TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 18.7.2001 Karel, Review

Tahle podle mě hodně zajímavá kompilace vyšla někdy na konci června a ke mě se dostala v těchto dnech. ID&T, to je název holandské společnosti, která pořádá ty nejlepší tranceové party v Holandsku, jako je Trance Energy, Mysteryland, Sensation, Innercity, Shockers a další. Dokonce si troufnu tvrdit, že ID&T je jednička v trance parties na celém světě, kdo byl na Trance Energy, ví, o čem mluvím. Kromě parties mají ID&T svoje vlastní rádio, kde pravidelně hraje každý pátek Armin Van Buuren a další trance dj's a občas ID&T vydá nějakou tu kompilaci s hodně zajímavými trance skladbami. Kompilace ID-T Trance je jednou z nich, takže už se nedržujme ani vteřinu a pojďme se podívat, co nám vlastně nabízí.

CD1 začíná jak jinak, než skladbou Dj Tiësto - Flight 643. Hodně provařená skladba, kterou třeba na Mysteryland hrál skoro každý dj. Provařená neznamená nekvalitní, pochybovat o Flight 643 si rozhodně netroufnu. Výborný začátek na úvod, který naznačil, že kompilace nebude plná nějakých Čágo belo shitů. Druhou skladbou v pořadí je Sylver - Turn The Tide (Airscape Mix). Oproti Tiëstovi samozřejmě posun ke komerčnějšímu tranceu, ale Airscape remix rozhodně neurazí. Zato třetí skladba System F Featuring Marc Almond - Soul On Soul mě příliš nebaví, ty vokály jsou tak trochu nudné, no ale co se dá dělat, na někoho to asi působí, na mě bohužel ne.
Dalším songem v pořadí je Out Of Grace - Obscura ( ukázka ), první pro mě neznámá skladba. A hned výborná! Trochu mi připomíná některé věci od Marco V., možná se na ní sám Marco V. podílel. Po téhle skladbě se někde určitě podívejte, možná ještě bude velkým hitem. Pětka ( pátá skladba ) vyšla na Dj Quiksilvera a jeho Ameno. Celkem zajímavé, jak se Quickie dostal na holandskou kompilaci, když už i v Německu patří k průměru. Vzpomínám si, že Ameno hrál na Trance Energy Johan Gielen ve svém setu, takže bych to tipoval na to, že tuhle kompilaci možná mixoval právě Gielen, no ale to jsou jen spekulace. Ameno zná každý, to není třeba dále rozvádět.

Sister Bliss Featuring John Martin - Deliver me je skladba z trochu jiného soudku. Členka Faithless ( kteří v říjnu přijedou do Prahy ) v poslední době vydává svoje vlastní skladby a Deliver me je jedna z nich. Hodně se mi líbí, taky je tam vokálek, ale ne tak trapný jako v Soul on soul od System F. K tomu lehce progresivní rytmus, no zní to zajímavě, Sister Bliss umí. DJ Tiësto se na kompilaci vrací v podobě songu od Coast 2 Coast Featuring Discovery - Home (Dj Tiesto Remix). Nikdy se mi tento track moc nelíbil, ale když ho nyní soustředěně poslouchám, zjišťuji, že až zas tak špatný není. No ale v mých Sennheiser sluchátkách za cca 5000,- zní všechno dobře, takže asi tak.
Digital Level - Basic Factory ( ukázka ) je pro mě druhým úplně novým projektem a opět je to výborná skladba. Základní škola tranceu, to je myslím dost výstižné, výborná melodie, pěkně to basuje, někde jsem slyšel, že trance je mrtvý a vyčerpaný, no nevím, když poslouchám takovéhle skladby, myslím si pravý opak. Riva - Stringer ( ukázka ) je jeden ze songů, které se právě v těchto dnech stávají velkým hitem. Tahle věc má geniální název, Riva - Stringer prostě zní naprosto skvěle myslím. No ale tak píši to pod vlivem drogy, pod vlivem drogového opojení ze skladby Stringer. V nabídce jednoho vinylshopu bylo u této desky napsáno, že to je Ibiza mega trance hit a já už vím proč. Fakt bych tomu nikdy nevěřil, ale při poslechu této skladby mám tu Ibizu přímo před očima, i když jsem u moře nikdy nebyl. Stringer je zatím jasně nejlepší skladba na kompilaci, jsem sám zvědav, jestli ji něco překoná, dost o tom pochybuji.

Na Ibize zůstáváme i při The Thrillseekers Featuring Sheryl Deane - Synaesthesia (Paul Van Dyk Remix). Klasická, již starší skladba, která ale do kompilace dobře zapadá, po Rivě. Když vzpomínám na sobotní Zen, 100x radši bych na něm slyšel Thrillseekers než většinu toho, co tam zaznělo. Comanova - Wishful Thinking je opět něco nového. A co je nové, to je milé. Eee, to jsem si spletl s co je malé, to je milé, no ale to je jedno. Na této kompilaci totiž platí, že co je nové, neznámé, to je výborné. Sice je zde poměrně výrazný ženský vokál, ale není nějak vtíravý, nebo tak něco, takže se to moc dobře poslouchá. Ultra - Free je dalším německým zástupcem na kompilaci, ono vůbec je tady dost .de věcí. Vysvětluji si to tak, že v Německu se taky dělá trance, minimálně stejně dobrý jako v Holandsku. Ultra je projekt Ulli Brennera, nedávno vyšel druhý singl Let freedom reign, ten už ale tak dobrý není. Ale Free je klasika trance soundu roku 2000.
ATB - Let U Go (Wippenberg Remix). Každý na ATB-ho nadává, no řeknu vám k tomu jedno. Kupte si taky tak drahá sluchátka a pusťte si Wippenberg remix. Budete asi hodně překvapení, ATB rulezz prostě. Tenhle ATB-ho singl je trance, vokály jsou skvělé, kašlu na to, že to je ATB, prostě se mi to líbí, i když ne zas nějak přehnaně. Na trance party bych na to tancoval, na diskotéce asi ne, no ale na diskotéky již nechodím. Zatím je tato kompilace hodně dobře namixovaná, takže se určitě nejedná o nějaké laciné sestavení pár skladeb za sebe. Mo'hawk - Previous Years je předposlední písničkou CD1. Předchozí léta jsou za námi, ale vzpomínání na ně společně s touto písní je hodně v pohodě. Opět mi to trochu připomíná Marco V. produkci. Mo'hawk ale nebude velkým hitem, protože ačkoliv je to dobrá skladba, nijak výrazně se neodlišuje od dalších holandských věcí. Posledním kouskem na prvním CD-čku je nám všem dobře známý Barthezz - On The Move (DuMonde Mix). Srovnávat DuMonde mix s originálem je jako srovnávat trabanta s mercedesem. No tak zas tak velký rozdíl tam nebude, chtěl jsem tím jenom říct, že DuMonde mix je good a original mix je celkem k ničemu. Ale moc už se mi moc Barthezz nelíbí, je to přeci jen už hodně ohrané. Barthezz patří k tomu nejslabšímu na prvním CD.

CD2 dostal za úkol odstartovat Mauro Picotto - Like This Like That (Megavoices Claxixx Mix). Nakopnul to těmi svými basy fakt pěkně, jen co je pravda. Málem mi odešly sluchátka hehe. Ještě že se na kompilaci prezentoval krátkou radio verzí a po necelých třech minutách přenechal místo současnému holland trance hitu n.1, Rank 1 Featuring Shanokee - Such Is Life (Marco V Remix). Nový singl Rank 1 se mi hodně dlouho nelíbíl, pak se mi začal jakž takž líbit a teď ho celkem žeru, pokud to lze takto nazvat. Měl jsem to štěstí ( odvážnému štěstí přeje ) a viděl jsem videoklip k Such is life ( ne, na VIVA TV ho ještě nedávali, proto jsem mluvil o tom štěstí ). No a ten klip na mě trochu zapůsobil, podobně jako třeba nové video od Kai Tracida je i tento klip zaměřený na drogovou problematiku. Jinak Marco V. remix je pěkný, ale originál se mi v těchto dnech líbí o kousek víc.

Mauro Picotto si na CD protlačil svého italského kamaráda Mario Piu Aka Dj Arabesque - The Vision. Rovněž starší písnička, nikde se ale moc nehrála / nehraje, takže třeba na rozdíl od Barthezze není moc oposlouchaná. Italský eurotrance, něco jako Picotto, ale v jiném hávu. Collusion - Conspirancy je novým singlem tohoto projektu, který před nedávnem zazářil se songem Impetuous / In your face. Druhý singl je taky slušný, ale až zas tak mě nedostává. O něco více mě dostávají The Moon - Sushi ( ukázka ). Předchozí singl Blow up the speakers se mi moc líbíl, tak jsem se na nový kousek hodně těšil. A je to cool, nic jiného říct nemůžu. Jakési japonské modlení do toho, nebo co to je, Sushi je báječné, přinejmenším tak dobré jako předchozí singl.
Nino Lopez Project - Experience ( ukázka ) mám na vinylu a ne náhodou. Vynikající tribal trance skladba, nevím sice proč jsem to nazval tribal, ale přijde mi to takové. Hodně progresivní kousek, který se musí každému líbit. Tuhle věc nedělal žádný amatér, jistě to byl nějaký "experienced" člověk. A remix vytvořil mj. ATB, což tuhle skladbu určitě nesnižuje, spíše naopak. DuMonde - Never Look Back (Dj Tiësto Remix) a Tiësto se nám na kompilaci vrací potřetí a naposledy. Remix výborný, až teď ho začínám oceňovat, dříve se mi více líbila original verze. DuMonde patří mezi přední představitele německého tranceu, takže je logické, že se na tomto CD objevují. Lazy Jones - Let Me Tell You mi teda ale vůbec nic neříká, mimo to, že mi ten název připomíná Tom Jonese. Není to ani Tom Jones, ani lazy Jones, je to pěkně svižný, ba přímo o závod uhánějící trance! Výrazná vcelku originální melodie, jak říkám, ty songy, které jsem neznal, všechny jsou zatím výborné a v pohodě se můžou stát velkými hity ještě.

Push - Strange World je klasika, hymnu poslední Trance Energy asi není třeba nějak více představovat. Square - Nova (4 Strings Remix) je příjemná trance skladba, remix 4 Strings je zde hodně znát, je to hodně podobné jejich singlu Daytime. Shade On Grey - Moving On (Dj Astrid Mix) je taky povedená písnička, i když již hodně komerční. Dj-ka Astrid stojí mj. za projektem RBA - No Alternative. No, Shade on Gray nepatří k tomu nejlepšímu na kompilaci, spíše naopak. Ale poslouchat se to dá. No i když čím déle to poslouchám, tím méně se mi to líbí. Radši pojďme dál. Cosmic People - Time To Hold On (Pants & Corset Remix) mi opět mimo remixérského dua nic moc neříká. Stále pokračujeme v hodně komerčním stylu, který na CD2 začal se skladbou od Square, no co se dá dělat, asi nic. Tahle skladba je ale přeci jen o něco lepší, než ta předtím.
Pomalu se blížíme k závěru CD2, na řadě je Clint Fabian - Panorama. Tenhle song jsem hodnotil na 2CD Forbidden Paradise 11, kde se rovněž objevil a jelikož se od té doby nic nezměnilo, nemám k němu co dodat. Snad jen, že je taky hodně komerční, ze začátku se vám bude hodně líbit, ale záhy se oposlouchá. S úlevou v uších přijímám předposlední skladbu Cherrymoon Trax - Needle Destruction ( ukázka ). Konečně zase něco trochu progressive! Fakt více jak dvě sladké melodie je na mě už moc a nezvládám to. Cherrymoon Trax je moc povedená skladba, na tu by se to tancovalo. Tím úplně posledním kouskem jsou Stormtraxx - My Acid Dream. Toto je taky oblíbená skladba Johana Gielena, takže to, že se minimálně podílel na výběru skladeb pro kompilaci, je reálnější. Stormtraxx nemá nic společného s projektem Storm, podle zvuku spíše s labelem Tracid Traxxx. Hutný hardtrance, ideální na závěr.

ZHODNOCENÍ: Kompilace začala progresivně, skončila hardtranceově, mezi tím se objevilo dalších 28 hodně dobrých + několik průměrných skladeb. Rád bych vám řekl, sežeňte si tuto kompilaci, no ale to bude asi problém. Pokud někdo objeví obal třeba, ať se ozve, rád bych ho do recenze doplnil .)


Tracklist:

CD1

01. Dj Tiesto - Flight 643
02. Sylver - Turn The Tide (Airscape Mix)
03. System F Featuring Marc Almond - Soul On Soul
04. Out Of Grace - Obscura
05. Dj Quiksilver - Ameno
06. Sister Bliss Featuring John Martin - Deliver me
07. Coast 2 Coast Featuring Discovery - Home (Dj Tiesto Remix)
08. Digital Level - Basic Factory
09. Riva - Stringer
10. The Thrillseekers Featuring Sheryl Deane - Synaesthesia (Paul Van Dyk Remix)
11. Comanova - Wishful Thinking
12. Ultra - Free
13. Atb - Let U Go (Wippenberg Remix)
14. Mo'hawk - Previous Years
15. Barthezz - On The Move (Dumonde Mix)

CD2
01. Mauro Picotto - Like This Like That (Megavoices Claxixx Mix)
02. Rank 1 Featuring Shanokee - Such Is Life (Marco V Remix)
03. Mario Pu Aka Dj Arebesque - The Vision
04. Collusion - Conspirancy
05. The Moon - Sushi
06. Nino Lopez Project - Experience
07. Dumonde - Never Look Back (Dj Tiesto Remix)
08. Lazy Jones - Let Me Tell You
09. Push - Strange World
10. Square - Nova (4 Strings Remix)
11. Shade On Grey - Moving On (Dj Astrid Mix)
12. Cosmic People - Time To Hold On (Pants & Corset Remix)
13. Clint Fabian - Panorama
14. Cherrymoon Trax - Needle Destruction
15. Stormtraxx - My Acid Dream

Special thanx to jaydee za poskytnutí kompilace k recenzi.9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ