TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 24.2.2003 Karel, News

Svátek všech příznivců aktuálního tranceu se pomalu ale jistě blíží, již v pátek se můžeme všichni těšit na premiérové vystoupení DJ Tauchera v Česku, v klubu Karlovy Lázně. Při této příležitosti jsme položili Taucherovi pár otázek a jeho odpovědi by vás jistě mohli zajímat. Bude hrát trance či progressive? Kdo je jeho oblíbený dj a producent? Jaké má plány do budoucna? To vše se dozvíte v našem rozhovoru, který se v rámci propagace Taucherova vystoupení objeví ve středu i na jiných tanečních serverech. Otázky jsou ale ode mě, ostatně kdo jiný by mohl Taucherovi pokládat zasvěcené otázky :)


Otázka: První otázka nemůže být jiná. Čeká tě premiérové vystoupení v Česku (Praze). Navštívil jsi již někdy Česko předtím, nebo to bude tvůj první krok do naší země?
Praha je nádherné město a já jsem z ní úplně nadšený, navíc to bude má premiéra v Praze. Už jsem o Praze hodně slyšel. I to, že tam jsou nejhezčí holky na světě. Na mé vystoupení v Paradogs se opravdu hodně těším.

Otázka: Jak se díváš na současnou taneční scénu? Taneční hudbu dnes slyšíme čím dál více z rádia, tv i reklam. Je to dobře, byť za cenu částečné komercializace? V žádném případě ... Já jsem byl zastáncem názoru, že "taneční hudba" patří do klubu ... Vždy jsem se pokoušel ve svých setech nabídnout lidem kousek svého srdce a myslím, že se mi to stále dobře daří. Podle mého názoru jsou, nebo existují, různé směry - jeden je komerční v tom ale nejde o osobní záležitost. A druhým směrem jdou lidé s podobným myšlením, jako mám já. Lidé kteří mě znají, nebo viděli mé vystoupení, tak dobře ví o čem mluvím. Já se ve svých setech doslova vyžívám. Podle mě by měl každý dělat to, co umí nejlépe.

Otázka: Nejsi již trochu unaven z dj-ské kariéry? Přináší Ti stále něco nového? Na scéně se pohybuješ více než 12 let. Určitě někdy přemýšlíš o tom, jak dlouho se tomu chceš ještě věnovat a co chceš dělat potom? Jedno je úplně jasné. Já miluji svou práci jako dj a producent! Nic jiného si nedokážu ani představit. Jasně že jsou dny, kdy bych s tím nejradši praštil. Ale dokud bude lidi bavit to co dělám a budou to chtít, tak já jim to budu dávat ... a to s plným nasazením. A mimo to miluji kontakt s "party people" v klubech a neumím si zatím představit že bych to někdy vzdal. Torsten Stenzel, můj spolu-producent na Ibize a já se pokoušíme pořád o nový "sound" v naší produkci. Jednoduše řečeno, stále se snažíme dát naší tvorbě nová měřítka.

Otázka: Tvým dvorním spoluproducentem je Torsten Stenzel. Z kolika procent má Torsten podíl na skladbách, které jsou vydávány pod tvým jménem? S Torstenem jsme výborně sehraný team. Navzájem se výborně doplňujeme... On přesně ví, co myslím, když to slovem nedokážu vyjádřit. Co se týče třeba speciálních zvuků, umí to výborně podle mých představ zrealizovat. Všechna má produkce je i jeho. Myslím, že dobře to lze vyjádřit v procentech. Prostě všechno je 50 na 50!

Otázka: Kterou ze svých desek považujes za nejpodařenější? Ve skutečnosti skoro všechny ... Bylo by to špatné, kdyby to tak nebylo. A je jedno, jestli jde o remix, nebo vlastní track. Tam nejsou rozdíly. I když teď si vybavuji jeden track, který je na Millenium Bitch. Je tam naprosto dokonalý vokál. Fakt klasa!

Otázka: Dnes je populární oživovat staré skladby. Dočkáme se tedy "Infinity 2004", či "Bizzare 2005"? Nebo tě tento postup moc neláká? Já asi své tracky remixovat nebudu, protože jsem se ve svém vnímaní hudby, kterou hraji trochu změnil. Ty tracky jsou dobré, tak jak jsem je udělal. Myslím si, že tak i mají ve vnímaní lidí zůstat. A ne je změnit remízem a znovu vydat. To je častokrát pouhé volání o pomoc, aby se rychle vydalo aspoň něco nového. Myslím si, že by se mělo dávat více energie a kreativity do vlastní produkce, než přebírat nějaké dobré nápady od někoho jiného a pak se tím chlubit!! Možné je ale všechno... No uvidime, co se stane.

Otázka: Singl "Millenium Bitch" je krokem od klasického tranceu směrem k progresivnímu stylu. Remixy od Oliver Moldana nebo Jimmy Van M. tomu nasvědčují. Vím, že ve svých setech již tento styl hraješ delší čas. Znamená to tedy, že od nynějška bude i tvoje produkce pouze progresivní? V žádném případě. Jak jsem už říkal, nikdy nejdeme do studia s nejakým zvlaštním konceptem. Pokaždé se necháme někam odplavit. Je možné, že se někdy vyloupne progresivnější track, nebo taky něco úplně jiného. Na Millenium Bitch je mnoho různých charakterů hudby. A to i v remixech. Nejdůležitější je, aby se mi muzika, kterou vydám, líbila. V opačném případě bych takou skladbu nikdy nevydal.

Otázka: Jakou hudbu od tebe v Praze uslyšíme? "Adult Trance", nebo zařadíš do svého setu i pár svých klasik. Třeba nesmrtelnou "Infinity"?) Já myslím, že to bude úplně záležet na lidech a na atmosféře. Komerční trance, který jsem dříve hrál už nehraji. Takže lidi určitě můžou očekávat UK-Sound, který osobně zbožňuji a hraji nejvíc a nejradši. Samozřejmě tam bude určitě nějaký ten Klassiker, ale moc nechci prozradit. Pro mě osobně je mnohem víc důležitější, že tam budete všichni se mnou slavit a pařit než to, jakou desku zrovna na gramce položím ... Věřím, že na tenhle večírek dlouho nezapomenete!


Otázka: Tvůj oblíbený producent a Dj?
To jich je hodně. Skutečně jich je strašně moc. Především hodně lidí z Anglie! Ale ten TOP, kterého opravdu zbožňuji, je Sven Väth. On je ten papa, který mi více či méně ukazuje cestu.

Otázka: Tvoje záliby? Dovolená, slavit, pařit, být dj, produkovat hudbu a především ten čas, co mi ještě v životě zbývá, si pořádně užít a užít si ho tak, abych byl sám sebou!

Otázka: Tvoje aktuální TOP 5? TOP 5? Ne TOP 1 a to Millenium Bitch!

Otázka: Tvoje plány do budoucna? Co nové desky, nové spolupráce? Pořád budu lítat na Ibizu a tam ve studiu produkovat výbornou hudbu s Torstenem. Co bude dál to sám nevím? Teď zrovna jsem na Ibize. Máme tady 20 stupňů. Máme se výborně a pracuji a nových věcech. Na mých stránkách www.djtaucher.de se vždy dozvíte všechny aktuality.

Otázka: Co bys chtěl na závěr vzkázat českým kluberům? Doufám, že veškerá chvála na české klubery, kterou jsem slyšel, bude oprávněná! Vaší zemi mám rád a určitě se budu bavit! A Vy samozřejmě taky! Taucher.

Napsat názor do DISKUSE


25.8. 18:15
Video-recenze novinek (Freezer)
25.8. 17:55
Trancenation @ Mecca Club Prague 16.11.2019
20.8. 20:40
Gareth Emery zahraje 23.8. v Epicu
4.8. 23:48
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

23.8. 13:30
OUT! [TAR#138] Corrie Theron - I Am
23.8. 12:42
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Andy Jornee & Zara Taylor - Everything Changes / In Your Eyes
23.8. 12:13
OUT! [TAR Oasis] Paaro - Fusion
16.8. 23:37
OUT! [Trance All-Stars Records] Tommy Kierland - Plethora / Closer to the Sun
16.8. 23:37
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Blue Serigala - Constitution

17.8. 18:24
Ashley Wallbridge feat. Clara Yates - Diamonds (Official Video)
16.8. 17:18
Hooligan - Hear You Now (Da Hool 2019 Remix)
12.8. 4:43
Lostly x Arctic Moon - Runaways (Official Video)
11.8. 20:39
Vadim Zhukov feat. Megan Sampson - Heart Connected (Solarstone Reconstructed Mix)
6.8. 18:45
Ciaran McAuley & Clare Stagg - All I Want (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ