TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

Občas mám pocit, že někteří lidé se v hudebním studiu narodili, tráví zde podstatnou část každého dne a občas i nocují, protože jak jen si vysvětlit jejich obrovskou činorodost, se kterou nás posluchače neúnavně zásobují? Angličan Roland Armstrong, kterého budete znát spíše pod jeho téměř mystickou přezdívkou Rollo, je jedním z nich. Všichni si ho dneska spojujeme hlavně s populárními Faithless nebo s remixy pro jiné, které má na svědomí se svou sličnou kolegyní a djkou Sister Bliss. Pojďme se společně podívat, jak tenhle génius vlastně začínal. Psal se rok 1992 a v éterech rozhlasových stanic se velmi opatrně (u nás snad jen zásluhou Rádia Golem) rozkoukával singl, který měl všechny předpoklady, aby se stal obrovským hitem všech diskoték jež byly nakloněny novým trendům. Don´t You Want Me od projektu Felix byla energií nabitá skladba a na tehdejší dobu se díky strhujícímu tempu a hypnotické klávesové lince a převratným zvukům zabydlela i u nás. Byli pod ní podepsáni tři obyčejní kluci - Rollo, Felix a DJ Red Jerry. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Každý tuhle desku chtěl a když se všehno podtrhlo a sečetlo, zjistilo se, že zákazníků bylo přes dva milióny a dvěstě tisíc. Rollovo jméno začalo stoupat vzhůru a stahoval na sebe pozornosti produkčních týmů. Pokud jste byli popovou hvězdičkou a chtěli váš skvělý track dostat už jen na parkety diskoték a klubů, stačilo zvednout telefon a zavolat Armstrongovi. Ten k úspěchu dopomohl třeba: Pet Shop Boys, Simply Red, Donně Summer, M-People, Livin´Joy a spoustě dalším. Zkoušel to však i s vlastní tvorbou a když hrábnete hlouběji do paměti, vzpomenete si na houseové klasiky před pár lety: Gloworm (Lift My Cup), OT Quartet (Hold That Sucker Down), Kristine W (Feel What You Want). Tohle všechno napsal Rollo! Člověku by připadalo, že takové ovace by mohly nenápadnýmu klukovi stačit. To by však nebyl on, aby se ještě vehementněji nepustil do práce, vyburcován překypujícím tokem vlastních myšlenek.

Zakládá nový projekt společně s všudypřítomnou Sister Bliss, černým raperem Maxi Jazzem a s doprovodným vokalistou Jamie Cattem. V září roku 1995 se vyloupne první bonbónek - Salva Mea. Nějakým záhadným způsobem se však do éteru rádií dostává i další hit Faithless - Insomnia, který vyskočí z nuly hned do britské Top 10. Rollo tedy Salva Meu stahuje a po jejím přepracování ji vydává souběžně s deskou Reverence znovu. Pokud sledujete taneční hudbu delší dobu, dáte mi zapravdu, že obě byly hodně nadčasovými a téměř nesmrtelnými. Ještě teď, když si desetiminutovou verzi Salva Mey pustím, musím kroutit hlavou nad tím, co všechno dokázal do týhle skladby Rollo nacpat, využívajíc každou setinu vteřiny. Co singl, to zásah na přední příčky hitparád a logický kolotoč kolem remixování se točí dál.

Tentokrát poctil svými mixy: Grace (I Want To Live), U2 (Numb), Sunscreem (Exodus), Snap! (Rhythm Is a Dancer), Mobyho (That´s When I Reach For My Revolver). Druhá deska byla, po vysoko položené laťce samotnými Faithless, netrpělivě očekávána. A opět - album Sunday 8PM bylo tak úspěšné, že náklad který byl šmahem rozprodán, musel být dolisováván a aby trpěliví čekatelé nepřišli zkrátka, jako bonus bylo přiloženo remixové album Saturday 3AMJ s hvězdnými remixovými jmény (Paul Van Dyk, Nightmares On Wax, Jan Driver, The Timewriters). Dále následovalo koncertní turné, při jehož příležitosti mohli i návštěvníci vyprodané Roxy (bohužel beze mneL, 15. listopadu 1998 sledovat jejich live show. To proběhlo ovšem bez účasti samotného tvůrce, který dle vlastních slov pro nedávný rozhovor na anglickém hudebním serveru Dotmusic uvedl: "Nebyl jsem na turné s Faithless. Studio je domovem mého domova, pokud nejsem ve studiu, jsem s největší pravděpodobností v posteli...". Tak skromný a tak pracovitý... V loňském roce se Rollo podílel na produkci debutového alba své sestry Dido (No Angel) a společně s Markem Batesem, který byl zodpovědný za většinu klávesových partů na posledním albu Faithless, zakládá zcela nový projekt pod názvem Dusted. Rollo, jak by mohli mnozí předpokládat, nevyrábí jen jakousi další kopii populárnějších Faithless, ale vytváří album stylově zcela odlišné a navíc si vymýšlí i svůj nový vlastní svět, který můžete vnímat už z obalu či názvu tracků. Podle slov autorů jde o mýtický hudební svět, jež je inspirován démony z dětství a mladickou ctižádostí.

Rollo album nahrával pouhé tři měsíce a tak mě docela zajímalo, co může za tak krátkou dobu tahle hlavička zvládnout. Desku plnou ambientních nálad a pouze downtempových rytmů otevíráme skladbou Childhood a vy si najednou připadáte, jako kdybyste přes nějaké kouzelné zrcadlo vklouzli rovnou do pohádky. Všechno je tak uvolněné, jste obklopeni příjemnými sladkými tóny, cítíte teplo, světlo, vnímáte barvy a je vám až neuvěřitelně krásně. Jak to ten lišák Rollo jenom dělá? Mluví za něj jenom zkušenosti nebo má na nabuzení té příslušné atmosféry nějaký zvláštní recept? To jsou otázky, na které odpovědět neumím. Už s druhou Time Takes Time mě napadá, že by filmoví tvůrci měli Rolla oslovit. Zdá se, že je mistrem okamžiku a jít na film podbarvený touhle geniální hudbou by bylo určitě vrcholem jeho kariéry, z které se až točí hlava. Objevují se zde i první vokály, které Rollo svěřil do úst Luke Garwooda a zpěvačce Rachael Brown. Tenhle track je nádhernou baladou - k tomu aby vám naskočila husí kůže, chybí snad jen živá interpretace, tma a hořící zapalovače, které se komíhají zprava doleva. Pochybuji však, že bychom se živého pojetí Dusted někdy dočkaliL. Syntezátory můžete zvládnout kdeco, ale kombinace s živými nástroji vyzní ještě lépe. Want You obsahuje živou basu, kytaru a perkuse. Navíc Garwoodův hlas tu Rollovi nestačí a tak ho musel přikrášlit množstvím ech a samplerem porozdělovat k obrazu svému. Téměř accapella podání Rachael v krátké Hurt You je také skvělé. Aby vás zasáhla, nepotřebuje od autora vůbec nic. I když ke konci Rollo přiskočí a jakoby mu to nedalo, opatří Rachael alespoň filtrem, který její hlas vtáhne pouze do území oproštěného od výšek a hloubek.

Tím nejnádhernějším kouskem je samozřejmě singlová Always Remember To Respect And Honour Your Mother - Part 1. Autoři si k této skladbě přibrali ještě Rollovu sestru Dido, kterou budou dnes všichni znát především díky Eminemově Stan. Je zde však pouze jako spoluautorka hudby, ten nádherný hlas patří Alan Youngovi, který jím a přidruženými varhany vytváří jakýsi novodobý kostelní song. Ukrývá se v ní hodně bolesti a poselství, však si také zkuste přeložit, až ji budete poslouchat, její název. Není to výzva hodná k zamyšlení? Na singlu se jí také zmocnili skutečné osobnosti - Paul Van Dyk, Deep Dish a navíc vyšel tenhle bonbónek letos znovu, v podobě bonusového disku s dvěma videoklipy.

Snad nejblíže k Faithless má skladba Biggest Fool In The World. Rollův zřetelný houpavý rukopis je přirovnatelný třeba k Hem Of His Garment ze Sunday 8PM. To nic ale nemění na tom, že je tahle skladba opět skvělá, se spoustou změn a nálad. U tracku Winter mám pocit, že by ji místo Rachael mohl klidně nazpívat Boy George. Po skladbě Why Go?, kterou tehdy s Faithless udělal, bych řekl, že Rollo přesně ví, který hlasový rejstřík jeho skladbám svědčí a vokalisty si vybírá podle jakési hlasové podobnosti. Ten efekt, který Rachael deformuje hlas ke konci skladby do žabího kvákání je hodně unikátní a věřím, že po už ohraném Cherovském mutování, by se teď mohl stát vyhledávaným. Mým jasným favoritem je však předposlední Under The Sun. Je nejvíc propracovaným trackem na albu a kromě Rolla a Marka je pod ním podepsána i Rachael. Opět živé nástroje - basa, kytara, perkuse i piáno a po úvodním rozprávění Luke Garwooda, kterým mi tady vzdáleně připomíná Delta Disco od Transglobal Underground, najede refrén a mě opravdu naskočí husí kůže. Hlas Rachael tu má obrovskou sílu a atmosféra je nepopsatelná. Vychutnáte si ho hlavně ke konci, kdy vám refrén vyzpívá zcela bez nástrojů. Jediné co téhle skladbě chybí je paradoxně obrovský aplaus na konci. Efekt, který mi přijde u všech popových alb trapný, by tady seděl a tak poslední slova Rachael, vyznívají do smutné prázdnoty...

Zhodnocení: Až vám jednou bude smutno, až budete mít pocit, že všichni jsou proti vám a nic se vám nedaří, tak potom šáhněte po týhle desce. Je zcela oproštěná od agresivních zvuků a tepajících beatů. Najdete tu jenom teplé měké tóny, nádherné melodie, úžasné vokály a hlavně muzikantskou jasnou představu a cit umět posluchače jemně pohladit vábivými tracky.20.9. 4:17
A State Of Trance 2008 - 2019 (Radio Show)
18.9. 20:45
Ram & Thrillseekers v Epicu 21.9.
16.9. 21:53
Video-recenze novinek (Freezer)
10.9. 11:03
Anjunabeats party v klubu Mecca
25.8. 17:55
TRANCENATION w/ Sean Tyas, Menno de Jong, Jorn van Deynhoven, Mark Sherry, James Dymond, Ciaran McAuley, David Forbes, Basil O'Glue @ Mecca Club Prague 16.11.2019

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

19.9. 21:56
OUT! [TAR Oasis] Petr Vojacek - Don't Look Back
19.9. 21:49
OUT! [TAR#138] Artificial State - The Great Escape
19.9. 21:44
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Calvin O'Commor - Light Years Away (George Crossfield Remix)
17.9. 15:43
Solarstone & Jonathan Mendelsohn - This Is Where It Starts
11.9. 21:05
OUT! [Trance All-Stars Records] Jean Luc - Apokalipto

9.9. 23:09
Petr Vojacek - Don't Look Back (Promo Video)
9.9. 22:54
Ben Gold - The City Sleeps Tonight (Official Video)
17.8. 18:24
Ashley Wallbridge feat. Clara Yates - Diamonds (Official Video)
16.8. 17:18
Hooligan - Hear You Now (Da Hool 2019 Remix)
12.8. 4:43
Lostly x Arctic Moon - Runaways (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ