TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 12.6.2002 Karel, Review

Není snad dne, kdy by na nějakém hudebním serveru zabývajícím se trance hudbou neprobíhala diskuse na téma DJ Tiësto. Tento holandský dj a producent je vždy vděčným tématem k nejrůznějším otázkám, domněnkám a spekulacím. Ačkoliv je na trancevé scéně velká spousta jmén, jedním z hlavních (ne li hlavním) představitelů tohoto stylu je právě DJ Tiësto. Je to trochu paradox, pro mě osobně byl před nějakými dvěma, třemi roky Tiësto naprosto neznámým djjem, ale od té doby uplynulo hodně času a nakonec, Tiësto si svoji pozici top dj-je a producenta vybudoval zejména v letech začínajících číslicí 2, tedy 2000, 2001 a 2002. Budoval si ji leččíms. Jednak svými bezchybnými a precizními livesety, kterými pravidelně víkend co víkend přiváděl do varu tisíce kluberů po celém světě, jednak svojí vlastní hudební produkcí. Singly Flight 643, Lethal Industry či skladby z loňského alba "In My Memory" se hrají dodnes a rozšiřují kvalitní trance hudbu i do těch nejzapadlejších klubů na světě, snad s výjimkou Česka, kde se promotéři prozatím úspěšně vyhýbají "booknutí" Tiësta a ruku v ruce s tím místní hrstka rádoby trance dj's jen velmi sporadicky zařazuje Tiëstovu produkci do svých prý "zaručeně" tranceových setů. Mimo singly a vlastní album se Tiësto proslavil i kompilacemi, které svojí "zlatou" ručkou namixoval.
Asi nejznámější řadou je série "In Search of Sunrise", které zatím vyšly dva díly, první na počátku roku 2000 a ten druhý o rok později, tedy v lednu 2001. Myslím, že když řeknu, že obě vydané kompilace patří do zlatého fondu trance hudby, nebudu daleko od pravdy. Snad právě proto se tolik čekalo na třetí díl této řady, na díl, jenž bude uspokojovat tranceové buňky kluberů v roce 2002. Ten čas právě nastal, protože "In Search of Sunrise 3" je hotovo a DJ Tiësto je připraven předvést nám, že i potřetí dokáže nemožné, a sice namixovat dokonalou trance kompilaci. Nic se nebojte a pojďte se společně se mnou podívat, jak ono toužebně očekávané ISOS 3 vypadá ve skutečnosti.

Možnosti odstartovat tuto kompilaci se dostalo projektu Noa Assembly - Into The Fire. Tato skladba zde plní pouze funkci jakéhosi intra, neboť zanedlouho je vystřídána druhou skladbou. Přesto nás za tu krátkou dobu stačí navnadit na věci příští, zároveň s tím nás ale donutí soustředit se jen a pouze na hudbu. Funkci intra splňují Noa Assembly dokonale. Mnohem většího prostoru se tak dostává veteránovi (skoro se mi až chce napsat "dědečkovi") taneční hudby. Ano, legendární DJ Hooligan - Hear You Now (Grand Chillas Mix) je zastoupen na tomto výběru. Pokud byste si náhodou mysleli, že se hudba po intru zvrhla kamsi do německého průměrného trance zvuku, tak vězte, že až si poslechnete verzi od Grand Chillas, velmi rychle vás podobné myšlenky přejdou. "Hear You Now" je naprosto bezchybná chill-out skladba (ukázka), při které se slabší povahy mohou i rozbrečet, pokud jsou třeba náhodou nešťastně zamilovaní, tolik emocí v sobě "Hear You Now" skrývá. In Search of Sunrise 3 ovšem nemá za cíl prohlubovat vaše milostné problémy, naopak, jeho cílem je podobných útrap vás zbavit .) Takže rychle pryč z chill-otu, Starecase - Faith (Loafer Mix) jsou již regulérní progressive vocal trance skladbou. Hlavní předností "Faith" je inteligentní, propracovaný a precizně nazpívaný ženský vokál, který nám jako již poněkolikáté dokazuje, že vocal trance není a jen tak nebude uzavřená kapitola taneční hudby (ukázka). Na počátku kompilace mixuje Tiësto v docela rychlém tempu, neboť jsme teprve v desáté minutě a už je tady čtvrá píseň, Andain - Summer's Calling (Josh Gabriel Mix). Já už tuším, proč tomu tak je, ale prozatím si to nechám pro sebe, zkušenějším napoví pohled na tracklist. "Summer's Calling" je opět vokálový trance, opět brilantně zpracovaný, jakoby nám chtěl Tiësto dokázat, že řeči o vymírání vocal tranceu jsou dobré leda pro babské povídačky někde na bleším trhu. Výhodou skladby je, že je zbrusu nová, neokoukaná a neohraná, tudíž si ji jen tak neoposloucháte, protože ji vlastně poprvé slyšíte až na této kompilaci.

Na CD je celkem patnáct skladeb a první třetinu z nich neuzavírá nikdo jiný, než Solar Stone - Solar Coaster. V momentě, kdy se ozývají zastřené vokály opakující "you're so cool, you're so cool" a pak se ozve relativně jednoduchá, avšak o to geniálnější melodie doplněná pohodovým trance rytmem, by se vám měly v hlavě převalovat myšlenky, že jste jedineční, celý svět vám leží u nohou a že je tak krásné žít, protože ten život za to jednoduše stojí (ukázka). Pokud ve vás "Solar Coaster" neevokuje tyto či podobné představy, měli byste se nad sebou asi trochu zamyslet, případně vyhledat lékařskou pomoc, jistě vám přijde vhod!:) Namlsáni Solar Stone nestačíme pomalu ani vydechnout, ani si na chvilku odpočinout a už na nás útočí další zákeřná a nečekaná zbraň, tentokráte v podání Tremor - Meia Lua (Steve Gibbs Mix). Opravdu vám v tuto chvíli neřeknu jaký producent stvořil tuto lahůdku, každopádně se mu to povedlo více než náramně. Kombinace toho nejlepšího z Airwave a Push doplněná vlastními originálními nápady nás přivede přímo do tranceové nebe, ano opět se tam po delší době nakoukneme (ukázka). Schválně si teď vzpomeňte, kdy jste tam byli naposled. Byli jste tam vůbec někdy? Máme za sebou šest skladeb a už jsme poznali pravý trance ráj. Před námi je ale ještě spousta času na to podívat se tam případně znovu. Pro tuto chvíli ale jistě všichni oceníme malinkou změnu. Tu přináší DJ Tiesto - In My Memory (Gabriel & Dresden Mix). Skladba zde zní rozpustile, hravě a co je nejdůležitější, velice pohodově. Když jsem remix od Gabriel & Dresden Mix poslouchal samotný, moc jsem mu na chuť ne a ne přijít, zde na ISOS3 je to ale docela jiná káva. Oproti většině předchozích skladeb si zde Tiësto udělal více prostoru a tak se nám "In my memory" předvádí v takřka plné délce. To je právě to, co jsem měl na mysli, když jsem psal o tom rychlém střídání na počátku výběru, totiž pro vlastní tvorbu je potřeba více prostoru a ani ISOS3 není výjimkou. Naštěstí si s klidným svědomím mohu odpustit slůvo "bohužel", protože Tiëstovo tvorba je stoprocentně OK. Argonaut - Your Body Is A Temple nás zavede zase trochu jinam, do ponurého a tajemného progressive tranceu. Vše perfektně namixováno, takže si to vlastně skoro ani neuvědomíte, že posloucháte něco diametrálně odlišného, než bylo předtím ve skladbě "In My Memory". Na první pohled vás Argonaut asi moc nezaujme, skutečně to není hlavní skladba kompilace, její funkce spíš spočívá v zapadnutí do setu a vytvoření celkového dokonalého dojmu z CD jako celku. To Argonaut plní bez sebemenších problémů.

Trochu jinou pozici mají World Clique - Don't Do It. Ty byste si již měli pamatovat jako stále v progresivnějším rytmu nesoucí se skladbu, ale již s výraznějším motivem. Přesto i World Clique jsou jen jakousi přípravou na další z vrcholů alba. Ano ano ano, tranceové nebe opět otevírá svoji nebeskou bránu a vítá nás, poslušné trance klubery, ve svém království. Průvodcem nám budiž píseň Chiller Twist - Stringz Ultd (Shelley Mix). Smyčcové nástroje jsou v tomto případě opravdu Ultd, tedy Unlimited, tedy nekonečné .) Typický tranceový opus, kterých nikdy není dost. Tenhle song by se stejně tak dobře mohl objevit jako soundtrack u nějakého filmu, úplně jej vidím na pozadí nějaké vypjaté scény mého oblíbeného amerického krváku :) Tiësto hraje Chiller Twist ve svých setech již nějaký čas, takže pokud jste se dostali k nějakému z jeho posledních setů, určitě skladbu velice brzy rozpoznáte (ukázka). Chiller Twist uzavřeli druhou třetinu CD, před námi je poslední pětice žhavých trance vypalovaček pro toto "incoming" léto. Paul Oakenfold - Southern Sun (DJ Tiësto Mix). Jedni hovoří o nejlepším Tiëstově remixu, druzí o nejhorším. Trochu paradox, nemyslíte? Já jsem se doteď přikláněl spíše k těm, kteří říkali, že remix je opravdu s prominutím "divný". Ano, i mě přišel ten ženský vokál jako od chovanky z ústavu pro postižené. Ale. Co ale, ALE! Ale jen do té doby, než jsem si jej vychutnal na In Search of Sunrise 3. Opravdu netuším, jak to Tiësto dokázal, ale v rámci této kompilace zní "Southern Sun" zase (ano, já vím, že se opakuji), dokonale. Let's go dance, yeahhh .. )) Co více si přát, než emotivní, veselou, optimistickou hudbu, která vám vyloudí úsměv na vašem do této doby kyselém obličeji? Já více nepotřebuji, já jsem své štěstí již našel.

Ale pojďme zpět do reality z tranceového opojení, i když tedy nevím jestli se z něj dostaneme, zvláště když nám k tomu hrají Accessive Rhythm - Activate. Tohle je totiž přesně onen klasický trance roku 2002, známý třeba z livesetů Armin Van Buurena a dalších předních trance dj's. Pokud jste vydrželi poslouchat až sem, tak vězte, že "Activate" rozhodně nebude skladbou, která by vás donutila něco na tom měnit. Píseň plná emotivních a táhlých ploch, to vše okořeněné šlapajícím a v klubu zcela jistě stoprocentně fungujícím trance beatem, to jsou Accessive Rhythm. DJ Tiësto nezapomněl ani na Way Out West. Kdo je neznáte, neváhejte ani na okamžik a přijd'te si je 21.6.2002 vychutnat na Výstavište do Prahy, budou zde totiž vystupovat! Tiësto zařadil na výběr skladbu Way Out West - Mindcircus (Gabriel & Dresden Mix). "Mindcircus" najdete i na druhém WoW albu "Intensify", vydaném minulý rok. Na této kompilaci je skladba v remixu od Gabriel & Dresden a pokud jste byli pozorní, jistě jste si všimli, že to je již druhé zastoupení tohoto dua na kompilaci, asi momentálně patří k Tiëstovým oblíbencům. Ať tak či onak, remix se jim povedl, byl zachovám lahodný ženský vokál z original verze, Gabriel & Dresden jej ale navíc obohatili o svoje nápady a výsledkem je další vysoce kvalitní vocal trance píseň (ukázka). Že se na výběru dočkám i Nalin and Kane - Open Your Eyes, to jsem opravdu nečekal. Jasně, že Tiësto neobjevil tuhle klasiku trance hudby až nyní, přesto mě ale zařazení trochu překvapilo. Avšak proč ne, nikde přece není psáno, že výběr musí být složen jen z posledních hitů, ještě to tak .) Pevně věřím, že se při poslechu této skladby a celého alba otevřou oči dalším lidem, kteří doteď nemohli stylu trance tak docela přijít na chuť. Poslední, závěrečnou skladbou na ISOS 3 jsou Jericho - Personal Reflexion. Dobrá volba na konec, našlapaný melodický trance, tak trochu ve stylu Push. Nebudu zde psát, že tohle je ten správný trance, neboť vím, že spousta lidí to má prostě jinak, avšak ... tohle je stejně ten správný trance :) Tak, více než 79 minut uteklo jako voda a máme tu konec In Search of Sunrise 3.

ZHODNOCENÍ: Asi je každému, kdo ci přečetl moji recenzi, jasné, jaké bude moje zhodnocení. DJ Tiësto si na In Search of Sunrise 3 udržel svůj kredit jednoho z leaderů současné trance scény a navíc, pravděpodobně si jej ještě zvýší, jen co ISOS 3 oficiálně vyjde (červenec 2002) a dostane se tak ke všem svým fanouškům. Pokud chcete chcete na někom vyzkoušet (třeba na své nové přítelkyni / příteli), jestli by ho / ji mohl oslovit hudební styl zvaný trance, pusťte dotyčné osobě výběr DJ Tiësto - In Search of Sunrise 3. A můžete dodat i větu: "A jestli se ti tohle CD nebude líbit, tak víš houby o tom, co je to dobrá hudba, takže už s tebou nechci nic mít, běž si hledat někoho sobě rovného!". Tuto větu ale používejte jen na vlastní nebezpečí! :-) Hezký den a nezapomeňte, dobrý trance nikdy nevymře.

Recenze na Trance.nu
DJ Tiësto website

Tracklist
:
01. Noa Assembly - Into The Fire
02. DJ Hooligan - Hear You Now (Grand Chillas Mix)
03. Starecase - Faith (Loafer Mix)
04. Andain - Summer's Calling (Josh Gabriel Mix)
05. Solar Stone - Solar Coaster
06. Tremor - Meia Lua (Steve Gibbs Mix)
07. DJ Tiësto - In My Memory (Gabriel & Dresden Mix)
08. Argonaut - Your Body Is A Temple
09. World Clique - Don't Do It
10. Chiller Twist - Stringz Ultd (Shelley Mix)
11. Paul Oakenfold - Southern Sun (DJ Tiësto Mix)
12. Accessive Rhythm - Activate
13. Way Out West - Mindcircus (Gabriel & Dresden Mix)
14. Nalin and Kane - Open Your Eyes
15. Jericho - Personal Reflexion

Napsat názor do DISKUSE


13.11. 22:13
TRANCENATION w/ Sean Tyas, Menno de Jong, Jorn van Deynhoven, Mark Sherry, James Dymond, Ciaran McAuley, David Forbes, Basil O'Glue @ Mecca Club Prague 16.11.2019
11.11. 20:48
Orjan Nilsen 16/11 v Epicu
10.11. 18:37
Paul Van Dyk zahraje v Epicu 7.12.2019
30.10. 2:20
Aly & Fila presents FSOE
30.10. 1:26
A State Of Trance 2008 - 2019 (Radio Show)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

18.11. 11:30
OUT! [Beyond The Stars Recordings] SounEmot - Si Tan Solo Supieras
18.11. 11:25
OUT! [TAR#138] Ramin Arab - Revolution
18.11. 11:21
OUT! [TAR Oasis] John Grand - Aries
12.11. 14:54
Markus Schulz & HALIENE- 'Ave Maria' - Official Video
12.11. 14:46
Christina Novelli - It'll End In Tears

14.11. 0:18
HØLY WATERS - Little White Lies (Official Video)
10.11. 19:50
Markus Schulz & Haliene - Ave Maria (Official Video)
31.10. 14:54
Purple Haze - You & Me (Official Video)
29.10. 17:20
Roman Messer feat. Roxanne Emery - Lost & Found (Official Video)
15.10. 20:17
Christina Novelli - Beautiful Life (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ