TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 3.4.2002 Spaceboss, Review

Za singlem We Bring You Love, o kterém bude nyní řeč stojí Natalie Deborah, Lutz Ludwig (známější pod svou uměleckou přezdívkou L.U.P.O.) a Mike Rubin Helmich. Původně De Borah feat. Onassis vydali tento singl 26.06.2001 na značce Low Spirit a i když si našel místo v kufru hned několika významných djů, tak žádný velký klubový hit to nebyl...V roce 2002 se tato nahrávka zalíbila lidem z dalšího významného německého labelu - Kosmo music a ti se rozhodli, že zkusí vydat nahrávku We Bring You Love v reedici doplněnou novými remixy, mimo jiné od Hardyho Harda, Van Bellena & Andry Nalina.

První je radio edit. Ten, jak již bývá tradicí, je ze všech verzí nejumírněnější a nepřístupnější. Můžeme jen závidět našim západním sousedům, že se jim tahle lahůdka bude prohánět éterem, český posluchač takové štěstí mít pravděpodobně nebude. We Bring You Love má vokál, který jako by vypadl z osmdesátých let, hypnotickou a vlezlou (ovšem příjemně vlezlou) melodii a svižně odsýpající beat. Svým stylem mi We Bring You Love tak trochu připomíná nedávnou recenzovaný kousek Unload od Zombie Nation. Zřejmě prožíváme boom podobných skladeb, ale proč ne? Pokud si producenti pouze vypůjčí nějakou postarší melodii a doplní ji vlastními nápady, je to pouze dobře...
Druhý v pořadí je original mix, také téměř nezbytná součást každého singlu. Jde pouze o delší verzi radio editu, která je už ale použitelná v nějakém setu. Jak vypadala We Bring Your Love ve své původní verzi z roku 2001? Na to vám dá přesnou odpověď právě tento remix. Třetí mix je už mixem v pravém slova smyslu. Ujal se se ho Hardy Hard, kterého snad není nutno nějak podrobněji představovat. Hardy patří k největším hvězdám již zmiňovaného berlínského labelu Low Spirit a pravidelně vystupuje na akcích jako je Mayday nebo Loveparade. Hardy vcelku ctil originální předlohu a nějak příliš s originální melodií a zvuky neexperimentoval. Jeho mix je oproti originálu tvrdší, progresivnější a dodal tak skladbě tajemnější nádech. Je to profesionálně odvedená práce bez nějakých překvapivých zvratů. Ale je to tak málo? Myslím, že ne. Příjemný mix.

Na řadě je verze od Van Bellena, kterému ve studiu asistoval Andry Nalin. Ti, co Yoogie Van Bellena znají, asi už vědí, o čem že jeho mix bude. Van Bellen je proslulý svými deepovými skladbami a remixy a i když nikdy neslavil nějaký závratný úspěch, tak si během několika let vybudoval pověst opravdu kvalitního producenta a jeho mixy můžete opravdu často slyšet na různých deskách (Future Breeze, The Joker atd.). Andy Nalin se také rád pohybuje v pomalejších a přemýšlivějších klubových vodách a jeho produkce pod značkou Nalin & Kane (Beachball, K-People) nebo Nalin Inc. (aktuální singl Scream) jsou zajímavou ukázkou nesporného hudebního talentu. V podání Van Bellena a Andry Nalina je We Bring You Love šamanský očistný rituál - strhující rytmus bubnů, melodie vzývající dávné bohy a zvuky odkudsi z budoucnosti, to všechno v tomto remixu najdete (ukázka). Je to hodně deep, hodně propracované a kdyby nebyla na singlu závěrečná skladba, neváhal bych tento mix označit jako nejzdařilejší. Další remix se skrývá pod názvem new club mix. Tato verze je na celém vinylu jednoznačně nejtanečnější, nejhitovější a bude se pravděpodobně nejvíce hrát. I přestože tento remix sází více na melodii a jednoduchou, takřka popovou strukturu, ani náhodou bych ho neoznačil za komerční. Je to pohodový klubový hit, který vám ještě dlouho bude po odehrání znít v hlavě (ukázka).
Na závěr si pro nás De Borah feat. Onassis nechali to nejlepší - atmosphere remix. Ten je sladce chilloutový a jestli si vypnete přehrávač dříve, než si tuto skladbu poslechnete alespoň třikrát za sebou, tak si můžete gratulovat (mně se to tedy nepovedlo). Klokotající bicí, nebeská melodie, prolétající vokál, hladící zvuky, toho se opravdu nedá nabažit (ukázka). Chilloutové mixy se na desky zařazují čím dál častěji a to mi dělá opravdu velkou radost. Ambient verze patří vetšinou k tomu nejlepšímu, co na desce můžeme najít a nejinak tomu je i v tomto případě. Více než zajímavá tečka skvělého singlu.

Label Kosmo music, na kterém We Bring You Love vyšlo (09.03.2002), nevydává vždy zrovna nejkvalitnější taneční hudbu a mezi jeho produkty najdeme opravdu hodně hitparádového braku na jedno použití. Tentokrát se však Kosmo překonalo a vydalo opravdu báječný singl (velká zásluha ale jistě patří i Low Spirit, kde track původně vyšel) se skvělými remixy. Ani jeden mix není na desce zbytečný, všechny verze jsou maximálně propracované a je vidět, že si s nimi dali jejich autoři opravdu práci. We Bring You Love si určitě pořiďte, je to dobrá deska, která vás jen tak neomrzí.

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum
11.7. 20:50
OUT! [TAR#138] Andy Kern - Irreversible
11.7. 19:39
OUT! [Liquid Energy Digital] Massive Ritual - Aghori
5.7. 21:30
OUT! [Trance All-Stars Records] Encount3r - Moments

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ