip-funkci k tlačítku stutter. Pitch se dá pomocí tlačítka "range" a knobu "parametrs" nastavovat mezi hodnotami +-4, 10, 16, 24 nebo 100%. Je zde i nezbytná funkce "key adjut". Ta má za úkol při přílišném zrychlení či zpomalení skladby srovnat tónové vychýlení, aby nahrávka nezněla falešně. Nejvíce je toto poznat zejména u vokálů, kde když se s rychlostí vychýlíme příliš začíná to "tahat za uši". Samozřejmě pokud se s rychlostí vychýlíme moc, tak i tato funkce to přestane stíhat a vykazuje určité chyby. Pokud se ale pohybujeme v rozumných mezích není ji co vytknout a funguje skvěle. Pod táhlem pitche jsou ještě dvě tlačítka na jemné dolaďování rychlosti + a -. Pro hledání tracků slouží knob s označením "track search", kterým když otáčíme, pohybujeme se po jednom, pokud ho zmáčkneme a otáčíme, skáčeme po deseti tracích. Tento knob slouží stejně tak pro ovládání různých dalších nastavení a proto nese i označení "parameters".Pro pohyb uvnitř tracku je zde buď jog wheel (přepnutý do modu scratch) a nebo tlačítka "fast search". Krátkým stlačením tlačítka děláme cca 10-ti vteřinové skoky, dlouhým stlačením přeskakujeme menší úseky. Je zde i efektová část, která sice není ultra nabušená, ale její ovládání je jednoduché a intuitivní. Je zde echo/loop, flanger a tři druhy filtru. Skoro u všech efektů můžeme ovládat dva parametry. Pomocí jog wheel ovládáme sílu efektu a pomocí knobu "parameters" nastavujeme přednastavené délky, které jsou od 1 až po 32/1 podle toho, u kterého efektu se zrovna nacházíme. BPM můžeme buď nechat počítat automaticky, či si ho "naťapat" pomocí Tap tlačítka a pokud případně hodnotu BPM víme přesně, můžeme si ji i zadat jako číselnou hodnotu. Toto je potřeba zejména kvůli efektům, aby nám seděly pěkně do rytmu. A věřili byste, že je možné mixovat z jednoho playeru? Pomocí tlačítka Next track se určí píseň, která má být hrána jako další a kdykoliv je pak možno tuto píseň spustit. Právě přehrávaná píseň přitom dohraje a nově zvolená začne hrát. Není to zrovna ten nejlepší způsob, ale může sloužit jako nouzové řešení. DN-S1000 disponuje permanentní pamětí, ve které jsou uloženy informace nastavení CD, jako jsou cue, loop a pitch body. Lze uložit až 1000 takovýchto memo bodů. Pomocí presetu se upravují různá předprogramování, která pak platí stále, jakmile je Denon znovu zapnut. Takto lze nastavit a uložit např. různé pitch-stupně, časové údaje a jiné další parametry.

Co se týče výstupů, tak je zde jeden optický výstup, jeden chinch pro připojení k mixážnímu pultu a zdířka na připojení kabelu pro funkci fader start. Ten funguje při propojení s mixpulty od stejné firmy podporující tuto funkci zejména pak Denon DN-X100 nebo DN-X300. Ať jsem hledal sebevíc, tak najít nějaký nedostatek na tomhle přehrávači bylo celkem těžké. Jednotlivé komponenty vypadaly bytelně a ovládání, až na pár složitějších výjimek bylo intuitivní a jednoduché. Podle mého názoru při hledisku kvalita/cena je tenhle přehrávač na hodně vysokém stupni a i když já osobně hraní z CD moc nemusím, tak tenhle přehrávač mi vyhovoval. Philip T.B.C. (philiptbc.com)

C-DJ Denon S 1000 je možné zakoupit za akční cenu 9 990,- v prodejně maxistore. Další recenze dále najdete na www.maxistore.cz, www.shadowbox.cz a www.techno.cz.
Uvedenou techniku je možné vyzkoušet přímo na prodejně nebo koupit na on- line shopu www.maxistore.cz a to i na ON-line splátky splátky na dálku.

RECENZE TECHNIKY VÁM PŘINÁŠÍ PHILIP T.B.C. A MAXISTORE
Recenzi provedl PHILIP T.B.C. philiptbc.com, techniku na recenzi zapůjčila prodejna pro DJs a on-line shop - maxi store

maxi store
Bořivojova 57, 130 00 Praha 3.
email: x@maxistore.cz
tel.: 222 722 999

www.maxistore.cz
www.maxistore.sk
akční výrobky
mixážní pulty
gramofony
CD přehrávače
sluchátka
SW pro DJs
zvukové efektory
osvětlení pro kluby
laserové efekty
výrobníky mlhy

Napsat názor do DISKUSE


20.1. 13:24
Port Of Trance w/ Paul Webster @ Atelier Club, Praha 22.2.2020
15.1. 14:00
Stav trance.cz
13.1. 21:35
Sneijder zahraje v Epicu 18/1/2020
9.1. 9:19
2020/01/11 RESISTRANCE aka Bee's 30 B-Day
8.1. 14:30
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS

26.11. 10:33
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

15.1. 22:16
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Alternate High - Hiraeth / Madeira (EP)
15.1. 22:08
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - In The Dark / Far Away (EP)
15.1. 22:01
OUT! [TAR#138] Norex & Adwell - Eternal Life
10.1. 21:28
OUT! [Trance All-Stars Records] VA - The Ultimate Progressive Collection Vol. 10 (2020)
10.1. 21:23
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Nikolauss - Caelius (Zenfire Remix)

18.1. 17:46
Pavel Khvaleev & Avis Vox - Everything (Official Video)
10.12. 11:00
Roman Messer & Cari - Serenity (Official Video)
9.12. 9:50
Armin van Buuren presents Rising Star feat. Alexandra Badoi - Cosmos (Official video)
30.11. 23:06
Ben Gold & HVNNAH - Come Home (Official Video)
22.11. 18:12
Above & Beyond - Another Angel (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2020 TRANCE.CZ