TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 11.5.2015 Karel, Press

Jak jste již zvyklí každé druhé pondělí v měsíci přichazí pravidelná radioshow Trance.cz In The Mix na rádiu Trance-Energy Radio, která Vám již 5 let přináší to nejlepší z domácí trance & progressive scény. V aktuální epizodě se zaměříme na předního českého DJe a producenta Pavla Molinka více známého jako BluEye. Jeho uplifting trance tracky a remixy z poslední doby uslyšíte v první hodině radioshow. A v druhé části Vás čeká psytrance guestmix, o který se postaral Antic.

Antic, vlastním jménem Vilém Marek a pochází z Jihlavy. Nyní je mu 25 let, ale co se týče taneční hudby, tak ta ho bavila již od dětství, když v devíti letech poslouchal Kai Tracida, ATB či Tomcrafta. V 16ti letech byl již velkým fandou trance music a prošel si různá odvětví, až skončil u psy trance, který je obsažen hlubokými beaty a krásnými astrálními prvky. Je jedno do kterých koutů zajdete, do ambientu, psybientu, downtempa přes psychedelické techno, houpavý glitch-hop až po klasický progressive, alternativní goa a klasický psytrance tak jak ho zná většina z posluchačů elektronické hudby. Dnešní Trancoví fanoušci si především libují ve jménech jako je Simon Patterson, Bryan Kearney, Coming Soon a Neelix, nicméně psytrance dokáže být mnohem rozmanitější a čeští posluchači už taky začínají objevovat jména jako Liquid Soul, Captain Hook, Vertical Mode či Ace Ventura.-------------------------------------------------------------------------------

Trance.cz In The Mix Mix 113 s 1Mind
Aktuální epizoda radioshow Trance.cz In The Mix, kterou můžete naladit každé 2. Pondělí v měsíci od 17:00 hodin na rádiu Trance-Energy Radio, začne v trochu pomalejším tempu a bude méně trancová než jste zvyklí. Startujeme na 125 BPM a v první hodině nepřekročíme hranici 132 BPM v doprododu české tvorby od Deepress, Prem Van Skaal, Michael Burian & Jean Luc, Spark7, Erick Pride, Kujar3, Denis Weisz, Johny Case, Daji Screw, Ramon De Move, Jake Haley, Eraser, Marek Ulman či DJ NickyCerbeus. Již o něco svižnější guestmix pro Vás v druhé hodině show přichystal 1Mind. 1Mind, vlastním jménem Daniel, je DJ pocházející z okresu Bruntál, který se věnuje hlavně hudebnímu stylu Hardstyle pod pseudonymem Style D. Jako Style D si zahrál na prestižních českých hard dance klubovkách jako Prague Nightmare Label Night či Spitfire a také uzavíral Hardstyle stage na festivalu Svojšice 2014. DJingu se Daniel věnuje aktivně od roku 2011, poprvé v klubu hrál v květnu 2012. Hardstyle a Trance jsou jeho nejoblíbenější styly elektronické hudby. Projekt 1Mind ovšem nastartoval až v roce 2014. Prvním vážnějším počinem pod tímto projektem byl set k 300. výročí české radioshow The Sound of Freezer. 1Mind se zaměřuje na Uplifting Trance a Tech-Trance o rychlosti minimálně 138 BPM.
-------------------------------------------------------------

Trance.cz In The Mix 112 s Martin Schwarz
Druhé v pondělí v měsíci je tady a s ním i radioshow Trance.cz In The Mix, kterou můžete naladit od 17:00 hodin na vlnách rádia Trance-Energy Radio. Tentokrát se v první hodině zaměříme na aktuální 140 BPM trance pocházející z pera českých autorů. Uslyšíte tak skladby od BluEye, I5land, SHato & Paul Rockseek, Martin Tyler či Laucco alias tranzLift. A v posledních 15ti minutách první hodiny si připomeneme více než 10 let starou českou hard trance / euro house tvorbu s projekty FM Factory a Verona. V druhé hodině show následuje exkluzivní guestmix, jenž přichystal Martin Schwarz, profesionální fitness trenér a začínající DJ žijící v Praze a narozen v roce 1983, který na své první velké hraní v klubu stále čeká. Od hudebních začátků ve stylu dechových nástrojů, přes hraní jako DJ na večírcích a oslavách se před devíti lety dostal k taneční elektronické hudbě. Od té doby nebyl jediný den, ve kterém by neslyšel alespoň pár minut tohoto hudebního žánru. Je opravdovým milovníkem stylu Trance & Progressive a ačkoliv nevěří na nadhodnocené "příběhy" v setech, v těch jeho, které tvoří od roku 2013, se vždy snaží o určitý vývoj umocňující atmosféru celého setu. Jak sám říká "Musí to tam prostě být". Inspiraci hledá u zkušených DJs, jakými jsou např. Jerome Isma-Ae, Tempo Giusto, Ilan Blueston, Mark Sixma a skvělý Pryda. A cíle do budoucna? Opustit svět večírkového DJ, tedy hudby všech žánrů a splnit si sen pravidelné klubové noci v pražském klubu, plné temného progressivního soundu a melodií se skvělou atmosférou. A vzkaz na závěr? "Doufám, že jste si tu hodinku se mnou skvěle užili a těším se, až se jednou uvidíme v klubu a v podobném duchu to dáme naživo!".----------------------------------------------------

Trance.cz In The Mix 111 s Robie Groove

Radioshow Trance.cz In The Mix poběží dále i po ukončení vysílání rádia Sensation Factory. Pravidelnou dvouhodinovou relaci věnovanou české trance & progressive scéně budete moci ladit každé 2. pondělí v měsíci od 17:00 hodin na Trance-Energy Rádiu. V nadcházející epizodě si v první hodině pustíme trancové tracky a remixy vydané běhěm letošního roku od I5land, John Waver a DJ RBM, ale taktéž i starší produkce z českých luhů a hájů od Ronny K, Free Gate, Infite, Joe Cormack, M.Ace Vulture, Michael Kottas či FM Factory a závěrem i trancový remix, který udělal slovenský producent pro Helenu Vondráčkovou. V druhé hodině show následuje exkluzivní guestmix plný moderních vokálových skladeb, který pro Vás připravil 25letý DJ Robie Groove z Českých Budějovic. Hraní se věnuje přibližně 5 let, jako DJ se ale prosadil až před rokem a půl, kdy svou kariéru odstartoval hraním na Somersby factory párty, kde měl tu čest hrát se jmény Ashley Wallbridge, Michael C či Michal Poliak. Pohybuje se převážně po českobudějovických klubech a okolí. Jeho oblíbený DJ a producent a zároveň vzor je holanďan Estiva. V budoucnu by si přál jezdit po celé České republice a bavit lidi Trancovou hudbou.

-----------------------------------------------------------------------------

Trance.cz In The Mix 109 s Denis Weisz

Poslední epizodu radioshow Trance.cz In The Mix na rádiu Sensation Factory budete moci naladit již tento pátek od 18:00 hodin. V první hodině relace Vás čeká plejáda českých autorů Spark7, SHato & Paul Rockseek, Thomas Coastline, AiryBoy, JKL, CrossRyders, Voy-Tech, Storex, Erick Pride, Kamil Zeman a na závěr dvě perličky s českými vokály v podání již neexistujících projektů. V druhé hodině relace následuje exkluzivní uplifting trance guestmix, který pro Vás připravil Chomutovský DJ a producent Denis Weisz.

-----------------------------------------------------------------------------

Trance.cz In The Mix 107 s M.Ace Vulture

Je tu další sudý pátek s ním i pravidelná relace Trance.cz In The Mix na rádiu Sensation Factory. Od 18:00 hodin se budeme v první hodině radioshow jako vždy věnovat české trance & progressive tvorbě, tentokrát uslyšíte tracky od Spark7, John Waver, F1D0, ChunKi, Filip Konecny, Marty Krieger, Laydee Jane, Michal Poliak, Mark Ahenzkal a Daji Screw. A od 19:00 hodin v druhé hodině show se o guestmix postaral Pražský DJ a producent M.Ace Vulture, který poslouchá trance již od dob rádia Zlatá Praha. Krok určitým směrem kupředu pro něho znamenalo seznámení s jeho kamarádem Michaelem Kottasem. Ten ho zasvětil do tajů tvorby hudby, mixování atd. Bohužel díky pracovní a rodinné vytíženosti M.Ace Vulture nezaznamenal takový profesionální posun, jaký by si představoval. Za jeho úspěchy lze pokládat hraní v baru Černá Ovce a celovečerní hraní s Michaelem Kottasem v Disco Gapa Čistá u Rakovníka. Ze subžánrů Trance music má nejraději Uplifting, Tech a Psy Trance, ale dobrým Progressive také nepohrdne. Z interpretů asi nejvíce Indecent Noise, John O'Callaghan, Bryan Kearney, Sneijder a Will Atkinson.
----------------------------------------------------------------------

Trance.cz In The Mix 106 s Patrick Mark

Páteční podvečer na českém internetovém rádiu Sensation Factory bude opět patřit české trance & progressive scéně. V první hodině radioshow Trance.cz In The Mix uslyšíte 140 BPM uplifting tech trance doplněný emotional melodic soundem v podání osvědčených českých jmen Ronny K, tranzLift, AiryBoy, BluEye, Sandeagle, N-Rico a Filip Marak alias F1D0. A v druhé hodině show se o guestmix postaral Patrick Mark.
--------------------------------------------------------------------------

Trance.cz In The Mix 105 s Antonio

Již dnes můžete naladit na vlnách rádia Sensation Factory další epizodu Trance.cz In The Mix, pořadu věnovaném české elektronické taneční hudbě žánrů trance a progressive. Tentokrát se při poslechu první hodiny radioshow setkáte s tracky a remixy od českých producentů Spark7, Thomas Coastline, SHato & Paul Rockseek, Niclas, Jake Evely, Tibiza či Jacob Cross. A v druhé hodině relace na Vás čeká DJ Antonio a jeho guestmix.

Český DJ a producent Antonio (19 let) pochází z Prahy. Hudba je pro něj téměř životním posláním. Ve svých 5 letech začal hrát na kytaru a té se dodnes intenzivně věnuje. V roce 2009 navštívil párty "Pure Markus Schulz" v pražském klubu SaSaZu. Účast na této akci se pro něj stala osudnou a oslovila ho natolik, že se začal ve velkém věnovat djingu a všemu, co k němu patří. Až do začátku roku 2013 neměl jinou možnost, než hrát si pouze doma sám pro sebe. Toto se ovšem v březnu roku 2013 změnilo. Antoniovi se splnil jeho sen a dostal možnost poprvé naživo před publikem ukázat, co umí! Za dobu svého působení si zahrál například na akci Grow v BPM Music Baru. Dále také na větším množství akcí pořádaných v pražských klubech Alien Music Bar, Reston, Lounge & Music Club, Magnum Club & Restaurant. Antonio také navštívil i další města, jako např. Plzeň či Ústí nad Labem.
Antonio se věnuje hlavně EDM (Electronic Dance Music). Jeho domovinou jsou ale převážně styly Trance a Progressive. Antonio je také velký fanoušek deep housu, techna a uplifting trancu, proto tyto styly můžete často v jeho setech zaslechnout. Do budoucna Antonio plánuje zdokonalení své vlastní tvorby a rád by navštívil mnoho dalších klubů po celé České Republice.

http://www.facebook.com/djantonioofficial
http://www.mixcloud.com/antonioofficial
http://www.soundcloud.com/antonioofficial
http://www.twitter.com/antonioruzicka
http://www.instagram.com/antonioruzicka----------------------------------------------------------------

Trance.cz In The Mix 102 s Fugaz

Páteční vysílání prvního českého internetového trancového rádia Sensation Factory přináší další nálož české trance & progressive hudby v podobě radioshow Trance.cz In The Mix. Tentokrát jsme pro Vás v první hodině pořadu připravili 138 BPM uplifting trance mix, během jehož poslechu se setkáte s tvorbou od českých producentů Ronny K, Electribe, Thomas Coastline, I5land, John Waver, Infite, Dante Snero, Free Gate, Filip Marak, Niclas, N-Rico a tranzLift. V druhé hodině Trance.cz In The Mix se o exkluzivní guestmix postaral Fugaz.

Fugaz se narodil se v České Lípě roku 1985, avšak vyrůstal a dosud bydlí ve městě Nový Bor. O elektronické muzice poprvé slyšel v roce 1998, když se hrával hit Paul van Dyk - For An Angel. Od té doby začal experimentovat s muzikou a od roku 2002 se muzice začal plně věnovat. Nakoupil mixpult, gramofony a po nějaké době přidal ještě laptop. Více do povědomí lidí a hlavně do klubů se dostal v roce 2010. Ve stejném roce založil s dalším DJs seskupení s názvem NB Soundz (progressive\deep\electro house & trance). Od té doby hraje přes laptop a Reloop kontroler nebo z CD playerů.

Na akcích hraje převážně progressive a electro trance, nebojí se však zahrát i nějaký ten chillout či lounge na pláži. Jeho guestmixy se hráli již na několika rádiových stanicích.
Jeho nejznámější mash-up Timmy & Tommy - Music Is Full Tiltin (Fugaz Mash Up) byl úspěšný a mohli jste ho slyšet na akcích, kde ho pravidelně hrál přední český DJ Michael Burian, který si ho oblíbil, zařadil ho do svého repertoáru a taktéž do své radioshow Bohemian Sessions. Mohli jste jej také slyšet v radiové show Next Level, kterou uvádí Ernesto vs. Bastian. Mash-up si natolik oblibili, že ho zařadili mezi produkci takových jmen jako Marcel Woods, J.O.C, 8 Wonders, Stoneface & Terminal, Wippenberg, Markus Schulz.
Zatím největší Fugazův úspěch byl ten, že si zahrál na Sázavafestu 2013 po boku Stoneface & Terminal a Jasper Forks. Dále měl možnost si zahrát na jedné stage společně s Petty Joy, N-Rico, Joe Cormack, Sandeagle, Matamar, BluEye, Erick Pride, Vikinz, Maicuss, Beck, Athro, Beat Splitterz, Alex van den Berg, DJ TiGi, Zooropix, Emotion Brothers, Andrews, J-Zo.----------------------------------------------------------------

Trance.cz In The Mix 101 s J-Zo

Již dnes od 18:00 hodin budete moci naladit na rádiu Sensation Factory další epizodu Trance.cz In The Mix. Jedná se o jedinou radioshow českého éteru zaměřenou na českou trance & progressive scénu. Můžete zde slyšet tracky a remixy jak známých domácích producentů tak i dosud neobjevených talentů napříč žánrovým spektrem trance & progressive. Tentokrát jsme pro Vás vybrali hudbu od Spark7, SHato & Paul Rockseek, BluEye, Infite, ChunKi, Prema Van Smuuf a Jake Evely. A v druhé hodině pořadu Trance.cz In The Mix se o exkluzivní hodinový guestmix postaral J-Zo. 21letý student a bývalý klarinetista z Českých Budějovic vlastním jménem Jan Zoch se momentálně věnuje poměrně odlišnému hudebnímu zaměření. S DJingem začal na podzim roku 2013 a vystupuje hlavně po klubech v jeho rodném městě, ale měl už i možnost si zahrát na party Wonderland v pražské Mecce. Jeho nejoblíbenějším stylem býval uplifting trance a tech-trance, ale v současnosti trance rád kombinuje s temnějším technem a psy trancem. Díky této rozmanitosti se jeho sety pohybují mezi 128 - 142 BPM.-----------------------------------------------------------

Trance.cz In The Mix 100 s Mektro

Jubilejní stá epizoda radioshow Trance.cz In The Mix Vás v pátek od 18:00 hodin na rádiu Sensation Factory opět přivítá ve světě české trance music. Uslyšíte tracky a remixy méně či více známých tuzemských autorů trance & progressive, mezi kterými budou Spark7, Thomas Coastline, James L, Sandeagle, Electribe, AiryBoy, Dante Snero, John Waver, Pavel X. Rakusan a LayDee Jane. V druhé hodině relace Vás čeká jako vždy guestmix českého DJe, kterým tentokrát bude Mektro. Mektro se k DJingu dostal poprvé v 18ti letech při narozeninové oslavě svého kamaráda. Po nějaké době si v pokojíčku začal skládat své první sety v electro-housovém stylu, poté nastaly další narozeninové oslavy a nákup první techniky. Po nějaké době začal pořádat vlastní akce, které se zaměřovali na house a trance music, díky těmto nocím si trance oblíbil. V současnosti hraje převážně trance s electro prvky. Jeho oblíbenými interprety jsou Mark Sixma, Chris Schweizer, Heatbeat a Ben Gold.
----------------------------------------------------------------------

Trance.cz In The Mix 099 s Niclas
Již 99. epizodu radioshow Trance.cz In The Mix budete moci slyšet dnes od 18:00 hodin na rádiu Sensation Factory. I tentokrát Vás v první hodině této dvouhodinové relace čeká pléjáda Českých autorů trance & progressive - Spark7, Ronny K, Laucco, Thomas Coastline, SHato & Paul Rockseek, Infite, John Waver, Dante Snero, Jake Evely, Michal Poliak, Maicuss. A také Niclas, který bude hostem v druhé hodině radioshow Trance.cz In The Mix.


Niclas začal hrát někdy kolem roku 2004 a během několika málo let prošel různými styly od house přes electro až po trance a progressive. Za svou kariéru odehrál nespočet akcí v mnoha různých klubech po celé ČR. Kromě DJingu se Niclas věnuje také produkci a to ve formě mashupů, remixů a také vlastní tvorby. Ta mu vychází na zahraničních labelech D.MAX Recordings (DE), Deepsink Digital (USA), Vectiva Evolutions (DE) nebo Vortek Records (CAN). Mezi největší akce, kde Niclas vystoupil patří Trancefsuion v průmyslovém paláci, oficiální warm up k Trancefusion nebo afterparty po Transmission. Zároveň udělal mnoho guestmixů pro radioshows, které jste mohli slyšet na Afterhours.FM nebo z českých rádií na Dance Radiu. A nyní ho uslyšíte na rádiu Sensation Factory.------------------------------------------------------

Trance.cz In The Mix 098 s Jake Haley
Páteční podvečerní vysílání na rádiu Sensation Factory odstartuje radioshow Trance.cz In The Mix. Relace věnovaná českému trancu Vám ve své první hodině přináší tracky a remixy od českých producentů, kterými tentokrát budou Thomas Coastline, I5land, Electribe, N-Rico, BluEye, Ronny K, ProggyBoy, tranzLift a nebude chybět ani Spark7 se svým remixem klasiky od Ferryho Corstena. Ve druhé hodině radioshow Trance.cz In The Mix svou vizi trance music představí Ostravský DJ, producent a podcaster Jake Haley.

Jakub Šindler alias Jake Haley pochází z Ostravy, kde se před 21 lety narodil. Také zde studuje, pracuje a buduje svou kariéru DJe. K trancu tíhl už od malička, když mu bylo 10 let, přemlouval rodiče, ať mu kupují všemožné kompilace s taneční hudbou a ujížděl na dokonalých melodiích od umělců jako jsou ATB, 4 Strings, Kai Tracid, Ian van Dahl nebo Darude. V roce 2007 na jednom holandském internetovém rádiu narazil na pořad, který týden co týden uváděl ty nejúžasnější skladby, jaké kdy slyšel. Jmenoval se A State Of Trance a uváděl ho "nějaký" Armin van Buuren. Od té chvíle trancu doslova propadl. Jeho největší inspirací jsou producenti jako Jochen Miller, Gareth Emery, David Gravell nebo třeba Andrew Rayel. Inspiraci hledá i v jiných žánrech a snaží se je tak trochu vnést i do své produkce. Nejvíce ho fascinuje glitch hop, lounge, rock a complextro, popř. jakýkoliv jiný žánr, který má progresi, melancholii a rytmus. Mezi jeho největší úspěchy patří hraní a organizování velkých akcí jako jsou Ostravský Majáles pro 16 000 lidí nebo Ostravský Beats for Love festival pro cca 30 000 lidí. Také se neustále posouvá v hudební produkci a vytváří týdenního podcast Trancelation, jehož smyslem je propagovat mladé talenty a vytvářet novou EDM komunitu, která tady v česku tolik chybí. S tímto souvisí i trancová akce Trancelation White Session, na které v lednu vystoupila mimo jiné i naše trancová hvězda Spark7.
Ze všeho nejdříve by ale Jake Haley svými aktivitami rád otočil dva špatné trendy, které kolem sebe vidí. Tomu prvnímu říká "That's not Trance syndrom". Fanoušci tohoto úžasného žánru ho pomalu zabíjejí tím, že neustále ukazují prstem na producenty s tím, co všechno trance není a ti pak raději odcházejí do housového světa, kde je nikdo nekritizuje.

Protože jsem na tom vyrůstal, chápu je, na druhou stranu je potřeba chápat vývoj a spíše se ptát na to, co vlastně ten Trance je a vidět ho všude, kde to jen jde. Proto se jeho pořad jmenuje "provokativně" Trancelation, i když v něm často uslyšíte i skladby z jiných žánrů. Je důležité, když má skladba smysluplnou euforickou melodii, pak je to Trance. Ten druhý jev je typicky český negativismus a strach z neúspěchu. V Holandsku poměrně nedávno tři pánové vybudovali něco, co podstatně ovlivnilo kulturu elektronické hudby. Jak by to asi vypadalo, kdyby tenkrát Armin van Buuren, Ferry Corsten a Tiësto na sebe ukazovali prstem, nepodporovali se a za zády se pomlouvali? Přesně tak jako to teď vypadá u nás. Další tři pánové ve Švédsku také vybudovali něco obdivuhodného, něco co bude bez pochyby žít i dlouho po nich. Pokud se i v naší zemi chytneme za ruce a budeme se navzájem tahat nahoru, máme reálnou šanci dokázat něco opravdu velkého. Už teď máme kolem sebe tolik talentu a potenciálu, o kterém se nám ještě před rokem ani nesnilo. Všechny Jakubovi plány jsou postavené na tom, tyto poměry změnit nebo alespoň pozitivně ovlivnit. Naštěstí na to není sám.-----------------------------------------------------------------

Trance.cz In The Mix 097 s The Designer
Nadcházející epizoda radioshow Trance.cz In The Mix vysílané pouze na českém rádiu Sensation Factory bude v trochu více progressive house rytmu než jste zvyklí, Již první hodina show věnovaná české tvorbě nepřekročí 130 BPM. Tentokrát jsme pro Vás přichystali tracky od BluEye, Spark7, SHato & Paul Rockseek, Voy-Tech, Dante Snero, Prem Van Skaal, Denis Weisz, Pavel X. Rakusan, Johny Case, Sunset Van James a DJ RBM. A ani druhá hodina Trance.cz In The Mix nebude nikam spěchat, neboť kormidlo převezme starý známý The Designer, který předvede svůj deep progressive house guestmix.-----------------------------------------------------------------

Trance.cz In The Mix 096 s DJ Beck
Pateční podvečer na rádiu Sensation Factory bude opět ve znamení České trancové scény. Od 18:00 hodin středoevropského času budete moci naladit radioshow Trance.cz In The Mix. Již její první hodina přinese jako vždy tvorbu Českých autorů trance & progressive, mezi kterými nebudou chybět Spark7, Thomas Coastline, Michael Burian, Dante Snero, John Waver, Electribe, ChunKi, I5land a Skylight. A v druhé hodině radioshow je pro Vás připraven guestmix, ten má na svědomí DJ Beck, který byl v anketě Trance.cz Awards oceněn jako 5. nejlepší trancový DJ v ČR za rok 2013.

DJ Beck, vlastním jménem Zdeněk Beck, se narodil roku 1985 v Praze. Elektronickou hudbu začal intenzivně poslouchat v roce 2001, kdy navštěvoval pravidelně ZEN party v klubu Roxy. V roce 2002 se začal pomalu ale jistě pouštět do hraní. Start nebyl nijak snadný, čtyři roky hrál pouze z Traktoru 1 od Native Instruments. Jeho nejoblíbenějším labelem je Vandit Records a jeho vzory jsou djs Paul van Dyk a Giuseppe Ottaviani. V roce 2006 si konečně koupil svůj vysněný nástroj, gramofony Technics SL-1200MK5. Od té doby na tomto nástroji nalítal dost kilometrů a začal hrát převážně Trance a Techno. V roce 2008 se odhodlal poprvé vystoupit před publikem a začal hrát v klubu Bažina, který byl pro něj odrazovým můstkem na cestu výše. Od roku 2008 si zahrál v mnoha pražských klubech, ale největší vrchol jeho kariéry nastává v roce 2013 kdy si zahrál po boku Michaela C v klubu Roxy. Byl to jeho splněný sen a cíl, kvůli kterému vůbec začal hrát. Momentálně ke svému hraní využívá techniku: Ableton Live, Evolution UC33, Sony Vaio a M-Audio Axiom 25. Společně s Davidem Justianem je patronem JustImagine a tenhle rok mu s Pavlem X. Rakušanem vyšla první pecka The Night Landing u labelu Club G Records. V roce 2014 se chce více věnovat vlastní produkci a hře na klavír.--------------------------------------------------------------

Trance.cz In The Mix Mix 095 s DJ RBM

První české trancové rádio Sensation Factory a první český web Trance.cz pro Vás připravují každý sudý pátek od 18:00 hodin radioshow Trance.cz In The Mix. První část této relace je věnována českým producentům a v aktuální epizodě můžete slyšet tracky od Spark7, Thomas Coastline, SHato & Paul Rockseek, Michal Poliak, Jakub R. & Jirka S., Kujar3, Farley, Qaty a Jake Evely. A v druhé části radioshow na Vás čeká tradiční guestmix, o který se tentokrát postaral DJ RBM.

DJ RBM, občanským jménem Radek Malčánek, narozen 16. května 1987 v Děčíně, začal s hudbou již v ranném věku. Počínaje Sametovou revolucí, ovlivněn dobovým undergroundem a rozsáhlým repertoárem svých rodičů, vstřebával své první hudební zážitky. Prvním hudebním vzorem mu byla skupina Queen a Freddie Mercury, ke kterým brzy přibyl Fryderyk Chopin. Svoji lásku k piánu objevil Radek při návštěvách své babičky, která jeden starý a vzácný kus vlastnila a později ho jím i obdarovala. Krátce na to, v 10-ti letech, začal piáno studovat u paní Horákové, v Lidové škole umění v Děčíně. O DJ-ing jako takový se zajímá od svých 12-ti let, kdy započal se svými prvními mixy pro kamarády. K jeho hudebním idolům tehdy přibyli André Tanneberger a Ferry Corsten. Postupem času mu byli inspirací i DJ´s působící na diskotékách v jeho okolí a od svých 14-ti let příležitostně hrával po klubech na Děčínsku a na soukromých akcích. Později několik vystoupení na děčínském zámku, v Life Fashion Café v Praze a Žatci. S vlastní tvorbou začal v 15-ti. Od té doby se snaží rozvíjet svůj vlastní sound. Rád se zúčastňuje různých remixových soutěží a hudebních kolaborací. První jeho oficiálně vydaný DJ RBM Remix přišel teprve nedávno, 22. ledna 2014, s titulem Mirrors, projektu Sand Island od mladého polského producenta vystupujícím pod jménem Simon Groove. O vydání titulu Sand Island - Mirrors se postarala společnost Milton Music Records. DJ RBM miluje především Trance, ChillOut, Progressive House a Techno, ve svých setech však podporuje i Tech-House, D´n´B, Jungle a Breakbeat.

Jeho tvorbu si můžete poslechnout pod následujícími odkazy: http://www.reverbnation.com/deejayRBM, http://soundcloud.com/rbm , https://www.facebook.com/DJRBM. Pro poslech setů navštivte jeho profil na stránce http://www.mixcloud.com/deejayRBM/, na kterém naleznete i epizody jeho podcastu The RBM Show, který mixuje ze srdce Evropy jen pro Vás.------------------------------------------------------

Trance.cz In The Mix 094 s Sunset Van James
Páteční vysílání rádia Sensation Factory přináší od 18:00 hodin novou epizodu radioshow Trance.cz In The Mix. V první části show si pustíme melodický 140 BPM uplifting trance s emotional prvky od Českých autorů jako jsou Sandeagle, BluEye, Thomas Coastline, Spark7, Infite, Laucco, John Waver a F1D0. V druhé části show Vás pak čeká guestmix od západočeského DJe, který si říká Sunset Van James.
----------------------------------------------------

Trance.cz In The Mix 093 s ANTiP0D
Poslední únorový den přináší do Vašich uší čerstvou úrodu české trancové hudby. Radiová show Trance.cz In The Mix vysílaná každý sudý pátek na rádiu Sensation Factory je i tentokrát ve své první hodině nabitá nejlepšími skladbami od českých autorů trance & progressive. Výlet do světa domácí tvorby zahájíme na 126 BPM a ukončíme na 138 BPM. Takže vás čeká gradující jízda plná různorodého soundu s tracky od Marcello Totti, Pavel X. Rakušan, SHato & Paul Rockseek, Thomas Coastline, Spark 7, Erick Pride, Dacon, Denis Weisz, JKL, Filip Marak, Niclas, tranzLift a Ronny K. V druhé části show Trance.cz In The Mix guestmix obstaral západočeský DJ ANTiP0D, jehož mashapy si oblíbil sám Armin Van Buuren.

DJ ANTiP0D je trancový DJ pocházející ze západních Čech, který se této muzice věnuje již téměř 10 let. Za sebou má již mnoho DJských vystoupení a úspěchů. ANTiP0D a jeho mashupy prorazily do povědomí lidí díky světové trance DJ jedničce Arminovi van Buurenovi, který je zahrál ve své popularní radioshow A State Of Trance. Mnoho dalších DJů má ANTiP0Dovu produkci ve svých playlistech, mezi nimi například Paul Webster, Solarstone a nebo Tucandeo. Mixy DJe ANTiP0Da mají specifický buildup a také obsahují mnoho exkluzivního materiálu, díky čemuž je každá trancová akce, na které se ANTiP0D představí, úžasným hudebním zážitkem, který zaujme každého fanouška kvalitní trancové muziky.---------------------------------------------------------

Trance.cz In The Mix 091 s Sheala
Již dnes si můžete poslechnout další epizodu radioshow Trance.cz In The Mix na rádiu Sensation Factory. Jedinou radioshow českého éteru zaměřenou na tuzemskou trancovou scénu naladíte každý sudý pátek od 18:00 do 20:00 hodin pouze na vlnách rádia Sensation Factory. Tentokrát jsme pro Vás vybrali české uplifting trance tracky z uplynulých let od předních českých producentů jakými jsou např. Ronny K, Thomas Coastline, Sandeagle, tranzLift, AiryBoy a další. A v druhé části relace Trance.cz In The Mix se o guestmix postarala brněnská DJka Sheala.
---------------------------------------------------------

Trance.cz In The Mix 091 s Boxi

Páteční podvečer je tu a tudíž i pravidelná várka trancové hudby z českých luhů a hájů, radioshow Trance.cz In The Mix na rádiu Sensation Factory. Tentokrát bude objektem našeho zájmu zkušený český producent Ronny K. a jeho uplifting trance tvorba. V druhé části radioshow se o guestmix postaral DJ Boxi.
Napsat názor do DISKUSE


20.1. 13:24
Port Of Trance w/ Paul Webster @ Atelier Club, Praha 22.2.2020
15.1. 14:00
Stav trance.cz
13.1. 21:35
Sneijder zahraje v Epicu 18/1/2020
9.1. 9:19
2020/01/11 RESISTRANCE aka Bee's 30 B-Day
8.1. 14:30
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS

26.11. 10:33
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

15.1. 22:16
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Alternate High - Hiraeth / Madeira (EP)
15.1. 22:08
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - In The Dark / Far Away (EP)
15.1. 22:01
OUT! [TAR#138] Norex & Adwell - Eternal Life
10.1. 21:28
OUT! [Trance All-Stars Records] VA - The Ultimate Progressive Collection Vol. 10 (2020)
10.1. 21:23
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Nikolauss - Caelius (Zenfire Remix)

18.1. 17:46
Pavel Khvaleev & Avis Vox - Everything (Official Video)
10.12. 11:00
Roman Messer & Cari - Serenity (Official Video)
9.12. 9:50
Armin van Buuren presents Rising Star feat. Alexandra Badoi - Cosmos (Official video)
30.11. 23:06
Ben Gold & HVNNAH - Come Home (Official Video)
22.11. 18:12
Above & Beyond - Another Angel (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2020 TRANCE.CZ