TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 29.1.2002 SmallMagus, Review

Právě v tento čas se dostává do videopůjčoven film Kevin And Perry Go Large, u nás uváděný s poněkud zavádějícím překladem Klub Sráčů (asi paradující název na film Klub Rváčů). To sice moc dobře nechápu, protože oba filmy jsou si podobné asi jako jablko a hruška. Hold je třeba si zvyknout na naše a být k ním aspoň trochu shovívavý. Výběr mezi DVD a videokazetou byl předem jasný a celý netrpělivý jsem se těšil na bonusový materiál v podobě soundtracku k filmu a na další překvapení, která u DVD bývají. Nechci tady psát o filmu jako takovém, ať už se jedná o příběh a nebo o jeho dvou hlavních postavách, ale hlavně o hudbě, která ve filmu hraje. O hudební stránku filmu se nestaral nikdo menší, než sám Judge Jules a výběr skladeb se mu celkem povedl. Namátkou jmenuji například jeho vlastní projekt Yomanda - Sunshine, Underworld - King Of Snake (Staight Mate Mix), Wiseguys - Ooh La La, Ayla - Ayla (Dj Taucher Mix), Southside Spinners - Luvstruck, CRW - I Feel Love (R A F Zone Mix) a nebo Mauro Picotto - Lizard (Claxxix Mix) a dokonce i ve filmu zazní skladba Williama Orbita - Berber´s Adagio For Strings.

Nedá mi to a ještě než se vrhnu na hudební stránku filmu, potažmo soundtrack, tak si neodpustím aspoň krátké seznámení z dějem filmu. Určitě jsou mezi námi ti, co film neviděli.
Celý film se točí kolem dvou pubertálních týpků, kteří myslí jen na dvě věci, jak se stát super slavnými dj´s a vydělat kopu peněz a zadruhé jak co nejrychleji dostat nějakou pěknou roštěnku. Náhodou se dozvědí, že to všechno se dá při troše štěstí najít na Ibize a tak tam vyrážejí, bohužel i s rodiči. Na Ibize potkají známého Dje Paula Bulvu, kterému se snaží podstrčit svoje ulítlé mixy. Nakonec se jim to podaří a ke konci filmu, po pár trapných situacích si zahrají dokonce v klubu Amnesia.

Je třeba napsat, že celý film, ať už co se první úvodní scény ze středověku týče, je okořeněn velmi černým humorem a někdy to dojde až tak daleko, že se snad dá mluvit až o humoru fekálním (viz. Obrázky s filmu). Například scéna s mačkáním uhříku proti sklu, či plovoucí hovínko a o zvratkách ani nemluvě a také všude přítomné obří erekce hlavních týpků. Mimochodem jsem celkem koukal, když při sledování bonusového filmu o filmu, vyšlo najevo, že jednoho ze dvou kamarádů hrála žena. Ve filmu je tento fakt naprosto k nepoznání a když jsou oba herci svým věkem někde blízko třicítky, ani ve snu Vás nenapadne, že ten menší z nich je ženského pohlaví.


Samozřejmě, že je třeba film brát s velkou nadsázkou, ale v poslední době si na žádný film okolo taneční scény nevzpomínám. Také je jasné, že se nemůže Klub Sráčů srovnávat například s filmem Human Traffic, kde byl pohled na taneční scénu braný úplně jinak a rozebírala se tam i problematika drog. Klub Sráčů je prostě veselá komedie s fekálním humorem, která se točí hlavně o taneční mánii na Ibize a problémech dospívajících mužů, no spíše chlapců.

Dost už ale bylo o filmu a pusťme se do celé hudební stránky filmu. Jak i sám režisér přiznal, tak bez pomoci zkušeného Dje by film byl pouhou fraškou na celou scénu. Jak už bylo řečeno k spolupráci byl přizván Judge Jules a ten vybíral převážně tranceové skladby komerčnějšího ražení. Skvěle funguje například skladba Lizard od Maura Picotta. V okamžiku když jsou oba hlavní představitelé smutní a nevědí kudy dál, tak při prvních tónech projíždějí kolem nich lidé na motorkách a je napadá spásná myšlenka, jak se předvést před svými vyvolenými. Nakonec, při gradaci skladby dojde k nepěkné bouračce přímo před jejich dívkami.
Další vhodná věc a sice Wiseguys - Ooh La La zní, když umývají auto, aby si vydělali na cestu na vysněnou Ibizu. Jen je škoda, že skladby jsou ve filmu celkem krátkou dobu a nějaká z nich je použita i vícekrát.

Natáčet se muselo samozřejmě na Ibize a v pravém klubu. Jak jsem se dozvěděl od tvůrců filmu, tak atmosféra v prvním dnu natáčení v klubu byla dost mizerná, ale postupně se zlepšovala a v záběrech ve finále je vidět, že je klub Amnesia plně narván a taněčníci tancují jak o život. Dokonce jsem si stačil všimnout cedulky s nápisem TUNE, kterou označují návštěvníci klubu zvláště povedenou skladbu. Asi se ptáte jestli uvidíte v akci nějakého známého Dje. Musím Vás zklamat, bohužel Dje Paula Bulvu si zahrál ne-dýdžej, který se dokonce sám v doprovodném materiálu k filmu svěřil, že moc dobře nemixuje a doufá, že to ve filmu nebude poznat. Celkem se mu jeho záměr splnil a ani nepostřehnete, že nemá moc zkušeností. Používá pár opravdu povedených parádiček, jako například naznačované pokřižování a kouřový trik s bundou. Myslím, že nejsem daleko od pravdy, když napíšu, že si ho aspoň na chvilku vzal do učení Judge Jules.

K filmu ještě vychází dvoj-cédéčkový soundtrack. Na prvním Cd s podtitulem All The Hits From The Film najdete všechny skladby z filmu plus něco navíc v podobě starších věcí a některé dokonce v rytmu sedmdesátých let. Zkrátka od trancu (Skip Raiders, Sunburst, Ayla) a legendární taneční kapely (Underworld, Nightmares On Wax), přes house (Roger Sanchez), až po Vervalds a nebo Gladys Knight And The Pips v rytmu 70´s. Hodně košaté Cd na kterém si to svoje vybere určitě každý.


Druhé Cd s podtitulem Classic Ibiza Mix je mixovaná záležitost dosti podobná spoustu ostatním kompilacím s tanečního ostrova plného zábavy. Od Chicane, CRW, Maura Picotta (ukázka), Fragmy, Agnelli & Nelson, Timo Maase a nesmí chybět dokonce ani Dj Tiësto se svou starší věcí Sparkles (Airscape Mix), dále je se známějších jmen na řadě Aurora - Hear You Calling (En Motion Remix), Planet Perfecto - Bullet In The Gun, The Thrillseekers - Synaesthesia ( En Motin Mix) (ukázka) a nakonec si pro Vás autoři připravili lahůdku v podobě Precocious Brats feat Kevin & Perry - Big Girl (ukázka) a to vše ještě remixované Yomandou. Pokud jste film neviděli a nevíte o co jde, tak Vám jistě bude stačit, když napíšu, že refrén se skládá z jediného slova označujícího horní polovinu intimního místa u žen. Dosti zvrácené a jsem celkem překvapený co ty Angličané všechno nevymyslí. U nás se film určitě u některých lidí shledá s nepochopením. Hlavně, až se Vás budou rodiče třeba ptát, abyste jím trochu přiblížili taneční scénu, tak jim nepouštějte, opakuji nepouštějte tenhle film.

Konečné shrnutí je celkem jednoznačné, podívat se tak nanejvýš dvakrát a dobře se u filmu odreagovat, ale nehledat žádný snímek typu Human Traffic, zkrátka jen bláznivou komedii.
Vpodstatě to samé se dá říci o soundtracku k filmu. První část je spíše poslechová a najdete i pár docela zajímavých věcí. Druhá část je klasický mix tanečních věcí, kde narazíte na povedené remixy i skladby samotné, vhodné zejména na nějaký soukromý večírek, když se oslava trochu víc rozjede a chce se Vám třeba i trochu rozhýbat svoje tělo.

Málem jsem zapomenul na jeden neduh co se týče zvuku u České verze. Občas, zvláště ke konci filmu je slyšet praskání a asi na dvou místech nachvilku vypadl zvuk úplně. Stoprocentně je to způsobeno dabingem, protože když jsem přepnul do anglického originálu, tak byl zvuk naprosto čistý a vpohodě. Jinak je samozřejmě možné si zapnout české titulky a zvuk nechat v angličtině. Tak jsou ostatně řešeny všechny bonusy, ať už se to týká rozhovorů s herci a tvůrci a nebo ve filmu o filmu. Ještě je dobré se podívat na bonus v podobě dělaní zvláštních efektů. Rádiem ovládaný model hovínka je opravdu jedinečný a nebo mega pumpa na zvratky je taky něco co jsem nikdy předtím neviděl.
Ještě další zápor krom předešlé technické chybky bych viděl v absenci nějakého malého soundtracku s klipama na DVD. Je sice k dispozice audio menu, ale to má v podstatě stejnou funkci jako výběr scén a nic jiného ani nedělá, snad Vás jen hodí na začátek skladeb ve filmu.
Ani to však není vždy stoprocentní a jeho funkce se mi jeví jako zbytečná.
Pokud by si autoři trochu více pohráli s bonusy byl by celkový dojem ještě o něco lepší.
Nezapomeňte se podívat na obrázky vytípané přímo z DVD, snažil jsem se zachytit ty nejhumornější chvíle ve filmu.

Oficiální stránka: www.kevinandperry.co.uk


Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ