TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

Asi za to mohl můj kamarád DJ Baloo, který ve mně zájem o tuhletu britskou deephouseovou kapelku probudil. Jejich desky má hodně rád, rád je také hraje, a tak když jsem byl v pražském Maximum Underground zaujmut vynikajícím svižným deephousem (občas i techhousem), abych se vzápětí dozvěděl, že to co hraje jsou právě Circulation, neváhal jsem ani vteřinu abych pro vás tuhle recenzi napsal.
Pánové Matt Jackson a Paul Davis již čtyři roky zásobují diskžokeje po celém světě většinou EPčky, jejichž nálada je založena na nasátí hudby každičkým pórem vašeho těla, převedením do svalů jež rozpohybují nohy, zahřejí váš organismus, roztáhnou ruce a ve finále vám do mozku uloží nesmazatelnou melodii. Matt s Paulem vytvořili koncepci celého projektu na základě pojmenování svých skladeb různými barvami. Fialový obal alba Colours je tedy jakousi záštitou, pod kterou se napěchovalo dvacet skladeb různých barevných provedení. Jen vyjímečně z tohoto barevného spektra ukápne nějaká základní barva. Většinou jde totiž o odstíny a tak zde můžeme potkat takové perličky, jako jsou Cyan, Scarlet, Amber nebo Mauve. Samolepka na albu poukazuje na devět exkluzivních tracků a já už se po několika ukázkách nemůžu dočkat pokračování. Začátek je hodně v techhouseovém duchu, ale propracovanosti alá Swayzak s hypnotickými spodky a syrovějšími zvuky nečekejte - spíše se nechte unášet melodicky dobře zvládnutou kulisou. Čtvrtá Cyan vás z techhouseu vrátí do mnohem zasněnějších deephouseových poloh, ovšem jen na chvilku. Vzápětí po kratším preludování vás krátké a ploché údery (typické beaty pro techhouse) opět nakopnou a celkově mnohem svižnější track Green vás uvede přinejmenším do stavu podupávání. Možná už po třiceti minutách začnete uvažovat o důležitosti tohoto dvojcédéčka, ale strach je v tuhle chvíli zbytečný. Vadou na kráse jsou jen stejné klávesové barvy a velká podobnost všech skladeb. Mioritním a tentokrát možná i zbytečným se zdá absolutní neúčast jakýchkoliv vokálů. Ty se mihnou opravdu jen ve stavu nouze a zcela vyjímečně. O to více si cením připojených názvů tracků, protože podle nálady skladby určit její barevné cítění - to chce slušnou dávku představivosti.
Paul a Matt neskládají svoji hudbu s vidinou nějakých úspěchů nebo skrze žebříčkové ambice. Tohle dvojcédéčko je živým důkazem, že je hudba baví, skládají ji s láskou a prožívají si ji stejně jako posluchači, protože při každém dalším přehrání objevíte vždycky něco nového. Něco nepoznaného. Pár jednoduchých tónů, ale jak vám dokážou zamotat hlavičku. Jednou slyšíte tohle, podruhé stejně jako čtenář čtoucí mezi řádky, objevíte dosud skryté a nepoznané nástroje a motivy. Jako by se jednalo o hranice mezi podprahovým vnímáním a realitou.

Jak už jsem zmínil, klasickou nevýhodou alba se opět zdá užívání stejných hudebních rejstříků na stejném (logicky omezeném) zařízení. Tímto hříchem však trpí řada umělců, protože pokud nevlastníte dostatek finančních prostředků, musíte se poprat s tím co máte a být za to málo vděční. Nejdůležitější ze všeho je totiž dobrá nálada, velká představivost a množství nápadů. Pak může posluchač ledacos překousnout. Tak jako oba autoři ignorují možnosti spojené s využitím vokálů, minimální je i sampling. This Is Something Special For You je jediným zástupcem vykradeného úryvku. Slyšel jsem jej již v roce 1993, i když teď si nevzpomenu o jaký track šlo. Geniální průpovídka je tentokrát použita v "šedivém tracku" Grey. Magenta zní spíše jako jedna z prací Mad Professora. Kovové a naechované piáno v prostoru vytváří divy. Jeden z nejpomalejších tracků na desce uzavírá první část alba Colours a jde o příjemné vyklidnění. "Vysílačkové hlasy" dotváří tenhle track do nejexperimentálnější skladby na albu. Čím více stylů - tím lépe!Po výměně disku můžeme pokračovat dále. Další skladby jsou mnohem našláplejší, ucelenější a vytvářejí dojem nějakého příběhu. K tomu přispěl fakt, že druhý disk je jakýmsi nonstop mixem, protože všech devět skladeb je zde namícháno do sebe. Tentokrát za to však nemohou dva seřízené gramofony, ale studiový zásah. Předěl mezi tracky Aqua a Crimson obstarala klávesová plocha, která je příjemně filtrována a která melodicky hodně připomíná základ Stelly od Jam & Spoon. Jinak jsou mixy bezchybné a hodně příjemné, většinou však podle stejného klíče. Nastupující track se objeví zásluhou nových hi-hatů, které se přizpůsobují skladbě jež je právě na odchodu. Chvilku jedou obě spolu - krátká plocha a následuje výměna obou tracků. Jen jednou se ideální promíchnutí nepovede (Orange/Mauve), ale takový už je osud. Celku to zas až tolik neuškodí. Trochu jsem měl obavy z toho, že se Scarlet a Mauve vyskytují na obou discích, ale jde jen o názvy EPček, tudíž má každý disk tu svoji (zcela odlišnou) verzi. Hudebními styly se to tu opět jen hemží a tak od počáteční vyloženě houseové skladby Aqua přes ty techhouseové (Crimson, Beige) se dostaneme k deephouseu (Amber) a pak začnou Circulation opět přitvrzovat. Lemon a Orange už škatulku techhouse přesahují a jedná se spíše o hardhouse (v poslední době hodně aktuální označování jednoho z relativně nových stylů) s tranceovými postupy. Slušná řádka tanečních stylů, co říkáte? Za zmínku stojí ještě závěrečná Purple, která v sobě skrývá klávesový motiv, jež v roce 1994 využil tranceový bůh Oliver Lieb ve svém ambientním projektu Ambush. Pokud máte možnost, porovnejte Oliverův Rain s "purpurovou barvou". Najdete zde hodně velkou podobnost.
Zhodnocení: Obě CDčka projektu Circulation míří hlavně za deephouseovými či techhouseovými fanoušky. Pokud se mezi ně počítáte - zkuste je. Ideální jsou pro poslech v autě, manuální práci doma či relaxaci - nekonečné smyčky vás výborně uvolní. Pokud vás house nudí, obloukem se však albu Colours vyhněte! Zklamané posluchače si tohle duo rozhodně nezaslouží.
Myclick25.8. 18:15
Video-recenze novinek (Freezer)
25.8. 17:55
Trancenation @ Mecca Club Prague 16.11.2019
20.8. 20:40
Gareth Emery zahraje 23.8. v Epicu
4.8. 23:48
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

23.8. 13:30
OUT! [TAR#138] Corrie Theron - I Am
23.8. 12:42
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Andy Jornee & Zara Taylor - Everything Changes / In Your Eyes
23.8. 12:13
OUT! [TAR Oasis] Paaro - Fusion
16.8. 23:37
OUT! [Trance All-Stars Records] Tommy Kierland - Plethora / Closer to the Sun
16.8. 23:37
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Blue Serigala - Constitution

17.8. 18:24
Ashley Wallbridge feat. Clara Yates - Diamonds (Official Video)
16.8. 17:18
Hooligan - Hear You Now (Da Hool 2019 Remix)
12.8. 4:43
Lostly x Arctic Moon - Runaways (Official Video)
11.8. 20:39
Vadim Zhukov feat. Megan Sampson - Heart Connected (Solarstone Reconstructed Mix)
6.8. 18:45
Ciaran McAuley & Clare Stagg - All I Want (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ