TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

Café Del Mar je už po léta spojeno s pořádáním těch nejlepších akcí, které se každoročně konají během prázdnin na nádherném ostrově Ibiza. Těchto festivalů a klubových nocí se účastní ty největší hvězdy z řad diskžokejů, aby svými sety namíchali tu správnou atmosféru za podpory nádherného počasí, písčitých pláží a osvěžujících mořských vln. Jako reklama na tuhle pohodu pak vychází album poskládané z těch nejpomalejších a nejuvolněnějších hitů, které musí vzít za srdce každého, bez ohledu na to, co zrovna poslouchá.

Letos se na trhu objevil už sedmý díl této kompilace, ale jsem z něho trochu na rozpacích. Prvním překvapením je, že na výběru skladeb se už tentokrát nepodílel známý propagátor této hudby - José Padilla. Mystická větička: Compiled With Love - José Padilla byla zárukou vkusně sestaveného výběru a my ji letos budeme muset oželet. Také zde poprvé chybí skladby jak od Josého samotného, tak i od Paca Fernandeze, postrádám i anglické Levitation. Ti všichni určovali předchozím dílům tu pravou chilloutovou tvář. Nemám zprávy o tom, nakolik se José se zástupci labelu Mercury Records nepohodl, ale sedmý díl byl svěřen člověku, který figuruje pouze pod jedním jménem - Bruno. Připadá mi, že se příliš soustředil na současná jména, která hýbají hitparádami a tak z těch známějších můžeme v bookletu objevit Mobyho, stále populárnější Bush, Underwolves nebo Bedrock. Také grafickou úpravu doteď ručně malovaných obalů nahradily fotografie připomínající spíše cestovní katalogy než alba, která byla "kompilována s láskou k hudbě". Že by opět zvítězil dravý obchodní duch nad nezávislým společenstvím lidí propagujících tak trochu okrajový žánr? To musí být opravdu všechny skladby na prvních místech hitparád, aby do takových kompilací vkládaly gramofirmy peníze?Třináct skladeb nového dílu je zdánlivě v podobném duchu jako předchozí alba, ovšem takových perel jako byli Silent Poets na dvojce (asi nejlepší album) nebo tklivé balady s klasickou kytarou Paca Fernandeze se zde bohužel nedočkáte. Moby se vytasil s pohodičkou alá Porcelain nebo Natural Blues a je to hodně v duchu pro mě příliš přeslazeného alba Play. Skladba Whispering Wind pochází jako B-strana právě ze singlu Natural Blues.Překvapivě i grungeová partička Bush se na téhle kompilaci objevuje. Samozřejmě, že se nejedná o originál skladby Letting The Cables Sleep, která by byla na tohle album příliš "kytarová". V N.O.W. remixu, který byste na jejich loňské desce The Science Of Things marně hledali, byly všechny agresivnější zvuky vyjmuty a nahradily je pouze podkresové nástroje korespondující s naléhavým hlasem vůdčího zpěváka Gauna Rossdalea. Výsledkem je track, který vyznívá jako nějaké poselství.
Nejvíce ne mě zapůsobila skladba od jednoho z residentů klubu Renaissace - Johna Digweeda. Ten je vyhlášeným anglickým DJem a jeho živé sety ze Sydney nebo Hong Kongu na Global Underground stojí za to. Jeho ambientní tváří je projekt Bedrock, díky němuž se na předchozí díl Café Del Mar vol.6 mohli dostat i jinak tranceoví Humate. Na sedmičku přispěl vlastní skladbou Beautiful Strange, která tak trochu ostatním projektům vybočuje. Zatímco Ti ostatní hrají na skutečné živé nástroje, John Digweed spoléhá na aktuální zvuky syntezátorů a vše zahaluje do hodně příjemných aranží. Rád bych teď ležel na Ibize ve vodě a poslouchal tenhle track, chybí tu snad jen šplouchání vln, ale když zavřete oči a zasníte se...Dalším zlatým hřebem téhle kompilace je skladba Swollen od projektu Bent. Jde o hodně smutný track a tak pokud zrovna trpíte nějakými depresemi - raději ho přeskočte:-). Těch pár tónů a působivý ženský zpěv by vás snadno mohl přinutit k pláči, ale věřte mi že se k téhle skladbě ještě mockrát vrátíte. Má totiž jedinečnou atmosféru a opět platí pravidlo, že v jednoduchosti je síla. Kromě dua Underwolves a jejich 68 Moves, jež popírá jejich převážně drum´n´bassové cítění, patří závěr alba opravdu smutným melodiím. Pokud mi připadali předchozí Bent hodně skličující, nic to nemá na seversky znějící (alespoň podle jména) projekt Oystein Sewag a Lakki Patey. Skladba Cahuita je vyrobena pouze díky dvěma nástrojům. Syntezátorové plochy tvoří pozadí tohoto tracku, do něhož je kytarou vybrnkávána hodně smutná melodie. Nic víc už není třeba, svůj úkol plní a možná vám naskočí i husí kůže. Depresivní konec už nezachrání svým citlivým zpěvem ani zpěvačka Cathy Battistessa společně s projektem Slow Pulse. Její skladba Riva je opravdovou tečkou tohoto výběru a závěrečné chmury nastolují otázku. Bylo to všecko nutné? Vždyť do tohoto dílu se jednalo spíše o veselejší melodie, které do vašich duší vnášely spíše radost ze života a tolik potřebný optimismus!
Zhodnocení: Pro ty z vás, kteří se stejně jako já letos na Ibizu opět nedostali (proč je proboha tak drahá:-(, bude tohle CDčko asi slabou útěchou. Bookletem moc nelistujte, akorát se naštvete - ty fotky jsou příliš realistické a rozdíl mezi českým rybníkem a tamním pobytem za podpory hudby, kterou máte tolik rádi je ještě pořád moc znatelný. Co se hudebního hlediska týče, řekl bych že druhý, pátý a šestý díl byly těmi nejlepšími a sedmička je nějak narychlo splácána, aby se opět díky zajetým kolejím dostala ke svým posluchačům. Pamatujte - Bruno není José!!
Myclick9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum
11.7. 20:50
OUT! [TAR#138] Andy Kern - Irreversible
11.7. 19:39
OUT! [Liquid Energy Digital] Massive Ritual - Aghori
5.7. 21:30
OUT! [Trance All-Stars Records] Encount3r - Moments

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ