TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

Remixová deska pro taneční projekty znamená hodně. Většinou je vydávána až po té, co se originální skladby rozšíří mezi širokou vrstvu posluchačů, deska se musí vydat znovu ve větším nákladu a tak aby posluchači, kteří ji ještě nemají byli nalákáni na tzv. koupi "2 in 1", dobaluje se většinou jako bonusové CDčko k limitovaným edicím. Potom už jen záleží na výběru remixérů, kteří mohou projekt jak pozvednout, tak mu i necitlivým zásahem hodně ublížit. My si dneska představíme desku, která se povedla. Groove Armada je relativním nováčkem ve světě taneční hudby. Její vznik je datován rokem 1997 a tvoří ji dva šikovní muzikanti - Tom Findlay a Andy Cato. Zásluhu na tom, že se tihle dva dali dohromady má však paradoxně Andyho přítelkyně. To ona se znala s klanem muzikantů na Cambridgi, odkud se později vylíhla taková jména jako Idjut Boys nebo producent Tim "Love" Lee. Jednou Andyho vytáhla na mejdan kde kluci poslouchali své oblíbené tracky, věnovali se chatu a improvizovali na bassovou kytaru. Andy s Tomem začali poznávat talent toho druhého a protože nápady nešetřili, začali pilně cvičit. Výsledkem byly dva singly 4 Tune Cookie a At The River, které ukázaly že jejich hudba dokáže být hodně různorodá a možná právě proto jim zajistila smlouvu s labelem Tummy Touch, na kterém o rok později vychází celé album s názvem Northern Star. Mimochodem hvězda se následně stává součástí jejich hudebního loga. Jako by se styděli za svá jména, používají zde nicky Big C a Simba. Najdete tu opravdu všechno, počínaje ambientními postupy labelu Ninja Tune, zajímavými samply, ale i silnými melodiemi alá The Air či tracky s rovnými beaty. Zdá se, že deska byla hodně nedoceněna, protože At The River která na ní překvapivě nevyšla, se objevila před rokem v novém vydání a další dva tracky Captain Sensual a M2 Many až letos. Obrovskou díru do světa však udělali s loňským albem Vertigo. Opět nabídli posluchačům přehlídku nejroztodivnějších hudebních stylů a nálad včetně hip-hopových postupů, jazzových inspirací, funkových motivů a deephouseových beatů. Každému učarovala At The River, která díky skvělému soulovému feelingu Patti Page ve vás nechá ty nejhezčí vzpomínky. Popularitě této desky přispěl i remix Normana Cooka alias Fatboye Slima pro (v Americe hodně konzervativní skladbu) I See You Baby. Díky filmu 60 Sekund jste mohli i v našich kinech zaregistrovat jinou hitovku If Everybody Looked The Same (film byl mimochodem příšerný:-(.

Mezi nástroje, které Andy s Tomem používají, patří samozřejmě různé klávesové mašinky, bassová kytara, Andy ovládá trombón a Tom jiný dechový nástroj - trumpetu. Za perličku z jejich osobního života bychom měli zmínit ještě otevření stejnojmeného klubu v Londýně. Jméno Groove Armada si vypůjčili podle nočního klubu sedmdesátých let v Newcastlu. Remixová deska je výběrem osmi skladeb z původních dvanácti, loňského alba Vertigo. K mé velké smůle jsem dostal do rukou anglickou edici od BMG, která oproti té americké u Jive Records patřičně ostrouhala a tak musím oželet bonusové skladby At The River v nové úpravě samotných GA a I See You Baby v remixu Future Shock. Škoda:-(.

Pre 63 zaujme každého tím tklivým saxofonovým sólem. Jako remixoví partneři zde byli vybráni Akasha, jejichž tvorba je výhradně spojována s labelem Wall Of Sound. Už když jsem dostal tuhle desku do ruky, přemýšlel jsem v jakých stylech se asi budou remixové úpravy pohybovat. Remixovat totiž tolik rozporuplnou Groove Armadu je dost těžkým oříškem. Ani jsem se moc nespletl - čekal jsem houseové a d´n´b úpravy. Tohle duo z Brixtonu předvedlo ten polámanější styl, plný spousty dechových nástrojů, ale i zajímavých odlehčení v podobě až "bukemovských" vyklidněných ploch. Hodně zajímavý je i prostorově položený sampl "Groove Armada". Drum´n´bass mi přijde v poslední době hodně stagnující, ale v podání Akashi vůbec nezní zle.
DJ Icey, jehož stylovou doménou je hlavně big beat, dostal za úkol přemíchat If Everybody Looked The Same. Icey pochází z Orlanda a jako správný američan začínal na hip-hopu. Jeho příspěvek kolísá někde mezi breakbeatem a bigbeatem se spoustou zajímavých zvuků. Dává této skladbě zcela novou tvář, kde se to sekanými samply jen hemží a příliš komerčně znějící vokál přikrývá vrstvou šikovně poskládaných beatů. Rozhodně zní tahle verze lépe než obehraný originál. Ačkoliv tu Icey není zrovna moc populární, je neobyčejně pracovitý. Vlastní label Zone Records a letos to dotáhl za pomoci Pete Tonga až k umíchání Essential Mixu, kde bychom mohli potkat tak různorodé autory jako jsou Azzido Da Bass, Orbital, Tom Novy nebo Sabres Of Paradise.
Chicago, skladba která Vertigo otevírala se stala oblíbenou mnoha moderátory na pražském Rádiu 1. Originál je víc než zajímavý - hodně minimalistický track, který se nenápadně vyvíjí a postupně si získává váš zájem. Remix vytvořil další američan - DJ Dan. Jeho verze je mnohem našláplejší a kromě hodně vespod ukrytých samplů nemá s originálem vůbec nic společného. Jde o celkem nudný track, který byste si vychutnali spíše naživo v nějakém klubu, než zabořeni do křesel po vzoru Groove Armady:-). Směs beatů ozvláštňují pouze zajímavé perkusové doprovody a pár efektů.
Attaboy, kteří ještě nemají na světě žádné album se blýskli přepracováním Whatever, Whenever. Jejich osudy jsou spjaty s labelem Toko a vy už asi tušíte, co můžete očekávat. Deephouse se vším všudy - kdybych neznal remixéra, určil bych tuhle skladbu glasgowskému DJovi Kevin Mc Kayovi. Podobnost je hodně veliká. Chytrá hudba, oddechová atmosféra, vynikající scratche, velkou devizou jsou i hypnotické spodky a kytarová smyčka. Pro mě absolutně nejlepší remix téhle desky!
Skladba Rap je jediným zástupcem přímo od GA. Žádný remix - pouze track, který vyšel jako součást anglického vydání singlu If Everybody Looked The Same. Triphopový podklad, kde je důraz kladen hlavně na text a výborné frázování rappera jež si říká M.A.D. Mimochodem - je to člen Tomova fotbalového týmu (jak jen to ti kluci všechno stíhají:-). Vynikající jsou zde různé efektové smyčky.
Nejzasněnější věc na albu vytvořil dlouholetý kámoš GA - Tim "Love" Lee. Your Song je udělána opravdu s láskou, která čiší z každého tónu tohoto remixu. Nudit se bude snad jen hluchý - hodně pocitový track s accapella vokálem na začátku, živou trumpetou, rozkolísaným piánem které vytváří až dojem starého flašinetu a množství nových barev a zvuků. Skutečná lahůdka pro dlouhé a pohodové zimní večery plné lenošení, které vám tenhle sedm a půl minuty dlouhý track zajistí.
Stejně klidnou, avšak oproti předešlé skladbě tentokrát s downtempovým nádechem, nabízejí angličtí Kinobe. A Private Interlude, která si z originálu neponechala opět téměř nic, je hodně tajemným trackem, kde se objeví i zajímavé scratchování. Vokál beze slov vyzpívává hodně příjemnou a náročnou melodii, vynikajícími zvuky se to tu jen hemží. Klíčová otázka "What Is Destiny?" zůstává bohužel nezodpovězena a tak můžete přemýšlet...
Poslední track Inside My Mind (Blue Skies) mě v originálu totálně odrovnal a tak jsem se hodně těšil, co s ním provedli NBG. Remix s názvem Elephant začíná jako Riders On The Storm od Doors. Příjemný deštík, ústřední melodii si tenhle track ponechává a přitom zní trošku jako Massive Attack. Procítěný hlas Sophie Barker téhle skladbě hodně napomáhá, ale už teď je mi jasné, že k originálu má hodně daleko. Tolik citlivou věc už jsem dlouho neslyšel a ať dělali NBG co mohli, nesahá jí remix ani po kotníky. Uprostřed vás zaujme stará hrací skřínka, odjíždějící auto, ptáčci, vrány, ale na originál prostě dopustit nedám. Snaha byla:-).

Zhodnocení: Je těžké remixovat tak dobrou desku, jakou album Vertigo bezpochyby je. Některým se to povedlo více, někomu méně. Pokud vás Vertigo vzalo, určitě si poslechněte jak k těmto skladbám přistupovala zdatná remixérská jména. Pokud jste ji ale neslyšeli, nemůžete nikdy tenhle projekt, který začal s celkem zajímavou remixérskou činností, patřičně docenit. Ne nadarmo si je Madonna vybrala pro překopání svého "kolotočového" singlu Music. Andy a Tom mu vdechli úplně jinou náladu a zdá se, že my posluchači nemáme lehký úkol - o projekt víc jež si zaslouží přinejmenším naši zvýšenou pozornost!!
Myclick9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ