TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 20.8.2001 Karel, Review
Na kompilaci AVB003: In Motion jsme všichni čekali s velkým napětím, protože předchozí dvě výběrové řady (AVB001: A State of Trance a AVB002: Basic Instinct) byly jednoduše výborné a když si je pustíte třeba dneska, stále vám přinesou velký hudební zážitek. Mladý holandský dj a producent Armin Van Buuren (www.arminvanbuuren.com) se podle jeho vlastních slov vždy snaží na výběrech ukázat současnou podobu jak klasického tranceu, tak i progresivnější hudby, které, ač si to někdy nechceme přiznat, patří budoucnost. U tohoto výběru se nabízí paralela se sérií Forbidden Paradise, jejíž poslední díly jsou založeny na stejném modelu, jako Arminovy kompilace. Posaďte se tedy pohodlně do vlaku, který za chvíli vjede do tunelu plného pulsující hudby 21.století a vychutnejte si společně se mnou všechny skladby, pěkně jednu po druhé.

Tma, která nás obklopila, když jsme dorazili do tunelu, se pomalu začíná ztrácet a mezi probleskujícím světlem ze začouzených a prachem pokrytých lamp se objevují tóny první skladby, kterou jsou SOLID SESSIONS - JANEIRO (Harry Lemon Remix). Armin asi nemohl vybrat na úvod nic lepšího, pokud tento song neznáte (ukázka), sežeňte si třeba výběr ZEN - Mixed by Joel Einhorn, tam je taky, akorát že spletli název, Janiero se skladba skutečně nejmenuje, je to Janeiro! Přestože je první CD to progresivní, SOLID SESSIONS jsou výbornou ukázkou současného tranceu. Zato DAWNSEEKERS - SHAMAN`S WAKE UP již naznačují, že na prvním CD skutečně bude převažovat progresivnější tvorba. Docela dost mě jejich nový singl překvapil, protože ten přechozí PROTUBERANCE patří mezi nejvíc "trancy" songy, jaké jsem kdy vůbec slyšel. Dneska nás od nich tedy nečeká trance, ale hutný tech-trance s bručivým vokálem na pozadí.

Následují ORINOKO - ISLAND (Saint and Sinners remix). ORINOKO je úspěšný projekt německého dj-je Timo Maase. Zatímco před několika léty znal každý spíše název ORINOKO než Timo Maas, dnes je tomu naopak a přestože se Timo v tomto roce snaží projekt ORINOKO oživit, tak vysoko, jako byl v roce 1997, už s ním asi nevystoupá. Aktuální singl ISLAND má také k tvorbě z minulosti hodně daleko, inu Timo Maas se pohnul určitým směrem a je logické, že i ORINOKO čekalo to samé. Mě se ISLAND příliš nelíbí, ale remix od Saint and Sinners je velmi slušný, dobrá ukázka progresivního hudby. RISING STAR - STARTHEME, které následuje, samozřejmě nemohlo na výběru chybět. Vlastní Arminův projekt, kterému, ač to tak možná nevypadá, věnuje Armin hodně času a úsilí. Mezi Arminovými plány do budoucna tak najdeme vydání samostatného alba pro RISING STAR. STARTHEME je mysteriózní trance song s tvrdším podkladem a hodně pěknou melodií. Pátou skladbou v pořadí je DJ CYBER - MARCO ANTONIO. Tohle jméno mi sice nic neříká, ale je jasné, že když jej Armin zařadil na album, rozhodně jde o kvalitní věc. Stejně jako u RISING STAR, i v tomto případě uslyšíme více tranceu (ukázka), než progresivity. Ona vůbec je ta Arminova představa progresivní hudby hodně zajímavá. Není to takový ten sound, na který jsme zvyklí ze ZENU, s tím je společný snad jen ten basový podklad. Jinak jsou ovšem skladby, které Armin na album vybral, plné všelijakých vokálů a roztodivných zvuků. A skoro nikde nechybí alespoň náznak melodie, takže já nevím, ani bych to slovem, jako je třeba tech-trance, nenazýval.

MARC AUERBACH - MUKE (Marc`s original mix) byl už na kompilaci Forbidden Paradise, zatímco tam byl ale v Twister remixu, zde je v Marc's original mixu. Výborné vokály a takový smutný nádech skladby vás přinutí zamyslet se třeba nad svým vlastním životem. Dobrý song k rozjímání o životě a smrti. Armin asi veděl, že s MUKE navodil takovou skoro až ponurou atmosféru a tak jako další track zařadil EVOLUTION - CROCODILE MAN. Agresivní basy mě skoro zvedly ze židle a málem jsem vyskočil z okna ven (ukázka). Ehmm, bydlím v pátém patře, kdyby to někoho zajímalo. Projekt EVOLUTION je pro mě novým, napadá mě snad jen souvislost se stejnojmenou party u nás, kde hrál Paul Van Dyk. Potom mi tento název ještě připomíná jednu budovu z počítačové hry Starcraft, jmenovala se Evolution Chamber (tedy jmenuje, Starcraft pořád hraje spousta lidí, včetně mě). Krokodýlí muž je moc pěkná písnička, do takového čísla, které představuje počet zvuků vyskytujících se ve skladbě, ani neumím počítat. Je jich moc a moc. BLAKSTONE - ONE THING přesně odpovídá svému názvu, ačkoliv tam chybí písmeno C. Ha, céčka, céčka, céčka. Nebo taky moucha CC. Ostatně zvuky ve ONE THING létající a otravující mouchu částečně představují. Celkem škoda, že tenhle track je na kompilaci jenom pár minut, dost se mi líbíl.

DJ NUKEM - INSTINCT. Uaa, tak tohle už se nebojím naznat tech-trancem, protože to tech-trance vážně je, no na tuhle skladbu bych asi netancoval. Alespoň ne první asi tři minuty, kdy je to takový celkem nudný zvuk, poté ale následuje moc pěkné stupňování, hodně překvapivé, no ale když už zvedáte ruce a chcete si pořádně zapařit, vše se vrátí do původního rytmu, pouze lehce o několik zvuků obohaceného. INSTINCT je hodně ponurá skladba a protože já jsem člověk pozitivně smýšlející, raději se vrhám na HI END SYSTEM - LOST. V pozadí se objevující tranceové plochy společně se slušným rytmem mě opět dostávají pomalu, ale jistě do varu. CAPETOWN - STRINGRIZER jsem už slyšel na nějakém výběru, ale až zde jej konečně plně poznávám. Ooo, tak tohle je zatím nejhezčí track celého alba. Neskutečný trance (ukázka), doufám, že díky němu neuvěřím, že mohu létat, ten pád z pátého patra by asi nebyl ve finále moc příjemný. Heh, vážně jsem z téhle skladby neskutečně odvázaný a prožívám tranceový orgasmus. Tomuto typu tranceu se říká uplifting neboli povznášející. STRINGRIZER vás odvane tam, kam si jen budete přát. D-FACTOR - THE WRONG SHAKE musí zákonitě trochu nahustit atmosféru, nebo se z toho všichni zblázníme. Čekal jsem, že při poslechu této skladby vychladnu, ale nee, ono je tohle snad ještě lepší než to předtím (ukázka). Ježíšš, fakt mi promiňte ty výrazy, ale já se nemohu udržet, způsob, jakým je závěr prvního CD namixován, je skoro k šílenství mě přivádějící. Samosebou k šílenství tranceového charakteru.

SIGNUM - 5 YARDS a konečně trochu oddech. S díky přijímám tuto skladbu, protože mít více než dva orgasmy za sebou během krátké chvíle je hodně vyčerpávající. Nový singl od SIGNUM je hodně progressive, no ale kdo dnes není, tomu ujíždí vlak. Tak a máme tady poslední skladbu prvního CD a tou je VINCENT DE MOOR - FLOWTATION 2001. Nový remake staršího singlu VDM je opět hodně "zvedající ze sedadel", taková celkem jednoduchá melodie, skoro jako pro "debily", no ale heh, mě se strašně líbí. Poslední čtyři minuty od konce je to přímo božská trance symfonie se super snadnou melodíí (ukázka). FLOWTATION se velmi snadno asociuje např. s letní loukou plnou rozkvetlých květin a procházejících se "snílků a blázínků". Tak, máme za sebou první CD a já si musím dát před druhým CD, které má být tranceové (ehh, a co sakra bylo to první v tom případě ??) pauzu, nějak mě to sebralo.

No fajn, jsem zpět a jdeme na CD číslo dvě. Doufám, že to přežiju. Na konci cesty bychom opět měli vyjet z tunelu ven, než se ale tak stane, musíme si vyslechnout třináct "maximálně" tranceovým skladeb. SONIC INC - A TASTE OF SUMMER (Fire & Ice vital mix) je první z nich. Jeden z těch lepších trance songů současnosti, lze nazvat pojmenovat i jako "malý hit". A TASTE OF SUMMER je sice trochu podobné skladbě Svenson & Gielen - Beauty of silence, ale opravdu jen trochu. Na druhou stranu to není kdovíjak originální píseň, je tak akorát řekl bych. Neurazí, ale ani vás tolik nenadchne. RANK 1 featuring SHANOKEE - SUCH IS LIFE (Marco V. remix). RANK 1 už recenzuji snad podesáté, protože se objevují skoro v každé trance kompilaci, které toto léto vycházejí. RANK 1 lze bezpochyby zařadit do řady úspěšných trance projektů, výše uvedený příklad to názorně dokazuje. Remix od Marco V. je překvapivě víc tranceový, než byste asi čekali, moc progresivního zvuku, jak jsme si již u Marca V. zvykli, zde nenajdete.

První dvě skladby byly na můj vkus příliš známé a ohrané. To samé by čekalo i ORION - SEE ME HERE, nebýt poměrně neznámého Skope`s vocal remixu. Remix je to hodně zajímavý (ukázka), nazval bych to minimalistickým trancem, nebo tak nějak. Líbí se mi, že zatímco original verze je hodně komerční, tento remix takový není, nebo alespoň není tak ohraný, jak už jsem před chvílí naznačil. Na kompilaci nechybí ani SYSTEM F. - NEEDLEJUICE. Možná budoucí samostatný singl, možná také ne. Album Out of the blue známe nazpamět a tak nás tahle skladba asi již nikterak nepřekvapí. Mě osobně se na této kompilaci moc nelíbí, moc mi tam nesedí, přestože jde o velmi dobrou skladbu. Asi jsem již zmlsaný prvním CD, kde bylo hodně nových a tudíž čersvých skladeb. Tady mi to zatím připadá jako nějaký výběr Best of, přičemž první čtyři skladby asi nejsou zrovna best. Pro mě tak druhé CD začíná až pátou skladbou, kterou je YAHEL - U INSIDE. Tento izraelský producent, který si nedávno potřásl rukou s formátem mp3 (www.mp3.com/yahel), se s každým novým singlem lepší a tak se nelze divit, že U INSIDE je skutečně pěknou skladbou (ukázka). Melodický, zasněný trance vás ale opět přinutí přemýšlet o svém životě, ovšem otázka, jestli o to opět stojíte. RALPHIE B. - MASSIVE je dalším současným "malým" trancem hitem, zatím ale není tak známý jako např. RANK 1, SONIC INC nebo ORION. Tenhle track hraje Tiësto, Gielen, Corsten, Buuren, prostě každý, kdo v tranceu něco znamená. Jen ehm němečtí dj's jej asi moc nehrají, jelikož jej asi ehm neznají. No ale zatímco před pár dny patřil tenhle song k mým hodně oblíbeným, teď mě až zas tak nebere. Originální by mohl být víc, to je pravda.

Zjišťuji, že se skutečně přesouvám od sladkého tranceu k přeci jen o něco tvrdší produkci. Protože hned jak se ozvou beaty DRAX AND SCOTT MAC - SUBLIME, moje srdce trochu pookřeje a slunce sestoupí do mé duše. Ale z toho okna stejně neskočím, to by se vám líbilo!. SUBLIME je sice taky povznášející trance jako předtím MASSIVE, ale ten spodek je takový víc pulsující a ve finále je to úplná pohádka. Tohle je jeden z vrcholů celé kompilace (ukázka), tohle je moje definice tranceu letošního roku. Následují ULTRAVIBE - CHOOSE FREEDOM a tudíž další "starý" song na albu. Zatímco ale SYSTEM F. mi zde vůbec nesedlo, s ULTRAVIBE je tomu přesně naopak. Je to zvláštní a nedovedu si to vysvětlit. Měl jsem za to, že CHOOSE FREEDOM mám již "dostatečně" oposlouchané, ale asi tomu tak není. Hypnotický trance zvuk, přesně dávkovaný a vystřelující do našich uší jako ze samopalu, přesně to je CHOOSE FREDOM. Velmi pěkně je namixována další skladba, kterou je AIRWAVE - SAVE ME. Tady nemusím nic dodávat, jeden z nejlepších songů tohoto roku, zatím. A asi i zůstane. Myslím, že jej Armin na kompilaci zařadil právě proto, že ačkoliv to není čerstvý kousek, kvalita je tak vysoká, že si zařazení jednoduše zaslouží. Heh, celkem byc mě zajímalo, co by to udělalo s lidmi na ZENU, kdyby jim to někdo pustil. Skutečně bych si přál vidět jejich reakce a myslím, že bych v jejich očích spatřil i určité poznání a procitnutí.

To samé se dá říct i o dalším songu, o MOOGWAI - THE LABYRINTH (Part 2). MOOGWAI se sice na Zenu hraje, ale leda tak v remixu od Olivera Kleina, který je sice dobrý, ale není to trance. Prostě tam chybí ta jedinečná a úžasná včeličkovitá melodie. Ne nadarmo byl MOOGWAI asi dva měsíce na prvním místě naší hitparády, ehe říkal někdo něco o naší TOP 40 a diskotéce ? Ať mi to řekne do očí! Armin do MOOGWAI pěkně mixuje další skvost jménem WARRIOR - VOODOO (Oliver Lieb mix). Mezi námi, ty basy jsou teda pěkně drsné a přestože to slovo nemám moc rád, musím konstatovat, že si na nich pěkně "ulítávám". No a ten vokál do toho, říkající "Can you feel my voodoo" a pak znovu ujíždějící basy, aaa první orgasmus (exkluzivní 3 minutová ukázka) na CD2 je tady. Dokonce jsem sundal ruce z klávesnice a pohybuji jimi jako ten králík Energizer, no prostě jako ta potvora z té reklamy. Just, just a moment. Měli bychom vychutnávat každou chvíli svého života, to je jasné. Ale to asi nedovede nikdo, tak nevím proč nám to cpe BISMARK - JUST A MOMENT. No on nám nic necpe, on se tak jenom jmenuje ten singl. Bismark je italský projekt, label BXR, tudíž tak trochu progresivní Mauro Picotto zvuk. Celkem příjemné a do setu dobře zapadající. RISING STAR - CLEAR BLUE MOON a my vyjíždíme z tunelu, ve kterém jsme prožili tři nádherné orgasmy a velkou záplavu vzrušujících okamžiků. Armin si na konec nechal novou skladbu svého již jednou zmiňovaného projektu RISING STAR jak začal, tak i skončil. Famózně. Já vám to říkal, že tomuto projektu se Armin hodně věnuje a není to pouze nějaký "vedlejšák" pro větší přísun peněz. CLEAR BLUE MOON je velmi propracovaná skladba a bude se vám určitě líbit.

ZHODNOCENÍ: Armin Van Buuren kompilací In motion nejenon že potvrdil velmi vysokou úroveň této série, ale opět ji posunul o něco výše. Obě CD jsou brilantně namixovaná a plná jedinečné hudby. Mě se více líbí to první CD, u vás tomu může být naopak, záleží na tom, jestli máte rádi spíše progresivnější trance, nebo se stále zuby nehty držíte klasického tranceu. Ať tak či tak, kompilace AVB003: In Motion je pro každého obdivovatele tranceu povinnou školní četbou.


Tracklist:
CD 001:
01. SOLID SESSIONS - JANEIRO (Harry Lemon Remix)
02. DAWNSEEKERS - SHAMAN`S WAKE UP
03. ORINOKO - ISLAND (Saint and Sinners remix)
04. RISING STAR - STARTHEME
05. DJ CYBER - MARCO ANTONIO
06. MARC AUERBACH - MUKE (Marc`s original mix)
07. EVOLUTION - CROCODILE MAN
08. BLAKSTONE - ONE THING
09. DJ NUKEM - INSTINCT
10. HI END SYSTEM - LOST
11. CAPETOWN - STRINGRIZER
12. D-FACTOR - THE WRONG SHAKE
13. SIGNUM - 5 YARDS
14. VINCENT DE MOOR - FLOWTATION 2001

CD 002:
01. SONIC INC - A TASTE OF SUMMER (Fire & Ice Vital mix)
02. RANK 1 featuring SHANOKEE - SUCH IS LIFE (Marco v. remix)
03. ORION - SEE ME HERE (Skope`s vocal remix)
04. SYSTEM F. - NEEDLEJUICE
05. YAHEL - U INSIDE
06. RALPHIE B. - MASSIVE
07. DRAX AND SCOTT MAC - SUBLIME
08. ULTRAVIBE - CHOOSE FREEDOM
09. AIRWAVE - SAVE ME
10. MOOGWAI - THE LABYRINTH (Part 2)
11. WARRIOR - VOODOO (Oliver Lieb mix)
12. BISMARK - JUST A MOMENT
13. RISING STAR - CLEAR BLUE MOON

Special thanx to jaydee za poskytnutí alba k recenzi.


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ