TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

Tenhle singl vyšel už v roce 1999, avšak v roce letošním se dočkal reedice s neuvěřitelnými 10 mixy a šedesátidevíti minutami záznamu. Asi největším lákadlem měly být dva nové mixy od člověka, který je tedĄ hodně v kurzu - Borise Dlugosche. Vzhledem k tomu, že jde o promo výlisek a ty jak známo jsou skoupé na informace, dalo docela fušku o tomhle japonečkovi něco sehnat, ale nakonec se zadařilo.Satoshi Tomiie se narodil v roce 1966 v Tokyu a po právu se řadí mezi první japonské umělce, kteří pomohli tamní klubovou scénu trochu rozhýbat. Už v mládí proslul slušnou hrou na klavír, později se začal (jako správný japonec:-) zajímat o elektronické mašinky a tak svoji první kapelu zakládá už počátkem 80. let. A jak se dokázal vypracovat v uznávaného DJe a producenta i za oceánem? Vždyť je to tak jednoduché:-). Byl požádán jednou kosmetickou firmou o vyrobení znělky pro jejich promoakci a následný DJing na párty, která s výrobkem souvisela. To ovšem netušil, že druhým DJem, který tu bude hrát, není nikdo jiný než Frankie Knuckles. Frankiemu se líbil jeho přístup k hudbě, našli spoustu společného a tak ho pozval do New Yorku a seznámil s druhou nejdůležitější osobou houseové scény - Davidem Moralesem.

Už tehdy vlastnil Frankie s Davidem agenturu Def Mix Productions, která se zabývala produkováním a remixováním nejrůznějších projektů, zpěvaček a zpěváků, ale i vlastní tvorbou obou z nich. Nic tedy nebránilo tomu, aby se ještě o jednoho člena rozrostli a tak je dnes Satoshi Tomiie vedle těchto dvou legend považován za stejně důležitého a zároveň pracovitého umělce. Spousta popových hvězdiček si uvědomovala, že pokud se dostanou jejich tracky z komerčních rádií do undergroundových klubů, zvýší se tak mnohem více poptávka po skladbách, o které by tohle publikum jen sotva mělo zájem. To však vyžaduje volbu dobrého remixéra. Satoshiho služeb využívali ti nejlepší a on jim také to nejlepší za svého talentu poskytoval, v podobě devíti až deseti minutových klubových mixů. Z dlouhého seznamu zákazníků bychom měli zmínit alespoň: Simply Red (Remembering The First Time), Michael Jackson (This Time Around), Mariah Carey (Fantasy), asistenci po boku Davida Moralese - U2 (Discotheque), Michael & Janet Jackson (Scream) nebo producentskou činnost na Madonnině Human Nature.

Inspired je po výborných singlech Darkness a Up In Flames v pořadí třetím bonbónkem z debutového alba (proč až teď??) Full Lick. Již tehdy mě Inspired zaujala. Mezi tou změtí nejrůznějších jazzových, houseových, soulových, občas i hiphopových a drum´n´bassových postupů, tahle skladba vynikala od prvních tónů. Z 90% za to může nádherný vokál Diane Charlemagne. Pokud vám to jméno nic neříká, rád vám pomůžu. To ona je zodpovědná za jednu z prvních drum´n´bassových hymen, a sice Goldieho nesmrtelnou Inner City Life. Tedy co ona s tím hlasem dokáže... Soulové cítění o několika oktávách jsou ozdobou a zároveň zárukou úspěchu všech nazpívaných skladeb. Taková pohoda, čistota a zároveň hravost se slovíčky - kdybych měl klobouk, tak smeknu. Vsadím se, že ve studiu zpívá vždy napoprvé a bez nějakých oprav. Ale teď k samotným verzím!
The New Radio Mix je klasický edit téhle skladby, který se samozřejmě kromě pražského Rádia 1 nikde jinde neobjevil. Hodně připomíná věci od Todda Terryho nebo debutové album Nu Yorican Soul. Je velká škoda, že naše rádia zatím takovéhle tracky ignorují. Možná jsou na ně moc "americké" a doba snad ještě dozraje.
The Vinyl začíná sólem na různé perkuse a zvonečky, důraz je kladen na zvýraznění doprovodu na klavír a spoustu živých nástrojů. Pozadu nezůstává ani Dianin hlas, který je s citem usazen mezi jednotlivé nástroje a svojí silou vůbec nepůsobí nijak uřvaně. Je opravdu něžným pohlazením. Při poslechu si uvědomíte, jak jsou si skladby od Moralese, Knucklese i samotného Tomiieho podobné. To klávesové přejetí z prava do leva, které se objeví v přechodech - to je typická Moralesova škola. Vzhledem k tomu, že Satoshi u "velkého mistra" často asistuje při různých dodělávkách, možná že tentokrát pomohl naopak jemu.
V Reprise 2 oceníte hlavně Dianin hlas, podbarvený opravdovým piánem. A jak se zdá, jde to i bez dalšího doprovodu - Diane si vystačí:-). Shellshock Club je pojmenován podle jednoho Satoshiho projektu. Pokud předchozímu mixu vévodilo piáno, tady je to několik kytarových doprovodů, které určují jak se skladba bude vyvíjet. Mají hodně příjemný zvuk a spolu s hutnou basou je to více hozené do jazzu s příjemnými filtrovanými vokály.
The Directors Cut - tak tady opravdu váhám. Nevím totiž, kdo je "Director". Věci od Davida Moralese mám naposlouchané a tohle by klidně mohla být jedna z nich. Janet Jackson (When I Think Of You) remixoval právě on a tyhle dva mixy jsou si hodně podobné - pohoda, čistota, typický automatový spodky, jednoduchá smyčka, flétna - to vše hovoří právě pro něj. Ach jo, jak moc mi chybí informace k remixům (pokud vám tenhle singl prošel rukama, můj e-mail je tu pro vás, díky:-).
Oba Dlugoschovy mixy stojí opravdu za to. Budu se muset porozhlédnout po vinylech - hrál bych je, hlavně ten s označením Dub. Výborné filtry dělají s hlasem Diane opravdu divy. Je tu více stopbeatů, ale vůbec vás nebudou nudit. Vychutnávejte si hlavně všechny ty hrátky s přechody. Vynikající spodky a basa tomuto tracku dominují. Proti tomu je Dlugoschův kolovrátkový mix pro Moloko (Sing It Back) hodně slabým čajíčkem. Jeho Clubmix je více do rádia a na diskotéky, ale ruku na srdce - dostane se tam? Hodně voní létem a použité smyčce ho ještě více rozdovádí a dají mu zcela jinou tvář.
The Shellstrumental není ničím jiným než instrumentální podobou mixu č.4 - Shellshock Club, takže nic nového.
Accapella naopak dává na frak všem rádoby zpěvačkám. Mohou totiž jen tiše závidět, protože hlasu Diane se jen tak někdo nevyrovná. Když byste měli chuť udělat si vlastní remix Satoshihi nádhery, víte kde získat samotný vokál bez jediného rušivého tónu, pouze s nutným echem.
Directors Dub vyvolává opět polemiku o možné Moralesově účasti. Velká hravost s perkusemi, uvolněnost a naprostá vyváženost všech zúčastněných nástrojů - to jsou hlavní body závěrečného mixu vynikajícího singlu.

Zhodnocení: Už dlouho se mi nedostal do rukou singl s tolika verzemi, který by se dal poslouchat od začátku do konce, bez toho aby vás nějak nudil. Pokud máte rádi americkou podobu houseu, tedy stylu který se tam narodil, bude Satoshi Tomiie patřit mezi vaše oblíbence, protože singl Inspired je opravdu "Inspired". A pro programové ředitele všech rádií tu mám malý vzkaz: Zkuste se při tvoření playlistu více zamyslet - možná vám jedna skladba chybí...
Myclick9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ