TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 6.12.2017 Freezer, Press

Je to tak! Vaše oblíbená taneční noc READYFORDISORDER pod taktovkou česko-slovenského DJe ReOrdera se vrací 8.12.2017! Tentokrát v prostorách nejúžasnějšího klubu ve Vychodních Čechach - Denoche Music Hall. Opět se můžete těšit na nadupaný lineup plný zahraničních DJských hvězd jako jako Sean Tyas, Giuseppe Ottaviani, Solarstone, Ferry Tayle, domaci Matamar, samozrejme ReOrder a další. 10 hodin taneční muziky, na kterou se fanoušci trancu můžou konečně pořádně vyřádit doprovázené laser show. Nebudou chybět sexy tanečnice, vizuální intra a další efekty tak jak jsou na to fandové RFD zvyklý. Pro hardcore fans máme připravený speciální merchandise a pro ty, kteří si rádi užívají party v klidu - VIP balkón s dokonalým výhledem přímo na stage! Určitě se je na co těšit, takže se uvidíme v Hradci tento pátek.


ReadyforDisorder v Hradci Králové, rozhovor s ReOrderem
Je to tak! Vaše oblíbená taneční noc READYFORDISORDER pod taktovkou česko-slovenského DJe ReOrdera se vrací 8.12.2017! Tentokrát v prostorách nejúžasnějšího klubu ve Vychodních Čechach - Denoche Music Hall. Opět se můžete těšit na nadupaný lineup plný zahraničních DJských hvězd. Brutální laser show, sexy tanečnice, vytuněný zvuk a deset a půl hodiny taneční hudby to je noc na které nesmíš chybět. A my jsem vyzpovídali ReOrdera, samotného bosse tohoto eventu:

Ahoj, Tibore! Jestli se nepletu je toto již třetí klubová akce pod značkou ReadyFor Dirorder. Proč jste se tentokrát rozhodli pro klub De Noche v Hradci Králové?
Ahoj! V Čechách je to už tretie pokračovanie. K tomu sme ešte robili jednu v Holandsku a jednu vo Francúzsku. Zimnú edíciu sme vôbec neplánovali. Denoche nás oslovilo, že by radi spravili Trance akciu a páčila sa im naša značka. Keď som videl klub na vlastné oči hneď som mal komplet predstavu čo presne by sa v tak úžasnom klube dalo spraviť. A už piatok 8.12. to uvidíme naživo ??

Jak se připravuješ na svá živá vystoupení? Věnuješ výběru tracků hodně času?
Mám takú hlúpu vlastnosť že sa vždy pripravujem a zaberie mi to hodiny času. Potom prídem do klubu a vždy hrám úplne iné veci ako som si dopredu plánoval. Jednoducho ľudia majú v každej zemi, meste, festivale inú chuť a inú náladu. Nikdy sa nedá všetko 100% odhadnúť. Číže nakoniec hrám čisto podľa ľudí. Mam rád, keď medzi nami je super energia a keď už sú všetci nažhavený môžem skúšať nove veci a nepokaziť tým energiu ktorá v tu chvíľu medzi nami je.

Co můžou od Tebe fanoušci čekat? Chystáš se hrát s B2B set s Ferry Taylem, takže to bude spíše melodické nebo budeš ten, kdo trochu přitvrdí? Plánujete dopředu, které tracky vyberete nebo je to čistě spontánní záležitost?
S Ludom (Ferry Tayle) ideme v podstate na blink. On je skvelý DJ a je známy tým, že hrá energicky ale aj veľmi melodicky. Určite zahráme to najlepšie z nášho repertoáru a samozrejme nejaké tie novinky z môjho nadchádzajúceho albumu. Aj keď nechcem prezrádzať line up na RFD, po nás na stage nastúpi Giuseppe Ottaviani a bolo by nefer ísť príliš tvrdo a tak sa budeme kludniť ??

Jaký máš názor na vývoj trancu za posledních 5 let? Kam se posunul a co bude následovat?
Za posledných 5 rokov sa v podstate zmenila jedna vec a to je pohľad mladých ľudí na Trance ako hudbu. Je stále viac a viac mladých ľudí, ktorý na Trance akcie chodia a chodia na ne veľmi radi. Je to veľmi odlišný štýl od známeho umierajúceho EDM. Celkovo si získava viac fanúšikov a verím, že v budúcom roku to bude jeden veľký rok pre Trance ako hudobný štýl. Keď som hral na Tomorrowlande na druhom najväčšom stage, ktorý hostil Trance Energy nemohol som sám tomu veriť koľko ľudí sa tam dokázalo natlačiť. Trance je silnejší než kedy predtým a ešte sa budú diať veľké veci ??

Jak časově náročná je práce profesionálního DJe a producenta? Kolik hodin týdně trávíš ve studiu?
Momentálne je to veľmi náročné, v podstate trávim denne 8-12 hodín prilepený v štúdiu a makám na skladbách na svoj prvý album. Za bežných okolnosti je veľkou výhodou, že si človek môže kedykoľvek spraviť voľno. No pri tvorbe albumu sa mi hodiny a dni zlievajú natoľko, že už ani neviem aký je deň. Keď si k tomu pridáš tour po celom svete je to veľmi náročné na čas. V podstate 4-5 dní si mimo, 3 dni doma a tak stále dokola.

Který track ze své diskografie považuješ za svůj nejlepší nebo ke kterému máš nějaký zvláštní vztah?
Zo svojich skladieb mám asi najradšej skladby “Venice Beach” a “Spirit Of Ecstasy”. Melódia a nápad k Venice Beach ma napadla, keď sme boli so Šárkou (moja super manželka) v LA. Pravé na známej pláži Venice Beach. To miesto mi učarovalo a dodnes na to spomínam.

Tvému singlu Opus Dei se daří velmi dobře, můžeme očekávat i nějakou další spolupráci s některým dalším známým producentem?
Ďakujem, úprimne som to vôbec nečakal. V celkovom rebríčku sa dostala na beatport.com do TOP 40 čo sa v rámci Trance nestáva veľmi často. Momentálne pracujem práve na albume, ale oslovil ma Gareth Emery a Super8 & Tab takž es nimi by som určíte rád niečo zbúchal ??

Co do Tebe můžeme čekat v blízké budoucnosti? Nějaké nové singly, případně album nebo kompilace?
Ako som spomínal tak album, pracujem na ňom u vyše roka, je to dosť náročná práca oproti singlu alebo remixu. Album je v tomto dosť iný, musí vypovedať nejaký príbeh a zaujať formou a pritom byť rôznorodý aby nenudil. Je to môj prvý a výsť by mal na jar 2018. V podstate po 20 rokoch odkedy som sa začal zaujímať o hudobnú produkciu. Nové single určíte budú aby sa na mňa nezabudlo ??

Na koho se nejvíce těšíš ze svých kolegů, kteří také vystoupí na Tvé akci?
Určíte Sean Tyas, jeho sety sú vždy nepredvídateľné. Dúfam, že bude mat “vražednú” náladu a poriadne to tam rozseká. Potom určíte na Solarstone. Nech to vyznie hocijako jeho set som ešte naživo nevidel aj keď sme spolu hrali veľa krát niekde vo svete. Skôr som ho videl s Ottavianim ako Pure NRG. Dosť som zvedavý na Matamar, ktorý v podstate na Trance vyrástli a po rokoch nám ho opäť zahrajú.

Jaký máš názor na ghost-producing? V poslední době je toto téma hodně diskutováno? Myslíš, že je v pořádku, že spousta světových jmen i nových producentů využívá placeného profesionála na skládání?
V hudobnej scéne je bežné, že hudbu DJom robí niekto komu zaplatili (ghost, engineer). Odvrátenou stránkou ale je, že to nikto verejne neprizná. Nedávno som videl jednu Českú DJku verejne priznať, že si track nebude robiť sama, ale s pomocou. Ľudia z elektronickej hudobnej scény by sa od nej mohli učiť úprimnosti. Fanúškov tanečnej hudby to moc nezaujíma, pretože je tento termín málo známy a máloktorí tušia o čo sa jedná. Určíte by hudobný svet vyzeral inak, keby nebolo ghost producingu, ale na druhú stranu by nebolo ani toľko dobrých skladieb, ktoré si hmkáme či spievame a spríjemňujú nám deň. Hold sú ľudia ktorý sú radi na pódiu a sú ľudia, ktorý si užívajú v zákulisí a chcú len robiť hudbu. Je to téma na veľmi dlhy rozhovor. Ja osobne som tiež pár ghost skladieb spravil a som rád, že som s tým prestal inak by som sa istotne nedostal tam, kde dnes som.

Je nějaký vrchol, kterého bys chtěl ve své hudební kariéře dosáhnout nebo už se Ti splnilo vše?
Z môjho pohľadu som v podstate na začiatku. Vždy si povieš, tak sám pre seba, že ešte toto spravím a už to bude. No nie je to tak. Vždy je za čím isť, zdokonaliť sa, naučiť sa novým veciam a postúpiť o priečku vyššie. Môj najväčší sen je samozrejme pokračovať ďalej až na vrchol. Každý máme sny a ten môj je dotiahnuť to na najvyššiu priečku. Či sa mi to splní? Netuším, ale keď už sen a cieľ, tak čo najvyšší:)

Jakou profesi bys rád vykonával, kdybys nebyl muzikantem?
Nemám poňatia, už od 12 rokov som chcel robiť niečo s hudbou. Všetko ostatne mi nikdy nedávalo moc zmysel a vždy ma to bavilo len chvíľku. Hudba ma držala a drží dodnes. Inak ma baví ma variť, piecť a cestovať. Takže ak už by som nerobil hudbu, verím, že by som si niekde v Ázii otvoril kaviareň ?
Napsat názor do DISKUSE


8.10. 14:10
Video-recenze novinek (Freezer)
6.10. 5:33
Aly & Fila presents FSOE
5.10. 23:28
A State Of Trance 2008 - 2019 (Radio Show)
18.9. 20:45
Ram & Thrillseekers v Epicu 21.9.
10.9. 11:03
Anjunabeats party v klubu Mecca

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

9.10. 20:41
OUT! [Trance All-Stars Records] Logical Disparity - Falling, Fading
9.10. 20:35
OUT! [TAR#138] Gain - Free
9.10. 20:28
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Alternate High - Run To Your Rescue
8.10. 18:08
Markus Schulz & Alina Eremia - You Light Up The Night
8.10. 17:54
Solarstone - Sky

15.10. 20:17
Christina Novelli - Beautiful Life (Official Video)
14.10. 19:49
Bodo Kaiser & Ron van den Beuken feat. Kim Kiona - Walk On My Own (Official Video)
9.10. 19:01
Denis Kenzo & Sveta B. - Reasons Cry (Official Video)
9.10. 18:02
tranzLift - Back in Memories (Promo Video)
7.10. 22:11
Lostly - Concrete Dreams (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ