TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 12.7.2002 Karel, Review

Musím se přiznat, že když se mi do ruky dostala nová deska od Michaela Buriana, dříve známého jako Electromajka, zrovna dvakrát jsem radostí neskákal do stropu. Říkal jsem si něco na způsob "to zase bude nuda maximální, určitě to bude unylý a nicneříkající wet&hard, blee" :o) Proč jsem si toto myslel? Inu protože Michael Burian, coby asi největší propagátor čistého tranceu v Česku před několika lety, přešel v první polovině roku 2000 na styl označovaný jako wet&hard, jehož hlavním představitelem je Corvin Dalek. Tranceová komunita se rozdělila na dvě části, ta první jej kritizovala (a vlastně kritizuje dodnes), ta druhá novou tvář M. Buriana (tehdy ještě Electromajka) bez reptání přijala. Já sám jsem patřil k těm kritikům, čistý trance mi byl a stále je bližší než wet&hard, na tom se nic nezměnilo. Nenápadně se ovšem pozměnil Michael Burian. Na počátku tohoto roku přestal díky nesrozumitelnosti v zahraničí používat jméno Electromajk (ostatně komu by se líbilo, kdyby ho někdo nazýval "Electro-magic"), nyní tedy vystupuje pod svým pravým jménem Michael Burian. Jednoduché a elegantní.
I přesto, že podle ankety časopisu Tripmag byl M. Burian vyhlášen českým dj-jem roku 2001, i přesto, že si letos zahraje na slavných Creamfields v Anglii, i přesto všechno jsem si pořád říkal, že mě jeho sety a případná tvorba nikdy moc oslovovat nebudou. Samozřejmě, výjimka se najde, např. skladba "Sounds from a cherry tree" z roku 2000, kterou ve své době hrával i takový Dj Taucher, nebo i na ty livesety, které zpravidla poslouchám na ZENu v Roxy jsem si pomalu zvyknul, celkově mě ale dosud Michael Burian ničím výrazně nepřekvapil. Co myslíte, změnilo se to s příchodem nového singlu "Blow me / Hotmale", skáču již do stropu, poskočil jsem si alespoň trochu, anebo vůbec ne? To se dozvíte v mojí recenzi.

Vinylová deska, mimochodem na obalu s docela vtipným motivem vystříknutého spermatu (že by autorovo vlastní?:o)) a ženou kouřící čárový kód desky (pro zvětšení klikněte na obrázek desky dole), obsahuje dvě skladby, "Blow me" a "Hotmale". Na obou M. Burian spolupracoval se svými kamarády a spolupracovníky, tedy s Luďkem Fürstem a Corvinem Dalekem. První skladba "Blow me" začíná takovým tím wet&hard basem a rytmikou (nechci psát typickým, protože tak podrobně jsem wet&hard nikdy nezkoumal), když se ale po první minutě přidají další zvuky a hluboký mužský vokál říkající "blow me" a posléze i "smoke me", rázem se ze skladby vylupuje velmi zajímavá píseň. Co mě nejvíce překvapuje, takřka šokuje, jsou tranceové plochy na pozadí, sice zastřené, ale o to nenucenější a do skladby krásně zapadající. Zhruba v polovině čtvrté minuty přichází jeden z vrcholů, když se ozve česky! přerývavý mužský hlas a řekne "vykuř ... mi" (ukázka). Mezi oběmi slovy je pauza a osobně jsem čekal, že tam bude ještě slůvko "ho", tj. "vykuř mi ho". Poté skladba pokračuje ve svém progresivním tranceovém rytmu, má to hlavu a patu, bez problémů si dovedu představit, jak tuhle skladbu hrají ať už Tiësto, nebo třeba Armin Van Buuren, kteří ve svých setech nehrají jen čistý trance, ale zařazují i progressive trance až techno. Ostatně tuto desku možná občas zahraje i Sasha, protože na OAF 2002 minulý týden dostal (i díky mému bystrému oku :o)) jednu kopii, tak uvidíme, opravdu bych to M. Burianovi přál, protože "Blow me" jednoduše snese ta nejpřísnější měřítka. A zní to i tranceově, co více si přát.

Druhá skladba "Hotmale" začíná snad úplně stejně jako "Blow me" a i v průběhu celé délky se ozývají podobné zvuky a postupy. Chybí však vokály, o to více se dostává prostoru pro tajemné tranceové plochy a koláže (ukázka). Skladba zní opravdu profesionálně, nemůžu si pomoct, ať poslouchám zprava, zleva, zezhora či zezdola, nemůžu přijít na žádné slabé místo. Naopak, když v páté minutě "Hotmale" vygraduje, je to radost poslouchat, v klubu to musí znít ještě lépe. Snad jen ty výšky od 4:50 minuty by mohly znít trochu lépe, zdají se mi takové moc syntetické / umělé, ale to je detail.
Myslím že nyní je tedy jasné, kam skáču. Hlavou jsem sice do stropu nenarazil, ale moc k tomu nechybělo. Deska "Blow me / Hotmale" má logiku, rytmiku a je sexy trancey, bezpochyby snese srovnání se zahraniční produkcí. Docela by mě zajímalo, co na desku řeknou jeho ortodoxní wet&hard fanoušci, mně tedy zrovna dvakrát wet&hard nepřijde. Ale ono asi nemá smysl příliš se zabývat tím, jestli je to takový, nebo makový styl, důležitá je hudba samotná a ta je v případě této desky určitě OK. A počítá se i to, že vznikla v producentsky mladém Česku ...

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ