TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

Je opravdu těžké psát recenzi na singl, který většina z vás již zná a který máte pravděpodobně i trošku oposlouchaný. Za opožděnou recenzi může i to, že prostě nebyl až do této chvíle čas pro její napsání. Nyní, dva týdny po oficiálním vydání CD singlu v Evropě je tady slibovaná recenze. Projekt Delerium má mnohem bohatší historii, než byste si asi mysleli. Vznikl v době, kdy mě samotnému bylo 11 let, kdy jsem nevěděl, že budu jednou dělat internetové stránky, kdy jsem nevěděl, co je Internet, co je trance. Možná, že bylo lepší nevědět. Ten rok měl číslici 1989.
Delerium založili chlapíci Bill Leeb a Rhys Fulber jako vedlejší projekt své hlavní skupiny Front Line Assembly. O FLA najdete na českém internetu výborné stránky na adrese www.fla.cz a dozvíte se zde i o historii samotného Deleria. Pokud jste líní dívat se na stránky o FLA, resp. Deleriu, shrnu pro vás ve stručnosti historii tohoto projektu. Za 11 let existence bylo vydáno přes 10 alb, samotných singlů vyšlo 5. Nás zajímá nejvíc historie skladby "Silence", která má rovněž dlouhou historii.
Originální verze se objevila již v roce 1997 na albu "Karma", které vyšlo v reedici na jaře tohoto roku. V létě 1999 vychází "Silence" jako samostatný singl a ke konci roku objevuje např. v Deutsche dance charts, kde však příliš velký úspěch nesklízí. Jaký je tedy rozdíl mezi prvním vydáním singlu v roce 1999 a tímto na podzim roku 2000 ? Zůstal skvělý a jedinečný vokál od Sarah McLachlan, který jsem si já osobně pasoval na "vokál roku 2000". I když je teda starý už pár let :-). Sarah tedy zůstala, ale aby se tato skladba dočkala velkého a jistě zaslouženého ocenění, bylo třeba dostat "Silence" na taneční parkety, protože rok 2000 a taneční music k sobě velmi úzce patří. Byly proto vytvořeny dva taneční remixy, jeden od holandského DJ Tiestä a druhý od projektu Airscape.
Jestliže na jedné straně je singl postaven na bezvadném vokálu zpěvačky Sarah McLachlan, na straně druhé je to remix od Tiestä, který jsem si zas já osobně pasoval na "remix roku 2000". Tento remix vyšel už na jaře 2000, ke mě se dostal až teď na podzim, což ale žádná tragédie rozhodně není, aspoň se nemůžu Deleria pořád nabažit :-)) DJ Tiestö patří k nejlepším tranceovým dj-jům na téhle kulaté planetě a remix pro Delerium se mu opravdu povedl na jedničku. Kombinace božské melodie a božských vokálů vytváří dvojnásobně božskou skladbu, prostě jednoznačně nejlepší remix tohoto roku. Kdo s tím nesouhlasí, nechť přispěje do naší diskuse :-)
Tiestö toho v tomto roce zremixoval opravdu neskutečně hodně ( připomenu např. remixy pro Green Court - Shining, Goldenscan - Sunrise, nebo naposled Kid Vicious - Re-Form ), ale remix pro Delerium je jednoznačně nejpovedenější a těžko Tiestö v tomto roce udělá něco lepšího. Díky tomutu remixu se Tiestö zařadil mezi dj-je, jejichž produkci sleduji velmi pozorně a to asi ani nemusím připomínat, že jinak jsem fanoušek spíše německé produkce :-)
Takže to byl Tiestö remix, ten ovšem není na CD singlu osamocen. Jako první je radio edit, který je vlastně zkrácenou verzí Tiestöva remixu, druhý je právě Tiestö remix, trojku má Airscape remix. Airscape tvoří dvojka Johan Gielen a Sven Maes, Sven je rovněž znám pod jménem Svenson. Airscape remix také není špatný, ale má tu smůlu, že je na jednom cd-čku s remixem od Tiesta :-). Je o něco více komerčnější a je použit ve videoklipu k "Silence". Čtvrtou a předposlední skladbou je Sanctuary mix ( vyšel už na původním singlu "Silence" v roce 1999 ), který je asi nejméně komerční, tudíž nejméně líbivý na první poslech. Když si ho ovšem poslechnete dejme tomu jednou každý den, tak mi věřte, že za týden bude právě tento mix patřit k vašemu nejoblíbenějšímu.
Poslední skladbou je čtyřminutová Arie, která příjemně zakončuje jeden z nejlepších CD singlů tohoto roku. A takové je tedy mé zhodnocení, takřka 40 minut obsahujících "vokál roku 2000", "remix roku 2000", přesně to je singl Delerium - Silence [ Remixes ].
P.S. Na světě je rovněž remix od Paula Oakenfolda, ten se ale na singl asi nevešel :-)
P.S. No a dobrou zprávu nakonec pro všechny nové i staronové fanoušky Deleria. 21.11. vychází nové album Deleria nazvané "Poem". Špatná zpráva je, že v Evropě vyjde někdy v polovině roku 2001. Ještě že internet je bez hranic :-))
P.S. Oficiální web Deleria je na www.delerium.com
P.S. A co Sarah vlastně v "Silence" zpívá ?? No přeci tohle :-)

"Give me release
Witness me
I am outside
Give me peace
Heaven holds a sense of wonder
And I wanted to believe that I'd get caught up when the rage in me subsides
Passion choke the flower
Until she cries no more
Possessing all the beauty
Hungry still for more
Heaven holds a sense of wonder
And I wanted to believe that I'd get caught up when the rage in me subsides
In this white wave I am sinking
in this silence In this white wave in this silence
I believe I can't help this longing
Comfort me
I can't hold it all in
If you won't let me
Heaven holds a sense of wonder
And I wanted to believe that I'd get caught up when the rage in me subsides
In this white wave
I am sinking
In this silence
In this white wave
In this silence I believe
I have seen you in this white wave you are silent
You are breathing in this white wave
I am free"9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ