TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 19.11.2001 SmallMagus, Review

A je to tady, mnou netrpělivě očekávané album od dvojice Lamb. Jako obvykle se musím zmínit, jak jsem se vlastně k nim dostal. Je to jednoduché, spouštěcí moment k tomu, abych se začal shánět po jejich novém albu, byla naprosto úchvatná skladba s názvem Gabriel, která byla jako poslední skladba zastoupena na chill-out výběru Cafe Del Mar 8. Tak tenhle výběr jsem měl možnost poslouchat na dovelené v Chorvatsku a to při západu slunce na pláži malého starého městečka Biograd. Nespočetněkrát dokola přehrávaná poslední skladba tohoto výběru, spolu s krásně čistým mořem a čerstvým vzduchem mě totálně odrovnala a tak po zjištění, že se chystá hned celé album, jsem se začal hodně těšit. Ve velké konkurenci, která na Cafe Del Mar byla (Dido, Goldfrapp, Afterlife, Illumination), však Lamb o trošku málo nad ostatní vyčnívali a mě si tím ještě víc získali.

Lamb – dvojice z Manchestru, která tedy vydala v pořadí už třetí album se skládá ze zpěvačky Loise Rhodesové a producenta Andy Barlowa. První bezejmenné album vyšlo v roce 1996 a o tři roky později ho následovalo album Fear Of Fours. Alba na kterých byl znatelný triphop, elektrojazz a downtempové věci byly celkem úspěšné a tak bylo jen otázkou času, kdy svět spatří a hlavně uslyší album nové.

Na albu What Sound, které vychází u firmy Universal pracovali Lamb dva roky a hned na začátek jeho popisu je třeba říci, že si ho budete muset poslechnout několikrát, než plně vstřebáte atmosféru celého alba. Jak už jsem psal, tak úvodní singl má název Gabriel a je to opravdu náramně povedená skladba skoro až s dětským a medovým hláskem zpěvačky Loise. Zpočátku nevinné piánko, ale když se záhy přidává vokál zpěvačky a stále se nabalují nové a nové zvuky a nástroje. Když skladba v polovině graduje, tak je tu opět ten parádní pocit, že tahle věc vznikla z lásky k hudbě a ne kvůli popularitě, či penězům. Prostě a jednoduše nejlepší skladba celého cédéčka. Remix k tomuto singlu dělal Laurent Garnier a to už je co říct, protože Dj takového jména si může vybírat co bude a nebude remixovat a dokonce se nechal slyšet, že remix pro Lamb udělá zdarma, protože je to pro něj čest takovou skupinu remixovat.


Lamb - jeden by řekl, že jsou manželé, ale není tomu tak …

První věc, která album otevírá má shodný název jako album samotné a jmenuje se tedy What Sound. Hlásek zpěvačky je tak mazlivý a příjemný, že lepší hlas pro celé album si snad ani nejde představit. Tahle písnička patří spíše k těm pomalým, ale na albu se dočkáte i rychlejších věcí jako je například skladba Scratch Bass, která se nejlépe hodí do nějakého malého undergroundového klubíku. Parádní scratchování doplněné o různé efektíky mě ke svému konci dost hodně připomíná svým typickým zvukem, takové ty známe zvuky z hitu Dooms Night remixované Timo Maasem a nebo jestli si vzpomenete na Flat Erica určitě pochopíte co mám namysli. Tuhle věc nedělali Lamb sami, ale pozvali si partičku, která si říká Scratch Perverts a v Británii jsou hodně známý. Je třeba napsat, že se jim skladba, kterou někdo hned na poprvé neskousne celkem hodně povedla. Další rychlejší skladba je triphopová Sweetheart, ale samozřejmě zde najdete i pomalé skladby, které vás příjemně ukolébají.

Určitě k nim patří věc Written, kde se opět uplatňuje parádní hlas zpěvačky. Druhá skladba s názvem One, je dosti temná záležitost se zajímavými táhlými zvuky a pokud jí posloucháte v kvalitnějších sluchátkách, tak se vám zdá že zvuky krouží kolem vaší hlavy a vytvářejí tak povedený efekt.. Následující skladba Sweet je v rychlejším tempu a je zajímavé pozorovat jak se hlas zpěvačky, naprosto perfektně přizpůsobí úplně jinému druhu skladby, než je například pomalý Gabriel. Skladba Heaven zpočátku vyzní jakoby byla zpívaná jako nějaká ukolébavka, ale po zaznění prvních tónů kytary a přidáním rytmu má potenciál se stát další oblíbenou skladbičkou. Když si to tak uvědomíte, tak na albu nenajdete ani jednu čistě instrumentální věc, ale není se čemu divit, protože skvělý hlas zpěvačky je tu slyšet v tak různých podobách a rozpoložení, že vynechat ho by byl snad i hřích. Těžko si představovat, jak by zněli Lamb právě bez tohoto hlasu. Další skladbu, kterou bych ještě měl zmínit je úplně poslední Just Is, která vás naprosto určitě uspí, pokud máte Lamb puštěné před spaním. Hlásek zpěvačky zde působí jako opravdové pohlazení a ze své vlastní zkušenosti musím říci, že odolávat téhle písničce před spánkem určitě dlouho nebudete.


Loise Rhodesová je matkou už dvou dětí, to musí být usínání,
když vám někdo tak pěkně zpívá před spaním …

K dostání je ještě speciální vydání jejich alba, kde mimo audio cédéčka najdete ještě cd-rom, který v sobě ukrývá klip k písni Gabriel a záznam z živého vystoupení Lamb. Jak se Lamb pochlubili, tak chystají dát dohromady celý smyčcový orchestr a připravit koncertní podobu jejich alba, se kterou by měli vystupovat na zhruba ročním turné. Škoda jen, že vynechají Čechy, ale není problém se na jejich internetových stránkách dozvědět, kdy koncertují v sousedním Německu a nebo Rakousku. No a pak na ně popřípadě vyrazit. Takže album jako celek je pestrobarevné jako podzimní listí a vybere si na něm určitě každý. Obsahuje jak čistě elektronické věci, tak pomalou odpočinkovou hudbu, kterou můžete pustit své přítelkyni a na rychlou Scratch Bass zas někde zapařit v klubu …

Tracklist:

01.  What Sound
02.  One
03.  Sweet
04.  I Cry
05.  Scratch Bass
06.  Heaven
07.  Small
08.  Written
09.  Gabriel
10.  Sweetheart
11.  Just Is

Oficiální stránky: www.lambstar.net25.8. 18:15
Video-recenze novinek (Freezer)
25.8. 17:55
Trancenation @ Mecca Club Prague 16.11.2019
20.8. 20:40
Gareth Emery zahraje 23.8. v Epicu
4.8. 23:48
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

23.8. 13:30
OUT! [TAR#138] Corrie Theron - I Am
23.8. 12:42
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Andy Jornee & Zara Taylor - Everything Changes / In Your Eyes
23.8. 12:13
OUT! [TAR Oasis] Paaro - Fusion
16.8. 23:37
OUT! [Trance All-Stars Records] Tommy Kierland - Plethora / Closer to the Sun
16.8. 23:37
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Blue Serigala - Constitution

17.8. 18:24
Ashley Wallbridge feat. Clara Yates - Diamonds (Official Video)
16.8. 17:18
Hooligan - Hear You Now (Da Hool 2019 Remix)
12.8. 4:43
Lostly x Arctic Moon - Runaways (Official Video)
11.8. 20:39
Vadim Zhukov feat. Megan Sampson - Heart Connected (Solarstone Reconstructed Mix)
6.8. 18:45
Ciaran McAuley & Clare Stagg - All I Want (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ