TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

A opět nastala chvíle, kdy mám sice v rukou vynikající CDčko, ale chybí mi alespoň nějaké základní informace o projektu, který ho vydal. Jark Prongo by měl být domovem dvou holandských producentů Jark a Pronga, jejichž hudba balancuje někde na pomezí hardhouseu a techna. Poprvé jsem tuhle dvojku zaregistroval před dvěma lety, kdy jejich skladba Wave 2081 uváděla jeden z disků deephousseové dvojky Deep Dish, na jejich kompilaci Yoshiesque. Byla hodně originálním intrem, která otevíral a skrze absolutně nové a neoposlouchané zvuky, okna vesmíru dokořán. Od té doby Jark Prongo vydali pár singlů, které se čím dál častěji objevovaly v různých mixovaných setech domácích i zahraničních diskžokejů. U nás bychom mohli za všechny jmenovat Josefa Sedloňe, který by nebýt staršího data vydání, použil některý ze singlů na svou první oficiální mixovanou kompilaci Pure Future 2001 časopisu Tripmag. Stylově jde totiž o hodně podobné skladby a nebýt toho, že měla být deska poskládána z aktuálních titulů, rozhodně by se tam nějaký track vměstnal:-(.
Úvod alba Thru Your System obstarává singl, který vyšel na počátku roku 1999 a který dal této desce také jméno - Movin´Thru Your System. Vyšel překvapivě na hardtranceovém labelu Hooj Choons a remixy ho odměnili Slacker (ještě teď mi zní v uších jejich vlastní věc Your Face...) a ostřílený technomág Dave Clarke. Klasická ukázka toho, že si Jark Prongo na intra zkrátka potrpí. Velké hračičkaření se zajímavými zvuky, trochu profláklý sampl "O.K. - Let´s Do It" a už následuje první beat z mnoha, které nás ještě dneska čekají. Vokály působí jako droga. Ještě dlouho po poslechu této věci si budete zpívat - "Can You Feel That Rhythm, Movin´Thru Your System..." a zase a zase. V době, kdy všem technoproducentům naskakuje při nějakém hlasovém úryvku husí kůže, tenhle patřičně zkreslený profiltrovaný vokál dodává té směsici drsných až syrových beatů tu patřičnou šťávu. tenhle track roztoncuje opravdu každého a to jsme teprve na začátku. Hlasově se na něm podepsal člověk s přezdívkou 50/50, který se dostane ke slovu nejvíc ve skladbě Sweet Little Thing, kde si střihne rovnoprávný houseový track s výborným soulovým feelingem. Taen je nejhouseovější ze všech a tvoří pouze světlou vyjímku. Jako reklama na vinylové praskání , kterého jsme my zastánci CD disků ušetřeni, pak působí smyčka na začátku i na konci skladby s přeskakující jehlou, jež dojela až na konec desky. Celkem dobrý vtípek. Je to jedno z mála stylových odbočení. Zmíním se ještě o těch ostatních, protože jinak je deska hodně minimalistická. Musí se však nechat, že aby posluchače příliš nenudili - snaží se alespoň zvukově tracky odlišit. Těžké tvrdé beaty záměrně slučují s přebuzenými hi-haty, jež nevydávají klasický syčivý zvuk, ale pouze nakřáplou barvu. Záměrně přebuzené až nepříjemné korekce však k technu neodmyslitelně patří!

A teď ke stylový odbočkám - We Funk jako by čerpala z odkazu francouzských velikánů. Nevím s čím letos vylezou Daft punk , ale francouzská inspirace tam je. Trochu DJ Falcon, trochu to co se děje kolem labelu Roulé. Sampl v pozadí mi připadá také francouzský. Našláplá, stereotypně se opakující smyčka, ke které se však v pravidelných intervalech přidávají nové zvuky nebo manipulace s korekcemi. Přesně to, po čem alespoň dneska prahnou návštěvníci klubů. Co nejmíň změn, aby se jim nohy stejným tempem odlepovaly od parketu a neočekávané proměny příliš nerozptýlily od robotího tance. Následující Nosferatech je naopak lahůdkou pro poslechovou část elektronicky laděného publika. Je nahrána mnohem silněji než ostatní věci a vy si zde vychutnáte vše co souvisí s bouřkou. Stereofonní déšť, hromy a přidružené efekty s dávkou napětí. pozoruhodným jsou zde i doprovodné housle, jinak jde o nabíječku se vším všudy. Track API mi zase připadá jako volně rozpracované téma underworldovského Push Up Stair. Stejná barva klavíru, stejně našláplý track, odlišný je zde pouze ženský zpěv, který by Underworld na svou desku nikdy nepoužili (i když, kdo ví...:-). Výbornou devizou Jark a Prongo je časté používání stopbeatů. Efekt, který by se moc u technoprojektů objevovat neměl, má za následek při nudících smyčkách vygradování atmosféry a znovuzískání posluchačova zájmu. Deska je miixovaná a tak docela zaujme, jak si oba autoři poradí se změnou tempa, aby zachovali tepající tracky a příliš posluchače nerozhodili častými změnami. Jde jim to na výbornou a výsledný dojem z desky tyto změny oživí! Již zmiňovaná Wave 2081 je opět mým horkým favoritem. Když zavřete oči, budete se nacházet někde v blízkosti startovací rampy s připravenou raketou. Slyšíte to syčení, chuchvalce páry, záblesky, motory řvou a vy stoupáte do výšin. Objevujete novou dimenzi a kolem vás se rozprostírá ta tajemná zvuková smyčka jež věští něco nového, nepoznaného - možná i nebezpečného. V tom nepředvídatelném tajemství je úspěch celého tracku. Úplně vás rozhodí a pouze návraty an zem budou z tohoto stavu beztíže a pocitu lehkosti , hodně těžké. Po loňských singlech Movin´Thru Your System a Shake It by měla světlo světa spatřit skladba Rocket base, která celé album uzavírá. Trochu mi svým electro přístupem připomíná album Felixe Da Housecata pod pseudonymem Maddkatt Courtship - I Know Electrikboy. Ústřední melodii vytváří vykradený sampl hodně známé skladby, která se pomaloučku vynořuje z přikrývky změti zvuků, beatů a scratchů. Jen si vzpomenout, odkud tenhle úryvek pochází... Pátral jsem pátral, až jsem se na jedné stránce dočetl, že originál pochází ze skladby Push It od rapového trojlístku Salt´n´Pepa (no jo vlastně...:-).
Zhodnocení: Holandský label Pssst zastupující, pro mě naprosto neznámá jména (Tomba Vira, Rene Et Gaston, Spy-Fi), se rozhodně tímhle pětatřicátým albem ve své krátké historii zapíše mezi posluchačskou elitu. Moje houseová orientace byla v poslední době narušena dvěma technozásahy. První je album Jark Prongo a druhým (které vám přineseme již brzy), debutová deska skotského labelu Soma - Percy X. Jark Prongo nabízí mnohem stravitelnější pokrm, než jejich Glasgovský stylový kolega, ať už srovnáme přístup k novým zvukům, stylovou různorodost nebo důležitou vlastnost - příliš posluchače skrze nedostatek nápadů, nenudit. Myslím si, že přístup těhle dvou holanďanů ke klubové muzice je opravdu přínosem a že mají své šťastné dny ještě před sebou. Můj zájem si už získali a teď jde pouze o to, přesvědčit i vás ostatní...

Myclick20.9. 4:17
A State Of Trance 2008 - 2019 (Radio Show)
18.9. 20:45
Ram & Thrillseekers v Epicu 21.9.
16.9. 21:53
Video-recenze novinek (Freezer)
10.9. 11:03
Anjunabeats party v klubu Mecca
25.8. 17:55
TRANCENATION w/ Sean Tyas, Menno de Jong, Jorn van Deynhoven, Mark Sherry, James Dymond, Ciaran McAuley, David Forbes, Basil O'Glue @ Mecca Club Prague 16.11.2019

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

19.9. 21:56
OUT! [TAR Oasis] Petr Vojacek - Don't Look Back
19.9. 21:49
OUT! [TAR#138] Artificial State - The Great Escape
19.9. 21:44
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Calvin O'Commor - Light Years Away (George Crossfield Remix)
17.9. 15:43
Solarstone & Jonathan Mendelsohn - This Is Where It Starts
11.9. 21:05
OUT! [Trance All-Stars Records] Jean Luc - Apokalipto

9.9. 23:09
Petr Vojacek - Don't Look Back (Promo Video)
9.9. 22:54
Ben Gold - The City Sleeps Tonight (Official Video)
17.8. 18:24
Ashley Wallbridge feat. Clara Yates - Diamonds (Official Video)
16.8. 17:18
Hooligan - Hear You Now (Da Hool 2019 Remix)
12.8. 4:43
Lostly x Arctic Moon - Runaways (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ